منو

پیشبند آشپزخانه | جدیدترین و بهترین مدلها + راهنمای خرید

یکی از وسایل مهم و ضروری در هر خانه ای پیشبند آشپزخانه می باشد. این وسیله هنگام شستن ظرف به کار شما می آید. یکی از دغدغه های اصلی خانم های خانه دار، هنگام شستشوی ظرف ها خیس شدن لباس است. در واقع شما هر اندازه هم که مراقب لباس های خود باشید باز هم خیس می شوند. تنها راه ممکن استفاده از پیشبند آشپزخانه است.

البته موضوع فقط به خیس شدن لباس ختم نمی شود، گاهی چربی و غذای باقی مانده در کف ظرف ها باعث کثیف شدن لباس شما می شود که کاهی این لکه ها قابل تمیز شدن نیست. این جا است که شما به اهمیت پیشبند آشپزخانه پی میبرید. خوشبختانه قیمت این وسیله خیلی ارزان است به همین علت ارزش آن را دارد که با خرید این وسیله از کثیف و خراب شدن لباس های خود که به طبع گران تر هستند، جلوگیری کنید.

پیش بند آشپزخانه

راهنمای خرید انواع پیشبند آشپزخانه

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید پیشبند آشپزخانه را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها با خرید این وسیله ارزشمند به مشکل برخورده اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب از طوطی کالا شما را با انواع پیشبند آشپزخانه آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید پیشبند آشپزخانه باید به آن توجه داشته باشید را آموزش می دهیم.

پیش بند آشپزخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

پیشبند آشپزخانه (به انگلیسی Kitchen apron) در واقع نوعی پوشش حفاظتی است که روی لباس های اصلی پوشیده می شود و از لباس اصلی شما در برابر کثیف و خیس شدن جلوگیری می کند. این لباس معمولا قسمت جلوی بدن را پوشش می دهد.

اندازه آن معمولا از پایین گلو تا امتداد زانو کشیده می شود. در برخی مدل ها از کمر تا مچ پا امتداد پیدا می کند. جنس آن از پارچه ضد آب است، البته برخی مواقع پارچه معمولی بوده که لابه لای آن یک پلاستیک دوخته می شود و آن را به نوعی ضد آب می کند. پیشبند به وسیله چند بند روی لباس پوشیده می شود به همین دلیل به آن پیشبند گفته می شود.

ویژگی های یک پیش بند آشپزخانه

 • یک پیش بند خوب باید جنس مناسبی داشته باشد که با شست و شوی زیاد، رنگ آن از بین نرود. لازم به ذکر است که جنس پیش بند آشپزخانه بسیار مهم است چرا که در آشپزخانه شما با شوینده های قوی سر و کار دارید.
 • سعی کنید رنگ پیش بند آشپزخانه خود را طوری انتخاب کنید که تیره و چرک تاب باشد چرا که پیش بند آشپزخانه بیشتر در معرض حجم زیادی از روغن سرخ کردنی، آلودگی و کثیفی قرار دارد.
 • می توانید از رنگ های شاد و طرح های زیبا پیش بند استفاده کنید تا علاوه بر اینکه شما را برای انجام کار های خانه ترغیب کند، به شما حس خوبی دهد.
 • پیش بندی انتخاب کنید که در آن، بخش هایی که بیشتر در معرض آلودگی هستند، پوشانندگی بیشتری داشته باشد. چرا که هر چه پوشانندگی پیش بند بیشتر باشد، احتمال این که لباس های شما کثیف شود، کمتر است.
 • از آنجایی که اغلب پیش بند های آشپزخانه در محلی از آشپزخانه آویخته می شوند، بنابراین بهتر است رنگ و طرح پیش بند را طوری انتخاب کنید که با سایر لوازم آشپزخانه هارمونی زیبایی ایجاد کند.

خرید بهترین مدلهای پیش بند آشپزخانه

انواع پیشبند بر اساس شکل ظاهری

امروزه پیشبندها کم و بیش تک جنسیتی شده اند. این موضوع به این معنی است که پیشبند مردان و زنان اغلب یکسان است.

پیشبند بیب (Bib)

این نوع پیشبند سنتی ترین و پرطرفدارترین پیشبند با حلقه گردن و کمربند قابل تنظیم است. این پیشبندها در سبک ها، رنگ ها و پارچه های مختلفی تولید می شوند. در حقیقت این لباس های محافظ بالا تنه فرد را تا روی زانوی او می پوشانند. همچنین این محصولات معمولا دارای جیب های متعددی هستند که آن ها را از یکدیگر متمایز می سازند.

پیشبند آشپزخانه بیب

پیشبند آشپزخانه بیب با طرح فانتزی پارچه ای

پیشبند پینافور (Pinafore)

یکی دیگر از انواع پیشبند که پیش از خرید پیشبند آشپزخانه باید بشناسید، پینافور است. گاهی اوقات به این نوع لباس محافظ پیشبند سبک یا ژاپنی نیز می گویند. این نوع پیشبند به راحتی پوشیده می شود و پوشش کامل بدن را فراهم می کند.

پیشبند صلیب پشت

پیشبند صلیبی مشابه پیشبند Bib است. با این تفاوت که بند های این نوع پیشبند روی شانه های شما قرار می گیرند و در پشت کمر شما به صورت ضربدری بسته می شوند. این امر کمک می کند که فشار از گردن شما کاهش یابد.

پیشبند صلیب پشت

پیشبند صلیب پشت آشپزخانه

همچنین بندهای پشتی متقاطع به دو صورت پارچه ای یا چرمی عرضه می شوند. در برخی از مدل های پیشبند صلیبی نیز بندها قابل جدا شدن هستند. بنابراین شما می توانید پس از خرید پیشبند آشپزخانه صلیبی به دلخواه خود رنگ و ظاهر آن را به راحتی تغییر دهید.

پیشبند کمری

پیشبند کمری بالا تنه افراد را پوشش نمی دهد. حرکت انسان به دلیل طول کوتاه تر پیشبند (معمولا تا بالای زانو) راحت تر است. بیشتر مدل های ارائه شده در این سبک جیب هایی برای نگهداری وسایلی مانند خودکار، تبلت، پد سفارش و وسایل آشپزی دارند.

پیشبند کمری

پیشبند کمی ضد آب آشپزخانه

پیشبند ضدآب

پیشبندهای PVC و نایلونی ایده آل هستند، زیرا این نوع محصولات در برابر ریختن مایعات از لباس های شما محافظت می کنند.

انواع پیشبند بر اساس نوع شغل و فعالیت

اغلب وقتی به پیشبند فکر می کنید، شخصی را متصور می شوید که در آشپزخانه مشغول پخت و پز است. اما این وسیله موارد استفاده گوناگونی دارد. پیشبند تنها در صنایع غذایی، نوشیدنی و پذیرایی از مهمان کاربرد ندارد. بلکه این محصول در طیف گسترده ای از مشاغل دیگر مانند گل فروشی، بهداشت، زیبایی، مراقبت از سالمندان و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه چند مدل از انواع پیشبند در مشاغل مختلف را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

1 - پیشبند خدمتکاران: خدمتکار کسی است که در منازل بزرگ برای تمیز کردن منزل و گاهی پخت غذا و پذیرایی از صاحب خانه مشغول کار می شود. این فرد به منظور دریافت بک حقوق ثابت یا متغییر برای مدت زمان خاص یا به صورت شبانه روزی کار می کند. یکی از راه های تشخیص خدمتکار از صاحب منزل پیشبند است که در واقع نوعی لباس پیش خدمتی محسوب می شود.

2 - پیشبند زنان خانه دار: زنان خانه دار معمولا مدت زمان زیادی از وقت خود را در طول روز صرف کارهای خانه مانند تمیز کاری، پختن غذا و شستن ظرف و لباس می کنند. طبیعی است که بعد از انجام این همه کار لباس های آن ها کهنه و کثیف شوند. در واقع شما برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش طول عمر لباس های خود می توانید از پیشبند زنان خانه دار استفاده کنید.

3 - پیشبند آهنگری: آهنگر به کسی گفته می شود که یک قطعه آهن را با ابزار مخصوص آهنگری گرفته و درون کوره داغ قرار می دهد تا به خوبی گداخته شود و رنگ آن قرمز شود. سپس آن را از کوره بیرون آورده و روی یک وسیله خاص قرار داده و با چکش شروع به ضربه زدن روی آن می کند تا به شکل و فرم دلخواه او در آید. هر لحظه امکان پرتاب شدن قطعه گداخته شده به طرف لباس آهنگر وجود دارد و ممکن است لباس آهنگر سیاه شود. به همین دلیل از پیشبند آهنگری استفاده می کنند.

پیشبند مشاغل مختلف

پیشبند مخصوص مشاغل مختلف

4 - پیشبند نجاری: نجاری یکی از مشاغلی است که به علت برش دادن چوب همیشه مقدار زیادی خاک اره در اطراف شما وجود دارد. چسبیدن خرده های چوب و خاک اره روی لباس ممکن است برای همیشه روی لباس شما باقی بماند. به همین علت برای اینکه خرد چوب و خاک اره روی لباس شما نماند و یا چسب چوب لباس شما را کثیف نکند نیاز به یک پیشبند نجاری دارید.

5 - پیشبند لاستیکی: تمام کسانی که در آزمایشگاه کار می کنند و یا با مواد شیمیایی خطرناک مثل اسید سرو کار دارند، بهتر از هر شخص دیگری می دانند که برخورد اسید با لباس آن را به شدت سوراخ کرده و به بدن شما می رسد و باعث ایجاد تاول و سوختگی روی پوست می شود. اسید از تنها ماده ای که عبور نمی کند و به آن آسیب نمی زند، پلاستیک است. البته ماهی فروشان هم به علت ضد آب بودن از پیشبند پلاستیکی استفاده می کنند.

6 - پیشبند سربی: سرب تنها ماده ای است که اشعه ایکس امکان عبور از آن را ندارد. بنابراین کسانی که در مراکز رادیولوژی و سی تی اسکن کار می کنند، باید از پیشبند های سرب دار استفاده کنند. زیرا ورود اشعه ایکس به بدن انسان انواع سرطان را به وجود می آورد و به علت اینکه تا به امروز درمان خاصی برای بیماری سرطان کشف نشده باعث مرگ این افراد می شود.

7 - پیشبند ضد آب: این مدل پیشبند که به پیشبند آشپزخانه هم معروف شده توسط زنان خانه دار هنگام شستن ظرف مورد استفاده قرار می گیرد. شما حتی اگر زمان شستشوی ظرف نهایت دقت را هم داشته باشید، اما باز هم لباس شما یا خیس شده و یا به وسیله چربی غذا لکه می زند. بنابراین شما بهترین کاری که می توانید انجام دهید پوشیدن پیشبند مناسب است.

راهنمای خرید پیش بند آشپزخانه

مزایای استفاده از پیش بند آشپزخانه

 • این وسیله از خیس شدن لباس های شما حین شستشو دادن ظرف جلوگیری می کند. زیرا از پارچه ضد آب تهیه می شود.
 • پوشیدن آن بسیار ساده است و برای پوشیدن آن شما نیازی به بیرون آوردن لباس های خود ندارید و خیلی راحت با چند گره ساده روی لباس های دیگر پوشیده می شود.
 • همیشه یکی از مشکلات خانم ها هنگام شستشوی ظرف کثیف شدن لباس به وسیله چربی غذا است. پیشبند از کثیف شدن لباس های شما زمان شستشوی ظرف جلوگیری می کند.
 • پیش بند حتی اگر از بهترین و مرغوب ترین جنس پارچه نیز تولید شده باشد، چون دوخت ساده و سریعی دارد، بسیار ارزان قیمت می باشد؛ یعنی برای خرید این وسیله به هیچ عنوان نیاز نیست هزینه گزافی پرداخت کنید و این از مهم ترین مزایای این محصول می باشد.

نکات مهم هنگام خرید پیشبند آشپزخانه

1 - قیمت محصول: شاید اولین و مهم ترین نکته در مورد خرید این محصول قیمت آن باشد. قیمت نقش مهمی در انتخاب شما دارد، قبل از هر کاری شما باید میزان بودجه برای خرید محصول مورد نظر خود را مشخص کنید. با مشخص کردن مقدار بودجه مدل هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما حذف شده و خرید برای شما آسان می شود.

2 - نوع محصول: این وسیله مدل های مختلفی دارد که تفاوت عمده و اصلی آن ها از لحاظ جنس پارچه آن ها می باشد. اگر قد ندارید برای خرید این محصول مبلغ بالایی را بپردازید، بهتر است نمونه های پارچه معمولی را انتخاب کنید، اما اگر مشکلی با میزان بودجه و پرداخت پول بیشتر ندارید، بهتر است نمونه ای را انتخاب کنید که جنس پارچه آن ضد آب باشد. البته مدل هایی هم وجود دارند که پارچه آن ها معمولی بوده و یک پلاستیک زیر آن دوخته می شود.

3 - جنس پیشبند: شاید مهم ترین نکته ای که هنگام خرید پیشبند باید به آن توجه داشته باشید، جنس آن می باشد. بهترین جنس برای دوخت این محصول پارچه ضد آب است، زیرا این وسیله باید از خیس شدن لباس های شما با آب و یا سوختن بدن شما با روغن و آب جوش جلوگیری کند.

شما باید به کیفیت مناسب پارچه دقت داشته باشید چرا که پیشبندهای بی کیفیت از لحاظ جنس پارچه در اثر شستشو دچار تغییر رنگ می شوند و شکل ظاهری و زیبایی اولیه خود را از دست می دهند. البته اگر قصد ندارید جنس های خیلی باکیفیت را هم خریداری کنید، می توانید جنس پارچه معمولی را انتخاب کنید، البته به شرط اینکه لا به لای پارچه آن پلاستیک دوخته شده باشد.

پیشبند آشپزخانه

پیشبند آشپزخانه در سایز های مختلف برای اعضای خانواده

4- کیفیت دوخت: بعد از توجه به جنس پارچه ای که پیشبند از آن دوخته شده شما باید توجه ویژه ای به کیفیت دوخت آن داشته باشید. حتی اگر بهترین جنس پارچه را هم داشته باشد، اما دوخت آن کیفیت لازم را نداشته باشد، خیلی سریع از محل دوخت پاره شده و کارایی خود را از دست می دهد. البته همیشه به بندهای نگهدارنده آن توجه بیشتری داشته باشید حداقل در این نقاط باید دو یا سه بار دوخته شده باشد.

5 - داشتن جیب: داشتن یک یا چند عدد جیب روی این پوشش می تواند خیال شما را بابت همراه داشتن یک سری وسایل راحت کند. به عنوان مثال شما می توانید تلفن همراه خود را درون این جیب قرار دهید تا هنگامی که در حال شستن ظرف هستید، مجبور نباشید برای پاسخ دادن به تلفن همراه آشپزخانه خود را ترک کنید. البته در مواردی هم می توانید کفگیر و دیگر وسایلی را که به آن ها بیشتر نیاز دارید درون این جیب قرار داده تا همیشه در دسترس باشند.

6 - برند محصول: اگر با وجود تمام توضیحاتی که داده شد، باز هم با خرید این محصول مشکل دارید. می توانید به سراغ برندهای معروف و شناخته شده بروید. این محصولات از قبل تست شده و امتحان خود را پس داده اند. تجربه هم ثابت کرده تا زمانی که بک برند معروف و شناخته شده وجود دارد، نباید به سراغ خرید برندهای ناشناخته بروید. زیرا این محصولات معمولا کیفیت لازم را ندارند و با خرید آن ها وقت و هزینه خود را هدر می دهید.

7- رنگ پیش بند: این وسیله آشپزخانه از لحاظ رنگ بندی نیز دارای مدل های بسیار مختلفی میباشد و شما میتوانید بسته به سلیقه خود از رنگ مورد نظر خود استفاده کنید هر چند به شما پیشنهاد می کنیم به دلیل سر کار داشتن با انواع مواد خوراکی مانند روغن ها و کثیف شدن زود به زود از رنگ هایی استفاده کنید که چرک تاب باشند تا کثیف بودن آن زیاد به چشم نیاید.

8 - سایز پیش بند : در هنگام خرید به سایز پیش بندی که قصد خرید آن را دارید دقت کنید معمولا این وسایل دارای اندازه های مختلفی هستند و به همین علت شما باید یک پیشبند آشپزخانه مناسب با سایز خود را انتخاب کنید تا در هنگام آشپزی کردن بتوانید از آن بصورت آسان استفاده نمایید.

شیک ترین مدلهای پیش بند آشپزخانه

پیشبند آشپزخانه صورتی گلدار بسیار شیک و زیبا

روش نگهداری از پیشبند آشپزخانه

خرید پیش بند آشپزخانه قطعاً می تواند برخی از مشکلات مهم شما، هنگام حضور در آشپزخانه را برطرف سازد؛ اما باید به نحوه نگهداری این وسیله کارآمد نیز توجه داشته باشید تا بتوانید دوام آن را افزایش داده و در مدت زمان بیشتری از پیش بند استفاده نمایید. برای مراقبت و نگهداری اصولی از پیش بند آشپزخانه، به نکات زیر توجه فرمایید:

 • این وسیله را به دور از حرارت اجاق گاز قرار دهید، زیرا پارچه آن از مواد پلاستیکی ساخته شده و خیلی سریع از بین می رود.
 • هر چند وقت یکبار آن را با آب سرد و مایع ظرفشویی به خوبی شستشو دهید و در مجاورت هوای آزاد خشک کنید.
 • مراقب باشید چربی و مواد غذایی چرب ته ظرف ها روی آن ریخته نشود. زیرا پاک کردن چربی روی آن کار ساده ای نیست.
 • در صورتی که تحت هر شرایطی چربی غذا روی آن ریخته شد و لکه زد بعد از شستشو برای پاک شدن لکه آن را به مدت چند دقیقه جلو نور خورشید پهن کنید.
 • به هیچ عنوان برای پاک کردن لکه ها، در هنگام شستشو از سفیدکننده یا وایتکس استفاده نکنید. چون موجب آسیب دیدگی شدید تاروپود پارچه آن می شود.

بخترین مدلهای پیش بند آشپزخانه

جمع بندی

پیش بند آشپزخانه یکی از مهمترین وسایلی است که باید در خانه هر ایرانی وجود داشته باشد. هر چقدر از مزایای استفاده از پیشبندهای آشپزخانه بگوییم، کم گفته ایم. پیشبند مخصوص آشپزخانه، مانع ریخته شدن لکه های ناشی از شستن ظروف بر روی لباس خواهد شد. با مطالعه یک سری نکات مهم می توان جهت خرید این محصول، راحت تر تصمیم گیری نمود.

در این مقاله از طوطی کالا سعی شده تا شما عزیزان را با مهمترین نکات به هنگام تهیه پیش بند آشپزخانه و بهترین مدل های آن آشنا نماییم. امیدواریم که با مطالعه محتوای این مقاله به یک تصمیم گیری جامعی جهت خرید بهترین مدل پیشبند مخصوص آشپزخانه رسیده باشید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
پیشبند آشپزخانه چیست؟
پیشبند آشپزخانه در واقع نوعی پوشش حفاظتی است که روی لباس های اصلی پوشیده می شود و از لباس اصلی شما در برابر کثیف و خیس شدن جلوگیری می کند. این لباس معمولا ضد آب بوده و قسمت جلوی بدن را پوشش می دهد. پیشبند به وسیله چند بند روی لباس پوشیده می شود به همین دلیل به آن پیشبند گفته می شود.
قیمت انواع پیشبند آشپزخانه چند است؟
قیمت پیشبند آشپزخانه به عوامل متعددی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس پارچه، ابعاد پیشبند، طرح و کیفیت دوخت آن بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت پیشبند آشپزخانه در بازار از 15 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پیش بند آشپزخانه ضدآب جیب دار مدل Stetar
پیش بند آشپزخانه ضدآب جیب دار مدل Stetar
پیش بند آشپزخانه طرح ارتشی مدل WP700
پیش بند آشپزخانه طرح ارتشی مدل WP700
پیش بند آشپزخانه ایکیا جنس لینن و بومل مدل KROSAMOS
پیش بند آشپزخانه ایکیا جنس لینن و بومل مدل KROSAMOS
پیش بند آشپزخانه پارچه ضد آب مدل skype
پیش بند آشپزخانه پارچه ضد آب مدل skype
پیشبند آشپزخانه گلدار رنگ رز گلد
پیشبند آشپزخانه گلدار رنگ رز گلد
پیش بند اشپزخانه خارجی زگمادو‌ مدل راه راه پانچی
پیش بند اشپزخانه خارجی زگمادو‌ مدل راه راه پانچی
پیش بند آشپزخانه طرح سه دختر سایز بزرگسال
پیش بند آشپزخانه طرح سه دختر سایز بزرگسال
پیش بند آشپزخانه مدل عروسکی
پیش بند آشپزخانه مدل عروسکی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد