منو

انواع کلاه ایمنی و معرفی بهترین مارک های کلاه ایمنی مهندسی

کلاه ایمنی از تجهیزات فردی و وسایل ایمنی است که به منظور مراقبت از سر و گردن افراد در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب درست آن یکی مهمترین مسائل مربوط به ایمنی در کار می باشد.

در مقالات قبلی درباره اینکه کلاه ایمنی چیست؟ توضیحات و اطلاعات کامل را ارائه کرده ایم، اما در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم بهترین برند و مارک های کلاه ایمنی را خدمت شما معرفی کرده و به معرفی انواع مختلف کلاه ایمنی، کاربرد و ویژگی های آن بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

کلاه ایمنی چیست

انواع کلاه ایمنی مهندسی + معرفی بهترین مارک های کلاه ایمنی

ضرورت خرید کلاه ایمنی

اگر کارگر ساختمانی یا مهندس عمران یا معماری هستید در محیط کار هر اتفاقی ممکن است برای شما بیافتد، از آن جمله سقوط اجسام سنگین مثل آجر، آهن، داربست و ... روی سر شما می باشد که در برخی مواقع عواقب جبران ناپذیری را خواهد داشت.

یا اگر مهندس برق هستید و با سیم های فشار قوی سر و کار دارید، تماس سیم با سر شما می تواند موجوب انتقال برق به بدن و مغز شما شده و موجب برق گرفتگی و در نتیجه مرگ شما شود.

مرگ مغزی ممکن است بدترین موردی باشد که بدون استفاده از کلاه ایمنی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد. با این مثال ها امیدواریم به ضرورت خرید و استفاده از کلاه ایمنی مرتبط با کار و شغل تان پی برده باشید.

مزایای استفاده از کلاه ایمنی مهندسی

 1. افزایش اعتماد به نفس کارگران: استفاده از کلاه ایمنی مهندسی به کارگران اعتماد به نفس می دهد که در صورت وقوع حادثه، سر و صورتشان محافظت خواهد شد و احساس ایمنی در کار را برایشان به وجود می آورد.
 2. کاهش هزینه های بیمه: شرکت های بیمه برای بیمه ی شرکت ها به شرط استفاده از وسایل حفاظتی، تخفیف بیمه می دهند. با استفاده از کلاه ایمنی مهندسی، شرکت ها می توانند هزینه های بیمه خود را کاهش دهند.
 3. ارتقای سطح بهداشت و ایمنی: استفاده از کلاه ایمنی مهندسی باعث ارتقای سطح بهداشت و ایمنی کارگران در محیط کار می شود. این امر به واسطه کاهش تعداد حوادث و صدمات در محیط کار، افزایش بهره وری، کاهش هزینه های پزشکی و حقوقی و افزایش اعتماد به نفس کارگران به دست می آید.
 4. حفاظت از سلامت کارگران: با استفاده از کلاه ایمنی مهندسی، سر و صورت کارگران از خطراتی مانند سرماخوردگی، ابتلا به بیماری های پوستی و دیگر بیماری های شیمیایی و اشعه ای حفاظت می شود.

کاربرد انواع کلاه ایمنی

عکس استفاده از کلاه ایمنی مهندسی

انواع کلاه ایمنی

کلاه ماسک جوشکاری

این کلاه ایمنی هم محافظ سر است و هم محافظ صورت. این کلاهها که از بالا مشاهده می شوند می توانند سر را در برابر ضربه و ضربه مواد مختلف محافظت کنند و ماسک می تواند چشم ها و صورت را در برابر درجه حرارت بالا و اشعه های جوشکاری محافظت کند.

کلاه کاسکت موتور

این کلاه ایمنی در مدل های مختلف عرضه می شود و عمدتا به عنوان کلاه ایمنی موتورسیکلت استفاده می شود. این کلاهها بسیار مقاوم در برابر ضربه هستند و ممکن است محافظ صورت نیز باشند.

کلاه ایمنی موتور سیکلت

عکس کلاه ایمنی مخصوص موتور سیکلت

کلاه ایمنی مهندسی عمران

کلاه ایمنی ساختمانی ساده ترین نوع کلاه ایمنی است، وزن متوسطی دارد و عمدتاً از پلی اتیلن ساخته شده است. آنها مقاومت خوبی در برابر ضربه و تحمل ولتاژ خوب دارند. این کلاهها عمدتا برای محافظت از سر استفاده می شوند و به راحتی قابل تنظیم هستند. کلاه های حاشیه ای نیز در این دسته قرار می گیرند و از لبه اضافی برای محافظت بیشتر استفاده می شود.

کلاه ایمنی آتش نشانی

این مدل کلاه ایمنی معمولاً با لباس مخصوص پوشیده می شود و کل سر و گردن را می پوشاند. مقاومت بالا در برابر ضربه، مقاومت در برابر حرارت و وزن سبک از مهمترین ویژگی های کلاه ایمنی است.

کلاع ایمنی آتش نشانی

عکس کلاه ایمنی آتش نشانی

کلاه ایمنی غارنوردی

کلاه ایمنی غارنوردی معمولاً مربوط به رطوبت و ریزش سنگ ها هستند. علاوه بر این، چنین کلاه ایمنی ممکن است از برخی تجهیزات اضافی مانند چراغ قوه استفاده کند.

کلاه ایمنی عایق برق

کلاه ایمنی عایق برق یک وسیله حفاظتی است که برای محافظت از کارگران و فعالان صنعتی در برابر خطرات برقی استفاده می شود. این کلاه ها معمولاً از مواد عایق برق ساخته شده اند تا از انتقال جریان الکتریکی به سر و بدن فرد جلوگیری کنند.

کلاه ایمنی عایق برق معمولاً دارای ویژگی هایی مانند مقاومت بالا در برابر جریان الکتریکی، عایق های داخلی و خارجی مقاوم در برابر ضربه، قابلیت تنظیم اندازه برای راحتی کاربران، و تأییدیه های استاندارد مربوط به ایمنی الکتریکی مانند ASTM F1506، NFPA 70E و IEEE 1584 را دارا می باشد.

کلاه ایمنی عایق برق

عکس کلاه ایمنی عایق برق

استفاده از کلاه ایمنی عایق برق بسیار مهم است، زیرا در محیط های صنعتی و ساختمانی که با خطرات برقی روبرو هستند، حفاظت از کارگران و فعالان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

کلاه ایمنی صنعتی

این کلاه ایمنی برای همه کارگران صنعتی مناسب است و برای مقاومت در برابر ضربه، گرما ، جریان و ولتاژ و نور مناسب است.

کلاه ایمنی کوهنوردی

این مدل تقریباً شبیه کلاه ایمنی هستند و از همه مهمتر ، جذب شوک و قابلیت تنظیم دارند.

انواع کلاه ایمنی از نظر جنس

 • کربن: کلاه های کربنی از پلی کربنات ساخته شده اند که سبک ترین و بادوام ترین پوشش کلاه ایمنی است که می تواند انرژی ضربه ضربه زدن به کلاه را جذب کند.
 • پلاستیک و نایلونی: کلاه های پلاستیکی صنعتی از نظر راحتی و تنفس مناسب تر از کلاه های دیگر هستند و استحکام آنها به مواد داخل کلاه بستگی دارد.
 • فایبرگلاس: کلاه ایمنی از جنس فایبرگلاس دارای مقاومت حرارتی است و برای صنایعی که دمای بالا را کنترل می کنند بسیار مناسب است. کلاه های فایبر گلاس صنعتی دارای استحکام بالایی هستند ، اما در مقایسه با کلاه های دیگر نفوذپذیری هوا خوبی ندارند.

انواع کلاه ایمنی

انواع کلاه ایمنی مهندسی و بررسی ویژگی های آنها

انواع کلاه ایمنی بر اساس رنگ

کلاه های ایمنی در رنگهای متفاوتی و متنوعی تولید و سپس عرضه میشود.در اغلب موارد رنگ کلاه ایمنی نشانه ی چیزیست و پیام خاصی را میتواند به افراد برساند. با ما همراه باشید تا به توضیحات هر رنگی از کلاه های ایمنی بپردازیم.

 • کلاه ایمنی به رنگ قرمز : کلاه با رنگ قرمز مخصوص مهندسین، مسئولین واحدهای ایمنی و کارکنان محیط های خطرناک است
 • کلاه ایمنی به رنگ نارنجی : به طور معمول، کارگران ساختمانی و جاده ای و کارکنان محیط های تاریک از کلاه ایمنی با رنگ نارنجی استفاده می کنند. همچنین کارکنان استخدام جدید و بازدیدکنندگان نیز می توانند از این رنگ کلاه بهره ببرند
 • کلاه ایمنی به رنگ زرد : کلاه رنگ زرد به صورت معمول توسط تکنیسین های برق و افرادی که با ماشین آلات و ابزار سنگین کار می کنند مورد استفاده قرار می گیرد
 • کلاه ایمنی به رنگ سبز : رنگ سبز در کلاه ایمنی مخصوص بازرسان است. ممکن است کارآموزان و افراد تازه استخدام شده نیز از کلاه به رنگ سبز استفاده کنند
 • کلاه ایمنی به رنگ آبی : کارمندان و کارگران موقت با وظیفه مشاوره فنی از کلاه با رنگ آبی استفاده می کنند
 • کلاه ایمنی به رنگ سفید : کلاه ایمنی به رنگ سفید معمولا برای کادر نظارتی مانند مدیران، معماران و مهندسین با رتبه های بالا طراحی می شود
 • کلاه ایمنی به رنگ طوسی : کلاه به رنگ طوسی برای افرادی استفاده می شود که به عنوان بازدید کنندگان عمومی و مهمان در پروژها ها حضور پیدا می کنند

انواع رنگ های کلاه ایمنی

انواع کلاه ایمنی از نظر رنگ آن

بهترین مارک کلاه ایمنی مهندسی

بهترین مارک کلاه ایمنی مهندسی که می توانم به شما توصیه کنم، می تواند بسته به نیازهای شغلی و استانداردهای ایمنی مربوط به منطقه ی جغرافیایی شما متغیر باشد.

اما در مجموع، برخی از مارک های مشهور و معتبر کلاه های ایمنی مهندسی عبارتند از: جی اس پی [JSP]؛ اینکو [Ingco]؛ صامو پرشین [Samo Persian]؛ پارکسون [Parkson]؛ کاناسیف [Canasafe]؛

به هر حال، قبل از خرید هر مارکی از کلاه ایمنی مهندسی، بهتر است استانداردها، صلاحیت ها، و نیازهای شغلی خود را بررسی کرده و با توصیه ها و دستورالعمل های ایمنی محیط کار خود هماهنگ کنید.

کلاه ایمینی jsp

جی اس پی یکی از تولیدکنندگان معتبر در زمینه تولید تجهیزات ایمنی فردی و لوازم ایمنی مانند کلاه ایمنی، عینک ایمنی، محافط گوش، دستکش و کمربند ایمنی است. این شرکت، یک برند انگلیسی است و محصولات باکیفیتی را به بازار عرضه می کند. کلاه های این شرکت از جنس پلیمر سخت یا HDPE و جنس پوسته داخلی آن از Terylene ساخته می شوند.

کلاه ایمنی جی اس پی

کلاه ایمنی برند جی اس پی

کلاه ایمنی uvex

یووکس یکی از معتبرترین و محبوب ترین تولیدکنندگان تجهیزات ایمنی در جهان است. این برند فعالیت خود را از سال ۱۹۸۰ در کشور آلمان آغاز نمود. محصولات این برند از استانداردهای CE و EN برخوردار هستند. کلاه ایمنی ساختمانی یووکس یکی از محبوب ترین تجهیزات حفاظت فردی این برند محسوب می شود.

کلاه ایمنی راپیدو

راپیدو از دیگر شرکت هایی است که نام آن در لیست بهترین مارک کلاه ایمنی قرار می گیرد. راپیدو یک برند چینی است که فعالیت خود را از سال ۱۹۷۱ در حوزه ارائه کلاه های کاسکت و ایمنی آغاز کرد. محصولات این برند نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با نیاز کاربران طراحی و تولید می شوند. کلاه کاسکت راپیدو مدل ۹۵۰، ece r۲۲-۰۵ و مدل های دیگر از پرمصرف ترین کلاه های ایمنی تولیدشده توسط این برند هستند.

همچنین می توان گفت نام راپیدو در لیست بهترین برند کلاه ایمنی موتور نیز قرار می گیرد. لازم به ذکر است که کلاه کاسکت های این برند از استاندارد DOT برخوردار هستند.

کلاه ایمنی مهندسی کاترپیلار

تاریخچه تأسیس برند کاترپیلار به قرن ۲۰ میلادی مربوط می شود. محصولات کاترپیلار بسیار شناخته شده و متنوع هستند. لازم به ذکر است که این برند در زمینه های مختلف دیگری مانند ساخت موتورهای دیزلی، ماشین آلات کشاورزی و موارد مشابه نیز فعالیت می کند.

کلاه ایمنی کاتر پلار

عکس کلاه ایمنی برند کارتر پیلار

کاترپیلار از برندهای معتبر و مشهوری است که تجهیزات بسیار باکیفیت و مقرون به صرفه به بازار ارائه می کند. کلاه ایمنی کاترپیلار کد ۰۱۹۶۷۰ و ۱۹۶۶۵ از پرطرفدارترین کلاه های ایمنی کاترپیلار به شمار می آیند.

کلاه ایمنی هترمن

از میان شرکت های تولیدکننده کلاه کار، هترمن به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان تجهیزات ایمنی شناخته شده است. این شرکت از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در زمینه تولید و واردات تجهیزات حفاظت فردی و آتش نشانی آغاز کرد.

در حال حاضر این برند به تولید و عرضه محصولات ایمنی باکیفیت می پردازد. لازم به ذکر است که تجهیزات این شرکت از استانداردهای جهانی برخوردار هستند. کلاه کار در ارتفاع هترمن یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین کلاه های ایمنی عرضه شده این برند محسوب می شود.

کلاه ایمنی canasafe

کاناسیف از دیگر برندهای معتبر تولیدکننده این ابزار ایمنی است که نام آن در لیست بهترین مارک کلاه ایمنی قرار گرفته است. این برند با بهره گیری از فن آوری های روز جهان توانسته است محصولات باکیفیت را به بازار ارائه نماید.

کلاه ایمنی کاناسیف

کلاه ایمنی برند کاناسیف

لازم به ذکر است که تجهیزات تولیدشده این شرکت از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند. این برند به تولید انواع کلاه سفید و دیگر رنگ ها نیز پرداخته است. این برند علاوه بر تولید انواع کلاه کار، به عرضه دیگر تجهیزات مانند عینک ایمنی، ماسک تنفسی، محافظ گوش و مواردی از این قبیل نیز می پردازد.

کلاه ایمنی مارک msa

محصولات ام اس ای در زمینه تولید تجهیزات ایمنی و ایجاد امنیت کارکنان طراحی می شوند. کمپانی Msagasmonitors در سال ۱۹۱۴ فعالیت خود را در زمینه ارائه محصولات ایمنی آغاز کرد. این برند به تولید ابزارآلات تشخیص گاز، محصولات حفاظت صنعتی و دستگاه های حفاظت از سقوط می پردازد. لازم است بدانید که به دلیل وجود تحریم ها، این برند هیچ گونه نمایندگی فعالی در ایران ندارد.

اگر به دنبال کلاه ایمنی امریکایی هستید، می توانید محصول مورد نظر خود را از برند MSA خریداری نمایید.

کلاس کلاه ایمنی

در فرآیند خرید انواع کلاه ایمنی با سه کلاس کلاه ایمنی متفاوت روبرو هستیم که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. طبق استاندارد ANSI، این سه دسته عبارتند از:

کلاس C

این نوع کلاه بسیار رسانا است و معمولاً از آلومینیوم ساخته می شود. وزن بسیار سبک، مقاومت بالا در برابر ضربه و راحتی زیاد از ویژگی های این کلاه ایمنی است ، در محیط الکتریکی بسیار ضعیف و در برابر جریان مقاوم است. بنابراین افرادی که در زمینه برق کار می کنند به هیچ وجه نباید از این کلاه ها استفاده کنند.

کلاس G

کلاه ایمنی عمومی از همان نوع، که عمدتا برای دفع ضربه و جلوگیری از انتقال آن به سر استفاده می شود ، در پروژه های مختلف، به ویژه پروژه های ساختمانی و عمرانی استفاده می شود. مقاومت این کلاه ایمنی محدود به ولتاژ است و می توانند تقریباً 2200 ولت را تحمل کنند.

کلاس E

نام چنین کلاه ایمنی نشان دهنده استفاده از آنها در فرایندهای الکتریکی است و در شرایط بسیار خطرناک بالای 20000 ولت استفاده می شود. البته، باید به خاطر داشته باشیم که این کلاه ایمنی همچنین می تواند در برابر ضربه و سایر عوامل مخرب مانند سقوط اجسام یا هر چیز دیگری مقاومت کند.

انواع کلاس های کلاه ایمنی

دسته بندی کلاه های ایمنی از نظر کلاس

بهترین کلاه ایمنی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کلاه ایمنی مهندسی باید ویژگی هایی را داشته باشد که بتواند کارگران را در مقابل خطرات محیط کار محافظت کندحال، به معرفی ویژگی های بهترین کلاه ایمنی مهندسی می پردازیم.

کلاه ایمنی مهندسی بهترین وسیله ی حفاظتی در کارهای صنعتی و ساختمانی است. برای انتخاب بهترین کلاه ایمنی مهندسی باید به ویژگی هایی که در این وسیله ی حفاظتی باید وجود داشته باشد توجه کنیم. ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر ضربه، تنوع در اندازه، وزن، جنس، کیفیت، انعطاف پذیری، تهویه و قابلیت تنظیم هستند.

مقاومت در برابر ضربه

یکی از ویژگی هایی که در کلاه ایمنی مهندسی باکیفیت باید وجود داشته باشد، مقاومت در برابر ضربه است. بهترین کلاه ایمنی مهندسی باید قابلیت محافظت از سر و صورت کارگر در برابر ضربه های قوی را داشته باشد. برای این منظور، استفاده از کلاه هایی با پوشش مقاوم در برابر ضربه و برش، مثل پلی کربنات و پلی اتیلن، پیشنهاد می شود.

تنوع در اندازه

ویژگی دیگری که کلاه ایمنی مهندسی باید داشته باشد، تنوع در اندازه است. با توجه به این که هر کارگر اندازه سر متفاوتی دارد، بهتر است که کلاه ایمنی مهندسی قابل تنظیم و قابل انطباق با اندازه سر کارگران باشد. این ویژگی می تواند کمک کننده در ایجاد احساس راحتی و کارآیی بیشتر در کارگران باشد.

اجزا تشکیل دهنده کلاه ایمنی

اجزای تشکیل دهنده کلاه ایمنی

وزن کلاه ایمنی

وزن کلاه ایمنی مهندسی نیز به عنوان یک ویژگی مهم در انتخاب بهترین کلاه ایمنی مهندسی مطرح است. بهتر است که کلاه ایمنی مهندسی سبک وزن و قابل حمل باشد، تا کارگران بتوانند آن را به راحتی با خود حمل کنند . در نتیجه در هنگام کار، احساس سنگینی روی سر نکنند. برای این منظور، استفاده از کلاه هایی با جنس سبک مثل پلاستیک های سبک و مقاوم، توصیه می شود.

جنس کلاه ایمنی مهندسی

جنس کلاه ایمنی مهندسی نیز باید مقاوم و باکیفیت باشد. در انتخاب بهترین کلاه ایمنی مهندسی باید به جنس آن توجه کرد. جنس هایی مانند پلاستیک مقاوم، فایبرگلاس، کربن فایبر، آلیاژهای فلزی و … برای ساخت کلاه ایمنی مهندسی استفاده می شوند. بهتر است که کلاه ایمنی مهندسی از جنسی ساخته شده باشد که مقاومت بالا و همچنین سبک وزن باشد.

انعطاف پذیری کلاه ایمنی مهندسی

انعطاف پذیری کلاه ایمنی مهندسی نیز یکی از ویژگی هایی است که در بهترین کلاه ایمنی مهندسی باید وجود داشته باشد. این ویژگی به کارگران امکان می دهد که کلاه ایمنی مهندسی را به راحتی به سر خود ببندند و به شکلی تنظیم شده استفاده کنند. همچنین، کلاه ایمنی مهندسی با انعطاف پذیری خوب به کارگران اجازه می دهد تا در هنگام انجام کار، راحتی بیشتری داشته باشند.

تهویه و قابلیت تنظیم

ویژگی دیگری که در آن باید وجود داشته باشد، تهویه و قابلیت تنظیم آن است. کلاه ایمنی مهندسی با تهویه مناسب و قابل تنظیم، اجازه می دهد تا هوا بهتر درون کلاه جریان پیدا کند و کارگران به خوبی تنفس کنند. همچنین، امکان تنظیم قسمت داخلی کلاه ایمنی به کارگران این امکان را می دهد که آن را به صورت مناسبی برای سایز سر خود تنظیم کنند و از همین راه، بهترین حفاظت را داشته باشند.

انواع بهترین مدلهای کلاه ایمنی

چگونه از کلاه ایمنی مراقبت کنیم؟

برای حفظ اثر بخشی کلاه ایمنی، مراقبت درستی از آن بسیار حائز اهمیت است. در ادامه چند نکته برای مراقبت از کلاه سخت آمده است:

 • از انداختن یا پرت کردن کلاه ایمنی خودداری کنید.
 • روی کلاه خود ننشینید و آن را به عنوان تکیه گاه مورد استفاده قرار ندهید.
 • کلاه ایمنی خود را فقط برای اهداف کاری مورد استفاده قرار دهید و از آن برای ورزش استفاده نکنید.
 • کلاه سخت خود را به طور منظم با صابون ملایم و آب گرم تمیز کنید و اجازه دهید در هوای خشک شود.
 • برای تمیز کردن کلاه از مواد شوینده خشن استفاده نکنید.
 • کلاه ایمنی خود را به صورت مکرر بازرسی کرده و مطمئن شوید که هیچ گونه سوراخ، فرورفتگی یا آسیب دیگری در آن وجود ندارد.
 • وسایل شخصی خود را در پوسته یا آویز کلاه قرار ندهید، زیرا این اشیاء می توانند عملکرد کلاه سخت شما را کاهش داده و نیروی ضربه را به سر و گردن منتقل کنند.
 • از حلال ها، پاک کننده های هیدروکربنی (نفت سفید، بنزین، تینر) یا رنگ ها روی کلاه سخت خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیری شود.
 • وقتی از کلاه خود استفاده نمی کنید، آن را در مکانی تمیز و خشک که در معرض گرمای بیش از حد یا نور مستقیم خورشید قرار نگیرد نگهداری کنید.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت کلاه ایمنی مهندسی چند است؟
قیمت انواع کلاه ایمنی مهندسی از 50 هزار تومان تا 4 میلیون می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع کلاه و ویژگی های آن، سایز و وزن، کیفیت ساخت، جنس، استانداردها و کاربرد آن بستگی دارد.
بهترین مارک کلاه ایمنی مهندسی کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین برندهای کلاه ایمنی می توان به برند هترمن، استیل پرو، جی اس پی، اینکو، صامو پرشین، پارکسون، کاناسیف، ام اس ای، ماتریکس، راپیدو، یو وکس و ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/11/21
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کلاه ایمنی اسپرت جنس پلی اورتان
کلاه ایمنی اسپرت جنس پلی اورتان
کلاه ایمنی رنگ آلومینیومی استاندارد محافظتی CE
کلاه ایمنی رنگ آلومینیومی استاندارد محافظتی CE
کلاه ایمنی سبلان مدل JSP
کلاه ایمنی سبلان مدل JSP
کلاه ایمنی اسپرت کتان نقاب دار مدل کپ ترکیه ای
کلاه ایمنی اسپرت کتان نقاب دار مدل کپ ترکیه ای
کلاه ایمنی کار در ارتفاع بدون لبه جنس ای بی اس
کلاه ایمنی کار در ارتفاع بدون لبه جنس ای بی اس
کلاه ایمنی جنس پی وی سی استاندارد محافظتی CE
کلاه ایمنی جنس پی وی سی استاندارد محافظتی CE
کلاه ایمنی هترمن مدل MK6 بدون عینک جنس پی وی سی
کلاه ایمنی هترمن مدل MK6 بدون عینک جنس پی وی سی
کلاه ایمنی هترمن مدل MK8 مخصوص کار در ارتفاع
کلاه ایمنی هترمن مدل MK8 مخصوص کار در ارتفاع
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد