منو

بهترین و جدیدترین مدلهای فلفل ساب دستی + آموزش نحوه استفاده

فلفل ساب و نمک ساب چوب و استیل دبلیو ام اف مدل nature
فلفل ساب و نمک ساب چوب و استیل دبلیو ام اف مدل nature
فلفل ساب و نمک ساب اتودی استیل مدل sarv 2
فلفل ساب و نمک ساب اتودی استیل مدل sarv 2
فلفل و نمک ساب شیشه ای ایکیا مدل IHARDIG
فلفل و نمک ساب شیشه ای ایکیا مدل IHARDIG
فلفل ساب و نمک ساب چوبی مدل SW-342
فلفل ساب و نمک ساب چوبی مدل SW-342
فلفل و نمک ساب وان تاچ جنس پلاستیک مدل SP17
فلفل و نمک ساب وان تاچ جنس پلاستیک مدل SP17
نمک و فلفل ساب کارال مدل بیوتی شارپ جنس استیل و پلاستیک شفاف
نمک و فلفل ساب کارال مدل بیوتی شارپ جنس استیل و پلاستیک شفاف
آسیاب نمک و فلفل چوبی مدل SH-0014
آسیاب نمک و فلفل چوبی مدل SH-0014
فلفل ساب مدل لیزا جنس چوب و اکرولیک
فلفل ساب مدل لیزا جنس چوب و اکرولیک
فلفل ساب و نمک ساب سایکل جوی استیل مدل CJ-EG01
فلفل ساب و نمک ساب سایکل جوی استیل مدل CJ-EG01
فلفل ساب شنگیا پلاستیک سخت مدل M6067
فلفل ساب شنگیا پلاستیک سخت مدل M6067
فلفل ساب و نمک ساب چوبی مدل W175
فلفل ساب و نمک ساب چوبی مدل W175
فلفل ساب شیشه ای آلمانی استوها مدل Deluxe
فلفل ساب شیشه ای آلمانی استوها مدل Deluxe

یکی از فوت وفن های مهم آشپزهای درجه یک، استفاده از فلفل خُرد شده تازه با استفاده از فلفل ساب دستی به جای پودر فلفل آماده است. فلفل ساب یکی از لوازم آشپزخانه می باشد که به تازگی به بازار عرضه شده است و استفاده از آن به سرعت رو به افزایش می باشد. استفاده از این وسیله لذت غذا پختن و خوردن آن را بیشتر می کند، بسیاری از افراد دوست دار طعم فلفل می باشند و از فوائد فلفل آگاه هستند، این افراد غذا خوردن بدون فلفل را بی مفهوم می دانند و ترجیح می دهند در تمام غذاهای خود از فلفل استفاده نمایند.

فلفل ساب ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای تیغه هایی برای آسیاب فلفل هستند و می توان به صورت تازه دانه های فلفل سیاه، سفید، سبز و ... را در آن آسیاب و در غذاها استفاده نمود. گاه می توان به صورت ترکیبی از انواع فلفل ها در فلفل ساب استفاده کرد.

بهترین مدل های فلفل ساب

استفاده از فلفل ساب در هنگام پخت غذا

استفاده از فلفل ساب چه فایده ای دارد؟

فلفل پس از آسیاب شدن، به سرعت اکسید می شود و بخش عمده ای از عطر و مزه تندش را از دست می دهد. به همین دلیل مجبور می شوید از فلفل بیشتری استفاده کنید. در صورتی که ادویه، فلفل و گیاهان معطر را با ساقه و دانه های خود نگهداری کنید عطر خود را از دست نخواهند داد، با دستگاه فلفل ساب هنگام نیاز به ادویه آنها را به آسانی آسیاب کنید و از طعم و عطر واقعی آنها لذت ببرید.

ریختن فلفل تازه آسیاب شده در غذا علاوه بر اینکه عطر و طعم بهتری را به آن می دهد، به صرفه تر هم هست؛ زیرا فقط مقدار کمی از آن، می تواند تندی دلخواه تان را به غذا بدهد. برخی از افراد به نمک های آسیاب شده بسته بندی بازار اطمینان ندارند به همین جهت پیشنهاد می شود که از سنگ نمک های ریز و یا نمک دریا درون نمک ساب ریخته و به همان صورت آسیاب کنید.

فلفل ساب دستی یا برقی

دو نوع کلی فلفل ساب داریم: دستی و برقی. فلفل ساب دستی، دستگاهی ساده است که با پیچاندن بخشی از آن می توانید دانه های فلفل را آسیاب کنید. نوع برقی آن با فشار یک دکمه کار می کند، اما همه افرادی که با نوع دستی آن کار می کنند، فلفل ساب دستی را خوش دست تر میدانند. شاید در ابتدا استفاده از فلفل ساب دستی کمی پرزحمت به نظر برسد، اما پس از مدتی کم کم عادت می کنید. در این مطلب، نکاتی را که برای خرید یک فلفل ساب دستی لازم است، می خوانید.

بهترین مدل های فلفل ساب

نحوه استفاده از فلفل ساب دستی

طرز استفاده از فلفل ساب و نمک ساب اصلا سخت نیست.

  • ابتدا سرپیچ فلزی دایره ای شکل فوقانی دستگاه را باز کنید.
  • درب فلفل ساب را جدا کرده و مواد مورد نظر خود را برای آسیاب کردن داخل محفظه بریزید.
  • درب دستگاه را دوباره ببندید و سر پیچ فلزی را محکم کنید.
  • با چرخاندن سر فلفل ساب دانه های فلفل، نمک و ادویه وارد مسیر تیغه ها می شوند.
  • تیغه های دستگاه با سایش به دیواره ها دانه های فلفل و ساقه های گیاهان را آسیاب می کند.
  • دانه های ریز شده بعد از آسیاب شدن از زیر فلفل ساب خارج می شود.

نحوه استفاده از فل فل ساب

نحوه استفاده از فلفل ساب

آشنایی با انواع نمک و فلفل ساب به لحاظ جنس

مدل چوبی: دوام این مدل نسبت به سایر جنس ها بیشتر است و یکی از قدیمی ترین مدل های نمک و فلفل ساب می باشد. اگر احیانا بر روی زمین بیفتد و یا چیزی به آن برخورد کند، نمی شکند. فقط برای تمیز کردن آن ممکن است به مشکل بربخورید، چون احتمال باقی ماندن آلودگی ها در آن وجود دارد.

فلفل ساب چوبی

فلفل ساب چوبی در سایز های مختلف

جنس فلزی: فلفل ساب فلزی نسبت به مدل چوبی زیباتر و درخشنده تر هستند. شستن آنها راحت تر است. فقط تنها ایرادی که می توان از این مدل گرفت، وزن سنگین آنها می باشد. جنس فلزی هم غالبا شامل استیل، مسی و آلومینیومی می شود.

فلفل ساب فلزی

فلفل ساب استیل

جنس سرامیکی: اگر خیلی به خاص بودن وسایل منزلتان اهمیت می دهید، پیشنهاد ما به شما دوستان خرید فلفل ساب سرامیکی می باشد، چون فوق العاده زیبا هستند. منتهی شکنندگی خیلی بالایی دارند و اگر به زمین بیفتند، قطعا خواهند شکست.

فلفل ساب سرامیکی

مدل پلاستیکی و آکریلیکی: دوام این فلفل ساب ها هم مثل مدل چوبی است و طول عمر بالایی دارند. شست و شوی آنها هم راحت است، منتهی ممکن است در اثر گذر زمان دچار ترک خوردگی شوند.

فلفل ساب اکریلیکی

فلفل ساب شیشه ای

نکات مهم هنگام خرید نمک و فلفل ساب

جنس و استحکام بدنه : اولین نکته هنگام خرید آسیاب نمک و فلفل جنس و میزان استحکام بدنه محصول است. امروزه آسیاب های زیاد با بدنه های چوبی، فلزی، سرامیکی، شیشه ای، پلاستیکی، اکریلیکی و همچنین بصورت ترکیبی از این اجناس در بازار موجود می باشد که شما باید یکی از ٱن ها را انتخاب و خریداری نمایید. همچنین بد نیست نسبت به دوام و استحکام محصول مورد نظرتان نیز توجه لازم را داشته باشید.

وزن و اندازه : نکته بعدی در خصوص انتخاب و خرید آسیاب نمک و فلفل توجه به وزن و اندازه این قبیل محصولات آشپزخانه ای می باشد. یادتان باشد اگر آسیاب شما از نوع دستی باشد، حتما باید دارای وزن مناسبی باشد تا شما بتوانید آن را به راحتی در دست گرفته و عمل آسیاب دانه های فلفل و نمک و غیره را به آسانی انجام دهید. برای اندازه نیز بهتر است به میزان مصرف خود توجه داشته باشید؛ اگر در یک آشپزخانه رستورانی شاغل هستید از اندازه های بزرگ استفاده کنید و اگر هم برای آشپزخانه خانه خود می خواهید، یک اندازه متوسط می تواند برایتان کافی باشد.

نوع کارکرد : مورد بعدی در هنگام خرید آسیاب نمک و فلفل طریقه استفاده یا بهتر است بگوییم نوع کارکرد آن می باشد. برای این منظور آسیاب های برقی اصولا دارای یک دکمه مخصوص هستند و این آسیاب های دستی می باشند که یا بصورت چرخاندن سری، یا بصورت چرخش دسته و یا بصورت فشار دادن اهرم و یا دکمه ای که معمولا در قسمت بالایی آن ها تعبیه شده است، مقداری فلفل و نمک ریز شده را برایتان خارج می کنند.

جنس تیغه محصول : توجه به جنس تیغه آسیاب نیز از دیگر موارد مهمی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. تیغه های این قبیل محصولات ممکن است از جنس فلز، استیل ضد زنگ، سرامیک و همچنین کائوچو باشند که در بین همه این موارد، تیغه های ساخته شده از جنس استیل با اینکه از قیمت به مراتب بیشتری برخوردارند اما دارای دوام و قدرت آسیابی بهتری هستند.

راهنمای خرید فلفل ساب

انواع فلفل ساب سرامیکی شیک و زیبا

قابلیت تنظیم اندازه آسیاب : اگر محصول انتخابی شما از این ویژگی برخوردار باشد، شما می توانید بر حسب نوع نیازتان مشخص کنید که اندازه دانه های آسیاب شده فلفل، نمک و حتی دیگر ادویه جات مورد استفاده تان به چه میزانی باشد. ناگفته نماند عمدتا پیچ تنظیم اندازه آسیاب بر روی محصول قرار دارد.

سهولت در استفاده : توصیه می کنیم همواره به سراغ خرید محصولاتی بروید که از قابلیت استفاده آسانی برایتان برخوردار هستند و شما می توانید به سادگی هرچه تمام تر از آن ها در خانه و یا محیط کاری مورد نظرتان استفاده نمایید.

بزرگی دهانه وروی محصول : سایز دهانه ورودی محصول نیز از دیگر نکاتی می باشد که بهتر است در هنگام خرید آسیاب نمک و فلفل به آن توجه کنید تا به هنگام استفاده زمان شما را تلف نکند.

قیمت فلفل ساب : قیمت آسیاب نمک و فلفل نیز همچون بسیاری دیگر از وسایل مورد استفاده در آشپزی بر حسب پارامترهای مختلفی همچون: جنس بدنه، کیفیت محصول، جنس تیغه، اندازه آن و غیره مشخص می شود و این شما هستید که باید با توجه به میزان بودجه در نظر گرفته خود برای خرید این نوع محصول آسیاب کننده اقدام نمایید.

قابلیت شستشو : حتما فلفل سابی را خریداری کنید که به راحتی شسته شود و ذرات مواد غذایی به بافت آن وارد نشوند. اگر بر روی این مسئله خیلی حساس هستید، بهتر است به سراغ مدل های چوبی نروید. مدل های استیل ضدزنگ و پلاستیکی در شست و شو بسیار راحت تر هستند.

نحوه استفاده از فلفل ساب در سرو غذا

نحوه استفاده از فلفل ساب در هنگام سرو غذا

بهترین مارک نمک ساب و فلفل ساب

برند های زیادی هستند که فلفل ساب و نمک ساب با کیفیت ها و مدل های مختلف تولید میکنند. از بهترین مارک این وسیله کاربردی میتوان به کارال، باریکو، بروفه، ایکیا، کراش گراین و برند های معتبر دیگری اشاره کرد.

برخی برند ها فقط مدل های چوبی را تولید میکنند، برخی برند ها فقط مدل های استیل و برخی دیگر فقط انواع پلاستیکی و برقی را تولید میکنند. اما مثلا برند معروف ایکیا هم انواع مدل های فلزی و استیل و چوبی دارد و هم پلاستیکی.

آیا می توان از فلفل ساب دستی برای ادویه جات دیگر هم استفاده کرد؟

پاسخ آن مثبت است، اما باید به یک نکته مهم توجه کنید. اگر فلفل سابی می خواهید که برای نمک و سایر ادویه جات هم بتوانید از آن استفاده کنید، بهتر است فلفل ساب های سرامیکی یا اکریلیکی بخرید. فلفل ساب های فلزی برای خُردکردن نمک مناسب نیستند، زیرا نمک سبب خوردگی و اکسیداسیون فلز (حتی فولاد ضدزنگ) می شود.

راهنمای خرید اینترنتی فلفل ساب

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع فلفل ساب چند است؟
قیمت انواع فلفل ساب بستگی به عوامل متعددی همچون برند شرکت سازنده، جنس فلفل ساب، ابعاد و وزن و ... بستگی دارد. اما در حالت کلی قیمت فلفل ساب از 30 هزار تومان شروع و تا 4 میلیون تومان در انواع برند آن موجود می باشد.
استفاده از فلفل ساب چه فایده ای دارد؟
چون فلفل پس از آسیاب شدن، به سرعت اکسید می شود و بخش عمده ای از عطر و مزه تندش را از دست می دهد. به همین دلیل مجبور می شوید از فلفل بیشتری استفاده کنید. با دستگاه فلفل ساب هنگام نیاز به ادویه آنها را به آسانی آسیاب کنید و از طعم و عطر واقعی آنها لذت ببرید.
فلفل ساب چوبی بهتر است یا استیل؟
از لحاظ ظاهری مدل های چوبی ظاهر زیباتری نسبت به انواع استیل دارند اما ماندگاری مدل های استیل بهتر از انواع چوبی است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/31
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد