منو

خرید سگک کمربند مردانه در طرح های جدید و خاص با قیمت ارزان

سگک کمربند مردانه لاستیکی کد 895-P
سگک کمربند مردانه لاستیکی کد 895-P
سگک کمربند مردانه کی تی مدل ریلی BU277SLV
سگک کمربند مردانه کی تی مدل ریلی BU277SLV
سگک کمربند مردانه کی تی جنس کروم مدل ریلی BU339BK
سگک کمربند مردانه کی تی جنس کروم مدل ریلی BU339BK
سگک کمربند مردانه کی تی مدل قلابدار تک سوزنی
سگک کمربند مردانه کی تی مدل قلابدار تک سوزنی
سگک کمربند مردانه استیل طرح دار مدل ریلی h4
سگک کمربند مردانه استیل طرح دار مدل ریلی h4
سگک کمربند مردانه کی تی مدل ریلی بیضی شکل
سگک کمربند مردانه کی تی مدل ریلی بیضی شکل
سگک کمربند مردانه استیل مدل ریلی طرح دار
سگک کمربند مردانه استیل مدل ریلی طرح دار
سگک کمربند استیل مردانه اسپرت مدل ریلی fr3
سگک کمربند استیل مردانه اسپرت مدل ریلی fr3
سگک کمربند مردانه کی تی مدل BU265GK
سگک کمربند مردانه کی تی مدل BU265GK
سگک کمربند مردانه کی تی جنس کروم مدل ریلی BU331BK
سگک کمربند مردانه کی تی جنس کروم مدل ریلی BU331BK
سگک کمربند مردانه استیل مدل سوزنی چرخشی KN03
سگک کمربند مردانه استیل مدل سوزنی چرخشی KN03
سگک کمربند مردانه کی تی مدل ریلی BU291GD
سگک کمربند مردانه کی تی مدل ریلی BU291GD

سال ها است که کمربند فقط به عنوان وسیله ای برای نگه داشتن شلوار استفاده نمی شود و به یکی از اکسسوری های مهم در استایل تبدیل شده است. شاید فکر کنید سگک کمربند در انتخاب کمربند زیاد مهم نیست و به جنس و مدل رویه کمربند توجه می کنید، اما این تفکر بسیار اشتباه است.

سگک کمربند بیش از هر قسمت از استایل شما مورد توجه قرار می گیرد و در چشم اذهان خواهد بود، حتی گاهی سگک کمربند معرف استایل شخصی شما است. مثلا شاید دوست داشته باشید، سگک کمربندتان حروف اول اسمتان باشد یا نشان دهنده مارک مورد علاقه شما باشد.

سگک کمربند مردانه

راهنمای خرید سگک کمربند مردانه

سگک کمربند را باید با نوع شخصیتی که دارید و سلیقه خودتان انتخاب کنید، اما دقت کنید از سگک های شلوغ و پر زرق و برق استفاده نکنید. سگک کمربند مدل های مختلفی دارد، مربع، بیضی، مستطیل و سگک های مدرنی که در دنیای مد وجود دارند که جنس آن ها استیل، برنج، نقره یا طلایی است.

در استایل های رسمی خود بهتر است، جنس سگک کمربندتان را با جنس ساعت خود ست کنید تا زیبایی بیشتری در استایل شما به وجود بیاید.

سگک چیست؟

سگک (Belt Buckle) وسیله ای برای محکم نگه داشتن دو جسم و شیء در کنار یکدیگر است که از قدیم استفاده آن در زمینه پوشاک رایج است. امروزه با پیشرفت در صنعت مد و پوشاک از سگک در پوشاک متفاوتی از جمله کیف، لباس و انواع و اقسام لباس های دیگر استفاده می شود.

اما با شنیدن نام سگک اولین چیزی که به ذهن افراد خطور می کند سگک کمربند است که بیشترین استفاده از سگک متعلق به آن است.

سگک کمربند از دو قسمت متفاوت به نام های قاب و پین ساخته می شوند. قاب ها قسمت های بزرگتر سگک ها هستند و تزئینات روی آنها انجام می شود. پین ها قسمت دیگر سگک ها هستند که معمولا جنس فلزی دارند.

جنس سگک های کمربند

در ابتدا سگک ها که کاربرد تزیینی نداشتند و به دلیل کاربرد های آنها در جنگ ها، باید از فلز های محکم ساخته میشدند. که از این فلز ها می توان به برنز اشاره کرد.

جنس سگک کمربند

عکس انواع مختلف سگک کمربند مردانه با طرح های مختلف

اما با گذشت زمان و همینطور پیشرفت این صنعت، سگک ها به لوازم تزیینی تبدیل شدند. پس افراد ثروتمند، علاقه خود را برای ساخت سگک هایی از جنس نقره نشان دادند. البته این سگک ها از جنس های مس و روی نیز ساخته می شد.

اما آهن به دلیل ارزانی و فراوان بودن نقش مهمی را در ساخت سگک ها برای افراد عادی ایفا می کرد. امروزه سگک ها از طیف فلز های متفاوتی مانند فولاد، آهن، مس، روی و ... و همینطور پلاستیک ساخته می شوند.

انواع سگک کمربند مردانه رسمی و غیررسمی

سگک کمربند مردانه رسمی کلاسیک

سگک کمربندهای رسمی و مجلسی مردانه، یک مستطیل یا بیضی فلزی در رنگ های نقره ای و طلایی هستند. بند کمربند از بخش حلقه یا قلاب زیر سگک عبور کرده و روی کمر بسته می شود.

این نوع سگک کمربند مردانه، انتخاب بسیار مناسبی برای ست کردن با استایل های رسمی و کت وشلوار است. سگک های رسمی در اندازه های بزرگتر، برای ست کردن با استایل های مجلسی انتخاب می شوند.

سگک کمربند رسمی

عکس سگک کمربند رسمی مردانه

تنوع طرح و رنگ سگک های رسمی و مجلسی بسیار زیاد است. شما می توانید بسته به سلیقه تان از یک کمربند چرم مردانه رسمی با سگک نقره ای یا طلایی، مات یا براق در هر طرحی که می خواهید برای ست کردن با استایلتان خریداری کنید.

سگک کمربند مردانه زباندار یا سوزنی (Tongue Buckles) (غیر رسمی)

سگک کمربند سوزنی یا زباندار جزو سگک های غیررسمی و اسپرت است. این نوع سگک یکی از قدیمی ترین انواع سگک کمربند مردانه چرم است که هیچوقت از مد نیافتاده و نمی افتد.

فریم چهارگوش این کمربندها را می توان با استایل های غیررسمی و اسپرت ست کرد. این نوع سگگ در دو نوع موجود می باشد:

  • سگک کمربند مردانه سوزنی یک طرفه
  • سگک کمربند مردانه سوزنی دو طرفه

این نوع سگک بر روی هر کمربندی که قرار می گیرد آن را به یکی از پرطرفدارترین و شیک ترین کمربندها برای هر استایلی تبدیل می کند. شکل زیبای بسته شدن سگک کمربند سوزنی (یک طرفه یا دو طرفه) و تقارن ظاهر این سگک کمربند مردانه شیک، جذابیت استایل شما دوچندان خواهد کرد.

سگک کمربند سوزنی

عکس سگک کمربند غیر رسمی سوزنی یا زبانه دار مردانه

در واقع این سگک، انتخابی ایده آل برای همه آقایان خوش تیپ خصوصا مدیرانی است که از اهمیت استایل بر جذابیتشان در سازمان اطلاع دارند. شما میتوانید آنها را با شلوار جین برای هر مراسمی و در هر مد و استایل بپوشید.

سگک کمربند مردانه ریلی (رسمی)

سگک کمربند مردانه ریلی، نوعی دیگر از سگک های کمربند رسمی به حساب می آید، اما مکانیزم بسته شدن پشت این نوع سگک با سگک های رسمی کلاسیک متفاوت است. در واقع به جای خاری که در سگک های رسمی به بند کمربند چفت می شود مکانیزم دیگری برای بسته شدن این سگک ها طراحی شده که بسیار هم محکم است.

طرز کارایی ای سگک ها اینگونه است که اندازه آن نسبت به بدنه کمربند بزرگتر است و سگک در سوراخ کمربند قرار می گیرد.

سگک کمربند مردانه نر و ماده (غیر رسمی)

این نوع سگک ها دارای دو قطعه فلزی در دو طرف کمربند هستند که در یکدیگر چفت می شوند. سگک نر و ماده که دسته ای دیگر از انواع کمربند مردانه اسپرت هستند می توانید برای ست کردن با استایل های اسپرت و غیررسمی استفاده کنید.

این سگک ها هم همانند سایر سگک های کمربند در رنگ ها، طرح ها و ابعاد گوناگونی تولید می شوند که می توانید با توجه به استایل و سلیقه تان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

حرید اینترنتی سگک کمربند مردانه

عکس سگک کمربند مردانه غیر رسمی نر و ماده

نکات مهم در انتخاب سگک کمربند

برخی از نکات مهم هنگام خرید سگک کمربند مردانه عبارتند از:

جنس سگک

بررسی جنس سگک بسیار مهم است. سگک های فلزی معمولاً مقاوم تر و برای کمربندهای سنگین تر مناسب هستند، در حالی که سگک های پلاستیکی برای کمربندهای سبک تر مناسب هستند.

اندازه سگک

در خرید سگک کمربند باید به اندازه سگک توجه کرد. هر چه اندازه سگک بزرگتر باشد بیشتر در استایل های غیر رسمی و اسپرت استفاده می شود. سگک های ظریف تر با اندازه های باریک تر مناسب استایل های رسمی هستند.

  • عرض سگک: عرض سگک باید با عرض کمربند سازگار باشد تا بسته شدن و باز شدن کمربند به راحتی صورت پذیرد.
  • طول سگک: سگک کمربند باید طول مناسبی داشته باشد تا به راحتی بتوانید کمربند را ببندید و باز کنید.

عکس سگک کمربند وسترن گاوباز

عکس سگک کمربند طرح گاو باز وسترن

رنگ سگک کمربند

یکی از نکات مهم در انتخاب سگک کمربند رنگ آن است. شما باید با توجه به اکسسوری های موجود در استایل خود رنگ سگک کمربند خود را انتخاب کنید. برای مثال رنگ سگک کمربند شما باید با دکمه سردست، دستبند، تزیینات و سگک های کیف، کروات و ... هماهنگ باشد.

همینطور رنگ های طلایی و نقره ای مناسب موقعیت های رسمی هستند. اما کمربند های غیر رسمی دارای سگک های دایره شکل و هلالی هستند. سگک کمربند می تواند بخش جذابیتی از کمربند باشد، بنابراین انتخاب طرح و رنگ مناسب، به تزئین کمربند شما کمک خواهد کرد.

موارد مهم دیگر در انتخاب سگگ

  • برند: بررسی برند سگک کمربند مردانه می تواند از کیفیت و مقاومت سگک اطمینان حاصل کنید.
  • مکانیسم قفلی: بررسی مکانیسم قفلی سگک بسیار مهم است تا از باز شدن غیرمنتظره آن جلوگیری شود.
  • قیمت: هزینه خرید سگک کمربند نیز باید با کیفیت و نوع سگک مطابقت داشته باشد.

با رعایت این نکات، می توانید به راحتی یک سگک کمربند مناسب و با کیفیت برای خود پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید بهترین مدل کمربند مردانه

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت سگک کمربند مردانه چند است؟
قیمت سگک کمربند مردانه با عواملی همچون برند شرکت سازنده، جنس سگک، نوع آن، طرح، نحوه اتصال آن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمتی سگک کمربند در بازار از 30 هزار تومان تا 400 هزار تومان می باشد.
انواع سگک کمربند مردانه کدامند؟
سگک کمربند مردانه در انواع رسمی با مدلهای کلاسیک و ریلی و در انواع غیر رسمی با مدلهای سگک کمربند مردانه زباندار یا سوزنی (Tongue Buckles) و سگک کمربند مردانه نر و ماده موجود می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/12
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد