منو
نمایش محتوا

راهنمای خرید کرم پودر خوب و آموزش نحوه استفاده از آن

تهیه بهترین کرم پودر یکی از اصلی ترین اولویت ها برای آرایش و گریم بوده و در واقع می توان از کرم پودر به عنوان بیس و پایه آرایش نام برد. در دنیای امروز که توجه به زیبایی و مد مورد توجه بسیاری از بانوان است انتخاب لوازم آرایش متناسب با پوست در بین میلیون ها برند مختلف کاری دشوار به نظر می رسد. خصوصا در مورد کرم پودر که در تماس مستقیم با پوست است، یک انتخاب نادرست ممکن است منجر به ایجاد آسیب های جبران ناپذیری در پوست شود.

کرم پودر چیست

کرم پودر چیست؟

کرم پودر یا فوندیشن برای زیرسازی آرایش مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع اولین چیزی که شما برای پیاده سازی یک آرایش زیبا و مشتری پسند نیاز خواهید داشت، همین فوندیشن یا کرم پودر است. کرم پودر قادر است یک جلای بی عیب و نقص به چهره شما بدهد؛ البته به شرط آن که نسبت به این لوازم آرایش آگاهی کامل داشته باشید.

فوندیشن برای یکنواخت کردن رنگ چهره، پوشاندن لک و نواقص پوست و همچنین جلا دادن به آن مورد استفاده قرار می گیرد. پس بهتر است از کرم پودرهای همرنگ با پوست استفاده شود تا صورت فرم غیرطبیعی به خود نگیرد. بهتر است کرم پودر را به صورت کاملا یکنواخت روی پوست بزنید تا حالت براق پیدا نکند.

کرم پودر یا فوندیشن را اگر با توجه به معیارهای درست و برند مرغوب انتخاب کنیم، نه تنها با پوست آسیبی نمی رسانند، بلکه بسیار مفید نیز خواهند بود. علاوه بر این، اگر پیش از زدن کرم پودر از کرم مرطوب کننده استفاده کنیم، از پوست مقابل گرد و غبار و اشعه های مضر خورشید محافظت خواهد کرد. فوندیشن هایی نیز در بازار وجود دارند که حاوی میزان مناسبی از ضد آفتاب هستند و در واقع مانند تیری در دو نشان عمل می کنند. پس بهتر است برای آن که کرم پودر مناسبی برای خود انتخاب کنید، به وجود یا عدم وجود کرم ضد آفتاب در آن نیز دقت داشته باشید.

روش استفاده از کرم پودر

پیش از زدن کرم پودر ابتدا صورت خود را به خوبی شسته و مرطوب کننده بزنید. بهتر است کمی صبر کنید تا مرطوب کننده خشک شود. در مرحله بعد می توانید جهت افزایش ماندگاری آرایش خود، از پرایمر استفاده کنید. بعد از پرایمر، می توانید از کانسیلر برای پوشاندن جای جوش، جای زخم و سیاهی دور چشم استفاده کنید.

روش استفاده از کرم پودر

حال زمان استفاده از کرم پودر فرا می رسد. یک برس آرایشی مرغوب بردارید و کرم پودر را به تمام نواحی صورت خود پخش کنید. جهت عدم نمایش تفاوت بین رنگ پوست صورت با گردن، بهتر است کرم پودر را به گردن تان نیز بزنید. بعد از کرم پودر زدن می توانید به سراغ نوع پودری یا پنکک بروید و آرایش صورت خود را تثبیت کنید.

ویژگی های کرم پودر خوب

پوشانندگی بالا یکی از مهم ترین ویژگی های یک کرم پودر خوب است. استفاده از کرم پودر با کاور بالا به افرادی که پوست صورتشان دارای نواقصی مانند آکنه، جوش و زخم است، توصیه می شود. نکته دیگر توجه به ضد حساسیت بودن کرم پودر است.

ازآنجایی که این محصول به عنوان زیرساز آرایش عمل می کند، در صورت استفاده از انواع نامرغوب آن احتمال بروز حساسیت و مشکلات پوستی وجود دارد. از دیگر ویژگی های کرم پودر باکیفیت، بافت سبک و جلوه طبیعی آن روی پوست صورت است؛ خصوصاً اگر از کرم پودر به عنوان یکی از اقلام گریم استفاده شود.

کرم پودر مناسب برای انواع پوست

کرم ها باید بر اساس نوع پوست انتخاب شوند و ما نمی توانیم از هر نوع کرم پودری استفاده کنیم. این نوع کرم ها با اشکال مختلف نظیر کاسه ای، پالتی، پمپی و تیوپی برای پوست های خشک، چرب، نرمال و مختلط در بازار ارائه می شوند.

کرم پودر مناسب برای پوست خشک: پوست هایی که از رطوبت و چربی کافی برخوردار نبوده و گویا رنگ آن ها تیره به نظر می رسد. و اشخاص بعد از شستشو احساس خارش و پوسته پوسته شدن می کنند. برای این نوع افراد کرم پودرهای مایع روغنی می تواند بهترین انتخاب باشد. در ضمن این افراد برای رفع خشکی پوست می توانند از کرم آبرسان برای طراوت و شادابی پوست استفاده کنند.

کرم پودر مناسب برای پوست چرب: پوستی براق و دارای منافذ متعددی است. که افراد دارای چنین پوستی باید از یک کرم پودر مناسب استفاده کنند. درصورتی که غیرازاین باشد علاوه بر تشدید براقیت، جوش های زیادی نیز روی پوست پدیدار خواهد شد. که توصیه می شود از کرم های جامد و مایع استفاده کنند.

نحوه انتخاب کرم پودر خوب

کرم پودر مناسب برای پوست نرمال: پوست نرمال مطلوب ترین نوع پوست می باشد. این نوع پوست از آب و چربی خوبی برخوردار است. اگر شما جزء افرادی هستید که از این نوع پوست برخوردار هستید می توانید از هر نوع کرم پودری استفاده کنید.

کرم پودر مناسب برای پوست مختلط: در این گونه پوست ها قسمت هایی از پوست چرب و قسمت هایی از پوست خشک می باشد. که افراد داری این گونه پوست ها باید از دو کرم متفاوت برای فصل گرما و سرما استفاده کنند. کرم پودر مایع بر پایه آب برای این نوع پوست ها مناسب می باشد.

موارد مهم هنگام خرید کرم پودر

نور مناسب در محیط: همیشه حواستان باشد باید خرید لوازم آرایشی و مخصوصا کرم پودرها را در زیر نور مناسب انجام دهید. در حقیقت باید در هنگام خرید کرم پودر با هر برند و مدلی که هست، آن را در زیر نور مناسب؛ یعنی نه خیلی سفید و نه خیلی زرد امتحان کنید و از تاثیرپذیری آن بر روی پوست خود اطمینان حاصل نمایید. بهترین موقع برای خرید این نوع از لوازم آرایشی و بهداشتی، ظهر می باشد.

رنگ پوست: دومین موردی که باید پس از توجه به نور مناسب در محیط به آن دقت داشته باشید، رنگ پوست شما می باشد. رنگ پوست انسان ها بطور کلی به ۳ دسته: سرد، گرم و خنثی تقسیم می شود که برای هر یک از آنان یک تم رنگی از کرم پودرها مناسب استفاده قلمداد می شوند.

نوع پوست: نوع پوست شما نیز انتخاب و خرید کرم پودرتان می توان مهم تلقی شود! پوست انسان بطور کلی به ۴ دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: پوست های معمولی، پوست های خشک، پوست های چرب و پوست های ترکیبی یا مختلط می باشند.

برای هر یک از این نوع پوست ها همچون بخش قبلی، باید از یک نوع کرم پودر استفاده کرد که البته توصیه می کنیم پیش از اقدام جهت خرید یک لوازم آرایشی و زیبایی حتما با انجام آزمایشاتی کاملا ساده و منطقی در خانه، میزان شناخت خود از نوع پوستتان را افزایش دهید.

کرم پودر

تناسب رنگی: از دیگر مواردی که البته غیر مستقیم در بخش های قبلی به آن اشاره نموده ایم، سازگاری رنگ کرم پودر انتخابی شما با رنگ پوستتان است که قطعا سبب جذابیت دو چندانی شما در پیش دوستان و سایر محیط های بیرون از منزل خواهد شد. برای انتخاب کرم پودر، بهتر است از تسترهایی که در داخل فروشگاه ها قرار داده شده اند استفاده کنید و مقداری از آن را بر روی پوست خود، قرار دهید تا از میزان سازگاری و یا ناسازگاری رنگ کرم پودر انتخابی تان با رنگ پوستتان اطلاع حاصل نمایید.

قیمت کرم پودر: موارد زیاد و حائز اهمیتی همچون نام و آوازه برند تولید کننده، مقدار موجود در بسته، نوع کرم پودرها که می تواند کرمی باشد یا فومی، خامه ای، بالشتی، سرمی، خمیری و غیره بر روی قیمت کرم پودر تاثیر می گذارد که البته با توجه به نقش مهم استفاده از اینگونه وسایل آرایشی و بهداشتی در زیبایی چهره شما، پیشنهاد می کنیم فقط و فقط به دنبال کرمی باشید که به لحاظ های گفته شده متناسب استفاده بر روی صورت شما باشد.

تاریخ 1399/10/22
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است