منو
نمایش محتوا

فن خنک کننده گوشی موبایل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

یکی از مشکلات اکثر گوشی های موبایل در هنگام کار کردن و یا بازی کردن داغ کردن بیش از حد می باشد. فن خنک کننده مانع از گرمای بیش از حد گوشی در هنگام بازی کردن کنسول بازی می شود و باعث افزایش عمر گوشی و باتری می شود.

امروزه گوشی های هوشمند نیز در زمره پلتفرم های مخصوص بازی قرار گرفته اند، از این رو تعجبی ندارد که تجهیزات جانبی مناسب برای بازی و نصب روی تلفن همراه توسط شرکت های مختلف معرفی گردد. برای تهویه بهتر و خارج سازی گرما از گوشی های هوشمند در حین بازی، می توانید از فن هایی مانند فن خنک کننده موبایل استفاده کنید که برای این منظور معرفی شده اند.

فن خنک کننده گوشی موبایل

اهمیت استفاده از فن خنک کننده گوشی موبایل

بعد از پیدایش و رشد بازی های آنلاین گروهی در پلتفرم موبایل مثل پابجی موبایل PUBG Mobile، کالاف دیوتی Call Of Duty Mobile، فورتنایت موبایل Fortnite Mobile، فری فایر Free Fire و دیگر بازی های موبایل، سیستم عامل هایی مثل آی او اس (iOS) و اندروید (Android) به شکلی کاملا متفاوت نسبت به گذشته استفاده شدند و برای اجرای صحیح و روان بازی ها با چالش های فراوانی رو به رو شدند.

با وجود این حقیقت که موبایل های امروزی توانایی سخت افزاری بسیار بالایی پیدا کرده اند، اجرای این بازی ها فشار زیادی روی پردازنده ها و مجموعه سخت افزار موبایل وارد میکنند و با تداوم این فشار و طولانی شدن زمان اجرای بازی، دمای قطعات موبایل به شدت از حد نرمال بالاتر رفته و گاهی اوقات موجب اختلال در کیفیت اجرای بازی نیز می شود.

همچنین یکی از مهمترین پارامترهایی که به شدت عمر باتری را تحت تاثیر قرار می دهد حرارت سخت افزار موبایل شماست. در صورتی که دمای سخت افزار را نتوانیم کنترل کنیم، این حرارت به باتری موبایل نیز منتقل شده و عمر باتری شما در حرارت بالا به شدت افت خواهد کرد.

در اینجاست که وجود یک فن خنک کننده گوشی موبایل لازم و ضروری به نظر می رسد و خرید و استفاده از آن به اجرای روان تر بازی ها و برنامه های سنگین کمک خواهد کرد بدون اینکه مشکلی برای گوشی موبایل شما پیش بیاید.

راهنمای خرید فن خنک کننده گوشی موبایل

وظیفه فن خنک کننده چیست؟

فن رادیاتور خنک کننده موبایل که در دو نوع رادیاتور و فن تولید و به بازار عرضه میشوند. هر دو یک وظیفه دارند و آن مقابله با حرارت بیش از حد موبایل از طریق خنک کردن قسمت پشتی موبایل است.

انواع خنک کننده گوشی موبایل

رادیاتور خنک کننده موبایل

در نوع رادیاتوری خنک کننده ها، مکانیزمی کاملا مشابه سیستم خنک کنندگی پردازنده های کامپیوتری اجرا میشود. یک هیت سینک که رسانای ۱۰۰ درصدی حرارت است به درب پشتی موبایل می چسبد و با جذب حرارت آن، اجازه افزایش دما را به موبایل نمی دهد. همچنین در این نوع فن رادیاتور خنک کننده موبایل، یک فن خنک کننده قدرتمند با سرعت چرحش بالا وظیفه خنک کردن هیت سینک را بر عهده دارد.

فن خنک کننده مخصوص موبایل

فن خنک کننده موبایل

در فن های خنک کننده خبری از هیت سینک نیست. طراحی این دسته از خنک کننده ها بسیار ساده تر از نوع رادیاتوری است. یک فن پرقدرت، جریان هوای پرفشار خنک را به بدنه پشتی موبایل می کوبد و تداوم این فرایند مانع افزایش دمای موبایل میشود.

خن خنک کننده گوشی موبایل چیست

دلیل داغ شدن گوشی در هنگام بازی چیست؟

دمای بالای CPU فرکانس را کاهش می دهد و بر روی سرعت شارژ و عمر باتری اثر منفی دارد. به عنوان مثال، آیفون X و XS بسیار داغ می شوند و کاهش فرکانس در آنها نیز بسیار واضح است و هنگام بازی داغ شدن آنها مشهود است. دلیل تولید گرمای تلفن های همراه عمدتا مربوط به فناوری فرآیند ساخت و معماری CPU است. به عبارت دیگر، هرچه پردازنده قوی تر باشد، تولید گرما بیشتر خواهد شد. بنابراین، برای کمک به خنک شدن گوشی به یک فن نیاز است.

تاریخ 1400/08/27
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد