منو

زیباترین مدلهای چراغ تزیینی رومیزی دکوری کلاسیک و مدرن

چراغ رومیزی مدل لوله ای کلاسیک لامپ رشته ای
چراغ رومیزی مدل لوله ای کلاسیک لامپ رشته ای
چراغ رومیزی مدل کروی با جنس سنگ مصنوعی
چراغ رومیزی مدل کروی با جنس سنگ مصنوعی
چراغ رومیزی دکوراتیو شارژی بی ال مدل پرنده با حس گر لمسی
چراغ رومیزی دکوراتیو شارژی بی ال مدل پرنده با حس گر لمسی
چراغ رومیزی سنگ نمک طرح صخره ای
چراغ رومیزی سنگ نمک طرح صخره ای
چراغ رومیزی مدل شب خواب کهکشانی با بدنه پلاستیک
چراغ رومیزی مدل شب خواب کهکشانی با بدنه پلاستیک
چراغ رومیزی مدل ماه معلق با رنگ های متنوع
چراغ رومیزی مدل ماه معلق با رنگ های متنوع
چراغ رومیزی جنس چوب روس مدل مهشید
چراغ رومیزی جنس چوب روس مدل مهشید
چراغ چوبی رومیزی دکوری مسینا مدل N8
چراغ چوبی رومیزی دکوری مسینا مدل N8
چراغ رومیزی چوبی تزئینی مسینا مدل N10S
چراغ رومیزی چوبی تزئینی مسینا مدل N10S
چراغ رومیزی شیشه ای تزئینی طرح گردسوز کد X3
چراغ رومیزی شیشه ای تزئینی طرح گردسوز کد X3
چراغ رومیزی سنتی گردسوز رایکا مدل HA020C
چراغ رومیزی سنتی گردسوز رایکا مدل HA020C
چراغ رومیزی مدرن مدل کره ماه طرح آرامگاه
چراغ رومیزی مدرن مدل کره ماه طرح آرامگاه
چراغ رومیزی تزئینی طرح عدسی مدل 02
چراغ رومیزی تزئینی طرح عدسی مدل 02
چراغ رومیزی لنتری سنتی کلاسیک طرح گل آبی
چراغ رومیزی لنتری سنتی کلاسیک طرح گل آبی
چراغ رومیزی لنتری کلاسیک طرح پیچک سایز 25
چراغ رومیزی لنتری کلاسیک طرح پیچک سایز 25
چراغ رومیزی هدیه طرح رز فرنگی مدل 05
چراغ رومیزی هدیه طرح رز فرنگی مدل 05

وقتی که عمیق تر به چیدمان و دکوراسیون منزلتان بپردازید خواهید فهمید که جزئیات ریز هستد که تغییرات بزرگ ایجاد می کنند. استایل و سبک، تم و موضوع، یک اتاق را تعریف می کنند. اما نورپردازی اتاق است که فضا و حال و هوای مورد انتظار شما را ایجاد می کند.

نور یکی از مهمترین عناصر چیدمان به حساب می آید و موجب بهتر دیده شدن اشیا و اجزا چیدمان و دکوراسیون می شود. بهترین و لوکس ترین دکورها بدون نور مناسب بسیار معمولی به نظر می رسند. امروزه طراحان دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای برای نورپردازی، روشنایی و خرید چراغ تزیینی رومیزی و چراغ های داخلی مانند لوستر، آباژور و ... قائل هستند.

بهترین مدل های چراغ رومیزی

عکس چراغ رومیزی با طرح گل رز

همانطور که از عنوان مطلب برمی آید قصد داریم اطلاعات در مورد نورپردازی جانبی به وسیله چراغ های رومیزی به شما ارائه دهیم، اطلاعاتی در مورد کاربرد این چراغ ها و نکات مهمی که هنگام خرید چراغ های رومیزی باید رعایت کنید. استفاد از این چراغ ها بسته به نیاز و شرایط شما متفاوت است، اگر قصد خرید یک نوع از آنها را دارید در ادامه مطلب از طوطی کالا با ما همراه باشید.

کاربرد چراغ های رومیزی

چراغ های رومیزی علاوه بر این که برای اتاق کار و فعالیت هایی مثل مطالعه و ... استفاده می شود، کاربرد آن در سالن پذیرایی نیز چشم گیر است به این شکل که هم نور مورد نظر و هم دکوراسیون قسمت پذیرایی منزل تان کامل می شود. علاوه بر تامین نور مورد نیاز می توانید با کمی دقت و سلیقه، به وسیله یک چراغ رومیزی زیبا، زیبایی فضا رو دو چندان کنید. در این صورت به هماهنگی چراغ با میزی که روی آن قرار می گیرد، سرویس مبلمان و ... توجه کنید.

هم چنین می توانید در انتخاب طرح و سبک چراغ به ظروف هم توجه کنید، اگر از ظروف سبک کلاسیک استفاده می کنید می توانید چراغ را هم از همان سبک انتخاب کنید یا حتی شاید ترکیبی از چندین سبک را بپسندید یا اینکه ممکن است بخواهید چراغ را با هر وسیله دیگری هماهنگ کنید در هر صورت تنوع فراوان این چراغ ها دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است. تنوع این چراغ ها به قدری زیاد است که از برخی انواع آن حتی برای اتاق خواب هم می توانید استفاده کنید و نور آن به گونه ای در نظر گرفته شده که برای هنگام خواب کافی ست.

زیباترین مدلهای چراغ رومیزی لانتری

عکس چراغ رومیزی بسیار شیک و کلاسیک

کاربرد مناسب و زیبایی هردو در کنار هم

خوشبختانه تنوع فراوان این چراغ ها در رنگ ها و سبک های مختلف به شما این اجازه را میدهد با توجه به سلیقه شخصی تان و دکوراسیون منزل یا محل کار، انتخاب مناسب را داشته باشید و هر لحظه از دیدن آن لذت ببرید، البته مهمتر این است که علاوه بر ظاهر و شکل و شمایل چراغ های رومیزی همه مواردی را که در ادامه جهت کمک به شما در انتخاب بهتر ذکر میشود در نظر داشته و یک انتخاب بهینه داشته باشید مسلما شما نمیخواهید برای وسیله ای هزینه کنید که پس از مدتی به دلیل ضعف های کاربردی بی استفاده رها شود.

مزایای چراغ رومیزی

به عنوان یک عنصر تزئینی، چراغ رومیزی مزایای بسیاری دارد و می توان آن را با چراغ سقفی مطابقت داد تا جلوه ای خوب به دست آورد. همچنین به عنوان یک عنصر کاربردی، فاصله چندانی با دیگر چراغ ها ندارد. از جمله مزایای اصلی این چراغ ها:

  • برای روشن کردن بسیار راحت است
  • لامپ فقط یک منطقه خاص را روشن می کند
  • اگر نمی خواهید برای کسی که در کنارتان خوابیده است مزاحمت ایجاد کنید، بسیار عالی است
  • با یک لامپ کم نور، میز کار شما کاملاً روشن است و می تواند تمام شب را روشن بماند
  • یک عنصر تزئینی کامل است

راهنمای خرید چراغ رومیزی

سایز مناسب چراغ رومیزی

چراغی که روی میز شما قرار می گیرد باید مکمل سایز و شکل میز شما باشد. به این معنا که نه بیش از اندازه کوچک باشد که روی میز گم شود و نه آنقدر بزرگ باشد که عرض آن از عرض میز بیشتر شود. به همین دلیل است که سایز و اندازه چراغ اهمیت زیادی پیدا می کند و باید کاملا متناسب با مقیاس میز باشد تا جلوه دکوراسیون میز اتاق شما شکیل و زیبا شود.

هماهنگی با دکوراسیون اتاق

شکل و نوع چراغ رومیزی باید با سبک دکوراسیون اتاق هم خوانی و هماهنگی داشته باشد. برای مثال اگر اتاق شما دارای یک دکوراسیون اسپرت است باید چراغ رومیزی ای را انتخاب کنید که دارای شکلی اسپرت باشد و یا اگر جلوه غالب بر دکوراسیون اتاق شما کلاسیک است یک چراغ رومیزی کلاسیک را انتخاب نمایید.

چراغ رومیزی بسیار شیک و جذاب

عکس چراغ رومیزی فانتزی طرح قارچ

کلاهک چراغ

حالت و شکل کلاهک چراغ نقش مهمی در نحوه انتشار نور در اتاق دارد. هنگام خرید حتما به فرم کلاهک توجه کنید و دقت کنید که راه ها و قسمت های خروجی نور کجاها و به چه شکلی هستند. برای اطمینان بیشتر قبل از خرید چراغ را روشن کنید تا ببینید نور به چه شکلی منتشر می شود و تا چه حدی محدود شده است. در صورت زیبا بودن نحوه انتشار نور به خرید چراغ اقدام کنید.

ارتفاع چراغ رومیزی

اگر ارتفاع چراغ مطالعه بسیار کوتاه باشد، آنگاه ممکن است هنگامی که مقابل آن می نشینید شانه های شما سبب مسدود کردن راه نور شود. بلندی چراغ رومیزی کاملا بستگی به توقع شما از چگونگی تابش نور دارد، اما در کل چراغ رومیزی اتاق شما نباید بیش از حد کوتاه و بیش از حد کشیده و بلند باشد تا به این ترتیب به راحتی سرجای خود بایستد و واژگون نشود.

نوع کلید برق چراغ

امروزه انواع جدیدی از کلید ها به بازار آماده است برای مثال نوع کنترلی آن کهاین امکان را به شما می دهد از فاصله دور با کمک یک کنترل چراغ را روشن و خاموش کنید. بهترین نوع کلید ها برای چراغ که اخیرا تولید می شود نوع گردشی آن است که این امکان را به شما می دهد با گرداندن کلید میزان نور کافی و دلخواه خود را تنظیم کنید.هنگام خرید چراغ رومیزی حتما از نوع کلید برق آن با خبر شوید.

بهترین مدلهای چراغ رومیزی جدید

با در نظر گرفتن این مراحل ساده هنگام خرید چراغ رومیزی می توانید یک انتخاب ایده آل داشته باشید و از نور زیبای آن در اتاق خواب خود لذت ببرید و به آرامش برسید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع چراغ تزیینی رومیزی چند است؟
قیمت چراغ های رومیزی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، وزن، ابعاد، جنس بدنه، کیفیت ساخت و نوع طراحی، نوع سرپیچ، طول سیم و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع چراغ تزیینی رومیزی از 50 هزار تومان تا 9 میلیون تومان می باشد.
کاربرد چراغ های رومیزی در چیست؟
چراغ های رومیزی علاوه بر این که برای اتاق کار و فعالیت هایی مثل مطالعه و ... استفاده می شود، کاربرد آن در سالن پذیرایی نیز چشم گیر است به این شکل که هم نور مورد نظر و هم دکوراسیون قسمت پذیرایی منزل تان کامل می شود.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/24
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر رضا
11:47 - 1402/07/24
فرق چراغ رومیزی با آباژور در چیه؟

پاسخ : آباژور ها معمولا جنبه تزئنی و دکوری دارد، اما چراغ خواب با نور کم خود جنبه کاربردی تری دارد و برای آرامش بیشتر در خواب و جلوگیری از تاریکی مطلق ایجاد شده اند، چراغ رومیزی ها هم در دسته چراغ خواب ها قرار می گیرد.

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد