منو
نمایش محتوا

کش پیلاتس چیست و انواع آن کدام است؟ مزایا و راهنمای خرید

اگر به دنبال یک محصول ورزشی بسیار سبک و کوچک برای تقویت تمام عضلات بدن خود هستید و می خواهید با آن با دنیایی از ورزش های عضلانی و تمرینات استقامتی وارد شوید، پیشنهاد ما به شما یک کش پیلاتس است که می توانید به راحتی خریداری کنید.

کش های پیلاتس یکی از لوازم ورزشی پرکاربرد در اکثر باشگاههای ورزشی می باشد، که با نامهای دیگری نظیر کش بدنسازی، کش تمرین، کش سی ایکس CX نیز خوانده می شود. لازم بذکر است که، اگرچه این کش ها امروزه در بسیاری از کلاس های ورزشی رایج می باشد، اما از مدتها پیش در مراکز توانبخشی بمنظور استفاده در امور فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گرفته است.

راهنمای خرید کش ورزشی پیلاتس

کش پیلاتس چیست؟

این نوع کش ها که در نهایت تا 2 متر طول تولید می شوند، دارای ضخامت ها و قدرت های مختلفی هستند که با استفاده از آنها می توانید از حرکات کششی و مقاومتی مختلفی برای کشش های مختلف بدن مانند پاها، عضلات بازو و عضلات پشت استفاده کنید. سرانجام، با استفاده طولانی مدت، آنها به شما کمک می کنند تا از آنها برای تقویت عضلات، افزایش قدرت بدنی، استقامت و انعطاف پذیری بدن استفاده کنید.

ورزش پیلاتس یا پیلاتیس به افتخار مخترع این ورزش، یوزف پیلاتس در سال 1920 نام گذاری شده است. نکته کلیدی در ورزش پیلاتس، ایجاد ارتباط بین مغز و اندام های بدن است و همانند یوگا بر مبنای شش اصل تمرکز، کنترل، تحرک و انعطاف پذیری، تقویت نیروی دفاعی، دقت و تنفس، بنا گردیده است.

استفاده از کش پیلاتس در تمرینات ورزشی باعث تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن و همچنین افزایش انعطاف پذیری اندام ها خواهد شد. تمام آنچه را که برای تمرین ورزشی با کش پیلاتس نیاز دارید شامل یک باند کشی تمرین و تشک نرم است. به طورکلی کش پیلاتس به عنوان یکی از لوازم ورزشی قابل دسترس به حساب می آید.

که شکل آن مانند یک کش نواری پهن است که در رنگ ها و ضخامت های گوناگونی وجود دارد. شما می توانید بر اساس میزان قدرتی که می خواهید به عضلات خود وارد نمایید، ضخامت موردنظر را انتخاب نمایید. کش های پیلاتس هم در باشگاه و هم در منازل مورداستفاده قرار می گیرند. درگذشته از کش های پیلاتس در مراکز درمانی و توان بخشی بیماران استفاده می شد زیرا با این وسیله تحریک اندام ها برای بیماران ناتوان بسیار ایده خوبی بود.

خرید اینترنتی کش پیلاتس

مزایای تمرین با کش پیلاتس

کش های پیلاتس مانند بسیاری از لوازم و تجهیزات بدنسازی توانایی آن را دارند تا بخش های وسیعی از عضلات بدن را در هنگام تمرین به چالش در آورند که این امر موجب تقویت استخوانها و پروش طیف وسیعی ازعضلات شده و همچنین موجب پیشگیری از ابتلا به عارضه پوکی استخوان در دوران کهنسالی خواهد شد

.تمرین با کش های پیلاتس موجب افزایش میزان گردش خون در بدن شده و روند بهبودی در افراد مصدوم و آسیب دیده را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد. که این خود یکی از مزایای مهم آن محسوب می شود. این کش ها جهت مصارف درمانی از جمله فیزیوتراپی و توانبخشی معلولین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کش های پیلاتس بر اساس نوع تمرین دارای قابلیت تنظیم هستند. و هر فردی با هر سن و سال وجنسیتی به راحتی می تواند با آن فعالیت ورزشی انجام دهد. از این وسیله می توان به طور همزمان برای تمرین دادن یک یا چند قسمت بدن در یک فضای کوچک استفاده کرد. کش های پیلاتس از منظر اقتصادی با توجه به قابلیت های که دارند بسیار مقرون به صرفه و ارزان هستند، و درعین حال کم جا بوده و فضای کوچکی را اشغال، و به سادگی قابل انتقال هستند.

کش پیلاتس

انواع مختلف کش های پیلاتس

این نوع از کش های ورزشی که در بازار اغلب آن ها را با نام کش های بدنسازی می شناسند، همچون سایر وسایل ورزشی از مدل های مختلفی برخوردار هستند و جالب است اگر بدانید در ابتدا تنها از این کش ها در زمینه های پزشکی و درمانی استفاده بعمل آورده می شده است و رفته رفته دنیای ورزش با قابلیت های غیر قابل انکار این کش های قدرتمند آشنا شده است. انواع کش پیلاتس عبارتند از:

کش های نواری

این نوع شبیه نوارهایی به طول دو متر و عرض 15 سانتی متر است. نوع دیگری از نوارها به طول بیش از 3 متر وجود دارد که برای بارفیکس مناسب است و به همین دلیل به عنوان کش بارفیکس شناخته می شوند. این نوع همانطور که از اسمشان پیداست بسیار سبک است و برای تمرینات کششی، قدرتی و استقامتی استفاده می شود. این نوع کشوهای نواری در رنگهای مختلفی تولید می شوند که رنگ آنها نشان دهنده میزان مقاومت و دوام آنها است.

انواع مختلف کش پیلاتس

شما می توانید با خرید آنان موفق به انجام همه حرکات کششی، استقامتی و همچنین قدرتی برای افزایش توان عضلانی خود شوید.

کش های دسته دار

همانطور که از نام آنها پیداست ، آنها دسته هایی دارند که می توان نتیجه گرفت برای حرکتهای مقاومت مناسب است. اما از آنجا که این استقامت باعث ایجاد کشش می شود ، برای تمرینات کششی گزینه مناسبی نیز هستند. این نوع از کش های سی ایکس بیشتر مناسب آن دسته از ورزشکارانی است که ترس کار با وزنه و مصدوم شدن در اثر زدن هالترهای سنگین باشگاهی را دارند و می خواهند با وسیله ای به افزایش قدرت استقامتی و انعطافی عضلات خود بپردازند که کمترین ریسک آسیب پذیری را برایشان به همراه داشته باشد.

کش های حلقه ای

نوع دیگری از کش های پیلاتس با نام کش مینی لوپ نیز وجود دارد که معمولا دارای اندازه ای بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر هستند تا با توجه به سن فرد مورد استفاده قرار گیرد و بیشتر مناسب استفاده و تقویت عضلات نیم تنه پایینی ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز می باشد.

نکات مهم هنگام خرید کش پیلاتس

اندازه محصول: اولین نکته ای که هنگام خرید کش پیلاتس باید به آن توجه نمایید، اندازه یا بهتر است بگوییم طول این نوع از کش های مخصوص بدنسازی می باشد. خوشبختانه امروزه کش های پیلاتس در اندازه های مختلفی در بازار موجود می باشد که شما می توانید از آنان استفاده نمایید. با این حال چنانچه قصد خرید یک رول از این نوع کش ها را برای خود و یا باشگاهتان کرده اید، یادتان باشد که بایستی کشی به اندازه فیزیکی بدن خود را از روی رول آن ببُرید.

انتخاب مدل: نکته بعدی در خصوص انتخاب مدل یک کش پیلاتس است که ما در بخش قبلی شما را به سه مدل کلی این نوع از تجهیزات ورزشی آشنا کرده و حال این شما هستید که باید با توجه به اهداف ورزشی خود اقدام به خرید یک مدل از این محصولات نمایید.

جنس کش ها: معمولا تمام کش های پیلاتس موجود در بازار از جنس پلاستیک های مستحکم با قابلیت ارتجاعی بسیار بالا هستند و کمتر دیده شده که کش بدنسازی با متریال دیگری ساخته شود. با این حال پیشنهاد می کنیم چه برای استفاده در محیط ورزشی و چه برای استفاده در محیط خانگی تان حتما این محصول ورزشی را از فروشگاه های معتبر سراسر کشور خریداری نمایید.

برخورداری از قابلیت شستشو: با توجه به اینکه کش های پیلاتس از نوع محصولات ورزشی پر فشار بحساب آورده می شوند و پیوسته در تماس با تعرقات پوستی و بدنی ورزشکاران می باشند، توصیه می کنیم به سراغ خرید محصولی بروید که از قابلیت شستشویی آسان برخوردار باشد.

راهنمای استفاده از کش های ورزشی پیلاتس

رنگ کش ها: پیشترها کمپانی های تولید کننده محصولات ورزشی برای تمامی کش های پیلاتس از یک استاندارد رنگی بخصوص استفاده می کردند که شما می توانستید با دیدن یک کش پیلاتس مثلا سبز رنگ موفق به میزان کشش، مقاومت و همچنین ضخامت محصول مورد نظرتان شوید. منتها امروزه تقریبا تمامی تولید کنندگان از این قاعده رنگی پیروی نمی کنند و هر یک برای تولید کش های بدنسازی خود از یک استاندارد رنگی بخصوص تبعیت می کنند.

قیمت کش پیلاتس: موارد مختلفی بر روی قیمت کش پیلاتس تاثیر می گذارد که ما سعی کردیم در این مطلب به معرفی مهمترین این موارد برای شما ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز بپردازیم. منتهای مراتب فراموش نکنید که این نوع از کش ها در ارتباط مستقیمی با سلامت عضلات مختلف بدن شما قرار دارند و بهتر است حتما با مشورت یک کارشناس ورزشی به دنبال خرید این نوع از محصولات سلامت و تندرستی بروید.

رنگبندی کش های پیلاتس

رنگ بندی کش های پیلاتس نشان از ضخامت مختلف آن ها دارد. معمولاً رنگ های روشن همانند کش پیلاتس زرد یا صورتی ضعیف تر هستند و هرچه به سمت رنگ های تیره برویم ضخامت نیز بیشتر می شود.

البته دقت کنید این تفاوت در رنگ بندی و ضخامت فقط مختص کش های مینی لوپ، پاورباند و سی ایکس می باشد و کش های پیلاتس 2 متری از این قاعده مستثنا هستند و ضخامت های 0.4 و 0.5 و 0.6 آن ها دارای رنگ بندی مختلفی است.

رنگ بندی کش های پیلاتس

درجه سختی یا مقاومت کش پیلاتس

همان طور که در بالا گفته شد مقاومت کش پیلاتس مینی لوپ، سی ایکس و پاورباند بارنگ آن ها رابطه مستقیم دارد. هر چه به سراغ رنگ های تیره بروید تقریباً ضخامت بیشتر می شود. به عنوان مثال کش های سی ایکس مشکی و طوسی تحمل وزنی بالاتری دارند.

متناسب با ورزشی که انجام می دهید درجه سختی کش پیلاتس را به درستی انتخاب کنید. اگر تازه شروع به تمرین کرده اید به دنبال کش های پیلاتس با مقاومت های لایت و مدیوم بوده و اگر حرفه ای هستید توصیه ما مقاومت های heavy و super heavy می باشد. در کل درجه سختی کش های پیلاتس به ترتیب درجه های super light – light – medium – heavy - super heavy می باشد.

تاریخ 1400/08/24
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر ناشناس
14:41 - 1401/05/02
ممنون از شما
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد