منو

جلیقه پرواز پرنده چیست و طرز استفاده آن چگونه است؟

پرنده ها موجودات بامزه و باهوشی هستند و بسیاری از آدم ها از نگه داری حیوانات خانگی به خصوص پرنده ها لذت می برند. با این حال، پرنده نگه داشتن مسئولیت هایی را نیز به همراه دارد که کار را کمی دشوار می کند. باید برایشان محیط زندگی خوبی دست و پا کنید، به تغذیه شان اهمیت بدهید و همیشه آن ها را شاد و سرحال نگه دارید.

مثلا شاید بهتر باشد پرنده زینتی و خانگی خود را مثل عروس هلندی، طوطی، مرغ عشق و ... را در یک روز مناسب از نظر آب و هوایی به گردش ببرید و آن را بر روی دست یا شانه خود گذاشته و باهم کمی پیاده روی کنید و به پرنده اجازه دهید تا با خیال راحت دنیای خارج از قفس خود را کشف کنند، در این مواقع جلیقه پرواز پرندگان و طوطی سانان می تواند نیاز شما را برطرف کند.

راهنمای خرید جلیقه پرواز پرندگان

راهنمای خرید جلیقه پرواز پرندگان و طوطی سانان

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با این وسیله مخصوص پرندگان آشنا کنیم و به بررسی مزایا و معایب استفاده از آن بپردازیم و چگونگی استفاده از آن را با هم بررسی کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

جلیقه پرواز پرنده چیست؟

جلیقه پرواز ویژه پرندگان زینتی با جثه متوسط مانند عروس هلندی، کبوتر، مرغ مینا، طوطی برزیلی، گرینچیک، طوطی سبز، کاسکو و پرندگان هم جثه آنها می باشد که اجازه میدهد پرنده شما در فضای آزاد پرواز کند بدون آنکه نگران فرار کردن یا آسیب رسیدن به آن باشید.

با استفاده از این جلیقه میتوانید طوطی سان خود را بدون قفس جا به جا کنید و به آن اجازه پرواز دهید، طوطی شما با این کار بسیار شاداب و سرزنده خواهد شد.


جلیقه پرواز پرنده

عکس جلیقه پرواز عروس هلندی و مرغ عشق

جلیقه پرواز دارای یک بند مقاوم جهت بستن به دور بال و سینه پرنده می باشد که درجه ای برای تنظیم آن برابر با جثه پرنده دارد. از این جهت میتوان از جلیقه پرواز برای پرنده های مختلفی استفاده کرد. همچنین جلیقه پرواز دارای یک بند کشی است که حدود یک و نیم متر تا 15 متر می باشد و امکان پرواز به پرنده را می دهد بدون آنکه به پرنده آسیبی وارد شود.

چرا جلیقه پرواز باید تن پرنده کنیم؟

اول از همه، بیایید در نظر بگیریم که چرا جلیقه های پرواز پرنده برای پرندگان مفید است. بسیاری از گونه های پرندگان به طور طبیعی موجودات بازیگوش و کنجکاوی هستند و از کاوش در محیط اطراف خود لذت می برند. با این حال، نگه داشتن آنها در داخل قفس برای مدت طولانی می تواند توانایی آنها را برای ابراز این رفتار طبیعی محدود کند و رفته رفته آن ها را به موجوداتی گوشه گیر و افسرده و رنجیده تبدیل کند.

جلیقه های پرواز پرنده به گونه ای طراحی شده اند که راهی ایمن و مطمئن را برای کمک به پرواز پرندگان در نظر می گیرد تا با کاوش در فضای باز و انجام رفتارهای طبیعی مانند پرواز، نشستن و به دنبال غذا گشتن از مهارت های غریزی خود لذت برده و شما را شگفت زده کنند. علاوه بر این، جلیقه های پرواز تحریک ذهنی و جسمی مناسبی را برای پرندگان فراهم می کنند که می تواند به جلوگیری از کسالت و رفتارهای منفی مرتبط با آن، مانند کندن پرهایشان و پرخاشگری کمک کند.

به طور کلی، جلیقه های پرواز پرنده می تواند کیفیت زندگی پرندگان را بهبود بخشد و رفاه آنها را ارتقا دهد و خیال شما را نیز در نگهداری از آن ها آسوده سازد.

پرواز طوطی با جلیقه پرواز

عکس پرواز طوطی با جلیقه پرواز در محیط آزاد

جلیقه پرواز پرنده برای چه نوع از پرندگان مناسب است؟

اگر تصمیم به استفاده کردن از جلیقه پرواز دارید، باید بدانید که این محصوب برای پرندگان و طوطی سانان بزرگ جثه (مثل طوطی برزیلی، کاسکو، مرغ مینا، کبوتر و ...) و با جثه متوسط (مثل مرغ عشق، عروس هلندی، ملنگو و گرنیچیک و ...) مناسب می باشد.

زیرا پرندگان و طوطی سانان کوچک دارای استخوان بندی بسیار ظریفی هستند و از آن جا که از زمانی که به عنوان حیوان خانگی در محیط امن، سالم و ساکت خانه زندگی کرده اند و به صداهای بلند، اشیا، افراد و حیوانات غریبه حساسند، با کوچکترین صدای بلند یا مواجهه با موجود غیر منتظره، به شدت می ترسند و در پی این ترس با سرعت و شتاب زیاد و به صورت ناگهانی شروع به پرواز می کنند (البته اگر قبل از پرواز ناگهانی، بر اثر شوک شدید، آسیب ندیده باشد) این پرواز ناگهانی موجب آسیب رسیدن به بال و استخوان بندی پرنده ظریف شده و حتی در بسیاری از موارد موجب شکستگی جبران ناپذیری در بال ها می شود.

جلیقه پرواز طوطی سانان

جلیقه پرواز طوطی سانان

ضمن این که حتی اگر پرنده بسیار رام باشد، اولا پوشاندن جلیقه به تن کوچک جثه ها سخت تر است و دوم خود پرنده احساس راحتی و خوشایندی ندارد و سوم در هنگام پوشاندن به او استرس وارد می شود. در مورد پرندگان و طوطی سانان بزرگ جثه و متوسط جثه استفاده از جلیقه پرواز از لحاظ پوشاندن راحت تر است و در هنگام ترس، شتاب پرنده آسیب کمتری نسبت به کوچک جثه ها وارد می آورد.

آموزش پوشیدن جلیقه پرواز به عروس هلندی

مهمترین قسمت آموزش پرنده بخش حلقه سر پرنده است. پرنده های کوچک دوست ندارند سر خود را وارد حلقه کنند و به همین دلیل باید کاملا به شما و همینطور جلیقه اعتماد کنند. پرنده باید حس کن خودش به دلخواه خودش جلیقه را می پوشد و این کار را به اجبار انجام نمی دهد.

قبل از شروع کار، جلیقه را شل کنید تا پرنده راحت تر وارد آن شود. مراحل مختلف پوشیدن جلیقه پرواز به عروس هلندی (و سایر انواع طوطی ها) به صورت زیر است:

آموزش تصویری نحوه استفاده از جلیقه پرواز

آموزش تصویری نحوه استفاده از جلیقه پرواز عروس هلندی

  1. پرنده را در دست بگیرید، بدنش را لمس کنید و بالهایش را باز کنید تا مطمئن شوید که پرنده به شما اعتماد دارد و از شما نمی ترسد.
  2. پرنده را با جلیقه پرواز لمس کنید تا به آن کمی عادت کند.
  3. حال باید به پرنده یاد بدهید که سرش را از حلقه سر جلیقه رد کند. این کار را می توانید با چوب آموزش که پرنده به آن اعتماد دارد انجام دهید. پرنده باید حس کند داوطلبانه در حال پوشیدن جلسقه است. بارها و بارها سر پرنده را وارد حلقه کنید و آن را به آرامی خارج کنید، با این کار پرنده یاد می گیرد که قرار نیست سرش در حلقه گیر کند و اعتمادش به حلقه جلب می شود.
  4. بعد از حدود یک هفته آموزش بخش حلقه سر، می توان کل جلیقه را بست. برای این کار بخش بال های جلیقه را هم ببندید. در طول این کار هم بهتر است به پرنده خوراکی بدهید تا سرگرم شود.
  5. بند جلیقه را محکم کنید تا کاملا بدن پرنده را نگه دارد.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
جلیقه پرواز چه فایده ای برای پرنده دارد؟
استفاده از جلیقه پرواز پرنده باعث می شود تا پرنده شما با کاوش در فضای باز و انجام رفتارهای طبیعی مانند پرواز، نشستن و به دنبال غذا گشتن از مهارت های غریزی خود لذت برده و در نهایت باعث سلامت و شادابی پرنده شود.
قیمت جلیقه پرواز گرنده چند است؟
قیمت انواع جلیقه پرواز پرنده از 30 هزار تومان تا 120 هزار تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس بند و کش آن، وزن، نوع و گونه پرنده، ایمنی جلیقه و ... بستگی دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/21
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
جلیقه پرواز طوطی سانان آرشاوی با دوخت مخفی مدل S
جلیقه پرواز طوطی سانان آرشاوی با دوخت مخفی مدل S
جلیقه پرواز عروس هلندی
جلیقه پرواز عروس هلندی
جلیقه پرواز harness مخصوص عروس و گرینچیک و فیشر و مینا
جلیقه پرواز harness مخصوص عروس و گرینچیک و فیشر و مینا
جلیقه پرواز طوطی سانان کوچک برند آواتور مدل عروس هلندی
جلیقه پرواز طوطی سانان کوچک برند آواتور مدل عروس هلندی
جلیقه پرواز طوطی سانان سایز مدیوم مدل KICHIPET
جلیقه پرواز طوطی سانان سایز مدیوم مدل KICHIPET
جلیقه پرواز harness مخصوص شاه طوطی با کش 10 متری
جلیقه پرواز harness مخصوص شاه طوطی با کش 10 متری
جلیقه پرواز طوطی سانان مدل رها جنس پارچه و کش
جلیقه پرواز طوطی سانان مدل رها جنس پارچه و کش
جلیقه پرواز عروس هلندی، گرینچیک، طوطی برزیلی و مینا
جلیقه پرواز عروس هلندی، گرینچیک، طوطی برزیلی و مینا
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد