منو

آچار بکس شارژی چیست و چه فرقی با آچار بکس برقی و بادی دارد؟

باز کردن پیچ زنگ زده، باز کردن و بستن پیچ ها در فضای تنگ یا زاویه ای نامناسب، شکستن ابزار و ... همه از مشکلاتی است که همه ما مخصوصا افراد حرفه ای مانند تعمیرکاران و تمام کسانی که هر روز با پیچ و مهره سروکار دارند به نوعی با آن دست و پنجه نرم می کنند و اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که نیرو یا زمان کافی برای باز کردن پیچ نداریم.

آچار بکس شارژی

تصویر تعمیرکار در حال بستن پیچ با آچار بکس شارژی

تمام موارد بالا ضرورت استفاده از آچار بکس را مشخص می کند. آچار بکس توان بیشتری در مقایسه با دست انسان داشته و می تواند تعداد پیچ بیشتری را در زمانی بسیار کوتاه باز کند یا ببند؛ به خصوص پیچ هایی که دسترسی به آن ها سخت تر است.

آچار بکس چیست و چطور کار میکند؟

آچار بکس ابزاری است که در باز کردن و بستن پیچ و مهره ها به افزایش سرعت و کاهش نیروی لازم از طرف کاربر کمک می کند. آچار بکس یکی از ابزار های کاربردی در تاسیسات، مکانیکی و آپارتی به شمار می آید که مورد استفاده تعمیرکاران و تکنسین ها قرار می گیرد.

انواع مختلفی از آچار بکس در بازار وجود دارند، اما اکثرا به شیوه یکسانی عمل می نمایند. در این ابزار نیروی گردشی یا گشتاور به کمک نیروی ضربه ای یا انفجاری ایجاد می شود. این نیرو می تواند به وسیله باد، برق یا باتری تامین شود. از انواع مختلف این دستگاه می توان به آچار بکس بادی، آچار بکس برقی و آچار بکس شارژی اشاره کرد.

خرید اینترنتی آچار بکس شارژی

بستن پیچ توسط آچار بوکس دستی شارژی

نیروی ایجاد شده گشتاور بیشتری نسبت به ابزارهای دستی معمول ایجاد می نماید و گاهی حتی با یک دست می توان پیچ ها را به راحتی باز و بست نمود. به وضوح نیروی لازم از جانب کاربر کمتر می شود و جراحات و خسارت ها را به شدت کاهش می دهد. زمان لازم برای انجام کار هم به همان نسبت کم می شود و در کسب و کارها این موضوع باعث ایجاد سود و ارزش بیشتر می گردد.

لزوم استفاده از آچار بکس چیست؟

باز کردن پیچی که زنگ زده یا خورده شده واقعا دشوار است. باز و بست کردن پیچ ها در فضاهای تنگ و زوایای بد هم به همان اندازه سخت و زمان بر است؛ خراش پوست، شکستن ابزار و طولانی شدن زمان اجرا مشکلات دیگری هستند که به خاطر پیچ و مهره ها افراد روزانه با آنها دست به گریبان هستند. حتی افراد متخصص مثل تعمیرکاران و لوله کش ها هم این دردسرها را تجربه می کنند.

برای حل این مشکل عوامل مختلفی را باید در نظر داشت ولی اغلب با اعمال نیروی بیشتر پیچ باز می شود. اگر فشار کافی اعمال نشود پیچ به سختی باز میشود یا اصلا باز نمی شود. مشکل دوم که برای حرفه ای ها مهم تر هم به نظر می رسد مدت زمان لازم برای باز کردن و بستن پیچ ها در مکان هایی است که دسترسی به آن ها آسان نیست.

به علاوه برای تعمیر کاران در کارهای تکراری مثل باز و بست کردن پیچ های چرخ خودرو و ... این هدر رفت زمان می تواند ضرر مالی هم به همراه داشته باشد. استفاده از آچار بکس تمامی این مشکلات را حل می کند. آچار بکس نسبت به دست انسان توان بیشتری دارد و خیلی سریع تر می تواند پیچ ها را باز و بسته کند، به خصوص پیچ هایی که دسترسی به آنها راحت نیست.

آچار بوکس شارژی

کدام نوع آچار بکس مناسب است؟

هر کدام از انواع آچار بکس، بادی، برقی یا شارژی مزایای خود را دارند. معمولا بکس های بادی توسط حرفه ای ها مثل تعمیرکاران اتومبیل استفاده می شوند. بکس های بادی متناسب کاربرد در مدل قدرتی یا سرعتی تولید می شوند که آنها را برای استفاده حرفه ای ایده آل می کند.

بکس های بادی به هوای فشرده و سرویس دوره ای نیازمندند و چون به کمپرسور هوا متصل هستند امکان جا به جایی چندانی ندارند؛ در نتیجه برای کاربرد خانگی مناسب نیستند.

آچار بکس برقی قدرتمند و سریع است، نسبت به آچار بکس بادی سایز کوچکتری دارد و از آنجا که به کابل برق نیاز دارد جا به جایی آن در محیط کار چندان آسان نیست؛ ولی از آنجا که از آچار بکس های بادی و شارژی ارزانتر است گزینه خوبی برای مصارف خانگی به شمار می آید.

در سال های اخیر آچار بکس شارژی وارد بازار شده است . هر چند بکس شارژی گرانتر است ولی می تواند قدرتی معادل بکس بادی تولید نماید بدون اینکه به تجهیزات جانبی نیاز داشته باشد و البته از آنجا که کابل ندارد به راحتی در اماکن مختلف قابل به کارگیری و جا به جایی است.

آچار بکس شارژی چیست؟

عکس آچار بکس شارژی کوچک و جمع و جور

آچار بکس شارژی

این نوع ابزار درست کارایی بکس بادی و برقی را دارد. تفاوت این ابزار با دیگر آچار بکس هاکه علاوه بر موتور دارای باتری نیز هست، مدل شارژی دارای سیم یا شلنگ نمی باشد و شما به راحتی می توانید آن را جا به جا کنید. علاوه بر این کسانی که دارای آچار بکس شارژی هستند باید حواسشان باشد که باطری ابزارشان همیشه شارژ باشد.

معمولاً بعضی از اپراتورها جهت اطمینان، یک باطری یدک نیز به طور دائم همراه خود دارند. این نکته را باید در نظر داشت که بکس شارژی نسبت به دو نوع دیگر، از قدرت کم تری برخوردار است. گاهی مزیت حمل و نقل راحت آچار بکس شارژی آنقدر برای مصرف کننده از اهمیت بالایی برخوردار است که به راحتی می تواند از قدرت کم این ابزار چشم پوشی کند.

تفاوت آچار بکس برقی و شارژی

همه­ آچار بکس­ها با یک هدف مشترک و یک شیوه عملکرد یکسان طراحی و تولید می شوند. برخی از آن ها با داشتن قابلیت­هایی همچون استفاده از برق توان بیشتری دارند و برخی از آن ها دارای باتری هستند که امکان جابه جایی آن ها راحت تر می کند.

در کنار این موارد آچار بکس برقی وزن و حجم کمتری نسبت به نوع شارژی آن دارد و بیشتر برای کاربردهای متوسط و خانگی به کار می رود. آچار بکس شارژی با این که به منبع برق به صورت مستقیم وصل نیست؛ اما باتری­های قدرتمندی دارد که توان لازم برای باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره را در صنایع مختلف فراهم می ­آورد و همچنین از خطر کمتری در حین کار برخوردار است.

نکاتی که باید برای خرید آچار بکس شارژی در نظر گرفت

نیروی گشتاوری: نیروی گشتاوری چیزی است که برای باز کردن یا بستن پیچ نیاز است و نیروی گشتاوری مختلف برای انجام کارهای متفاوت استفاده می شود. به دنبال آچار بکس با نیروی 1500 in-lb بگردید.

وزن: وزن آچار بکس می تواند باعث خستگی دست شما و یا ایجاد عوامل دیگر شود. در انجام کارهای کوچک، وزن عامل مهمی نیست اما در انجام کارهای طولانی مدت می تواند باعث خستگی شما شود.

اندازه: آچار بکس کوچک بهتر است اما متاسفانه در اندازه های کوچک نیروی گشتاوری نیز کمتر می شود.

سایز درایو: سایز رایج ۱/۲ درایو می باشد که تقریبا در همه جا کاربرد دارد. بعد از ۱/۲ درایو سایز ۳/۸ درایو رایج می باشد که نیروی گشتاوری کمتری نسبت به ۱/۲ درایو تولید می کند.

ارگونومیک: به طور دلخواه شما می خواهید آچار بکسی را انتخاب کنید که به آسانی قابل نگه داشتن باشد و بتوانید به مدت طولانی با آن کار کنید. آچار بکس خوش دست به این معنی می باشد که شما بتوانید مدت زمان طولانی با آن کار کنید و خستگی و درد کمی احساس کنید.

گارانتی: به دنبال آچار بکس با یک گارانتی خوب بگردید. اکثر کارخانه های تولید کننده حداقل یک سال گارانتی در اختیار شما قرار می دهند اگرچه برخی از آنها ۲ تا ۵ سال محصول خود را گارانتی می کنند.

سرعت بستن پیچ در هر دقیقه: سرعت بالای بستن به این معناست که آچار بکس می تواند پیچ را سریع تر ببندد و همچنین آن را محکم تر بچسبد تا پیچ یا مهره کمتر خارج شود.

بهترین مدلهای آچار بکس شارژی

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت آچار بکس شارژی چند است؟
قیمت انواع آچار بوکس شارژی به عوامل متعددی همچون برند شرکت سازنده، توان آچار، وزن و ابعاد، میزان گشتاور، بازه سرعت و نرخ ضربه آچار و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی می توان گفت قیمت انواع آچار بکس شارژی از 1 میلیون تا 30 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای آچار بکس شارژی کدام است؟
برندهای زیادی امروزه در زمینه تولید آچار بکس فعال هستند که از آن جمله می توان به برندهای دیوالت، هیتاچی، بوش، رونیکس، اینگرسول رند، کرفتس من، اینکو، هیوندای، دی سی ای، میلواکی، ماکیتا و راک ول اشاره کرد،
تاریخ به روز رسانی : 1402/06/11
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
آچار بکس شارژی دیوالت مدل DCF899P2
آچار بکس شارژی دیوالت مدل DCF899P2
آچار بکس شارژی بوش مدل GDS 18 VLI
آچار بکس شارژی بوش مدل GDS 18 VLI
مجوعه 9 عددی آچار بکس شارژی باس
مجوعه 9 عددی آچار بکس شارژی باس
آچار بکس شارژی باس مدل M60n
آچار بکس شارژی باس مدل M60n
آچار بکس شارژی ادون مدل ED HC 28B
آچار بکس شارژی ادون مدل ED HC 28B
آچار بکس شارژی مدل PHSSA 12LI A1
آچار بکس شارژی مدل PHSSA 12LI A1
آچار بکس شارژی لوکس مدل 300Nm
آچار بکس شارژی لوکس مدل 300Nm
آچار بکس شارژی رونیکس مدل 8907
آچار بکس شارژی رونیکس مدل 8907
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد