منو

بهترین مدلهای کاتر کاغذ یا دستگاه برش کاغذ + راهنمای خرید کاتر

کاتر کاغذ فلوز فلزی با ظرفیت برش 20 برگ مدل Stellar A3
کاتر کاغذ فلوز فلزی با ظرفیت برش 20 برگ مدل Stellar A3
برش دهنده کاغذ اکس مناسب برای کاغذ A۳ مدل 906
برش دهنده کاغذ اکس مناسب برای کاغذ A۳ مدل 906
دستگاه کاتر کاغذ سوپر بایند مدل OC 500
دستگاه کاتر کاغذ سوپر بایند مدل OC 500
کاتر کاغذ رمو با تیغه‌ی فولادی مدل OVEN A4
کاتر کاغذ رمو با تیغه‌ی فولادی مدل OVEN A4
کاتر گیوتینی دستی سایز کاغذ A3 مدل 868
کاتر گیوتینی دستی سایز کاغذ A3 مدل 868
برش دهنده کاغذ با تیغه آلمانی مدل ax-858
برش دهنده کاغذ با تیغه آلمانی مدل ax-858
دستگاه کاتر کاغذ اکس با جنس بدنه فلز مدل B4
دستگاه کاتر کاغذ اکس با جنس بدنه فلز مدل B4
دستگاه برش دهنده کاغذ A3 با ظرفیت برش ۸ تا ۱۲ برگ
دستگاه برش دهنده کاغذ A3 با ظرفیت برش ۸ تا ۱۲ برگ
دستگاه برش دهنده کاغذ A4 با تیغه شمشیری و حفاظ شیشه ای
دستگاه برش دهنده کاغذ A4 با تیغه شمشیری و حفاظ شیشه ای
برش دهنده کاغذ A4 با خط کش متحرک مدل NGA
برش دهنده کاغذ A4 با خط کش متحرک مدل NGA
برش دهنده کاغذ کیوپا مدل TM28
برش دهنده کاغذ کیوپا مدل TM28
دستگاه برش کاغذ فلوز مدل Plasma A4
دستگاه برش کاغذ فلوز مدل Plasma A4

کاغذ یک نوشت افزار مهم و جدا نشدنی از تمامی ارگان های دولتی و خصوصی و مراکز اداری و غیر اداری کشور است. حتی با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن سیستم های ارتباط آنلاین هنوز هم جای استفاده از کاغذ را نگرفته است و مردم برای برقراری ارتباط، ثبت اسناد و مدارک، حتی در برخی از مناطق کشور قبوض آب و برق و ... به کاغذ احتیاج دارند.

اگر صاحب یک چاپخانه بزرگ و یا حتی کوچک هستید و یا شغلی مانند صحافی دارید و نیاز به بریدن و کار با انواع و اقسام کاغذ ها دارید. اگر قصد راه اندازی یک عکاسی بسیار حرفه ای و منحصر به فرد در شهرتان دارید، شاید یکی از مهم ترین ابزارآلاتی که در ابتدای کارتان باید خریداری کنید، بی شک یک دستگاه برش دهنده کاغذ یا کاتر کاغذ می باشد.

دستگاه کاتر کاغذ

عکس دستگاه کاتر کاغذ رومیزی

پس در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید تا اطلاعات کاملی را درباره کاتر کاغذ یا دستگاه برش کاغذ در اختیارتان قرار دهیم.

انواع برش کاغذ

برش کاغذ از مهم ترین نکات در بسته بندی آن است که به دو روش لیزری و گیوتینی انجام می شود.

1 - برش لیزری

این روش یک روش راحت برای برش کاغذ به جهت بسته بندی، ساخت مدل، کتاب، کارت های دعوت و ... می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از دستگاه برش لیزر در صنعت کاغذ این است که کیفیت برش بسیار بالایی نسبت به دیگر روش ها دارد. از برش لیزری می توان برای حکاکی آرم یا تصویر نیز استفاده کرد. دقت و سرعتی که دستگاه های برش لیزری دارند از دلایلی است که باعث شده بهترین دستگاه برای متریال های مختلف نام گیرد.

2 - برش گیوتینی

از این نوع روش بیشتر در دستگاه های صحافی استفاده می شد. این دستگاه بر حسب نوع کاربرد انواع مختلفی دارد از مدل های کوچکتر که به عنوان کاتر دستی هستند بیشتر در فروشگاه های لوازم تحریر استفاده می شود و انواع بزرگتر آن در کارخانه های کاغذ سازی استفاده می شده.

برش گیوتینی کاغذ

عکس کاتر کاغذ رومیزی گیوتینی برای برش دستی انواع کاغذ

کاتر کاغذ یا دستگاه برش کاغذ چیست؟

دستگاه برش کاغذ یا کاتر کاغذ یکی یکی از کاربردی ترین لوازم در گروه لوازم تحریر به شما می آید. این دستگاه دارای یک اهرم بلند متصل به تیغه برش است که کاربر آن را پایین می کشد تا از این طریق یک ورق یا یک دسته کاغذ برش بخورد. برای جلوگیری از آسیب دیدگی یا برش زودرس، تیغه با فنر کششی طراحی شده است که آن را در جای خود نگه می دارد تا پایین کشیده شود.

برش دهنده کاغذ که آن را کاتر یا گیوتین کاغذ نیز می نامند، برای سهولت کار در برش انواع کاغذ، مقوا، طلق، پی وی سی و ... به کار گرفته می شود. این دستگاه ها با داشتن تیغه های فولادی و مقاوم برش های زیبا و تمیز به کارهای شما می دهند. بر روی صفحه این نوع دستگاهها خط کش تنظیم کننده متحرک وجود دارد که می توان با دقت بیشتری طرح تعیین شده را برش زد.

این دستگاه ها دارای تیغه های ضد زنگ می باشند که قابل تیز کردن و تراش مجدد هستند. این دستگاه ها در دو سایز A4 و A3 موجود میباشند.

انواع کاتر کاغذ در بازار

1 - دستگاه کاتر دستی A3

این دستگاه دارای بدنه فلزی است و دارای تیغه های فولادی ضد زنگ است که برش تمیز به طرح های شما می دهد. ظرفیت این دستگاه ۱۰ برگ A3 را دارا است و مجهز به تنظیم کننده انواع کاغذ بر روی آن است.

این دستگاه ساخت کشور چین است و در دو رنگ سفید و مشکی در بازار یافت می شود البته با این نوع دستگاه برگه های A4 را نیز می توان برش داد.

بهترین مدلهای گیوتین کاغذ

2 - دستگاه کاتر دستی A4

دستگاه برش کاغذ A4 نیز دارای بدنه فلزی است. تیغه های فولادی و ضد زنگ آن باعث برش دقیق و تمیز کارهای شما می شود. دستگاه کاتر A4 ظرفیت برش ۱۰ برگ A4 را دارا است و مجهز به تنظیم کننده اندازه کاغذ به صورت مقیاس اندازه گیری آهنربایی است.

3 - کاتر و گیوتین کاغذ

این نوع کاترها یا گیوتین کاغذ از محصولات کاربردی در صحافی ها است. برای برش منظم و صیقلی کاغذ در تعداد بالا از این نوع دستگاه استفاده می شود. این دستگاه بسته به نیاز مشتریان خود و حجم کار آنها به انواع دستی، برقی و صنعتی تقسیم می شوند. این دستگاه ها و گیوتین ها بر حسب نوع تیغه و جنس بدنه دارای انواع مختلفی هستند.

4 - دستگاه برش کاغذ برقی تمام اتوماتیک

در برش های صنعتی که بیشتر با حجم زیادی از کاغذ ها مواجه هستیم دیگر کاتر رومیزی کاغذ پاسخ گوی برش نیست و باید از کاتر های پیشرفته تری به نام دستگاه برش کاغذ صنعتی برقی استفاده کرد. این دستگاه ها برای برش کاغذ ها با تعداد زیاد و حجم بالا هستند در نظر داشته باشید کاتر های معمولی که به صورت دستی هستند حداکثر برش همزمان آنها 40 برگ کاغذ 80 گرمی است.

اما دستگاه های برش قادر هستند حجم بیشتری رو به صورت همزمان برش بزنند و هم چنین سرعت برش به دلیل برقی بودن دستگاه بسیار زیاد است و نیاز به استفاده از نیروی دست نیست.

این نوع دستگاه ها دارای خط کش لیزری می باشند و با آن می توان حدود ۳۰۰ برگ کاغذ ۸۰ گرمی را برش داد که به آنها دستگاه برش برقی یا کاتر برقی گفته می شود. مجهز به سنسور محافظ دست است و دارای گونیا و خط کش دستی است. همچنین دارای نگهدارنده برقی کاغذ است.

دستگاه برش تمام اتوماتیک

دستگاه کاتر کاغذ برقی تمام اتوماتیک

نکات مهم هنگام خرید دستگاه برش کاغذ یا کاتر کاغذ

ابعاد و وزن دستگاه بهترین برش دهنده کاغذ

همان طور مشخص است یکی از مهم ترین فاکتورهای انتخاب یک دستگاه برش کاغذ، داشتن ابعاد و وزن مناسب می باشد. از همین رو فرض کنید شما کارمند یک شرکت، سازمان دولتی یا خصوصی هستید و درخواست خرید یک برش دهنده کاغذ به مدیر خود داده اید. یکی از نکاتی که باید حتما به آن توجه کنید میزان فضایی که اشغال می شود، می باشد.

در مورد وزن بهترین برش دهنده کاغذ موجود در بازار ایران باید بدانید، که اغلب دستگاه برش کاغذ که فروش بسیار بالایی دارند، معمولا دارای وزن مناسبی دارند (نه سنگین نه سبک)؛ چرا که وزن بسیار سبک، موجب بروز مشکل زیادی خواهد شد؛ از طرفی وزن بالا نیز موجب غیر قابل حمل بودن دستگاه برش می شود.

ظرفیت برش بهترین برش دهنده کاغذ

دومین نکته ای که قبل از خرید دستگاه برش کاغذ باید به آن توجه کنید، ظرفیت برش دستگاه می باشد که با توجه به حجم کاری و حوزه فعالیتتان کاملا متغیر است؛ به طور مثال اگر شما صاحب یک صحافی کوچک در شهر محل سکونتتان باشید، یک دستگاه برش با ظرفیت 40 برش در روز برایتان کافی است.

این در حالی است که اگر یک دفتر چاپ و یا یک صحافی پر مشتری دارید باید به دنبال خرید دستگاه هایی با توان برش بیش از ۳۰۰ برگ در روز برای خود باشید. ناگفته نماند که همیشه ظرفیت برش این نوع از ماشین های اداری بر حسب تعداد عنوان نمی شود و گاهی مثلا با گرم بیان می شود؛ مثلا ۴۰ گرم که باید ببینید چند عدد کاغذ A4 و با کاغذهایی که می خواهید آن ها را برش بزنید، مجموع وزنشان به چهل گرم برایتان می رسد.

راهنمای خرید دستگاه برش کاغذ

انجام برش کاغذ توسط دستگاه کاتر دستی

تیغه بهترین برش دهنده کاغذ

سومین معیاری در هنگام خرید بهترین دستگاه برش کاغذ باید در نظر داشت، جنس تیغه به کار رفته در این دستگاه می باشد.در حال حاضر بهترین جنس تیغه های برش دهنده کاغذ، فولاد می باشد.

تیغه های فولادی علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت محیط، عمر و دوام بسیار بیش تری دارد و نکته جالب این است که در صورت استفاده از تیغه های فولادی، تیغه ها خیلی دیر تر کند می شوند که این موضوع فوق العاده است.

به تمامی موارد فوق این مهم را نیز اضافه کنید که تیغه دستگاه شما باید از قابلیت تعویض آسانی برخوردار باشد.

برخوردار از خط کش متحرک

اگر دستگاهتان از یک خط کش متحرک نیز برخوردار باشد که دیگر خیلی برایتان بهتر است. اینطور می توانید متناسب با اندازه دلخواه خود بر روی کاغذ برش ایجاد نمایید. ناگفته نماند که قرار نیست همه کاترهای کاغذ از این امکان برخوردار باشند!

گیره نگهدارنده

معمولا تمام دستگاه های برش دهنده کاغذ جدید مجهز به این نوع از گیره ها هستند. گیره نگهدارنده سبب می شود تا کاغذ به خوبی بر روی صفحه ساده و در برخی مدل ها درجه بندی شده دستگاه شما به خوبی قرار گرفته و از روی آن تکان نخورد تا شما بتوانید بر روی آن برشی دقیق را ایجاد نمایید. ناگفته نماند که معمولا این گیره ها از یک پیچ تثبیت کننده نیز برخوردارند.

خرید بهترین مدلهای کاتر کاغذ

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت کاتر کاغذ در بازار چند است؟
قیمت انواع کاتر کاغذ از 400 هزار تومان تا 10 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، نوع کاتر (دستی، برقی)، وزن و ابعاد، ظرفیت برش، نوع تیغه، ایمنی، سایز کاغذ هایی کا قابلیت برش آن را دارد و ... بستگی دارد.
دستگاه برش کاغذ برقی تمام اتوماتیک چیست؟
این دستگاه ها برای برش کاغذ ها با تعداد زیاد و حجم بالا هستند و هم چنین سرعت برش به دلیل برقی بودن دستگاه بسیار زیاد است و نیاز به استفاده از نیروی دست نیست. این نوع دستگاه ها دارای خط کش لیزری می باشند و مجهز به سنسور محافظ دست است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/15
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد