منو

جدیدترین مدلهای سرویس آشپزخانه یا سرویس حبوبات

سرویس جهیزیه 20 پارچه بهاز کالا مدل در بامبو
سرویس جهیزیه 20 پارچه بهاز کالا مدل در بامبو
سرویس حبوبات نو عروس 15 پارچه بی وی کی مدل ماربل
سرویس حبوبات نو عروس 15 پارچه بی وی کی مدل ماربل
سرویس آشپزخانه عروس 15 پارچه بی وی کی مدل شف
سرویس آشپزخانه عروس 15 پارچه بی وی کی مدل شف
سرویس آشپزخانه حبوبات 8 پارچه ام جی اس
سرویس آشپزخانه حبوبات 8 پارچه ام جی اس
سرویس آشپزخانه 23 پارچه اورانوس مدل NU
سرویس آشپزخانه 23 پارچه اورانوس مدل NU
سرویس آشپزخانه 17 پارچه اورانوس جنس ورق گالوانیزه
سرویس آشپزخانه 17 پارچه اورانوس جنس ورق گالوانیزه
سرویس آشپزخانه 36 پارچه کارن جنس پلاستیک
سرویس آشپزخانه 36 پارچه کارن جنس پلاستیک
سرویس آشپزخانه 22 پارچه لیمون مدل چهارگوش
سرویس آشپزخانه 22 پارچه لیمون مدل چهارگوش
سرویس آشپزخانه 30 پارچه آرتیستون
سرویس آشپزخانه 30 پارچه آرتیستون
سرویس آشپزخانه 29 پارچه کادوست جنس پلاستیک
سرویس آشپزخانه 29 پارچه کادوست جنس پلاستیک
سرویس آشپزخانه 20 تکه سام ست مدل لارن
سرویس آشپزخانه 20 تکه سام ست مدل لارن
سرویس آشپزخانه ۳۵ پارچه سافینوکس جنس استیل
سرویس آشپزخانه ۳۵ پارچه سافینوکس جنس استیل

آشپزخانه در نقش قلب خانه است و زیبا و مرتب بودن آن برای خانم خانه بسیار مهم است. به همین علت استفاده از لوازم زیبا و همچنین کاربردی برای هر چه مرتب تر دیده شدن محیط آشپزخانه برای آن ها بسیار خوب است.

در آشپزخانه وجود یک سری ظروف که بتوانیم مواد غذایی پر کاربرد (چای، قهوه، حبوبات، برنج، قند، شکر، ادویه و ...) خود را درون آن ها قرار دهیم ضروری خواهد بود. با اینکه این ظروف می توانند از هر نوع جنس و یا رنگی باشند اما برای ایجاد هماهنگی بین اجزای مختلف لازم است که از بهترین سرویس آشپزخانه یا سرویس حبوبات استفاده کنیم.

بهترین مدلهای سرویس آشپزخانه جهیزیه عروس

سرویس آشپزخانه توسی رنگ ست کامل عروس

سرویس آشپزخانه چیست؟

سرویس آشپزخانه شامل یکسری وسایل کاربردی و غیربرقی در آشپزخانه می شوند که به دلیل شکل ظاهری و جمع و جور بودن آنها یکی از اولین انتخاب های عروس خانم ها هنگام خرید جهیزیه می باشد. این ست ها زیبا، باکیفیت، مدرن، کاربردی، بادوام و ... هستند و معمولا خانم ها خانه دار و کدبانو هم به راحتی می توانند انتخاب درست و زیبایی داشته باشند. این سرویس ها شامل: سطل برنج (با پیمانه یا بدون پیمانه) سطل قند و شکر، جاحبوباتی، جای ادویه، جاقاشقی، ترازو آشپزخانه، سطل زباله و جا ماکارونی و غیره می باشد.

با خرید این سرویس وسایل مورد نیازتان برای یک آشپزی فوق العاده همیشه در دسترستان خواهد بود و در یک قسمت از آشپزخانه شما متمرکز می شوند. به دلیل اینکه تمام ادویه و حبوبات شما در یک جا جمع شده اند، دیگر نیازی نیست که برای پیدا کردن هرکدام، همه کابینت ها را بگردید، پس عملا در زمان هم صرفه جویی می شود و غذای شما خیلی سریع تر آماده خواهد شد. پس می توان گفت وظیفه اصلی این ست های آشپزخانه نظم دهی به محیط آشپزخانه و در دسترس بودن همه وسایل است.

سرویس آشپزخانه

سرویس آشپزخانه صورتی شرکت لیمون limon

سرویس آشپزخانه چند تکه بخرم؟

سرویس آشپزخانه چند تکه بخرم؟ این سوالی است که هر شخصی که برای خرید سرویس آشپزخانه اقدام می کند در ذهن خود دارد. اما نمیتوان به این راحتی به این سوال پاسخ داد. برای پاسخ دادن به این سوال در ابتدا باید بدانیم که آیا برای جهیزیه دارید سرویس آشپزخانه میخرید؟ تا چه حد بودجه برای خرید سرویس آشپزخانه در نظر گرفته اید؟ از چه جنسی سرویس آشپزخانه دوست دارید خرید کنید؟ چوبی، بامبو، پلاستیکی، سرامیکی یا استیل؟ بعد از این که این پرسش ها را پاسخ دادید میتوان به شما پیشنهاد داد که سرویس آشپزخانه شما باید چند تکه باشد.

در حالت کلی افراد سرویس آشپزخانه را بر اساس نیاز خود خریداری میکنند. ممکن است یک خانم فقط نیاز به جای حبوبات سرویس آشپزخانه داشته باشد و یکی دیگر فقط به سطل زباله و جای نان و سایر اقلام. بر این اساس تعداد تکه های سرویس آشپزخانه مورد نیاز آن ها تغییر میکند.

اما در رابطه با خرید سرویس آشپزخانه عروس موضوع کمی متفاوت است. معمولا سرویس آشپزخانه عروس را به گونه ای انتخاب میکنند که تمام اقلام از ریز تا درشت را داشته باشد. در این صورت تعداد تکه های سرویس آشپزخانه بالا میرود.

سرویس آشپزخانه جهیزیه عروس

سرویس آشپزخانه شامل چیست؟

سرویس های آشپزخانه بر اساس نوع سرویسی که انتخاب میکنید اقلام متفاوتی دارند اما اقلام یکی از کامل ترین سرویس های آشپزخانه که آن را بیشتر برای سرویس آشپزخانه جهیزیه عروس خریداری میکنند را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

سطل برنج: همانطور که می دانید برنج رطوبت محیط را به خود جذب می کند، پس باید از ظرف برای نگهداری آن استفاده شود که این اتفاق نیفتد. سطل مخصوص برنج در این سرویس ها دارای ویژگی رطوبت گیر می باشد و برنج در آن به هیچ عنوان خیس نخواهد شد. برخی از این سطل ها دارای پیمانه و برخی دیگر بدون پیمانه هستند.

سرویس ادویه: این سرویس هم برای نگهداری ادویه جات مختلف کاربرد دارد و به راحتی می توانید انواع ادویه، نمک، فلفل و ... را درون آن قرار دهید. برخی از آنها در قسمت جلویشان سوراخ هایی تعبیه شده است که کار ریختن انواع ادویه را در غذا راحت می کند. معمولا این سرویس بر روی پایه یا استندی نگهداری می شود. جهت کسب اطلاعات کامل می توانید به مقاله مربوط به آن یعنی (راهنمای خرید جا ادویه ای) مراجعه فرمائید.

سطل نگهداری ماکارونی: حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی قصد درست کردن ماکارونی را دارید، متوجه می شوید که بسته ماکارونی کامل برای دونفر خیلی زیاد می شود. بدیهی است که اگر بخواهید آن را در فضای باز قرار دهید دچار آلودگی می شود و برای سلامتی مضر خواهد بود. پس تنها راه قرار دادن ماکارونی در سطل مخصوص نگهداری آن است تا در معرض آلودگی قرار نگیرد و با خیال راحت درب ظرف بسته شود.

سرویس ملاقه و کفگیر: شاید بتوان گفت یکی از اصلی ترین وسایل مورد نیاز در آشپزخانه، همین سرویس کفگیر و ملاقه است که در این سرویس های آشپزخانه بر روی یک استند آویز می شوند. جنس دسته ی آنها هم معمولا نسوز است.

ظرف هایی برای قراردادن قند، چای و شکر در آنها: نام دیگر این ظروف پاسماوری می باشد، چرا که همواره در کنار سماور قرار دارند. به کمک این ظروف مقدمات آماده سازی چای همیشه در دسترستان خواهد بود.

قسمت های مختلف سرویس آشپزخانه

تصویر ست سرویس آشپزخانه تمام استیل

ترازو: اگر اهل شیرینی پزی هستید، حتما به شما خرید سرویس آشپزخانه مجهز به ترازو را پیشنهاد می کنیم. چون به راحتی می توانید انواع مواد غذایی را با آن وزن کنید و اندازه دقیق هر چیزی دستتان بیاید. این ترازو ها در دو مدل دیجیتالی و عقربه ای در بازار موجود هستند. طبیعی است که اگر ترازو دیجیتال باشد، قیمت سرویس هم بالاتر می رود.

سطل زباله: می توان گفت اکثر سرویس های آشپزخانه مجهز به سطل زباله هستند و به صورت پدالی که در قسمت پایین آنها تعبیه شده، باز و بسته می شوند.

سطل دستشویی: برخی از سرویس های آشپزخانه در بازار موجود هستند که سطل دستشویی هم دارند. ظاهر این سطل ها در اندازه و شکل سطل زباله می باشد.

ظرفی برای نگهداری نان: غالبا نان در اثر رطوبت کپک می زند و تازگی خود را از دست می دهد. این ظروف رطوبت را به خود گرفته و مانع از ورود هوای مرطوب به داخل نان ها می شود. درب این ظرف ها یا به صورت کشویی و یا به صورت کرکره ای بسته خواهد شد.

سرویس های پلاستیکی هم هستند که تعداد اقلام بالاتری دارند و کامل ترند اما خوب به زیبایی و شیک بودن سرویس های آشپزخانه بامبو و استیل و فلزی روکش دار نیستند.

بهترین مارک سرویس آشپزخانه

برند های مختلفی هستند که سرویس آشپزخانه تولید میکنند اما از معروفترین برند های آن میتوان به سرویس آشپزخانه امبیکو (embico)، سرویس آشپزخانه یونیک، سرویس آشپزخانه ویکتوریا، سرویس آشپزخانه بی وی کی (B.V.K)، سرویس آشپزخانه آرتیتسون و ... اشاره کرد که به طور تخصصی در تولید سرویس های آشپزخانه با کیفیت فعالیت میکنند. در رابطه با بهترین مارک سرویس آشپزخانه پلاستیکی میتوان سرویس آشپزخانه پلاستیکی لیمون را نام برد که جزو بهترین ها در زمینه انواع لوازم پلاستیکی با کیفیت فعالیت میکند.

بهترین مارک های سرویس آشپزخانه

مهمترین نکات خرید سرویس آشپزخانه

در این قسمت راهنمای خرید سرویس آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد. در ادامه همراه ما باشید.

 • هنگام خرید سرویس آشپزخانه پس از این که تصمیم گرفتید سرویس آشپزخانه چند تکه بخرم به این نکته توجه داشته باشید که سرویس آشپزخانه ای را انتخاب کنید که تمام اقلام مورد نیاز شما را داشته باشد.
 • چون سرویس آشپزخانه یکی از ارکان زیبایی و رنگدهی به آشپزخانه شماست همواره دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر اجزا آشپزخانه شما هماهنگی داشته باشد تا در هرچه زیباتر جلوه دادن آشپزخانه شما کمک کند.
 • اگر سرویس که انتخاب میکنید دارای کفگیر و ملاقه و ست ابزار هم بود حتما از نسوز بودن آن مطمعن شوید و قبل از خرید آن ها را در دست بگیرید تا ببینید خوش دست و سبک است یا نه.
 • همیشه سعی کنید مدل هایی را خریداری نمایید که کامل هستند، یعنی همه ظروف مورد نیاز آشپزخانه را دارا باشند، تا بعدا نیازی به خرید جداگانه هر کدام این ظروف نداشته باشید.
 • سعی کنید سرویسی را انتخاب و خریداری نمایید که دارای ضمانت نامه یا خدمات پس از فروش است. تا در صورت آسیب دیدن، گارانتی آن را تعویض یا تعمیر کند.
 • معمولا برخی از سرویس های آشپزخانه دارای ترازو آشپزخانه ست خود نیز هستند. حتما دقت کنید که ترازوی آن سالم باشد و فروشنده جلوی خود شما در آن باتری انداخته و آن را امتحان کند.
 • اگر سرویس انتخابی شما از نوع استیل است حتما به این نکته توجه داشته باشید که جنس آن از نوع استیل ضد زنگ باشد .
 • به این نکته توجه داشته باشید که جا حبوباتی های سرویس های آشپزخانه معمولا حدود 1 تا 1 و نیم کیلو حبوبات را درون خود جا میدهند پس خود آن باید وزن بالایی نداشته باشد تا حمل آن برای شما سخت نشود.
 • حتما قبل از خرید، پدال سطل های آن نظیر سطل زباله، سطل برنج و ... را چک کنید تا سالم باشد.
 • قبل از خرید سرویس مورد نظر از فروشنده بپرسید که با چه نوع مواد شوینده ای میتوان آن ها را تمیز کرد و آیا قابلیت گذاشتن درون ماشین ظرفشویی را دارد یا نه.
 • در صورتی که سرویس پلاستیکی را می پسندید، این سرویس ها باید از پلاستیک مقاوم و باکیفیتی ساخته شده باشند.
 • درب آنها به آسانی و به راحتی باید باز و بسته شود.
 • قیمت این سرویس ها بر اساس اینکه چند پارچه هستن و چه جنسی دارند متغیر است. برخی از این سرویس ها ۲۵ پارچه، ۳۰ پارچه و یا ۴۰ پارچه هم هستند. این شما عزیزان هستید که باید با توجه به بودجه و نیاز خود اقدام به خرید سرویس آشپزخانه مدنظرتان نمایید.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع سرویش آشپزخانه چند است؟
قیمت سرویس ظروف آشپزخانه به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس ظروف، تعداد پارچه سرویس، سایز و ابعاد، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع سرویش ظروف آشپزخانه از 700 هزار تومان تا 7 میلیون تومان می باشد.
سرویش آشپزخانه معمولا شامل چه ظروفی می باشد؟
سرویس های آشپزخانه بر اساس نوع سرویسی که انتخاب میکنید اقلام متفاوتی دارند، اما معمولا موارد زیر را شامل می شوند : سطل برنج، سرویس ادویه، سطل نگهداری ماکارونی، سرویس ملاقه و کفگیر، ظرف هایی برای قراردادن قند، چای و شکر، ترازو، سطل زباله، سطل دستشویی و ظرفی برای نگهداری نان
تاریخ به روز رسانی : 1402/08/15
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد