منو

کش پیلاتس چیست و انواع آن کدام است؟ مزایا و راهنمای خرید

اگر به دنبال یک محصول ورزشی بسیار سبک و کوچک برای تقویت تمام عضلات بدن خود هستید و می خواهید با آن با دنیایی از ورزش های عضلانی و تمرینات استقامتی وارد شوید، پیشنهاد ما به شما یک کش پیلاتس است که می توانید به راحتی خریداری کنید.

کش های پیلاتس یکی از لوازم ورزشی پرکاربرد در اکثر باشگاههای ورزشی می باشد، که با نامهای دیگری نظیر کش بدنسازی، کش تمرین، کش ورزشی، کش سی ایکس CX نیز خوانده می شود. لازم بذکر است که، اگرچه این کش ها امروزه در بسیاری از کلاس های ورزشی رایج می باشد، اما از مدتها پیش در مراکز توانبخشی بمنظور استفاده در امور فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گرفته است.

راهنمای خرید کش ورزشی پیلاتس

راهنمای خرید انواع کش پیلاتس یا کش ورزشی

کش پیلاتس چیست؟

این نوع کش ها (به انگلیسی : Pilates Band) که در نهایت تا 2 متر طول تولید می شوند، دارای ضخامت ها و قدرت های مختلفی هستند که با استفاده از آنها می توانید از حرکات کششی و مقاومتی مختلفی برای کشش های مختلف بدن مانند پاها، عضلات بازو و عضلات پشت استفاده کنید. سرانجام، با استفاده طولانی مدت، آنها به شما کمک می کنند تا از آنها برای تقویت عضلات، افزایش قدرت بدنی، استقامت و انعطاف پذیری بدن استفاده کنید.

ورزش پیلاتس یا پیلاتیس به افتخار مخترع این ورزش، یوزف پیلاتس در سال 1920 نام گذاری شده است. نکته کلیدی در ورزش پیلاتس، ایجاد ارتباط بین مغز و اندام های بدن است و همانند یوگا بر مبنای شش اصل تمرکز، کنترل، تحرک و انعطاف پذیری، تقویت نیروی دفاعی، دقت و تنفس، بنا گردیده است.

استفاده از کش پیلاتس در تمرینات ورزشی باعث تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن و همچنین افزایش انعطاف پذیری اندام ها خواهد شد. تمام آنچه را که برای تمرین ورزشی با کش پیلاتس نیاز دارید شامل یک باند کشی تمرین و تشک نرم است. به طورکلی کش پیلاتس به عنوان یکی از لوازم ورزشی قابل دسترس به حساب می آید.

که شکل آن مانند یک کش نواری پهن است که در رنگ ها و ضخامت های گوناگونی وجود دارد. شما می توانید بر اساس میزان قدرتی که می خواهید به عضلات خود وارد نمایید، ضخامت مورد نظر را انتخاب نمایید. کش های پیلاتس هم در باشگاه و هم در منازل مورداستفاده قرار می گیرند. در گذشته از کش های پیلاتس در مراکز درمانی و توان بخشی بیماران استفاده می شد زیرا با این وسیله تحریک اندام ها برای بیماران ناتوان بسیار ایده خوبی بود.

خرید اینترنتی کش پیلاتس

کش پیلاتس در رنگ بندی های مختلف

مزایای تمرین با کش پیلاتس

در پاسخ به سوال "کش پیلاتس برای چی خوبه؟" باید گفت که کش های ورزشی پیلاتس مانند بسیاری از لوازم و تجهیزات بدنسازی توانایی آن را دارند تا بخش های وسیعی از عضلات بدن را در هنگام تمرین به چالش در آورند که این امر موجب تقویت استخوانها و پرورش طیف وسیعی از عضلات شده و همچنین موجب پیشگیری از ابتلا به عارضه پوکی استخوان در دوران کهنسالی خواهد شد

تمرین با کش های پیلاتس موجب افزایش میزان گردش خون در بدن شده و روند بهبودی در افراد مصدوم و آسیب دیده را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد. که این خود یکی از مزایای مهم آن محسوب می شود. این کش ها جهت مصارف درمانی از جمله فیزیوتراپی و توانبخشی معلولین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کش های پیلاتس بر اساس نوع تمرین دارای قابلیت تنظیم هستند. و هر فردی با هر سن و سال و جنسیتی به راحتی می تواند با آن فعالیت ورزشی انجام دهد. از این وسیله می توان به طور همزمان برای تمرین دادن یک یا چند قسمت بدن در یک فضای کوچک استفاده کرد. کش های پیلاتس از منظر اقتصادی با توجه به قابلیت های که دارند بسیار مقرون به صرفه و ارزان هستند، و درعین حال کم جا بوده و فضای کوچکی را اشغال، و به سادگی قابل انتقال هستند.

به طور کلی از فواید استفاده از کش پیلاتس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فعالیت عضلانی یکسان، احتمال آسیب کمتر
  • صرفجویی در هزینه و فضا
  • تحریک عضلانی بیشتر با کش پیلاتس
  • مناسب برای افراد در تمام سطوح ورزشی
  • ایده آل برای مسافرت

کش پیلاتس

انواع کش پیلاتس یا کش ورزشی

انواع مختلف کش های پیلاتس

این نوع از کش های ورزشی که در بازار اغلب آن ها را با نام کش های بدنسازی می شناسند، همچون سایر وسایل ورزشی از مدل های مختلفی برخوردار هستند و جالب است اگر بدانید در ابتدا تنها از این کش ها در زمینه های پزشکی و درمانی استفاده بعمل آورده می شده است و رفته رفته دنیای ورزش با قابلیت های غیر قابل انکار این کش های قدرتمند آشنا شده است. انواع کش پیلاتس عبارتند از:

1 - کش پیلاتس نواری

این نوع شبیه نوارهایی به طول دو متر و عرض 15 سانتی متر است. نوع دیگری از نوارها به طول بیش از 3 متر وجود دارد که برای بارفیکس مناسب است و به همین دلیل به عنوان کش بارفیکس شناخته می شوند. این نوع همانطور که از اسمشان پیداست بسیار سبک است و برای تمرینات کششی، قدرتی و استقامتی استفاده می شود. این نوع کشوهای نواری در رنگهای مختلفی تولید می شوند که رنگ آنها نشان دهنده میزان مقاومت و دوام آنها است.

انواع مختلف کش پیلاتس

کش پیلاتس حلقه ای - دسته دار - نواری

شما می توانید با خرید آنان موفق به انجام همه حرکات کششی، استقامتی و همچنین قدرتی برای افزایش توان عضلانی خود شوید.

2 - کش پیلاتس دسته دار

همانطور که از نام آنها پیداست، آنها دسته هایی دارند که می توان نتیجه گرفت برای حرکتهای مقاومت مناسب است. اما از آنجا که این استقامت باعث ایجاد کشش می شود، برای تمرینات کششی گزینه مناسبی نیز هستند.

این نوع از کش های سی ایکس بیشتر مناسب آن دسته از ورزشکارانی است که ترس کار با وزنه و مصدوم شدن در اثر زدن هالترهای سنگین باشگاهی را دارند و می خواهند با وسیله ای به افزایش قدرت استقامتی و انعطافی عضلات خود بپردازند که کمترین ریسک آسیب پذیری را برایشان به همراه داشته باشد.

3 - کش پیلاتس حلقه ای

نوع دیگری از کش های پیلاتس با نام کش مینی لوپ نیز وجود دارد که معمولا دارای اندازه ای بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر هستند تا با توجه به سن فرد مورد استفاده قرار گیرد و بیشتر مناسب استفاده و تقویت عضلات نیم تنه پایینی ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز می باشد.

ویژگی های کش پیلاتس استاندارد

1 - کشش مطلوب

بدیهی است اصلی ترین ویژگی کش پیلاتس، خاصیت کشسانی آن است. کش های ورزشی بسته به میزان ضخامت خود، دارای کشش های متفاوتی می باشند. با توجه به میزان تجربه و و حرفه ای بودن فرد، و البته نوع تمارینی که قصد دارید با آن انجام دهید، با میزان کشش مناسب را انتخاب کنید.

همان طوری که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد، هر رنگ این کش ها، دارای ضخامت به خصوصی است و کار شما را در حین انتخاب آسان تر می کند. لازم به ذکر است که نسبت رنگ و ضخامت کش های پیلاتس، ممکن است بسته به هر تولید کننده و برند کمی متفاوت باشد اما به طور کلی رنگ های روشن تر به معنای ضخامت و قدرت کمتر می باشند. با این حال توصیه می کنیم پیش از خرید حتما از فروشنده در این باره سؤال بفرمایید.

2 - طول مناسب کش

یکی از معیار های مهم برای انتخاب کش ورزشی مناسب، داشتن طول مناسب است. این مهم به شما کمک می کند تا تمرین های ورزشی خود را به بهترین شکل و بدون آسیب انجام دهید.

3 - جنس بدون حساسیت

این کش ها عمدتا با پوست بدنتان در ارتباط خواهند بود؛ از این رو، هنگام خرید حتما از عدم حساسیت نسبت به جنس کش اطمینان حاصل کنید.

4 - متناسب با تمرینات ورزشی مد نظر شما

در بازار، انواع مختلفی از کش های ورزشی یافت می شوند. شما باید کشی را انتخاب کنید که برای حرکات مورد نظر شما مناسب باشد. بنابراین، پیش از خرید کش پیلاتس، نخست فعالیت هایی که قصد دارید با آن انجام دهید را مشخص نمایید.

نکات مهم هنگام خرید کش پیلاتس

اندازه کش: اولین نکته ای که هنگام خرید کش پیلاتس باید به آن توجه نمایید، اندازه یا بهتر است بگوییم طول این نوع از کش های مخصوص بدنسازی می باشد. خوشبختانه امروزه کش های پیلاتس در اندازه های مختلفی در بازار موجود می باشد که شما می توانید از آنان استفاده نمایید. با این حال چنانچه قصد خرید یک رول از این نوع کش ها را برای خود و یا باشگاهتان کرده اید، یادتان باشد که بایستی کشی به اندازه فیزیکی بدن خود را از روی رول آن ببُرید.

انتخاب مدل کش: نکته بعدی در خصوص انتخاب مدل یک کش پیلاتس است که ما در بخش قبلی شما را به سه مدل کلی این نوع از تجهیزات ورزشی آشنا کرده و حال این شما هستید که باید با توجه به اهداف ورزشی خود اقدام به خرید یک مدل از این محصولات نمایید.

جنس کش ها: معمولا تمام کش های پیلاتس موجود در بازار از جنس پلاستیک های مستحکم با قابلیت ارتجاعی بسیار بالا هستند (جنس لاتکس)، اما مدلهای پارچه ای که قابلیت ارتجاعی دارند نیز وجود دارند.

برخورداری از قابلیت شستشو: با توجه به اینکه کش های پیلاتس از نوع محصولات ورزشی پر فشار بحساب آورده می شوند و پیوسته در تماس با تعرقات پوستی و بدنی ورزشکاران می باشند، توصیه می کنیم به سراغ خرید محصولی بروید که از قابلیت شستشویی آسان برخوردار باشد.

راهنمای استفاده از کش های ورزشی پیلاتس

تمیرین کششی بانوی ورزشکار با کش پیلاتس

رنگ کش ها: پیشترها کمپانی های تولید کننده محصولات ورزشی برای تمامی کش های پیلاتس از یک استاندارد رنگی بخصوص استفاده می کردند که شما می توانستید با دیدن یک کش پیلاتس مثلا سبز رنگ موفق به میزان کشش، مقاومت و همچنین ضخامت محصول مورد نظرتان شوید. منتها امروزه تقریبا تمامی تولید کنندگان از این قاعده رنگی پیروی نمی کنند و هر یک برای تولید کش های بدنسازی خود از یک استاندارد رنگی بخصوص تبعیت می کنند.

قیمت کش پیلاتس: موارد مختلفی بر روی قیمت کش پیلاتس تاثیر می گذارد که ما سعی کردیم در این مطلب به معرفی مهمترین این موارد برای شما ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز بپردازیم. منتهای مراتب فراموش نکنید که این نوع از کش ها در ارتباط مستقیمی با سلامت عضلات مختلف بدن شما قرار دارند و بهتر است حتما با مشورت یک کارشناس ورزشی به دنبال خرید این نوع از محصولات سلامت و تندرستی بروید.

رنگبندی کش های پیلاتس

رنگ بندی کش های پیلاتس نشان از ضخامت مختلف آن ها دارد. معمولاً رنگ های روشن همانند کش پیلاتس زرد یا صورتی ضعیف تر هستند و هرچه به سمت رنگ های تیره برویم ضخامت نیز بیشتر می شود و کش ضخیم تر می شود.

البته دقت کنید این تفاوت در رنگ بندی و ضخامت فقط مختص کش های مینی لوپ، پاور باند و سی ایکس می باشد و کش های پیلاتس 2 متری از این قاعده مستثنا هستند و ضخامت های 0.4 و 0.5 و 0.6 آن ها دارای رنگ بندی مختلفی است.

به عنوان مثال درجه ضخامت کش برند تراباند به ترتیب روبرو است : زرد، صورتی، سبز، قرمز، بنفش، آبی، طوسی و سیاه یا مشکی

رنگ بندی کش های پیلاتس

انواع رنگ بندی های کش پیلاتس و مفهوم آنها

درجه سختی یا مقاومت کش پیلاتس

همان طور که در بالا گفته شد مقاومت کش پیلاتس مینی لوپ، سی ایکس و پاور باند با رنگ آن ها رابطه مستقیم دارد. هر چه به سراغ رنگ های تیره بروید تقریباً ضخامت بیشتر می شود. به عنوان مثال کش های سی ایکس مشکی و طوسی تحمل وزنی بالاتری دارند.

متناسب با ورزشی که انجام می دهید درجه سختی کش پیلاتس را به درستی انتخاب کنید. اگر تازه شروع به تمرین کرده اید به دنبال کش های پیلاتس با مقاومت های لایت و مدیوم بوده و اگر حرفه ای هستید توصیه ما مقاومت های heavy و super heavy می باشد. در کل درجه سختی کش های پیلاتس به ترتیب درجه های super light - light - medium - heavy - super heavy می باشد.

خرید کش پیلاتس

سخن آخر

کش پیلاتس یک کش ورزشی عالی و یک ابزار مناسب جهت انجام حرکات کششی، تمرین های قدرتی و ورزشهای تناسب اندام است و با به کارگیری آن می توان حرکات ورزشی مختلفی را در منزل، باشگاه، پارک و … انجام داد. آنها موثر و مقرون به صرفه هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. برای افرادی که در فضاهای کوچک ورزش می کنند، گزینه ای عالی هستند.

پیشنهاد مطالعه : حلقه هولاهوپ یا تناسب اندام چیست؟

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت کش پیلاتس چند است؟
قیمت انواع کش پیلاتس به عواملی همچون برند شرکت سازنده، نوع جنس کش، ضخامت و طول کش بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت انواع کش پیلاتس از 25 هزار تومان شروع و تا یک و نیم میلیون تومان هم ادامه دارد.
بهترین برندهای کش پیلاتس کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده کش پیلاتس می توان به برند تراباند Thera Band، گلد استار Gold Star، لایو بادی LIVE BODY، مینی لوپ، پاور جیم powergym، سی ایکس، کور اف ایکس Corefx و پاور باند و برند ایرانی تن زیپ TanZib اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/19
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کش پیلاتس پارچه ای حلقه ای پاورجیم ساخت چین
کش پیلاتس پارچه ای حلقه ای پاورجیم ساخت چین
کش پیلاتس ای اف اچ مدل آلمانی دسته دار CX Soft Handle
کش پیلاتس ای اف اچ مدل آلمانی دسته دار CX Soft Handle
کش پیلاتس گلد استار مدل professional
کش پیلاتس گلد استار مدل professional
کش پیلاتس لاتکس کور اف ایکس مدل ProLps
کش پیلاتس لاتکس کور اف ایکس مدل ProLps
کش پیلاتس لیوپرو جنس فوم فشرده مدل LP8410M
کش پیلاتس لیوپرو جنس فوم فشرده مدل LP8410M
کش پیلاتس مدل MitGuide عرض 15 سانتی متر
کش پیلاتس مدل MitGuide عرض 15 سانتی متر
کش پیلاتس ترابند مدل مینی لوپ T500
کش پیلاتس ترابند مدل مینی لوپ T500
کش پیلاتس طول دو متر عرض 15 سانتی متر
کش پیلاتس طول دو متر عرض 15 سانتی متر
کش پیلاتس لاتکس تن زیب مدل با مقاومت سطح یک
کش پیلاتس لاتکس تن زیب مدل با مقاومت سطح یک
کش پیلاتس پارچه ای لیگا پلاس مدل 40 سانتی
کش پیلاتس پارچه ای لیگا پلاس مدل 40 سانتی
کش پیلاتس 2 متر مدل FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر
کش پیلاتس 2 متر مدل FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر
کش پیلاتس لایو بادی لاتکس طبیعی مدل TWD-1701
کش پیلاتس لایو بادی لاتکس طبیعی مدل TWD-1701
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر فاطمه چزانی
21:49 - 1401/11/18
من بیماری m.s دارم، عضلات کمرم خیلی ضعیف شده، نمیتونم بشینم و وایسم. اگه از این نوارها استفاده بکنم، میتونم بدون کمک اینو اون راه برم☺️

پاسخ : بله استفاده بلند مدت از این ابزار ورزشی و کششی می تواند باعث تقویت عضلات کمر و سایر عضلات درگیر شود، منتهی قبل استفاده حتما با پزشک معالج خود مشورت نمائید

کاربر ناشناس
14:41 - 1401/05/02
ممنون از شما
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد