منو

راهنمای خرید پنکه رومیزی کوچک و بررسی ويژگی هاى آنها

امروزه استفاده از وسایل سرمایشى که ارزان قیمت، کم حجم، کوچک و با کارایى زیاد باشد بسیار رایج شده است. پنکه وسیله اىست که بتوان به راحتى آن را جابه جا کرد و همراه خود به هرجایى برد. پنکه رومیزى کوچک یکى از وسایلی است که به اندازه کولرها بازده ندارد اما ویژگى هاى خاص و منحصر به فرد دیگرى دارد.

در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم در مورد پنکه رومیزى، انواع و ویژگى های آن شرح مختصرى بدهیم.

انواع مختلف پنکه رومیزی

راهنمای خرید انواع پنکه رومیزی

پنکه رومیزی کوچک چیست؟

یکی از متداول ترین انواع پنکه ها پنکه رومیزی (پنکه شارژی) است که معمولا اندازه ای کوچک داشته و می تواند به راحتی روی میز کار شما و یا هر قسمتی از منزل یا محل کارتان مورد استفاده قرار گیرد. این محصولات دارای ابعاد مناسبی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که فضای زیادی اشغال نمی کنند و می توانند به راحتی روی میز قرار داده شوند. انواع پنکه رومیزی معمولا پیچ کوچکی برای تنظیم سرعت باد دستگاه دارند و در دسته محصولات پرتابل قرار می گیرند زیرا حمل و نقل راحتی دارند.

یک پنکه رومیزی که پنکه یو اس بی هم نامیده میشود، می تواند دارای پایه کوتاه یا بلند باشد و دارای قسمت های مختلفی اعم از موتور، پره های خنک کننده، نگه دارنده پره، شبکه سیمی یا محافظ، صفحه کلید یا پیچ تنظیم و کلید ساعتی می باشد. پنکه های رومیزی با داشتن ابعاد مناسب در هر فضایی برای شما قابل استفاده می باشند به طور مثال در یک اداره یا سازمان می توان به صورت اختصاصی برای میزهای مختلف از پنکه های پرتابل رومیزی استفاده کرد.

ساختمان پنکه

پَنکه یکی از وسایلی است که در منازل و ساختمانها فراوان مورد استفاده است. پنکه دارای پره های اریب است که با چرخیدن خود باعث جابجایی و خنکی هوا می شود. پنکه ها معمولاً در سه نوع رومیزی، ایستاده و پنکه سقفی ساخته می شوند.

ما در مقاله "راهنمای خرید انواع پنکه" مدلهای مختلف پنکه را به صورت کامل توضیح داده ایم، اما در این مطلب می خواهیم در مورد پنکه رومیزی صحبت کنیم.

عموما این وسیله را همانطور که از نامش مشخص است، روى میز مى گذارند و در فواصل کم از قدرت خنک کنندگى آن بهره مند مى شوند. این وسیله در ابعاد و طرح هاى مختلف ارائه مى شود و به طور کلى نوع برقى آن در دو مدل پایه کوتاه و پایه بلند تعبیه مى شود. از این وسیله، یک نوع خاص دیگر نیز تولید شده که به برق احتیاج نداشته و با استفاده از اتصال کابل USB شروع به کار مى کند.

عکس پنکه رومیزی کوچک

عکس پنکه رومیزی کوچک یو اس بی

نگاه اجمالی به پنکه

پنکه رومیزی یا پنکه شارژی یکی از وسایلی است که در منازل و ساختمانها فراوان مورد استفاده می باشد. در کشور ما تعداد کارخانه های تولید کننده پنکه رومیزی انگشت شمار است. قسمتهای مهم پنکه رومیزی عبارتند از :

 • موتور، که معمولا از نوع تک فاز خازن دار است
 • پره های خنک کننده
 • نگه دارنده پره خنک کننده
 • شبکه سیمی یا محافظ خنک کننده و پایه
 • صفحه کلید
 • کلید ساعتی

پنکه رومیزی دمنده

عکس پنکه رومیزی برند دمنده

پنکه رومیزى و ویژگى هاى منحصر به فرد آن

 • ایمنى بسیار بالایى داشته و کاملا بى خطر است.
 • سبک است و وزن بسیار کم و ناچیزى دارد.
 • بسیار کم صدا است و مزاحم آرامش و فعالیت شما نمى شود.
 • در همه جا قابل استفاده است و محدودیتى برایتان ایجاد نمى کند.
 • داراى گیره کلیپسى جهت نگهدارى است.
 • نسیم خنک بهارى و ملایم ایجاد مى کند.
 • براى استفاده در اتاق کودکان و سالمندان نیز مناسب است.
 • به علت وزش ملایمى که دارد، در تمام فصول قابل استفاده بوده و کاربرد دارد.
 • مناسب براى استفاده در آشپزخانه و محل کار است.
 • معمولا قابلیت تنظیم دو یا سه سرعت را دارا مى باشد.
 • مناسب براى استفاده روى انواع میزها، سطوح و میز کار است.
 • نوع خاص آن داراى کابل اتصال USB است و نیاز به نصب برنامه خاص ندارد.
 • چهار پره مستحکم دارد که میزان هوادهى را به بیشترین حد آن مى رساند.
 • قابلیت تنظیم 360 درجه به طرفین و زاویه دهى دارد.
 • از این وسیله مى توان براى خنک کردن لپ تاپ و کامپیوتر نیز استفاده کرد.
 • استفاده از آن و روشن یا خاموش کردنش بسیار آسان است.
 • رنگ بندى و طرح هاى متفاوت دارد و مناسب هر سلیقه اى است.
 • داراى پد هاى پلاستکى براى تنظیم قرار گیرى روى میز و سطوح است.
 • پره هاى آن پلاستیکى و یا فلزى است.

چرا باید پنکه بخرید؟

نزدیک شدن به روزهای گرم سال، استفاده از وسایل سرمایشی را ضروری می کند. زمانی که شما به دلایل مختلف، دسترسی به وسایل سرمایشی مانند کولر گازی، کولر آبی و … ندارید و یا تحمل باد خیلی سرد را ندارید، پنکه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. به خصوص اگر قرار باشد با استفاده از یک پنکه، در زمان های مختلف، قسمت های مختلف اتاق یا چند اتاق را خنک کنید. پنکه، دستگاه سبکی است که هر گاه اراده کردید می توانید آن را جا به جا کنید.

پنکه رومیزی کوچک پارس خزر

چرا باید از پنکه رومیزی و کوچک استفاده کنیم؟

در حقیقت این پنکه های رومیزی کوچک و پر قدرت هستند و میتوانند شما را حسابی خنک کند، اما دلیل استفاده از این محصولا میتواند موارد زیر باشد.

 • تولید شده در ابعاد کوچک
 • دارای وزن کم
 • قدرت خنک کنندگی خوب
 • مناسب برای استفاده در محل کار و مکان های که کولر یا پنکه در آن وجود ندارد
 • قیمت خوب
 • و ...

راهنمای خرید پنکه کوچک

قبل از بررسی محصولات معرفی شده در این پست سعی کنید، اول این بخش را مورد بررسی قرار دهید، تا خریدتان ایده ال و هوشمندانه باشد.

قدرت خنک کنندگی

یکی از فاکتور های مهمی که باید به آن توجه کنید، قدرت خنک کنندگی این محصولات است، در واقع شما باید محصولی را انتخاب کنید که قدرت خنک کنندگی مناسبی داشته باشد. (توان موتور و میزان بزرگی پره های آن میتواند نقش مهمی را ایفا کنند.)

طراحی پنکه: به شکل ظاهری پنکه دقت کنید، زیرا شما این محصول را بر روی میز کارتان قرار میدهید، پس شکل ظاهری و سبک طراحی آن میتواند مهم باشد.

قابلیت تنظیم سرعت

در سال های پیش تنظیم سرعت پنکه به وسیله دکمه هایی تعبیه شده روی دستگاه بود. پنکه هایی که امروزه تولید می شوند هوشمند بوده و از امکانات بیشتری برخوردارند. پنکه های جدید طوری طراحی شده اند که بتوانید آن ها را در حالت سینوسی، خواب، کاهش سرعت بعد از 30 دقیقه قرار دهید. برای تنظیم سرعت باد پنکه رومیزی می توانید از ریموت کنترل از راه دور استفاده کنید.

قابلیت تنظیم زوایه پنکه

قابلیت چرخش پنکه رومیزی در جهات مختلف

قابلیت تنظیم زاویه و ارتفاع

قابلیت تنظیم ارتفاع این امکان را به شما می دهد که بتوانید از پنکه خود در ارتفاع دلخواه استفاده کنید. این ویژگی باعث می شود پنکه را در جهت و ارتفاع وزش باد تنظیم کنید تا هوا به راحتی در محیط اطرافتان در جریان باشد.

شارژی یا بدون شارژ؟ این محصولات در دو مدل شارژی و غیر قابل شارژ تولید شده اند، که هر دوی این محصولات مناسب و ایده ال هستد، اما مدل شارژی آن را میتوانید در بیرون از خانه هم استفاده کنید.

کیفیت ساخت بدنه: قطعا یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید کیفیت ساخت بدنه و میزان مقاومت بدنه محصول است، پس در حین خرید به جنس بدنه آن توجه کنید.

دقت به حرکت نوسانی پنکه

نوع چرخش پنکه یکی از معیار هایی است که در موقع خرید مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که پنکه انتخابی تان قابلیت چرخش به سمت راست و چپ را داشته باشد، باعث می شود محیط اطراف به طور یکنواخت خنک شود. این ویژگی در صورتی اهمیت زیادی دارد که در اتاق یا فضای مورد نظر افراد بیشتری حضور داشته باشند.

توجه به سرعت گردش پروانه

سرعت پنکه رومیزی فاکتور مهمی است که باید هنگام تهیه پنکه در نظر گرفت. سرعت فن بر حسب دور در دقیقه یا چرخش در دقیقه اندازه گیری می شود. بنابراین، اگر دور در دقیقه فن بالاتر باشد، آنگاه با سرعت بیشتری می چرخد.

راهنمای خرید پنکه رومیزی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
پنکه رومیزی چیست؟
پنکه رومیزی معمولا اندازه ای کوچک و ابعاد مناسبی داشته و فضای زیادی را اشغال نمی کند و می تواند به راحتی روی میز کار شما و یا هر قسمتی از منزل یا محل کارتان مورد استفاده قرار گیرد. پنکه رومیزی در دسته محصولات پرتابل قرار می گیرند زیرا حمل و نقل راحتی دارند.
قیمت پنکه رومیزی کوچک چند است؟
قیمت انواع پنکه رومیزی به عوامل مختفی همچون برند شرکت سازنده، وزن و ابعاد، حداکثر توان مصرفی، حجم بادهی و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع پنکه رومیزی از 200 تومان تا 500 هزار تومان می باشد.
بهترین مارک پنکه رومیزی کدام است؟
از بهترین مارک‌های پنکه رومیزی می‌توان به برند پارس خز، فلر، دمنده، هاردستون و ساپر اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/02
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پنکه رومیزی میجیا مدل ZLHS01ZM
پنکه رومیزی میجیا مدل ZLHS01ZM
پنکه رومیزی شیائومی مدل SMART AIR CIRCULATOR
پنکه رومیزی شیائومی مدل SMART AIR CIRCULATOR
پنکه رومیزی ای اس دی مدل SV-17
پنکه رومیزی ای اس دی مدل SV-17
پنکه رومیزی دمنده مدل 20HS
پنکه رومیزی دمنده مدل 20HS
پنکه رومیزی مدل گیره ای پنج پره
پنکه رومیزی مدل گیره ای پنج پره
پنکه رومیزی فلزی USB شارک مدل SMALL 13CM
پنکه رومیزی فلزی USB شارک مدل SMALL 13CM
پنکه رومیزی USB مکا مدل MF03
پنکه رومیزی USB مکا مدل MF03
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد