منو

راهنمای خرید ژل مو سر آقایان و بررسی کاربرد و نحوه استفاده آن

اغلب اوقات آقایان موهایشان را کوتاه نگه می دارند و به نسبت خانم ها زمان زیادی برای خوش حالت کردن موهایشان صرف نمی کنند. از روشهای خوش حالت و زیباتر کردن موها که در تنوع و کیفیت مختلف در بازار تولید و عرضه شده می توان استفاده از ژل مو مردانه برای آقایان را نام برد که باعث ایجاد خوش حالت کردن موها شده و جلوه زیبایی به موها می بخشد.

ژل مو چیست؟

یکی از ابزارهای شکل دادن به موی سر، ژل مو (Hair Gel) می باشد. از ژل می توان هم بر روی موی خشک و هم بر روی موی تر استفاده کرد. می توان از این فرآورده برای دستیابی به مدل دلخواه و تثبیت مو برای مدت نسبتا طولانی استفاده نمود. روی موی مشکی، ژل جلوه بیشتری نشان می دهد.

راهنمای خرید ژل مو

راهنمای خرید ژل مو سر آقایان

ژل های مو ترکیبات شیمیایی بوده و دارای ساختار پلیمری می باشند. در فناوری ساخت ژل، پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا در آب حل میشوند که وظیفه این پلیمرها متصل کردن رشته های مو به یکدیگر است، ضمن آنکه پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده مو نیز، حجم کلی آنها را افزایش میدهد. با قرار گرفتن ژل روی ساقه مو، حلال آن تبخیر شده و فقط لایه نازکی از پلیمر سطح مو را می پوشاند.

اتصال موها توسط پوشش پلیمری صورت میگیرد و در نهایت با غیرقابل انعطاف شدن موهای فرد، حالت می گیرد؛ البته بعضی از ژل ها فقط محلول روغن در آب هستند و قوام ژل های حقیقی را ندارند و از آنها صرفا برای نرم شدن، ایجاد درخشندگی و راحت تر شانه شدن موها استفاده می گردد. معمولا این فرآوردهها به دو صورت، اتصال تارهای مو به یکدیگر را انجام میدهند:

 • اتصال جانبی (پهلو به پهلو) تارهای مو که به آن اصطلاحا جوش خطی (Seam weld) گفته میشود.
 • اتصال نقطهای (یا متقاطع) تارهای مو که در آن تارهای مو در یک نقطه همدیگر را قطع می کنند. این حالت جوش نقطهای (Spot weld) نام دارد.

کاربرد ژل مو مردانه چیست؟

مراقبت از موها نقش اساسی در ایجاد ظاهری شیک و زیبا دارد و همچنین خوش حالت نشان دادن موها نیز تاثیر بسزایی در اعتماد به نفس افراد دارد. برای این منظور افراد اکثرا از محصولاتی استفاده می کنند تا این زیبایی را بیشتر نشان دهد.

ژل موی سر

استفاده از ژل مو رنگ سبز

ژل مو مردانه جزو وسایل ضروری در آرایش مو می باشد که حالت موها را تثبیت کرده و جلوه خاصی به موها می بخشد. استفاده از این محصول در مقایسه با سایر تثبیت کننده های مو آسیب زیادی به موها وارد نمی کند و روش های استفاده آن اغلب با سشوار یا بدون سشوار می باشد.

نحوه مصرف آن به این صورت است که حتما قبل از استفاده موهایتان را کاملا شستشو دهید تا هیچ گونه مواد آرایشی بر موهایتان نباشد و موها فاقد چربی و تمیز باشد.

در صورتی که موهایتان را شستشو ندهید و چربی قبلی و مواد بر روی موها باقی بماند ژل مو مردانه تاثیر زیادی نمی گذارد.در مرحله اول استفاده کمی از ژل را با نوک انگشت برداشته یا می توانید بر کف دست خود مقداری از ژل را ریخته و بهم بمالید و بعد انگشتان خود را در مسیر رویش مو حرکت دهید .

حتما قبل از استفاده حتما موهایتان را شانه کنید تا تاثیر خوبی داشته باشد و بعد از ژل استفاده کنید. محصولات متنوعی در بازار عرضه شده که می توانید از محصولات ژل مو مردانه گیاهی نیز برای جلوگیری از آسیب زیاد به بافت موها بکار ببرید.

ژل مو خیس چیست؟

ژل ها در دو نوع خیس و مرطوب در بازار موجود هستند؛ ژل های خیس موهایی براق و درخشان با هر حالت دلخواه را نشان خواهد داد گویا موهایتان خیس است، نه تنها با استفاده از آن باعث افزایش اعتماد به نفستان خواهد شد بلکه در دید اطرافیان نیز تاثیر بسزایی ایجاد می کند.

انواع ژل های مو

ژلهای مو انواع مختلفی دارند که در ادامه مورد بررسی قرار میگیرند:

ژلهای روغنی یا میکرو ژلها (Micro gels): به صورت امولسیونهای شفاف روغن در آب عرضه می شوند (در آن قطرات روغن بسیار کوچک هستند به طوری که امولسیون شفاف به نظر می رسد). این نوع ژلها بیشتر برای ایجاد درخشندگی و گره گشایی از مو در هنگام برس و یا شانه کردن مورد استفاده قرار میگیرند.

ژلهای پلیمری یا ژلهای حقیقی (True gels): این ژلها مخلوطی از آب، یک عامل ژل کننده و یک پلیمر تثبیت کننده با وزن ملکولی بالا میباشند. با قرار گرفتن این مواد روی مو، رشته های آن با مخلوط آب و پلیمر پوشانده میشوند. سپس با تبخیر آب از روی مو، لایه نازک پلیمری روی آن را میپوشاند. پوشش این پلیمر روی مو باید سبک، قابل انعطاف و شفاف باشد و به آن درخشندگی خاصی بدهد در ضمن باید تا حدی موجب کاهش گرهها و الکتریسته ساکن مو گردد.

عکس ژل موی سر فولیکا

عکس ژل موی سر فولیکا با حالت دهندگی بسیار قوی

ویژگی های یک ژل خوب چیست؟

 • به سلامت مو و ریشه مو کمک می کند
 • حالت درخشندگی به مو می دهد
 • در هنگام شستن زود از بین می رود
 • بوی مطلوبی دارد
 • حاوی مواد معدنی و ویتامین است
 • ماندگاری خوبی دارد

تفاوت واکس مو با ژل مو چیست؟

واکس مو : همانطور که می دانید واکس مو برای جلادهی مو ایده آل است. اگر نمی خواهید مو هایتان حالت زیادی بگیرد از واکس مو استفاده کنید. زیرا واکس مو برای حالت دهی کم مطلوب است و بیشتر به مو بافت و حجم می دهد. برای اینکه بخواهید از واکس مو استفاده کنید باید مقدار کمی از محصول را بین نوک انگشتان خود بمالید و روی مو های خشک و یا نم دار از ریشه تا نوک مو بکشید. حالا می توانید مو های خود را به فرم دلخواه حالت بدهید. نگران نباشید ماندگاری حالت ایجاد شده طولانی است.

جهت کسب اطلاعات کامل درباره واکس مو و نحوه استفاده از آن می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (واکس مو چیست؟) را مطالعه فرمائید.

ژل مو : ژل مو، ظاهر مو را سفت و محکم و مرطوب نشان می دهند. این محصول برای زمانی مفید است که بخواهید مو هایتان فرم خاصی بگیرد و تا مدت زمانی زیادی آن را حالت دار نگه دارد. پس ژل مو از واکس مو برای حالت دهی قوی تر است اما ظاهر مو را خیس و براق نشان می دهد. مقداری از ژل مو را با نوک انگشتان خود برداشته و آن را به مو های مرطوب و خشک بزنید سپس فرم دلخواه را به موهایتان بزنید.

عکس ژل مو سر آلورا

عکس ژل موی سر آلورا برند دانی وان

استفاده از ژل مو چه عوارض هایی دارد؟

از آنجا که ژل از سطح سر جذب نمی شود مشکلی برای ریشه مو ها که در عمق پوست سر قرار دارد ایجاد نمی کند ولی اگر طولانی مدت روی پوست سر قرار گیرد مواد شیمیایی به ساقه مو آسیب میرساند و موجب شکنندگی مو ها یا موخوره، از بین رفتن درخشندگی و شفافیت مو ها و یا ایجاد دانه های شوره مانند می شود.

از آنجا که تماس هر ماده شیمیایی با پوست احتمال حساسیت و علائم پوستی نظیر قرمزی، خشکی و خارش را در پی دارد توصیه می شود ژل ها تا حد امکان به ساقه پوست سر مالیده شود و از تماس آنها با پوست سر و صورت اجتناب شود. حالت دهنده های مو از قبیل ژل یا موس مو و … تاثیر چندانی در ریزش موی سر ندارند و در اکثر موارد ریزش مو یک پدیده ارثی است که از سنین نوجوانی آغاز شده و با افزایش هورمون های مردانه به ویژه هورمون BHT همراه است.

برای جلوگیری از به وجود آمدن و یا کاهش معایب و مشکلات احتمالی بهتر است :

 • از محصولات با کیفیت و برند های معتبر استفاده شود.
 • طرز صحیح استفاده از آن را آموخت و به طور صحیح از آن استفاده کرد.
 • تا حد امکان استفاده از این محصول کاهش یابد و محدود به استفاده در مهمانی ها و یا عروسی ها شود.

نکات مهم در استفاده از ژل مو مردانه در آقایان:

محصولاتی که برای زیبایی و خوش حالت دار کردن موها استفاده می شوند حتما در هنگام مصرف باید دقت لازم را داشته باشید و بعد از استفاده و در پایان روز قبل از خوابیدن حتما هر شب موهایتان را شستشو دهید تا ریشه موهایتان آسیب زیادی نبیند.

حتما بعد از شستن موهایتان از نرم کننده و تقویت کننده موها بهره برده موهایتان تقویت شود. به کار بردن سشوار روزانه و تماس زیاد با محصولات حرارتی باعث آسیب به موها می شود و سعی کنید از حالت دهنده ها مانند ژل مو، چسب مو و سایر محصولات آرایشی کمتر استفاده کرده تا ریشه مو ها سالم بماند و موهایتان ریزش زیاد نداشته باشد.

حالت دادن موی سر آقایان با ژل

استفاده از ژل مو برای حالت دادن موهای سر

شرکت های سازنده

شرکت های زیادی هستند که در زمینه تولید و عرضه واکس و ژل مو فعالیت می کنند. برخی از شرکت هایی که در زمینه تولید واکس و ژل مو فعالیت می کنند عبارتند از نیترو، تافت، جیورجی، نلی، کریستال، ساویز، سورفین، ریچنا، لورآل، فابریگاس، لاریکیت، ریواژن، گتس، سودا، بریول، والنسی، پی سی، نیوآ، سینره، مای، مکس، فولیکا، هالیوود استایل، بس، ریتون، کلیون و ...

خرید از مراکز معتبر

یکی ازمواردی که در هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی باید مورد توجه قرار دهید این است که خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید. از آنجا که مواد آرایشی و بهداشتی مانند ژل و واکس مو، به طور مستقیم بر روی مو و پوست سر شما مورد استفاده قرار می گیرند و تاثیرات مستقیمی را بر پوست و زیبایی شما دارند، استفاده از واکس ها و ژل های غیراستاندارد، ممکن است آسیب هایی را به پوست و مو های شما وارد کند.

انواع ژل موی سر

نحوه نگهداری از ژل مو

درباره طریقه نگهداری از ژل مو باید گفت که بهتر است به دور از نور آفتاب و در جای خشک و خنک و به دور از دسترس اطفال نگهداری شود زیرا در صورت قرار گرفتن در رطوبت ممکن است دچار فساد گردد و در صورت خوردن و یا بلعیدن این ماده توسط کودکان باعث مسمومیت می گردد.

همچنین بهتر است بلافاصله بعد از استفاده درب آن محکم بسته شود تا از ورود هوا و اکسیژن به داخل آن جلوگیری شود زیرا در صورت مجاورت هوا ژل خاصیت خود را از دست می دهد و از حالت خود خارج می شود و غیر قابل استفاده می گردد.

علاوه بر این در هنگام استفاده و نگهداری این محصول حتما به تاریخ انقضای آن توجه شود و در صورت تمام شدن تاریخ مصرف آن دیگر از آن استفاده نشود زیرا سبب آسیب رسیدن به مو می شود.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
ژل مو چیست؟
یکی از مواد آرایشی حالت دهنده به موی سر، ژل مو می باشد. از ژل می توان بر روی موی خشک و یا تر برای دستیابی به مدل دلخواه و تثبیت مو برای مدت نسبتا طولانی و همچنین درخشندگی مو استفاده نمود.
قیمت ژل مو چند است؟
قیمت ژل مو به عوامل مختلفی بستگی دارد، به عنوان مثال نوع ژل، حجم محصول، شرکت سازنده، مواد بکار رفته در ساخت و ... از موارد تاثیرگذار در قیمت واکس و ژل مو هستند. به طور کلی قیمت ژل مو در محدوده 10 تا 500 هزارتومان است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/14
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ژل مو پمپی آتوسا مدل Aloe vera حجم 750 میلی لیتر
ژل مو پمپی آتوسا مدل Aloe vera حجم 750 میلی لیتر
ژل حالت دهنده مو فوق العاده قوی مای مدل Ultim Fix
ژل حالت دهنده مو فوق العاده قوی مای مدل Ultim Fix
ژل مو ساویز مدل Hard وزن 250 گرم
ژل مو ساویز مدل Hard وزن 250 گرم
ژل مو تافت مدل islak حجم 200 میلی لیتر
ژل مو تافت مدل islak حجم 200 میلی لیتر
ژل مو سینره مخصوص آقایان حجم 150 میلی لیتر
ژل مو سینره مخصوص آقایان حجم 150 میلی لیتر
ژل مو بیول مدل Extra Hold Strong حجم 700 میلی لیتر
ژل مو بیول مدل Extra Hold Strong حجم 700 میلی لیتر
ژل حالت دهنده مو مای مدل Wet Fix حجم 150 میلی لیتر
ژل حالت دهنده مو مای مدل Wet Fix حجم 150 میلی لیتر
ژل مو فولیکا حجم 150 میلی لیتر با حالت دهندگی بسیار قوی
ژل مو فولیکا حجم 150 میلی لیتر با حالت دهندگی بسیار قوی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد