منو

کفش ساحلی زنانه چیست و چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟

هیچ کاری در دنیا لذت بخش تر از قدم زدن در ساحل دریا نیست به شرطی که کفش های شما پر از شن و آب دریا نشود. مطمئنا با کفش معمولی خود این اتفاق نمی افتد و کفش شما پر از آب و ماسه خواهد شد و به دلیل نداشتن کفش مناسب از پیاده رویی در کنار دریا صرف نظر می کنیم.

اما برای قدم زدن در ساحل دریا می توانید از کفش ساحلی زنانه یا مردانه که مخصوص این کار است استفاده کنید. با ما در طوطی کالا همراه باشد تا اطلاعاتی کامل درباره انواع کفش ساحلی زنانه و مردانه و مزایای آن در اختیار شما قرار دهیم.

کفش ساحلی زنانه چیست

راهنمای خرید کفش ساحلی زنانه و دخترانه

کفش ساحلی چیست؟

کفش ساحلی که به کفش پلاستیکی زنانه یا دمپایی ساحلی زنانه هم معروف است برای پیاده روی در ساحل شنی دریا ساخته شده است بدون اینکه به قسمت های مختلف پاها آسیبی وارد شود. این پوشش همچنین از جمع شدن شن و ماسه و جذب آب که باعث افزایش وزن کفش می شود و از ایجاد ناراحتی در ناحیه پا و کمر جلوگیری می کند.

این کفش ها از نظر ظاهری شبیه همان کفش های معمولی هستند ولی از جنس پلاستیک ساخته می شوند و وزن خیلی کمی دارند.

جنس کفش ساحلی زنانه از چیست؟

تفاوت اصلی کفش ساحلی با کفش های روزمره شما در جنس آن ها است. جنس کفش ساحلی زنانه از پلاستیک مواد اولیه مرغوب می باشد.

در ساحل دریا هر لحظه امکان ورود آب به درون کفش شما وجود دارد، به همین علت جنس آن ها پلاستیکی است. زیرا آب به پلاستیک آسیب وارد نمی کند و بعد از ورود آب به درون کفش خیلی سریع خشک می شوند.

متاسفانه نمونه هایی از کفش ساحلی زنانه و مردانه با رویه پارچه ای در بازار دیده می شود که اصلا برای استفاده در ساحل پیشنهاد نمی شود. زیرا زمان خیس شدن وزن آن ها چند برابر حالت معمولی می شود.

چرا باید از کفش ساحلی استفاده کنیم؟

اگر از کفش های معمولی برای رفتن داخل آب یا قدم زدن در ساحل استفاده کنید، ممکن است خراب شود یا اگر مشکلی برای کفش ها به وجود نیاید، سنگین می شود و ممکن است ماسه ها وارد آن ها شود.

خارج کردن ماسه از کفش های معمولی کار ساده ای نیست و باقی ماندن ماسه در آن ها حس خوبی ندارد. اما از آن جایی که کفش ساحلی زنانه دقیقا برای این کار طراحی شده است، با یک بار شستن می توان ماسه ها را به صورت کامل از آن خارج کرد.

لذت قرار دادن پاها در آب، لذتی است که به سادگی نمی توان از آن گذشت. با استفاده از کفش ساحلی و حفره هایی که در آن وجود دارد، هم از قدم زدن در آب لذت می برید و هم از آسیب رسیدن به پاهایتان پیشگیری می کنید.

کفس ساحلی جدید و شیک

عکس کفش ساحلی دخترانه آبی فیروزه ای در کنار ساحل

مزایای استفاده از کفش ساحلی زنانه

 • قیمت آن ها در مقایسه با کفش های معمولی بسیار ارزان تر است به طوری که می توان با پرداخت هزینه یک جفت دمپایی پلاستیکی یک جفت کفش ساحلی خریداری کرد.
 • جنس این کفش ها از پلاستیک نرم و انعطاف پذیر است به همین علت پا درون این کفش ها بیشترین مقدار راحتی را دارد و دچار تاول و زخم در ناحیه پا نخواهید شد.
 • سطح رویه این کفش ها سوراخ سوراخ است به همین علت شن و ماسه ساحل درون آن جمع نمی شود. همچنین به علت پلاستیکی بودن برای اینکه پای شما کمتر عرق کند رویه کفش سوراخ دار است.
 • شما اگر با کفش رسمی خود که قیمت بالایی دارد به ساحل بروید علاوه بر ناراحت شدن پاهای شما، کفش شما نیز از بین می رود. اما کفش ساحلی قیمت ارزانی دارد و از خراب شدن کفش رسمی شما جلوگیری می کند.
 • یک کفش ساحلی خوب و باکیفیت را باید بتوانید به راحتی شستشو دهید. زیرا به علت پلاستیکی بودن جنس آن ها پا در داخل کفش بیشتر عرق می کند و نیاز به شستشو در ان ها بیشتر است.
 • کمتر کسی پیدا می شود که به جنس پلاستیک حساسیت نشان دهد. بنابراین کسانی که به سایر جنس های کفش حساسیت دارند می توانند با خیالی آسوده از این کفش استفاده کنند.
 • این کفش ها به صورت کامل ضد آب هستند، یعنی با خیال راحت می توانید با آن ها وارد آب شوید. خوشبختانه خیلی سریع خشک می شوند پس نگران خیس شدن آن ها نباشید.

انواع کفش ساحلی

کفش ساحلی جلو باز

این مدل از کفش ساحلی شباهت زیادی به صندل های جلو باز دارند. در این مدل انگشتان پا آزاد بوده و شما با آن راحت تر هستید و انگشتان شما اذیت نخواهند شد. پای شما در این مدل کفش ساحلی کمتر عرق می کند زیرا مقدار کمتری از پای شما را پوشش می دهد. این کفش مناسب افرادی است که پای آن ها بیشتر از افراد عادی عرق می کند.

کفش ساحلی زنانه جلو باز

عکس کفش ساحلی جلو باز

کفش ساحلی جلو بسته

اگر به دنبال یک کفش زیبا برای ساحل هستید که شباهت زیادی به کفش های معمولی شما داشته باشد، کفش های جلو بسته بهترین گزینه برای شما می باشند. داشتن بند برای باز و بسته کردن این کفش ها به آن ها جلوه بهتری می دهد. به دلیل پوشش دادن کل قسمت های پا برای فصل تابستان اصلا پیشنهاد نمی شود. زیرا پای شما درون آن عرق می کند.

کفش ساحلی بند دار

نوعی از کفش ساحلی است که از طریق بند باز و بسته می شود. این کفش جلو بسته با بند به خوبی روی پای شما محکم شده و با آن احساس راحتی و آرامش بالایی دارید. به علت اینکه تمام قسمت های پا را پوشش می دهد پا در آن بیشتر عرق می کند و برای افرادی که پای آن ها زیاد عرق می کند مناسب نیست.

کفش ساحلی بند دار

عکس کفش ساحلی دخترانه بند دار

کفش ساحلی کش دار

نوع باز و بسته شدن این کفش به وسیله کش صورت می گیرد. کش یا همانند بند روی این کفش ها بسته می شود و یا به صورت دو کش با عرض بیشتر در کناره های کفش دوخته می شود. کفش هایی که مکانیسم باز و بسته شدن آن ها از طریق کش صورت می گیرد را به راحتی می توان پوشید و از پا خارج نمود.

کفس ساحلی زنانه کش دار

عکس کفش ساحلی کش دار

کفش ساحلی کمربند دار

این مدل کفش ساحلی نه در دسته کفش های بنددار قرار می گیرد و نه کش دار و خود یک دسته جدا است. نحوه باز و بسته کردن این کفش ها از طریق خارک و کمربند صورت می گیرد به همین علت به آن کفش کمربنددار می گویند. در همین دسته نمونه زیپی و برچسبی هم قرار می گیرد که برای ساحل چندان مناسب نیست.

در کفش های ساحلی باید دنبال چه چیزی باشیم؟

سطح اصطکاک

برای فعالیت هایی مثل کوهنوردی و ورزش های آبی پیدا کردن کفشی که کمتر سر بخورد و اصطکاک بیشتری داشته باشد بسیار اهمیت دارد. زیره بادوام با شیار های تیغه ای که اصطکاک بالایی فراهم می کند به فرد کمک می کند روی سطوح لغزنده بدون آسیب دیدگی قدم بگذارد و آب اضافی را بیرون می ریزد.

تخلیه آب و قابلیت گردش هوا

کفش های ساحلی هرقدر قابلیت گردش هوای بیشتری داشته باشند، سریع تر خشک می شوند و به شما امکان می دهند که در ادامه روز نیز همچنان به پا داشته باشید. موادی مانند نئوپرین به راحتی به هوا اجازه ورود و خروج می دهد که به این معناست که به محض برگشت به خشکی کفشتان سریعاً خشک می شود. این ماده هنگام تابش خورشید نیز پاهایتان را خنک می کند.

کفش های ساحلی قابلیتی دارند که آب آزادانه وارد آن می شود و از آن خارج می شود تا کفش همواره سبک باشد و کشش آب را کاهش دهد. مدل های بسیار زیادی از مواد حفره داری ساخته شده اند که پاها را خنک نگه می دارند و سریعاً خشک می کنند. محل های بیشتری برای تخلیه آب در زیره کفش طراحی شده اند که تخلیه مؤثرتری را فراهم می کنند.

محافظت

یکی از دلایل اصلی پوشیدن کفش ساحلی زنانه حفاظت از پای شماست. مسئله فقط شن های داغ نیست (هرچند آن هم دلیلی است). شما به کفش ساحلی با کفی لاستیکی احتباج دارید که به اندازه کافی محکم باشد تا لبه های تیز سنگ ها، صدف ها و شاخه های روی ساحل را احساس نکنید. اگر مدل صندل آن را نمی پسندید، کفشی را انتخاب کنید که زیر و روی پایتان را بپوشاند و حفاظت کند.

یک کفش ساحلی باکیفیت روی پا و انگشتان را می پوشاند و محافظت می کند. چه کفش جلوبسته انتخاب کنید چه صندل دارای محافظ لاستیکی انگشتان پا، مطمئن شوید مدلی را انتخاب می کنید که محافظت 360 درجه ای فراهم می کند.

بهترین مدلهای کفش ساحلی

نکات مهم هنگام خرید کفش ساحلی

قیمت کفش ساحلی

مهم ترین نکته ای که هنگام خرید کفش ساحلی باید به آن توجه داشته باشید، قیمت آن می باشد. قیمت می تواند روی نوع انتخاب شما تاثیر گذار باشد به گونه ای که شما همیشه با توجه به میزان بودجه خود خرید می کنید. یعنی زمان انتخاب مدل هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از انتخاب شما خارج شده و انتخاب کفش ساحلی برایتان آسان می شود.

نوع کفش ساحلی

به طور کلی تمام کفش های ساحلی زنانه، مردانه و بچه گانه با توجه به مکانیسم باز و بسته شدن یا دارای بند و کش هستند و یا خارک و کمربند. این به نوع استفاده شما برمیگردد که چه نوعی از کفش ساحلی را برای خود انتخاب کنید. اگر کفش را برای قدم زدن معمولی می خواهید مدل کش دار راحت تر است و سریع پوشیده می شود. برای دویدن هم مدل بنددار از همه بهتر است زیرا محکم روی پای شما قرار می گیرد.

سایز کفش ساحلی

شاید یکی از مهم ترین نکات هنگام خرید هر نوع کفشی سایز آن باشد. توجه داشته باشید که کفش دقیقا باید سایز پای شما باشد، یعنی نه بزرگتر و نه کوچکتر از پای شما باشد. اگر سایز کوچکتری را انتخاب کنید پاهای شما داخل کفش راحت نیست و تاول می زند و اگر کفش مورد نظر شما بزرگتر باشد، کفش هنگام راه رفتن از پای شما خارج می شود و در برخی موارد به علت ضربه خوردن انگشتان به جلو کفش پا دچار تاول زدگی می شود.

وزن کفش ساحلی

وزن نکته مهمی است که برای کفش ساحلی باید بیشتر به آن توجه داشته باشید. همان طور که می دانید کفش ساحلی همیشه پر از شن و ماسه می شود. به دلیل خیس شدن پاها در ساحل وزن کفش چند برابر حالت معمولی شده و اگر وزن خود کفش هم سنگین باشد راه رفتن با آن ها سخت تر می شود. پس برای راه رفتن در ساحل بهتر است از کفش های ساحلی سبک وزن استفاده کنید تا راحت تر حرکت کنید.

کفش ساحلی دخترانه

عکس کفش ساحلی در روی سنگ های ساحل دریا

جنس زیره و رویه

بهتر است کفش ساحلی را انتخاب کنید که جنس رویه آن پلاستیکی باشد، جنس پارچه ای هنگام خیس شدن دیرتر خشک می شود همچنین وزن کفش هم افزایش پیدا می کند. به جنس زیره کفش هم توجه کنید زیره های ضخیم سنگین هستند و انعطاف پذیری کمتری دارند. پس به ضخامت زیره توجه کنید باید به حدی باشد که انعطاف پذیری لازم را داشته باشد. جنس زیره باید مقاومت زیادی داشته و در برابر سایش و پاره شدن از خود مقاومت نشان دهد.

نحوه بستن کفش

اینکه کفش ساحلی شما چگونه باز و بسته شود به خود شما بستگی دارد که چه نوعی از آن برای شما راحت تر است. کفش یا به صورت کش و یا با بند باز و بسته می شود البته یک سری از کفش ها سرتاسری و بدون کش و بند پوشیده می شوند. از خریدن کفش هایی که نحوه باز و بسته کردن آن ها از طریق چسب یا زیپ است، خودداری کنید. زیرا شن و ماسه در عمل کرد آن ها مشکل ایجاد می کند. به این نکته هم توجه کنید که بند و کش روی آن ها ضد آب باشد.

ضد آب بودن کفس ساحلی

طبیعی است که کفشی که به منظور استفاده در ساحل استفاده می شود، خاصیت ضد آب داشته باشد. زیرا به طور قطع با آب در تماس است. خیس شدن کفش و چسبیدن ماسه به آن باعث افزایش وزن کفش شما شده که سنگینی کفش در دراز مدت می تواند سبب آسیب دیدن پاهای شما در نواحی ساق، زانو، کشاله ران و حتی ستون فقرات شود. بنابراین کفش ساحلی باید ضد آب بوده و قابلیت شستشو هم داشته باشد.

برند کفش ساحلی

از بهترین برندهای تولیدکننده کفش ساحلی زنانه، مردانه و کودکانه می توان به نمونه های زیر اشاره کرد: کفش ساحلی کیتو، پیپرتس، هلن، نسیم، پاپا، لوپیلو، کرسی، کرویت، پریناز و کفش ساحلی برند سرعت

خرید کفش ساحلی زنانه

تصاویر استفاده از کفش ساحلی در کنار ساحل دریا

روش نگهداری از کفش ساحلی زنانه و مردانه

 • از قرار دادن کفش ساحلی در مقابل نور مستقیم خورشید خودداری کنید، زیرا نور خورشید باعث فاسد شدن، پوسیدگی و تغییر رنگ در جنس پلاستیک می شود.
 • از کفش ساحلی فقط برای قدم زدن در ساحل دریا استفاده کنید. زیرا زیره این کفش ها برای سطح سفت مانند خاک و آسفالت طراحی نشده و باعث کاهش طول عمر کفش مورد نظر شما می شود.
 • همیشه بعد از پیاده روی در کنار ساحل قبل از اینکه به منزل بروید، کفش ساحلی مورد نظر خود را شستشو دهید. با این کار یکی شن و ماسه را با خود به منزل نمی آورید و اینکه عرق پای شما به پلاستیک کفش آسیب وارد نمی کند. زیرا عرق حاوی مقداری اسید است که به پلاستیک می تواند آسیب برساند.
 • همان طور که می دانید دشمن اصلی پلاستیک گرما است و از آنجایی که کفش ساحلی تماما از پلاستیک ساخته می شود نباید آن را در جای خیلی گرم نگهداری کرد. همیشه کفش ساحلی را در دمای اتاق نگهداری کنید.

خرید اینترنتی انواع کفش زنانه

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت کفش ساحلی زنانه چند است؟
فاکتورهای زیادی روی قیمت کفش ساحلی زنانه تاثیر گذار هستند مثل جنس زیره و رویه کفش، سایز کفش و برند شرکت تولید کننده اما در حالت کلی کفش ساحلی زنانه از 50 هزار تومان شروع و تا 5 میلیون هم ادامه دارد.
جنس کفش ساحلی از چیست؟
معمولا جنس کفش ساحلی زنانه از پلاستیک مقاوم است، چون جنس پارچه ای هنگام خیس شدن دیرتر خشک می شود همچنین وزن کفش هم افزایش پیدا می کند. جنس زیره هم باید مقاومت زیادی داشته و در برابر سایش و پاره شدن از خود مقاومت نشان دهد.
تفاوت کفش ساحلی و دمپایی ساحلی زنانه در چیست؟
تفاوت دمپایی ساحلی با کفش ساحلی در میزان ضخامت رویه و زیره آنهاست، دمپایی ساحلی طوری طراحی شده که کف ضد لغزش دارد اما کفش ساحلی کمی نرم تر و انعطاف پذیر تر است و ظاهری شبیه کفش معمولی دارند.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/25
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کفش ساحلی زنانه کریویت جنس پلی استر و مواد مصنوعی
کفش ساحلی زنانه کریویت جنس پلی استر و مواد مصنوعی
کفش ساحلی جنس پلی اورتان مدل Yeezy Foam Runner
کفش ساحلی جنس پلی اورتان مدل Yeezy Foam Runner
کفش ساحلی زنانه بندی نسیم جنس مواد مصنوعی
کفش ساحلی زنانه بندی نسیم جنس مواد مصنوعی
کفش ساحلی زنانه سعیدی قرمز رنگ پلاستیکی یکسره
کفش ساحلی زنانه سعیدی قرمز رنگ پلاستیکی یکسره
کفش ساحلی زنانه نسیم مدل هومن جنس مواد مصنوعی
کفش ساحلی زنانه نسیم مدل هومن جنس مواد مصنوعی
کفش ساحلی زنانه مدل بهاره یکسره جنس لاستیکی
کفش ساحلی زنانه مدل بهاره یکسره جنس لاستیکی
کفش ساحلی زنانه پارچه ای کشی ضد آب
کفش ساحلی زنانه پارچه ای کشی ضد آب
کفش ساحلی زنانه نسیم مدل مرجان جنس مواد مصنوعی
کفش ساحلی زنانه نسیم مدل مرجان جنس مواد مصنوعی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد