منو
نمایش محتوا

راهنمای جامع انتخاب و خرید ژل مو سر آقایان و بررسی کاربرد آن

اغلب اوقات آقایان موهایشان را کوتاه نگه می دارند و به نسبت خانم ها زمان زیادی برای خوش حالت کردن موهایشان صرف نمی کنند. از روشهای خوش حالت و زیباتر کردن موها که در تنوع و کیفیت مختلف در بازار تولید و عرضه شده می توان استفاده از ژل مو مردانه برای آقایان را نام برد که باعث ایجاد خوش حالت کردن موها شده و جلوه زیبایی به موها می بخشد.

ژل مو چیست؟

یکی از ابزارهای شکل دادن به موی سر، ژل مو می باشد. از ژل می توان هم بر روی موی خشک و هم بر روی موی تر استفاده کرد. می توان از این فرآورده برای دستیابی به مدل دلخواه و تثبیت مو برای مدت نسبتا طولانی استفاده نمود. روی موی مشکی، ژل جلوه بیشتری نشان می دهد.

ژل های مو ترکیبات شیمیایی بوده و دارای ساختار پلیمری می باشند. در فناوری ساخت ژل ، پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا در آب حل میشوند که وظیفه این پلیمرها متصل کردن رشته های مو به یکدیگر است، ضمن آنکه پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده مو نیز، حجم کلی آنها را افزایش میدهد. با قرار گرفتن ژل روی ساقه مو، حلال آن تبخیر شده و فقط لایه نازکی از پلیمر سطح مو را می پوشاند.

اتصال موها توسط پوشش پلیمری صورت میگیرد و در نهایت با غیرقابل انعطاف شدن موهای فرد، حالت می گیرد؛ البته بعضی از ژل ها فقط محلول روغن در آب هستند و قوام ژل های حقیقی را ندارند و از آنها صرفا برای نرم شدن، ایجاد درخشندگی و راحت تر شانه شدن موها استفاده می گردد. معمولا این فرآوردهها به دو صورت، اتصال تارهای مو به یکدیگر را انجام میدهند:

  • اتصال جانبی (پهلو به پهلو) تارهای مو که به آن اصطلاحا جوش خطی (Seam weld) گفته میشود.
  • اتصال نقطهای (یا متقاطع) تارهای مو که در آن تارهای مو در یک نقطه همدیگر را قطع می کنند. این حالت جوش نقطهای (Spot weld) نام دارد.

ژل موی سر

کاربرد ژل مو مردانه چیست؟

مراقبت از موها نقش اساسی در ایجاد ظاهری شیک و زیبا دارد و همچنین خوش حالت نشان دادن موها نیز تاثیر بسزایی دراعتماد به نفس افراد دارد. برای این منظور افراد اکثرا از محصولاتی استفاده می کنند تا این زیبایی را بیشتر نشان دهد.

ژل مو مردانه جزو وسایل ضروری در آرایش مو می باشد که حالت موها را تثبیت کرده و جلوه خاصی به موها می بخشد.استفاده از این محصول در مقایسه با سایر تثبیت کننده های مو آسیب زیادی به موها وارد نمی کند و روش های استفاده آن اغلب با سشوار یا بدون سشوار می باشد.

نحوه مصرف آن به این صورت است که حتما قبل از استفاده موهایتان را کاملا شستشو دهید تا هیچ گونه مواد آرایشی بر موهایتان نباشد و موها فاقد چربی و تمیز باشد .

در صورتی که موهایتان را شستشو ندهید و چربی قبلی و مواد بر روی موها باقی بماند ژل مو مردانه تاثیر زیادی نمی گذارد.در مرحله اول استفاده کمی از ژل را با نوک انگشت برداشته یا می توانید بر کف دست خود مقداری از ژل را ریخته و بهم بمالید و بعد انگشتان خود را در مسیر رویش مو حرکت دهید .

حتما قبل از استفاده حتما موهایتان را شانه کنید تا تاثیر خوبی داشته باشد و بعد از ژل استفاده کنید.محصولات متنوعی در بازار عرضه شده که می توانید از محصولات ژل مو مردانه گیاهی نیز برای جلوگیری از آسیب زیاد به بافت موها بکار ببرید.

انواع ژل موی سر

انواع ژل های مو

ژلهای مو انواع مختلفی دارند که در ادامه مورد بررسی قرار میگیرند:

ژلهای روغنی یا میکرو ژلها (Micro gels): به صورت امولسیونهای شفاف روغن در آب عرضه می شوند (در آن قطرات روغن بسیار کوچک هستند به طوری که امولسیون شفاف به نظر می رسد). این نوع ژلها بیشتر برای ایجاد درخشندگی و گره گشایی از مو در هنگام برس و یا شانه کردن مورد استفاده قرار میگیرند.

ژلهای پلیمری یا ژلهای حقیقی (True gels): این ژلها مخلوطی از آب، یک عامل ژل کننده و یک پلیمر تثبیت کننده با وزن ملکولی بالا میباشند. با قرار گرفتن این مواد روی مو، رشتههای آن با مخلوط آب و پلیمر پوشانده میشوند. سپس با تبخیر آب از روی مو، لایه نازک پلیمری روی آن را میپوشاند. پوشش این پلیمر روی مو باید سبک، قابل انعطاف و شفاف باشد و به آن درخشندگی خاصی بدهد در ضمن باید تا حدی موجب کاهش گرهها و الکتریسته ساکن مو گردد.

تفاوت واکس مو با ژل مو چیست؟

واکس مو : همانطور که می دانید واکس مو برای جلادهی مو ایده آل است. اگر نمی خواهید مو هایتان حالت زیادی بگیرد از واکس مو استفاده کنید. زیرا واکس مو برای حالت دهی کم مطلوب است و بیشتر به مو بافت و حجم می دهد. برای اینکه بخواهید از واکس مو استفاده کنید باید مقدار کمی از محصول را بین نوک انگشتان خود بمالید و روی مو های خشک و یا نم دار از ریشه تا نوک مو بکشید. حالا می توانید مو های خود را به فرم دلخواه حالت بدهید. نگران نباشید ماندگاری حالت ایجاد شده طولانی است.

ژل مو : ژل مو مو ها ظاهر مو را سفت و محکم و مرطوب نشان می دهند. این محصول برای زمانی مفید است که بخواهید مو هایتان فرم خاصی بگیرد و تا مدت زمانی زیادی آن را حالت دار نگه دارد. پس ژل مو از واکس مو برای حالت دهی قوی تر است اما اهر مو را خیس و براق نشان می دهد. مقداری از ژل مو را با نوک انگشتان خود برداشته و آن را به مو های مرطوب و خشک بزنید سپس فرم دلخواه را به موهایتان بزنید.

استفاده از ژل مو چه عوارض هایی دارد؟

از آنجا که ژل از سطح سر جذب نمی شود مشکلی برای ریشه مو ها که در عمق پوست سر قرار دارد ایجاد نمی کند ولی اگر طولانی مدت روی پوست سر قرار گیرد مواد شیمیایی به ساقه مو آسیب میرساند و موجب شکنندگی مو ها یا موخوره، از بین رفتن درخشندگی و شفافیت مو ها و یا ایجاد دانه های شوره مانند می شود.

از آنجا که تماس هر ماده شیمیایی با پوست احتمال حساسیت و علائم پوستی نظیر قرمزی ، خشکی و خارش را در پی دارد توصیه می شود ژل ها تا حد امکان به ساقه پوست سر مالیده شود و از تماس آنها با پوست سر و صورت اجتناب شود. حالت دهنده های مو از قبیل ژل یا موس و … تاثیر چندانی در ریزش موی سر ندارند و در اکثر موارد ریزش مو یک پدیده ارثی است که از سنین نوجوانی آغاز شده و با افزایش هورمون های مردانه به ویژه هورمون BHT همراه است.

نکات مهم در استفاده از ژل مو مردانه در آقایان:

محصولاتی که برای زیبایی و خوش حالت دار کردن موها استفاده می شوند حتما در هنگام مصرف باید دقت لازم را داشته باشید و بعد از استفاده و در پایان روز قبل از خوابیدن حتما هر شب موهایتان را شستشو دهید تا ریشه موهایتان آسیب زیادی نبیند.

حتما بعد از شستن موهایتان از نرم کننده و تقویت کننده موها بهره برده موهایتان تقویت شود. به کار بردن سشوار روزانه و تماس زیاد با محصولات حرارتی باعث آسیب به موها می شود و سعی کنید از حالت دهنده ها مانند ژل مو، چسب مو و سایر محصولات آرایشی کمتر استفاده کرده تا ریشه مو ها سالم بماند و موهایتان ریزش زیاد نداشته باشد.

حالت دادن موی سر آقایان با ژل

شرکت های سازنده

شرکت های زیادی هستند که در زمینه تولید و عرضه واکس و ژل مو فعالیت می کنند. برخی از شرکت هایی که در زمینه تولید واکس و ژل مو فعالیت می کنند عبارتند از نیترو، تافت، جیورجی، نلی، کریستال، ساویز، سورفین، ریچنا، لورآل، فابریگاس، لاریکیت، ریواژن، گتس، سودا، بریول، والنسی، پی سی، نیوآ، سینره، مای، مکس، فولیکا، هالیوود استایل، بس، ریتون، کلیون و ...

قیمت ژل مو

قیمت واکس و ژل مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال نوع ژل و واکس، حجم محصول ، شرکت سازنده ، مواد بکار رفته در ساخت و ... از موارد تاثیرگذار در قیمت واکس و ژل مو هستند. به طور کلی قیمت واکس و ژل مو در محدوده 10 تا 500 هزارتومان است.

یکی ازمواردی که در هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی باید مورد توجه قرار دهید این است که خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید. از آنجا که مواد آرایشی و بهداشتی مانند ژل و واکس مو، به طور مستقیم بر روی مو و پوست سر شما مورد استفاده قرار می گیرند و تاثیرات مستقیمی را بر پوست و زیبایی شما دارند، استفاده از واکس ها و ژل های غیراستاندارد، ممکن است آسیب هایی را به پوست و مو های شما وارد کند.

تاریخ 1399/09/22
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است