منو

راهنمای خرید کالسکه کودک و بررسی انواع و ویژگی های هر کدام

اگر به تازگی صاحب فرزند شده اید یا کودکتان تا چند وقت دیگر به دنیا خواهد آمد، ممکن است شما هم مثل دیگر والدین به دنبال خرید یک کالسکه نوزاد مناسب باشید.

کالسکه یک وسیله ضروری در بین ابزارهای مورد نیاز برای حمل و نقل راحت کودک در خارج از منزل است و می تواند خاطرات خوشی را در زمان پیاده روی های روزانه برای شما و همسرتان ایجاد کند، البته به شرط آنکه به درستی انتخاب شود.

از آن جایی که کودکان بدن حساسی دارند، لازم است در هنگام خرید کالسکه نوزاد به نکاتی توجه شده و بهترین کالسکه موجود خریداری شود تا کودک از آسیب های مختف در امان باشد به عبارتی همچون ماشین شما، کالسکه کودک هم باید ایمن، قابل اعتماد و راحت باشد.

راهنمای خرید کالسکه کودک

راهنمای خرید کالسکه کودک و نوزاد و معرفی انواع مختلف آن

بنابراین پیش از خرید هر کالسکه کودک و نوزاد می بایست در رابطه با انواع آن، برندهای معتبر و همچنین مزایا و معایب استفاده از آن اطلاعات کاملی را به دست آورید. در این مقاله از طوطی کالا به بررسی انواع کالسکه های نوزاد پرداخته ایم و نکات مهمی را که می بایست هنگام خرید کالسکه توجه نمایید، بیان کرده ایم، پس با ما تا انتها همراه باشید.

کالسکه نوزاد چیست؟

کالسکه نوزاد وسیله ای چهار چرخ برای حمل نوزاد میباشد که توسط نیروی که از طرف افراد به آن وارد میشود به حرکت در می آید. از کالسکه نوزاد با عناوین دیگری نظیر کالسکه کودک و کالسکه بچه نام برده میشود. از کالسکه هنگام پیاده روی در خارج از خانه استفاده میشود. کالسکه یکی از مهم ترین وسایل حمل ونقل کودک است و حمل کودک را برای پدر و مادر به قدری آسان میکند.

کالسکه یکی از مهم ترین اقلام سیسمونی است که معمولا تا حدود پنج سالگی کودک مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اگر اهل گشت و گذار و خیابانگردی هستید بسیار برای شما مفید خواهد بود، اما فراموش نکنید کالسکه خوب فقط یک محفظه با سه یا چهار چرخ نیست. بنابراین در انتخاب این وسیله باید دقت کافی داشته باشیم.

مزایای خرید کالسکه بچه

اضافه شدن یک فرشته کوچک به زندگی قطعا برای هرکسی خوشحال کننده است. اما داشتن یک نوزاد و کودک مشکلاتی را نیز به همراه دارد. خرید کالسکه بچه به والدین کمک می کند تا بتوانند زندگی راحت تری را با کودک خود تجربه کنند.

اگر قبل از به دنیا آمدن کودکتان خیلی راحت و بی دغدغه به مسافرت و پارک و تفریح می رفتید باید بدانید که برای ادامه این روند همراه با کودک، وسایل مخصوص آن را نیز تهیه کنید. خرید کالسکه بچه به این امر کمک خواهد کرد که در جابجایی ها کمتر خسته شوید.

مزایای کالسکه نوزاد

انواع کاربردها و مزایای کالسکه کودک

یکی دیگر از مزایای خرید کالسکه بچه آسایش و راحتی خود کودک است. نشستن در کالسکه و دیدن مناظر اطراف موجب این می شود که کودک کمتر بهانه گیری کند و دیرتر خسته شود. واقعاً خرید کالسکه بچه یکی از ضروریات هنگام خرید سیسمونی هست که می تواند از همان بدو تولد تا چهار سالگی و بیشتر کمک رسان شما باشد.

انواع کالسکه کودک

کالسکه ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها از قابلیت ها و مزایای مختلفی برخوردار هستند. برخی از کالسکه ها تنها برای کودکان زیر 6 ماه مناسب بوده و برخی برای کودکان 6 ماه به بالا قابل استفاده هستند. در ادامه چند مدل از انواع مختلف کالسکه نوزاد را معرفی خواهیم کرد و ویژگی های آنها را با هم بررسی می کنیم.

کالسکه سنتی (Traditional Stroller)

رایج ترین نوع کالسکه موجود در بازار، کالسکه سنتی بوده که از بدو تولد تا چند سالگی قابل استفاده می باشد. این کالسکه ها دارای طراحی استانداردی بوده و از قابلیت مانور خوبی برخوردار هستند که به راحتی در تمامی سطوح از جمله آسفالت، سنگ فرش، سرامیک، سنگ و… حرکت می کنند.

پشتی این صندلی ها قابلیت خم شدن تا 180 درجه را داشته که این قابلیت می تواند آن را به یک تختخواب تبدیل کرده و به همین دلیل برای نوزادان زیر 6 ماه که توانایی نشستن ندارند نیز گزینه مناسبی باشد. این کالسکه ها دارای پشتی راحتی بوده که در حالت ها و زوایای مختلفی می تواند قرار بگیرد و در برخی موارد امکان استفاده از آن ها به عنوان صندلی ماشین نیز وجود دارد.

کالسکه سنتی کودک

عکس کالسکه سنتی کودک

این کالسکه های سنگین نیستند و معمولا دارای سایبان، گارد محافظ و یک سبد در قسمت زیر صندلی می باشد در بعضی از مدل ها قابلیت قرار دادن صندلی رو به مادر و رو به محیط وجود دارد تا کودک بتواند هم والدین و هم محیط را تماشا کند. این مدل کالسکه ها بهترین وسیله برای گردش و پیاده روی می باشد.

کالسکه چتری یا دسته عصایی (Umbrella Stroller)

این نوع کالسکه سبک تر از مدل های دیگر است و دسته هایی شبیه به دسته چتر دارد و معمولاً کمتر از ۶ کیلوگرم وزن دارد، کالسکه چتری یا کالسکه های عصایی نیز گفته می شود. کالسکه چتری برای مسافرت و رفت وآمد در شهر و برای کودکانی که قادر به نشستن هستند، گزینه ای مناسب است.

همچنین می توان آن را به راحتی تا و جا به جا کرد. بعضی از مدل های آن را می توان به عنوان صندلی اتومبیل نیز به کاربرد که در این صورت نیاز به آداپتور وجود دارد. سایز کوچک این کالسکه ها معمولاً برای کودکان بزرگ تر ناراحتی ایجاد می کند؛ به خصوص اگر کودک لباس های زمستانی و ضخیم به تن داشته باشد. بعضی از این کالسکه ها فاقد کمک فنر هستند. همچنین ممکن است چرخ های کوچک و پلاستیکی آن ها، مانور حرکتی را کم کند.

عکس کالسکه چتری یا عصایی

عکس کالسکه چتری یا عصایی

این مدل کالسکه ها معمولاً تشک ندارد و حالت صندلی آنها قابل تنظیم نیست بنابراین برای کودکان بزرگ تر و نوپا مناسب است و برای نوزادان کوچک تر از ۶ ماه نامناسب هستند. مزیت این کالسکه ها داشتنن وزن سبک و حمل آسان آن است همچنین این مدل کالسکه ها برای سفر و پیاده روی بسیار مناسب می باشد و از لحاظ قیمت هم مناسب و مقرون به صرفه است.

کالسکه ترکیبی یا کومبو (Combination Stroller)

کالسکه های ترکیبی به کالسکه هایی گفته می شود که امکان تغییر حالت دارند. در واقع سایز این کالسکه ها را می توان متناسب با رشد کودک تغییر داده و بزرگ تر کرد. همچنین دسته آن ها قابلیت چرخش داشته تا مادر بتواند در حین حرکت کودک خود را ببیند.

عکس کالسکه ترکیبی

عکس کالسکه مدل ترکیبی

این کالسکه ها را می توان به راحتی به یک تخت خواب یا گهواره تبدیل کرده و در برخی موارد به عنوان صندلی کودک در ماشین استفاده کرد. در این کالسکه علاوه بر دسته ها، نشیمنگاه نیز قابلیت حرکت دارد. کالسکه های کومبو می توانند تا وزن 18 کیلوگرم را به راحتی تحمل کنند. پمپ باد، فشارسنج و گهواره سبدی از تجهیزات این کالسکه است.

کالسکه مسافرتی

این کالسکه معمولاً شامل صندلی اتومبیل یا همان کریر و کالسکه اصلی می باشد. به این صورت که کریر نوزاد می تواند بر روی کالسکه نصب شود و برای نوزادان کوچکتر مورد استفاده قرار بگیرد. به واسطه پشتی تاشو نیز می توان کالسکه را به حالت یک تخت خواب درآورد. برخی از کالسکه های مسافرتی بسیار خوش دست بوده و حرکت دادن آن ها آسان است. در برخی موارد نیز وزن بالایی داشته و بسیار سخت حرکت می کنند.

این مدل کالسکه ها معمولا وزن سنگینی دارند همچنین مهم ترین مزیتی که این مدل کالسکه ها دارند این است که می توان به راحتی و بدون هیچ مزاحمتی برای کودک او را از اتومبیل به کالسکه و یا برعکس منتقل کنند.

کالسکه جاگر یا ورزشی (Jogging Stroller)

کالسکه ورزشی به کالسکه هایی گفته می شود که شامل سه چرخ بادی بوده و چرخ جلویی آن ها قابلیت تنظیم در حالت ثابت و متحرک (حرکت به چپ و راست) را دارد. این کالسکه ها برای مادران و پدران ورزشکار مناسب است و کمک می کند تا در هنگام ورزش و دویدن بابت حرکت دادن کالسکه مشکلی نداشته باشند. کالسکه های ورزشی مجهز به ترمز دستی و پایی بوده و به راحتی قابلیت عبور از سطوح ناهموار را دارد.

کالسکه جاگر

عکس کالسکه جاگر یا ورزشی

ویژگی منحصربفرد دیگری که برای کالسکه های ورزشی در نظر گرفته شده، بندی است که به بدن مادر متصل شده و کمک می کند تا در صورت افتادن یا دویدن مادر، کالسکه قابل کنترل بوده و به طور ناگهانی رها نشود.

دوام کالسکه های ورزشی بالا بوده و تحمل وزن آن ها نیز زیاد است. البته وزن خود کالسکه نیز بالا بوده و ممکن است به راحتی داخل صندوق ماشین جا نشود. چرخ های آن نیز به صورت مداوم نیاز به تنظیم باد و فشار دارند. بنابراین بهتر است این کالسکه در کنار یک کالسکه معمولی استفاده شود.

کالسکه دوقلو یا دو نفره

خانواده هایی که فرزندانشان دوقلو هستند یا اختلاف سنی فرزندانشان بسیار کم است، بهتر است به سراغ کالسکه های دوقلو بروند. کالسکه های دوقلو در دو حالت مختلف پهلو به پهلو (Double Side-by-Side Stroller) و درشکه ای (پشت سر هم) (Double Tandem Stroller) طراحی شده اند. مدل پشت سر هم بیشتر برای دو کودک که با هم تفاوت سنی دارند مناسب است.

انواع کالسکه دو نفره

انواع کالسکه دو نفره کودک (درشکه ای و پهلو به پهلو)

نکته مهم در رابطه با این کالسکه ها اندازه بزرگ و به طبع وزن زیاد آن هاست که ممکن است جابه جایی و هل دادن آن ها را برای والدین سخت کند.

استفاده از کالسکه دوقلو کنار هم، مزیت ها و معایب خاص خودش را دارد. خوبی این کالسکه این است که می توانید به تنهایی و بدون نگرانی از نحوه مراقبت از دوقلوها، به صورت هم زمان هر دو فرزند خود را در کالسکه پهلوبه پهلو قرار دهید و در بیرون از منزل به گردش بپردازید. اما یک عیب بزرگ و مشخص کالسکه های دوقلوی پهلوبه پهلو، این است که عرض این کالسکه نسبت به کالسکه نوزاد معمولی و یک نفره بیشتر است و نمی توان در همه فضاها و مسیرهای تنگ و باریک از آن استفاده کرد.

حالت دومی که برای کالسکه های دوقلو وجود دارد، طوری است که صندلی های دو کالسکه به صورت پشت سر هم و درشکه ای یا قطاری در یک اسکلت کالسکه تعبیه شده اند و می توان برای دو فرزند دوقلو یا دو فرزند با اختلاف سنی کمتر از دو سال استفاده نمود.

فرقی که کالسکه درشکه ای یا کالسکه دوقلوی پشت سرهم نسبت به کالسکه دوقلوی پهلو به پهلو دارد این است که عرض آن هم اندازه کالسکه های یک نفره است و مشکلی برای رفت وآمد در فضای تنگ یا آسانسور و یا در ورودی ها ایجاد نمی شود.

اما مشکلی که ممکن است در هنگام استفاده از کالسکه دوقلوی پشت هم ایجاد شود این است که کنترل کردن آن در مسیرهای سخت و جدول های خیابان سخت می شود و نیاز به قوای جسمانی بالایی دارد و بلند کردن آن برای مادران جوان و خانم ها ممکن است کمی آزاردهنده باشد.

در بعضی مدل ها، صندلی های کالسکه دوقلوی درشکه ای را می توان طوری تنظیم کرد که بچه ها رو به روی هم قرار بگیرند و به راحتی همدیگر را ببینند. یا این که در این کالسکه ها، صندلی ها به شکل استادیومی تعبیه شده اند و کودکی که در صندلی پشتی قرارگرفته است می تواند بالاتر از کودک جلویی باشد و از بالای سر او، بدون مزاحمتی، فضای بیرون از کالسکه را تماشا نماید.

صندلی اتومبیل کالسکه ای (Car Seat Carrier Stroller)

یکی از مدرن ترین کالسکه هایی که به تازگی وارد بازار شده است. صندلی اتومبیل کالسکه ایست. این نوع کالسکه را می توان تنها با تا کردن پایه ها به صندلی ماشین تبدیل کرد.

عکس صندلی اتومبیل کالسکه ای

عکس صندلی اتومبیل کالسکه ای

از معایب این نوع کالسکه می توان به سنگین بودن آن اشاره کرد. این نوع کالسکه چیزی به نام جیب یا سبد ندارد. برای مادرانی که به تازگی سزارین کرده اند و بنا به موقعیت خودشان می خواهند از این نوع کالسکه استفاده کنند، مناسب نیست.

چهارچرخ حامل نشیمنگاه

این نوع کالسکه درواقع نوعی چهارچوب بدون صندلی است و دارای پایه ای چرخ دار می باشند که بر روی آن کریر کودک نصب میشود. وزن آن بسیار سبک است و معمولاً مدل های مختلفی از صندلی ها و کریرهای نوزاد را روی خود جای می دهد. با استفاده از آن می توان بدون ایجاد مزاحمت در خواب کودک، او را جابه جا کرد. بیشتر مدل های این کالسکه دارای یک بند محافظ هستند که باید روی صندلی اتومبیل بسته شود.

معمولا فریم این مدل کالسکه ها فلزی و سبک است که به راحتی جمع می شود و فضای کمی را اشغال می کند این نوع کالسکه معمولاً با گذر سن کودک از قرار گرفتن در صندلی اتومبیل، دیگر قابل استفاده نیست و باید تعویض شود.

ویژگی های بهترین کالسکه کودک

همواره تمامی محصولات تولیدی دارای ویژگی هایی هستند که گویای کیفیت و معرف درجه بندی محصول هستند. این موضوع در مورد کالسکه هم صدق می کند. شناخت ویژگی های یک کالسکه درجه یک خرید کالسکه را برایتان راحت تر می کند.

  • کفی و پشتی کالسکه باید امکان تنظیم زاویه تا 180 درجه را داشته باشند تا برای نوزادان زیر 6 ماه نیز قابل استفاده باشد.
  • کالسکه باید تاشو باشد تا به راحتی درون صندوق عقب یا فضاهای کوچک جای گیرد.
  • ارتفاع کالسکه باید متناسب با قد والدین قابل تنظیم باشد.
  • دسته های کالسکه باید دارای طراحی ارگونومیک باشند تا باعث ایجاد خستگی نشوند.
  • کالسکه باید مجهز به سبد یا محفظه خرید، برای قرار دادن وسایل اضافی باشد.
  • کالسکه باید به سیستم ترمز مناسب مجهز شده باشد.
  • بدنه و پوشش پارچه ای کالسکه و الیاف استفاده شده در نشیمنگاه و پشتی آن باید ضدحساسیت باشد.
  • بهتر است بدنه کالسکه از جنس آلومینیوم باشد تا از وزن سبک و استحکام بالایی بهره ببرد.
  • کالسکه باید دارای کمربند محافظ کودک باشد.
  • دسته کالسکه باید از قابلیت حرکت و چرخش 180 درجه ای برخوردار باشد.

عکس کالسکه نوزاد

عکس کالسکه نوزاد

مهمترین نکات هنگام خرید کالسکه نوزاد

کمربند ایمنی

هر کالسکه باید دارای کمربند برای نگهداری از کودک باشد. امن ترین نوع کمربند ها سیستم های مهارکننده پنج نقطه هستند. کمربند های دارای پنج نقطه مهار در دور کمر، روی شانه ها و بین پاهای کودک قرار می گیرد. قبل از خرید، کمربند ها را امتحان کنید تا به راحتی باز و بسته شود همچنین بهتر است کمربند دارای پوشش نرم باشد تا بدن کودک را اذیت نکند.

جنس کمربند باید نرم و در عین حال محکم باشد. سگک های آن باید راحت و قابل اطمینان باشد. بیشترین بخشی که خیلی مورد استفاده قرار می گیرد، بخش سگک آن است. بنابراین نسبت به آن حساس تر باشید.

جنس و کیفیت

کالسکه نوزاد باید از لحاظ جنس و کیفیت به خصوص قسمت هایی که با بدن کودک در تماس است از کیفیت خوبی برخوردار باشد

جنس اسکلت کالسکه : دقت کنید اسکلت از جنس فلز مرغوب و با کیفیت باشد تا در اثر مرور زمان و برخورد با موانع دچار آسیب دیدگی و کج شدن نشود.

پارچه کالسکه : جنس پارچه های به کار رفته در کالسکه با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و از جنس های مختلفی تهیه می شوند. پوست بدن کودکان بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و با کوچکترین موادی که با بدن آنها سازگاری نداشته باشد باعث بروز حساسیت و ناراحتی پوستی در او می شود.

بنابراین با توجه به توضیحات ذکر شده در هنگام انتخاب خرید کالسکه به جنس پارچه کالسکه دقت کنید که جنس تشک نشیمنگاه نرم باشد تا در برخورد با پوست کودک مشکلی برای پوست به وجود نیاید.

وزن و اندازه کالسکه

هنگام خرید کالسکه به وزن آن توجه داشته باشید زیرا شما می خواهید حداقل دو تا سه سال را با آن بگذرانید. انتخاب یک کالسکه سبک و بادوام می تواند گزینه مناسبی برای خرید کالسکه برای فرزندتان باشد همچنین جابجایی و حمل آن برایتان آسان تر خواهد شد.

به اندازه های کالسکه نیز وقتی باز است و زمانی که جمع می شود دقت کنید تا بتوانید برآورد کنید که آیا این کالسکه در محدوده های مورد نظر شما جای می گیرد یا خیر و آیا شما می توانید آن را در صندوق اتومبیل و محلی که در خانه برای نگهداری کالسکه در نظر گرفته اید جای دهید.

ایمنی فریم کالسکه

فریم یا همان قاب کالسکه باید پس از باز شدن، قفل شود و مکانیزم استفاده از آن یعنی باز کردن و قفل کردنش هم آسان و ایمن باشد. در غیر این صورت ممکن است زمانی که کودک در آن قرار دارد ناگهان حالت خود را از دست دهد و برایش خطر ایجاد کند.

استحکام کالسکه کودک

فریم و اسکلت کالسکه کودک باید قوی و مستحکم باشد

لبه های فریم را بررسی کنید تا نقطه تیز و برنده یا نقاطی که انگشت کودک بتواند در بین آن قرار گیرد نداشته باشد. انگشت های کوچک دست و پای کودک ممکن است در تماس با آن ها بریده شود یا بین فنرهایی که دارای پوشش نیستند صدمه ببیند.

صندلی قابل تنظیم

نوزادان تا زمانی که بتواند بنشیند باید به حالت خوابیده در کالسکه قرار گیرند. در غیر این صورت ممکن است تنفس کودک در معرض خطر قرار بگیرد. صاف خوابیدن، به رشد صحیح ستون فقرات، رشد ماهیچه ها و کنترل گردن کودک نیز کمک می کند. معمولاً این وضعیت تا شش ماهگی ادامه می یابد.

در کودکان بزرگ تر از شش ماه نیز، حالت خوابیده برای زمانی که آنها به خواب می روند لازم است. صندلی بعضی از کالسکه ها را می توان در زوایای مختلف قرار داد، حتی می توان جهت قرار گیری صندلی را رو به والدین یا رو به مسیر تنظیم کرد.

ترمز، اهرم و قفل چرخ

چرخ های کالسکه باید به محض اینکه ترمز می کنید بایستد. بیشتر کالسکه ها دارای ترمزهایی است که با پا گرفته می شود. کالسکه های جاگر ممکن است علاوه بر ترمزهای پایی، دارای ترمزهایی باشد که با دست مدیریت می شود. بهتر است گرفتن ترمز برایتان کار سختی نباشد.

همچنین بهتر است چرخ های جلو به راحتی قفل شود. این قابلیت باعث می شود در سطوح ناهموار، خاکی یا هنگام حرکت تند با کالسکه، با ثابت کردن چرخش چرخ های جلو، کالسکه حرکت آسان و مستقیمی داشته باشد. قابلیت اهرم کردن در کالسکه نیز باعث می شود بتوانید بدون کمک دیگران، آن را از جوی های کوچک و موانع کم ارتفاع عبور دهید.

چرخ های کالسکه کودک

چرخ های کالسکه کودک باید مقاوم و روان باشد

چرخ های کالسکه

یکی از مهمترین فاکتورهای یک کالسکه خوب تایرهای مناسب آن است. در انتخاب کالسکه حتماً کالسکه هایی را تهیه کنید که تایرهای نسبتاً بزرگی دارند. این نوع کاسکه ها برای عموم مناطق مناسب است. اگر از افرادی هستید که خیلی حرکت روان و تسلط برای شما مهم است بهتر است کالسکه هایی را تهیه کنید که تایرهای پلاستیکی نداشته باشد.

این کالسکه ها دو نوع است: نوع اول تایرهای بادی است که مشکل نگهداری و تنظیم فشار باد را دارد. نوع دوم آن تایرهایی است که از اسفنج پر شده است. این نوع تایرهای هم قدرت مانور بیشتری دارند و هم زحمت نگهداری از تایرها را ندارند.

ارتفاع دسته کالسکه

بهتر است هنگام حرکت کالسکه، ارتفاع دسته آن به اندازه ای کم نباشد که کمرتان خم یا آن قدر زیاد نباشد که دست هایتان جمع شود. مهم ترین ویژگی که یک کالسکه می تواند داشته باشد قابلیت تنظیم ارتفاع آن به دلخواه است. ارتفاع بیشتر کالسکه ها با توجه به میانگین قد بانوان طراحی شده است. اگر در این محدوده قدی نیستید یا همراه همسرتان یا یک فرد دیگر می خواهید از کالسکه استفاده کنید، بد نیست کالسکه ای خریداری کنید که دستگیره قابل تنظیم داشته باشد. به این ترتیب می توانید ارتفاع دستگیره را به دلخواه خود تغییر دهید.

سایبان کالسکه نوزاد

داشتن یک سایبان برای کالسکه نوزاد که قابل تنظیم باشد کودک را از آفتاب، باد و باران حفظ می کند. برای پیا ده روی در آفتاب بهتر است پارچه سایبان از نوعی باشد که از کودک در برابر اشعه های مضر آفتاب؛ UV، محافظت کند. سایبان ضدآب در روزهای بارانی و برفی نیز استفاده می شود.

استفاده از سایبان کالسکه کودک

استفاده از سایبان کالسکه کودک

بعضی از کالسکه ها، سایبان با سه حالت متحرک دارند که بسته به حالت و نوع آب و هوا میتوانید آن را تغییر دهید. روی قسمتی از سایبان کالسکه ها یک پارچه طوری کشیده شده است که مادر می تواند چهره نوزاد را ببیند.

دارای سبد

یک سبد که معمولاً زیر صندلی کالسکه قرار می گیرد برای قرار دادن ساک لوازم نوزاد، شیشه شیر نوزاد و وسایل کاربردی دیگر نیز می باشد بنابراین داشتن یک سبد بزرگ و جادار برای کالسکه نوزاد نیز می تواند یک مزیت باشد

پارچه قابل شست و شو

کودک شما احتمالاً خیلی زود پارچه ی کالسکه را کثیف می کند، پس بهتر است به دنبال کالسکه ای باشید که قابلیت شست و شو پارچه را داشته باشد

قابلیت تغییر سیت کالسکه

بعضی کالسکه های تک نفره، قابلیت تبدیل به کالسکه های دوقلو یا سه قلو را دارند. این ویژگی برای خانواده هایی که قصد دارند فرزندانی با تفاوت سنی کم داشته باشند مفید است. اگر جزء این خانواده ها هستید بهتر است به دنبال کالسکه ای باشید که قابلیت نصب لوازمی مانند کریر و کریکات را در قسمتی از کالسکه داشته باشد.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت کالسکه کودک چند است؟
قیمت انواع کالسکه کودک از یک میلیون تومان تا 35 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع کالسکه، ظرفیت وزنی، جنس، وزن و ابعاد، رده سنی و ... بستگی دارد.
بهترین برندهای تولید کننده کالسکه کودک کدام است؟
از بهترین و پرفروش ترین برندهای تولید کننده کالسکه نوزاد می توان به برند دلیجان، چیکو، بیبی لند، مادرکر، تاینی بیبی، مک لارن، ارابه، گراکو، تویست شیک، بی بی هوم و جیکل اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ست کالسکه و کریر به همراه ساک لوازم ۶ ماه به بالا
ست کالسکه و کریر به همراه ساک لوازم ۶ ماه به بالا
ست کالسکه و کریر مدل مدیا به همراه ساک لوازم کودک
ست کالسکه و کریر مدل مدیا به همراه ساک لوازم کودک
کالسکه کودک به همراه ساک لوازم کودک با ظرفیت 30 کیلو
کالسکه کودک به همراه ساک لوازم کودک با ظرفیت 30 کیلو
کالسکه نوزاد دلیجان مدل دیبا پلاس ظرفیت ۱۵ کیلوگرم
کالسکه نوزاد دلیجان مدل دیبا پلاس ظرفیت ۱۵ کیلوگرم
کالسکه کودک تاشو تک اسپرینگ مدل اسپیدا بدنه استیل ظرفیت ۲۵ کیلو
کالسکه کودک تاشو تک اسپرینگ مدل اسپیدا بدنه استیل ظرفیت ۲۵ کیلو
کالسکه دلیجان مدل دوقلو دیبا پلاس رده سنی تا ۳۶ ماهگی
کالسکه دلیجان مدل دوقلو دیبا پلاس رده سنی تا ۳۶ ماهگی
کالسکه ریچ کیدز بدنه فلزی ظرفیت وزنی 15 کیلو
کالسکه ریچ کیدز بدنه فلزی ظرفیت وزنی 15 کیلو
کالسکه دلیجان مدل بینتا بدنه مسی به همراه سایبان
کالسکه دلیجان مدل بینتا بدنه مسی به همراه سایبان
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد