منو

معرفی بهترین مارکهای انبر پرچ + راهنمای خرید دستگاه پرچ کن

انبر پرچ چیست؟

دستگاه پرچ کن یا انبر پرچ ابزاری است که از دو دسته، سری، فنر، گیره و سایر اجزای داخلی تشکیل شده و برای اتصال دو یا چند قطعه ورق آهن، که این اتصال پرچ کردن نامیده می شود و به همین دلیل به این دستگاه، پرچ کن می گویند. انبر پرچ کاربرد بسیار بالایی دارد و هم در خانه و هم در کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند دستگاه پرچ نیاز به میخ های مخصوصی دارد که به آن در اصطلاح میخ پرچ میگویند.

میخ پرچ ها در سایزهای مختلف در بازار یافت میشوند و خیلی راحت قابل تهیه می باشند. دستگاه پرچ معمولا 3 یا 4 سایز میخ را می توانند پرچ کنند که عموما این سایزها 3 و 5 و 7 می باشند. دستگاه های پرچ کن دارای پستانک هایی می باشند که میخ در آن ها قرار گرفته و عمل پرچ انجام می شود و براساس سایز میخ پرچ مورد استفاده باید انتخاب شوند.

انبر پرچ چیست

راهنمای خرید انبر پرچ در انواع مختلف

کاربرد انبر پرچ چیست؟

همانطوری که اشاره شد از دستگاه پرچ برای اتصال دو یا چند قطعه ورق آهن یا پلاستیک و ... استفاده میشود. این ابزار بیشتر زمانی استفاده می شود که انجام عملیات جوشکاری برای اتصال دو قطعه یا پیچ کردن آن ها امکان پذیر نباشد یا دسترسی به قطعات فقط از یک سمت امکان پذیر باشد.

ساده ترین مثال برای درک بهتر این موضوع پرچ کاری پلاک خودرو است که به بدنه متصل می شود و تا زمان تعویض نمی توان آن را جدا کرد. از جمله کاربردهای دیگر آن در صنعت خودروسازی می توان به اتصال باربند، گلگیر، رادیاتور و سایر اجزا به شاسی و چارچوب خودرو اشاره کرد.

همچنین با استفاده از انواع صنعتی این ابزار اجزای داخل کابین هواپیما را پرچ کاری می کنند. علاوه بر این موارد در ساخت لوازم خانگی مثل یخچال، تولید وسایل اداری، اتصال قطعات دوچرخه، تهیه تجهیزات سالن های بازی و کارهایی از این قبیل بسیار کاربرد دارند. جداسازی قطعات پرچ شده تنها با از بین رفتن میخ پرچ امکان پذیر است. این ابزار کاربردهای فراوانی دارد و از انواع مختلف آن در کارهای گوناگون استفاده می شود. علاوه بر کاربردهای صنعتی در منازل نیز برای انجام کارهای سبک به کار می رود. معمولا انواع دستی آن در جعبه ابزار خانه ها پیدا می شود و کار با آن راحت است.

مزایای استفاده از انبر پرچ

 • در مقایسه با سایر وسایلی که برای اتصال دو قطعه در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند، ارزان تر است.
 • کار با این وسیله خیلی ساده است، یعنی شما بدون داشتن تخصص و مهارت خاصی می توانید با این وسیله به راحتی کار کنید.
 • میخ پرچ ارزان است و در بازار به راحتی پیدا می شود، بنابراین می توانید از نظر اقتصادی هم مقداری صرفه جویی در هزینه داشته باشید.
 • به دلیل داشتن ساختار ساده خیلی کم پیش می آید که خراب شوند. در صورتی که دچار خرابی شوند تعمیر آن خیلی ساده است.
 • به دلیل تنوع زیاد مدل ها می توان آن را برای پرچ هر قسمتی استفاده کرد. حتی جاهایی که تنگ و باریک است و امکان استفاده از پرچ معمولی وجود ندارد.
 • اندازه آن ها خیلی بزرگ نیست به همین علت آن را می توان داخل جعبه ابزار قرار داد و در کنار سایر ابزار حمل کرد.

عکس نحوه استفاده از انبر پرچ

عکس نحوه استفاده از انبر پرچ برای اتصال لوله بخاری

انواع دستگاه پرچ

به طور کلی پرچ کن ها در انواع بادی، برقی و دستی وجود دارند که انواع بادی و برقی در کارهای صنعتی و انواع دستی برای کارهای سبک و مصارف خانگی به کار می روند.

انبر پرچ بادی در دو نوع ساده و اتوماتیک دسته بندی می شود که هر دو با استفاده از کمپرسور هوا کار پرچ را انجام می دهند. در حجم های کاری بالا در صنایع مختلف برای عملکرد دقیق تر از این نوع استفاده می کنند. به دلیل این که برای نگهداری کمپرسور آن فضای زیادی نیاز است در مصارف خانگی قابل استفاده نیست.

دستگاه پرچ برقی نیز مانند دستگاه بادی کار می کند با این تفاوت که نیرو محرکه آن جریان برق است. البته در مواردی که دسترسی به برق امکان پذیر نیست از انواع شارژی آن استفاده می کنند.

انبر پرچ دستی همان طور که از اسمش پیداست ظاهری شبیه به انبر دارد و از دو دسته و سری تشکیل شده است. این نوع خود در انواع ساده، دو دسته و آکاردئونی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

1 - انبر پرچ ساده

معمولی ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع این ابزار است که از دو دسته ی انبری از جنس فلز یا پلاستیک تشکیل شده و برای تعمیرات و کارهای سبک به کار می رود. پرچ کاری با این ابزار بسیار راحت است. حتی با یک دست هم می توان دسته های آن را فشار داد و به نیروی زیادی نیاز ندارد. در فضاهای تنگ و با میزان دسترسی کم باید از مدل هایی که سری بلندتری دارند و طول آن ها راحت تر به مکان مورد نظر می رسد استفاده کرد.

انبر پرچ

عکس انبر پرچ ساده در کنار میخ پرچ

2 - انبر پرچ دو دسته یا دسته بلند

طول دسته ی این مدل نسبت به انواع ساده کمی بلندتر است و فشار دادن آن به نیروی بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل باید با دو دست فشار داده شود. قابل ذکر است که انتقال نیرو به دسته های آن به طور مساوی انجام می شود و هر دو طرف به مقدار یکسان فشار وارد شده را تحمل می کنند. معمولا در پرچ کاری های بزرگ و محکم مورد استفاده قرار می گیرد. محدوده پرچ زنی این مدل بیشتر است و علاوه بر مصارف خانگی در کارگاه های صنعتی برق و مکانیکی هم کاربرد فراوانی دارد.

انبر پرچ دو دسته

عکس انبر پرچ دو دسته یا دسته بلند

3 - انبر پرچ آکاردئونی

دسته های این مدل شبیه به آکاردئون است و با باز و بسته کردن دسته طول آن تغییر می کند. به همین دلیل در مکان هایی که به تغییر طول ابزار نیاز باشد به کار می رود. برای کار با آن باید دسته را کاملا باز کرده و بعد از قرار دادن میخ پرچ در داخل سری دسته را تا آخر ببندید. اگر میخ وصل نشد باید این کار را تکرار کنید.

انبر پرچ آکاردونی

عکس انبر پرچ آکاردئونی در حالت باز و بسته

میخ پرچ چیست؟

پرچ کاری با استفاده از مهره یا میخ پرچ انجام می شود. مهره های پرچ از نظر شکل ظاهری در انواع لبه دار ساده، شیاردار، سر خزینه ی ساده و شیاردار، لبه نازک ساده و لبه دار شش گوش وجود دارند. معمولا جنس این مهره ها از فولاد، استیل ضد زنگ، آلومینیوم، روی و برنج است که هر کدام برای اتصال خاصی به کار می روند. سایز مهره های پرچ با حرف M نشان داده می شود و از سایز M3 تا M12 موجود هستند.

میخ های پرچ نیز در شکل های مختلفی مانند چکشی، فشنگی، ترقه ای، لوله و ... وجود دارند و انواع کوتاه و بلند آن برای پرچ کاری قطعات گوناگون با ضخامت های متفاوت به کار می روند. رایج ترین سایز میخ های پرچ 3 ، 5 و 7 میلیمتر است.

بهترین مارک انبر پرچ دستی در بازار کدامند؟

انبر پرچ مارک اپسوم

مارک اپسوم Epsom یکی از بهترین مارک های تولید کننده انواع ابزار های دستی است که یکی از برترین محصولات این برند انبر پرچ دستی است، که از سال 1936 با تجارت ابزار خود ابزارهای لازم را به بازارهای جهانی عرضه می کند. انبر پرچ دستی مارک اپسوم Epsom در ایران طرفداران زیادی دارد.

انبر پرچ مارک انگلیسی Epsom که از مواد درجه یک و با کیفیت ساخته شده اند ، به دلیل شکل و اندازه کوچکتر ، بسیار ارگونومیک تر از سایر پرچ ها هستند و راحتی بیشتری را در هنگام کار برای کاربر ایجاد می کنند. فضای کمتری در کیف یا جعبه ابزار داشته باشید.

عکس انبرپرچ

عکس انبر پرچ و اجرای داخلی آن

انبر پرچ مارک واستر

انبر پرچ دستی واستر با بهترین مواد اولیه ساخته می شوند تا مصرف کنندگان بتوانند برای مدت طولانی از این محصول استفاده کنند. قیمت انبر پرچ دستی واستر در مقایسه با سایر محصولات بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

انبر پرچ وستر با امکان زدن پرچ های مختلف و مناسب برای کارهای صنعتی و سنگین از کیفیت عالی برخوردار بوده و دارای آچار برای تغییر اندازه پرچ ها می باشد.

انبر پرچ مارک پیکاس

یکی دیگر از بهترین مارک های انبر پرچ دستی مارک پیکاس picus است که در سال سال 1342 در ژاپن فعالیت خود را شروع کرده است. کیفیت و ماندگاری بی حد و حصر محصولات این شرکت منجر به صادرات محصولات آن به بیشتر نقاط جهان شده است.

انبر پرچ مارک استنلی

انبر پرچ استنلی از محصولات استنلی با کیفیت بالا است. این ابزار برای اتصال با پرچ استفاده می شود. ماده ای بکار رفته در ساخت انبر پرچ دستی استنلی از ترکیبی از آلومینیوم و فولاد ساخته شده است. محصولات استنلی تنوع زیادی دارند که با کیفیت بالا و دقت ویژه ای تولید می شوند. در تولید این محصولات از ترکیبی از سیاه و زرد استفاده شده است. این دو رنگ حس خوبی به کاربر ابزار می دهد.

بهترین مارک های انبر پرچ در جهان

انبر پرچ مارک استارمکس

محصولات اصلی این مارک از کشور چین و دارای رنگ آبی است. یکی از نقاط قوت و مهم استارمکس کیفیت بالای محصولات با قیمت مناسب است که البته طراحی حرفه ای ابزار و تنوع آن نیز قابل تحسین است و موجبات رضایت مشتری را فراهم آورده است.

انبر پرچ مارک اکتیو

انبر پرچ دستی اکتیو یکی از انبر پرچ دستی های حرفه ای و بادوام موجود در بازار ایران است. از انبر پرچ دستی اکتیو هم در خانه و هم در کارگاه میتوان استفاده کرد. انبر پرچ دستی اکتیو مجهز به بدنه محکمی با ضخامت 2 میلی متر است.

انبر پرچ دستی اکتیو قابلیت پرچ کردن انواع میخ های ساخته شده از فولاد و آلومینیوم را دارد. انبر پرچ برند اکتیو مجهز به روکش دسته کشویی PVC ارگونومیک است. این دسته همچنین دارای یک قفل برای بسته نگه داشتن انبردست در هنگام استفاده نیست.

انبر پرچ مارک اینکو

برند Inco اینکو بیش از 25 سال است که ابزار دستی تولید می کند. 29 سال تجربه ، قابلیت اطمینان و کیفیت خدمات از مارک Inco پشتیبانی می کند. انبر پرچ اینکو مکانیزم بسیار ساده ای دارد و هرکس می تواند متناسب با نیاز خود از آن استفاده کند.این دستگاه به میخ های خاصی نیاز دارد که از آنها برای پرچ استفاده می کند.

انبر پرچ مارک رونیکس

نحوه پرچ کاری با انبر پرچ دستی

کار با این ابزار بسیار ساده است و هر فردی می تواند با آن کار کند. به طور خلاصه پرچ کاری با انواع دستی این ابزار شامل 4 مرحله سوراخ کاری، جا زدن میخ پرچ، گرفتن لقی و فرم دادن به سر قفل شونده است که تمامی مراحل را در ساده ترین حالت توضیح می دهیم.

 • برای شروع کار ابتدا باید قطعاتی که قرار است به هم وصل شوند را با استفاده از دریل سوراخ کنید. البته توجه داشته باشید که قطر این سوراخ باید با قطر میخ پرچ مورد استفاده متناسب باشد تا به طور کامل چفت شود. هنگام سوراخ کاری بهتر است که قطعات مورد نظر را روی هم قرار داده و هر دو را همزمان سوراخ کنید تا کاملا بر هم منطبق باشند. در صورت وجود پلیسه در اطراف سوراخ ایجاد شده آن را تمیز کنید. اگر از میخ پرچ نوع سر خزینه ای استفاده می کنید باید سوراخ را خزینه کاری کنید.
 • بعد از سوراخ کاری قطعات و تمیز کردن آن ها نوبت جا زدن میخ است. برای این کار باید قسمت انتهایی میخ پرچ را درون سری انبر پرچ قرار داده و سر آن را به محل اتصال وارد کنید.
 • در این مرحله باید قطعات روی قالب زیر پرچ قرار بگیرند. این قسمت که به عنوان تکیه گاه میخ عمل می کند یک تورفتگی دارد که با هدایت پرچ به داخل سوراخ مانع از تغییر فرم آن می شود. بعد از قرار گرفتن قطعات روی قالب باید با استفاده از پرچ کش و چکش آن ها را به هم فشار دهید. سپس پرچ کش را از روی قطعات برداشته و با چکش به میخ پرچ ضربه عمودی وارد کنید تا در جای خود محکم شود. بعد باید دسته های انبر را فشار دهید تا میخ فشرده شده و دو قطعه به هم وصل شوند. بعد از اتصال قطعات میخ از ناحیه ضعیف شده می شکند و از انبر جدا می شود.
 • در آخرین مرحله باید فرم سر قفل شونده را تغییر دهید. برای این کار باید ضربه های چکش را از جهت دیگری به سر پرچ وارد کنید و در نهایت با قرار دادن قالب سر پرچ روی سر قفل کن شکل آن را کامل کنید.

نحوه عملکرد انبر پرچ

نحوه پرچ کاری با انبر پرچ ساده

نحوه عملکرد انبر پرچ

سر میخ پرچ درون محل اتصال وارد می شود و انتهای میخ داخل دهانه انبر قرار می گیرد. با فشار دادن دسته انبر ته میخ که درون انبر قرار گرفته است به سمت داخل کشیده می شود و به همین دلیل سر دیگر میخ جمع شده و دو نقطه اتصال را تا جایی که امکان دارد به یکدیگر می چسباند. روی میخ پرچ یک نقطه ضعیف وجود دارد که در زمانی که قطعه به یکدیگر متصل می شوند میخ از آن ناحیه شکسته شده و انتهای آن که درون انبر قرار گرفته جدا می شود.

دستگاه پرچ بادی چیست؟

پرچ های بادی در مقایسه با انبر های دستی بسیار سریع هستند. بنابراین مدت زمان کار با این دستگاه به طور قابل توجهی کاهش می یابد. از نقاط قوت دستگاه پرچ بادی برای کار با این ابزار دیگر به نیروی انسانی زیادی احتیاج نخواهید داشت.

از دستگاه پرچ بادی بیشتر در کارگاه های و شرکت ها استفاده می شود که عملیات پرچ باید بصورت مکرر و مداوم انجام شود. به عنوان مثال، صنایعی مانند ساخت درب و پنجره، خودروسازی، ساخت کانال. این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از دستگاهی به نام کمپرسور هوا تأمین می کند. اگر قصد خرید کمپرسور هوا را دارید مطلب راهنمای خرید کمپرسور باد را مطالعه کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

اگر تصمیم به خرید پرچ بادی را گرفته اید بهتر است بدانید این ابزار به دو نوع اتوماتیک و نیمه اتومانیک تقسیم میشود.

1 - پرچ بادی نیمه اتوماتیک

در دستگاه نیمه اتوماتیک برای استفاده از قسمت چرخان واقع در انتهای دستگاه طراحی شده است، باید باز و بسته کنید و میخ یا مهره را پرچ کنید. بدیهی است که این مدل پرچ نسبت به نوع کاملاً اتوماتیک خود برای انجام عملیات به زمان بیشتری نیاز دارد. بعلاوه، چون مندریل مکانیکی است، میرایی آن نسبتاً بیشتر از نوع اتوماتیک آن است.

پرچ کن بادی نیمه اتوماتیک

عکس پرچ کن بادی نیمه اتوماتیک

2 - پرچ بادی اتوماتیک

اگر با تهجیزات و لوازمی سرو کار دارید که کیفیت اتصالات آنها از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار است باید از دستگاه پرچ اتوماتیک استفاده کنید. پرچ بادی اتومانیک دارای یک ماشه برای حرکت مندریل است. لازم به گفتن است که پس از پرچ کردن به طور خودکار به مندریل باز به عقب برمیگردد.

پرچ کن بادی تمام اتوماتیک

عکس پرچ کن بادی تمام اتوماتیک

اغراق نیست اگر فکر کنیم قیمت بالاتر از نوع نیمه اتوماتیک است. بنابراین ، اگر کیفیت اتصال قطعات برای شما بسیار مهم است، خرید این دستگاه برای شما ارزان تر و راحت تر است.

نکات مهم در خرید انبر پرچ

با خرید محصول با کیفیت کار مورد نظر به بهترین نحو انجام شده و ابزار نیز طول عمر بیشتری خواهد داشت. بنابراین باید قبل از خرید این ابزار پرکاربرد با توجه به نیاز کاری، ویژگی ها و مشخصات فنی هر ابزار بهترین نوع آن را خریداری کنید. از جمله مواردی که هنگام خرید انبر پرچ حتما باید به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از :

نوع دستگاه پرچ

اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن دقت کنید انتخاب ابزار متناسب با کارتان است. این ابزار تنوع زیادی دارد که هر کدام برای نوع خاصی از پرچ مناسب هستند. برای مثال انواع دو دسته برای پرچ های بزرگ به کار می روند. در حالی که برای کارهای جزئی تر از انواع ساده استفاده می کنند. بنابراین نوع کار شما است که نوع ابزار را تعیین می کند.

نوع دستگاه پرچ دستی

وزن و اندازه

این مورد نیز کاملا به نوع کار شما بستگی دارد. در صورتی که پرچ کاری را برای ورق های نازک و با میخ های کوتاه انجام می دهید ابزاری با اندازه ی دسته ی معمولی برای کار شما مناسب خواهد بود. اما اگر اندازه ی میخ های پرچ بزرگ باشد باید از انواع دسته بلند استفاده کنید. وزن این ابزار نیز با جنس بدنه و سایز آن ارتباط مستقیمی دارد. چون به صورت دستی مورد استفاده قرار می گیرد انواع سنگین آن باعث خستگی دست می شود.

طراحی و جنس دسته

طراحی دسته این ابزار باید به صورت ارگونومیک و سازگار با دست کاربر باشد تا باعث خستگی و اذیت دست نشود. همچنین دسته آن باید از مقاومت کافی برخوردار باشد که هنگام کار و وارد شدن فشار به آن به راحتی نشکند.

معمولا بدنه و دسته این ابزار را از فولاد ضد زنگ می سازند که هم در برابر رطوبت دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نشود و هم در برابر فشار مقاوم باشد. انواع ساخته شده از جنس چدن شکننده هستند و مقاومت چندانی ندارند و با کمترین فشار آسیب می بینند. بنابراین، ابتدا به کیفیت و مقاومت انبر پرچ در برابر فشار بیشتر توجه کنید.

طول دسته انبر پرچ

اندازه ی دسته با توجه به سایز میخ های پرچ تعیین می شود. هرچه اندازه میخ ها بزرگتر باشد باید از انواع دسته بلند استفاده کنید. هرچه میزان طول دسته بیشتر باشد قدرت و نیروی وارد شده به همان میزان افزایش می یابد. انبرهای دسته بلند از استحکام بیشتری برخوردارند. به همین دلیل در اتصالات محکم و بزرگ به کار می روند.

تعداد سری های ابزار

یکی دیگر از بخش های مهم این انبرها را سری تشکیل می دهد که از داخل این سری ها میخ های پرچ خارج می شود و باعث اتصال دو قطعه به یکدیگر می شود.

اکثر انبرهای پرچ چهار سری روی دسته خود دارند اما این تعداد نسبت به نوع ابزار متغیر است. اندازه سری ها باید با سایز میخ های مورد استفاده متناسب باشد. بنابراین ابزاری که تعداد سری های بیشتری دارند برای پرچ های بیشتری با سایزهای مختلف به کار می روند.

بنابراین شما می توانید بسته به نیاز خود مدلی مناسب را از نظر تعداد سری انتخاب کنید هر چند به شما توصیه می کنیم در صورت داشتن بودجه کافی حتما انبری با تعداد سری بیش از یک عدد را انتخاب کنید این کار باعث می شود شما بتوانید از سایزهای مختلف میخ های پرچ استفاده کنید.

قدرت و کیفیت فنر

عمل پرچ کاری یا همان پهن کردن نوک میخ توسط فنر انجام می شود. حال اگر این فنر از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار باشد بعد از انجام پرچ کاری، میخ ها در جایشان ثابت می شوند و ابزار به حالت اولیه برمی گردد. ضعف فنر علاوه بر این که باعث درست انجام ندادن کار پرچ می شود روی کارایی ابزار نیز تاثیر منفی دارد.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای انبر پرچ

تصویر انبرپرچ ساده و میخ پرچ

ارگونومیک بودن

ارگونومی مهم است که کار با دستگاه لذت بخش است و به کاربر آسیب نمی رساند. از طرف دیگر، چون ابزاری دستی است ، دسته های آن نیز باید از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشند.

زیرا برای کار با این ابزار باید به دسته فشار وارد کنید. بنابراین باید مقاومت خوبی در برابر این فشار وجود داشته باشد. به طور کلی بدنه و دسته این ابزار بهتر است از فولاد ضد زنگ ساخته شود.

قابلیت قفل دسته

این ویژگی در بعضی از انواع این ابزار وجود دارد و دکمه قفل در انتهای دسته آن ها قرار گرفته است. این خاصیت مانع از باز شدن دسته ها می شود و می توان به راحتی آن را جا به جا کرد. همچنین قفل شدن دسته ها زمانی که می خواهید انبر را روی سوراخ ایجاد شده حرکت دهید بسیار کاربرد دارد.

قیمت انبر پرچ

انواع مختلف این ابزار با قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارند، ویژگی های معرفی شده در تعیین قیمت این ابزار تاثیر زیادی دارند و شما باید با توجه به نیاز کاری و بودجه خودتان بهترین نوع آن را انتخاب کنید. در صورتی که انواع ارزان تر و با قیمت مناسب کار شما را انجام می دهند نیاز نیست که هزینه اضافی بابت خرید انواع گران تر بپردازید.

بهترین مدل های انبر پرچ

شیوه نگهداری صحیح از انبر پرچ

هنگام کار با این ابزار و بعد از استفاده از آن باید نکاتی را رعایت کنید تا به ابزار آسیب نرسد و در دفعات بعدی هم بتوانید از آن استفاده کنید. به چند مورد از نکات مهم اشاره می کنیم.

 • بهتر است که این ابزار را در شرایط آب و هوایی خشک و به دور از رطوبت نگهدارید تا بدنه و قطعات داخلی آن دچار زنگ زدگی و پوسیدگی نشوند.
 • اندازه میخ های پرچ استفاده شده باید متناسب با قدرت ابزار باشد. در صورت وجود ناهماهنگی بین این دو مورد فشار زیادی به دسته وارد شده و باعث شکستگی و کاهش عمر آن می شود.
 • از استاندارد بودن میخ های پرچ مطمئن شوید. زیرا انواع تقلبی آن به دندانه های موجود در قسمت سری آسیب می زند.
 • برای جلوگیری از گیر کردن انبر باید هر چند ماه یکبار اجزای داخلی و فنر آن را تمیز کرده و روغن کاری کنید. این کار علاوه بر تمیزی قطعات به افزایش طول عمر ابزار نیز کمک می کند.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انبر پرچ در بازار چند است؟
قیمت انواع انبر پرچ به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع انبر پرچ، جنس بدنه انبر، تعداد سری، وزن و ابعاد، کیفیت ساخت و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع انبر پرچ در بازار از 100 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای انبر پرچ کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای سازنده انبر پرچ می توان به برندهای رونیکس، نوا، جانزوی، پیکاس، لایت، واستر، اپسوم، استنلی، استارمکس، آیرون مکس، اکتیو و اینکو اشاره کرد
تاریخ به روز رسانی : 1402/07/03
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
انبر پرچ آکاردئونی کارات مدل LT2
انبر پرچ آکاردئونی کارات مدل LT2
انبر پرچ نووا مدل NTR-2003
انبر پرچ نووا مدل NTR-2003
انبر پرچ دستی آلومینیومی پیکاس مدل HR-005
انبر پرچ دستی آلومینیومی پیکاس مدل HR-005
انبر پرچ دستی اپسوم مدل 70200020
انبر پرچ دستی اپسوم مدل 70200020
انبر پرچ لوچان جنس آهنی مدل L-10
انبر پرچ لوچان جنس آهنی مدل L-10
انبر پرچ رونیکس آلومینیومی مدل 1607
انبر پرچ رونیکس آلومینیومی مدل 1607
انبر پرچ سامکو مدل YPH-N24
انبر پرچ سامکو مدل YPH-N24
انبر پرچ سان سیتی مدل 3000
انبر پرچ سان سیتی مدل 3000
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد