منو
نمایش محتوا

محافظ کابل شارژ و هندزفری چیست و چه کاربردی دارد؟

شارژر و هندزفری از لوازم جانبی های جدا نشدنی از گوشی های هوشمند امروزی هستند. و به دلیل استفاده زیاد و نامناسب از این دو امکان قطعی و پارگی سیم آنها بسیار بالاست، و خرید سیم شارژر یا هندزفری جدید، هزینه تقریبا زیادی را برای شما به بار می آورد!

برای حل این مشکل و جلوگیری از قطع و وصلی و همچنین پارگی سیم شارژر و هندزفری، استفاده از محافظ بهترین راه حل و بسیار کاربردی است.این نوع محافظ ها در انواع مدل و طرح ها موجود هستند و اکثرا قیمت بسیار پایین و مناسبی دارند که در مقابل ارزشی که برای شما ایجاد می کنند به مراتب بسیار بالا تر از مبلغ اندکی است که برای خرید آن می پردازید.

محافظ کابل شارژ عروسکی

انواع مختلف محافظ های سیم شارژر و هندزفری

در حالت کلی دو نوع محافظ برای سیم شارژر و هندزفری وجود دارد:

  • محافظ سیم
  • محافظ کانکتور

محافظ های سیم به دور کل کابل پیچیده می شوند و از سیم در مقابل پارگی و کشیدگی محافظت می کنند. محافظ های کانکتور به محل اتصال سیم به کانکتور وصل می شوند و از خم شدن و پیچیده شدن سیم جلوگیری می کنند.

محافظ کابل شارژ

هر دوی این محافظ ها از کابل شارژر و هندزفری شما محافظت کرده و مانع از پرداخت هزینه های گزاف و اضافی برای خرید مجدد شارژر و یا هندزفری می شوند.

چرا کابل ها آسیب می بینند؟

بیشتر کابل های شارژر که در بازار می بینید با روکش باریکی از جنس PVC عرضه می شوند. این ماده محافظ کابل شارژر خوبی نیست و به مرور زمان از بین می رود و سیم را در معرض آسیب می گذارد. بدتر آن که در این کابل های ارزان قیمت، قسمت سر شارژر که قسمت حساس آن به شمار می رود محافظت نمی شود. اتفاقاتی مانند شکستن سر شارژر یا پاره شدن قسمت انتهایی آن از مشکلاتی است که با محافظ کابل شارژر ضعیفی مانند PVC پیش می آید. این دو مورد باعث می شوند کابل شارژر دوامی نداشته باشد و خیلی زود وادار به خرید یک کابل دیگر شوید.

البته دوام کابل شارژر تا حد زیادی به سبک زندگی ما دارد. اگر زیاد سفر می کنید و کابل را با خود حمل می کنید، احتمال آسیب دیدن آن بالاتر خواهد بود. با این حال اگر سر شارژر محافظت نشود و قابل انعطاف نباشد، پاره خواهد شد.

علت خرابی کابل شارژر آیفون

مهمترین دلایل خراب شدن کابل شارژ

1 - قرار گرفتن کابل در شرایط نامناسب

اگر کابل شارژ در موقعیتی باشد که تحت فشار قرار گیرد، سبب پارگی کابل شارژ و خراب شدن آن شود. همچنین اگر زیاد آن را بپیچانید می تواند باعث ترک خوردگی و بروز اختلال در کابل شارژ شود. بنابراین زمانی که می خواهید از کابل شارژ استفاده نمایید، سعی کنید هیچ فشاری به آن وارد نشود.

2 - جدا کردن کابل شارژ از گوشی به صورت نادرست

جداسازی نادرست کابل از سوکت گوشی یکی دیگر از دلایلی است که می تواند منجر به خراب شدن کابل شارژرشود. برای جدا کردن آن از گوشی ابتدا سر سوکت کابل را بگیرید و به آرامی آن را از پورت گوشی جدا نمایید؛ نه اینکه سیم شارژ را بگیرید و بکشید که همین امر علاوه بر خراب کردن کابل شارژ، پورت گوشی را هم دچار مشکل می کند.

3 - برخورد آب با کابل شارژ

سومین موردی که می تواند باعث خراب شدن کابل شارژر گوشی شود، برخورد آب به کابل است. دست زدن به پورت گوشی یا سوکت کابل با دست خیس و یا برخورد ناگهانی آب با آن ها سبب خرابی کابل شارژ و همچنین پورت گوشی می شود.

بهترین مدلهای محافظ کابل شارژ

4 - له شدن و پاره شدن کابل بدترین دلیل خراب شدن کابل شارژ

قرار دادن جسم های سنگین بر روی کابل شارژ نیز، از دلایل خراب شدن کابل شارژر می باشد. مثالا اگر چند ساعت پایه صندلی بر روی کابل شارژر قرار گیرد احتمال پاره شدن و له شدن کابل و در نهایت خراب شدن آن بسیار بالا است.

5 - شارژر گوشی را در دمای مناسب نگهداری کنید

رها کردن کابل شارژ در پریز برق، این کار سبب می شود، در صورتی که جریان برق به طور ناگهانی کم و زیاد شود، کابل در معرض آسیب قرار گیرد. پس حتما بعد از استفاده کابل را جمع نمایید و از قرار داردن کابل شارژر در معرض نور خورشید و در هوای گرم و سرد نیز خودداری نمایید، زیرا در دراز مدت باعث پوسیدگی کابل شارژر می شود.

6 - استفاده از سیم پیچ های فنری و یا محافظ

آسیب پذیرترین قسمت کابل شارژ گوشی، قسمت اتصال به منبع تغذیه می باشد. می توانید برای ثابت نگه داشتن این بخش از سیم پیچ های فلز ی یا محافظ های فانتزی و جذاب استفاده کنید. بدین شکل که کابل شارژر را وارد سیم پیچ فلزی کنید و آن را در همان قسمت اتصال به آداپتور ثابت کنید تا سیم همیشه حالت ایستایی پیدا کند و خم نشود. البته از بافت های کاموایی و رنگی رنگی نیز میتوان برای حفاظت از این بخش حساس کابل شارژر استفاده کرد.

7 - استفاده از کابل شارژ مخصوص و تقویت شده

در همان ابتدا از شارژر و لوازم جانبی گوشی همراه خود به خوبی مراقبت نمایید و یا از شارژر های مخصوص تقویت شده استفاده کنید؛ که خودشان دارای محافظ مخصوص در برابر کشیدگی و خم شدن هستند، تا کار شما را راحت کرده و احتیاج به تعویض و خرید شارژرهای تقلبی نداشته باشید.

محافظ کابل شارژر سیلیکونی

سخن پایانی

کابل شارژ یکی از ملزومات موبایل است که بدون آن نمی توانیم از گوشی خود استفاده کنیم. اگر زیاد مراقب نباشید، دست کم چند ماه یک بار باید یک کابل شارژ جدید بخرید. جلوگیری از آسیب دیدن کابل شارژ بهترین راه است. این جا به سوال چگونه از کابل شارژ محافظت کنیم پاسخ دادیم.

بسیاری از این ها صرفا بهتر رفتار کردن با کابل شارژ است. مواردی که شاید قبلا به آن ها توجه نمی کردیم به سادگی می توانند روی عمر کابل تاثیر بگذارند. اگر هم باید کابل جدیدی بخرید شاید بهتر باشد از همان ابتدا سراغ کابل های تقویت شده بروید که حساسیت کمتری دارند. البته باز هم نباید از مراقبت از آن ها غافل شوید.

تاریخ 1400/08/11
محافظ کابل شارژ عروسکی مدل خرسی
محافظ کابل شارژ عروسکی مدل خرسی
محافظ سیلیکونی کابل شارژ مجموعه 4 عددی
محافظ سیلیکونی کابل شارژ مجموعه 4 عددی
محافظ کابل شارژ حرارتی مجموعه 6 عددی
محافظ کابل شارژ حرارتی مجموعه 6 عددی
محافظ کابل شارژ و هندزفری عروسکی مدل Disney D1
محافظ کابل شارژ و هندزفری عروسکی مدل Disney D1
محافظ کابل شارژ عروسکی مدل پرنده جغد
محافظ کابل شارژ عروسکی مدل پرنده جغد
محافظ کابل شارژ عروسکی طرح اردک بسته دو عددی
محافظ کابل شارژ عروسکی طرح اردک بسته دو عددی
محافظ کابل شارژ عروسکی طرح Hello Kitty بسته دو عددی
محافظ کابل شارژ عروسکی طرح Hello Kitty بسته دو عددی
محافظ کابل پلاستکی و محافظ سر کابل عروسکی
محافظ کابل پلاستکی و محافظ سر کابل عروسکی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد