کرم تقویت کننده ناخن چیست؟ نحوه ساخت کرم تقویت کننده خانگی

ناخن ها ممکن است شکننده و ضعیف شوند، عوامل زیادی مانند تماس ناخن با آب از طریق شستن دست ها و یا عادت هایی مانند جویدن ناخن و … باعث ضعیف شدن ناخن ها می شوند. طبق بررسی های انجام شده حدود ۲۰ درصد از افراد ناخن هایی ضعیف و شکننده دارند.

در یک نظر سنجی بزرگ دیگر مشخص شد که شکنندگی و ضعیف بودن ناخن بزرگ ترین نگرانی خانم ها در مورد ناخن بوده که به طور جدی ۷۶ درصد آن ها را تحت تأثیر این مشکل قرار داده است. یکی از راه حل های سریع و مؤثر برای رفع مشکل شکنندگی ناخن استفاده از تقویت کننده ناخن می باشد که موضوع اصلی بحث ما در این مقاله می باشد.

کرم تقویت کننده ناخن

اگر تمایل به حفظ سلامت و زیبایی ناخن های خود دارید، خرید کرم تقویت ناخن را فراموش نکنید. همانطور که خودتان بهتر می دانید دست ها بعد از چهره نقش به سزایی در زیبایی و جلوه ی ظاهری هر فرد دارند، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این ناخن ها هستند که بار زیبایی دست ها را بر دوش می کشند.

تقویت کننده ناخن چیست؟

ناخن ها به طور طبیعی باید ۳ میلی متر در ماه رشد داشته باشند، این میزان از رشد عموما تحت تاثیر موارد مختلفی همچون سن، ارث و فعالیت های فیزیکی نیز قرار خواهد گرفت. در تمامی افراد رشد ناخن های دست از پا بیشتر بوده و جالب است بدانید که عموما رشد ناخن در فصل تابستان از زمستان بیشتر خواهد بود.

ماده اصلی در ساخت ناخن کراتین است که یک نوع پروتئین سخت بشمار می رود. ساختار ناخن متشکل از چند قسمت همچون ریشه، قشمت قابل رویت یا همان کراتین و قسمت زیرین که شامل عروق خونی و اعصاب می باشد و نقش تغذیه لایه کراتینی قابل رویت را بر عهده خواهد داشت.

تقویت کننده های ناخن کمک می کنند سطح کراتین روی ناخن آسیب دیده از خشکی بیش از حد نجات یافته و رشد بهتری را شاهد باشید.

کرم تقویت کننده ناخن دست و پا

علت کاهش رشد و شکنندگی ناخن ها در چیست؟

رشد ناخن ها و شکنندگی آنها تحت تاثیر دو عامل بسیار مهم شرایط فیزیکی و کاری و کمبود های تغذیه ای خواهد بود. به همین دلیل برخی از افراد که مشاغلی همچون پمپ بنزین ها، آرایشگاه ها و … را دارند دارای ناخن های شکننده ای هستند و رشد ناخن در آنها بسیار کم خواهد بود. این مورد در خانم های خانه دار نیز بسیار مشهود است و دلیل آن هم تماس زیاد با مواد شوینده خواهد بود.

دومین دلیل مهم کاهش رشد و شکنندگی ناخن ها کمبود مواد مغذی است، عموما کمبود روی و منیزیم در خون شما می تواند منجر به کاهش رشد و حالت شکنندگی در ناخن ها گردد، که استفاده از مولتی ویتامین ها و یا برخی از مکمل های مخصوص مو و ناخن همچون بیتوین می توانند مشکل شما را بر طرف کنند.

چرا به خرید کرم تقویت ناخن نیاز داریم؟

ناخن ها بر خلاف پوست بدن از ضخامت بیشتری برخوردارند. اما این دلیلی بر مستحکم بودن آن ها نیست. برای داشتن دست هایی زیبا، باید بیش از پیش به سلامت ناخن ها اهمیت دهید. پوست اطراف ناخن ها، کوتیکول ها و حتی سطح ناخن به خودی خود نیاز به توجه و مراقبت دارند. شما اما تنها با خرید تقویت ناخن مناسب و با کیفیت می توانید تمام مراقبت لازم را به دست های خود هدیه دهید.

مرقبت از ناخن دست و پا

ساخت تقویت کننده ناخن خانگی

بهترین داروی تقویت کننده ناخن روغن های طبیعی هستند، روغن ویتامین E، روغن نارگیل، روغن زیتون، شی باتر، روغن کتان، روغن کرچک، روغن درخت چای و روغن هسته انگور را می توانید به صورت روزانه و چند بار در روز مقداری بر روی ناخن ها زده و ماساژ بدهید. مطمئن باشید پس از یک ماه مصرف از دیدن نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

استفاده از این روغن ها کمک می کنند سطح روی ناخن های شما تقویت شده و از خشکی و آسیب نجات پیدا کنند. روغن ها را در زمان مصرف به پوست دور ناخن نیز بزنید و در نهایت از تاثیر فوق العاده آن لذت ببرید. نکته : (تنها یک نمونه از روغن را استفاده کنید نه چند روغن همراه با هم).

می توانید توسط روغن زیتون و کمی آب لیموی تازه نیز کرم تقویت کننده ناخن خانگی برای خود بسازید و روزی چند مرتبه با استفاده از این محلول ناخن های خود را ماساژ دهید؛ این ترکیب علاوه بر استحکام ناخن های شما کمک می کند تا خشکی و زبری و آسیب های سطح ناخن از بین رفته و در نهایت شاهد رشد و زیبایی بیشتری در ناخن های خود باشید.

استفاده از سرکه سیب طبیعی نیز یکی از بهترین تقویت کننده های ناخن گیاهی است که دارای مواد مغذی بسیاری بوده و می تواند ناخن های شما را بهبود ببخشد. برای این کار کافیست تا مقداری سرکه را با دوبرابر آن مخلوط کرده و سپس ناخن های خود را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه داخل این محلول قرار دهید. پس از گذشت مدت زمانی کم که پوست دور ناخن (کوتیکول: پوستی که در محل رشد ناخن وجود دارد) نرم شد شروع کنید و با یک ناخن دیگر کوتیکول را کمی به عقب بدهید.

1400/04/22
ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است