منو

گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی چیست و چه کاربردی دارد؟

گونیا جوشکاری استاد پیشه مدل TRIPLE-4inch
گونیا جوشکاری استاد پیشه مدل TRIPLE-4inch
گونیا جوشکاری ماگولد مدل شش ضلعی
گونیا جوشکاری ماگولد مدل شش ضلعی
گونیا جوشکاری صانع مدل شش ضلعی
گونیا جوشکاری صانع مدل شش ضلعی
گونیا جوشکاری صانع مدل سه ضلعی
گونیا جوشکاری صانع مدل سه ضلعی
گونیا مگنت دار جوشکاری مدل بلک بول مجموعه 3 عددی
گونیا مگنت دار جوشکاری مدل بلک بول مجموعه 3 عددی
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-090
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-090
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-0105
گونیا جوشکاری کیهان تولز مدل AT-0105
گونیا مگنتی جوشکاری مدل بلک بول کد YP-05INCH
گونیا مگنتی جوشکاری مدل بلک بول کد YP-05INCH
گونیا جوشکاری مگنتی مدل 001 سایز 110x110x120 میلیمتر
گونیا جوشکاری مگنتی مدل 001 سایز 110x110x120 میلیمتر
گونیا جوشکاری مدل مگنت دار 5 اینچ
گونیا جوشکاری مدل مگنت دار 5 اینچ
گونیا جوشکاری فولادی مگنتی مدل 50
گونیا جوشکاری فولادی مگنتی مدل 50
گونیای جوشکاری فولادی آهنربایی مدل BLM25
گونیای جوشکاری فولادی آهنربایی مدل BLM25

اگر کارتان به گونه ای است که مدام با جوشکاری قطعات مختلف سر و کار دارید و یا حتی اگر تجربه آن را داشته باشید، احتمالا نگهداشتن دو قطعه در کنار هم و در زاویه دقیق یکی از چالش های اصلی شما بوده. در چنین مواقعی نگه داشتن قطعه با دست نه تنها دقت کار را پایین می آورد بلکه مشکلات جدی از جمله سوختگی دست را می تواند به همراه داشته باشد.

گونیا جوشکاری، ابزاری بسیار کارآمد و نوآورانه است که با ترفندی بسیار ساده این مشکلات را حل کرده است و آن هم بهره گیری از قدرت جذب آهن توسط آهنرباست. گونیا جوشکاری مغناطیسی با داشتن آهنربای بسیار قوی می تواند دو قطعه مورد نظر را در زوایای مشخصی به طور دقیق و بدون تکان خوردن در تماس با یکدیگر نگه دارد تا شما با خیال راحت به سراغ جوشکاری بروید.

گونیا جوشکاری

راهنمای خرید گونیا جوشگاری مگنتی

با ما در ادامه مطلب از طوطی کالا همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره گونیا جوشکاری و ویژگی هایی آن در اختیارتان قرار دهیم.

گونیا جوشکاری چیست؟

گونیا جوشکاری که با نام های گونیا مگنتی یا گونیا آهنربایی هم شناخته می شود، یک ابزار کابردی اندازه گیری زاویه برای هر جوشکاری است. از گونیا جوشکاری مغناطیسی به عنوان یک نگهدارنده موقت قطعات فلزی در جای خود استفاده می شود و می تواند دو قطعه و یا پروفیل را در زاویه های 90، 45، 180 و 135 درجه با دقت در کنار یکدیگر نگه دارد.

این گونیا جوشکاری از دو ورق آهنی ضخیم و یک آهنربای بسیار قوی که بین آنها قرار گرفته تشکیل شده که استحکام و دوام بسیار بالایی را به محصول بخشیده است.

زوایای گونیا جوشکاری

زوایایی که گونیای مغناطیسی جوشکاری در اختیارتان قرار می دهد شامل 45، 90، 135، 180 و حتی 270 درجه است. این زوایا از پرکاربردترین حالات اتصال قطعات فلزی به یکدیگرند که کار هر جوشکاری را بسیار راحت می کند.

زوایای گونیا مگنتی

عکس زوایه های پرکاربرد در گونیا جوشکاری

کاربرد های گونیای مگنتی جوشکاری

گونیا جوشکاری برای استفاده به عنوان نگهدارنده و تنظیم موقعیت درست در جوشکاری، لحیم کاری، علامت گذاری، نصب لوله و همچنین جوشکاری لوله به فلانچ ابزاری ایده آل است. از این وسیله می توان به عنوان نگهدارنده دو طرفه برای جوشکاری و کار مونتاژ استفاده کرد. آهنربای جوشکاری به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک دست اضافی کار می کند و نگه داشتن سریع و دقیق هر شیء آهنی را امکان پذیر می سازد.

هرچند این وسیله دارای استفاده اصلی به عنوان نگهداری قطعات حین جوشکاری می باشد؛ استفاده های جانبی آن شامل نگهداری قطعات فلزی جهت تنظیم در حین نصب و مونتاژ؛ جدا نمودن ورق های فلزی بسته بندی شده جهت استفاده در خطوط پرس کاری؛ تمیز نمودن شیارهای میزکار از وجود براده های فلزکاری؛ نگه داری قطعات در حین لحیم کاری و یا علامت گذاری و سایر موارد می باشد.

از نکات بسیار مهم در استفاده از گونیا مغناطیسی این است که نباید تحت هیچ شرایطی آنرا در مجاورت تلفن همراه و کارت های هوشمند قرار دهید چرا که میدان مغناطیسی قدرتمند آن می تواند آسیب های جدی به آنها وارد کند و عملکرد آنها را مختل کند.

استفاده از گونیا مگنتی

نحوه استفاده از گونیا مگنتی جوشکاری

نکات کاربردی در هنگام استفاده از گونیا مگنت

  • ممکن است برای خط جوش طولانی در اثر حرارت بالا دچار آسیب دیدگی گردد برای جلوگیری از اسیب ناشی از حرارت و یا جذب پوسته های روی جوش، بهتر است که گونیای مگنتی را درهنگام کار در یک فویل آلومینیوم بپیچانید.
  • بهتر است از اعمال وزن زیاد روی آن خودداری کنید و سعی شود که تا حد امکان بصورت افقی روی سطح استفاده شود.
  • بهتر است که پس از گذاشتن نقطه جوش در محل اتصالات و تنظیم قطعی محل کار گونیا آهنربایی جوشکاری را از قطعه کار جدا نمایید و سپس جوشکاری را تکمیل نمایید.

خرید اینترنتی بهترین مدلهای گونیا جوشکاری

سخن آخر

اگر شغل شما جوشکاری است اما در هنگام اتصال قطعات به هم دچار مشکل می شوید یا نمی توانید یکنفره این کار را انجام دهید، حتما از گونیا جوشکاری استفاده کنید تا راحتی و تفاوت استفاده از آن را در کار خود درک کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت گونیا جوشکاری چند است؟
قیمت انواع گونیای جوشکاری به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس گونیا، ابعاد و اندازه، وزن، قدرت آهنربا، کیفیت ساخت، مقاومت گونیا در برابر گرما و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت گونیا مگنتی از 80 هزار تومان تا 800 هزار تومان می باشد.
گونیا مگنتی برای چه شغل های مناسب است؟
گونیا مگنتی یا گونیای جوشکاری همانطوری که از اسمش مشخص است بیشتر در حرفه جوشکاری کاربرد دارد، اما حرفه های دیگر که با قلز و آهن سر و کار دارند نیز می توانند از این گونیا استفاده کنند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/14
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد