منو

ماشین آشپزخانه چیست و چه کاربردهایی در آشپزخانه دارد؟

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های خانه است که لوازم برقی زیادی دارد و هر کدام برای کاری خاصی طراحی و تعبیه شده اند و مانند یک دستیار حرفه ای می توانند به کارها سرعت ببخشند. ممکن است همه وسایل مانند پلوپز، ماکروویو، چرخ گوشت، رنده برقی، غذاساز، مخلوط کن، همزن برقی، آب میوه گیری و کارایی نداشته باشند و یا خیلی مورد استفاده قرار نگیرند.

اما ماشین آشپزخانه از جمله لوازم برقی های موجود در بازار است که از توان و قدرت بالایی برخوردار می باشد. این محصول به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می تواند تمامی کارهای شما را انجام دهد. این محصول علاوه بر آن که چند کاره است و جهت چند هدف متفاوت انجام می گیرد، از حجم و اندازه کمی برخوردار است. این محصول، قابلیت آن را دارد که در مدت زمان کم، چند کار را همزمان باهم انجام دهد.

راهنمای خرید ماشین آشپزخانه

عکس ماشین آشپزخانه چند منظوره کیچن آید

ماشین آشپزخانه چیست؟

ماشین آشپزخانه وسیله ای جدید و پرکاربرد است که به تنهایی می تواند جای وسایل زیادی را در آشپزخانه پر کند و تمامی کارهای آشپزخانه را به راحتی و در مدت زمان کم انجام دهد.

ماشین آشپزخانه (به انگلیسی kitchen machine) به گونه ای طراحی شده است که تمام وسایل مورد نیاز شما را برای تهیه غذا، دسر، سالاد، آبمیوه را در حجمی باور نکردنی در اختیار شما قرار خواهد داد، مواردی مانند چرخ گوشت، همزن برقی، مخلوط کن، خمیرزن، غذاساز را در خود جای داده اند و با تعداد بالای تیغه ها کارایی بیش از ۱۰۰ عملکرد دارند.

مهمترین مشخصه ای که ماشین آشپزخانه دارد کاسه همزن استیل بزرگی است که مشاهده اول به چشم می خورد.

انواع مدل های ماشین آشپزخانه

اولین تصمیمی که برای انتخاب این نوع ابزار آشپزخانه باید بگیرید این است که از بین مدل های مختلف آن کدام نوع ماشین با نیازهای شما هم خوانی بیشتری دارد.

ماشین آشپزخانه از نوع دستی (گوشت کوب برقی)

اگر اولویت اصلی شما مقرون به صرفه بودن دستگاه است آن هم به شکلی که این مساله شامل عدم اشغال فضا هم شود، مدل های قابل حمل یا دستی می توانند گزینه های معقولی برای خرید شما باشند. این نوع ماشین های آشپزخانه که به نوعی میکسر دستی هم تلقی می شوند و با نام گوشت کوب برقی هم می شنایم، طراحی ساده تری نسبت به مدل های پایه دار دارند و معمولاً به راحتی در کشوی آشپزخانه قابل قرارگیری هستند.

عکس ماشین آشپزخانه دستی

عکس ماشین آشپزخانه دستی یا گوشت کوب برقی

مزایای ماشین آشپزخانه دستی

 • ماشین های دستی مقرون به صرفه تر از مدل های پایه دار هستند.
 • این مدل محصولات هیچ فضای اضافی ای را اشغال نمی کنند.
 • ماشین های دستی امکان تمیز کردن آسان و سریعی دارند.
 • قابل حمل هستند.

معایب ماشین آشپزخانه دستی

 • مدل های دستی نیاز به کمی کار یدی دارد و تمام اتوماتیک نیستند.
 • معمولاً به اندازه ی مدل های پایه دار یا ایستاده ی ماشین آشپزخانه قدرتمند، سریع و کامل نیستند.
 • در زمان کار با آن ها اغلب اندکی دردسر و شلوغ کاری وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید گوشت کوب برقی

ماشین آشپزخانه از نوع پایه دار

ماشین های آشپزخانه ای از نوع پایه دار یا ایستاده که موضوع این مقاله ما نیز هستند، امکان مخلوط کردن تقریباً هر چیزی را دارند و این کار را به شدت راحت می کنند. در حالت کلی جالب است بدانید که از ماشین آشپزخانه می توان برای کارهایی نظیر خرد کردن، پوره کردن، چرخ انواع گوشت، مخلوط کردن، خرد کردن یخ و آجیل و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد.

این محصولات معمولاً دارای یک کاسه ی همزن بزرگ و چندین ضمیمه (انواع سری ها و بخش های مختلف) مختلف هستند که برای انواع خاصی از فرآیندهای مخلوط کردن، آماده سازی غذا، آب گیری و چرخ کردن طراحی شده اند! یکی از مشکلات اصلی ماشین آشپزخانه پایه دار ابعاد و وزن آن است. بنابراین اگر فضای لازم برای نگهداری آن را روی پیشخوان ندارید، ممکن است فرآیند جا دادن آن در محیط دردسر ساز باشد.

عکس ماشین آشپزخانه

عکس ماشین آشپزخانه به همراه قطعات و امکانات جانبی

مزایای ماشین آشپزخانه پایه دار

 • مدل هایی از ماشین آشپزخانه که پایه دار هستند از نوع دستی قوی تر اند.
 • از آن جایی که ساختاری ثابت دارند، می توانید همزمان که سیستم در حال کار است، به فعالیت های دیگر بپردازید.
 • به طور کلی ماشین های ایستاده با ضمیمه های مختلف ارائه می شوند، بنابراین برای دستیابی به بهترین نتایج می توانید از لوازم جانبی متناسب با هر ماده غذایی استفاده کنید.
 • این نوع از محصولات به شما این امکان را می دهند که انواع پاستا، آب میوه، سس یا بستنی را آماده کنید.

معایب ماشین آشپزخانه پایه دار

 • قیمت این نوع ماشین آشپزخانه نسبت به مدل های دستی بیشتر است.
 • از آن جایی که این نوع محصولات وزن زیادی دارند، جابه جایی آن ها کار آسانی نیست.
 • به دلیل چندکاره بودن این سیستم ها، امکان دارد سرهم کردن آن کار آسانی نباشد و راه اندازی آن زمان زیادی از شما بگیرد!
 • به دلیل وجود ضمیمه ها و قطعات جانبی زیادی که همراه با ماشین آشپزخانه است، ممکن است، شست وشو دادن آن ها چندان راحت نباشد.

خرید ماشین آشپزخانه چه ضرورتی دارد؟

اگر به یک دستیار حرفه ای به منظور سرعت بخشیدن به فرآیند آشپزی خود نیازمند هستید، تهیه یک ماشین آشپزخانه از ضروری ترین فعالیت های پیشروی شما است که در اسرع وقت باید آن را تحقق بخشید. به راستی این وسیله شما را از تهیه کلکسیونی تجهیزات آشپزخانه مانند چرخ گوشت، غذا ساز، همزن برقی، آب میوه گیری و … رها نموده و یک تنه مسئولیت انجام تمامی این کارها را بر عهده می گیرد. فضای اشغال کم و کارایی بالاتر استفاده از این دستگاه همه کاره را از هر نظر به صرفه و هوشمندانه نموده است.

چالش کم بود فضا و کوچک شدن مساحت آشپزخانه ها باعث شده تا برندهای بزرگی چون بوش، کنوود و … بر آن شوند تا با طراحی ماشین آشپزخانه همه کاره، دست کم 5 وسیله برقی را در یک قالب جا دهند. بدین ترتیب و به وسیله این فناوری، تنوع کارایی بیشتر را توسط اتصالات مختلف این دستگاه آن هم در مکانی محدود فراهم سازند. با این توضیحات ضرورت مجهز شدن به این وسیله برای نسل های کنونی که با مساحت های کم دست وپنجه نرم می کنند، مشهود است.

ویژگی های ماشین آشپزخانه

تصویر ماشین آشپزخانه حرفه ای و همه کاره در آشپزخانه

ماشین آشپزخانه چه کاربرد هایی دارد؟

 • اگر به دنبال وسیله ای هستید که دارای قابلیتی چند کاره باشد و در حین بودنش فضای کمتری از آشپزخانه تان را اشغال کند، ماشین آشپزخانه بهترین و مناسب ترین گزینه می باشد. نبود فضا در محیط آشپزخانه دغدغه ای برای کدبانو ها شده است، چرا که این محیط و فضا تنها مختص وسایل برقی کوچک نیست. بلکه یخچال، گاز، لباسشویی، ماکروویو و ... همگی فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می کنند. در نتیجه برای کم تر اشغال کردن فضا بهتر است، یک ماشین آشپزخانه را جایگزین بسیاری از وسایل برقی دیگر کرد.
 • ماشین آشپزخانه یک وسیله بسیار پر کاربرد و تکمیل کننده آشپزخانه شما می باشد.
 • از ماشین آشپزخانه می توان برای کارهایی نظیر خرد کردن، مخلوط کردن، پوره کردن، رنده کردن انواع گوشت، خرد کردن یخ و آجیل و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد.
 • با وجود داشتن ماشین آشپزخانه، دیگر نیازی به صرف هزینه های زیادی برای خرید دستگاه های مجزا نیست.
 • ماشین آشپزخانه نوعی غذاساز است که با توجه به قابلیت های متعدد و متعلقات مختلف نقش زیادی را در کمک کردن به آشپزان ایفا می کند.
 • برای افرادی که به کیک پزی و شیرینی پزی علاقه مند هستند، این وسیله همه فن حریف می تواند بهترین گزینه انتخابی برایشان باشد. چرا که برای درست کردن کیک و شیرینی تقریباً به وسایل زیادی نیاز است؛ بنابراین با داشتن ماشین آشپزخانه می توان از آن به عنوان تک تک وسایل مورد نیاز استفاده کرد.
 • ماشین های آشپزخانه علاوه بر اینکه گزینه ای ایده آل برای آشپزی های حرفه ای هستند. تهیه انواع خمیر، کیک، نان و شیرینی را نیز با بهترین کیفیت برای شما امکان پذیر می کنند.
 • نمونه های جدیدتر ماشین آشپزخانه از نظر کارایی کامل تر هستند و مواردی مانند چرخ گوشت، همزن برقی، مخلوط کن، خمیرزن، غذاساز و ... را در خود جای داده اند.
 • از ماشین آشپزخانه می توان برای تهیه غذا، دسر، سالاد، آبمیوه و ... استفاده کرد. با توجه به حجم زیاد کاسه های این ماشین ها می توانید، برای تعداد نفرات زیادی غذا یا هر چیز دیگری را آماده کرد.
 • وسیله ای همه کاره که تنها جای یک وسیله را به خود می گیرد ماشین آشپزخانه می باشد.
 • ماشین های آشپزخانه که از نظر کیفیت در سطح بالاتر قرار می گیرند عبارت اند از فیلیپس، مولینکس، کنوود، فلر، بوش.

راهنمای خرید ماشین آشپزخانه

ماشین آشپزخانه چند منظوره در حال مخلوط کردن خمیر کیک

معایب استفاده از ماشین آشپزخانه

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید بهترین ماشین آشپزخانه موجود در بازار را دارید، بهتر است با تمامی معایب و مزایا این دستگاه آشنا شوید. این محصول علاوه بر مزایا و فوایدی که دارد می تواند از معایب زیادی هم برخوردار باشد.

 • این محصول به دلیل چند کاره بودن می تواند از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و یا کارهای متنوع را با کیفیت خوبی انجام ندهد.
 • امکان دارد این محصول از وزنی زیاد برخوردار باشد و جابه جایی آن کار آسانی نباشد.
 • این محصول به دلیل چندکاره بودن، امکان دارد سرهم کردن آن کار آسانی نباشد و زمان زیادی از شما بگیرد
 • امکان دارد شست و شوی این محصول سخت باشد و شما را آزار دهد.

ویژگی فنی ماشین آشپزخانه

احتمالا شما فکر می کنید این وسیله با این همه کارایی شاید قدرت بالایی نداشته و همین طور موتور آن توان لازم را نداشته باشد اما باید گفت اگر از برندهای معتبر خرید کنید با این مشکل مواجه نخواهید شد. چون موتورهای این وسیله قدرت بالایی دارند و از آنجایی که عملکردهای متفاوت و متنوعی دارند درجه بندی هایشان به نسبت لوازم برقی معمولی که از سه درجه تشکیل می شوند بیشتر است و حدود هفت درجه دارند.

در این زمینه، ماشین آشپزخانه بوش، ماشین آشپزخانه فیلیپس، کنوود، مولینکس، فلر و … همگی در مدل های متنوع در بازار عرضه شده اند که از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارند.

ویژگی های ماشین آشپزخانه

مهمترین نکات هنگام خرید ماشین آشپزخانه

مشخصات فیزیکی دستگاه

اگر می خواهید اولین قدم برای انتخاب ماشین آشپزخانه را محکم بردارید، ضرورتاً باید به مشخصات فیزیکی دستگاه یا بهتر بگوییم اندازه و وزن آن توجه کنید. در این خصوص هیچ کس بهتر از خودتان نیست. در واقع این شما هستید که باید مطابق با میزان کوچکی یا بزرگی فضای آشپزخانه و هم چنین سهولت حمل و جابه جایی دستگاه به سراغ خرید یک مدل مناسب از این قبیل وسایل برقی آشپزخانه ای بروید.

چند کاره بودن ماشین آشپزخانه

نکته دوم برای انتخاب ماشین آشپزخانه توجه به چند کاره بودن آن است، در این خصوص باید ببینید که شما چه انتظاراتی از دستگاه مدنظرتان خواهید داشت. در قسمت ابتدایی مطلب نیز اشاره کردیم که ماشین های آشپزخانه دارای قابلیت ها و توانایی های منحصر به فرد و به مراتب بیشتری در مقایسه با غذاسازها هستند. از طرفی باید به این نکته توجه کنید که چند کاره بودن یا همان تعداد عملکرد این مدل از محصولات هرچه بیشتر باشد، قیمت خرید آن ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

توان موتور و قابلیت تنظیم سرعت دستگاه

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید ماشین آشپزخانه توجه به توان موتور و هم چنین چند سرعته بودن و قابلیت تنظیم آن می باشد. به یاد داشته باشید که توان بالای موتور دستگاه شما نشانه سرعت انجام کار در مدت کوتاه تر توسط ماشین است. البته نباید از افزایش قیمت آن هم تعجب کنید.

از سوی دیگر پارامتر قابلیت تنظیم سرعت ماشین آشپرخانه، این امکان را برای شما فراهم می کند که با توجه به بافت لطیف یا ضخیم مواد غذایی، از سرعت چرخش تیغه بُرشی، همزن و … دستگاه کاسته و یا بر آن بیفزایید.

راهنمای خرید بهترین مدلهای ماشین آشپزخانه

ماشین آشپزخانه همه کاره در آشپزخانه

جنس و حجم ظرف مخزن دستگاه

نکته دیگری که در تهیه کردن یک ماشین آشپزخانه ای باید حتماً آن را مد نظر قرار دهید، جنس و میزان ظرفیت مخزن دستگاه انتخابی تان می باشد. حجم کار آشپزی و آشپزخانه می تواند این مورد را برای شما مشخص کند. اگر قرار است در اغلب روزهای هفته برای تعداد نفرات زیادی اقدام به تهیه و پخت شیرینی و یا غذا نمایید، بهتر است به دنبال دستگاهی باشید که ظرف آن، گنجایش بیشتری داشته باشد.

توصیه ما مینینیمی ها را جدی بگیرید و گوشه چشمی هم به جنس ظرف، مناسب بودن آن برای قرارگرفتن در فر یا فریزر و … داشته باشید. بهتر است کاسه دستگاه از جنسی تولید شود که علاوه بر قابلیت شستشوی آسان، در برابر ضربه و خط و خش نیز مقاوم باشد.

وزن دستگاه

هرچه ماشین آشپزخانه شما سنگین تر باشد، هنگام مخلوط کردن مواد آن هم به مقدار زیاد، محکم تر و استوارتر خواهد بود. اما این مساله نباید شما را به سمت مدل های بسیار سنگین بکشاند؛ از طرفی ماشین آشپزخانه نباید آنقدر سبک باشد که در زمان کار بر روی پیشخوان برقصد! در همین راستا اگر قصد دارید که ماشین پایه دار خود را روی پیشخوان نگهداری کنید، وزن دستگاه ممکن است یک نگرانی جزئی باشد، اما اگر قصد دارید که هر بار آن را از کابینت بیرون بیاورید، باید مدلی را انتخاب کنید که بلند کردن آن چندان دشوار نباشد.

به طور معمول، دستگاه هایی با حداقل وزن حدودا ۹ کیلوگرم جزو بهترین گزینه ها هم از نظر ثبات در حین مخلوط کردن خمیر غلیظ و هم از نظر امکان جابه جایی راحت هستند.

امکان اضافه کردن عملکردهای دیگر به دستگاه

یک تفاوت آشکار دیگر میان دستگاه های غذاساز با ماشین های آشپزخانه مربوط به همین مورد است. یعنی شما هیچ گاه نمی توانید بر روی یک ماشین غذاساز از قابلیت های دیگری همچون: چرخ گوشت، آب میوه گیر، مخلوط کن و … استفاده نمایید.

این در حالی است که می توانید با خرید یک ماشین آشپزخانه و تهیه نمودن دیگر ملزومات مورد نیاز آن به راحتی اعمال جانبی آشپزی را به خورد دستگاه بدهید و از توانایی آن برای انجام هرچه بهتر و بیشتر خواسته های آشپزی خود بهره گیری نمایید.

راهنمای خرید ماشین آشپزخانه

ویژگی های جانبی kitchen machine

شما یاران همراه مینینیم باید علاوه بر لحاظ کردن تمام فاکتورهای گفته شده در مورد ماشین آشپزخانه به نکات ریز اما فوق العاده موثر دیگری در عملکرد کیفی دستگاه توجه کنید؛ برای مثال توصیه می کنیم به وجود عملکرد توربو یا ضربه ای برای خرد کردن، لِه کردن، هم زدن و … مواد غذایی در کاسه دستگاه حتماً توجه نمایید.

جنس تیغه، تعداد میله های همزن دستگاه، جنس پارچ مخلوط کن و احیاناً آب میوه گیری از جمله مواردی است که باید در نظر داشته باشید. وجود کنترل پنلی برای کار کردن راحت با دستگاه و یک صفحه نمایشگر بر روی آن نیز حائز اهمیت است.

نهایتاً همانند خرید دیگر دستگاه های برقی حتماً به متراژ و طول سیم برق محصول انتخابی خود و همین طور قابلیت جمع کردن خودکار آن توسط دستگاه و دیگر موارد جزئی اما بسیار مهم مربوط به هر کدام از اعمال دستگاه خود نیز توجه کافی را مبذول نمایید.

میزان صدا یا سطح نویز دستگاه

ماشین های آشپزخانه هر مدلی که باشند صدای بلندی تولید می کنند، اما برخی برندها و مدل های این دستگاه می توانند صدای کمتری تولید کنند. بنابراین اگر به صدای وسایلِ خانگی حساس هستید، به دنبال مدل هایی باشید که می تواند سطح نویز کمتری تولید کنند.

خرید اینترنتی ماشین آشپزخانه

استفاده از مخلوط کن دستگاه ماشین آشپزخانه

قیمت ماشین آشپزخانه

ما در این مطلب هر چیز مهمی که بر روی قیمت ماشین آشپزخانه تاثیر می گذارد را برایتان معرفی کردیم به جز نام و برند تولید کننده این قبیل از وسایل برقی آشپزخانه ای. پیشنهاد ما در این زمینه این است که خودتان با توجه به شناختی که از برندهای فعال و خوش نام در این عرصه دارید، به بازار ورود کرده و یک محصول کیفی، با دوام و زیبا را انتخاب کنید و آشپزی لذت بخش را با ماشین آشپزخانه و در کنار عزیزان خود تجربه نمایید.

یادتان باشد که گارانتی معتبر برای دستگاه شما ضروری است. برای اینکه به این هدف برسید، چاره ای جز خرید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده چه به صورت حضوری و چه به شکل آنلاین را ندارید.

سهولت در تمیز کردن

ماشین های دستی در زمان تمیز کردن و شست وشو بسیار راحت تر از مدل های پایه دار هستند. در واقع در زمان شستن ماشین های پایه دار یا ایستاده باید تمام قطعات جانبی آن را شست وشو دهید البته در این میان برخی قطعات را می توان در ماشین ظرفشویی شست، در حالی که برخی دیگر حتما باید با دست شسته شوند. بسته به نوع ماشینی که خریداری می کنید، ممکن است لازم باشد کاسه همزن خود را هم با دست بشویید.

پیشنهاد مطالعه : خردکن چیست و چه کارایی هایی دارد؟

غذاساز یا ماشین آشپزخانه

ماشین آشپزخانه بیشتر مناسب کسانی هست که قصد درست کردن کیک و شیرینی و خمیر در حجم و اندازه بالا را دارند. کاسه همزن این ظرف دارای ظرفیت بیشتری نسبت به همزن های کاسه ای معمولی هست. عملکرد هردوی آن ها به صورت لحظه ای هست اما ماشین آشپزخانه دارای تنظیمات سرعت بیشتری نسبت به غذاساز است. از طرفی ظرفیت پارچ مخلوط کن غذاساز نسبت به ماشین آشپزخانه بیشتر هست پس نتیجه می گیریم اگر اولویت شما با مخلوط کن است و می خواهید هر بار مقدار بیشتری اسموتی درست نمایید غذاساز می تواند انتخاب بهتری برایتان باشد.

ماشین آشپزخانه و غذاساز دارای قابلیت های مخلوط کن، خمیر زن، هم زن، خردکن نگینی، دیسک رنده ریز، دیسک رنده درشت، دیسک برش ورقه ای هست اما برخی از ماشین های آشپزخانه دارای چرخ گوشت نیز می باشند که قابلیت چرخ کردن گوشت در هیچ کدام از غذاساز های موجود نیست. هم چنین ماشین آشپزخانه دارای آسیاب یا خردکن کوچک نیز هست که غذاساز دارای این ویژگی ها نیست.

در بعضی از غذاساز ها آب مرکبات گیر نیز موجود است که در ماشین آشپزخانه آب مرکبات گیر موجود نیست پس اگر برایتان مهم است که بتوانید آب مرکبات را بدون دردسر بگیرید بین غذاساز یا ماشین آشپزخانه، غذا سازی که مجهز به این سیستم باشد برایتان انتخاب بهتری است. وزن ماشین آشپزخانه از غذاساز بیشتر است اما در عین سنگین تر بودن نسبت به غذاساز شکیل تر هست.

همچنین جهت کسب اطلاعات کامل درباره آب مرکبات گیری و انواع بهترین مارک های آن می توانید به مقاله مرتبط با آن یعنی (بهترین مارک های آب مرکبات گیری) مراجعه فرمائید.

بهترین مدلهای ماشین آشپزخانه

سخن پایانی

شاید در نگاه اول خرید ماشین آشپزخانه برای شما گران تمام شود زیرا این دستگاه نسبت به غذاساز، خردکن یا همزن ها قیمت بالاتری دارد. اما باید به این فکر کنید که با داشتن این وسیله، از خرید وسایل دیگری مانند مخلوط کن، چرخ گوشت و خردکن بی نیاز خواهید شد.

شما می توانید با خرید یک دستگاه از عملکرد چندین دستگاه بهره ببرید به همین دلیل در طولانی مدت صرفه اقتصادی بیشتری برای شما خواهد داشت و عملکردهای مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.پیشنهاد طوطی کالا این است که با توجه به نوع نیاز و بودجه ای که دارید به خرید این دستگاه ها اقدام کنید.

1 -

ماشین آشپزخانه لونا توان 1500 وات

ماشین آشپزخانه لونا توان 1500 وات
ماشین آشپزخانه لونا مدل 509 با توان 1500 وات یک محصول کارآمد با قابلیت های متنوع است. این دستگاه دارای 6 سرعت متفاوت به همراه عملکرد لحظه ای می باشد که به کاربر اجازه می دهد با توجه به مواد مصرفی خود سرعت بهینه و مناسب تر را انتخاب کند.
ماشین آشپزخانه لونا با عملکردهای همزن، مخلوط کن، چرخ گوشت، تخم مرغ زن، خمیر زن و لوازم جانبی دیگر یک همراه مناسب در آشپز خانه می باشد. شرکت لونا در طی سال ها با ارائه محصولات باکیفیت و با قیمت مقرون به صرفه، محصولات لونا را به یکی از گزینه های مهم پیش روی خریداران لوازم برقی تبدیل کرده است.
مشخصات محصول
 • وزن
  ۹۰۰۰ گرم
 • نوع میله های همزن
  ضد زنگ
 • جنس کاسه
  فلز
 • نوع کاسه
  متحرک
2 -

ماشین آشپزخانه بوش ۶۰۰ وات مدل MUM4880

ماشین آشپزخانه بوش ۶۰۰ وات مدل MUM4880
سیستم همزدن سه بعدی با قابلیت حرکت چندگانه - کاسه بزرگ ۳.۹ لیتری (برای تهیه ۲ کیلوگرم خمیر) - سری همزن حرفه ای و انعطاف پذیر - سری تخم مرغ زن حرفه ای (با قابلیت تنظیم ارتفاع) - قلاب خمیرزن با محافظ دنده - دارای مخلوط کن - دارای چرخ گوشت - دارای غذاساز - دارای آب مرکبات گیری - سیستم محافظت در برابر گرم شدن بیش از حد - فاقد BPA (بخش های پلاستیکی در تماس با مواد غذایی) - ساخت اسلوونی
مشخصات محصول
 • وزن
  4 کیلوگرم
 • ارتفاع
  ۲۷۰ سانتی متر
 • عمق
  ۲۷۰ سانتی متر
 • توان
  ۶۰۰ وات
3 -

ماشین آشپزخانه گاستروبک استیل ۶۵۰ وات مدل 40977

ماشین آشپزخانه گاستروبک استیل ۶۵۰ وات مدل 40977
مشخصات محصول
 • جنس بدنه
  استیل
 • ارتفاع
  ۳۶.۵ سانتی متر
 • توان
  ۶۵۰ وات
4 -

ماشین آشپزخانه امریکایی کیچن اید مدل 5K45SSBSL

ماشین آشپزخانه امریکایی کیچن اید مدل 5K45SSBSL
بدنه ای تمام فلزی و مستحکم با قدرت بالای واقعی موتور شما را به یک حرفه ای تبدیل میکند. این دستگاه ساخت کشور امریکا بوده و دارای سه سری فلزی و قابلیت تنظیم با 10 سرعت می باشد.
توان واقعی این دستگاه 275 وات و به مراتب پر قدرت تر از سایر ماشین های آشپزخانه با ارقام غیر واقعی 1000 واتی می باشد. طراحی صاف و گرد این دستگاه تمیز کاری را سریع و آسان میکند. وزن بالای این دستگاه باعث میشود تا هیچ تکان لغزشی در بنده و کاسه مشاهده نشود. کاسه 4.3 لیتری فضای کافی برای مخلوط کردن و همزدن را به شما میدهد.
ماشین آشپزخانه کیچن اید با ابزار های جانبی قابل تهیه خود توانائی تهیه انواع سوسیس و چرخ کردن گوشت و پاستا و ماکارونی را دارد. رنگبندی های کامل و جذاب این دستگاه مناسب برای هر سلیقه و و دکور آشپزخانه وجود دارد.
مشخصات محصول
 • وزن
  ۱۲۰۰۰ گرم
 • جنس کاسه
  استیل
 • نوع کاسه
  ثابت
 • تعداد سری
  سه عدد
 • جنس میله همزن
  فلزی
5 -

ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM54020

ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM54020
ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM54020 یک دستگاه همه کاره بسیار کارآمد است که وارد بازار شده و طرفداران زیادی دارد. ظرف اصلی این محصول مخصوص خمیرگیری و شیرینی پزی است و به این ترتیب در رده ماشین های آشپزخانه ها دسته بندی می شود.
کافی است ملزومات لازم را به دستگاه وصل کنید و موتور را روشن کنید. دیسک رنده های ارائه شده همراه مدل MUM54020، قابلیت ریزکردن مواد به شکل های مختلف را دارد. پره های همزن برای هم زدن و حل کردن مواد سبک تا نسبتاً خشک استفاده می شوند.
این مدل دارای پارچ مخلوط کن نیز است که به عنوان یک وسیله جانبی همراه دستگاه عرضه می شود. این پارچ از جنس پلاستیک باکیفیت است که باعث می شود وزن زیادی نداشته باشد.
تنوع سرعت و قابلیت تنظیم آن ها باعث می شود تا عملکرد دستگاه بیشتر در اختیار کاربر باشد. برای نگهداری تیغه ها کیف مخصوص نگهداری نیز عرضه می شود که باعث نگهداری صفحات برش در شرایط بهتری می شود. پایه های ضد لغزش در نظر گرفته شده زیر ماشین آشپزخانه، مانع از حرکت، لغزش و جابه جایی دستگاه می شود.
البته موتور قدرتمند این دستگاه می تواند تأمین کننده نیروی حرکتی قطعات جانبی مانند چرخ گوشت، مخلوط کن، خردکن و آب مرکبات گیری باشد که این قطعات به عنوان لوازم جانبی قابل تهیه در بازار است و با این محصول یکجا عرضه نمی شود.
مشخصات محصول
 • وزن
  6.5 کیلوگرم
 • جنس کاسه
  فلز
 • نوع کاسه
  ثابت
 • تعداد سری
  سه عدد
6 -

ماشین آشپزخانه میگل 1000 وات مدل GKM 1000

ماشین آشپزخانه میگل 1000 وات مدل GKM 1000
ماشین آشپزخانه با قدرت 1000 وات میگل با عملکردهای غذاساز، همزن، مخلوط کن، آسیاب، چرخ گوشت، تخم مرغ زن و خمیرزن یک دستیار مناسب در آشپزخانه جهت یاری رساندن به خانم خانه است. 8 سرعته بودن، کاسه استیل ضدزنگ 4 لیتری و خاموش شدن بعد از 8 دقیقه از دیگر ویژگی های منحصر بفرد این کالا می باشد.
مشخصات محصول
 • وزن
  12 کیلوگرم
 • جنس کاسه
  فلز
 • نوع کاسه
  متحرک
 • تعداد سری
  سه عدد
 • جنس ظرف همزن
  استیل ضد زنگ
7 -

ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM48A1

ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM48A1
مشخصات محصول
 • وزن
  4.7 کیلوگرم
 • تعداد تنظیمات سرعت
  ۴
 • امکانات ظاهری
  پایه ضد لغزش
8 -

ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM9YX5S12

ماشین آشپزخانه بوش مدل MUM9YX5S12
مشخصات محصول
 • جنس کاسه
  استیل
 • نوع کاسه
  متحرک
 • جنس میله همزن
  استیل
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت ماشین آشپزخانه چند است؟
قیمت انواع ماشین آشپزخانه به مواردی همچون برند شرکت سازنده، قدرت و توان موتور دستگاه، جنس بدنه و کاسه، چند کاره بودن و متعلقات و امکانات ماشین آشپزخانه بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت ماشین آشپزخانه از 5 میلیون تا 23 میلیون تومان می باشد.
ماشین آشپزخانه چه کارهای می تواند انجام دهد؟
ماشین آشپزخانه وسیله ای جدید و پرکاربرد است که به تنهایی می تواند جای وسایل زیادی را در آشپزخانه مانند چرخ گوشت، همزن برقی، مخلوط کن، آب میوه گیری، خمیرزن، غذاساز پر کند و تمامی کارهای آشپزخانه را به راحتی و در مدت زمان کم انجام دهد.
بهترین برندهای ماشین آشپزخانه کدام اند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده ماشین آشپزخانه می توان به برندهای بوش BOSCH، براون Braun، فلیپس Philips، لونا Luna، فلر Feller، سنکور Sankor، کیچن اید، گاستروبک و کنوود Kenwood اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/03
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد