منو
نمایش محتوا

کرم ترمیم کننده چیست و چه فوایدی دارد و چگونه استفاده میشود؟

همگی ما جوش را در دوران جوانی تجربه کرده ایم و برای اغلب ما این اتفاق افتاده است که جای جوش بر روی پوست صورت باقی بماند. همچنین ممکن است خراش هایی بر روی پوست به وجود آمده باشند و جای آنها تصویر ناخوشایندی را به وجود بیاورد. در این موارد بهترین گزینه استفاده از کرم های مفید مانند کرم ترمیم کننده پوست است.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که اثربخشی این کرم ها به میزان کهنگی و عمق جوش و یا زخم بر روی پوست بستگی دارد. بنابراین بهتر است از این کرم ها انتظار معجزه نداشته باشید! در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم به ویژگی های کرم ترمیم کننده پوست و نحوه استفاده از آن بپردازیم.

کرم ترمیم کننده چیست

کرم ترمیم کننده پوست چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که رو به روی آینه بایستید و وقتی دارید خودتان را نگاه می کنید، متوجه جای جوش ها یا زخم ها روی پوستتان شوید؛ یا شاید به خاطر جراحی و ایجاد زخم روی پوستتان یک قسمت ترمیم نشده باقی مانده باشد و یا روی پوست خود اثر سوختگی داشته باشید (ممکن است این سوختگی در اثر تابش اشعه خورشید باشد).

اگر شما جای جوش، سوختگی، زخم و یا خراشی را بر روی پوست خود داشته باشید، با کرم های ترمیم کننده می توانید آن ها را از بین ببرید و پوست خود را صاف و تمیز کنید.

این کرم ها موادی (ضد التهابی و ضد قارچ) دارند که برای بازسازی و شفاف سازی پوست بسیار مفیدند و با جلوگیری از ورود آلودگی به درون زخم سرعت ترمیم آن را افزایش می دهد و هیچ عوارضی نیز در آن ها وجود ندارد، مگر اینکه به یک ماده خاص آلرژی داشته باشید و تماس آن با پوست شما برایتان مضر باشد.

ترکیبات کرم ترمیم کننده

کرم ترمیم کننده همان طور که از نامش پیداست دارای ترکیبات ترمیم کننده از جمله کلاژن و لانولین است. همچنین این محصول حاوی ترکیبات ضد آفتاب برای محافظت از پوست آسیب دیده در برابر اشعه های مضر نور خورشید است.

مواد معدنی و ویتامین ها از جمله ویتامین E نیز از دیگر ترکیبات به کار رفته در این محصول هستند. مرطوب کننده ها هم بخش مهمی از ترکیبات این کرم ها را تشکیل می دهند. ترکیباتی چون گلیسیرین، سوربیتول و ترکیباتی که تحریک کننده کلاژن سازی در پوست هستند نیز برای محافظت از لایه اپیدرم آسیب دیده پوست استفاده می شوند.

همچنین این محصول سرشار از آنتی اکسیدان ها است که می تواند میزان فعالیت رادیکال های آزاد که منجر به کاهش کلاژن سازی می شوند را کاهش دهد. علاوه بر ترکیباتی که نام برده شد، معمولاً از ترکیبات گیاهی و عصاره و روغن گیاهان مختلف در این کرم ها استفاده می شود. زیرا پزشکان معتقدند ترکیبات شیمیایی برای بازسازی و احیای پوست مناسب نیستند.

خرید اینترنتی انواع کرم ترمیم کننده پوست

کرم ترمیم کننده پوست چه کار می کند؟

کرم های ترمیم کننده پوست، اثرات ضد التهابی، مرطوب کنندگی و محافظت کنندگی بالایی دارند. در عین حال مهم ترین کاری که این نوع از کرم انجام می دهد، افزایش سرعت بازسازی پوست و فعال کردن مکانیزم های ترمیمی است.

کلاژن نوعی بافت است که در ترمیم پوست اثر بسیار زیادی دارد. این کرم با تحریک کلاژن سازی در پوست سبب می شود که زخم ها به سرعت بهبود یابند و آثار آنها تقریبا از روی پوست از بین برود. اثرات ضد التهابی و ضد دردی هم که این محصولات دارند، سوزش، درد و خارش محل زخم را کاهش می دهند و احساس ناراحتی را از شما دور می کنند.

از طرفی مرطوب نگه داشتن سطح زخم مانع تبخیر آب از بافت های تازه شکل گرفته می شود و خشکی زخم را کنترل می کند. بسیاری از کرم های ترمیم کننده میزان مناسبی مواد ضد آفتاب هم در ساختار خودشان دارند. بنابراین پوست های تازه تشکیل شده که در برابر آثار زیان آور اشعه خورشید مقاومت کمی دارند هم حفظ می شوند.

این کرم ها حتما خواص ضد باکتری و ضد قارچ دارند و از تجمع میکروارگانیسم ها در اطراف زخم جلوگیری می کنند. بنابراین در تمام روند ترمیم زخم ها از آنها محافظت می کنند.

مزیت استفاده از کرم ترمیم کننده چیست؟

استفاده از این کرم بعد از آسیب به پوست فواید زیادی دارد. مهم ترین مزیت این کرم خاصیت ضد قارچ و باکتری آن است که از تجمع قارچ و باکتری بر روی زخم جلوگیری به عمل می آورد و اجازه نمی دهد جای زخم عفونت کند. دلایل دیگر استفاده از این کرم به شرح زیرند:

 • ضد عفونی کردن و تمیز نگه داشتن محل زخم، جوش یا آسیب پوستی
 • کمک به ترمیم و بازسازی پوست آسیب دیده
 • رفع قرمزی زخم ها یا لکه ها
 • رفع سوزش و خارش زخم ها و لک های پوستی
 • تحریک ساخت کلاژن و الاستین در درمان جای زخم و لک
 • کمک به رفع کک و مک
 • تنظیم رطوبت و چربی پوست آسیب دیده
 • از بین بردن قارچ های سطح پوست و جلوگیری از تکثیر آنها
 • از بین بردن اثر آفتاب سوختگی

تاثیر کرم ترمیم کننده پوست صورت

تفاوت کرم های ترمیم کننده با پماد ترمیم کننده زخم چیست؟

تفاوت کرم های ترمیم کننده پوست و پمادها در مواد به کار رفته در آن ها و روش ساخت شان است. به طور کلی کلاژن و لانولین از مواد به کار رفته در این محصول هستند که معمولا مقدار آن در کرم ها بیشتر از پمادهاست. همچنین روش استفاده از هر کدام نیز متفاوت بوده که کرم ها به صورت مالشی و ضربه ای به پوست جذب می شوند و پمادها با ماندگاری بر روی پوست.

همچنین کاربرد کرم های ترمیم کننده بیشتر است و به غیر از زخم های کوچک می تواند جای جوش و تبخال را نیز ترمیم کند، اما پماد ترمیم کننده زخم، همانطور که از نامش پیداست، مخصوص ترمیم زخم است و می توان زخم های کوچک و بزرگ را ترمیم کرد. باید بدانید که در پمادها از مواد سازنده وازلین استفاده بیشتری می شود، زیرا خاصیت جذب آن را به پوست بیشتر می کند.

آیا پماد زینک اکساید ترمیم کننده است؟

زینک اکساید در واقع همان اکسید روی است، روی ماده ای است حیاتی که در بدن انسان به مقدار زیادی وجود دارد مطالعات نشان داد زمانی که بدن دچار کمبود روی است ترمیم زخم ها به کندی صورت می گیرد.

در مطالعه ای دیگر که بر روی افرادی که دچار زخم های سطحی شده بودند انجام شد به برخی از این افراد اکسید روی را به صورت خوراکی تجویز کردند و برای برخی دیگر به صورت استعمال خارجی از آن استفاده شد نتیجه این بود که افرادی که از زینک اکساید به عنوان پماد موضعی استفاده کرده بودند روند بهبود زخم هایشان با سرعت بیشتری انجام شد. در بین افرادی که اکسید روی را به صورت خوراکی مصرف کرده بود نتیجه متغیر بود.

بنابراین در جواب این سوال که آیا پماد زینک اکساید ترمیم کننده است باید بگوییم که بلی نقش اکسید روی در ترمیم انواع زخم ها بسیار پر رنگ است و جالب است که بدانید از این ماده سالها است که به عنوان ماده ای فعال در کرم های ضد آفتاب و لوسیون ها استفاده می شود.

انواع کرم ترمیم کننده

این کرم به سه دسته ملایم، متوسط و قوی دسته بندی می شوند و هریک کارکرد خاصی بر روی پوست دارند:

 • کرم ملایم: رفع لک های ناشی از جای جوش و آفتاب
 • کرم متوسط: رفع جای جوش عمیق، اسکار، زخم های کوچک و سوختگی های خفیف
 • کرم قوی: رفع زخم های عمیق مانند زخم های ناشی از جراحی

ترمیم زخم روی پوست

یک کرم ترمیم کننده خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از ویژگی هایی که باید یکی کرم ترمیم کننده داشته باشد، چند کاربردی بودن آن است که باعث افزایش فروش آن نیز می شود. به طور مثال شما یک کرم را مشاهده می کنید که دارای ویژگی های کلاژن سازی و ترمیم کنندگی است، بنابراین شما برای خرید آن اقدام خواهید کرد و خرید یک کرم کلاژن ساز و یک کرم ترمیم کننده را فراموش می کند.

دیگر ویژگی که کرم های ترمیم کننده باید داشته باشند، مدت تاثیرگذاری است. به طور کلی کرم ها باید تاثیر خود را در کمترین زمان ممکن بر روی پوست بگذارند و مدت زمان زیادی بر روی پوست آن ها باقی بماند که در مصرف آن کمتر شود و به صرفه باشد.

همان طوری که در قسمت های قبل اشاره کردیم دیگر ویژگی که کرم های ترمیم کننده باید داشته باشند، این است که باید دسته بندی داشته باشند. به طور مثال کرم های ترمیم کننده باید به 3 دسته ملایم، متوسط و قوی تقسیم شوند که کاربر با توجه به نیاز خود هر کدام را خریداری کند.

کرم های ملایم برای رفع التهاب ها و رفع سوختگی سطحی، کرم های متوسط برای جای جوش و زخم های سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. کرم های قوی نیز اغلب برای رفع جای زخم جراحی و اسکار عمیق استفاده می شوند.

معروف ترین کرم ترمیم کننده پوست

کرم ترمیم کننده رژودرم

این کرم، کرمی محبوب در میان خریداران کرم ترمیم کننده پوست است. این کرم با لایه برداری از پوست به زیباسازی و پاکسازی پوست کمک می کند. اگر این کرم در صورت بروز زخم بر روی پوست مورد استفاده قرار گیرد به سرعت به درمان کمک می کند. همچنین این کرم برای رفع جای زخم های قدیمی نیز بسیار تاثیر گذار است. این کرم را می توانید به عنوان کرم روشن کننده پوست نیز به کار ببرید. این کرم با اثرات ضد التهابی بر روی پوست به لطافت و شادابی پوست کمک می کند.

کرم ترمیم کننده اون

کرم سیکالفیت اون دارای موادی است که التهاب پوست را از بین می برد و ترمیم پوست را تسریع می بخشد. این کرم را می توان برای پوستهای حساس نیز به کار برد. استفاده از این کرم در کودکان و نوزادان نیز بلامانع است.

بهترین برند های کرم ترمیم کننده پوست

کرم ترمیم کننده سی گل

این کرم محصولی منحصر به فرد است و معمولا بعد از اپیلاسیون، لیزر، میکرودرم اپرژن و الکترولیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این کرم برای درمان بریدگی و زخم های سطحی پوست بسیار مناسب است و قرمزی ناشی از آفتاب سوختگی و یا سولاریوم را از بین می برد.

کرم ترمیم کننده سینره

این کرم دارای خاصیت آنتی باکتریالی است و به ترمیم جای زخم و بریدگی های سطحی کمک می کند. این کرم با تسکین درد، کلاژن سازی پوست را تسریع می بخشد و از تکثر باکتریها و قارچ ها در قسمت پوست آسیب دیده جلوگیری به عمل می آورد.

کرم ترمیم کننده آلفا (پماد آلفا)

پماد آلفا یک ترمیم کننده کاملا طبیعی است و اثرات شگرفی در درمان انواع زخم ها و آسیبهای پوستی دارد. این پماد به درمان سوختگی پوست و کنترل عوارض ناشی از آن کمک می کند.

روش استفاده از کرم ترمیم کننده

استفاده از کرم های ترمیم کننده بسیار ساده است و شما می توانید در چند مرحله بهترین روش استفاده از این کرم ها را انجام دهید. برای شروع استفاده از این کرم ها شما در ابتدا باید صورت خود را به خوبی بشویید و بعد آن را خشک کنید.

بعد از شستشوی صورت، نوبت به مرطوب کردن پوست با دستمال مرطوب است که باعث باز شدن منافذ پوست شما می شود. سپس باید کرم را به صورت نقطه ای در 7 نقطه از پوست صورت و یا به صورت یک نخود بر روی محل مورد نظر بزنید. در ادامه آن را به صورت دورانی بر روی پوست بمالید و بعد از مدت کوتاهی به آن ضربه بزنید تا به خوبی جذب پوست شود.

نحوه استفاده از کرم ترمیم کننده پوست

سخن پایانی

در این مطلب از طوطی کالا کرم های ترمیم کننده را به شما معرفی کردیم و روش استفاده از آن ها را گفتیم. با توجه به اینکه این کرم ها برای ترمیم پوست بسیار مفید هستند، باید بدانید که استفاده از آن ها برای پوست های صاف و آسیب ندیده، می تواند مضر باشد. بنابراین اگر قصد بهبود کیفیت پوست خود را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که از کرم های مناسب استفاده کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

تاریخ به روز رسانی : 1401/01/08
کرم ترمیم کننده سیوند مدل کالاندولا حجم 30 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده سیوند مدل کالاندولا حجم 30 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده دکتر ژیلا مدل THERAPEUTIC حجم 30 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده دکتر ژیلا مدل THERAPEUTIC حجم 30 میلی لیتر
کرم بازسازی کننده سی گل 10 درصد مدل Mimosa حجم 30 میلی لیتر
کرم بازسازی کننده سی گل 10 درصد مدل Mimosa حجم 30 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده پوست لافارر مدل Sucranica حجم 30 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده پوست لافارر مدل Sucranica حجم 30 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده زخم سینره حجم 40 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده زخم سینره حجم 40 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده نوتروژینا مدل cica حجم 100 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده نوتروژینا مدل cica حجم 100 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده اسکار هیل مدل Esthetique وزن ۱۰ گرم
کرم ترمیم کننده اسکار هیل مدل Esthetique وزن ۱۰ گرم
کرم ترمیم کننده اون مدل سیکالفیت پلاس حجم 40 میلی لیتر
کرم ترمیم کننده اون مدل سیکالفیت پلاس حجم 40 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد