منو
نمایش محتوا

راهنمای خرید دستمال آشپزخانه با کیفیت عالی و قیمت ارزان

دستمال آشپزخانه برای کارهایی مثل پاک کردن کابینت، سطوح مختلف مثل کانتر، خشک کردن ظروف، از بین بردن لکه ها و غیره استفاده ی زیادی در محیط آشپزخانه دارد و توجه به فاکتورهای خرید باعث می شود بدانید که کدام نوع مناسب تر از همه بوده و خرید آن برای شما توصیه شده است.

ضرورت خرید دستمال آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مکان های بسیار مهم هر خانه ای محسوب می شود که جدای از گذراندن وقت زیادی در این محیط با هدف های مختلف، وسایل آن و خرید و انتخاب مناسب آنها مثل دستمال آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. از وسیله ای مثل دستمال آشپزخانه برای خشک کردن ظروف، گرفتن رطوبت و خیسی کنار سینک، پاک کردن سطوح مختلف و تمیز کردن کابینت ها استفاده ی زیادی دارد.

دستمال آشپزخانه

هنگام خرید این نوع دستمال ها باید شدیدا به موارد و نکات خرید آن توجه ویژه داشته باشید تا از خرید خود رضایت کافی داشته باشید با اینکه شاید هزینه ی زیادی برای شما نداشته باشد ولی تجربه ی خریدی اصولی و هوشمندانه و با اطلاعات کامل همیشه لذت بخش بوده و خواهد بود. در ادامه مهم ترین نکات را بیان می کنیم.

علت نم دار کردن دستمال های گردگیری

خیس شدن پارچه ها و دستمال های آشپزخانه باعث می شود مقدار گرد و خاک بیشتری به دستمال جذب شود اگر قصد تمیز کردن سطوحی مانند سطوح کابینت ها را دارید حتما از دستمال مرطوب و خیس شده کمک بگیرید.
بسیاری از خانم های خانه دار، از پارچه های کهنه برای گردگیری استفاده می کنند؛ اما این استفاده از این پارچه یک مشکل دارد و آن ناتوان بودن در جذب خود گردوخاک است و فقط می توان آن ها را در یک نقطه جمع کرد؛ به جای این بهتر است که از پارچه های مخصوص گردگیری با خاصیت الکترواستاتیکی استفاده کنیم. استفاده از چنین پارچه هایی باعث می شود که ذره های کثیف به جای پخش شدن در هوا، کامل جذب پارچه شوند.

اگر به پارچه های مخصوص گردگیری دسترسی ندارید، بهتر است که پارچه ها از قبل مرطوب کنید؛ دقت داشته باشید که پارچه نباید خیس کامل باشد و فقط کمی با آب آن را مرطوب کنید. البته بهتر است که از قبل خاک موجود برروی سطح را گرفته تا هنگام استفاده از دستمال مرطوب، سطح گلی نشود.

اگر برای تمیز کردن شیشه ها و پنجره به دنبال راه کاری مناسب هستید، استفاده از خمیر دندان را امتحان کنید. اگر بر روی شیشه و یا آینه لکه ای به وجود آمده است که راحتی با دستمال خیس پاک نمی شود مقداری خمیر دندان را روی لکه قرار دهید، سپس با دستمال خیس لکه و خمیر دندان را تمیز کنید.

و در انتها به شما پیشنهاد می شود برای گرد گیری همیشه از بالاترین سطح شروع به تمیز کردن کنید. زیرا ممکن است گرد و غبار از قسمتی به قسمت دیگر انتقال پیدا کند.

بهترین مدلهای دستمال آشپزخانه

نکات خرید دستمال آشپزخانه

نکات زیر را هنگام خرید دستمال آشپزخانه و نوع مناسب برای خود در نظر داشته باشید

جنس دستمال آشپزخانه

جنس دستمال آشپزخانه در عمر و دوام آن بسیار تأثیرگذار است. جنس پنبه ای نرمی زیادی داشته و به خوبی رطوبت و کثیفی را به خود جذب می کند و محدودیت کاربرد هم ندارد. جنس کتان زبری بیشتری داشته و معمولا وقتی بخواهید لکه ها را به خوبی پاک کنید خریداری می شوند و البته که تنوع در طرح و رنگ آن نیز بیشتر است. جنس میکروفایبر (microfiber) یعنی از الیاف کوچک ساخته شده و برای غبارزدایی و تکه های مواد غذایی استفاده می گردد. البته لازم به ذکر است که دوام بسیار خوبی هم دارد.

بهترین مدل های دستمال آشپزخانه

سایز دستمال آشپزخانه

معمولا توصیه می شود که اگر می خواهید کارایی بیشتری از دستمال آشپزخانه بگیرید سایز بزرگ تر را انتخاب کنید. مثلا می توانید از آن برای پاک کردن سطوح تیز یا لبه گرد، تمیز کردن چاقوها با قرار دادن در بین دستمال چند لایه و حتی پاک کردن بهتر سطوح خیس با ظرفیت بیشتر خشک کنندگی استفاده کنید.

نوع متریال دستمال آشپزخانه

معمولا یا دستمال آشپزخانه را برای خشک کردن ظروف و سطوح خیس استفاده می کنند که در این صورت جنس پنبه ای موفق تر است و یا با هدف مقاومت خوب در برابر شسته شدن و دوام کلی بالا قصد خرید آن را دارند که جنس های کتان و میکروفایبر گزینه های بهتری هستند.

خرید اینترنتی دستمال آشپزخانه

ضخامت دستمال آشپزخانه

ضخامت رابطه ی مستقیم با دوام و پاره نشدن زودهنگام دستمال آشپزخانه دارد. طبیعتا هر چقدر نازک تر خریداری کرده باشید در اثر شستشو و پاک کردن های متعدد زودتر از بین می رود و نیاز به خرید مجدد پیدا خواهید کرد. پس سعی کنید جنس ضخیم تر را تهیه کنید با اینکه هزینه ی بیشتری خواهید پرداخت ولی ارزش آن را دارد.

طرح و رنگ دستمال آشپزخانه

طرح و رنگ در وسایل آشپزخانه بسیار مهم بوده و در روحیه ی ما می توانند تأثیر مثبت یا حتی منفی داشته باشند پس سعی کنید طرح و رنگی را انتخاب کنید که هم باعث شادابی و افزایش روحیه ی شما شود و هم اینکه تناسب و هماهنگی با طرح و رنگ سایر اجزای آشپزخانه داشته باشد. معمولا جنس کتان تنوع بالایی در طرح و رنگ داشته و با هر محیطی سازگار و هماهنگ پذیر است.

تاریخ به روز رسانی : 1400/09/08
دستمال آشپزخانه تن تاب مدل حوله ای مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه تن تاب مدل حوله ای مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه پرسا مدل Ogips مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه پرسا مدل Ogips مجموعه 4 عددی
دستمال آشپزخانه مدل حوله ای نانو 3 عددی
دستمال آشپزخانه مدل حوله ای نانو 3 عددی
دستمال آشپزخانه میکروفایبر مزدا مدل R4
دستمال آشپزخانه میکروفایبر مزدا مدل R4
دستمال آشپزخانه مدل flower f بسته 3 عددی
دستمال آشپزخانه مدل flower f بسته 3 عددی
دستمال حوله ای آشپزخانه طرح اقیانوس بسته 6 عددی
دستمال حوله ای آشپزخانه طرح اقیانوس بسته 6 عددی
دستمال آشپزخانه حوله ای مدل LESON بسته 5 عددی
دستمال آشپزخانه حوله ای مدل LESON بسته 5 عددی
دستمال آشپزخانه پنبه ریمکس مدل LUX بسته 3 عددی
دستمال آشپزخانه پنبه ریمکس مدل LUX بسته 3 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد