منو

کرم دور چشم چیست و چه فوایدی دارد؟ + معرفی بهترین مارکها

پوست دور چشم به دلیل اینکه با باقی پوست صورت متفاوت است و حساسیت بیشتری هم دارد، نیاز به نوع دیگری از محصول برای مراقبت دارد. برای رفع تیرگی اطراف چشم که بسته به ژنتیک و عوامل محیطی مثل رادیکال های آزاد و اشعه های خورشید است، موثر است. از طرفی از پیری پوست اطراف چشم هم پیشگیری می کند. اما بهترین کرم دور چشم چیست؟ کرم دور چشم را چه موقع باید استفاده کرد؟

به گفته متخصصین زیبایی برای مرطوب کردن دور چشم باید از کرم مخصوص به خودش استفاده کنید. مشکلاتی که در ناحیه دور چشم ممکن است به وجود بیاید و همچنین مراقبت های این ناحیه از دیگر بخش های پوست صورت متفاوت است چون هم حساس تر است و هم ظریف و نازک تر، استعداد بیشتری برای خشکی دارد و زودتر هم دچار چین و چروک می شود.

کرم دور چشم

راهنمای خرید کرم دور چشم

گاهی هم مایعات بین بافتی زیر پوست جمع می شوند و باعث پف دار شدن نواحی اطراف چشم می گردند. برای مثال تیرگی اطراف چشم یکی از این مشکلات است که در دیگر بخش های صورت دیده نمی شود. کرم دور چشم برای رفع تیرگی اطراف چشم بسته به ژنتیک و ارثی است و عواملی مانند نور خورشید، سن و ترکیبات خونی هم در ایجاد آن نقش دارد، موثر است.

بسیاری از خانم ها وقتی به فکر استفاده از کرم های دور چشم می افتند دچار تردید شده و نمی دانند واقعا این محصولات زیبایی و کمک درمانی چه تاثیری بر روی پوست حساس ناحیه دور چشم دارد. اما بر خلاف باور برخی افراد که به کرم های دور چشم به عنوان یک محصول تجملی و تبلیغاتی نگاه می کنند، این محصولات فواید بسیار زیادی داشته و به خصوص در زمینه پیشگیری از نشانه های پیری پوست کاملا موثر هستند.

کرم دور چشم چیست؟

معمولا بیشتر کرم هایی که در بازار وجود دارند، با موادی که شامل مقدار زیادی مرطوب کننده هستند، فرموله شده اند ولی در کرم های دور چشم کمی موضوع متفاوت تر است. ساختار اصلی این محصولات را بیشتر آب تشکیل می دهد و گلیسیرین هم جزو دیگر فراورده هایی است که در آن ها وجود دارد و دلیل وجود آن، کمک کردن به پوست برای جذب راحت تر آب است.

موادی به نام امولسیفایرها هم به کرم های دور چشم اضافه می شوند تا آب و چربی از یکدیگر جدا نشوند. البته وجود نرم کننده در ساختار کرم های دور چشم بی تاثیر نیست و باعث می شوند به راحتی روی پوست پخش شوند. نکته ای که درباره کرم دور چشم وجود دارد این است که این محصولات باید از سایر پماد های نرم کننده غلیظ تر باشند تا به راحتی روی پوست لیز نخورند و پخش نشوند.

انواع مختلف کرم دور چشم

عکس انواع مختلف کرم دور چشم

مزایای اصلی استفاده از کرم های دور چشم

کرم های دور چشم این روزها بنا بر دلایل کاملا مشخص، بسیار محبوب شده اند. استفاده اصولی و منظم از این محصولات، مزایایی نظیر رطوبت رسانی، تغذیه پوست و جلوگیری از بروز نشانه های پیری پوست را برای فرد به همراه خواهد داشت. البته این ها فقط بخشی از مزایای استفاده از کرم دور چشم هستند.

به طور کلی ویژگی های یک کرم دور چشم خوب عبارت است از:

  • کاهش چین و چروک های دور چشم
  • کاهش پف دور چشم
  • روشن کننده و از بین برنده تیرگی های دور چشم
  • بازسازی سلول های پوست دور چشم
  • ویتامین رسانی به دور چشم
  • ترمیم و جوانسازی پوست دور چشم
  • آبرسانی دور چشم
  • سفت کننده ناحیه دور چشم

در ادامه به تشریح بیشتر این مزایای خواهیم پرداخت.

کاهش چین و چروک ها

بسیاری از خانم ها این روزها حتی در سنین جوانی شاهد نشانه های پیری پوست هستند. دلایل زیادی مانند قرارگیری در معرض نور آفتاب، خشکی پوست و عادات غلطی مانند کشیدن و مالش دادن پوست وجود دارند که باعث می شوند این نشانه ها زودتر از زمانی که باید، بر روی پوست فرد ظاهر شوند. بنابراین، به توصیه بسیاری از متخصصین زیبایی، خانم ها باید از سنین جوانی و حتی نوجوانی اقدامات پیش گیرانه را در دستور کار قرار دهند.

استفاده از کرم های دور چشم، به طور موثری در کاهش خطوط سطحی و چین و چروک ها در این ناحیه، تاثیرگذار باشد. اما علاوه بر این، این کرم ها در به تعویق انداختن بروز نشانه های پیری پوست نیز نقش موثری دارند.

کاهش چین و چروک صورت

کاهش چین و چروک اطراف چشم توسط کرم دور چشم

بهبود بافت پوست

پوست ناحیه اطراف چشم فوق العاده حساس بوده و نسبت به پوست سایر نقاط صورت، نیازمند مراقبت بیشتری است. از آنجایی که تمام افراد از پوست یکسانی برخوردار نیستند، برای کسب بهترین نتیجه باید حتما از کرم دور چشم مخصوص خودتان استفاده کنید. این محصولات معمولا شامل ترکیبات مشخصی هستند که به خوبی با علائم پیری و سایر آسیب های رایج پوست مبارزه کرده و از بروز آن ها در آینده نزدیک نیز جلوگیری می کنند.

اگر پوست خشکی دارید باید از کرم های دور چشمی استفاده کنید که از پوست شما در برابر خشکی و خشنی بیشتر و ایجاد التهاب های ناشی از آن، محافظت کند. افرادی که پوست چرب دارند با توجه به توانایی کرم دور چشم در کنترل چربی اضافی پوست، می توانند از این محصولات استفاده کنند.

کاهش سیاهی دور چشم

یکی از بهترین روش ها برای رفع تیرگی دور چشم استفاده از کرم های مخصوص چشم است. این کرم ها نسبت به کرم های معمولی بافت سبک تری داشته و به همین دلیل استفاده از آنها بر روی پوست حساس ناحیه اطراف چشم بسیار ساده تر خواهد بود.

کرم چشم حاوی مواد مخصوصی است که می توانند حلقه های تیره اطراف چشم را روشن کرده و همچنین پف زیر چشم را کاهش دهد. در ترکیبات کرم های مخصوص چشم از مواد حساسیت زا نظیر اسانس های عطری استفاده نشده و به همین دلیل بر روی پوست این ناحیه هیچ تاثیر بدی ندارند.

همچنین اگر می خواهید دلایل سیاهی دور و زیر چشم را بدانید می توانید مقاله مرتبط یعنی (علل سیاهی دور چشم) را مطالعه فرمائید.

سیاهی دور چشم

رفع سیاهی و تیرگی دور چشم توسط کرم دور چشم

تامین رطوبت

کرم های دور چشم برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست اطراف چشم انتخابی فوق العاده عالی هستند. مرطوب نگه داشتن پوست این ناحیه به جوان و سالم تر به نظر رسیدن چهره شما کمک زیادی می کند. ترکیباتی که در این نوع از کرم ها وجود دارد بر روی نتیجه کل روتین مراقبت از پوستتان، تاثیر مثبت و محسوسی خواهد گذاشت. برای کسب بهترین نتایج باید کرم دور چشمی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را ارائه دهد.

از بین بردن پف زیر چشم

یکی از دیگر از انواع کرم های دور چشم دیگر، کرم دور چشم مخصوص از بین بردن پف زیر چشم است. یکی از مشکلاتی که اکثرا از آن رنج می برند، پف زیر چشم است. کرم های دور چشم زیادی برای از بین بردن پف زیر چشم وجود دارد.

اما باید دقت کنید که باید همیشه اولویت خود را روی بهترین قرار دهید. معمولا بالا رفتن سن و سال چربی هایی در زیر چشم انباشته می شوند و سبب پف زیر چشم می شوند. موادی مخصوص در این کرم ها وجود دارد که محرک کلاژن است. و این ساختار باعث از بین بردن پف زیر چشم می شود.

کرم دور چشم

نحوه صحی استفاده و مالیدن کرم دور چشم

از چه سنی مصرف کرم دور چشم را شروع کنیم؟

همیشه میگویند پیشگیری بهتر از درمان است. از کرم های دور چشمی که از چروک شدن دور چشم پیشگیری می کنند، پیش از شروع این عارضه استفاده کنید. سنین جوانی بهترین سن برای استفاده از کرم های دور چشم است. حتی اگر هنوز هم سیاهی و چروک های ریز را روی پوست دور چشم خود مشاهده نمی کنید، باز هم استفاده از این کرم ها را جدی بگیرید. به طور کلی تا 20 سالگی نیازی به استفاده از کرم های دور چشم نیست اما از سن 20 سالگی به بعد، باید استفاده از این کرم ها را جدی بگیرید.

کرم های دور چشم دارای چه موادی هستند؟

یک کرم دور چشم خوب، حاوی موادی است که سلول های دور چشم را ترمیم و بازسازی می کند. معمولا کرم های دور چشم خوب، دارای هیالورونیک اسید غلیظ هستند تا علاوه بر آبرسانی، چین و چروک اطراف چشم را کاهش دهند. انواع پروتئین ها و عصاره های جلبک های خاص نیز در این کرم ها یافت می شود تا علاوه بر انعطاف پذیری و مرطوب کنندگی دور چشم، عملیات لیفتینگ دور چشم را هم انجام دهند. لایه برداری نامحسوس کرم های دور چشم، برای افرادی که می خواهند از تیرگی دور چشم رهایی یابند، بسیار موثر است.

ترکیباتی که معمولا در کرم های دور چشم یافت می شوند شامل کافئین، آلفا هیدروکسی اسید، رتینول، عصاره چای سبز، ویتامین کا و ویتامین سی، آنزیم Q10، پپتید، ویتامین E و A و لایه بردارهای ضعیف است که بسته به نوع کرم دور چشم، درصد هر کدام از این مواد تغییر می کند.

راهنمای خرید کرم دور چشم

کرم دور چشم شب یا روز؟

کرم دور چشم برای افرادی که در طول روز از این کرم استفاده می کنند متفاوت تر از افرادی است که از کرم مخصوص دور چشم شبانه استفاده می کنند. کرم دور چشم اگر روزانه استفاده شود باید حتما ضد آفتاب یا همان ضد اشعه ماورای بنفش را داشته باشد. در خرید کرم دور چشم به میزان SPF آن توجه کنید. در صورتی که شبانه از کرم دور چشم استفاده می کنید، کرم های دور چشم فاقد SPF را خریداری کنید.

عوارض کرم دور چشم چیست؟

هر لوازم آرایشی علاوه بر این که به پوست کمک شایانی می کند یکسری عوارضی نیز دارد که باید به آن توجه کنید. به دلیل اینکه پوست اطراف چشم از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است استفاده از کرم های دور چشم ای که از کیفیت خوبی برخوردار نباشند و یا دارای ترکیبات زیاد باشند احتمال اینکه به این ناحیه از پوست آسیب برسد به مرور زمان بسیار زیاد است. (سعی کنید بهترین مدل های کرم دور چشم را بگیرید)

چگونه از کرم دور چشم استفاده کنیم؟

استفاده از کرم دور چشم نیز تکنیک های خاصی دارد شما باید اول از گوشه داخلی چشم هایتان شروع کنید و سپس به سمت بیرون حرکت کنید یا اینکه از گوشه بیرونی چشم ها شروع کنید و به سمت داخل بیایید تا به بینی برسید.

اما آیا باید روی پلک هایتان نیز کرم بزنید؟نه لازم نیست،البته اگر اصرار دارید ضرری ندارد اما بهتر است فقط شب ها بزنید چون وقتی روی پلک ها کرم می زنید در طول روز کرم با مواد آرایشی مخلوط می شود و ممکن است وارد چشم شود و مشکلاتی را به وجود بیاورد. البته بستگی به کرم مصرفی شما هم دارد. بعضی از کرم ها را نباید اصلا روی پلک ها زد البته روی بعضی از کرم ها نوشته شده که روی پلک ها نیزمی توان استفاده کرد.

نحوه استفاده از کرم دور چشم

محل صحیح استفاده از کرم دور چشم

نکته: همیشه برای زدن کرم دور چشم از انگشت حلق استفاده کنید. توجه به این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است به دلیل اینکه انگشت حلقه شما نرم ترین لمس را دارد و کمترین فشار و آسیب را به ناحیه ظریف زیر چشم وارد می کند.

پیشنهاد مطالعه » ماسک زیر چشم چیست؟

معیارهای انتخاب بهترین کرم دور چشم

1- هدف از انتخاب کرم دور چشم : قبل از هر چیز ما باید هدف خود را از انتخاب و خرید یک کرم دور چشم مشخص کنیم. معمولا مقابله با مواردی شامل چروک هایی عمیق یا سطحی در نواحی دور چشم، وجود تیرگی یا کبودی در این ناحیه، خشکی بیش از حد پوست دور چشم و یا حالت پف آلوده در این ناحیه می تواند یکی از اهداف خریدن بهترین کرم دور چشم باشد. شفاف کردن این موضوع برای خود و یا کارشناس زیبایی می تواند کمک بزرگی در انتخاب صحیح یک کرم دور چشم مناسب برای ما باشد.

2 - توجه زیاد به ساختار کرم دور چشم : همواره باید به برچسب فرمولاسیون یا مواد تشکیل دهنده این محصول دقت نمائید. اگر هدف شما مقابله با چین و چروک های افزایش سن می باشد، باید از وجود موادی همچون رتینوئید، آلفا هیدروکسی اسید، کافئین، آنزیم Q10 و ویتامین C در کرم دور چشم خود مطمئن شوید.

3 - مواد ضد تیرگی دور چشم : اگر انتخاب شما یک کرم دور چشم ضد تیرگی باشد، باید حتما موادی همچون هیدروکینون، رتینول، چای سبز، کافئین یا ویتامین K درون آن وجود داشته باشد.

4 - زمان استفاده از کرم دور چشم : کرم دور چشم شب یا روز نیز مهم بوده و باید این مسئله را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال اگر می خواهید از کرم دور چشم خود در زیر میکاپ استفاده نمائید، باید از محصولات مخصوص روز که دارای مواد روشن کننده هستند، استفاده کرده و از وجود SPF مناسب در آن مطمئن شوید.

5 - قیمت کرم دور چشم : استفاده از کرم دور چشم گران قیمت به هیچ عنوان نمی تواند معیاری مناسب جهت تضمین بهبود این ناحیه باشد. در بسیاری از موارد استفاده از یک محصول ارزان قیمت نیز می تواند بسیار پرثمر بوده و یا حتی از محصولات گران نیز بهتر باشد.البته برعکس این مسئله هم وجود دارد و توصیه می شود حتما خرید خود را از فروشگاه های مطمئن انجام دهید تا بتوانید بهترین کرم دور چشم را خریداری کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
مهمترین خواص و فواید کرم دور چشم
کرم های دور چشم مزایایی نظیر رطوبت رسانی، تغذیه پوست و جلوگیری پیری پوست، کاهش چین و چروک های دور چشم، کاهش پف دور چشم، روشن کننده و از بین برنده تیرگی های دور چشم، بازسازی سلول های پوست، ترمیم و جوانسازی پوست دور چشم دارند.
بهترین برندهای کرم دور چشم کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده کرم دور چشم می توان به برند نئودرم، سینره، سی گل، سان سیف، درمالین، پریم، لافارر، پریم، لورآل، مای، استی لودر، لکسیون، هیدرودرم، نیوآ و بایو آکوا ... اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/21
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
کرم دور چشم دکلره مدل Youth supreme eye حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم دکلره مدل Youth supreme eye حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم ژوونا مدل Nutri-restore حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم ژوونا مدل Nutri-restore حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم کلینیک مدل all about eyes حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم کلینیک مدل all about eyes حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم بایو آکوا مدل سم مار وزن 30 گرم
کرم دور چشم بایو آکوا مدل سم مار وزن 30 گرم
کرم دور چشم تیوپی نئودرم مدل Multi Efficacy حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم تیوپی نئودرم مدل Multi Efficacy حجم 15 میلی لیتر
کرم دور چشم درمالیفت مدل Eyelift Eye Contour حجم 20 میلی لیتر
کرم دور چشم درمالیفت مدل Eyelift Eye Contour حجم 20 میلی لیتر
کرم دور چشم بالای 40 سال سینره حجم 30 میلی لیتر
کرم دور چشم بالای 40 سال سینره حجم 30 میلی لیتر
کرم دور چشم سی گل سری Agepro حجم 20 میلی لیتر
کرم دور چشم سی گل سری Agepro حجم 20 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد