منو

کیوسک لمسی چیست و چه کاربردها، مزایا و ویژگی هایی دارد؟

همزمان با رشد علم و تکنولوژی و تاثیر آن بر زندگی روزمره انسان، اداره ها و شرکت هایی که اهمیت رقابت و تبلیغات را درک کرده اند برای عقب نماندن از این عرصه رو به استفاده از تکنولوژی در این زمینه آورده اند. معرفی محصول به شیوه ای نوین و جذاب که مخاطب را جذب کرده اولین قدم این مسیر مهم و بلند می باشد.

قدم بعدی ایجاد شرایطی است که مشتری بتواند به خوبی از مشخصات محصول و یا خدمات ارائه شده توسط شرکت ها آگاه شود و به نوعی آن را لمس نماید. اما از آنجایی که امکان قرار دادن تمامی محصولات به صورت فیزیکی برای شرکت ها تقریبا غیر ممکن و هزینه بر است، نیاز به یک روش جدید و بهینه تر برای معرفی کالا و خدمات می باشد.

کیوسک لمسی و استند لمسی

عکس کیوسک و استند لمسی ایستاده

استفاده از کیوسک لمسی یکی از این روش ها می باشد به صورتی که با ارائه تصویر سه بعدی از محصول و یا نمایش عکس و فیلم از کارایی آن میتواند این حس را در بیننده و یا کاربر ایجاد نماید که گویی محصول به صورت فیزیکی در اختیار وی قرار گرفته و بخوبی از قابلیت ها و ویژگی های آن آگاه شود.

همچنین برای معرفی خدماتی که بعد فیزیکی ندارند نظیر سایت ها و نرم افزار های مختلف استفاده از کیوسک لمسی یک ایده هوشمندانه و کاربردی است تا شرکت ها بتوانند خدمات خود را به مشتری ها نمایش داده و به خوبی آن را پرزنت نمایند.

تا همین چند سال پیش استفاده از کیوسک لمسی و استند لمسی محدود به مکان هایی مثل فرودگاه و بعضی از هتل ها بود اما حالا بسیاری از فروشگاه ها به استفاده از این ابزارهای تعاملی روی آورده اند. پیشرفت تکنولوژی باعث شده کیوسک لمسی و استند لمسی با قیمتی کمتر و امکاناتی بهتر در دسترس فروشگاه ها و کسب وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ باشد.

استند لمسی و کیوسک لمسی چیست؟

کیوسک تاچ که از آن به عنوان استند تاچ نیز نام برده می شود، در واقع از ابرازهای هوشمند و تعاملی هستند که دارای یک صفحه نمایش لمسی در قسمت جلوی آن بوده و مجهز به یک سیستم کامپیوتری یا اندروید باکس در داخل آن است. که این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند هر گونه محتوای خود را از طریق صفحه نمایش تعاملی و لمسی آن به مخاطب خود ارائه و نمایش دهد.

کیوسک لمسی

تصویر کیوسک لمسی هوشمند

کیوسک و استند لمسی می تواند اطلاعات یا محتوای سرگرمی نشان دهد، بلیط یا چیزهای دیگر بفروشد و پرداخت آنلاین یا نقدی را قبول کند. بسیاری از کیوسک ها و استندهای لمسی وای فای هم دارند و امکان مدیریت از راه دور را به مالکان و مدیران کسب و کارها می دهند. آنها همچنین در اندازه های گوناگون در دسترس هستند که کسب و کارها می توانند اندازه مناسب خود را انتخاب کنند.

از کیوسک لمسی در نمایشگاه ها، کنفرانس ها، فروشگاه و مراکز خرید، رستوران ها، محیط های عمومی مثل داروخانه و بیمارستان ها و محیط های تجاری دیگر جهت تکریم ارباب رجوع، اطلاعات، پذیرش و نوبت دهی، خرید، تبلیغات و … استفاده می شود که سبب بهبود تجربه مشتری، جذب مخاطب و فروش بیشتر می شود.

کیوسک لمسی با نام های دیگری همچون کیوسک هوشمند، کیوسک دیجیتال، کیوسک لمسی ایستاده، میز لمسی و استند لمسی فروشگاهی نیز شناخته می شود.

چرا باید از میز لمسی و کیوسک لمسی هوشمند استفاده کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی شیوه های پرزنت و معرفی و فروش محصولات و خدمات دچار تحول و دگرگونی شده است، دیگر کاتالوگ های کاغذی و روش های فروش سنتی و معرفی محصولات در فضای دیجیتال و مالتی مدیا به مخاطب عرضه شده و نمایش داده می شود.

از طرفی استفاده از تکنولوژی های روز در یک مجموعه، حس تمایز و متفاوت بودن را در ذهن مشتری ایجاد نموده و موجب توسعه کسب و کار های مختلف می گردد. با استفاده از کیوسک لمسی دیجیتال شما دیگر نیازی به صرف هزینه های زیاد برای چاپ کاتالوگ و بروشور ندارید.

از طرفی با تغییر در محصولات و یا به روز رسانی محتوا، شما مجبور خواهید بود که کاتالوگ های قدیمی خود را دور ریخته و مجددا اقدام به چاپ کاتالوگ نمائید، در حالی که در کیوسک های لمسی هوشمند و میز لمسی، در صورتی که هرگونه تغییر در محتوا و محصولات و خدمات شما ایجاد شود، نیازی به هیچگونه صرف هزینه های مجددا و اضافه نخواهد بود.

راهنمای خرید کیوسک لمسی

مزایای استفاده کیوسک لمسی و استند لمسی برای کسب و کار شما

کیوسک لمسی و استند لمسی با خودکارسازی بعضی از عملیات های کسب وکار دقت و سرعت انجام آنها را افزایش می دهد و بازدهی کسب وکار را افزایش می دهد. بعضی از مهم ترین مزایای کیوسک لمسی شامل موارد زیر می شود:

 • افزایش فروش: بیشتر مشتریان وقتی با یک فروشنده مواجه می شوند که روی خرید آنها نظارت می کند و به آنها پیشنهاد می دهد معذب می شوند. استفاده از کیوسک لمسی به مشتریان کسب وکار اجازه می دهد همان چیزی را که می خواهند خریداری کنند که در موارد زیادی، منجر به افزایش فروش می شود.
 • فرصت بازاریابی: کیوسک و استند لمسی با قابلیت اختصاصی سازی بالا و برندینگ ارائه می شوند که باعث می شود جدا از عملکرد دقیق و منعطف، آگاهی از برند و محصولات کسب وکار را افزایش دهند.
 • کاهش هزینه نیروی انسانی: استفاده از کیوسک لمسی و استند لمسی جایگزینی جدید و پیشرفته برای بخش راهنما و صندوق فروشگاه ها، رستوران ها، موسسات و شرکت ها است و هزینه این بخش ها را کاهش می دهد.
 • رضایت بیشتر مشتری: تا جایی که به مشتری و مراجعان مربوط می شود، بیشتر افراد نسل های جدید کیوسک لمسی و استند لمسی را به روش های سنتی ترجیح می دهند. آنها با داشتن نظارت کامل روی فرایند خرید و پرداخت رضایت بیشتری از کسب وکار پیدا می کنند.

استند لمسی و کیوسک لمسی در کجاها کاربرد دارد؟

همانطوری که قبلا اشاره شد، استند لمسی و کیوسک لمسی هوشمند را می توان در تمامی فروشگاهها، ادارات، اصناف، مراکز خرید، مراکز درمانی مانند: بیمارستان و داروخانه ها، فروشگاه مبلمان و دکوراسیون داخلی، نمایشگاه اتومبیل، هتل ها و مراکز گردشگری، بانک ها، فروشگاه لوازم خانگی، شرکت های ساختمانی و معماری، اتاق جلسات و کنفرانس ها، فرش فروشی ها، هایپر کالا ها، مهندسان و طراحان، شرکت های نرم افزاری و استارت آپ ها و به طور خلاصه هر مجموعه ای که کالا، خدمات و یا پروژه برای ارائه به مشتریان خود داشته باشد مورد استفاده قرار گیرد. حتی به عنوان برد هوشمند و تلویزیون لمسی نیز می توان از این دستگاهها در مراکز آموزشی استفاده کرد.

کاربردهای کیوسک لمسی

ویژگیهای کیوسک لمسی

کیوسک هوشمند لمسی که با اسم استند لمسی نیز شناخته می شوند دارای سیستم عامل نظیر ویندوز و یا اندروید می باشند که این امکان را به شرکت ها میدهد تا برحسب نیاز خود از آن استفاده نمایند. همچنین امکان اتصال فلش مموری، پرینتر، بارکد خوان، دستگاه کارتخوان و غیره باعث بالاتر رفتن قابلیت های استند لمسی می شود.

استفاه از کامپیوتر های صنعتی بدون فن در این کیوسک های لمسی این امکان را ایجاد کرده است تا بتوان به صورت مداوم و بدون نیاز به خاموش کردن سیستم مدت ها از آن استفاده نمود همچنین در صورت نیاز میتوان بر حسب نیاز مشخصات فنی ان نظیر رم، هارد و CPU را شخصی سازی نموده و ارتقا داد تا تمامی نیاز ها را بر طرف نماید.

صفحه نمایش لمسی با قابلیت لمس همزمان چند نقطه که با کیفیت full HD و یا 4K ارائه میشود به صورت صنعتی و ضد ضربه می باشد تا در برابر حوادث احتمالی مقاوم بوده و مشکلی برا آن ایجاد نشود. ورودی تصویر در این پنل ها به صورت HDMI بوده و در صورت نیاز از خروجی VGA نیز پشتیبانی می نماید.

تفاوت کیوسک و استند لمسی

انواع مدلهای کیوسک لمسی (کیوسک، استند و میز لمسی)

امکانات کیوسک لمسی و استند دیجیتال چیست؟

استند های دیجیتال و کیوسک های تاچ اسکرین دارای یک صفحه نمایش لمسی و یک ال سی دی تاچ می باشند، که بنابر انتخاب مشتری معمولا اندازه ای بین 24 اینچ تا 65 اینج دارند. این استند های الکترونیکی به دلیل دارا بود سیستم کامپیوتری داخل آن امکانات و قابلیت های ذیل را دارا می باشند:

 • دارای سیستم عامل ویندوز و اندروید
 • دارای پورت های USB 2 ، USB 3
 • قابلیت اجرای تمامی نرم افزار های تحت سیستم عامل ویندوز و اندروید (عکس و فیلم و ...)
 • دارای بلند گو و اسپیکر
 • صفحه نمایش تاچ و لمسی
 • دارای پورت VGA ، HDMI
 • امکان اتصال به اینترنت و نمایش وب سایت از طریق WIFI ، LAN
 • دارای هارد و حافظه داخلی به منظور ذخیره سازی اطلاعات
 • قابلیت ارتقاء سخت افزار

اجاره کیوسک لمسی

با توجه با اینکه هزینه خرید کیوسک لمسی نسبتا بالاست و برخی شرکت ها و ادارات تنها در مقطع زمانی خاص (مثلا برگزاری نمایشگاه ها و ...) و برای مدت محدود احتیاج به بهرمندی از امکانات این تکنولوژی روز دارند، خرید کیوسک لمسی توجیح اقتصادی ندارد. در این مواقع بهتر است اقدام به اجاره کیوسک لمسی که خدمات آن توسط برخی شرکت ها ارائه می شود، کرد.

اجاره کیوسک های تاچ می تواند برای تجارت ها فرصت ها و چالش هایی را به همراه داشته باشد. در این ادامه، به بررسی مزایا و معایب اجاره کیوسک لمسی در تجارت پرداخته می شود.

 • اجاره کیوسک تاچ معمولاً هزینه های سرمایه گذاری اولیه را کاهش می دهد. این مسئله به تجارت ها اجازه می دهد که به سرعت از فناوری های جدید بهره برداری کنند بدون اینکه به صورت کامل به خرید و نگهداری تجهیزات متعهد شوند.
 • اجاره کیوسک لمسی به تجارت ها امکان می دهد تا منابع خود را به صورت بهینه تر تخصیص دهند. این منابع می توانند شامل زمان، نیروی کار و سرمایه باشند که بهبود کارایی کلی تجارت را ممکن می سازد.
 • با اجاره کیوسک تاچ، تجارت ها می توانند به راحتی تجهیزات خود را به روز کنند. فرایند به روزرسانی به سرعت و بدون اختلال در فعالیت های روزانه انجام می شود.
 • همچنین کیوسک های تاچ می توانند تجربه مشتری را بهبود بخشند. این امکان را به مشتریان می دهند تا به طور مستقیم با محصولات، خدمات و اطلاعات ارتباط برقرار کنند که به تجارت کمک می کند تا بازاریابی و ارتباطات خود را بهبود دهد.

اگر شما هم می خواهید جهت کاهش هزینه های اولیه تجاری با اجاره کردن کیوسک لمسی تجربه کاری خود را با مشتری بهبود ببخشید، پیشنهاد می کنیم این محصول را از شرکت های معتبری تهیه نمایید.

بهترین مدل های کیوسک لمسی

عوامل موثر بر قیمت کیوسک و استند لمسی

مهم ترین عواملی که مشخصات فنی مورد نیاز برای یک کیوسک و استند لمسی را تعیین می کنند کاربری و کاربرد، و اندازه است. کیوسک و استند لمسی در اندازه های بالاتر از 15 اینچ در دسترس کسب و کارها قرار دارند که البته هر چه اندازه بزرگ تر باشد، قیمت هم گران تر خواهد بود.

کیوسک و استند لمسی با اندازه های بسیار بزرگ برای پخش سرگرمی و محتوا برای کاربران کاربرد دارند که در این موارد نیاز به نرم افزارهای کیوسک مناسب وجود دارد. در مجموع هر چه یک کیوسک لمسی و استند لمسی اندازه بزرگ تری داشته باشد، قیمت بیشتری هم دارد.

از دیگر عوامل موثر در قیمت کیوسک لمسی کیفیت بدنه یا همان ظاهر کیوسک تاچ می باشد که متاسفانه خیلی از خریداران به این موضوع دقت ندارند، مورد دیگر کیفیت تصویر تلویزیون هوشمند لمسی است که در قیمت کیوسک تاچ تاثیرگذار می باشد. عامل دیگر که خیلی به آن دقت نمی شود کامپیوتر استفاده شده در کیوسک تاچ است که تاثیر زیادی بر کارایی و قیمت کیوسک لمسی دارد.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
کیوسک لمسی یا استند لمسی چیست؟
یک دستگاهی است که دارای یک صفحه نمایش لمسی نسبتا بزرگ در قسمت جلوی آن و مجهز به یک سیستم کامپیوتری یا اندروید باکس در داخل آن است. که این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند هر گونه محتوای خود را از طریق صفحه نمایش تعاملی و لمسی آن به مخاطب خود ارائه و نمایش دهد.
قیمت کیوسک انواع لمسی چند است؟
قیمت انواع کیوسک لمسی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، اندازه صفحه نمایش، میزان حافظه داخلی، نوع حافظه، وزن دستگاه و امکانات دیگر آن بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع کیوسک از 2 میلیون شروع و تا 150 میلیون تومان هم ادامه دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/06/20
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کیوسک لمسی دیتک سیستم مدل VISTA-T32
کیوسک لمسی دیتک سیستم مدل VISTA-T32
کیوسک لمسی یونیتک مدل یونیتک UKIT 22 I5S
کیوسک لمسی یونیتک مدل یونیتک UKIT 22 I5S
کیوسک لمسی ایستاده بهین مدل 001
کیوسک لمسی ایستاده بهین مدل 001
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد