منو
نمایش محتوا

دستمال میکروفایبر یا دستمال جادویی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستمال میکروفایبر یکی از محصولات جدیدی است که طی چند سال اخیر در میان ما ایرانی ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کار کردن با این دستمال های همه کاره، به مراتب راحت تر از سایر دستمال های مرسوم است. دستمال میکروفایبر که در بازار با اصطلاحاتی مانند دستمال جادویی یا دستمال چند کاره شناخته می شود، این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دراین مطلب شما را با ویژگی های دستمال میکروفایبر و نحوه استفاده از آن آشنا می کنیم.

دستمال جادویی اصل

دستمال میکروفایبر چیست؟

میکروفایبر الیاف مصنوعی بسیار کوچکی است که قطر آن حدود یک صدم موی انسان است. این الیاف از ترکیب دو ماده پلی استر و پلی آمید به دست می آید. برای تولید انواع دستمال های میکروفایبر با کاربردهای متفاوت، این دو ماده با نسبت های مختلف با یکدیگر ترکیب می شوند. تفاوت دیگر این دستمال ها، میزان تراکم آنهاست. هر چه تراکم الیاف بیشتر باشد، قدرت جذب دستمال و همچنین قیمت آن افزایش می یابد.

ویژگی های دستمال میکروفایبر

مهم ترین ویژگی دستمال میکروفایبر، قدرت جذب بالای آن است. به طوری که ۹۹ درصد باکتری ها و جرم سطوح را جذب می کند. ساختار ستاره مانند رشته های این دستمال باعث می شود که ذرات گرد و غبار درون آنها به دام بیفتند و تا زمانی که دستمال هنوز شسته نشده، از آن خارج نشوند.

بسیاری از انواع دستمال ها مانند دستمال کاغذی، قابل تجزیه نیستند و سالیان طولانی در طبیعت باقی می مانند. دستمال های میکروفایبر محصولاتی تجدیدپذیر هستند و در صورت استفاده صحیح، عمری طولانی خواهند داشت. علاوه بر آن، به علت عدم نیاز به مواد شوینده در هنگام استفاده، به حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آب ها کمک می کنند.

نحوه عملکرد دستمال میکروفایبر

دستمال میکروفایبر کاربردهای گوناگونی دارد و می توان از آن برای تمیز کردن ظروف استیل، کابینت، پیشخوان های گرانیت و مرمر، وسایلی از جنس کروم، آیینه و پنجره، وان حمام و گردگیری، استفاده کرد.

نکته ی مثبت دیگری که در مورد این محصول وجود دارد، این است که استفاده از دستمال میکروفایبرها مانع از آسیب و خراش بر روی سطوح می شود. در واقع دستمال میکروفایبر ذرات را مستقیم جذب کرده و بر روی سطح فشار نمی دهد. از این رو آسیب و خراش را به حداقل می رساند. از دیگر ویژگی های دستمال میکروفایبر، خاصیت ضد آلرژی آنهاست که مانع از بروز مشکلات پوستی یا واکنش های آلرژیک می شود.

بسیاری از افراد معتقدند که دستمال میکروفایبر پاک کننده ی مناسبی برای انواع دوربین ها و تجهیزات عکاسی است. اگر دقت کرده باشید شرکت های ارائه دهنده ی دوربین های عکاسی معمولا دستمال های کوچکی از این جنس را همراه با محصولاتشان ارسال می کنند. این موضوع برای پاک کردن شیشه عینک نیز صادق است.

عدم نیاز به مواد شوینده

یکی از مهمترین ویژگی این دستمال عدم نیاز آن به شوینده، پاک کننده و ضد عفونی کننده های شیمیایی برای نظافت است که یک تحول بزرگ در این زمینه محسوب می شود. شسته شدن این دستمال نیز به راحتی و فقط با آب، بدون باقی ماندن لکه و کثیفی انجام می شود. مواد شیمیایی تمیز کننده ای که روزانه استفاده می شود می تواند ضررهای زیادی برای سلامتی داشته باشد به ویژه برای سیستم تنفسی و پوستی مشکلاتی ایجاد نماید و به مرور موجب بروز حساسیت های مختلف شود.

دستمال میکروفایبر می تواند 7 الی 8 برابر وزن خود آب جذب کند. جذب بالای آب موجب شده است این دستمال ها برای نظافت کف و خشک کردن سطوح و ظروف بسیار کاربردی باشد. دستمال میکروفایبر تا زمانیکه شسته نشود آلودگی که جذب کرده را پس نمی دهد و حین نظافت ردی باقی نمی گذارد که همین مورد به محبوبیت آن اضافه نموده است.

دستمال میکروفایبر پرز نمیدهد

دستمال های میکروفایبر بر خلاف دستمال ها و حوله های نخی پرز نمی دهد. پرز ندادن دستمال برای تمیز کردن سطوح شیشه ای و براق یک مزیت بزرگ محسوب می شود. دستمال میکروفایبر را حتی بصورت خشک می توان برای گردگیری استفاده نمود چرا که گرد و غبار دارای بار منفی است و موادی که دستمال میکروفایبر از آن ساخته ی شود (پلی استر و پلی آمید) دارای بار مثبت می باشد.

خرید اینترنتی دستمال جادویی اصل

چگونه دستمال میکروفایبر را تمیز کنیم؟

بعد از هر بار استفاده، دستمال را به خوبی با آب بشویید. این کار مانع از چسبیدن جرم و باقی مانده مواد شوینده به تارهای دستمال می شود. در صورت نیاز، دستمال را با یک شوینده ملایم در آب گرم یا داغ بشویید.

اما هرگز از نرم کننده پارچه یا سفید کننده استفاده نکنید. دستمال را روی حرارت کم یا در صورت امکان، در هوای آزاد خشک کنید. و چنانچه به طور مکرر از دستمال استفاده می کنید، بهتر است هر هفته آن را بشویید. توجه داشته باشید که حوله های میکروفایبر باید جدا از سایر حوله ها شسته شوند تا کیفیت آن ها تغییر نکند.

نحوه استفاده از دستمال میکروفایبر

برای کار با این دستمال، هر بار یک بخش از آن را مورد استفاده قرار دهید. دستمال را از وسط تا کرده و مجددا این کار را تکرار کنید. به این ترتیب می توانید از هشت بخش دستمال برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید. برای گردگیری از دستمال خشک استفاده کنید وبرای کارهای دیگر، دستمال را کمی مرطوب کنید. در صورت استفاده از دستمال برای چند دقیقه یا به جای ماندن اثر کثیفی بر روی سطح، مجددا آن را تا کنید. این کار را تا زمان استفاده کامل از دستمال ادامه دهید.

انواع دستمال های میکروفایبر

دستمال میکروفایبر برای استفاده عمومی: در تولید این دستمال ها، ۸۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد پلی آمید به کار رفته است و برای تمیز کردن قسمت های داخلی درها، فضای داخلی ماشین، چرخ ها، اگزوز و پنجره ها مناسب هستند.

دستمال میکروفایبر ایمن: این دستمال از ترکیب ۷۵ درصد پلی استر و۲۵ درصد پلی آمید تولید می شود و برای تمیز کردن تمام سطوح به کار می رود. همچنین می توان برای پاک کردن یا استفاده از واکس و جلا دادن اشیاء از آن استفاده کرد.

دستمال میکروفایبر نرم: این دستمال نیز ترکیبی مانند دستمال میکروفایبر ایمن دارد و برای تمیز کردن سطوح حساس مناسب است.

دستمال میکروفایبر ایمن تر: این دستمال نرم تر از دستمال میکروفایبر ایمن است و برای تمیز کردن انواع سطوح به کار می رود.

دستمال میکروفایبر مخصوص شیشه: در ترکیب این دستمال حدود ۸۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد پلی آمید به کار رفته است و به علت جذب عالی، برای تمیز کردن و خشک کردن شیشه مناسب است.

دستمال میکروفایبر جاذب: مواد تشکیل دهنده این دستمال ۷۵ درصد پلی استر و ۲۵ درصد پلی آمید است و توانایی بی نظیری در جذب آب دارد.

بهترین مدلهای دستمال جادویی

پنج کاربرد عالی دستمال میکروفایبر

1 - تمیز کردن تلفن همراه

گوشی همراه یکی از آلوده ترین چیزی هایی است که شما در اختیار دارید و معمولاً به طور کامل از باکتری پوشیده شده است. اگر درباره زمانی که صرف استفاده از رسانه های اجتماعی، برقراری تماس یا مشاهده فیلم بر روی گوشی همراهتان می کنید، بیندیشید، از این مسئله تعجب نخواهید کرد. خوشبختانه درمان آسانی وجود دارد که به شما کمک می کند تا گوشی خود را به آسانی تمیز کنید. حتماً حدس زده اید: یک دستمال میکروفایبر.

با تمیز کردن صفحه نمایش و سایر بخش های گوشی همراه با یک دستمال میکروفایبر خشک، شما نه تنها تمامی باکتری های موجود بر روی آن را از بین می برید، بلکه آثار لک و انگشت را نیز محو می کنید. به همین دلیل است که گوشی پس از این کار مانند روز اول نو و تمیز به نظر خواهد رسید!

2 - جمع کردن مایعات

می دانید که دستمال های میکروفایبر می توانند تا 6 برابر وزن خود رطوبت جذب کنند؟ اگر این بار به صورت تصادفی دستتان با لیوان نوشیدنی برخورد کرد و مایع درون لیوان به روی فرش ریخت، بلافاصله از یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید. رطوبت را جمع کرده و سپس دستمال را در ظرفشویی فشار دهید. سپس دستمال را با آب تمیز کرده و مجدداً به لکه گیری فرش بپردازید.

جذب مایعات قوی با دستمال میکروفایبر

3 - تمیز کردن پنجره ها

ما زمانی شنیده بودیم که اگر می خواهیم شیشه های را بدون لک تمیز کنید از روزنامه بهره بگیرید. بسیاری از افراد کماکان از این روش بهره می گیرند اما می توانید از دستمال های میکروفایبر نیز استفاده کنید. کیفیت کار آنها چیزی از روزنامه کم نداشته و علاوه بر این، قابل استفاده مجدد می باشند پس برای محیط زیست نیز بهتر هستند.

4 - برق انداختن کفپوش های چوبی

برق انداختن کفپوش های چوبی، کاری بسیار دقیق است. چوب بسیار شکننده بوده و نبایستی برای تمیز کردن آن از آب فراوان یا مواد شوینده قوی استفاده کنید. در عوض، بهتر است ابتدا آن را جارو کرده و سپس با استفاده از یک دستمال میکروفایبر نیمه مرطوب گردگیری نمایید. در نهایت از یک دستمال تمیز دیگر برای خشک کردن چوب استفاده نمایید.

تمیز کردن کفپوش چوبی

5 - برق انداختن جواهرات

پس از مدتی، جواهرات طلایی و نقره ای کمی کدر به نظر خواهند رسید. در اینجا نیز دستمال های میکروفایبر بسیار مفید می باشند. از یک دستمال خشک برای برق انداختن جواهرات استفاده کنید. جواهرات کدر شده را به دستمال میکروفایبر بمالید تا آنها حتی بهتر از روز اول بدرخشند!

پرفروش ترین مدلهای دستمال میکروفایبر

1 -

دستمال میکروفایبر مدل 101 بسته هفت عددی

دستمال میکروفایبر مدل 101 بسته هفت عددی
دستمال میکرو فایبر جهت تمیز کردن انواع چربی، دوده، بخار روغن، گرد و غبار، سطوح چربی و سرامیکی، شیشه و آئینه و ال سی دی، شیر آلات و کلیه سطوح آشپزخانه و اتومبیل بکار می روند. از ویژگیهای دیگر این محصول پاک کردن سطوح بدون بر جای گذاشتن لکه، پرز، رد آب و خش می باشد. با استفاده از این دستمال بدون نیاز به استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی سطوح خود را به راحتی پاک نمایید.
برای استفاده از دستمال میکرو فایبر می توانید این دستمال را مرطوب و یا بصورت خشک استفاده نمایید. برای بکار گیری از این دستمال نیازی به مواد شیمیایی ندارید و فقط مرطوب نمودن دستمال با آب هر سطحی را تمیز خواهد نمود. قبل از اولین استفاده لطفا دستمال را کاملا" با صابون بشویید.
مشخصات محصول
 • قیمت
  30,990 تومان
 • ابعاد
  40×30 سانتی متر
 • وزن
  100 گرم
 • جنس
  حوله‌ای، میکروفایبر
 • سایر توضیحات
  ویژه سطوح
2 -

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص سطوح

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص سطوح
دستمال میکروفایر «ناژه» در رنگ های متعدد تولید شده و مخصوص خانم های خانه داری است که برای تمیزکردن سطوح مختلف به یک همراه همیشگی نیاز دارند. در الیاف پنبه ای هنگام حرکت دستمال روی سطوح جامد، کثیفی ها و مایعات فقط به سطح الیاف متصل می شوند؛ ولی در الیاف میکروفایبر کثیفی ها و مایعات داخل شکاف های کوچک الیاف آن جذب می شوند و تا هنگام شست وشو از آن خارج نمی شوند.
برای دوام بیشتر می توان بعد از استفاده آن را شست؛ اما باید توجه داشت با آب خیلی داغ شسته نشود؛ زیرا حرارت زیاد به آن آسیب می رساند. برای شست وشو بهتر است از شوینده های ملایم و بدون کلرین استفاده شود. صابون و صابون مایع نیز بهترین شوینده برای آن هستند.
مشخصات محصول
 • قیمت
  18,400 تومان
 • ابعاد
  50×30 سانتی متر
 • وزن
  63 گرم
 • جنس
  میکروفایبر
3 -

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص شیشه

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص شیشه
دستمال میکروفایبر ناژه قدرت فوق العاده ای در جذب کثیفی، غبار، دوده، روغن وگریس را فقط با آب دارد. الیاف میکروفایبر ترکیبی از پلی استروپلی آمید هستند قطر یک رشته از الیاف میکروفایبر تقریبا 20 برابر کوچکتر از الیاف ابریشم و 100برابر کوچکتر از موی انسان می باشد.
مشخصات محصول
 • قیمت
  19,000 تومان
 • ابعاد
  50×30 سانتی متر
 • وزن
  80 گرم
 • جنس
  میکروفایبر
4 -

دستمال آشپزخانه میکروفایبر دلفین بسته 4 عددی

دستمال آشپزخانه میکروفایبر دلفین بسته 4 عددی
مشخصات محصول
 • قیمت
  37,800 تومان
 • ابعاد
  30×30 سانتی متر
 • وزن
  95 گرم
 • جنس
  میکروفایبر
5 -

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص خشک کردن ظروف

دستمال میکروفایبر ناژه مخصوص خشک کردن ظروف
مشخصات محصول
 • قیمت
  26,000 تومان
 • ابعاد
  30×50 سانتی متر
 • وزن
  80 گرم
 • جنس
  میکروفایبر
6 -

دستمال جادویی غزل بسته 4 عددی مخصوص سطوح و شیشه

دستمال جادویی غزل بسته 4 عددی مخصوص سطوح و شیشه
مشخصات محصول
 • قیمت
  27,000 تومان
 • ابعاد
  30×40 سانتی متر
 • وزن
  25 گرم
 • جنس
  میکروفایبر
7 -

دستمال آشپزخانه پرسا مدل Ogips مجموعه 4 عددی

دستمال آشپزخانه پرسا مدل Ogips مجموعه 4 عددی
مشخصات محصول
 • قیمت
  33,000 تومان
 • ابعاد
  30x40 سانتی متر
 • وزن
  80 گرم
 • جنس
  حوله ای، میکروفایبر
8 -

دستمال آشپزخانه میکروفایبر مزدا مدل R4

دستمال آشپزخانه میکروفایبر مزدا مدل R4
مشخصات محصول
 • قیمت
  30,000 تومان
 • ابعاد
  30x30 سانتی متر
 • وزن
  30 گرم
 • جنس
  میکروفایبر
 • سایر توضیحات
  بسته 4 عددی
تاریخ به روز رسانی : 1401/01/06
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد