منو

راهنمای خرید بهترین سرویس چاقو آشپزخانه با قیمت مناسب

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ابزاری که وجود آن در هر خانه ای ضروری است، چاقوی آشپزخانه می باشد. چند سال پیش خانم ها مجبور بودند که برای هرکاری چاقوی جداگانه ای خریداری نمایند. اما بعدها با روی کار آمدن سرویس چاقوی آشپزخانه، تمام نیازهای روزانه شما به چاقو برطرف شد و از چاقوی کوچک گرفته تا ساطور بزرگ در آن موجود می باشد. پس شما عزیزان می توانید با خرید سرویس چاقوی آشپزخانه به اصطلاح با یک تیر دو نشان بزنید. چرا که با خرید یک سرویس کامل، کلیه کارهای روزانه شما انجام می شود.

از آنجایی که چاقو یک وسیله مهم و ضروری در آشپزخانه و جزو انتخاب های مهم عروس خانم ها هنگام خرید جهیزیه می باشد انتخاب بهترین ست از میان مدل های مختلف موجود در بازار کمی کار دشواری می باشد اما نگران نباشید در ادامه این مقاله از طوطی کالا همراه ما باشید تا با بررسی بهترین محصولات از سردرگمی در بیایید.

راهنمای خرید سرویس چاقو

عکس سرویس چاقو آشپزخانه کامل

اهمیت چاقو و سرویس چاقو در آشپزخانه

چاقو و کارد از وسایل پر مصرف و کاربردی در آشپزخانه هستند، هیچ خانه و آشپزخانه ای نیست که دست کم یک ست چاقوی زیبا و با دوام زینت بخش آن نباشد، آشپزهای حرفه ای و خانم های خانه دار خوب می دانند که هنر آشپزی بدون یک سرویس چاقوی کیفی محقق نخواهد شد.

 • یک و یا مجموعه ای از چاقوهای آشپزخانه نقش بسیار مهم و ارزنده ای در آشپزخانه ایفا می کنند و وظیفه خود را به عنوان یک شریک و دستیار کدبانوی خانه به خوبی انجام می دهند.
 • زمانی که از یک سرویس چاقوی آشپزی بحث می شود یعنی اینکه شما باید قادر باشید با تک تک این مجموعه به راحتی کار کنید. ممکن است استفاده از یک چاقو برای شما راحت باشد ولی دیگری از کار با آن احساس آرامش و راحتی نکند.
 • کسانی که عاشق هنر آشپزی هستند به خوبی می دانند که برای یک آشپز حرفه ای و علاقه مند وسایل مرغوب، کیفی و استاندارد چقدر مهم است!
 • یکی از این ابزار ضروری و کارا برای آشپز و طبیعتاً آشپزخانه سرویسی از چاقوهای مختلف است که هر کدام برای منظوری خاص طراحی و ساخته شده اند.

سرویس چاقو چیست؟

سرویس چاقوی آشپزخانه در واقع ابزاری است که برای بریدن مورد استفاده قرار می گیرد. بریدن موادی از قبیل: گوشت، مرغ، ماهی، نان، میوه، کیک و ... وظیفه کارد یا چاقوی آشپزخانه می باشد.

امروزه در کنار سرویس چاقو، ابزار اضافی از قبیل: پوست کن، قیچی برای برش نان، ماهی و سوهان جهت تیز کردن چاقو وجود دارد. یکی از مزیت های سرویس چاقوی آشپزخانه داشتن ساطور می باشد که کار تکه کردن استخوان را راحت تر می نماید، علاوه بر این سرویس ها معمولا دارای استند یا پایه هستند و همین موضوع باعث می شود که فضای خیلی کمی را اشغال نمایند و زیبایی خاصی به محیط آشپزخانه ببخشند.

سرویس چاقو

کاربرد های مختلف سرویس چاقو آشپزخانه

آشنایی با کاربرد هریک از چاقوهای سرویس چاقو آشپزخانه

چاقوهایی که در سرویس چاقو آشپزخانه قرار می دهند متنوع است و قانون یا استاندارد خاصی در این زمینه مطرح نشده است. اما در سرویس های چند پارچه و کامل معمولا چندین نوع چاقو دیده می شود:

چاقو همه کاره آشپزخانه

این مدل چاقو مدل کوچکتری نسبت به چاقوی سرآشپز است و کاربردهای مختلفی دارد. چاقوی آشپزخانه به دلیل اندازه مناسب انتخاب ایده آلی برای استفاده روزمره است و استفاده از آن آسان است. به عنوان مثال می توانید از این چاقو برای برش میوه، گوشت، مرغ، خردکردن سبزی و ماهی استفاده کنید.

چاقو سرآشپز یا چاقو آشپزی

مهمترین مدل چاقو که در آشپزخانه همه ضروری است چاقوی مخصوص آشپز است. این مدل چاقو همانطور که از اسمش پیداست بیشتر در آشپزی استفاده می شود و به عنوان چاقویی همه کاره شناخته شده و کاربرد متنوعی دارد. به عنوان مثال ، سبزیجات را خرد کنید و سالاد و سوپ درست کنید.

یکی از مزایای چاقوی سرآشپز این است که اندازه های مختلفی دارد، بنابراین می توانید از اندازه های مختلف برای انجام کارهای مختلف استفاده کنید. بزرگترین اندازه این مدل چاقو برای برش آسان و سریع مقادیر زیادی غذا بسیار مناسب است.

شاید چاقو آشپزخانه را بتوانید به جای خیلی از چاقوهای موجود در سرویس چاقو آشپزخانه استفاده کنید؛ اما برعکس این امر صادق نیست.

ساطور

ساطور هم همانطور که در بالا گفته شد، انواع گوشت و استخوان ها را که بافت محکم و سختی دارند، خرد می کند. این چاقوی پهن و بزرگ مورد استفاده برای تکه تکه کردن گوشت و مدل کوچکتر آن برای گیاهان سخت است.

چاقو برش نان

شاید این چاقو در سرویس چاقو آشپزخانه شما نباشد. چاقویی که بدنه باریک و کشیده با لبه کنگره مانند دارد. استفاده از این چاقو کمک می کند تا نان ترد و شکننده از هم نپاشد و تکه تکه نشود و لایه ها به بهترین شکل ممکن از هم جدا شوند. همچنین می توانید از چاقوی نان برای برش سایر غذاهایی که سطح سخت دارند استفاده کنید.

اجزا مختلف سرویس چاقو آشپزخانه

چاقو فیله مناسب مواد پروتئینی

کار با مواد پروتئینی چاقو مخصوصی به نام چاقو فیله دارد. این چاقو کشیده و باریک تر است و ابعاد بزرگ تری دارد. کشیدگی این چاقو برای قرارگیری زیر پوست مرغ و ماهی و برش باریک و ورقه ای گوشت مناسب است. ظرافت و باریک بودن بدنه چاقو فیله برای فیله کردن انواع گوشت مرغ، ماهی و ... مناسب است.

چاقوی سبزیجات

چاقوی سبزیجات هم وظیفه خردکردن و برش سبزیجات و انواع میوه ها را برعهده دارد.

سوهان و قیچی

سوهان یا چاقو تیزکن هم در برخی از سرویس های چاقو تعبیه شده است که هر زمان چاقو کند شود، به وسیله سوهان می توانید آن را تیز نمایید. قیچی هم برای برش نان و ماهی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد مطالعه : بهترین مدلهای چاقو تیر کن کدامند؟

پوست کن

پوست کن هم امروزه در سرویس های چاقوی آشپزخانه وجود دارد، تا کار پوست گرفتن انواع میوه، سیب زمینی و… به راحتی صورت گیرد.

مهترین نکات هنگام خرید سرویس چاقو آشپزخانه

توجه به وزن چاقوی آشپزخانه

یکی از اولین مواردی که باید هنگام خرید چاقو یا ست چاقوی پخت و پز به خاطر بسپارید، وزن آن است. وزن چاقوی آشپزخانه باید با قدرت دستان شما متناسب باشد. یعنی نباید خیلی سبک یا خیلی سنگین باشد که باعث خستگی در دست شما شود.

به یاد داشته باشید که چاقوهای سبک عمدتا برای کار سریع و چاقوهای سنگین برای برش انواع مختلف استخوان ها یا سبزیجات استفاده می شوند.

بهترین مدلهای سرویس چاقو

انواع مختلف چاقو موجود در سرویس چاقو آشپزخانه

توجه به جنس تیغه چاقو

امروزه، تیغه های چاقو عمدتا از استیل ضد زنگ یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و صادقانه بگویم، چنین چاقوهایی از ماندگاری و دوام بالایی برخوردار هستند. استیل ضد زنگ در برابر رطوبت و تماس با عناصر واکنش نمی دهد اما به خوبی سایر فلزات تیز نمی شود.

با این حال، بد نیست بدانید که چاقوهای سرامیکی نیز وجود دارد و گرچه وزن آنها از چاقوهای استیل کمتر است و دارای تیغه های تیزتری هستند، اما توانایی تیز کردن مجدد تیغه های آنها کمی دشوار است و هرگز توصیه نمی شود در خانه انجام دهید.

پس انواع جنس تیغه چاقو عبارتند از :

 • سرامیکی: برای مدت طولانی تیز خواهد بود و زنگ نمی زند.
 • فولاد کربنی: لبه این نوع چاقوها برای برش هایی با سرعت بالا مناسب هستند و خیلی آسان در خانه می توان آنها را تیز کرد، اما باید مراقب بود تا زنگ نزنند.
 • فولاد ضد زنگ: جزو چاقوهای ارزان هستند اما زود کند شدن آنها بزرگترین عیبی است که دارند. تیز کردن آن خیلی زمان می برد. اما در صورتی که با کربن بالا ساخته شده باشند، کند شدن آنها دیر به دیر رخ می دهد.

نوع اتصال تیغه نیز اهمیت بالایی دارد. سعی کنید از چاقویی که به صورت جوش خورده به دسته هستند دوری کنید؛ چرا که بعد از مدتی شکسته یا خم می شود. بهترین چاقوی آشپزخانه دارای تیغه یکپارچه است که دسته در ان صرفا به عنوان یک پوسته اضافه شده است.

شکل تیغه چاقو هم در کنار جنس آن اهمیت دارد. شکل تیغه ها بر اساس سبک تولید به صورت ژاپنی، فرانسوی و آلمانی نامگذاری می شود. مدل های فرانسوی و ژاپنی تیغه باریک و سبک تری دارند. تیغه های آلمانی برعکس تیغه فرانسوی ضخیم تر هستند. قطر تیغه چاقو به منزله برتری آن نیست و انتخاب آن امری کاملا سلیقه ای است.

توجه به جنس دسته

مواد دسته چاقوی سرویس چاقو اشپزخانه تیز بسیار مهم است. جنس دسته چاقو از چوب، استیل، پلاستیک سخت و سایر جنس دسته چاقو در بازار یافت میشود دسته چاقو باید به اندازه کافی محکم و مقاوم باشد و از دست خوبی برخوردار باشد، چرا که اگر دسته چاقویی که انتخاب می کنید از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد بعد از مدتی استفاده، از بدنه چاقو جدا می شود و شما را دچار مشکل می کند.

تعادل دسته و تیغه

هنگام خرید یک سرویس چاقو آشپزخانه به خاطر بسپارید، باید تعادلی بین دسته و تیغه چاقو وجود داشته باشد، یعنی وزن دسته و تیغه باید یکسان باشد، بنابراین برش راحت تر است و شما از تلاش و انرژی کمتری استفاده می کنید.

برای فهمیدن این موضوع که بدانید وزن دسته با وزن تیغه چاقو کاملا برابر است، می توانید انگشت خود را بر روی قسمت جدا کننده دسته از تیغه قرار دهید و سپس انگشتتان را در حالت افقی قرار دهید تا به راحتی متواجه متعادل بودن وزن چاقویی که قصد خرید آن را کرده اید، بشوید.

خرید اینترنتی سرویس چاقو آشپزخانه

عرض تیغه چاقو

از دیگر نکات مهمی که هنگام خرید ست چاقوی آشپزخانه باید به آن دقت داشته باشید، عرض تیغه چاقو و همچنین ضخامت و کاملا صاف و هموار بودن سطح فلز آن است. یادتان باشد کیفیت یک چاقو در زیبایی آن نهفته نشده و باید در عمل قدرت خود را نشان دهد؛ پس لطفا به سراغ چاقوهایی بروید که تیغه آنان از نوک چاقو تا بخش متصل به دسته کاملا یکدست و صیقل خورده می باشد و به اصطلاح ضعیف نباشد.

به برند و مارک چاقو توجه کنید

مارک و برند نیز یکی از اصلی ترین فاکتورهایی میباشد که در زمان انتخاب چاقو میبایست مورد بررسی قرار بگیرد. همانطور که میدانید امروزه برند های زیادی اقدام به تولید چاقو کرده اند از این جهت سوالات بهترین برند سرویس کارد آشپزخانه چیست؟ و یا سرویس چاقو آشپزخانه چه مارکی خوبه؟ ذهنتان را درگیر کرده اند. اصلا نگران نباشید زیرا طبق تحقیقات گسترده ما برند های ام جی اس، سوپر لایف، کاراجا، جی فی نی، وینر و دبلیو ام اف جزو پرفروشترین و بهترین مارک های سرویس چاقو اشپزخانه میباشند.

قیمت سرویس چاقو آشپزخانه

تا به اینجا فهمیدیم، بسیاری از موارد همچون جنس چاقو، جنس تیغه و غیره می توانند در قیمت سرویس چاقو آشپزخانه تأثیر بگذارند. با این حال، ما به شما پیشنهاد می کنیم بسته به نوع نیاز و سبک پخت و پز ، یک سرویس چاقو آشپزخانه با کیفیت و ایده آل خریداری کنید.

روش های نگهداری از سرویس چاقوی آشپزخانه

این سرویس ها معمولا کیفیت خوبی دارند و به همین دلیل قیمت خرید آن ها نیز به تناسب کیفیت و تعداد تکه های موجود در سرویس بالا خواهد بود. پس بهتر است از بهترین روش های مراقبتی برای نگه داری سرویس اطلاع داشته باشید تا مدت زمان بیشتری بتوانید از سرویس استفاده کنید و هم این که از صرف هزینه اضافی بابت خرید مجدد سرویس جلوگیری شود.

 • دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 • بعد از استفاده، همه چاقوها را در جای مخصوص به خود قرار دهید.
 • حتما سعی کنید چاقوها را در پایه خودشان نگهداری نمایید، چون در غیر این صورت ممکن است با گذاشتن آنها در کشو یا قفسه، دست فرزند و یا خودتان آسیب ببیند.
 • برای شستن ست های چاقو از مواد شوینده شیمیایی قوی استفاده نکنید بلکه از محلول آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید، سپس با یک اسفنج نرم اقدام به شست و شوی چاقو نمایید.
 • تیغه برخی چاقوها ممکن است از جنس فولاد و روکش استیل باشد و چون تماس فولاد با آب و رطوبت به کاهش کیفیت و کند شدن آن منجرب خواهد شد به همین دلیل بهتر است از شست وشوی چاقو و هرنوع کارد با تیغه فولادی توسط ماشین ظرفشویی خودداری شود.
 • استفاده از اسکاچ یا توری نرم به همراه مایع ظرف شویی مناسب بهترین انتخاب برای شست وشوی چاقو است. اما توجه داشته باشید پس از آب کشی چاقو باید از دستمال نرم و مناسب برای خشک کردن آن استفاده کنید تا آب و رطوبت بر روی تیغه باقی نماند.
 • از قرار دادن چاقوها در جای مرطوب خودداری کنید. زیرا باعث زنگ زدن تیغه چاقو می شود.
 • چاقوها را در کنار ظروف و وسایل آهنی زنگ زده قرار ندهید.
 • اگر احساس کردید چاقوی شما کند شده است بهتر است از مصقلی که در سرویس قرار دارد برای تیز کردن چاقو استفاده کنید و مجدد آن را تیز کنید.

خرید اینترنتی بهترین مدل هاس سرویس چاقو آشپزخانه

سخن آخر

بهترین سرویس چاقو رکن اصلی خرید جهیزیه و از ملزومات اساسی هر آشپزخانه است. سرویس های چاقو 6 تا 9 پارچه هستند و در آن ها انواع چاقوهای مخصوص برش، ساطور، چاقو سرآشپز و چاقو برش نان دیده می شود. برخی از ست های چاقو امکانات جانبی نظیر چاقو تیز کن، پوست کن و قیچی نیز دارند که در کنار سایز اجزا روی استند قرار می گیرند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت سرویس چاقو آشپزخانه چند است؟
قیمت انواع سرویس چاقو آشپزخانه به پارامتر های مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس تیغه و دسته چاقو، وزن و ابعاد، تعداد پارچه، کیفیت ست چاقو و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت سرویس چاقو آشپزخانه از 400 هزار تومان تا 15 میلیون تومان می باشد.
بهترین مارک های سرویس چاقو آشپزخانه کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده ست چاقو آشپزخانه می توان به برندهای دبلیو ام اف، یونیک، بی ام جی، اورانا، دسینی، کرکامز، کاراجا، جی فی نی، پرسن هوم، ویتارا، ایکیا، وینر و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/20
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
سرویس چاقو آشپزخانه 6 پارچه وستوف مدل 9867
سرویس چاقو آشپزخانه 6 پارچه وستوف مدل 9867
سرویس چاقو آشپزخانه ترکیه ای 11 پارچه او ام اس مدل 6150
سرویس چاقو آشپزخانه ترکیه ای 11 پارچه او ام اس مدل 6150
سرویس چاقو آشپزخانه 10 پارچه وینر به همراه چاقو تیزکن
سرویس چاقو آشپزخانه 10 پارچه وینر به همراه چاقو تیزکن
سرویس چاقو آشپزخانه 7 پارچه جی فی نی مدل WSM7
سرویس چاقو آشپزخانه 7 پارچه جی فی نی مدل WSM7
سرویس چاقو آشپزخانه 9 پارچه ام جی اس مدل 9014
سرویس چاقو آشپزخانه 9 پارچه ام جی اس مدل 9014
سرویس چاقو آشپزخانه 9 پارچه فلورانس کد 02
سرویس چاقو آشپزخانه 9 پارچه فلورانس کد 02
سرویس چاقو آشپزخانه استیل 9 پارچه سوپر لایف
سرویس چاقو آشپزخانه استیل 9 پارچه سوپر لایف
سرویس چاقو آشپزخانه استیل 9 پارچه مکسی مدل KS
سرویس چاقو آشپزخانه استیل 9 پارچه مکسی مدل KS
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد