منو

راهنمای انتخاب و خرید کرم ضد تعریق و نکات مهم هنگام استفاده آن

تعریق یک فعالیت طبیعی بدن است که اتفاقاً برای تعادل دمای بدن و خروج سموم بدن از طریق غدد تعریق و منافذ پوست ضروری ست. اما همیشه هر فعالیت و اتفاق مفید، خوشایند نیست. تعریق نیز یکی از پرسودهای دردسرساز است که متأسفانه برای بسیاری از افراد تبدیل به یک مشکل جدی شده که حاضرند برای رفع آن دست به هر کاری بزنند.

معمولاً در اطرافمان با افراد زیادی سروکار داریم که از تعریق در بدن به ویژه ناحیه زیر بغل شکایت می کنند اما برخی افراد هم هستند که شکایتشان از عرق کردن بیش ازاندازه کف دستشان است.

کرم ضد تعریق چیست

کرم ضد تعریق چیست؟

کرم ضد تعریق کف دست یکی از راه هایی است که برای درمان پیشنهاد می شود. توصیه ما به شما در وهله اول این است که حتماً به پزشک متخصص مراجعه کرده تا دلیل اصلی این تعریق را متوجه شوید. ممکن است تعریق کف دست حاصل مشکلات هورمونی، ژنتیکی، اختلالات عصبی و استرس، ناراحتی قلبی و یا عوارض کرم زیر بغل کلیون مصرف برخی داروها باشد. با پیدا کردن علت اصلی نصف راه را پیموده اید و معمولاً با شروع درمان برای مشکل اصلی، تعریق کف دست خودبه خود درمان می شود.

در بیشتر مواقع پزشکان برای افرادی که این مشکل را دارند کرم ضد تعریق کف دست تجویز می کنند. این کرم برخلاف نامش تنها برای استعمال در کف دست طراحی نشده و می توانید آن را در هر نقطه ای از بدنتان که زیاد عرق می کند، استفاده کنید. در ظاهر کرم ضد تعریق کف دست شبیه به سایر کرم ها از جمله کرم مرطوب کننده دست است اما ترکیباتی که در این محصول به کاررفته است موجب کاهش تعریق در ناحیه کف دست می شود.

همان طور که می دانید یکی از پرکاربردترین ترکیبات در محصولات ضد تعریق آلومینیوم کلراید است. این ماده غدد تعریق را از کار انداخته و تا زمانی که اثر کرم پابرجاست از عرق کردن کف دست جلوگیری می کند. بهترین زمان جهت استفاده از کرم ضد تعریق کف دست شب ها بوده و پیشنهاد می شود پیش از خواب به خوبی دست ها را شسته و خشک کنید و سپس مقداری از کرم را بر کف دست خود پخش کرده و ماساژ دهید. قطعاً روز بعد شاهد اثر معجزه آسای این محصول خواهید بود.

بدن ما برای آن که در شرایط مختلفی از جمله گرما، خنک بماند و تعادل شیمیایی خون را حفظ کند، باید عرق کند. اما گاهی این عرق کردن به قدری شدت پیدا می کند که فرد با عواقب آن، مانند خیس شدن و بو گرفتن بدن و لباس هایش دچار مشکل می شود. گاهی شدت تعریق بدن آن قدر زیاد است که کف دست ها همواره خیس است یا از چانه فرد قطرات عرق می چکد.

تعریق بیش از حد و غیر قابل کنترل بدن، که به آن هایپروهیدروزیس میگویند، به ظاهر یک مشکل بدون راه حل به نظر می رسد. اما محصولاتی مختلفی در بازار وجود دارند که می توانند معضلات ناشی از تعریق زیاد را تا حدی برطرف کنند. یکی از این محصولات کرم ضد تعریق است.

کرم ضد تعریق در واقع یک محصول بهداشتی است که از نظر جنس، درست مانند کرم های معمولی دست و صورت است. شما به عنوان مصرف کننده می توانید در هر بار استفاده از کرم ضد تعریق، به اندازه یک نخود از این محصول را بردارید و روی بدن خود بمالید.

یکی از مزیت های کرم ضد تعریق این است که در همه قسمت های بدن قابل استفاده است. به این معنی که اگر تمام نقاط بدن شما زیاد عرق می کند می توانید از این محصول استفاده کنید. به طور مثال کسانی که به هایپروهیدروزیس مبتلا هستند در ناحیه زیر بغل، کف دست ها، کشاله ران، میان دو کتف و پاها زیاد عرق می کنند. کرم ضد عرق این قابلیت را دارد که در همه قسمت های بدن مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای کرم ضد تعریق

کرم ضد تعریق محصولی کاربردی است که مزایای مناسبی دارد. در ادامه به بررسی این مزایا می پردازیم.

 • به حداقل رساندن تعریق
 • رفع کردن بوی بد تعریق
 • معطر بودن و ایجاد بوی خوب برای بدن
 • از بین بردن میکروب ها و باکتری های بدن
 • تحریک نکردن پوست
 • آنتی بیوتیک قوی

راهنمای خرید کرم ضد تعریق

ترکیبات کرم ضد عرق

اصلی ترین ماده ای که این کرم را تبدیل به یک محصول ضد عرق می کند، آلومینیوم کلراید است. آلومینیوم کلراید یک ماده شیمیایی است که منجر به فلج موقت و قطع کوتاه مدت فعالیت غدد تعریق می شود. به این ترتیب استفاده از بهترین کرم ضد عرق زیر بغل یعنی بدنتان برای مدت زمان مشخصی عرق نخواهد کرد.

فتالات ها دیگر موادی هستند که در ترکیب اغلب کرم های ضد تعریق وجود دارند. این مواد به دلیل حالت روغنی و چربی که دارند در برخی از کرم های آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. نوع خاصی از فتالات ها نیز در ترکیبات کرم های ضد تعریق وجود دارند. فتالات ها سبب می شوند که مواد کرم نرم شده و روی پوست پخش شوند

آیا این مواد برای بدن مضر نیستند؟

از زمان ورود محصولات ضد تعریق به دنیای محصولات بهداشتی، بحث های زیادی در خصوص مضر بودن یا نبودن ترکیبات آن ها مطرح شده است. همچنین آزمایش های گسترده ای در این خصوص انجام شده است. بحث برانگیز ترین ماده ای که در کرم های ضد تعریق وجود دارد، همین آلومینیوم کلراید است.

همواره این سؤال از سوی مصرف کنندگان محصولات ضد تعریق وجود دارد که آیا آلومینیوم کلراید سرطان زا است یا خیر؟ این پرسش به ویژه توسط خانم هایی مطرح می شود که از محصولات ضد عرق از جمله کرم ضد تعریق زنانه یا انواع ضد عرق های رولی یا استیک استفاده می کنند و نگران ارتباط ترکیبات این محصولات با سرطان پستان هستند.

پاسخ این پرسش آن است که هنوز نمی توان با اطمینان گفت که این ماده هیچ ارتباطی با ایجاد تومورهای سرطانی ندارد یا قطعاً در طول زمان منجر به سرطان پستان می شود. در حقیقت گرچه اطلاعات و آمارهای بسیاری به ظاهر اثبات می کنند که آلومینیوم کلراید موجود در کرم ضد تعریق زنانه نمی تواند به تنهایی دلیل شکل گیری تومور سرطانی یا پیشرفت آن شود، اما نمی توان منکر ضررهای ماده ای شد که غدد تعریق بدن را فلج می کند و مانع از فعالیت روتین و عادی آن ها می شود.

در خصوص کرم ضد تعریق نیز باید این موضوع را مد نظر قرار داد که این محصول یکی از اولین پیشنهاد های پزشکان برای رفع مشکل تعریق زیاد به کسانی است که دچار هایپروهیدروزیس هستند. به همین دلیل در ترکیبات این محصول بهداشتی درصد بسیار بالایی از آلومینیوم کلراید وجود دارد.

به هر حال اگر پزشک به شما پیشنهاد کرده است که برای رفع مشکل تعریق زیادتان از کرم ضد تعریق بانوان یا آقایان استفاده کنید، بد نیست با ویژگی های چند محصول پر طرفداری که در بازار وجود دارد بیشتر آشنا شوید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

کرم ضد تعریق دست

بهترین برندهای کرم ضد تعریق

برندهای معروف زیادی در ارتباط با کرم ضد تعریق، این روزها فعالیت می کنند که از جمله آنها به مواردی همچون کرم ضد تعریق ویشی Vishy ، اوریف لیم oriflame، کرم ضد تعریق کلیون Cliven، کرم ضد تعریق لامینین Laminin ، کرم ضد تعریق طلسم، میراکل، کرم ضد تعریق جنتالین، کرم ضد تعریق بتیس و غیره می توان اشاره کرد. این برندها در کنار برندهای معتبر ایرانی توانسته اند نظر مثبت بسیاری از مصرف کنندگان ایرانی را جلب کنند.

طریقه مصرف کرم ضد تعریق

برای گرفتن بهترین نتیجه از مصرف کرم ضد تعریق بهتر است آن را به بهترین و درست ترین شیوه مصرف کنیم. طریقه مصرف کرم ضد تعریق به صورت زیر است:

 1. کرم ضد عرق باید هنگام خواب استفاده شود. چرا که در این وضعیت بدن کمترین میزان فعالیت خود را دارد و غدد تعریق هم کمتر کار می کنند. بنابراین مواد موجود در کرم به اندازه کافی فرصت دارند که روی غدد تعریق اثر بگذراند.
 2. قبل از خواب به اندازه یک نخود از کرم را روی کف دست خود بریزید و آن را روی ناحیه زیر بغل، کشاله ران یا هرجای دیگر از بدنتان که لازم است بمالید. برای هر قسمت از بدن به اندازه یک نخود از کرم ضد تعریق کافی است.
 3. صبح بعد از بیدار شدن از خواب با آب ولرم دوش بگیرید و بدنتان را با لیف لطیف و صابون یا شامپوی بدن بشویید.
 4. بعد از خروج از حمام بدنتان را خشک کنید.
 5. نیازی به استفاده از لوسیون بعد از حمام ندارید اما می توانید از دئودورانت یا بادی اسپلش استفاده کنید.

چند نکته مهم در خصوص کرم ضد تعریق

 1. هیچ کرم ضد تعریقی ادعا نمی کند که صد در صد مشکل تعریق بیش از حد بدن را کنترل یا آن را برطرف می کند. شما هم چنین انتظاری از این محصولات نداشته باشید.
 2. برای آن که از کرم ضد تعریق جواب دلخواه را بگیرید باید آن را در مدت زمان مشخصی به طور مداوم استفاده کنید.
 3. کرم های ضد تعریق محصولاتی قوی با درصد بالایی از مواد شیمیایی هستند. بنابراین به هر دلیل ممکن است استفاده از این مواد شما را دچار مشکلات پوستی کند. به محض دیدن چنین تأثیری روی پوستتان مصرف کرم ضد عرق را متوقف کنید.
 4. برخی از کرم های ضد تعریق قابلیت استفاده روی پوست صورت را نیز دارند. اما اگر پوست صورتتان زیاد عرق می کند بهترین کرم ضد عرق صورت برای شما، کرم پودرهای ضد تعریق است. چرا که این محصولات مخصوص پوست نازک و حساس صورت ساخته می شوند.

کرم ضد تعریق

برای تهیه کرم ضد تعریق کف دست هم برندهای ایرانی و هم برندهای خارجی موجود است که با توجه به نوع نیازتان و بودجه ای که در نظر دارید می توانید یکی از آن ها را تهیه کرده و استفاده کنید. روشن است که خرید از کمپانی های شناخته شده کم ریسک تر خواهد بود. البته هر ماده شیمیایی قطعاً عوارضی به همراه خواهد داشت به همین خاطر دستورهای متفاوتی برای ساخت کرم ضد تعریق کف دست خانگی و طبیعی موجود است که شاید مؤثر باشند. به هرحال بابت این معضل هیچ گونه نگرانی نداشته باشید، به راحتی خواهید توانست آن را رفع کنید.

در پایان توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ضد تعریق ها مقالات (ژل ضد تعریق)، (اسپری ضد تعریق) و (مام یا رول ضد تعریق) را نیز در صورت تمایل مطالعه بفرمائید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
مزایای کرم ضد تعریق چیست؟
کرم ضد تعریق محصولی کاربردی است که مزایای مناسبی دارد مانند : به حداقل رساندن تعریق، رفع کردن بوی بد تعریق، معطر بودن و ایجاد بوی خوب برای بدن، از بین بردن میکروب ها و باکتری های بدن، تحریک نکردن پوست و آنتی بیوتیک قوی
قیمت انواع کرم ضد تعریف چند است؟
قیمت انواع کرم ضد تعریق بستگی به عواملی همچون برند شرکت سازنده، حجم کرم و مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد ولی در حالت کلی می توان گفت قیمت انواع کرم ضد تعریق از 50 هزار تومان شروع و تا 500 هزار تومان هم ادامه دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/04/16
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد