منو

راهنمای خرید کفش پیاده روی مردانه و بررسی ویژگی های مهم آن

ورزش یکی از سرگرم کننده ترین فعالیت های بدنی روزانه است، به ویژه ورزش هایی که پیاده روی نامیده می شوند. یکی از ساده ترین و ارزان ترین ورزش ها پیاده روی است. ارزان بودن این ورزش به این دلیل است که برای شروع راه رفتن نیازی به ترتیب خاصی ندارید و فقط با تهیه کفش پیاده روی و پوشیدن لباس مناسب می توانید از پیاده روی خود لذت ببرید.

با توجه به اهمیت ورزش و به خصوص پیاده روی در زندگی روزمره، اما داشتن کفش مناسب پیاده روی از موارد اساسی این ورزش است. زیرا هر چقدر پیاده روی به سلامت بدن شما کمک کند، پوشیدن کفش نامناسب به بدن شما آسیب می رساند. استفاده از کفش پیاده روی حتی در حین کار توصیه می شود.

راهنمای خرید کفش پیاده روی مردانه

راهنمای خرید کفش پیاده روی مردانه

کفش مخصوص پیاده روی مردانه چیست؟

کفش مخصوص پیاده روی مردانه یا walking shoes کفشی است که از قدرت و کیفیت بالایی برخوردار است زیرا نباید در پیاده روی در مسافت های بلند مفید سایده شود و آسیب ببیند. به دلیل جنسیت مورد استفاده در ساختار این کفش ها، ماهیچه های پا را تحت فشار قرار نمی دهد و می توانید از آنها به راحتی استفاده کنید. به یاد داشته باشید هنگام پوشیدن کفش مخصوص پیاده روی مردانه از جوراب نخی استفاده کنید.

ویژگی های یک کفش پیاده روی مردانه مناسب

وزن کفش پیاده روی

وزن یکی از ویژگی های کفش های ورزشی از جمله کفش پیاده روی است، کفش پیاده روی باید سبک باشد تا هنگام دویدن یا قدم زدن در آن احساس راحتی و سبکی نماییم، معمولاً وزن کفش پیاده روی استاندارد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم است.

کفش پیاده روی اغلب باید وزن بسیار کمی داشته باشند تا مصرف کننده بتواند هنگام انجام فعالیت های مورد نظر مانند، راه رفتن، دویدن و ... احساس راحتی داشته باشد. بنابر اهمیت بی شمار این موضوع برای تهیه کفش های طبی و استاندارد، از موادی خاص و سبک برای ساخت این محصولات استفاده می کنند.

وزن کفش پیاده روی

مزن کفش پیاده روی

به طور مثال، اکثر کفش های مناسب پیاده روی و یا دویدن دارای رویه های پارچه ای و یا همان لایه های میانی را بیشتر از مواد شیمیایی EVA ساخته می شوند. این ماده علاوه بر راحتی پاها درون این کفش ها در کم کردن وزن آنها بسیار موثر و کار ساز می باشد و شما هنگام پیاده روی بلند مدت اصلا در ناحیه پاها درد و خستگی را احساس نمی کنید.

تنفس پذیری کفش

جنس رویه و زیره کفش های پیاده روی باید به گونه ای باشد که ویژگی های تنفس پذیری را دارا باشند، یعنی اجازه رد و بدل کردن هوا را به کفش بدهند تا از تعرق پا، مشکلات پوستی، قارچ، بوی بد پا و کفش جلوگیری کنند، زیرا در اثر پیاده روی و فعالیت، متابولیسم بدن (سوخت و ساز) افزایش یافته و در نتیجه گردش خون نیز افزایش می یابد و فشار خون و ضربان قلب بالا می رود.

در نتیجه میزان درجه حرارت بدن نیز بالا رفته و تعرق صورت گرفته و در صورتی که رویه کفش دارای مش تنفس پذیر باشد هوا و گرما از کفش خارج شده و از تعرق پا و ایجاد بوی بد و ناراحتی های پوستی جلوگیری می کند. در واقع یکی از تفاوت های عمده میان کفش های پیاده روی و رانینگ در میزان تنفس پذیری آنهاست اگر دوست دارید بیشتر با تفاوت کفش پیاده روی و دویدن آشنا شوید.

موارد مهم دیگر

 • انعطاف پذیری از دیگر خصوصیات کفش پیاده روی مردانه مناسب است، کف کفش باید مناسب با قوس پاها باشد، اگر کفش خاصیت منعطف بودن نداشته باشد، دردهایی در ناحیه تاندون آشیل یا عضلات پشت ساق ایجاد می شود.
 • زیره کفش پیاده روی باید دارای قوس هایی در ناحیه میانی کفش باشد تا فشار حاصل از ضربات وارد شده را بهتر به پا منتقل کند.
 • کفش پیاده روی مردانه عموماً رویه ای کوتاه دارد تا پاشنه پا قابلیت حرکت بیشتری در آن داشته باشد، هم چنین پنجه این کفش ها باید قدری پهن تر از کفش معمولی باشد تا فشار به انگشتان وارد نشود.
 • هنگام خرید کفش پیاده روی، انحنا و فرم پاهایتان را در نظر بگیرید.
 • سایز پاها در بزرگ سالی هم تغییر می کند، لذا هر سال چند بار این تغییرات را اندازه گیری کنید.
 • کفش را در انتهای روز و اول شب انتخاب و خریداری کنید، چرا که بر اثر فعالیت و راه رفتن پا متورم و بزرگ تر می شود و شما بعداً مشکل تنگی و کوچکی کفش آ نخواهید داشت.
 • هنگام دویدن و پیاده روی حتماً از جوراب استفاده کنید تا ضمن جلوگیری از عرق کردن و سر خوردن پا در داخل کفش، کفش با پا کاملاً جفت وجور شود.
 • قبل از خرید، هر دو لنگه کفش را بپوشید و مقداری با آن راه بروید تا از راحتی و سبکی آن اطمینان حاصل نمایید.
 • همیشه ۲ سانتی متر بین انگشتان پا تا نوک کفش فاصله باشد، به طول، عرض و قوس کف کفش دقت نمایید.
 • اگر وزنتان زیاد است، کفی کفشتان باید بالشتک های بیشتری داشته باشد تا وزن شما را به صورت مساوی روی زمین پخش کند، برای وزن زیاد پاشنه کفش پهن تر است، این خاصیت شما را کمتر خسته می کند.
 • پاشنه کفش پیاده روی مردانه نباید خیلی ضخیم یا خیلی نرم باشد، هر کدام ممکن است هنگام راه رفتن مشکلاتی را برای شما به وجود آورند.
 • رویه کفش پیاده روی بهتر است از الیاف کتان باشد، این جنس به جابه جایی هوا کمک می کند و مانع ایجاد بیماری های قارچی در ناحیه پا می شود.

بهترین مدلهای کفش پیاده روی مردانه

مهمترین نکات قبل از خرید کفش مخصوص پیاده روی مردانه

 • خرید یک کفش پیاده روی مردانه ارزان که هم شیک باشد و هم راحت یک الویت برای مردان می باشد. برای خرید یک کفش ورزشی مردانه چه ارزان و یا گران لازم نیست یک متخصص کفش حرفه ای باشید. دانستن یک سری نکات در خرید کفش شما را به یک خریدار حرفه ای تبدیل می کند. در ادامه به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.
 • فرق کفش مخصوص پیاده روی و دویدن : کفش های پیاده روی معمولاً محکم هستند و به راحتی خم نمی شوند. در حالی که کفش های کتانی انعطاف پذیرتر بالایی دارند و به راحتی خم می شوند. بنابراین اگر شما هر دو ورزش را دنبال میکنید دو کفش جداگانه بخرید.
 • شب ها کفش بخرید : از آنجا که پاهای شما در طول روز بسیار فعال هستند، متورم و بزرگتر می شوند، بنابراین کفش های خود را شب بخرید تا مشکلی ایجاد نشود.
 • حتما جوراب بپوشید : به یاد داشته باشید هنگام پیاده روی یا راه رفتن جوراب بپوشید. بهتر است از جوراب های نخی استفاده کنید که عملکرد را بهبود می بخشد یا درد را کاهش می دهد و از ایجاد ناهنجاری در اندام جلوگیری می کند.
 • کفش اندازه ای پا خود بخرید: بین انگشت شست و جلوی کفش حدود 2 سانتی متر فاصله وجود دارد ، بنابراین نباید کفشی را خریداری کنید که شما را آزار دهد.

تفاوت کفش پیاده روی و دویدن

ضربه گیری کفش

اولین و مهم ترین نکته ای که باید در تفاوت کفش پیاده روی و دویدن بدانید، این است که، کفش های مخصوص دویدن، مجهز به ضربه گیر هستند. دلیل این امر بسیار ساده است. معمولاً زمانی که شما اقدام به دویدن می کنید، پنجه های شما با حدود 3 برابر وزن خود به زمین برخورد می کند اما در مورد پیاده روی، این عدد به 1.5 برابر وزن شما کاهش می یابد.

اگر کفش مخصوص دویدن، دارای ضربه گیر نباشد، پس از مدت کوتاهی، موجب خستگی و فشار زیاد به پاهای شما خواهد شد. این اتفاق موجب می شود که در هنگام دویدن، هرگز لذتی از ورزش کردن نبرید و در بلند مدت، موجب آسیب به قلب دوم شما خواهد شد.

ضربه گیری کفش پیاده روی

ضربه گیری کفش پیاده روی

نکته مهمی در این زمینه وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست. همواره وجود ضربه گیر در کفش مخصوص دویدن، با افزایش وزن آن، رابطه مستقیم دارد. این به معنی این است که اگر به دنبال کفش مخصوص دویدن با ضربه گیر خیلی خوب هستید، باید کفشی با وزن سنگین تری را بخرید که باز هم ممکن است برای شما مشکل آفرین باشد.

پس توجه کنید که اگر قصد پیاده روی طولانی مدت را دارید، کفشی را انتخاب کنید که سبک بوده و در عین حال دارای ضربه گیر با ارتفاع کمی باشد تا فشاری به عضلات پاهای شما وارد نشود. این نوع کفش ها دارای قیمت بالاتری به نسبت کفش های مخصوص پیاده روی هستند.

پاشنه فلر کفش

پاشنه فلر به این معنی است که، در قسمت بالا پاشنه نازک است و زمانی که به سمت پایین می آید پهن می شود. معمولاً کفش های مخصوص دویدن، دارای پاشنه فلر هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده، اگر قصد این را دارید که پیاده روی مستمری را داشته باشید و در نهایت به تناسب اندام برسید، حتماً در هنگام خرید کفش، توجه کنید که دارای پاشنه فلر نباشد. راحتی، سبکی و نداشتن پاشنه فلر، از جمله ویژگی های مهم یک کفش مخصوص پیاده روی است.

انعطاف پذیری کفش

یکی از مهم ترین تفاوت کفش دویدن و پیاده روی، انعطاف پذیری در نقاط مختلف آن است. زیرا کفش های مخصوص دویدن، در ناحیه پنجه دارای انعطاف بالایی هستند. دلیل اصلی وجود انعطاف در پنجه چنین کفش هایی، با پنجه فرود آمدن بر روی زمین در هنگام دویدن است. اگر کفش شما دارای انعطاف کافی در ناحیه پنجه نباشد، همواره پس از دویدن، احساس درد در پنجه را تجربه خواهید کرد.

کفش های مخصوص پیاده روی، دارای تفاوت هایی با کفش دویدن است. این نوع کفش ها دارای انعطاف بیشتری در قسمت پاشنه پا هستند. همواره توجه کنید که در پیاده روی، مرکز یا پاشنه پا، دچار فشار بیشتری می شود، پس بهتر است تا تفاوت کفش پیاده روی و دویدن را به خوبی بدانید.

نکته مهمی که در هنگام خرید کفش های پیاده روی وجود دارد، این است که در ابتدا کفش را بپوشید و پنجه آن را به سمت زمین فشار دهید، این کار موجب خواهد شد تا بهتر متوجه شوید که کفش مورد انتخاب شما، برای پیاده روی مناسب تر است یا دویدن. همچنین اگر کفش دارای انعطاف بسیار پایینی بود، بدانید که دارای کیفیت پایینی است و اصلاً برای هیچ نوع فعالیت ورزشی مناسب نیست.

ارتفاع پاشنه کفش

حتماً توجه کنید که یکی دیگر از تفاوت کفش پیاده روی و دویدن، در ارتفاع پاشنه است. معمولاً کفش مخصوص دویدن، دارای ارتفاع پاشنه بیشتری است که حکم ضربه گیر را برای پنجه پا ایفا می کند. اما ارتفاع پاشنه در کفش های مخصوص پیاده روی، بسیار کم است و به اصطلاح تخت هستند.

نکته مهمی که در هنگام خرید کفش پیاده روی وجود دارد، این است که باید شیب کف کفش ورزشی پیاده روی حدود 4 میلیمتر باشد. معمولاً این عدد روی جعبه کفش حک شده است. شیب کف کفش، اختلاف بین ارتفاع ضربه گیر در پاشنه کفش و پنجه آن است.

خرید اینترنتی کفش پیاده روی مردانه

اشتباهات رایج در زمان خرید کفش پیاده روی

 1. توجه به ظاهر کفش و بی اعتنایی به میزان راحتی پا در کفش
 2. خرید کفش تنگ
 3. خرید کفش پیاده روی در صبح (بهترین زمان برای خرید کفش، عصر می باشد)
 4. خرید کفش صرفا از روی سایز و بدون پا زدن (زیرا همه برندها دقیقا یک سایز نیستند و ممکن است کمی با هم تفاوت داشته باشند)
 5. امتحان کردن کفش بدون جوراب
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت کفش پیاده روی مردانه چند است؟
قیمت کفش پیاده روی مردانه از 100 هزار تمان تا 40 میلیون تومان می باشد و به عواملی همچون برند شرکت سازنده، سایز و انداره، جنس کفش، جنس و ویژگی های زیره، نوع کفی و ... بستگی دارد.
بهترین مارک های کفش پیاده روی مردانه کدام است؟
از بهترین و محبوب ترین برندهای کفش پیاده روی مردانه می توان به برند نیوبالانس، نایکی، آدیداس، اسیکس، آندر آرمور، اسکچرز، سالومون، کاترپیلار، لاگوست، هوکا، سارزی، پاما، تن تاک و کروماکی اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/31
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کفش پیاده روی مردانه راکی جنس پارچه و پلی اورتان مدل X5
کفش پیاده روی مردانه راکی جنس پارچه و پلی اورتان مدل X5
کفش پیاده روی مردانه مدل آلفابون جنس مش زیره اتیلن وینیل استات
کفش پیاده روی مردانه مدل آلفابون جنس مش زیره اتیلن وینیل استات
کفش پیاده روی مردانه جنس مش مدل Sk005
کفش پیاده روی مردانه جنس مش مدل Sk005
کفش پیاده روی مردانه جنس پارچه و زیره پبی اورتان مدل Palermo-Bk
کفش پیاده روی مردانه جنس پارچه و زیره پبی اورتان مدل Palermo-Bk
کفش راحتی مردانه مدل Classic Cub AMG چرم مصنوعی رنگ سفید
کفش راحتی مردانه مدل Classic Cub AMG چرم مصنوعی رنگ سفید
کفش پیاده روی مردانه بندی رنگ مشکی سارزی جنس بافت
کفش پیاده روی مردانه بندی رنگ مشکی سارزی جنس بافت
کفش پیاده روی اسپرت مردانه جنس پارچه و زیره پلی اورتان
کفش پیاده روی اسپرت مردانه جنس پارچه و زیره پلی اورتان
کفش پیاده روی مردانه مدل یزی جنس مش و زیره پلی اورتان
کفش پیاده روی مردانه مدل یزی جنس مش و زیره پلی اورتان
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد