منو

راهنمای خرید بهترین مدل میوه خوری و بررسی انواع مختلف آن

میوه خوری جنس چینی دسته دار مربعی گود
میوه خوری جنس چینی دسته دار مربعی گود
میوه خوری چوبیس جنس چوبی طرح دایره ای گود
میوه خوری چوبیس جنس چوبی طرح دایره ای گود
میوه خوری پاشاباغچه شیشع ای مدرن مدل Habitat
میوه خوری پاشاباغچه شیشع ای مدرن مدل Habitat
میوه خوری گلد کیش چوب بیضی شکل مدل گلدن برد
میوه خوری گلد کیش چوب بیضی شکل مدل گلدن برد
میوه خوری کارگاه تندیس و پیکره شهریار طرح شیر بالدار
میوه خوری کارگاه تندیس و پیکره شهریار طرح شیر بالدار
میوه خوری کریستال بوهمیا کد SP7
میوه خوری کریستال بوهمیا کد SP7
میوه خوری فلزی مدل یلدا کد 33
میوه خوری فلزی مدل یلدا کد 33
میوه خوری فانتزی فلزی مدل GG1
میوه خوری فانتزی فلزی مدل GG1
میوه خوری بلوری ساکورا سری می جی مدل 740722W
میوه خوری بلوری ساکورا سری می جی مدل 740722W
میوه خوری فلزی طرح هندسی کد Bar88
میوه خوری فلزی طرح هندسی کد Bar88
میوه خوری طرح فلزی مثلث کد ۰۰۱
میوه خوری طرح فلزی مثلث کد ۰۰۱
ظرف میوه خوری فلزی مشبک کد 2200
ظرف میوه خوری فلزی مشبک کد 2200

رسم دیرینه پذیرایی از مهمان نسل به نسل از گذشتگان به ما منتقل شده و از فضایل ایرانیان است. یکی از ارکان مهم پذیرایی چیدمان ظروفی است که با آن ها به استقبال مهمان می رویم و به این شکل بخشی از مهمان نوازی خود را به شکل هنرمندانه ای عرضه می کنیم.

ظروف میوه خوری، شیرینی خوری و شکلات خوری، بیشترین نقش را در یک مهمانی و ضیافت ایفا می کنند، شما می توانید با ظروفی هماهنگ از نظر طرح، رنگ و جنس لحظات و دقایق ناب و ماندگاری برای خود و مهمانانتان فراهم نمایید.

ظرف میوه

راهنمای خرید انواع ظرف میوه خوری

برای اینکه بتوانید به خوبی از میهمانان خود پذیرایی کنید باید ظروف پذیرایی شیک و زیبا داشته باشید و معمولا در هر مهمانی افراد با میوه از مهمانان خود پذیرایی می کنند و البته برای اینکه بتوانید میوه را جلو مهمان بگذارید باید یک ظرف میوه خوری داشته باشید. میوه خوری ها نیز همانند انواع شکلات خوری و یا شیرینی خوری از جمله ظروفی هستند که زیبایی و شیک بودن آنها در پذیرایی کردن از مهمان بسیار حائز اهمیت است.

ظرف میوه خوری چیست؟

کاربرد ظروف در آشپزخانه بسیار بالاست و می توان گفت نقش این وسایل را در سرو و پذیرایی نباید نادیده گرفت. منظور از ظرف میوه خوری هم در واقع ظرفی است که می توان انواع میوه را متناسب با حجمی که دارد، در آن جای داد. نقشی که این وسیله پرکاربرد در خانه دارد، به گونه ای است که کمتر منزلی پیدا می شود که در آن ظرفی برای قرار دادن میوه وجود نداشته باشد.

انواع ظروف میوه خوری بر اساس شکل ظاهری

ظرف میوه پایه دار

میوه خوری پایه دار ظاهری زیبا و شیک دارد و با خودنمایی جلوه ای دلچسب به محیط پذیرایی شما می دهد. این ظرف دوست داشتنی می تواند بدون محدودیت انواع میوه را در خود جای دهد و با طرحی زیبا و ظریف چشم ها را خیره کند. البته قیمت آن قدری بیشتر است.

ظرف میوه خوری پایه دار مینا کاری

عکس ظرف میوه خوری پایه دار مینا کاری بسیار شیک و زیبا

میوه خوری بدون پایه

این ظرف سابقه ای طولانی در میان خانواده ها دارد، در مقایسه با مدل پایه دار ارزان تر است. در چینش میوه مقداری محدودیت دارد زیرا ممکن است میوه هایی مانند انگور از لبه آن روی میز قرار بگیرند که ظاهر خوشایند ندارد در حالی که این امر برای ظرف پایه دار یک مزیت است.

عکس میوه خوری مدرن جدید

عکس میوه خوری بدون پایه مدرن جدید قفسی

میوه خوری دسته دار

ظرفی که دارای دسته محکم باشد غالباً نمایی جذاب دارد و جابجایی آن به خصوص زمانی که پر از میوه است، راحت تر می باشد.

انواع میوه خوری از نظر جنس

ظرف های میوه خوری غالباً از جنس سنگ، سرامیک، شیشه، فلز (مس، برنج، برنز)، چوب، کریستال، ملامین، پیوتر و چینی و طرح های ایرانی مثل قلم کاری، مینا کاری، خاتم کاری و ... است.

ظروف شیشه ای و کریستال

یکی از بهداشتی ترین جنس ظروف جنس شیشه می باشد این نوع جنس با توجه به آن که هیچ گونه مواد شیمیایی و رنگی نیز در ترکیب خود ندارد جزو با کیفیت ترین و بهداشتی ترین ظروف به شمار می رود.

میوه خوری کریستال

درمورد ظرف میوه خوری کریستال باید بیان کنیم که میوه خوری های کریستال از ظرافت بسیار بیشتری برخوردار می باشند و ظاهر بسیار شیک تری نیز دارند و همنیطور باید بیان کنیم که مقاومت آن ها کمی پایین تر میباشد. با این حال برای سرویس پذیرایی توصیه ما به شما میوه خوری کریستال می باشد البته ظروف میوه خوری شیشه ای هم مناسب پذیرایی هستند اما جنس کریستال آن ها جلوه سنگین تر و زیباتری دارد.

میوه خوری برنزی

ظروف برنزی زیبایی خاص خود را دارند این ظرف میوه خوری با ظاهر خوشایند و چشم نواز قیمت بالایی دارد. ساخت ظریف و هنرمندانه میوه خوری برنزی نه تنها آن را در ردیف بهترین های پذیرایی قرار داده است بلکه جذابیت تزئینی ظرف را نیز دو چندان می کند.

عکس میوه خوری برنزی

عکس میوه خوری برنزی دسته دار پایه دار

ظرف میوه خوری سفالی

هنر سفالگری و محصولات حاصل از آن میراث گذشتگان است. هنوز کسانی وجود دارند که سینه چاک استفاده از ظروف سفالی هستند و حاضر نیستند چیز دیگری را جایگزین جنس سفال نمایند. این محصول دست ساز و سنتی طرفداران بی شماری دارد و با قیمتی ارزان تر از دو نوع قبلی می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

میوه خوری سرامیکی

اگر از طرفداران میوه خوری سرامیکی هستید و دوست دارید این ظرف زیبا را مهمان خانه هایتان کنید، توصیه می شود آن را با دیگر ظروف پذیرایی ست نمایید. در رابطه با میوه خوری چینی باید بیان کنیم که در ایران برند های بسیار گوناگونی وجود دارند که انواع ظروف چینی را تولید می کنند از جمله از این برند های چینی می توان به چینی زرین، چینی پردیس، چینی مقصود، چینی تقدیس و ... نیز اشاره کرد.

عکس میوه خوری سرامیکی

عکس میوه خوری سرامیکی دسته دار شیک و جدید

یکی دیگر از بهداشتی ترین ظروف میوه خوری که در بازار وجود دارد می توان به میوه خوری چینی و سرامیکی اشاره کرد. این نوع جنس میوه خوری ها به خصوص جنس چینی آن ها از زمان قدیم جزو دسته ظروف پذیرایی به شمار می روند و این روز ها هم بیشتر میوه خوری های سرامیکی طرح سفید ساده بسیار مد شده اند و جلوه بسیار زیبایی می توانند به میز پذیرایی شما ببخشند به علاوه آن میوه خوری سرامیکی نسبت به ظرف میوه خوری چینی مقاومت بالا تری دارند و همچنین در انواع طرح و رنگبندی های متفاوت نیز در بازار وجود دارند.

ظرف میوه خوری چوبی و بامبو

از جمله از انواع جنس ظروفی که در بازار وجود دارد جنس ظروف چوبی و بامبو طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرده اند. این نوع جنس ظروف دارای مزایای بسیار زیادی می باشند که از جمله از این مزایا می توان به رابطه خوب ان ها با محیط زیست، بهداشت بالا و کیفیت بالا، مقاومت بسیار خوب، نشکن بودن، سبک بودن جنس آن ها و … نیز اشاره کرد.

نگهداری از این نوع جنس ظروف بسیار آسون است و اگر به درستی از آن نگهداری شود می توان تا مدت سال های زیادی از آن استفاده کرد. تنها نیاز است تا هر چند وقت یک بار ظروف چوبی مانند ظروف میوه خوری چوبی را روغن کاری کنید تا جلای از دست رفته آن ها برگردد و حالت خشکی پیدا نکنند.

میوه خوری بامبو

عکس ظرف میوه خوری چوبی بامبو

ظرف میوه خوری فانتزی

این روزها انواع مدل ظروف میوه خوری را در طرح و شکل های فانتزی تولید می کنند که در ادامه ما عکس میوه خوری فانتزی را قرار داده ایم. این مدل میوه خوری ها این روز ها بسیار باب شده اند و قطعا انواع مدل های آنان را در بازار مشاهده کرده اید، این طرح میوه خوری ها عموما در انواع جنس های فلزی و پلاستیکی نیز وجود دارند.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید کارد میوه خوری

نکات مهم هنگام خرید میوه خوری

دسته دار بودن میوه خوری

یکی از نکاتی که کاملا سلیقه ای میباشد وجود یا عدم وجود دسته برای ظروف میوه خوری است، از آنجا که امروزه تنوع بسیار زیادی برای ظروف مختلف وجود دارد، ظروف میوه خوری هم از این موضوع مستثنا نیستند.

در هر صورت وجود دسته انتخابی میباشد، اما چنانچه قصد دارید که میوه خوری دسته دار خریداری کنید حتما به جنس دسته و محکم بودن آن ها توجه داشته باشید زیرا وزن این ظروف سنگین میباشد و دسته ها باید قابلیت تحمل این وزن را داشته باشد.

جنس ظرف میوه خوری

ظروف میوه خوری هم همانند دیگر ظروف کاربردی و موجود در بازار جنس های مختلفی دارند و اینکه کدام یک از این جنس ها مناسب پذیرایی شما میباشد بسته به سلیقه و جنس سایر ظروفی که استفاده میکنید دارد.

هر کدام از جنس های شیشه، سرامیک، کریستال، فلزی، چینی و ... زیبایی و کیفیت خاص خودشان را دارند. البته هرچه کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت این ظروف بالاتر باشد این ظروف گران قیمت تر، زیباتر و شیکل تر میشوند.

بهترین مدلهای میوه خوری

پایه میوه خوری

پیشنهاد ما به شما دوست عزیز این است که از ظروف پایه دار در پذیرایی های خود استفاده کنید زیرا این مدل از ظروف زیبایی، جلوه و شکوه خاصی به پذیرایی کردن شما میدهد. چنانچه از ظروف میوه خوری پایه دار استفاده میکنید به جنس پایه آنها توجه داشته باشید زیرا هم در زیبایی آنها اهمیت دارد و همچنین در دوام، کیفیت و طول عمر آنها تاثیرگذار است.

شکل ظرف میوه خوری

امروزه طراحان ظروف میوه خوری توانسته اند تنوع چشم گیری در ظاهر این ظروف ایجاد کنند، تا شما بتوانید ظروفی مناسب، هماهنگ و زیبا خریداری کنید. در طراحی ظروف میوه خوری از سایر اشکال هندسی مثل مربع، مستطیل، بیضی، چندوجهی و… بهره برده شده است.

رنگ میوه خوری

پیشرفت های تکنولوژی این نوید را برای شما دارند که دیگر لازم نیست ذهن خود را در گزنیه های کم محدود کنید، زیرا در هر نوع محصولی که بخواهید تنوع رنگی بیشماری وجود دارد و در این مراحله فقط و فقط باید به فکر تناسب رنگی ظروف پذیرایی خود باشید و درنهایت این سلیقه و نظر شماست که در انتخاب ظروفتان تاثیر گذار است.

نحوه شستشوی میوه خوری

از نحوه شستشوی ظرف میوه خوری خود نیز غافل نشوید! یادتان باشد قرار نیست همه ظرف های این چنینی از قابلیت شستشو در ماشین های ظرفشویی برخوردار باشند؛ پس با علم به اینکه می خواهید آن را بصورت دستی بشویید و یا برای شستشوی آن از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، در این زمینه تصمیم گیری نمایید.

قیمت میوه خوری

همانطور که در قسمت های بالاتر گفته شد چیزی که در تعیین قیمت گذاری ظروف تاثیرگذار است نوع جنس آن محصول میباشد، هرچقدر که مواد اولیه به کار برده شده در ظروف میوه خوری باکیفیت تر و بادوام تر باشد قیمت آن ظروف نیز بالاتر است البته نوع طراحی و شکل ظاهری ظروف هم در این موضوع دخیل است.

میوه خوری

نکات در خصوص نگه داری ظرف میوه خوری

  • برای حفظ سلامت فرزندتان و هم چنین طول عمر ظرف بهتر است میوه خوری را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
  • از شستن ظرف میوه خوری با مواد شیمیایی مثل سفید کننده و … بپرهیزید.
  • سعی کنید برای شستن ظرف از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید.
  • اسکاچ زِبر ممکن است به ظرف شما آسیب وارد برساند.
  • اگر میوه خوری شما از جنس برنز است، طریقه شستن آن را از فروشنده درخواست کنید.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید شکلات خوری

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت میوه خوری چند است؟
قیمت انواع ظرف میوه خوری به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس ظرف، ابعاد و وزن، کیفیت ساخت، دسته دار و پایه دار بودن ظرف، نحوه شستشو و ... بستگی دارد، اما به طور معمول قیمت انواع میوه خوری از 30 هزار تومان تا 18 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای ظرف میوه خوری کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای ظرف میوه خوری می توان به برند های بوهمیا، جی سی سی، یونیک، فونیکس، لمونژ، لیمون، زارا، رویال هوم، روکاشگا، گلد کیش، بوگاتی، کاراجا، شفر، ام جی ای، انگلیش هوم، رومنس و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/10/21
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد