منو

ژل ابرو چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟

بدون شک یکی از اعضای چهره که در زیبایی افراد تاثیر بسیاری دارد، ابروها هستند. داشتن ابرو های زیبا و خوش فرم جذابیت خاصی در صورت شما ایجاد خواهد کرد.

بنابراین انتخاب یک مدل اشتباه برای ابروها، می تواند چهره را جوان، پیر، افسرده، شاداب، خشمگین و یا خوشحال نشان دهد. از این رو بسیاری از افراد روی انتخاب مدل برای ابروهای خود بسیار حساس هستند.

ژل ابرو

راهنمای خرید ژل لیفت ابرو

یکی از لوازم پرطرفداری که برای فرم دهی، پر کردن و تغییر شکل ابروها این روزها به وفور استفاده می شود انواع ژل ابرو است. ژل یا ریمل بی رنگ ابرو ماده چسبنده ای است که با ایجاد چسب مقاوم بین موهای ریز ابرو آن ها را پرپشت تر از همیشه نشان و بنابراین مطابق با شیوه مصرف فرم ابروها را نیز تغییر می دهد.

با ما در ادامه این مطلب از طوطی کالا همراه باشید تا به صورت کامل شما را با ژل ابرو، انواع مختلف، مضرات احتمالی و نحوه استفاده آن آشنا کنیم.

ژل ابرو چیست؟

ژل ابرو Eyebrow Gel یا ژل حالت دهنده ابرو یک محصول زیبایی است که برای فرم دادن به ابروهای شما در یک لحظه استفاده می شود. ژل ابرو با خاصیت تثبیت کنندگی خود کمک می کند تا ابروها به سمت بالا حالت بگیرند و ثابت بمانند. در این حالت ابروها ضخیم تر به نظر می رسند.

همچنین به مرتب کردن موهای ابرو کمک می کند و ابروها را در جای خود نگه می دارد، درست مانند اسپری مو که برای مرتب کردن موهای شما و ایمن نگه داشتن مدل مو استفاده می شود.

ژل ابرو بیشتر برای افرادی که دارای ابروهای پرپشتی هستند که نیاز به رام کردن دارند مناسب است. در واقع این دسته از افراد مدام شاهد به هم خوردن مدل ابروهای خود هستند. ژل ابرو به آن ها کمک می کند تا ابروهای خود را در همان حالتی که دوست دارند به طور ثابت نگه دارند.

عکس انواع ژل ابرو

عکس انواع مختلف ژل ابرو

البته این ژل تنها مختص کسانی نیست که ابروهای ضخیمی دارند؛ بلکه خانم هایی با ابروهای نازک می توانند به کمک این ژل، به مدل دلخواه خود برسند.

اغلب ژل های ابرو بی رنگ هستند و طراحی آن درست به شکل ریمل است. اما اگر می خواهید جاهای خالی ابروهای خود را نیز پر کنید، باید به سراغ ژل ابرویی بروید که رنگی است.

در واقع شما با ژل های ابروی رنگی، می توانید علاوه بر ثابت نگه داشتن مدل ابرو، جاهای خالی ابروی خود را نیز پر کرده و یا حتی به آن ها رنگ دهید. در واقع می توانیم ژل ابرو را یکی از بهترین جایگزین های مداد ابرو بنامیم، چرا که برخلاف مداد ابرو، ظاهر طبیعی به ابروهای شما می بخشد.

انواع ژل ابرو

ژل ابرو بی رنگ

بعضی از ژل های ابرو بی رنگ هستند و فرچه ای شبیه به فرچه ریمل دارند. متاسفانه در این موارد به علت بی رنگ بودن شما نمی توانید از ژل ابرو توقع این را داشته باشید که جاهای خالی و کم پشت ابروهایتان را برایتان پر کند.

در واقع این مدل از ژل های ابرو روی موهای ابرو می نشیند و به آن ها کمک می کند در جای خود ثابت بمانند و همچنین آن ها را ضخیم تر جلوه می دهد. اگر داخل ابروهایتان نقاط کم پشت دارید قبل از استفاده از این ژل ها بهتر است ان نقاط را با یک مداد ابروی مناسب پر کنید.

ژل ابرو

عکس ژل ابرو بی رنگ - فرچه ژل ابرو

ژل ابرو به شما کمک می کند ابروهای خود را به صورتی که می خواهید حالت بدهید و به آنها یک جلوه طبیعی می دهد. چیزی که در آرایش مدرن یکی از مهم ترین بخش ها است.

ژل ابرو رنگی

وقتی حرف از ژل ابرو رنگی می شود، مهم ترین و پایه ای ترین موضوع پیدا کردن و انتخاب یک رنگ مناسب است، چون اگه رنگ اشتباهی را انتخاب کنید ابروهایتان هیچوقت طبیعی و نرمال به نظر نمی رسد و حتی اگر درست ژل را روی ابرویتان قرار بدهید، تمام تلاشتان بی فایده می شود.

انتخاب رنگ مناسب باعث می شود ابروی شما طبیعی و یه بخش عادی از صورتتان به نظر برسد و حتی اگر خیلی سریع و بی دقت ژل رو به ابرویتان بزنید هم، جلوه بدی نخواهد داشت. رنگی مناسب ابروی شماست که نزدیک ترین رنگ به ابروهای طبیعی تان را داشته باشد؛ نه کم رنگ تر و نه پر رنگ تر.

ژل ابرو رنگی

قبل و بعد از استفاده ژل ابروی رنگی

کاربرد ژل ابرو چیست؟

همانطور که اشاره کردیم یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از ژل ابرو، مرتب شدن آن هاست. اما باید بدانید که این مورد، تنها کاربرد ژل ابرو نیست. در این بخش، برخی دیگر از کاربردهای این ابزار آرایشی را برای شما شرح خواهیم داد.

 • لیفت ابرو با ژل ابرو
 • پرتر و پهن تر دیده شدن ابرو
 • مرتب شدن تارهای ابرو برای تمام طول روز
 • ژل های ابروی رنگی می توانند شما را از مصرف مداد و سایه ابرو بی نیاز کنند
 • استفاده از ژل ابرو باعث ایجاد آرایشی طبیعی و زیبا در چهره فرد می شود
 • بی نیاز کردن افراد برای استفاده از لیفت دائم و موقت در سالن های زیبایی که آسیب های شدیدی به ابرو می رساند
 • کمک به تغییر مدل ابرو بدون نیاز به برداشتن آن ها
 • در صورت استفاده از ژل ابروی با کیفیت، ابروهای شما تقویت شده و به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شوند.


تاثیر استفاده از ژل ابرو

تاثیر استفاده از ژل ابرو - قبل و بعد ژل ابرو

عوارض ژل ابرو

یکی از دغدغه های اصلی بانوان، ریزش ابروها در اثر استفاده از محصولات آرایشی متعدد است. اما باید بدانید، در صورتی که از ژل ابرو با برند شناخته شده و با کیفیت استفاده کنید و طرز زدن ژل ابرو را بدانید، ابروهای شما به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شوند.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، استفاده از ژل ابروی با کیفیت در طولانی مدت باعث تقویت ابرو می شود. پس نیازی به نگرانی در خصوص ریزش ابروها پس از یادگیری طریقه استفاده از ژل ابرو نیست.

استفاده از ژل ابرو ممکن است برخی عوارضی دیگر را برای پوست یا چشم ها ایجاد کند. این عوارض عبارتند از:

 • التهاب و خارش: استفاده از ژل ابرو ممکن است باعث ایجاد التهاب و خارش در محل استفاده شود، به خصوص در افرادی که حساسیت پوستی دارند.
 • قرمزی و تورم: افرادی که حساسیت پوستی دارند، ممکن است پس از استفاده از ژل ابرو با قرمزی و تورم روبرو شوند.
 • التهاب چشم: در صورتی که ژل ابرو به چشم ها نزدیک شود، ممکن است باعث ایجاد التهاب و خارش در چشم ها شود.
 • تغییر رنگ پوست: برخی از افراد پس از استفاده از ژل ابرو ممکن است با تغییر رنگ پوست در محل استفاده مواجه شوند.

به هر حال، بسیاری از افراد بدون هیچ گونه عارضه ای می توانند از ژل ابرو استفاده کنند. اگر برای شما عوارضی پس از استفاده از ژل ابرو ایجاد می شود، بهتر است از استفاده این محصول خودداری کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه استفاده از ژل ابرو

نحوه استفاده از ژل ابرو یا ژل لیفت ابرو

نحوه استفاده صحیح از ژل ابرو

استفاده از ژل ابرو بسیار آسان است و در بیشتر موارد می توانید بدون مهارت خاصی، به ابروهای خود مدل دهید. در راحت ترین حالت ممکن کافی است تا به کمک قلموی آن، ابروهای خود را شانه کنید تا مرتب شوند. اما خوب است تا این نکات را نیز به خاطر بسپارید:

 1. ابتدا صورت خود را با پاک کننده های آرایشی شسته و صورت را خشک کنید.
 2. در صورتیکه نیاز به اصلاح ابرو دارید، با یک موچین سرکج، موهای زائد خود را بردارید. بعد از برداشتن موهای زائد، با یک برس ابرو یا اسپویل، موها را در راستای رشد موها که عموما در راستای قوس ابرو و به سمت پایین است، شانه بزنید.
 3. در این مرحله می توانید از پودر یا مداد ابرو بر روی ابروها استفاده کنید و مجددا ابروها را با اسپویل، شانه بزنید. در صورتی که ابروهایی ضخیم و پر دارید، دیگر نیاز به پر کردن با مداد و یا پودر ندارید، بلکه می توانید با یک سایه به رنگ قهوه ای، باز بسته به رنگ ابروی خود استفاده نمایید. فقط در رنگ سایه دقت داشته باشید که رنگ به کار رفته نباید باعث رنگ پریدگی موهای ابروی شما شود .در ضمن پر کردن خط ابرو نیز کاملا اختیاری بوده است.
 4. در مرحله آخر، خط ابرو را در جهت رشد ابرو صاف نمایید. حال می توانید با استفاده از اسپویلی که در ژل ابرو موجود است یا با اسپویل جدید استفاده نمایید. طبق تکنیک های گفته شده، می توانید از این اسپویلی که آغشته به ژل ابرو است در راستای موهای ابرو که رشد کرده یا بعبارتی در جهت قوس ابرو به سمت پایین است، شانه بزنید و صبر کنید تا خشک شود.
 5. بعد از استفاده از ژل ابرو، علاوه بر حالت دادن به ابروهای خود و پر پشت کردن آن ها، از ریزش موهای ابرو نیز جلوگیری کرده اید. البته اگر ژل ابروی مورد استفاده شما، از نوع تقویتی باشد.

تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو چیست؟

می خواهید بین صابون ابرو و ژل ابرو یکی را برای خرید انتخاب کنید؟ مطمئنا انتخاب دشواری خواهید داشت. هر دوی این محصولات آرایشی با هدف مشابهی ساخته شده اند اما تفاوت هایی با هم دارند.

مشخص ترین وجه تمایز این دو محصول در نحوه استفاده از ژل لیفت ابرو یا صابون است. روش استفاده از ژل ابرو با صابون کاملا متفاوت است. برای استفاده از صابون ابرو باید برس ابرو را خیس کرده و سپس با برس خیس شده، سطح رویی صابون را تراشیده و از آن استفاده کرد.

باید بدانید که ساختار ژل ابرو بر پایه آب است، در حالی که صابون ابرو بر پایه گیلیسیرین ساخته می شود. این ویژگی باعث می شود تا ژل ابرو برای استفاده در تابستان که میزان تعریق بدن زیاد است، مناسب نباشد. همچنین صابون ابرو هم برای استفاده در زمانی که میکاپ زیادی روی پوست اطراف ابرو باشد، مناسب نیست.

ژل ابرو برای مدتی ثابت برای ابروهای بی نظم کاربرد خوبی دارد. اما صابون ابرو در واقع برای ابروهای پرزدار پیشنهاد بهتری هستند.

پس از در نظر گرفتن موارد گفته شده و بررسی تناسب هر محصول با نوع مصرف شما، می توانید بین ژل ابرو و صابون ابرو انتخاب کرده و محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

همچینین جهت کسب اطلاعات کامل و جامع تر درباره صابون ابرو، انواع و نحوه استفاده آن می توانید مقاله (صابون لیفت ابرو چیست؟) را مطالعه بفرمائید.

فواید و مضرات ژل ابرو

آرایش با ژل ابرو برای تثبیت و حالت دهندگی ابروها

تفاوت ژل ابرو با سایه ابرو

خیلی از خانم ها سایه ابرو و ژل ابرو را با یکدیگر اشتباه می گیرند. به طور کلی در توضیح تفاوت این دو محصول می توان گفت که ژل ابرو کار حالت دهی، فیکس و ثابت نگه داشتن حالت ابرو را بر عهده دارد و گاهی با خاصیت تقویت کنندگی نیز برای ابروها همراه است.

همچنین این محصول ابروها را پررنگ تر و براق تر نیز جلوه می دهد. اما سایه ابرو معمولاً برای پر کردن بخش های خالی ابرو استفاده می شود و در زیباتر شدن و طراحی ابرو کاربرد دارد و کاری شبیه به تتو زدن روی ابرو است.

جهت کسب اطلاعات کامل تر درباره سایه ابرو و نحوه زدن سایه روی ابروها می توانید مقاله (سایه ابرو چیست؟) را مطالعه بفرمائید.

به طور خلاصه تفاوت های ژل ابرو و سایه ابرو در موارد زیر خلاصه میشود:

 • برخلاف ژل مخصوص ابرو، سایه ابرو قابلیت فرم و حالت دادن به ابروها را ندارد.
 • سایه ابرو می تواند نواحی خالی و کم پشت ابرو رو پر کند.
 • سایه ابرو ماندگاری کم تری دارد و راحت تر پاک می شود.
 • ژل های ابرو می توانند ظاهر براقی به ابروهای اصلی شما بدهند در صورتی که سایه ابرو بیش تر حالت مات دارد.
 • برخی از انواع ژل های ابرو خاصیت تقویت کنندگی را هم دارند.
 • ژل مخصوص ابرو حالت مورد نظر شما را ثابت نگه می دارد اما با سایه زدن این امکان را فراهم نمی کند.

خرید اینترنتی ژل ابرو

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
عوارض استفاده از ژل ابرو چیست؟
در صورتی که از ژل ابرو با برند شناخته شده و با کیفیت استفاده کنید و طرز زدن ژل ابرو را بدانید، ابروهای شما به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شوند. حتی ژل ابرو با کیفیت در طولانی مدت باعث تقویت ابرو نیز می شود.
انواع مختلف ژل ابرو کدامند؟
ژل ابرو در نوع بی رنگ و رنگی تولید می شود، ژل های ابرو بی رنگ روی موهای ابرو می نشیند و به آنها کمک می کند در جای خود ثابت بمانند و همچنین آنها را ضخیم تر جلوه میدهد. اما ژل ابرو رنگی یک کار اضافه تر هم انجام می دهند و آن پوشاندن جاهای خالی ابرو با رنگ هم رنگ ابروی خودتان می باشد.
قیمت انواع ژل ابرو چند است؟
قیمت ژل ابرو به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، حجم ژل، کیفیت مواد تشکیل دهنده و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت ژل ابرو از 30 هزار تومان شروع و تا 500 هزار تومان هم در مدلهای برند و تقویت کننده دار آن ادامه دارد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/12/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
ژل لیفت ابرو ویتامینه ممول
ژل لیفت ابرو ویتامینه ممول
صابون ژلی لیفت ابرو ایلماز حجم 10 میلی لیتری
صابون ژلی لیفت ابرو ایلماز حجم 10 میلی لیتری
ژل لیفت ابرو جین اشلی ترکیه ای بی رنگ مدل 2442
ژل لیفت ابرو جین اشلی ترکیه ای بی رنگ مدل 2442
ژل لیفت ابرو جین اشلی کاملا گیاهی مدل B1221
ژل لیفت ابرو جین اشلی کاملا گیاهی مدل B1221
ژل ابرو گلدن بل مدل 24
ژل ابرو گلدن بل مدل 24
ژل واکس شفاف ابرو رینبو مدل J Gelwax
ژل واکس شفاف ابرو رینبو مدل J Gelwax
ژل ابرو دونادیا ساخت کشور تایوان ضد حساسیت
ژل ابرو دونادیا ساخت کشور تایوان ضد حساسیت
ژل حالت دهنده ابرو اوکاز حجم 8 میلی لیتر
ژل حالت دهنده ابرو اوکاز حجم 8 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد