منو

ژل بهداشتی بانوان چیست و چه فواید و عوارضی دارد؟

بیشتر مردم تصور می کنند، بهداشت شخصی فقط مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، حمام کردن و کارهایی از این قبیل است. این افراد، فقط زمانی به فکر مراقبت های مخصوص ناحیه تناسلی خود می افتند که دچار عفونت شده باشند.

باید بدانید، رعایت بهداشت ناحیه تناسلی هم برای مردان و هم برای زنان مهم است چون ناحیه تناسلی از حساسیت بسیاری برخوردار است و در معرض رشد انواع باکتری ها و عفونت ها می باشد. با توجه به این موضوع وقتی می توانید با رعایت نکاتی ساده از بوی بد، خارش، سوزش، خشکی و عفونت واژن (با منشأ قارچ، ویروس و باکتری) جلوگیری کنید، دلیلی برای تعلل وجود ندارد.

ژل های بهداشتی بانوان برای شستشو و نظافت واژن همیشه حرف اول را می زنند. اکنون اگر می خواهید بدانید ژل بهداشتی بانوان چیست، چه کاربردی دارد و نحوه استفاده از آن به چه شکل است؟ مطالعه ادامه این مقاله از طوطی کالا را به هیچ عنوان از دست ندهید.

ژل بهداشتی بانوان

راهنمای خرید ژل بهداشتی بانوان

ژل بهداشتی بانوان چیست؟

فوم یا همان ژل بهداشتی بانوان، ژل های پاک کننده ای هستند که با هدف شستشوی ناحیه تناسلی بانوان طراحی و تولید شده اند. استفاده از این گونه ژل ها باعث حفظ ph واژن و به دنبال آن سلامت اندام تناسلی بانوان می شود.

استفاده از این ژل ها زمانی اهمیت پیدا می کند که دختری به سن بلوغ می رسد و قاعدگی وی شروع می شود. البته اهمیت این گونه ژل های بهداشتی برای بانوانی که رابطه جنسی دارند، بیش از دختران مجرد و جوان است، چرا که هرگونه آمیزش می تواند منشایی باشد، برای عفونت های واژینال. به همین خاطر استفاده از ژل های بهداشتی برای بانوان متاهل بسیار ضروری می باشد.

چه کسانی می توانند از ژل های بهداشتی بانوان استفاده نمایند؟

اکنون که به این مسئله واقف شدید که ژل بانوان چیست، لازم است بدانید این گونه ژل ها برای چه کسانی مفید است؟ به جرات می توان گفت تمامی بانوان در هر دوره از زندگی شان می توانند از ژل های بهداشتی بانوان استفاده نمایند، به ویژه در زمانی که مبتلا به خارش، سوزش، عفونت و سایر مشکلات و بیماری های مربوط به ناحیه تناسلی شده اند. بهترین زمان ها برای شستشوی واژن با ژل های بهداشتی قبل و بعد از نزدیکی، بعد از دوران قاعدگی و بعد از استخر هستند که بیشترین کاربرد را دارند.

ژل بهداشتی مخصوص واژن خانم ها

دختران مجرد، زنان متاهل و زنان در دوران یائسگی مصرف کننده ژل بهداشتی بانوان هستند

 • دختران مجرد : آن دسته از دختران جوانی که تازه به سن بلوغ رسیده اند و دوران قاعدگی را تجربه کرده اند، می توانند برای اولین بار از ژل های شستشوی واژن استفاده نمایند.
 • زنان متاهل : بیشترین استفاده از ژل های بهداشتی بانوان را باید زنان متاهلی داشته باشند که به صورت مرتبط رابطه جنسی دارد. اما فایده ژل بهداشتی بانوان برای این افراد چیست؟ زنان متاهل به واسطه آمیزش های جنسی بیشتر در معرض ابتلا به عفونت ها و بیماری های مقاربتی هستند و ژل های بهداشتی به آنان کمک می کنند تا از شر این گونه عفونت ها و بیماری ها د امان بمانند.
 • زنانی که در دوران یائسگی خود قرار دارند : دوران یائسگی دورانی است که عمدتا زنان از ۵۰ سالگی به بعد وارد آن می شوند و کمتر کسی پیدا می شود که در این دوران خشکی واژن را تجربه نکند. ژل های شستشوی واژن به زنان یائسه کمک می کند تا خشکی واژن خود را از بین ببرند و رطوبت کافی را برای ناحیه تناسلی خود به وجود آورند.

انواع ژل بهداشتی برای بانوان

در فرمولاسیون این محصول معمولا عصاره های گیاهی نیز وجود دارد. ترکیبات این ژل در دوره های مختلف نظیر متاهلی، مجردی، بارداری، یائسگی و … متفاوت است. مهم ترین دلیل این تنوع، اهمیت تنظیم بودن PH ناحیه تناسلی بانوان در دوران مختلف زندگی آن ها می باشد.

ژل بهداشتی مخصوص بانوان

استفاده از این محصول برای خانم های متاهل اهمیت دارد؛ چرا استفاده بانوان متاهل از ژل بهداشتی، برای جلوگیری از بیماری های عفونی ناشی از رابطه جنسی بسیار موثر است. همچنین با مصرف ژل بهداشتی مخصوص بانوان متاهل سطح PH ناحیه تناسلی آن ها به صورت کاملا مناسب و دقیق تنظیم می کند.

ژل بهداشتی بانوان فیروز

ژل بهداشتی بانوان برند فیروز

این محصول مناسب وضعیت هورمونی بانوان متاهل بود و با تاثیرگذاری قوی که دارد، برای رفع عفونت های ناشی از آمیزش و عوامل بیماری زای باکتریایی و قارچی، کابرد دارد.

ژل بهداشتی مخصوص بانوان یائسه

با شروع دوران یائسگی خصوصیات فیزیولوژیک طبیعی ناحیه تناسلی به علت فقدان نسبی استروژن دچار تغییرات می شود. مخاط این ناحیه رطوبت خود را از دست داده و پوست نازک، خشک و تحریک پذیر می گردد که نتیجه آن ایجاد التهاب، خارش و افزایش احتمال عفونت خواهد بود.

ژل بهداشتی بانوان یائسه

ژل بهداشتی مخصوص بانوان یائسه

ژل های شستشوی واژن که با تنظیم میزان اسیدیته دستگاه تناسلی، از تجمع باکتری ها و ایجاد بوی نامطبوع در ناحیه واژینال جلوگیری می کنند

ژل بهداشتی دوشیزگان

خانم های مجرد لازم است حتما از ژل بهداشتی مخصوص دوشیزگان استفاده کنند، چرا که این محصولات میزان ph پایین تری نسبت به سایر انواع آن دارند. به همین دلیل استفاده از ژل بانوان متاهل برای دوشیزگان توصیه نمی شود؛ زیرا می تواند میزان اسیدیته ناحیه واژینال را تحت تاثیر قرار داده و دوشیزگان را با بیماری ها و عوارض ناشی از اختلال PH روبرو کند.

از آنجایی که دوشیزگان رابطه جنسی ندارند و برخلاف بانوان، مستعد بیماری های عفونی واژینال که منشاء آن آمیزش است نیز قرار ندارند؛ ژل بهداشتی دوشیزگان، تاثیر ملایم تری نسبت به سایر انواع این محصول دارد.

رفع خارش، سوزش و از بین بردن باکتری های مضر از دیگر فواید ژل بهداشتی دوشیزگان است که علاوه بر سازگاری با باکتری های مفید این ناحیه به از بین بردن بوی نامطبوع آن نیز کمک می کند. این محصول استعمال خارجی دارد و هیچ آسیبی به بکارت وارد نمی کند.

ژل بهداشتی دوشیزگان هیدرودرم

عکس ژل بهداشتی دوشیزگان هیدرودرم

سلامت واژن شما در گرو میزان PH آن است

نخست باید بدانید PH چیست

معیار pH نشان می دهد که یک ماده اسیدی است یا بازی (قلیایی). این معیار اعداد ۰ تا ۱۴ را در بر می گیرد. ماده ای که pH آن کمتر از ۷ باشد، خاصیت اسیدی دارد. pH بالاتر از ۷ هم بازی (قلیایی) محسوب می شود.

محیط واژن به طور طبیعی، اسیدی است. اسیدی تر از پوست و سایر اندام های بدن. به طوری که pH آن در محدوده ۳٫۸ تا ۴٫۵ قرار دارد. این pH کمک می کند باکتری های مفید از جمله لاکتوباسیل ها حفظ شوند و باکترهای غیرمفید و بیماری زا از بین بروند. البته در شرایط مختلف بدن، pH طبیعی واژن ممکن است کمی تغییر کند. مثلاً در سنین باروری (۱۵ تا ۴۹ سال) pH واژن باید ۴٫۵ یا کمتر از آن باشد. در حالی که قبل از بلوغ و در دوران یائسگی pH واژن قلیایی و بالاتر از ۴٫۵ است.

اما چرا PH واژن مهم است؟

در واقع، محیط اسیدی واژن یک اثر محافظتی دارد. باکتری ها و قارچ های بیماری زا نمی توانند در این محیط اسیدی تکثیر شوند و رشد کنند. در نتیجه، اگر pH متعادل باشد، واژن به عفونت دچار نمی شود.

pH بالای ۴٫۵ محیط مناسبی را برای رشد باکتری های بیماری زا فراهم می کند. واژینوزیس باکتریال (Bacterial vaginosis) و تریکومونیازیس (Trichomoniasis) از جمله عفونت هایی هستند که بر اثر بالا بودن pH واژن ایجاد می شوند.

در عفونت باکتریایی ترشحات واژن بویی شبیه بوی ماهی می دهد و به رنگ خاکستری، سفید و زرد در می آید. همچنین، ممکن است ترشحات با خارش واژن و سوزش ادرار همراه باشد.

خرید انواع ژل بهداشتی مخصوص بانوان

عکس ژل بهداشتی بانوان برند نوا در سایزهای مختلف

ویژگی های یک ژل بهداشتی بانوان خوب چیست؟

زمانی می توان به یک ژل بهداشتی لقب بهترین ژل بهداشتی را بدهیم که ویژگی های خاص و منحصر به فردی را داشته باشد و بتواند به خوبی تمامی نیازهای بانوان برای شستشوی بی دردسر واژن را برطرف سازد. در همین راستا در ادامه ویژگی هایی که یک ژل بهداشتی خوب و باکیفیت باید داشته باشد را مطرح خواهیم کرد.

فرمولاسیون ملایم : مهم ترین ویژگی یک ژل بهداشتی فرمولاسیون آن است که باید به قدری حساس و ملایم باشد که در اثر استفاده از آن هیچ گونه سوزش و خارشی را در ناحیه تناسلی به وجود نیاورد. بنابراین آن دسته از بانوانی که به دنبال بهترین ژل بهداشتی هستند، قطعا باید به میزان ph مورد استفاده در این محصولات دقت نمایند.

خنک و خوشبو کننده : همواره بوی بد واژن از ناخوشایندترین مشکلات بانوان می باشد. بهترین ژل بهداشتی بانوان باید به گونه ای باشد که بتواند چنین بوهای آزاردهنده ای را از بین ببرد. به این منظور بسیاری از تولید کنندگان ژل های بهداشتی در ترکیبات محصولات خود عصاره های خوشبو کننده ای استفاده می کنند تا پس از استفاده رایحه معطری به ناحیه تناسلی بانوان بخشیده شود.

خواص آرام بخش و ضد التهاب : در حقیقت هدف از استفاده از ژل های بهداشتی پیشگیری از التهابات و عفونت های ناحیه واژن می باشد. بنابراین یک ژل بهداشتی باید به قدری آرام بخش و ضد التهاب باشد که اگر سوزش و خارشی هم در این ناحیه وجود داشته باشد، پس از استفاده برطرف شود.

دارای خواص آنتی باکتریال : مهم ترین بخش پاسخ سوال بهترین ژل بهداشتی بانوان چیست، این جا پاسخ داده می شود، چرا که اگر یک ژل شستشو خواص آنتی باکتریال داشته باشد به خوبی می تواند، باکتری ها و قارچ هایی که به وفور در ناحیه تناسلی بانوان رشد و تکثیر پیدا می کنند، از بین ببرد. به همین ترتیب از ابتلا به انواع عفونت های واژن جلوگیری می کند و سلامتی را برای اندام تناسلی بانوان به ارمغان می آورد.

خاصیت مرطوب کنندگی : خشکی واژن از دیگر مشکلات ناحیه تناسلی بانوان می باشد که به ویژه خانم هایی که در دوران یائسگی خود به سر می برند، با آن دست و پنجه نرم می کنند.

ژل های بهداشتی بانوان برخلاف عقیده عوام مبنی بر از بین بردن رطوبت واژن، با رطوبتی که از خود دارد، واژن را مرطوب می نمایند و به همین ترتیب از خشکی مخاط جلوگیری می نماید. البته لازم به ذکر است اگر ژل بهداشتی کیفیت و مرغوبیت کافی را نداشته باشد، می تواند منجر به خشکی واژن شود. بنابراین بهترین ژل بهداشتی بانوان رطوبت بالای آن است.

بهداشت بانوان

کاربردها و فواید استفاده از ژل بهداشتی بانوان

بدون شک برای شما هم این سوال پیش آمده که ژل شستشوی بهداشتی بانوان برای چیست؟ در ادامه مهم ترین کاربرد ها و فواید این گونه ژل ها معرفی شده اند.

از بین بردن بوی بد واژن

همانطور که می دانید ناحیه تناسلی یک محدود باکتریال می باشد و همین امر باعث می شود، باکتری های متعددی در این محیط به سرعت رشد کنند. همه این عوامل سبب می شود که بوی زننده ای از واژن به مشام برسد که از قضا بسیار هم آزار دهنده می باشد و خانم ها دست به هر روشی می زنند تا بتوانند این بوی ناخوشایند را از بین ببرند.

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن بوی بد واژن، استفاده از ژل های شستشوی بانوان است که به راحتی باکتری های ناحیه تناسلی را از بین می برند و بوی ناخوشایند را از این محدوده دور می نماید.

حفظ pH طبیعی ناحیه واژن

سطح ph مقیاسی است که تعادل آن برای سلامتی واژن اهمیت بسیاری دارد. زمانی واژن در سالم ترین حالت خود قرار دارد که سطح ph آن در محدوده 3.8 تا 4.5 باشد و اگر به هر دلیل از این میزان بالاتر یا پایین تر رود، واژن مستعد ابتلا بع عفونت های متعددی می شود.

به عنوان مثال هنگامی که سطح ph واژن فردی بالای چهار و نیم باشد، شاهد حساسیت های تناسلی، ورم مهبل، التهاب بافت واژن خواهد بود. ژل های بهداشتی بانوان یکی از روش هایی است که به حفظ ph طبیعی واژن کمک می کند و به هیچ عنوان اجازه نمی دهد میزان آن از محدوده نرمال فاصله می گیرد.

عکس ژل بهداشتی بانوان آلورا

عکس ژل بهداشتی بانوان آورا

پیشگیری از ابتلا به عفونت های ناحیه تناسلی

عفونت های ناحیه تناسلی از جمله بیماری های شایع در بین بانوان است که همه ساله خانم های زیادی از این عفونت ها رنج می برند. درست است که ابتلا به این گونه عفونت ها اجتناب ناپذیر است، اما روش هایی نیز وجود دارد که با قدرت می توانند خطر ابتلا به عفونت های واژینال را تا حد زیادی کاهش می دهند. شستشوی واژن با ژل های بهداشتی بانوان یکی از موثرترین روش ها می باشد که به خوبی می تواند از واژن در برابر ابتلا به عفونت های مختلف محافظت نماید.

حفظ رطوبت طبیعی ناحیه تناسلی

به طور طبیعی واژن به وسیله یک لایه نازک از مایع شفاف، روان و مرطوب می باشد. با این حال برخی از عوامل می توانند منجر به از بین بردن این رطوبت شوند و خشکی را برای واژن به ارمغان بیاورند.

درست است که مهم ترین این عوامل ورود به دوران یائسگی است ولی خشکی واژن می تواند در هر سنی رخ دهد و منجر به سوزش، خارش و آمیزش دردناک شود. استفاده از ژل های بهداشتی بانوان برای شستشوی واژن کمک می کند تا رطوبت طبیعی و نرمال این ناحیه حفظ شود و از خشکی واژن جلوگیری گردد.

کم کردن میزان ترشحات واژن

بدون شک خارج شدن ترشحات از واژن بانوان امر عادی و طبیعی است اما گاهی اوقات به هر دلیلی ممکن است میزان این ترشحات به حد زیادی افزایش پیدا کند، که این مسئله برای خانم ها بسیار ناخوشایند و رنج آور می باشد. در چنین مواقعی استفاده از ژل های بهداشتی بانوان می تواند به متعادل ساختن میزان ترشحات واژن کمک شایانی نماید.

از بین بردن سوزش و خارش واژن

سوزش و خارش واژن یکی دیگر از مشکلات آزار دهنده ای است که اکثر خانم ها در برهه ای از زندگی خود با آن مواجه شده اند. معمولا سوزش و خارش ناحیه تناسلی جایی برای نگرانی وجود ندارد اما اگر به صورت مداوم باشد، ممکن است نشان دهنده وجود عفونت و یا بیماری باشد.

شاید بپرسید نقش ژل بهداشتی بانوان در رفع سوزش و خارش چیست؟ ژل های شستشوی واژن با فرمولاسیون قدرتمند خود و خواص ضد التهابی و ضد میکروبی که دارند، به خوبی می توانند به از بین رفتن سوزش و خارش واژن کمک نمایند.

ژل بهداشتی بانوان

عکس استفاده از ژل بهداشتی بانوان مدل پمپی

عوارض ژل های شستشوی واژن

اگر از ژل های شستشو واژن به طور مداوم مثلا هر روز یا روزی چندبار استفاده شود ممکن است بدن دچار عوارضی مانند:

 • باکتری های محافظتی ناحیه تناسلی از بین میبرد و محیط برای رشد میکروبهای بیماری زا مساعد شده و میزان عفونت ها افزایش پیدا کند.
 • باعث ایجاد خشکی ناحیه تناسلی شود و این خشکی باعث خارش مزمن درفرد میشود.
 • باعث ایجاد تغییرات ph واژن و بالا بردن سطح ابتلا به عفونت میشود.

نکات مهم در حین استفاده از ژل بهداشتی بانوان

نکات مهم در هنگام استفاده از ژل بهداشتی به شرح زیر است:

 • برای شستشوی واژن حتما از آب گرم استفاده نمایید.
 • برای خشک کردن ناحیه تناسلی از حوله نرم استفاده شود.
 • حوله ای که جهت خشک کردن واژن استفاده می کنید، زود به زود تعویض نمایید.
 • در زمان استفاده مطمئن شوید، در اطراف محل استعمال زخم باز وجود نداشته باشد.
 • در حین استفاده دقت بسیاری به خرج دهید تا حتی ذره ای از مواد شوینده به داخل واژن ورود پیدا نکند.
 • به هیچ عنوان از ژل های بهداشتی بانوان بیش از یک بار در روز استفاده نکنید، چرا که استفاده بیش از حد از آن ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد.

نحوه استفاده از ژل بهداشتی بانوان

عمدتا خانم ها با این که می دانند ژل بهداشتی بانوان چیست، اما از نحوه استفاده از آن آگاهی ندارد و همین مسئله می تواند منجر به استفاده نادرست و به دنبال آن عوارض جبران ناپذیری خواهد شد.

نکته ای که لازم است به آن توجه ویژه ای شود، این است که این گونه ژل ها تنها برای شستشوی بخش های خارجی واژن می باشند و به هیچ عنوان مربوط به نواحی داخلی واژن نیستند. شستشوی ناحیه تناسلی با ژل مخصوص بانوان می تواند واژن را سالم و با بوی مطبوع نگه دارد، برای اینکار نیاز است به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. در اولین قدم لازم است تا دست های خود را به دقت بشویید.
 2. اکنون ناحیه خارجی دستگاه تناسلی را با مقداری آب مرطوب کنید. حال زمان آن رسیده تا ژل بهداشتی را بردارید و شروع به شستشوی واژن نمایید.
 3. شستشو را تا محل مقعد ادامه دهید. در این مرحله توجه داشته باشید، بیش از حد به بدنتان فشار وارد نکنید، چرا که ممکن است این فشارهای غیر ضروری منجر به ورود مواد به بخش داخلی واژن شود.
 4. سعی کنید چین های بخش بیرونی واژن را هم به کمک حرکات دایره ای دستان خود به خوبی تمیز نمایید.
 5. پس از این که شستشو با ژل های بهداشتی به اتمام رسید، تمام آن منطقه را به طور کامل با آب بشویید و پس از آن با حوله نرم یا دستمال های حوله ای ناحیه تناسلی را کاملا خشک نمایید.
 6. نکته اصلی در انتخاب یک ژل شستشوی بانوان خوب و مناسب برای بهداشت بانوان، این است که محصولی را برگزینید که عطر قوی نداشته باشد. زیرا محصولاتی که عطری قوی دارند تعادل PH را تغییر می دهند.

ژل بهداشتی بانوان چیست؟

عکس ژل بهداشتی بانوان

آیا می توان به جای ژل های بهداشتی بانوان از صابون هم استفاده نمود؟

خیر، به هیچ عنوان نمی توان صابون را جایگزین ژل های بهداشتی کرد، چرا که استفاده از صابون برای شستشوی ناحیه تناسلی می توان خشکی و سوزش را برای این ناحیه به همراه آورد و به دنبال آن نیز سبب برگرداندن عفونت ها به واژن می شود.

فرق ژل بهداشتی بانوان با دوشیزگان چیست؟

از آن جایی که ترشحات و حساسیت واژن خانم ها قبل از ازدواج و پس از ازدواج با برقراری رابطه های جنسی تغییر می کند، بنابراین سطح ph نواحی تناسلی هم پس از ازدواج دچار تغییراتی خواهد شد.

بدین ترتیب ژل های بهداشتی بانوان و دوشیزگان اندکی با هم تفاوت دارند و تفاوت عمده آن ها هم در میزان اسیدی بودنشان است، به گونه ای که ژل هایی بهداشتی مخصوص دوشیزگان میزان ph کمتری به نسبت ژل های بهداشتی بانوان دارند.

آیا زنان باردار می توانند از ژل بهداشتی استفاده کنند؟

پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. دوران بارداری دوران بسیار حساسی است. در این دوران ممکن است به دلیل بارداری التهاباتی در این ناحیه به وجود بیاید یا اینکه به دلیل بزرگ شدن شکم زن نتواند خود را به خوبی بشوید. استفاده از این ژل در بارداری نه تنها به جنین آسیبی وارد نمی کند، بلکه به حفظ سلامت و بهداشت زنان باردار کمک می کند.

بهترین مدلهای ژل بهداشتی بانوان

نتیجه گیری

با گذشت زمان، استفاده از این ژل ها افزایش پیدا کرده است. قبل از خرید بهترین مارک های ژل بهداشتی بانوان، حتما به تمام نکاتی که یک ژل بهداشتی مناسب باید داشته باشد، دقت کنید.

در استفاده از آن زیاده روی نکنید و با استفاده درست از این محصول، قدم نهایی را در تکمیل بهداشت ناحیه تناسلی بردارید. به خاطر داشته باشید که رعایت بهداشت فردی اصلی ترین چیزی ست که به شما برای داشتن یک زندگی باکیفیت کمک می کند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
ویژگی های یک ژل بهداشتی بانوان خوب چیست؟
از ویژگی هایی که یک ژل بهداشتی خوب و باکیفیت می توان به فرمولاسیون ملایم، خنک و خوشبو کننده، خواص آرام بخش و ضد التهاب، دارای خواص آنتی باکتریال و خاصیت مرطوب کنندگی آن اشاره کرد
بهترین برند و مدل های ژل بهداشتی بانوان
اگر بخواهیم بهترین و معروف ترین برندهای ژل بهداشتی بانوان را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: هیدرودرم، سینره، نفیس، سرونیا، ویتابلا، دئودراگ، لامنین، سی گل، آردن، فیروز و لافارر
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/11
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ژل بهداشتی بانوان نیوآ سری Intimo حجم 250 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان نیوآ سری Intimo حجم 250 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان سینره مدل Orchid حجم 180 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان سینره مدل Orchid حجم 180 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان لافارر مدل Gentinal Cleansing Gel حجم 250 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان لافارر مدل Gentinal Cleansing Gel حجم 250 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان ناپلار حجم 150 میلی لیتر مجموعه 2 عددی
ژل بهداشتی بانوان ناپلار حجم 150 میلی لیتر مجموعه 2 عددی
ژل بهداشتی بانوان سیبونا مدل Pomegranate extract
ژل بهداشتی بانوان سیبونا مدل Pomegranate extract
ژل بهداشتی دوشیزگان سروینا مدل Genital حجم 150 میلی لیتر
ژل بهداشتی دوشیزگان سروینا مدل Genital حجم 150 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان نئودرم مدل Femintime حجم 150 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان نئودرم مدل Femintime حجم 150 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان سروینا مدل Genital حجم 150 میلی لیتر
ژل بهداشتی بانوان سروینا مدل Genital حجم 150 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد