منو

بهترین و زیباترین مدلهای چراغ آویز سقفی با قیمت ارزان

چراغ آویز یا لوسترهای سقفی یکی از انواع چراغ هایی هستند که امروزه کاربرد گسترده ای در طراحی دکوراسیون محیط های مختلف پیدا کرده اند. طراحان داخلی از این چرا غ ها در طراحی دکوراسیون محیط های مختلف استفاده می کنند. این محصول به دلیل داشتن شکل ظاهری زیبا می توانند علاوه بر تامین نور در زیبایی محیط نیز موثر باشد.

چراغ آویز سقفی که با نام های لوستر، لامپ آویز، چلچراغ و یا نورافشان شناخته می شود، در صورتی که در محیط منزل خود نیاز به نورپردازی سقفی دارید، می توانید از انواع چراغ های آویز سقفی مدرن، کلاسیک، فانتزی یا غیره استفاده نمایید. لوستر ها نیز دارای تنوع بالایی می باشند و در مدل های کریستالی، کلاسیک، مدرن و غیره تولید می شوند.

انواع چراغ آویز برای دکوراسیون

عکس انواع چراغ های آویز سقفی

بنابراین دست شما در انتخاب این چراغ ها برای فضاهای داخلی منزل باز است. این محصولات در مدل های مختلف با توان های مختلف تولید شده اند. مشتریان می توانند متناسب با نیاز خود یکی از این چراغ ها را انتخاب نمایند. همانطور که می دانید از المان های موثر در زیبایی محیط عنصر روشنایی می باشد که با به کار بردن انواع مختلف چراغ زیبایی و نمای منزل یا محل کار محیط دگرگون می شود.

آویز جز المان های اصلی روشنایی در یک فضا محسوب می شوند و جلوه خاصی را به محیط شما می بخشند. این چراغ ها دارای تنوع در مدل هستند و کاربری گسترده ای دارند. به طور مثال شما در منزل خود برای تامین روشنایی اصلی و مرکزی می توانید از انواع لوستر استفاده نمایید که نور مورد نیاز شما را تامین کند و یک المان جذاب و تزئینی نیز محسوب می شود. پس شما باید ابتدا هدف خود را از روشنایی سقفی مشخص کنید تا متناسب با آن هدف آویز سقفی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

نکته دیگری که در خرید محصول باید به آن توجه شود اندازه آن است. این ابعاد و اندازه کاملا بستگی به فضایی دارد که برای روشنایی آن از این نوع چراغ استفاده می نمایید. به طور مثال برای انتخاب تعداد شاخه ها حتما باید به مساحت و ارتفاع فضا توجه داشته باشید. برای محیط های کوچک تر از نوع شاخه کمتر استفاده نمایید.

در گذشته استفاده از چراغ های قدیمی و پر مصرف رایج بوده است. امروزه از آنجا که صرفه جویی در مصرف برق اهمیت بیشتری یافته است. بنابراین افراد به دنبال استفاده از چراغ هایی هستند که ضمن تامین نور محیط و ایجاد فضایی زیبا در عین حال مصرف انرژی کمی نیز داشته باشند. در همین راستا چراغ هایی وارد بازار شده اند که در ساختمان داخلی آنها از لامپ های ال ای دی یا لامپ های SMD و COB استفاده شده است. در تولید آنها سعی شده است از مصرف انرژی کاسته شود و به کارایی محصول افزوده گردد. امروزه انواع چراغ آویز داخلی نیز یا با تکنولوژی های LED تهیه می شوند. شما می توانید لامپ مورد نظرتان را روی سرپیچ این چراغ ها استفاده نمایید.

بهترین مدلهای چراغ آویز

بهترین مدلهای چراغ آویز مدرن سقفی

انواع چراغ سقفی بر اساس نوع نصب

به طور کلی سه روش برای نصب چراغ های سقفی وجود دارد. چراغ های سقفی را می توان به صورت آویز، روکار و توکار بر روی سقف نصب نمود.

1 - چراغ سقفی آویز

نصب این چراغ ها بسیار آسان است. برای نصب این تجهیزات نیاز به پایه و آویز می باشد. این چراغ ها را می توان به وسیله سیم، میله یا زنجیر به سقف نصب کرد. شما می توانید با نصب تکی یا گروهی از چراغ های آویز طیف وسیعی از طرح ها و جلوه ها را پیش روی خود داشته باشید.

چراغ های آویز را می توانید بالای اپن آشپزخانه یا میز ناهارخوری نصب کنید که جلوه ای ینظیر و زیبا به محیط شما می بخشند. این تجهیزات به نوعی طراحی شده اند که کمترین نور را به سمت سقف منعکس می کنند از این رو تا حد زیادی از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کنند.

در ادامه بیشتر با انواع چراغ سقفی یا لامپ های آویز سقفی آشنا خواهیم شد.

2 - چراغ سقفی توکار

جهت استفاده و نصب چراغ های توکار نیاز است که از قبل محل نصب آنها مشخص شود و محل نصب به طور کامل آماده سازی شود. این چراغ ها به طور کامل داخل سوراخ هایی که از قبل بر روی سقف مشخص شده اند قرار می گیرند و تنها قسمت کمی از آنها بیرون می مانند. تجهیزات این چراغ ها درون سقف مخفی می شوند و در صورت روشن شدن نور زیبا و چشم نوازی در محیط ایجاد می کنند. استفاده از این چراغ ها در نورپردازی و زیبایی دکوراسیون بسیار رایج می باشد.

چراغ سقفی توکار

عکس چراغ سقفی توکار

3 - چراغ سقفی روکار

اگر از قبل جایی برای نصب چراغ داخل سقف قرار نداده اید جای هیچ نگرانی وجود ندارد. شما هنوز هم می توانید با استفاده از چراغ های سقفی روکار روشنایی مورد نیاز محیط خود را فراهم و نورپردازی زیبا و چشم نوازی را برای محیط خود ایجاد کنید. برای نصب چراغ های سقفی روکار شما نیاز به دریل کاری و سوراخ کردن سقف خواهید داشت. این چراغ ها بسیار شیک و زیبا هستند و می توانند جلوه ای بی نظیر را برای محیط به وجود بیاورند.

انواع چراغ های آویز سقفی

برای ساخت چراغ های آویز از متریالی نظیر فلز و چوب استفاده می شود و می توان آن ها را در دسته بندی های زیر قرار داد:

1 - چراغ های کوچک و تک شاخه

این مدل آویزها به طور معمول در طراحی ساده و سنتی استفاده می شوند. چراغ های آویزی کوچک متشکل از یک پای و شعله هستند که اکثر آن ها به شکل لاله و یا حباب می باشند. این محصولات برای روشن کردن یک قسمت خاص استفاده می شوند. به طور مثال برای روشنایی بالای میز کار و یا اپن آشپزخانه انتخاب مناسبی به نظر می رسند.

چراغ آویز سقفی تک شاخه

مدل چراغ های سقفی تک شاخه یا تک لامپه

2 - مدل های چند لامپه یا چند شاخه

این نوع چراغ ها نیز همان طور که از اسمشان پیداست، چندین شعله مجزا دارند که می تواند به شکل های گوناگون طراحی شوند. این مدل آویزها دارای طراحی مدرنی بوده و معمولاً برای مکان هایی که به نور زیادی نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرند.

این مدلهای چراغ آویز سقفی در دو نوع مختلف وجود دارند. نوع اول شامل بازوهای متعدد با منابع نور است که از یک هسته مرکزی گسترش می یابد و فرم دوم از چندین چراغ سقفی آویز ساخته شده که به یک گل رز سقفی وصل شده اند. این نوع می تواند با پوسته یا بی پوسته باشد و معمولاً در سه، پنج یا نه لامپ ساخته می شوند.

چراغ سقفی چند شاخه

انواع مدلهای چراغ سقفی چند شاخه یا چند لامپه

3 - آویز سقفی خطی

آویز سقفی خطی، ساده و کلاسیک است، این نوع آویز از یک ردیف بلند لامپ درون یک پوشش، کنار هم قرار گرفته است. معمولاً بالای کابینت جزیره آشپزخانه، درون آشپزخانه رستوران ها یا کافی شاپ ها دیده می شوند.

4 - آویزهای پوسته دار

این نوع چراغ ها از یک لامپ و یک پوشش ساخته شده اند. آن ها انواع مختلف و زیادی دارند که می توانند از جنس مس، برنج و فولاد گرفته تا چینی، حصیری و چوب باشند.

5 - آویزهای فانوسی

آویزهای فانوسی یکی از انواع چراغ سقفی آویز از نوع سبک وینتج و مانند فانوس های خیابانی گذشته هستند. این نوع آویز معمولاً به شکل مستطیل با یک نگهدارنده لامپ بوده که درون این محظه قرار می گیرد.

6 - چراغ نور بالا

چراغ سقفی نوربالا نیز به صورتی طراحی می شود که تمامی نور به سمت بالا هدایت می گردد و فضای مطلوبی را برای هر اتاق ایجاد می کند. در این محصول از نورپردازی بسیار عالی بوده و می توان برای فضای کوچک و یا بزرگ از آن ها استفاده کرد. به طور معمول برای بهره برداری بیشتر از این چراغ ها شیلد های رنگی را در آن به کار می برند تا بتوان با استفاده از رنگ های مختلف نورپردازی زیباتری داشت.

بسیاری از صاحبان خانه از چراغ های آویز معکوس بالای جزیره آشپزخانه خود استفاده می کنند، اما این سبک می تواند در اتاق خواب یا حتی در اتاق نشیمن معجزه کند. این چراغ ها می توانند باعث شوند که یک اتاق کوچک بزرگتر به نظر برسد چراکه چراغ آویز مقداری از نور را به سمت سقف هدایت می کند.

چراغ آویز سقفی نور پایین و بالا

انواع چراغ های آویز سقفی نور بالا و نور پایین

7 - چراغ نور پایین

برای ساخت این محصول در بخش محافظ لامپی را تعبیه می کنند که می تواند به صورت مستقیم نورا به سمع و طرف پائین هدایت کند. به همین خاطر است استفاده از آن برای مکان هایی که به یک نور متمرکز نیاز است، مناسب می باشد.

چگونه یک چراغ آویز سقف مناسب انتخاب کنیم؟

بارها به تنوع طراحی آویز لامپ سقفی اشاره کردیم و گفتیم که در بخش های مختلف دکوراسیون می توان از این چراغ ها استفاده کرد. به عنوان مثال همه می دانیم که اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش های خانه است و توجه به دکوراسیون آن بسیار حائز اهمیت است.

از این رو می توان برای تامین نور مناسب در این اتاق از این چراغ های زیبا و رنگی استفاده کرد. اگر نتوانید نور مناسبی در اتاق خواب ایجاد کنید، نمی توانید به درستی استراحت کنید و خواب خوبی داشته باشید.

در میان رنگ های مختلف این چراغ ها می توان از رنگ آبی استفاده کرد. این رنگ موجب ایجاد آرامش و فضایی رمانتیک می شود و به این ترتیب اثری مثبتی را در محیط پراکنده خواهد کرد. هنگام خرید چراغ آویزهای تزئینی سعی کنید به لوستر و دیگر وسایل روشنایی دقت کنید و تا حدی که مقدور است ارتباط و هماهنگی میان این عناصر را مدنظر قرار دهید.

ابعاد و ارتفاع چراغ آویزها با یکدیگر متفاوت است. اگر سقف منزل شما کوتاه است باید این امر را مدنظر قرار دهید. سایر مشخصات مهمی که در خرید این چراغ ها باید به آن ها توجه کرد عبارت اند از: وزن، توان، جنس بدنه، میزان نوردهی، تعداد سرپیچ لامپ، قابلیت تعویض لامپ یا LED و ریموت! تمام این موارد در مدل های مختلف چراغ آویز سقف متفاوت هستند و شما می توانید پس از بررسی های لازم محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

بهترین مدلهای چراغ آویز

جمع بندی

به هنگام انتخاب آویز مناسب برای منزلتان، در نظر گرفتن معیارهای نظری مانند طراحی و انتخاب چراغ های آویز گروهی یا تکی همان قدر مهم است که معیارهای عملی همانند ارتفاع سقف، تناسب با محیط و کارکرد اهمیت دارد. مطمئن شوید که تمام فاکتورهای مهم را در این انتخاب در نظر گرفته اید و چراغ آویزی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون دیگر لوازم منزل شما مطابقت داشته باشد.

در ادامه چند مدل از زیباترین چراغ های آویز موجود در بازار را مشاهده خواهید کرد.

1 -

لوستر و چراغ آویز سه شعله سهیل مدل گلد 2

لوستر و چراغ آویز سه شعله سهیل مدل گلد 2
مشخصات محصول
 • رنگ
  عسلی
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  کروی
 • وزن
  2800 گرم
 • توان
  30 وات
 • ارتفاع
  80 سانتی متر
 • جنس بدنه
  شیشه
 • مناسب برای
  اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذیرایی، فضاهای داخلی، راهرو، اتاق کودک
2 -

لوستر و چراغ آویز سهیل مدل گلد 4

لوستر و چراغ آویز سهیل مدل گلد 4
مشخصات محصول
 • ابعاد
  33×32×33 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  استوانه مخروطی
 • وزن
  22000 گرم
 • توان
  30 وات
 • ارتفاع
  70 سانتی متر
 • جنس بدنه
  شیشه
 • مناسب برای
  اتاق خواب , آشپزخانه , هال و پذیرایی
3 -

لوستر و چراغ آویز سهیل مدل چتری

لوستر و چراغ آویز سهیل مدل چتری
مشخصات محصول
 • ابعاد
  32×33×32 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  کروی
 • وزن
  1800 گرم
 • توان
  30 وات
 • ارتفاع
  60 سانتی متر
 • جنس بدنه
  فلزی
 • مناسب برای
  هال و پذیرایی
4 -

چراغ آویز سقفی فلزی مخروطی

چراغ آویز سقفی فلزی مخروطی
آویز سقفی فلزی با جنس آلمینیوم مناسب جهت اتاق خواب پذیرایی سالن همایش و آشپزخانه و حتی مکانهای عمومی چون کافی شاپهای سطح شهر می باشد.این مدل از آویز سقفی با کمک مهندسین روشنایی پرتوکده طراحی گردیده است که امکان پخش نور مناسبی را فراهم می سازد.همچنین طراحی و ساخت با بدنه آلمینیومی موجب سبکی خاص و ظرافت محصول در عین کارایی مناسب گردیده است
مشخصات محصول
 • ابعاد
  18×20 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  استوانه مخروطی
 • وزن
  406 گرم
 • توان
  30 وات
 • ارتفاع
  20 سانتی متر
 • جنس بدنه
  آلومینیوم
 • مناسب برای
  فضاهای داخلی، اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذیرایی، راهرو، اتاق کودک
5 -

لوستر دیلایت طرح ذوزنقه SINAN

لوستر دیلایت طرح ذوزنقه SINAN
مشخصات محصول
 • ابعاد
  60x20x20 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  تک آویز
 • وزن
  500 گرم
 • ارتفاع
  60 سانتی متر
 • جنس بدنه
  فلزی
 • مناسب برای
  فضاهای بیرونی، اتاق خواب، آشپزخانه، فضاهای داخلی، راهرو
6 -

لوستر دیلایت طرح ذوزنقه SINAN سه شعله

لوستر دیلایت طرح ذوزنقه SINAN سه شعله
مشخصات محصول
 • ابعاد
  65x40x40 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  هشت گوش
 • وزن
  1000 گرم
 • ارتفاع
  65 سانتی متر
 • جنس بدنه
  فلزی
 • مناسب برای
  فضاهای بیرونی، اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذیرایی، فضاهای داخلی، راهرو
 • سایر توضیحات
  لوستر فانتزی 3 شعله بسیار شیک، مناسب دکوراسیون مدرن، لوکس و پر نور
7 -

لوستر سقفی مدل مدرن

لوستر سقفی مدل مدرن
مشخصات محصول
 • ابعاد
  20x60x80 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  دایره ای
 • وزن
  4000 گرم
 • ارتفاع
  70 سانتی متر
 • جنس بدنه
  آلومینیوم
 • مناسب برای
  آشپزخانه، هال و پذیرایی، فضاهای داخلی
 • سایر توضیحات
  امکان تنظیم ارتفاع هر شعله، نصب سریع و آسان
8 -

لوستر فلزی نیم کره رایکا مدل ROS736

لوستر فلزی نیم کره رایکا مدل ROS736
مشخصات محصول
 • ابعاد
  قطر 35 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  نیم کره
 • وزن
  1000 گرم
 • جنس بدنه
  فلزی
 • مناسب برای
  فضاهای داخلی، فضاهای بیرونی، اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذیرایی، راهرو، اتاق کودک
9 -

آویز سقفی سه شعله فلزی با جنس آلمینیوم

آویز سقفی سه شعله فلزی با جنس آلمینیوم
آویز سقفی سه شعله فلزی با جنس آلمینیوم مناسب جهت اتاق خواب پذیرایی سالن همایش و آشپزخانه و حتی مکانهای عمومی چون کافی شاپهای سطح شهر می باشد.این مدل از آویز سقفی با کمک مهندسین روشنایی پرتوکده طراحی گردیده است که امکان پخش نور مناسبی را فراهم می سازد. همچنین طراحی و ساخت با بدنه آلمینیومی موجب سبکی خاص و ظرافت محصول در عین کارایی مناسب گردیده است.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  0.1*18*20 سانتی متر
 • قابلیت تعویض لامپ LED
  دارد
 • شکل
  نیم کره
 • وزن
  1200 گرم
 • جنس بدنه
  آلومینیوم
 • مناسب برای
  اتاق خواب، آشپزخانه، هال و پذیرایی، فضاهای داخلی، راهرو، اتاق کودک
 • سایر توضیحات
  قطر دهانه آویز 18 سانتیمتر می باشد
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع چراغ آویز سقفی چند است؟
قیمت چراغ های آویز سقفی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه، وزن و ابعاد، تعداد شعله، میزان نوردهی، شکل و کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت چراغ آویز سقفی از 20 هزار تومان تا 6 میلیون تومان می باشد.
چراغ آویز سقفی در کجاها کاربرد دارد؟
از چراغ های آویز سقفی علاوه بر تامین نور و دکوراسیون در خانه ‌های مدرن و خانه ‌های سنتی (حال، آشپزخانه، اتاق خواب) می ‌توان در محیط‌ هایی نظیر فروشگاه (برای شیک ‌تر به‌ نظر رسیدن محیط) و رستوران ها (برای جذب مشتری) نیز استفاده کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/26
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد