منو
نمایش محتوا

گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی چیست و چه ویژگی و کاربردی دارد؟

اگر کارتان به گونه ای است که مدام با جوشکاری قطعات مختلف سر و کار دارید و یا حتی اگر تجربه ی آن را داشته باشید، احتمالا نگهداشتن دو قطعه در کنار هم و در زاویه دقیق یکی از چالش های اصلی شما بوده. در چنین مواقعی نگه داشتن قطعه با دست نه تنها دقت کار را پایین می آورد بلکه مشکلات جدی از جمله سوختگی دست را می تواند به همراه داشته باشد.

گونیا جوشکاری، ابزاری بسیار کارآمد و نوآورانه است که با ترفندی بسیار ساده این مشکلات را حل کرده است و آن هم بهره گیری از قدرت جذب آهن توسط آهنرباست. گونیا جوشکاری مغناطیسی با داشتن آهنربای بسیار قوی می تواند دو قطعه مورد نظر را در زوایای مشخصی به طور دقیق و بدون تکان خوردن در تماس با یکدیگر نگه دارد تا شما با خیال راحت به سراغ جوشکاری بروید.

گونیا جوشکاری

با ما در ادامه مطلب از طوطی کالا همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره گونیا جوشکاری و ویژگی هایی آن در اختیارتان قرار دهیم.

گونیا جوشکاری چیست؟

گونیا جوشکاری یا بهتر است بگوییم گونیا جوشکاری مغناطیسی یک ابزار کابردی اندازه گیری زاویه برای هر جوشکاری است. از گونیا جوشکاری آهنربایی به عنوان یک نگهدارنده موقت قطعات فلزی در جای خود استفاده می شود و می تواند دو قطعه و یا پروفیل را در زاویه های 90، 45، 180 و 135 درجه با دقت در کنار یکدیگر نگه دارد.

این گونیا جوشکاری از دو ورق آهنی ضخیم و یک آهنربای بسیار قوی که بین آنها قرار گرفته تشکیل شده که استحکام و دوام بسیار بالایی را به محصول بخشیده است.

زوایای گونیا جوشکاری

زوایایی که گونیای مغناطیسی جوشکاری در اختیارتان قرار می دهد شامل 45، 90، 135، 180 و حتی 270 درجه است. این زوایا از پرکاربردترین حالات اتصال قطعات فلزی به یکدیگرند که کار هر جوشکاری را بسیار راحت می کند.

زوایای گونیا مگنتی

کاربرد های گونیای مگنتی جوشکاری

گونیا جوشکاری برای استفاده به عنوان نگهدارنده و تنظیم موقعیت درست در جوشکاری، لحیم کاری، علامت گذاری، نصب لوله و همچنین جوشکاری لوله به فلانچ ابزاری ایده آل است.
از این وسیله می توان به عنوان نگهدارنده دو طرفه برای جوشکاری و کار مونتاژ استفاده کرد. آهنربا ی جوشکاری به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک دست اضافی کار می کند و نگه داشتن سریع و دقیق هر شیء آهنی را امکان پذیر می سازد.

از نکات بسیار مهم در استفاده از گونیا مغناطیسی این است که نباید تحت هیچ شرایطی آنرا در مجاورت تلفن همراه و کارت های هوشمند قرار دهید چرا که میدان مغناطیسی قدرتمند آن می تواند آسیب های جدی به آنها وارد کند و عملکرد آنها را مختل کند.

استفاده از گونیا مگنتی

نکات کاربردی در هنگام استفاده از گونیا مگنت

  • ممکن است برای خط جوش طولانی در اثر حرارت بالا دچار آسیب دیدگی گردد برای جلوگیری از اسیب ناشی از حرارت و یا جذب پوسته های روی جوش، بهتر است که گونیای مگنتی را درهنگام کار در یک فویل آلومینیوم بپیچانید.
  • بهتر است از اعمال وزن زیاد روی آن خودداری کنید و سعی شود که تا حد امکان بصورت افقی روی سطح استفاده شود.
  • بهتر است که پس از گذاشتن نقطه جوش در محل اتصالات و تنظیم قطعی محل کار گونیا آهنربایی جوشکاری را از قطعه کار جدا نمایید و سپس جوشکاری را تکمیل نمایید.

سخن آخر

اگر شغل شما جوشکاری است اما در هنگام اتصال قطعات به هم دچار مشکل می شوید یا نمی توانید یکنفره این کار را انجام دهید، حتما از گونیا جوشکاری استفاده کنید تا راحتی و تفاوت استفاده از آن را در کار خود درک کنید.

تاریخ 1401/02/17
گونیای جوشکاری فولادی آهنربایی مدل BLM25
گونیای جوشکاری فولادی آهنربایی مدل BLM25
گونیا جوشکاری فولادی مگنتی مدل 50
گونیا جوشکاری فولادی مگنتی مدل 50
گونیا جوشکاری مدل مگنت دار 5 اینچ
گونیا جوشکاری مدل مگنت دار 5 اینچ
گونیا جوشکاری مگنتی مدل 001 سایز 110x110x120 میلیمتر
گونیا جوشکاری مگنتی مدل 001 سایز 110x110x120 میلیمتر
گونیا مگنتی جوشکاری مدل بلک بول کد YP-05INCH
گونیا مگنتی جوشکاری مدل بلک بول کد YP-05INCH
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-0105
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-0105
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-090
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-090
گونیا مگنت دار جوشکاری مدل بلک بول مجموعه 3 عددی
گونیا مگنت دار جوشکاری مدل بلک بول مجموعه 3 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد