منو

بهترین مدلهای دستمال آشپزخانه با قیمت ارزان + راهنمای خرید

دستمال آشپزخانه پنبه ریمکس مدل LUX بسته 3 عددی
دستمال آشپزخانه پنبه ریمکس مدل LUX بسته 3 عددی
دستمال آشپزخانه حوله ای مدل LESON بسته 5 عددی
دستمال آشپزخانه حوله ای مدل LESON بسته 5 عددی
دستمال حوله ای آشپزخانه طرح اقیانوس بسته 6 عددی
دستمال حوله ای آشپزخانه طرح اقیانوس بسته 6 عددی
دستمال آشپزخانه مدل flower f بسته 3 عددی
دستمال آشپزخانه مدل flower f بسته 3 عددی
دستمال آشپزخانه میکروفایبر مزدا مدل R4
دستمال آشپزخانه میکروفایبر مزدا مدل R4
دستمال آشپزخانه مدل حوله ای نانو 3 عددی
دستمال آشپزخانه مدل حوله ای نانو 3 عددی
دستمال آشپزخانه پرسا مدل Ogips مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه پرسا مدل Ogips مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه تن تاب مدل حوله ای مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه تن تاب مدل حوله ای مجموعه 4 عددی

غالبا در تمام آشپزخانه ها دستمال آشپزخانه به چشم می خورد که به عنوان پرکاربردترین ملزومات آشپزخانه به شمار می رود و بدون وجود آن نمی توان اغلب کارهای آشپزخانه را انجام داد.

دستمال آشپزخانه برای کارهایی مثل پاک کردن کابینت، سطوح مختلف مثل کانتر، خشک کردن ظروف، از بین بردن لکه ها و غیره استفاده زیادی در محیط آشپزخانه دارد و توجه به فاکتورهای خرید باعث می شود بدانید که کدام نوع مناسب تر از همه بوده و خرید آن برای شما توصیه شده است.

دستمال آشپزخانه

دستمال آشپزخانه در رنگ های مختلف

در حال حاضر دستمال های آشپزخانه در انواع جنس، سایز و رنگ های مختلف در بازار یافت می شوند. این دستمال ها بر اساس نوع استفاده در جنس و اندازه های مختلف طراحی و دوخته شده اند. اگر شما نیز برای استفاده های گوناگون در آشپزخانه، قصد خرید دستمال دارید، در ادامه مطب با طوطی کالا همراه شوید.

ضرورت خرید دستمال آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مکان های بسیار مهم هر خانه ای محسوب می شود که جدای از گذراندن وقت زیادی در این محیط با هدف های مختلف، وسایل آن و خرید و انتخاب مناسب آنها مثل دستمال آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. از وسیله ای مثل دستمال آشپزخانه برای خشک کردن ظروف، گرفتن رطوبت و خیسی کنار سینک، پاک کردن سطوح مختلف و تمیز کردن کابینت ها استفاده زیادی دارد.

هنگام خرید این نوع دستمال ها باید شدیدا به موارد و نکات خرید آن توجه ویژه داشته باشید تا از خرید خود رضایت کافی داشته باشید با اینکه شاید هزینه زیادی برای شما نداشته باشد ولی تجربه خریدی اصولی و هوشمندانه و با اطلاعات کامل همیشه لذت بخش بوده و خواهد بود.

انواع مختلف دستمال نظافت

دستمال میکرو فایبر

این دستمال از ترکیب پلی استر و پلی آمید ساخته می شود، قطر الیاف این ماده تقریبا بیست برابر از الیاف ابریشم کوچکتر بوده و صد برابر کوچک تر از یک تار موی انسان است. دلیل پاک کنندگی بالای این دستمال در حالت خیس خاصیت الکترو استاتیک و در حالت خشک ایجاد شکست کششی روغن و مایعات است.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید دستمال میکروفایبر

دستمال آشپزخانه

از این دستمال برای خشک کردن کابینت و سینگ ظرفشویی استفاده می شود. همچنین شما برای خشک کردن ظروف خود هم می توانید از این دستمال بهره ببرید. زیرا از پشم گوسفند مرجانی فاقد پرز تهیه می شوند که قادر به جذب آب ۳ برابر بیشتر از پنبه و و سرعت جذب آن ۷ برابر دستمال از جنس پنبه می باشد. سایز استاندارد این دستمال ها معمولا ۴۰ در ۴۰ است.

انواع دستمال آشپزخانه

تصویر دستمال آشپزخانه در طرح و رنگ های متنوع

دستمال جادویی

همیشه دستمالی مورد توجه همه قرار می گیرد، که دارای الیاف با کیفیت بوده و آب را به خوبی جذب کند. طرفداران چنین دستمال هایی کسانی هستند که می خواهند سطوح خیس و کثیف را با یک با دستمال کشی تمیز کنند. داشتن خاصیت جذب بالای آب تا حد اشباع و جذب فوق العاده بالای کثیفی ها این دستمال را از یک دستمال معمولی به جادویی تبدیل می کند.

دستمال حوله ای نانو

حوله وسیله ای برای خشک کردن آب روی قسمت های مختلف بدن است. زیرا جذب فوق العاده بالایی دارند. به دلیل شباهت زیادی که این دستمال ها با حوله حمام دارند به آن ها دستمال حوله ای گفته می شود. تنها تفاوت اصلی این مدل با حوله در نانویی بودن آن است. نانو به جذب بالای آب کمک می کند و هنگام شستشو کثیفی های روی دستمال راحت تر از یک دستمال معمولی تمیز می شوند.

دستمال آشپزخانه با پشم گوسفند

مدل های دیگری از دستمال های آشپزخانه در بازار وجود دارند که از پشم گوسفند ساخته شده اند و بدون پرز می باشند ، این نوع دستمال ها که بدون پرز هستند برای خشک کردن انواع ظروف بسیار کاربرد دارد به این دلیل که قدرت جذب کنندگی بسیار بالایی دارند . اما خوب متاسفانه از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند .

کاربرد های مختلف دستمال آشپزخانه

همانطور که می دانیم وجود دستمال آشپزخانه یکی از ضروریات آشپزخانه محسوب می شود که با کمک آن می توان به رعایت بهداشت و نظافت در محیط آشپزخانه کمک کرد. دستمال هایی که طراحی و دوخته می شوند، دارای کاربردهای گوناگونی هستند که به آن اشاره می نماییم.

  • جابجایی ظروف داغ : دستمال هایی که برای جابجایی ظروف داغ استفاده می شوند، باید دارای جنسی باشند که در برابر گرما مقاومت لازم را داشته باشند و دچار سوختگی نشوند.
  • خشک کردن ظروف : پس از شستشوی ظروف، به منظور اینکه لکه های آب بر روی آن ها باقی نماند، می توان ظروف را خشک کرد و سپس در کابینت قرار داد. برای این کار باید از دستمال هایی که جنس نخی یا پنبه ای دارند استفاده کرد.
  • پاک کردن کانتر و میز آشپزخانه : برای اینکه بتوان همیشه آشپزخانه ای تمیز و منظم داشت، باید برای هر کار دستمالی مناسب و جداگانه تهیه کرد و کنار گذاشت. برای پاک کردن کانتر و میزی که در آشپزخانه قرار دارد، باید از دستمالی استفاده کرد که قادر باشد لکه ها را به سرعت پاک کرده و میز را تمیز کند.

دستمال آشپزخانه

استفاده از دستمال آشپزخانه برای پاک کردن یخچال

علت نم دار کردن دستمال های گردگیری

خیس شدن پارچه ها و دستمال های آشپزخانه باعث می شود مقدار گرد و خاک بیشتری به دستمال جذب شود اگر قصد تمیز کردن سطوحی مانند سطوح کابینت ها را دارید حتما از دستمال مرطوب و خیس شده کمک بگیرید.

بسیاری از خانم های خانه دار، از پارچه های کهنه برای گردگیری استفاده می کنند؛ اما این استفاده از این پارچه یک مشکل دارد و آن ناتوان بودن در جذب خود گردوخاک است و فقط می توان آن ها را در یک نقطه جمع کرد؛ به جای این بهتر است که از پارچه های مخصوص گردگیری با خاصیت الکترواستاتیکی استفاده کنیم. استفاده از چنین پارچه هایی باعث می شود که ذره های کثیف به جای پخش شدن در هوا، کامل جذب پارچه شوند.

اگر به پارچه های مخصوص گردگیری دسترسی ندارید، بهتر است که پارچه ها از قبل مرطوب کنید؛ دقت داشته باشید که پارچه نباید خیس کامل باشد و فقط کمی با آب آن را مرطوب کنید. البته بهتر است که از قبل خاک موجود بر روی سطح را گرفته تا هنگام استفاده از دستمال مرطوب، سطح گلی نشود.

اگر برای تمیز کردن شیشه ها و پنجره به دنبال راه کاری مناسب هستید، استفاده از خمیر دندان را امتحان کنید. اگر بر روی شیشه و یا آینه لکه ای به وجود آمده است که راحتی با دستمال خیس پاک نمی شود مقداری خمیر دندان را روی لکه قرار دهید، سپس با دستمال خیس لکه و خمیر دندان را تمیز کنید.

و در انتها به شما پیشنهاد می شود برای گرد گیری همیشه از بالاترین سطح شروع به تمیز کردن کنید. زیرا ممکن است گرد و غبار از قسمتی به قسمت دیگر انتقال پیدا کند.

بهترین مدلهای دستمال آشپزخانه

پاک کردن سینک ظرفشویی با دستمال آشپزخانه

نکات خرید دستمال آشپزخانه

نکات زیر را هنگام خرید دستمال آشپزخانه و نوع مناسب برای خود در نظر داشته باشید

جنس دستمال آشپزخانه

جنس دستمال آشپزخانه در عمر و دوام آن بسیار تأثیرگذار است.

  • جنس پنبه ای نرمی زیادی داشته و به خوبی رطوبت و کثیفی را به خود جذب می کند و محدودیت کاربرد هم ندارد.
  • جنس کتان زبری بیشتری داشته و معمولا وقتی بخواهید لکه ها را به خوبی پاک کنید خریداری می شوند و البته که تنوع در طرح و رنگ آن نیز بیشتر است.
  • جنس میکروفایبر (microfiber) یعنی از الیاف کوچک ساخته شده و برای غبار زدایی و تکه های مواد غذایی استفاده می گردد. البته لازم به ذکر است که دوام بسیار خوبی هم دارد.

بهترین مدل های دستمال آشپزخانه

پاک کردن روی کانتر با دستمال آشپزخانه

سایز دستمال آشپزخانه

همان طور که می دانید دستمال های نظافت از نظر سایز بندی با هم تفاوت دارند. اگر برای پاک کردن سطوح کوچک می خواهید دستمال های کوچک مناسب هستند چون به راحتی شسته می شوند. اما برای پاک کردن محیط های بزرگ و به خصوص خشک کردن شما به یک دستمال بزرگ نیاز دارید تا مدت زمان بیشتری طول بکشد که بخواهید آن را مجدد خشک کنید.

معمولا توصیه می شود که اگر می خواهید کارایی بیشتری از دستمال آشپزخانه بگیرید سایز بزرگ تر را انتخاب کنید. مثلا می توانید از آن برای پاک کردن سطوح تیز یا لبه گرد، تمیز کردن چاقوها با قرار دادن در بین دستمال چند لایه و حتی پاک کردن بهتر سطوح خیس با ظرفیت بیشتر خشک کنندگی استفاده کنید.

نوع متریال دستمال آشپزخانه

معمولا یا دستمال آشپزخانه را برای خشک کردن ظروف و سطوح خیس استفاده می کنند که در این صورت جنس پنبه ای موفق تر است و یا با هدف مقاومت خوب در برابر شسته شدن و دوام کلی بالا قصد خرید آن را دارند که جنس های کتان و میکروفایبر گزینه های بهتری هستند.

خرید اینترنتی دستمال آشپزخانه

ضخامت دستمال آشپزخانه

برای کارهایی که دستمال زود به زود کثیف شده و مدام باید آن را شستشو دهید مدل های نازک گزینه مناسبی هستند، زیرا خیلی سریع خشک و آماده به کار می شوند. اما برای خشک کردن قسمت خاص هر چه ضخامت دستمال بیشتر باشد، بهتر است. زیرا میزان آب بیشتری را به خود جذب می کنند و دیرتر به نقطه اشباع می رسند. البته به این نکته هم توجه کنید که خشک کردن آن ها هم به زمان بیشتری نیاز دارد.

همچنین ضخامت رابطه مستقیم با دوام و پاره نشدن زود هنگام دستمال آشپزخانه دارد. طبیعتا هر چقدر نازک تر خریداری کرده باشید در اثر شستشو و پاک کردن های متعدد زودتر از بین می رود و نیاز به خرید مجدد پیدا خواهید کرد. پس سعی کنید جنس ضخیم تر را تهیه کنید با اینکه هزینه بیشتری خواهید پرداخت ولی ارزش آن را دارد.

طرح و رنگ دستمال آشپزخانه

طرح و رنگ در وسایل آشپزخانه بسیار مهم بوده و در روحیه ما می توانند تأثیر مثبت یا حتی منفی داشته باشند پس سعی کنید طرح و رنگی را انتخاب کنید که هم باعث شادابی و افزایش روحیه شما شود. معمولا جنس کتان تنوع بالایی در طرح و رنگ داشته و با هر محیطی سازگار و هماهنگ پذیر است.

همچنین لازم است دقت شود که رنگ و طرح مورد نظر، با سایر لوازم آشپزخانه به خوبی هماهنگ و سازگار شود. شاید در نگاه اول از نظر شما رعایت نکات ذکر شده موضوعی مهم نباشد، اما پس از خرید و استفاده از دستمال، به اهمیت آن پی می برید.

انواع رنگ ها و طرح های دستمال آشپزخانه

انواع دستمال مخصوص آشپزخانه در رنگ و طرح های مختلف

قیمت دستمال

فاکتورهای زیادی روی قیمت دستمال تاثیر گذار هستند، از جنس آن گرفته تا اندازه و ضخامت آن به همین علت شما قبل از خرید باید میزان بودجه برای خرید دستمال را مشخص کنید. پیشنهاد می کنم از خرید اجناس خیلی ارزان خودداری کنید، زیرا کیفیت لازم را ندارند.

ست دستمال آشپزخانه برای عروس

مدل دستمال های متنوعی با ست های زیبا و جذابی در بازار وجود دارند که به ست دستمال های آشپزخانه عروس معروف هستند و در انواع مدل های و رنگ های متنوع جذاب و شاد نیز به فروش می رسند.

این ست دستمال ها معمولا به صورت چند تیکه و با رنگبندی های متنوع در بازار وجود دارند که جلوه زیبایی به آشپزخانه می دهند. ابعاد این دستمال ها معمولا به شکل مربع در سایز 40 در 40 سانتی متر می باشد و به صورت گیره دار هستند که می توانید آن ها را آویزان کنید.

نکات مهم در استفاده از دستمال های آشپزخانه

معمولا بعد از تمیز کاری و غبارگیری بهتر است دستمال ها را با آب و مایع شوینده بشوید و سپس آن ها را به خوبی خشک کنیم، چراکه اگر دستمال ها همانطور به حالت خیس باقی بمانند می تواند محل تجمع میکروب ها و قارچ ها باید که در این حالت خود یک عامل بیماری زا برای پوست می باشد.

دستمال های آشپزخانه دارای کاربرد های متعددی می باشد اما شما نباید از یک دستمال برای انجام همه کار ها استفاده کنید، بهتر است از هر رنگ دستمال برای انجام کار مشخصی استفاده کنید به عنوان مثال قطعا از دستمالی که برای تمیز کاری استفاده می کنید نمی توانید برای خشک کردن ظروف استفاده کنید.

بهترین مدلهای دستمال آشپزخانه

برای شستن دستمال ها و حتی ضدعفونی کردن آن ها می توانید از سرکه سفید نیز استفاده کنید و بهتر است از آب ولرم برای شستشوی آن ها استفاده کنید در این حالت پارچه دستمال کمتر آسیب میبیند. به مرور استفاده از آب داغ سبب کوچک تر شدن آن ها می شود و اگر دستمال ها را درون ماشین میشویید لازمه تا دمای آن ها را تنظیم کنید و در کل بهتره که با دست شسته شوند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت دستمال آشپزخانه چند است؟
قیمت دستمال آشپزخانه به عوامل متعددی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس پارچه، کاربرد دستمال، اندازه و حجم، تعداد موجود در بسته و ... بستگی دارد اما در حالت کلی رنج قیمت دستمال آشپزخانه از 10 هزار تومان تا 500 هزار تومان در بسته های چند تایی موجود است.
بهترین جنس پارچه دستمال آشپزخانه کدام است؟
هر جنس دستمال کاربرد خاص خود را دارد! جنس پنبه ای نرمی زیادی داشته و به خوبی رطوبت و کثیفی را به خود جذب می کند. جنس کتان زبری بیشتری داشته و تنوع در طرح و رنگ آن نیز بیشتر است. جنس میکروفایبر برای غبار زدایی و تکه های مواد غذایی استفاده می گردد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/24
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد