منو
نمایش محتوا

کلاه برت یا کلاه فرانسوی چه نوع کلاهی است؟

یکی از برترین اکسسوری ها که می تواند ظاهر یک نوجوان را مردی بالغ جلوه بدهد، کلاه است. ولی کلاه مردانه مثل ساعت که به دست بسته می شود و در بین لباس های مختلف به چشم نمی آید نیست.

وقتی شما یک کلاه مردانه بر سر می گذارید، خیلی ها آن را به عنوان اولین چیزی می دانند که از استایل شما می بینند و در نگاه اول کلاه های مردانه توجه زیادی جلب می کنند. کلاه فرانسوی یا کلاه برت یکی از پرطرفدارترین مدل های کلاه در دنیای مد است که در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم تا اطلاعاتی را درباره این مدل از کلاه در اختیارتان قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

کلاه برت فرانسوی

کلاه برت فرانسوی چیست؟

کلاه برت (Beret) یا بره که به کلاه فرانسوی، یا کلاه هنرمندی و خبرنگاری هم شهرت دارد، کلاهی گرد و تخت با لبه ای باریک است.

کلاه فرانسوی که یکی از پرطرفدارترین مدل های کلاه است اکثراً از جنس پشم بوده و بسیار گرم است علاوه بر این آن قدر کوچک هست که در مواقعی که به آن نیاز ندارید داخل جیبتان جا می شود.

کلاه های برت یکی از کلاه های رسمی نیروهای نظامی و پلیس در سراسر دنیا می باشد.

چه کسانی کلاه برت می پوشند؟

در قرن 17 اولین بار توسط چوپانان فرانسوی پوشیده می شد و امروزه افراد در زمینه های مختلفی مانند هنرمندان، دانشجویان هنر، موسیقی دانان، دختران و پسران جوان و سربازان از این مدل استفاده می کنند و به دلیل شکل ظاهری اش بیشتر به کلاه کج معروف است.

کلاه برت فرانسوی

تاریخچه کلاه فرانسوی چیست؟

کلاه فرانسوی پیوندی عمیق با کشور فرانسه دارد، اما در طول تاریخ توسط افرادی از ملیت های مختلف مورداستفاده قرارگرفته و فرانسوی ها این کلاه را از آن خود نمی دانند.

در اوایل قرن 17 میلادی در منطقه ی برن و باسک فرانسه چوپان ها دریافتند که پوشش پشمی گوسفندان آنها را از باد و باران و نور شدید خورشید در امان نگه میدارد، آن ها برای اولین بار در کفش های خود از پشم استفاده کردند و دریافتند که فشار حاصل از پا و رطوبت پاهایشان باعث فرم گرفتن پشم و تخت شدن آن می شود، پس از آن از پشم ها برای کلاه های خود استفاده کردند.

کلاه بره یا برت فرانسوی به عنوان پوشش سر از دوران پیش از رومیان در سراسر اروپا استفاده می شده است. تولید انبوه این کلاه از قرن نوزدهم و در کشورهای فرانسه، اسپانیا، پرتغال و ایتالیا رواج یافت. امروزه بِرِه به عنوان بخشی از اونیفورم واحدهای نظامی و پلیس در بسیاری از کشورهای جهان استفاده می شود.

انواع کلاه فرانسوی

کلاه برت نظامی چه کاربردی دارد؟

در ارتش آمریکا برت های سبز رنگ مخصوص نیروهای ویژه است. در نیروهای پلیس برخی کشور ها مانند انگلیس نیز از کلاه های برت نظامی استفاده می شود.

کلاه فرانسوی در دنیای مد

به صورت سنتی، کلاه فرانسوی متعلق به مردان بود، هرچند برخی از زنان هم در اوایل قرن هجدهم آن را به سر کردند. اما تحول بزرگ در اوایل دهه ی ۳۰ اتفاق افتاد وقتی که برند کوکو شنل Coco Chanel، که به گرفتن ایده ی لباسهای راحتی مردانه و تکرار آنها برای خانم ها شهرت داشت، به تولید و طراحی این کلاه برای زنان پرداخت.

ستاره های سینما مانند گرتا گاربو و بریجیت بردو در فیلمهای خود این کلاه را به سر کردند و آن را به عنوان یکی از اکسسوری های جذاب زنانه در خاطره ها ثبت کردند.

کلاه فرانسوی

کلاه برت هنرمندی چیست؟

از دهه 80 میلادی پوشیدن کلاه فرانسوی بره در میان آرتیست ها به یک سبک پوشش هنری تبدیل شد. هنرمندانی مانند پیکاسو، سزان، مونه و.. از این کلاه ای بره ای استفاده می کردند.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد تغییر ظاهر و استیل خود با خریدن یک کلاه دارید، حتما این مدل از کلاه های فرانسوی را امتحان کنید.

در ادامه چند نمونه از پرفروش ترین و بهترین مدلهای کلاه برت فرانسوی مردانه را به همراه قیمت و امکان خرید اینترنتی برایتان آماده کرده ایم.

تاریخ 1401/02/15
کلاه بافتنی مدل برت فرانسوی کد M-r 319
کلاه بافتنی مدل برت فرانسوی کد M-r 319
کلاه مدل برت کلاسیک فرانسوی پشمی ART20
کلاه مدل برت کلاسیک فرانسوی پشمی ART20
کلاه مردانه بافت مدل برت
کلاه مردانه بافت مدل برت
کلاه زنانه و مردانه مدل برت فرانسوی 6 ترک
کلاه زنانه و مردانه مدل برت فرانسوی 6 ترک
کلاه مدل برت کلاسیک فرانسوی نمدی
کلاه مدل برت کلاسیک فرانسوی نمدی
کلاه زنانه مدل برت فرانسوی
کلاه زنانه مدل برت فرانسوی
کلاه برت مردانه جنس فوتر مدل پنلی 56
کلاه برت مردانه جنس فوتر مدل پنلی 56
کلاه زنانه مدل برت فرانسوی جنس فوتر
کلاه زنانه مدل برت فرانسوی جنس فوتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد