منو

راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی + معرفی بهترین مارک های بازار

امروزه با پیشرفت تکنولوژی وسایلی به وجود آمده اند که حتی برای استفاده های شخصی نیز مناسب بوده و روند کاری را بسیار بهبود بخشیده است؛ پیچ گوشتی های شارژی نیز یکی از این ابزار می باشند که به راحتی از آن می توانید در خانه استفاده کنید و دیگر مثل سابق برای باز و بسته کردن پیچ ها از قدرت دستانمان و فشار آوردن به آن ها خودداری کنیم.

پیچ گوشتی شارژی چیست

عکس پیچ گوشتی شارژی در حال استفاده

انواع پیچ گوشتی

پیچ گوشتی های دستی انواع متنوعی دارند؛ اما در کنار پیچ گوشتی های دستی دو نوع دریل پیچ گوشتی شارژی و دریل پیچ گوشتی برقی نیز وجود دارند.

1 - پیچ گوشتی های برقی

این نوع پیچ گوشتی توان بیشتری نسبت به پیچ گوشتی های شارژی دارند و از این جهت برای مواردی که به قدرت بیشتری نیاز است مناسب هستند. اگرچه منبع تغذیه برقی و سیم داشتن، مانع استفاده از آن ها در شرایط خاص می شود اما قابلیت استفاده به صورت طولانی مدت از این پیچ گوشتی ها را به همراه دارد.

2 - پیچ گوشتی شارژی

این مدل در مقایسه با پیچ گوشتی برقی از ظاهر جمع و جورتر و معمولا وزن کمتری برخوردار هستند، که این موضوع استفاده از آن ها برای باز و بسته کردن پیچ در مکان های دور از دسترس و به ویژه عدم دسترسی به برق را بسیار راحت می کند. این دستگاه ها نظر بسیاری از نجار ها، کابینت سازان، مکانیک ها و به طور کلی مشاغلی که در طول روز زیاد با باز و بسته کردن پیچ سروکار دارند را به خود جلب کرده است.

بیشتر این نوع پیچ گوشتی ها تاشو (مجهز به دسته قابل چرخش) بوده و قابل استفاده به دو صورت مستقیم و کلتی، متناسب با راحتی کاربر و مکان مورد استفاده آن هستند. از پیچ گوشتی های شارژی برای مصارف خانگی نیز استقبال زیادی شده است اما پیچ گوشتی شارژی های خودکاری که ظاهری شبیه خودکار و یا پیچ گوشتی های معمولی کوچک دارند نیز گزینه مناسبی برای مصارف خانگی هستند.

پیچ گوشتی شارژی چیست؟

نوعی از پیچ گوشتی می باشد، که دارای سری دقیقا شبیه به پیچ گوشتی معمولی است، با این تفاوت که می توان سری آن را تعویض کرد. دارای یک موتور الکتریکی و گاها گیربکس می باشد، که به وسیله باتری کار می کند. با آمدن پیچ گوشتی های شارژی باز و بسته کردن و همینطور سفت کردن پیچ ها آسان شده و پیچ گوشتی های معمولی جای خود را به این وسیله برقی و شارژری داده اند.

این وسیله از نظر کارایی هیچ تفاوتی با پیچ گوشتی معمولی ندارد؛ اما بزرگترین تفاوت آن که یکی از مزیت های مهم می باشد این است که تمامی پیچ ها بدون استفاده از نیروی دستی باز یا بسته شده و همینطور سرعت کار را با این قابلیت برقی و یا شارژی بودن خود، بالا برده است.

پیچ گوشتی شارژی

استفاده از پیچ گوشتی شارژی در کارهای نجاری و چوب

انواع پیچ گوشتی شارژی

از انواع پیچ گوشتی شارژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیچ گوشتی های صاف و مستقیم (قلمی): در این نوع پیچ گوشتی، دسته و سری پیچ گوشتی مستقیم و در یک راستا قرار دارند و تقریبا شبیه پیچ گوشتی های معمولی هستند.
 • پیچ گوشتی های تفنگی: این پیچ گوشتی ها خیلی شبیه دریل های شارژی و البته سبک تر، جمع وجورتر و کم قدرت تر از آنها هستند.
 • پیچ گوشتی شارژی تاشو: این نوع پیچ گوشتی به دو صورت صاف و تفنگی درمی آیند و قدرت عمل بیشتری به کاربر می دهند.
 • پیچ گوشتی شارژی معمولی: این نوع پیچ گوشتی برقی شبیه پیچ گوشتی های دستی معمولی اما از نوع برقی است و برای کارهای سبک طراحی شده است و به علت اینکه ولتاژ آنها معمولا ۳.۶ یا ۴ ولت است، برای کارهای سنگین مناسب نیستند و بهتر است برای کارهای ساده خانگی از آنها استفاده شود.
 • پیچ گوشتی شارژی ایمپکت: این نوع پیچ گوشتی قویترین نوع پیچ گوشتی های شارژی است و برای کار با پیچ های بزرگ و زنگ زده یا صدمه دیده مناسب است.
 • پیچ گوشتی دریلی (دریل پیچ گوشتی برقی): این ابزار هم برای باز و بسته کردن پیچ گوشتی های شارژی مناسب است، هم اگر نیاز به سوراخ کردن دیوار برای کارگذاشتن پیچ داشتید، به کارتان می آید. هر دو سری های دریل و پیچ گوشتی های شارژی مناسب این نوع ابزار هستند و بدین ترتیب با خرید این دستگاه در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید.

انواع پیچ گوشتی شارژی

انواع پیچ گوشتی شارژی

قسمت های مختلف پیچ گوشتی شارژی

 • سه نظام: همان سری پیچ گوشتی شارژی می باشد که دارای دو نوع اتوماتیک که با دست بسته می شود و نوع دیگر که به وسیله آچار مخصوص باز و بسته می شوند می باشد.
 • کنترل سرعت: دارای دو نوع کلید کنترل سرعت می باشد، یکی کلید دو حالته که در حالت اول با یک سرعت و در حالت دوم با سرعت بیشتری حرکت می کند.
 • تنظیم کننده نیروی گشتاور: این قسمت میزان قدرت شل و سفت کردن پیچ را مشخص می کند، معمولا زمانی که پیچ کاملا سفت می شود، دستگاه را به صورت خودکار قطع می کند. به این قطعه کلاچ هم گفته می شود.
 • باتری: این دستگاه دارای دو عدد باتری ۱۲ ولتی قابل شارژ می باشد، که قابلیت شارژ سریع یا فست شارژ دارند.
 • شارژر: هر پیچ گوشتی شارژی دارای یک دستگاه به منظور شارژ کردن باتری می باشد، شارژر از دستگاه جدا می باشد به همین دلیل زمانی که از دستگاه استفاده می کنید، می توانید باتری اضافه را شارژ کنید.

مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی

مسلما استفاده از پیچ گوشتی شارژی مزایای خیلی بیشتر و بهتری نسبت به پیچ گوشتی معمولی دارد؛ یکی از مزایا کم شدن فشار بر روی مچ و دست می باشد. در ادامه به بررسی مزایای دیگر استفاده از پیچ گوشتی شارژی خواهیم پرداخت.

1 - قابل حمل بودن

پیچ گوشتی های شارژی به راحتی و آسانی قابل حمل هستند؛ در مکان هایی که امکان استفاده از برق نیز وجود نداشته باشد، شما به راحتی می توانید با استفاده از باطری از پیچ گوشتی شارژی خود استفاده کنید.

2 - انعصاف پذیر و جمع و جور بودن

از پیچ گوشتی شارژی به راحتی و در تمام مکان ها، به خصوص مکان هایی که از فضای کمی برخوردار است، استفاده کنید. با قابلیت های بسیار خوبی که این وسیله دارد کار با این وسیله بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود. همچنین از مزیت دیگری که دارد این است که قابلیت گذاشتن در کیف را هم دارد و کم جا جمع و جور است.

خرید اینترنتی پیچ گوشتی شارژی

از مزایای پیچ گوشتی شارژی وزن سبک آن می باشد

3 - تضمین ایمنی افراد و کاربران

در ادامه مقاله راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی باید بگوییم یکی از موارد ایمنی این وسیله، نداشتن سیم است که بسیاری از نگرانی های برق گرفتی را برای مصرف کنندگان کاهش می دهد.

4 - قابلیت استفاده در پروژه های مختلف

پیچ گوشتی شارژی قابلیت استفاده بسیار بیشتری نسبت به پیچ گوشتی معمولی دارد. این وسیله انجام کارها را نیز به نسبت پیچ گوشتی معمولی بسیار آسان تر کرده است. درخشش و بزرگی پیچ گوشتی های شارژی را در زمان هایی که کار با پیچ گوشتی معمولی امکان پذیر نیست کاملا می توان درک کرد. از این وسیله برای انجام کارهای حرفه ای مانند متخصصان کامپیوتر، مبلمان سازها و همینطور نجارها قابل استفاده می باشد.

5 - تسریع در انجام کارها

همانطور که مطالب بالاتر مقاله راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی گفتیم، یکی از مزیت های استفاده از پیچ گوشتی شارژی که باعث متمایز شدن آن نسبت پیچ گوشتی معمولی شده است، سرعت بخشیدن به انجام کارهاست؛ حتی با قابلیت استفاده از باطری که دارد، مشکل نبود برق را حل کرده و به صورت شارژی نیط از این وسیله می توانید استفاده کنید.

ویژگی های پیچ گوشتی شارژی خوب

 • یک پیچ گوشتی شارژی خوب باید دارای دو عدد باتری با قابلیت شارژ سریع باشد، همچنین می بایست هر عدد از باتری های آن را حدود ۱۰۰۰ مرتبه شارژ کرد.
 • برای تعویض سریع انواع پیچ گوشتی و مته باید داری سه نظام خودکار ۱۰ میلی متری باشد. برای این کار سه نظام آن را با دست گرفته و با فشار دادن دکمه به صورت چپ گرد و راست گرد سه نظام آن باز و بسته می شود.
 • دارای کلید تنظیم سرعت چرخش باشد به طوری که در حالت اول با سرعت ۴۰۰ دور در دقیقه و در حالت دوم با سرعت ۱۲۰۰ دور بر دقیقه کار کند. باید ولتاژ خروجی باتری آن ۱۲ ولت باشد.
 • دارای دیمر برای تنظیم سرعت چرخش با فشار دادن دکمه باشد. به طوری که هر چه دکمه را بیشتر فشار دهید سرعت چرخش آن بیشتر شود.
 • برخی مدل ها دارای ترمز و کنترل سرعت چرخش هستند و بعد از سفت شدن پیچ به صورت اتوماتیک خاموش می شوند.

انتخاب بهترین مدل پیچ گوشتی شارژی

عکس پیچ گوشتی شارژی در اندازه و مدل های مختلف

راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی

در هنگام خرید پیچ گوشتی شارژی نکاتی وجود دارد که شما طبق کاربرد و نیازی که از این وسیله دارید باید به این نکات توجه کرده و بعد اقدام به خرید کنید. در این راستا یک سری موارد وجود دارد که پیچ گوشتی مناسب با کار شما را نشان میدهد:

اندازه پیچ گوشتی های شارژی

پیچ گوشتی های شارژی در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارند و حتی این ابعاد نیز متناسب با کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب می شود؛ برای مثال پیچ گوشتی هایی در ابعاد کوچک که به راحتی در داخل جیب هم جا شده و مناسب برای پیچ سر کردن درب ها، و پیچ گوشتی هایی با ابعاد بزرگتر برای انجام کارهای حرفه ای تر و بزرگتر انجام می شود.

داشتن دسته مناسب

برای اینکه کارهای شما با پیچ گوشتی به راحتی و بدون خستگی انجام شود، باید پیچ گوشتی که از دسته مناسب که دارای چسبندگی خوب است انتخاب کنید؛ پیچ گوشتی هایی که از دسته پلاستیکی درست شده اند، با کیفیت تر هستند و از درد گرفتن و خستگی دست شما می کاهد. حتی این دسته ها از لرزش پیچ گوشتی به هنگام کار جلوگیری میکند و عمر کارکرد بیشتری نیز دارد.

ولتاژ پیچ گوشتی شارژی

در ادامه راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی باید بگوییم که انتخاب ولتاژ نیز مانند انتخاب اندازه این وسیله بستگی به نوع کاری میخواهیم انجام دهیم دارد؛ برای مثال به هنگام کار با چوب داشتن یک موتور کوچک با ولتاژ 3.8 کار شما را راه خواهد انداخت. برای انجام کارهای بزرگ ولتاژی به قدرت 12 ولت مناسب و اگر کارتان به گونه ای است که هر روز باید از پیچ گوشتی استفاده کنید، بهترین و پر قدرت ترین پیچ گوشتی با ولتاژ 18 ولت خواهد بود.

ویژگی های پیچ گوشتی شارژی

باتری پیچ گوشتی شارژی

باتری هم همانند ولتاژ بستگی به نوع کارتان دارد؛ اگر استفاده کمی از پیچ گوشتی دارید، طول عمر باتری مهم نیست ولی اگر از آن دسته افراد هستید که به طور مداوم با پیچ گوشتی سر و کار دارید، باید از باطری که دارای مصرف بالا و قدرت بالاتری است، استفاده شود. اگر به دنبال باتری با طول عمر بالا، با سرعت شارژ شدن و قابلیت نگهداری باتری زیاد هستید، باید از باتری لیتیوم یونی انتخاب کنید.

شکل پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی های شارژی بر اساس شکل به سه دسته تفنگی، مستقیم و ترکیبی تقسیم بندی می شوند. پیچ گوشتی مستقیم ساده ترین نوع دسته را دارد. نوع تفنگی نیز برای جاهایی که دارای زاویه نامناسب هستند و یا محدودیت دسترسی وجود دارد، کار را بسیار راحت می کند. پیچ گوشتی های ترکیبی کاربردی ترین نوع پشت گوشی های شارژی هستند. با خرید پیچ گوشتی شارژی ترکیبی خیالتان آسوده است که در هر وضعیتی کار شما را پیش می برد.

سرعت پیچ گوشتی های شارژی

اگر در کار شما زمان از اهمیت زیادی برخوردار است باید بگوییم که پیچ گوشتی که از ولتاژ بالایی برخوردار است استفاده کنید تا به کارتان سرعت ببخشد.

پسچ گوشتی شارژی کلتی یا تفنگی

عکس پیچ گوشتی شارژی تاشو تفنگی

حرکت برعکس

این قابلیت در پیچ گوشتی ها راندمان کاری را بالا می برد و همانطور که به راحتی می توانید پیچ گوشتی را ببندید، با استفاده از این قابلیت به راحتی می توانید پیچ را باز کنید. در واقع عملکرد پیچ گوشتی تنها به بستن پیچ محدود نمی شود. بلکه عمل باز کردن آنها نیز با استفاده از همین ابزار انجام می شود. بنابراین حرکت معکوس در پیچ گوشتی شارژی می تواند به شما برای باز کردن پیچ ها کمک نماید. شاید در نگاه اول این قابلیت چندان مهم نباشد اما خرید پیچ گوشتی شارژی با قابلیت حرکت معکوس انجام کارهای مختلف را برای شما آسان تر می کند.

ضمانت

برای همه وسایل برقی داشتن ضمانت از شرکت خریداری شده، از اهمیت زیادی برخودار می باشد؛ داشتن ضمانت نشان دهنده این است که کالای خوب و مناسبی خریداری کرده اید و از دیگر مزایای داشتن ضمانت این است که به شما تضمین می دهد که در صورت نارضایتی از کالای خریداری شده می توانید آن را تعویض یا پول خود را پس بگیرید.

گشتاور پیچ گوشتی های شارژی

منظور از گشتاور همان نیروی چرخشی این ابزار می باشد. و این کلمه در مورد ابزار ها بسیار کاربردی است. ممکن است بر اساس اندازه پیچ مورد نظر جهت باز و بسته نمودن آن به توان بیشتری احتیاج باشد. برای مصرف هر روز این دستگاه همان گشتاور پایین کفایت می کند. اما برای کارهای سنگین تری هم چون سر هم کردن قطعات جهت سهولت کار بهتر است نیروی گشتاور بیشتر باشد.

نور پیچ گوشتی های شارژی

از دیگر نکات مهم دیگری که درهنگام خرید پیچ گوشتی شارژی بایستی به آن دقت کنید، امکان نوردهی در پیچ گوشتی شارژی است. برخی از پیچ گوشتی شارژی ها از نور LED برای روشن شدن جایی که در حال کار هستید، تعبیه شده است. به این معنی که برای کار در فضاهایی که نور کمی وجود دارد، کارکردن در هنگام شب و یا تمرکز بر روی کارهای ظریف با پیچ هایی ریز می تواند به تمرکز و دقت عمل شما کمک کند.

نور در پیچ پوشتی شارژی

بعضی از پیچ گوشتی های شارژی امکان نوردهی دارند

قیمت پیچ گوشتی شارژی

قیمت پیچ گوشتی شارژی با توجه به تمام نکات مهمی که ما در این مطلب برایتان شرح دادیم، تعیین می شود. فراموش نکنید که فارغ از قیمت این نوع از محصولات شارژی، بهتر است عمده تمرکز خود را به خرید ابزاری متناسب با نوع نیاز و حجم کاری خود معطوف کنید.

نحوه نگهداری باتری پیچ گوشتی شارژی

خرید باتری لیتیوم یونی : این مدل از باتری ها گران ترین مدل هستند اما سبک تر٬قوی تر و دارای عمر طولانی تر می باشند.

اجازه ندهید که شارژ باتری کاملا تخلیه شود : اگر می خواهید که باتری لیتیوم یونی شما عمر طولانی تری داشته باشید پس اجازه ندهید که شارژ باتری کاملا تخلیه شود و زمانی که شارژ آن به ۲۰٪ درصد رسید آن را به شارژ بزنید.

باتری را در دمای مناسب شارژ کنید : با وجودی که خیلی ها از این مسئله آگاهی ندارند اما درجه ی مناسب برای شارژ باتری وجود دارد. دمای ۴۰ تا ۸۰ درجه مناسب ترین حالت برای شارژ باتری می باشد.دمای بسیار سردتر یا گرم تر می تواند باعث تغییرات شیمیایی در باتری شما شود.

پیچ گوشتی شارژی با دو باتری تهیه کنید : اگر شما خیلی زیاد از پیچ گوشتی شارژی استفاده می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که دو باتری داشته باشید.در حالی که از یک باتری استفاده می کنید باتری دیگر در حال شارژ شدن می باشد و باعث می شود تاخیری در انجام پروژه هایتان به وجود نیاید. اگر شما به صورت پکیج این ابزار را تهیه کنید تنها یک باتری خواهید داشت و ما مصرانه به شما پیشنهاد می کنیم باطری دوم تهیه کنید.

مشاهده و خرید پرفروش ترین مدلهای پیچ گوشتی شارژی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت پیچ گوشتی شارژی چند است؟
قیمت انواع پیچ گوشتی شارژی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، توان، وزن و ابعاد، نوع و ظرفیت باتری، قدرت و سرعت موتور، سرعت حرکت آزاد و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت دریل پیچ گوشتی شارژی از 400 هزار تومان شروع و تا 35 میلیون هم ادامه دارد.
بهترین برند های پیچ گوشتی شارژی
از بهترین برندهای پیچ گوشتی شارژی می توان به بوش، دی سی ای، دیوالت، رونیکس، ماکیتا، هیتاچی و هیوندای اشاره کرد البته برندهای دیگری هم در این زمینه فعالیت دارند مانند : آینهل، اکتیو، ای پی ان، بلک اند دکر، توسن، فستول، کرون، کستل، فاین، محک، میلواکی
مزایای استفاده از پیچ گوشتی شارژی چیست؟
پیچ گوشتی شارژی مزایای خیلی بیشتری نسبت به پیچ گوشتی معمولی دارد، از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد : قابل حمل بودن - انعصاف پذیر و جمع و جور بودن - تضمین ایمنی افراد و کاربران - قابلیت استفاده در پروژه های مختلف - تسریع در انجام کارها
آیا از پیچ گوشتی شارژی به عنوان دریل می توان استفاده کرد؟
اگر پیچ گوشتی شارژی که خریداری کرده اید دارای سه نظام باشد، بله می توان به عنوان دریل از آن ها استفاده کنید اما باید بدانیم که توانایی و قدرت آن ها کاملا با دریل ها متفاوت است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/06/25
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
دریل پیچ گوشتی شارژی بوش مدل PSR 1800 Li2
دریل پیچ گوشتی شارژی بوش مدل PSR 1800 Li2
پیچ گوشتی شارژی بوش مدل GO001
پیچ گوشتی شارژی بوش مدل GO001
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی ماکیتا مدل HPRX MALLET
دریل پیچ گوشتی چکشی شارژی ماکیتا مدل HPRX MALLET
مجموعه 55 عددی دریل پیچ گوشتی شارژی مستر تولز مدل S08
مجموعه 55 عددی دریل پیچ گوشتی شارژی مستر تولز مدل S08
دریل پیچ گوشتی شارژی مکس مدل 771
دریل پیچ گوشتی شارژی مکس مدل 771
دریل پیچ گوشتی شارژی ادون مدل AD12A Collection 2021
دریل پیچ گوشتی شارژی ادون مدل AD12A Collection 2021
پیچ گوشتی شارژی رونیکس کد 8530
پیچ گوشتی شارژی رونیکس کد 8530
دریل پیچ گوشتی شارژی اپ اسپریت مدل A10
دریل پیچ گوشتی شارژی اپ اسپریت مدل A10
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد