منو

چمن مصنوعی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آموزش نصب چمن مصنوعی

همگی ما بارها نام چمن مصنوعی را شنیده ایم و تصاویر آن را مشاهده کرده ایم. اما ممکن است ندانیم کارکرد این محصول زیبا و تزیینی چیست و استفاده از آن از چه زمانی مرسوم گردید. چمن مصنوعی تحولی اساسی در صنعت تزیین و دیزاین فضا ایجاد کرده است و با ورود خود به عرصه ورزش توانسته است توجه فعالان این حوزه را نیز به خود جلب کند.

چمن مصنوعی با دارا بودن مزایایی از قبیل ماندگاری بالا، حذف و کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و مراقبت روزانه به شدت مورد توجه قرار گرفته. خرید چمن مصنوعی در بسیاری از موارد مانند مراقبت و نگهداری آسان، تطبیق پذیری در هر نوع شرایط آب و هوایی، طول عمر بسیار بالا قیمت ارزان به صرفه تر از چمن طبیعی می باشد.

از آنجا که کاشتن و نگهداری چمن طبیعی نیاز فراوان به آب و نیروی کار بیشتری دارد پیشنهاد می شود هزینه کاشت و نگهداری چمن را صرف خرید و نصب چمن مصنوعی کنید تا از این طریق هم در مصرف آب و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید. چمن مصنوعی علاوه بر هزینه کمتر و نیروی کار کمتر، همواره سبز می باشد و در فصل های سرد زرد نمی شود.

یکی دیگر از عوامل محبوبیت این محصول قابلیت استفاده همیشگی و دائمی از آن است. به عنوان مثال بعد از هر بازی فوتبال برخلاف چمن طبیعی نیازی به استراحت و تنفس کامل ندارد و میتوان به صورت مداوم در آن بازی کرد. همین مزیت های فراوان باعث رشد چشمگیر استفاده از آن شده است.

چمن مصنوعی چیست؟

راهنمای خرید و نصب چمن مصنوعی

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی (Artificial Grass) نوعی چمن مشابه به چمن واقعی است که برای پوشش سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول معمولا در جاهایی استفاده می شود که امکان رشد چمن طبیعی وجود ندارد و یا هزینه نگهداری از آن بسیار بالاست.

این محصول عمدتا در استودیوم های ورزشی، زمین های تنیس، تزیین مهد کودک ها و تراس خانه ها (با عنوان چمن مصنوعی تزئینی) استفاده می شود. همچنین امکان استفاده از آن در اماکن دیگری مانند فروشگاه ها و یا اماکنی که می خواهند حس دلپذیر طبیعت را تداعی کنند، وجود دارد.

انواع چمن مصنوعی

چمن های مصنوعی دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به متریالی که در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردی که دارند، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. با توجه به این که می خواهید در کجا و برای چه استفاده ای از آن ها استفاده کنید، نوع و قیمت آن ها می تواند متفاوت باشد. در این بخش به انواع چمن عای مصنوعی اشاره می کنیم.

چمن مصنوعی رولی

چمن های مصنوعی رولی در انواع رنگ ها و تراکم ها ساخته می شوند و با توجه به استفاده ای که مد نظر دارید، برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این چمن های مصنوعی معمولا در زمینه های فوتبال، زمین های بازی، به عنوان کفپوش در حیاط ویلا و دیگر موارد کاربرد دارند.

چمن مصنوعی رولی

عکس چمن مصنوعی رولی

کیفیت آن ها متفاوت است و برای اینکه بتوانید بهترین گزینه را تهیه کنید، باید کاربرد مد نظرتان را بسنجید. به طور مثال انواع پرتراکم برای مکان های پر تردد مورد استفاده قرار می گیرند. تراکم به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر مربع از جمن مصنوعی با استفاده از الیاف وجود دارد.

چمن مصنوعی نواری

چمن های مصنوعی نواری برای استفاده های زیبایی و معمولا برای پر کردن فضای بین سنگ ها و موزاییک ها به کار می روند. امروزه استفاده از این محصولات تنها به عنوان پوشش زمین های ورزشی و غیره استفاده نمی شود. بسیاری از افراد آن ها را در بالکن ها و حیاط مورد استفاده قرار می دهند.

چمن مصنوعی نواری

عکس چمن مصنوعی نواری و کاربردهای آن

چمن های مصنوعی نواری بیشترین کاربرد را در فضاهای داخلی و تزئینی خانه و ویلا دارند. از آن ها می شود در فضای بین سنگ، موزاییک، تزئینات داخلی و بین بتن استفاده کرد. ارتفاع آن ها بین 10 تا 30 میلی متر است و تراکمشان نیز متفاوت می باشد. با توجه به کاربردی که برای آن ها در نظر می گیرید، می توانید رنگ، تراکم و ارتفاع متفاوتی را سفارش دهید.

چمن مصنوعی تایلی

چمن های مصنوعی تایلی در انواع سایز های کوچک ساخته می شوند و در قطعات متعدد قابل ارائه هستند. این چمن های مصنوعی به راحتی حمل می شوند و از آن ها معمولا در بالکن و تراس استفاده می کنند. همچنین برای محیط بازی حیوانات خانگی و یا بخشی از اتاق بچه ها کاربرد دارند. این چمن ها به خوبی در کنار هم چفت می شوند و می توانید آن ها را به راحتی نصب کنید و یا انتقال دهید.

چمن مصنوعی تایلی

عکس چمن مصنوعی تایلی

کاربرد های چمن مصنوعی چیست؟

این چمن ها در دو نوع ورزشی و تزئینی تولید شده اند. اگر چه خیلی ها گمان می کنند که چمن مصنوعی فقط پوششی است برای زمین های بازی ولی حقیقت این است که این کفپوش در خیلی جاها کاربرد داشته و به مصارف دیگری جز مصرف ورزشی هم می رسد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

چمن مصنوعی محوطه مجتمع مسکونی

رسیدگی به چمن طبیعی کار بسیار وقت گیری است و در زندگی پر مشغله امروزی کمتر کسی پیدا می شود که وقت کافی برای پرورش چمن طبیعی و رسیدگی به آن را دارا باشد، به همین علت در بسیاری از مجتمع های مسکونی، افراد اقدام به تهیه و نصب چمن مصنوعی می کنند تا هم از فضای سبز دائمی بهره مند باشند و هم نیازی به رسیدگی مداوم به چمن نداشته باشند. این چمن ها را می توان به همراه آبنما، آلاچیق و ... برای دکوراسیون محوطه باز مجتمع مسکونی به کار گرفت.

چمن مصنوعی زمین های ورزشی

قدیمی ترین چمن های مصنوعی برای زمین های ورزشی تولید شده اند. زمین هاکی و سپس زمین فوتبال، گلف، هاکی و دیگر ورزش ها نمونه هایی از چمن مصنوعی را نصب کردند. امروزه شاهد نصب چمن ورزشی در اغلب باشگاه های ورزشی و زمین های روباز هستیم.

از آنجایی که بافت چمن مصنوعی بسیار نرم و با کیفیت است و احتمال آسیب رسیدن در حین مسابقه را به بازیکنان کاهش می دهد در بسیاری از زمین های ورزشی مورد استفاده برای ورزش های مختلف مثل گلف، لاکراس، بیس بال و ... از این نوع پوشش استفاده می شود.

چمن مصنوعی زمین فوتبال

عکس استفاده از چمن مصنوعی در زمین فوتبال

اما چمن مصنوعی فوتبالی، به دلیل شرایط ویژه مسابقه فوتبال و به منظور کاهش ضربه های احتمالی شدید حین مسابقه، لازم است به اندازه کافی قدرتمند باشد. این محصول با استفاده از الیافی که اثر سایندگی ندارند (Non-Abrasive) تولید می شود؛ تا از آسیب به بازیکنان حین مسابقه پیشگیری شود.

چمن مصنوعی در برابر فشار و ضربه و حرکت بازیکنان بسیار مقاوم است و فرسوده نمی شود. الیاف چمن مصنوعی، کوبیده و لهیده نمی شود و در هر 4 فصل می توان از ورزشگاه استفاده کرد.

چمن مصنوعی در محوطه بازی کودکان

در پارک ها، مهد کودک ها، مدارس و ... معمولاً از چمن مصنوعی به عنوان پوشش زمین بازی استفاده می شود تا محیطی امن تر برای بازی کودکان فراهم گردد. این چمن ها به هیچوجه آلرژی و حساسیت ایجاد نمی کنند. چنانچه کودک در حین بازی، بیفتد هیچ آسیبی به بدن و سر و صورت وارد نمی شود. در جواب به این سوال که چمن مصنوعی چیست؟ باید بگویم که این کفپوش یک ضربه گیر عالی است و جلوی آسیب به بدن و کوفتگی ناشی از سقوط را می گیرد.

چمن مصنوعی در مهد کودک

عکس استفاده از چمن مصنوعی در محوطه بازی کودک و مهد کودکها

بالکن، پاسیو، گلخانه و بهار خواب

خیلی از خانواده ها مایل هستند در قسمتی از منزل خود دارای فضای سبزی باشند که ساعتی از روز را در آن مکان آرامش بخش گذرانده و به تمدد اعصاب مشغول شوند، از آنجایی که امکان کاشت چمن طبیعی داخل منزل میسر نیست، بهترین انتخاب برای این قسمت ها چمن مصنوعی است.

چمن مصنوعی بالکن فضایی سبز و رویایی را با کمترین هزینه به وجود می آورد. با این کفپوش ها حتی یک تراس یا بالکن کوچک هم به فضایی کاربردی و دنج تبدیل می شود.

چمن مصنوعی تزئینی به دلیل داشتن ظرافت بیشتر، لطافت و زیبایی، در مقایسه با چمن مصنوعی ورزشی با تراکم بالاتر و ضخامت نخ کمتر بافت می شود. طول عمر این محصول، به آب و هوای محیط، میزان تردد، نوع کاربری و کیفیت محصول خریداری شده بستگی دارد.

چمن مصنوعی بالکن

استفاده از چمن مصنوعی در بالکن خانه ها

چمن مصنوعی در باشگاه های ورزشی

امروزه بسیاری از صاحبین معتبرترین و مدرن ترین باشگاه های ورزشی دنیا ترجیح می دهند به جای استفاده از کفپوش، محیط باشگاه را با چمن مصنوعی فرش کنند که ظاهر زیباتر و دوام بیشتری را دارا می باشد. در بین عموم مردم، چمن مصنوعی به عنوان یک کفپوش ورزشی، اعتبار بیشتری دارد.

فنس چمنی

حصار چمنی نوعی نرده است که با استفاده از چمن مصنوعی تولید می شود و به عنوان بهترین روش برای تزئین، حصارکشی باغ ها و حفظ حریم خصوصی در نظر گرفته شده است. فنس چمنی در اندازه های مختلف و رنگ های گوناگون قابل تولید است و از باغ شما در برابر عوامل خارجی محافظت می کند. علاوه بر این، ظاهر و طراحی زیبای آن، جلوه خاصی به محیط می بخشد.

دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی یک راه فوق العاده برای ارتقای استانداردهای کلی دکوراسیون خانه است که باعث زیباتر شدن محیط اطراف می شود. این محصول، از پانل های به هم پیوسته گیاهان مصنوعی تشکیل شده است که به دلیل کیفیت بالا و نگهداری آسان، انتخاب بسیاری از افراد است. گرین وال بدون در نظر گرفتن متراژ و نوع پروژه، در اشکال و اندازه های مختلف برای هر مکانی مناسب می باشد.

عکس چمن مصنوعی دیواری

عکس چمن مصنوعی دیواری یا دیوار سبز مصنوعی

کاربرد چمن مصنوعی به طور خلاصه

 • حیاط
 • مدارس
 • مهد های کودک
 • پشت بام یا همان روف گاردن
 • تراس یا بالکن
 • برای بین سنگ و موزائیک
 • فوتبالی و فوتسال
 • تزئینی و دکوراسیون باغ ویلا و منزل
 • باشگاه های بدن سازی

جنس چمن مصنوعی

عکس چمن مصنوعی تایلی مربعی چند تکه

جنس چمن مصنوعی چیست؟

این محصول از الیاف پلیمری و پلاستیک مانند تولید می شود. به این ترتیب می توان گفت جنس چمن مصنوعی از پلاستیک است. به لحاظ فنی این الیاف در تولید کفپوش سبز چمنی استفاده می شود.

نایلون : چمن مصنوعی نایلونی قوی ترین و مستحکم ترین نوع از چمن های مصنوعی است. این نوع بدون توجه به تراکم رفت و آمد و وزن افراد قادر است شکل اولیه خود را حفظ کند. جنس نایلونی می تواند حرارت بسیار زیاد را تحمل کند و به همین دلیل در کشورهای گرمسیر بهترین گزینه به شمار می آید. لازم به ذکر است این نوع از چمن مصنوعی از نظر قیمت از بقیه مدل های آن گرانتر می باشد.

پلی اتیلن : جنس پلی اتیلین بسیار شبیه به چمن طبیعی است و برای مصارف خانگی، ورزش های رزمی و زمین های ورزشی یک پوشش ایده آل، نرم و سبز است. چمن مصنوعی از جنس پلی اتیلن بسیار مقاوم بوده و حتی در سخت ترین بازی ها نیز فرم اولیه خود را حفظ می کند. این نوع به جز برس کشی به نگهداری خاصی نیاز ندارد.

پلی پروپیلن : ارزان ترین نوع چمن مصنوعی جنس پلی پروپیلن است. علاوه بر قیمت مناسب، این نوع ویژگی های دیگر همچون دوام و انعطاف را نیز داراست. توصیه می کنیم در مناطق گرم از این چمن استفاده نشود چون نقطه ذوب آن نسبت به سایر طرح ها، پایینتر است. بطور کلی معمولاً از جنس پلی پروپیلن برای کفپوش فضای سبز، زمین بازی مهد کودک، مدارس و پارک ها استفاده می شود.

جنس چمن مصنوعی

عکس چمن مصنوعی نواری

ساختار چمن مصنوعی

این محصول از دو بخش پایه ای و زیرین به همراه الیاف های مصنوعی ساخته شده از موادی مانند پلی اتیلن تشکیل شده است. این الیاف مقام و پایدار، عموما به رنگ سبز و با فرمی شبیه چمن، بر روی پایه و لایه اصلی کار گذاشته شده اند. البته نمونه های رنگی چمن مصنوعی مانند رنگ قرمز تیره نیز وجود دارد و ارائه می شود. می توان به صورت کلی، چمن مصنوعی را فرشی با الیاف مصنوعی معرفی کرد که مواردی مانند میزان تراکم الیاف در کنار هم، کیفیت و میزان مقاومت الیاف، بر روی قیمت نهایی و دسته بندی آن تاثیر گذار می باشند.

بر اساس میزان مقاومت و بالاتر بودن تراکم، چمن مصنوعی به دو دسته ورزشی و تزئینی تقسیم می شود. در دسته دوم یعنی چمن مصنوعی طبیعی، این دسته خود به گزینه های چمن مصنوعی برای تزیین روف گاردن و پنت هاوس ها، مختص محیط های بیرونی پرتردد و مختص محوطه سازی تقسیم می شود.

مزایای چمن مصنوعی چیست؟

 • چمن مصنوعی دارای رنگ ها، سبک ها و ارتفاع مختلفی است و شما می توانید بنا به استفاده خود مناسب ترین و زیباترین نوع آن را انتخاب نمایید.
 • نیاز به آبیاری ندارد، همانطور که می دانید در خلال بحران آب جهانی که همه ما با آن روبرو هستیم ابن گزینه یکی از مهمترین مزایای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی به شمار می آید، از بحران آب هم که چشم پوشی کنیم، آبیاری چمن روزانه نیازمند صرف وقت زیادی است.
 • نیازی به کود ندارد و این امر موجب می شود از نفوذ مواد شیمیایی و سمی به سفره های آب زیرزمینی جلوگیری به عمل آید.
 • نیازی به کاشت و کوتاه کردن ندارد.

عکس چمن مصنوعی نواری

عکس چمن مصنوعی نواری و کاربرد آن در تزئین حیاط خانه

معایب چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در کنار تمامی مزایا و خوبی هایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد. یکی از این معایب، هزینه آن ها است. هزینه چمن مصنوعی بالا است اما این موضوع در کنار اینکه این محصولات نیاز به هزینه بالایی برای نگهداری ندارند، می تواند معقول به نظر برسد.

از طرفی در فصل های بارندگی بین آن ها آب جمع می شود. در صورتی که بخشی از چمن آسیب ببیند، باید هزینه زیادی برای ترمیم بپردازید و گاهی باید بخش زیادی از چمن را تعویض کنید. یکی از معایب مهم آن ها این است که این چمن ها از الیاف ساخته شده اند و در فصول گرم قابلیت کاهش دما را ندارند و در فصول گرم باعث می شوند فضای مورد نظر گرم تر شود. همچنین آن ها مانند چمن طبیعی اکسیژن تولید نمی کنند.

نحوه نصب چمن مصنوعی

برای نصب چمن مصنوعی ابتدا باید زمین مورد نظر را با استفاده از بتن، سیمان و آسفالت مسطح و یکدست نمود. برای هدایت آب باران و یا آب ناشی از شست و شوی چمن باید زمین کمی شیب داشته باشد تا از تجمع آب جلوگیری گردد. سپس با توجه به متراژ فضای مورد نظر چمن برش داده شده و تکه های برش با توجه به خاب به صورت لب به لب کنار یکدیگر قرار گیرند تا بتوان مرحله چسب کاری را شروع کرد.

سپس بین دو بخش چمن یک نوار اتصالی قرار داده و با چسب مخصوص نصب چمن آن را آغشته می کنیم. پس از این مرحله، چمن را روی نوار اتصال قرار داده و تا موقعی که چسب خشک نشده باید از حرکت چمن ممانعت کرد. پس از آن که تمام برش های چمن بهم متصل شدند باید دور تا دور چمن را به زمین بچسبانیم.

چمن مصنوعی در گلخانه

چمن مصنوعی دکور بسیار زیبایی به بالکن می دهد

آیا چمن مصنوعی هم باید آب داد؟

بله! واقعاً هم همین طور است، اما نه برای رشد چمن مصنوعی! بسیار دقت کنید که این هم همانند بسیاری از کفپوش های دیگر نیاز به شستشو دارد و حتی اینکه نیاز دارد به این مورد که خنک هم بشود میدانید برای چه؟ به خاطر اینکه این کفپوش حتما باید در تابستان و زمانی که مهمان دارید یا از آن فضا می خواهید استفاده کنید بسیار کم آن را با آب حالت افشانه مرطوب کنید که در عصرها و یا شب محیط شما کاملا خنک باشد و شاداب البته این هم بیشتر در شهر های گرم صدق می کند و نکته شستشو آن هم که بسیار مهم است که هر از گاهی آن را به خوبی می توانید بشویید.

آیا چمن مصنوعی را بر روی ایزوگام می توان نصب کرد؟

بله به راحتی این کار را می توان انجام داد و نیازی به لایه سیمان و یا موزاییک نیست و مستقیماً چمن مصنوعی را بر روی ایزوگام می توانید نصب کنید منتها باید مراقب باشید که در تابستان این قیرها که آب می شوند از بین نخ های چمن مصنوعی بیرون نزند که در ایزوگام های فویل دار این مورد رخ نمی دهید و اگر هم فویل ندارد می توانید با خرید یک لایه ژئوتکستایل با گراماژ پائین که قیمت آن بسیار ناچیز و چند هزار تومان است استفاده کنید و کار روف گاردن یا بام سبز شما بسیار بی نقص و مهندسی هم خواهد شد.

معرفی چند نمونه چمن مصنوعی پرفروش

1 -

چمن مصنوعی مدل ارکیده سایز 2 در 1 متر

چمن مصنوعی مدل ارکیده سایز 2 در 1 متر
چمن مصنوعی مدل ارکیده، با رنگ سبز بهاری یک دست و الیاف پهن t شکل با ارتفاع 2.5 سانتیمتر، زیبایی و شکوه را به خانه های شما خواهد آورد. این ماده از نرمی و انعطاف بیشتری نسبت به پلیمرهای دیگر برخوردار است و در عین حال استحکام و دوام بالایی را به نمایش می گذارد.
تراکم بافت مدل ارکیده در مقایسه با محصولات مشابهِ بازار مصرف، بالاتر است که ظاهر آن را بسیار پُر پُشت و دوست داشتنی می نماید. جذب و انباشت گرد و غبار در مدل ارکیده به میزان متوسط دیده می شود که با یک شستشوی ساده، تمامی آلودگی ها از بافت چمن مصنوعی خارج شده و تمیز و پاکیزه می شود.
رفت و آمد بر روی چمن مصنوعی در طولانی مدت، باعث فشرده شدن الیاف بر روی یکدیگر می گردد که شانه زنی دستی یا ماشینی، باعث ایستایی و بازیابی ظاهر زیبای چمن مصنوعی می شود. همچنین مقاومت آن در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی ناشی از تابش نور خورشید، قابل تحسین می باشد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  200x100x2.5 سانتی متر
 • وزن
  4500 گرم
 • جنس
  پلی اتیلن
 • رنگ
  سبز یکدست
 • امکان عبور آب
  دارد
 • ارتفاع
  2.5 سانت
2 -

چمن مصنوعی پلاستیکی مدل 25 سایز 50x100 سانتیمتر

چمن مصنوعی پلاستیکی مدل 25 سایز 50x100 سانتیمتر
استفاده از چمن مصنوعی در تراس و حیاط و همچنین روف گاردن جلوه زیبایی به محیط شما میدهد چمن های 25 میل به علت تراکم بالایی که دارند بسیار نرم و لطیف هستند و همچنین براحتی میتوانید آن رو شستشو دهید و استفاده کنید.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  100x50x25 سانتی متر
 • وزن
  350 گرم
 • جنس
  پلاستیک
 • رنگ
  سبز
 • ارتفاع
  2.5 سانت
3 -

چمن مصنوعی مدل 10 سایز 2x1 متر

چمن مصنوعی مدل 10 سایز 2x1 متر
چمن مصنوعی با تراکم بسیار بالا بوده و ارتفاع آن از سطح زمین 1 سانتیمتر می باشد برای فضاهای داخلی و خارجی ساختمان قابل استفاده است. این نوع چمن مقاومت مناسب در برای باران و آفتاب دارد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  100x200x1 سانتی متر
 • وزن
  4000 گرم
 • جنس
  پلی پروپیلن
 • ارتفاع
  1 سانتی متر
4 -

چمن مصنوعی مدل تایل کلیک سایز 30x30 سانتی متر

چمن مصنوعی مدل تایل کلیک سایز 30x30 سانتی متر
چمن مصنوعی تایل کلیک نوعی کفپوش محسوب می شود که در مقایسه با چمن طبیعی از دوام و استقامت بالاتری برخوردار است. از نظر ظاهری شباهت بسیاری با چمن طبیعی دارد با این تفاوت که دارای ماهیت خشن تری است.
از نظر تراکم و مقاومت نسبت به چمن طبیعی برتری بالاتری دارد. در محل هایی همچون : مهد کودک ها، پارک و محل بازی کودکان، حیاط خانه، پشت بام ها، روف گاردن، نمایشگاه و همایشگاه، استخر ها، آلاچیق، بالکن، زمین مینی گلف، کمپینگ، پادری اماکن تجاری و اداری و تعبیه ی محل نگهداری حیوانات خانگی، کاربرد دارد.
از مزیت های چمن مصنوعی تایل کلیک در مقایسه با چمن طبیعی می توان به این نکته اشاره کرد که در هنگام بارندگی بسیار انعطاف پذیر بوده و گل آلود و کثیف نخواهد شد. نصب این محصول بسیار ساده و آسان به روش کلیک و تنظیم قرارگیری نری و مادگی محصول است. و بدون نیاز به چسب، دانش فنی، ابزار خاص و حضور نصاب و متخصص در محل نصب می باشد.
و حتی هنگام نصب چنانچه در محل خاصی نیاز به برش داشت با ارّه به سادگی قابل برش است. محل نصب باید سطوح صاف و بدون پستی بلندی باشد. از مزایای چمن مصنوعی تایل کلیک میتوان به ارتفاع محصول اشاره کرد و تعبیه محلی در قسمت زیرین که به راحتی سیم و یا کابل برق را میتوان جهت استفاده در اماکن اداری و یا تعبیه سیستم نورپردازی استفاده کرد. ساختار زیره چمن تایل کلیک قابلیت تحمل وزن بالایی را دارد.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  30x30x1 سانتی متر
 • وزن
  300 گرم
 • جنس
  پی وی سی
 • ارتفاع
  1 سانتی متر
5 -

چمن مصنوعی نواری مدل A 2.5 بسته 2 عددی

چمن مصنوعی نواری مدل A 2.5 بسته 2 عددی
چمن مصنوعی زیبایی خاصی به محیط شما می دهد و می توانید با سلیقه خود و کاربرد متفاوت آن از چمن مصنوعی استفاده نمایید. این کالا شامل 2 نوار چمن به طول دو متر است که پهنای آن حداقل 5 سانتیمتر می باشد .
ارتفاع الیاف این چمن از زمین 2/5 سانتیمتر است و مناسب کار در درز موزاییک و غیره است. الیاف این چمن دارای UV است و در برابر نور خورشید بسیار مقاوم است.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  400x5x2.5 سانتی متر
 • وزن
  450 گرم
 • جنس
  الیاف مصنوعی
 • ارتفاع
  2.5 سانتی متر
 • سایر توضیحات
  این کالا شامل دو نوار به پهنای 5 سانتیمتر و هرکدام به طول 2 متر است
6 -

چمن مصنوعی مدل بهاره سایز 2 در 1 متر

چمن مصنوعی مدل بهاره سایز 2 در 1 متر
چمن مصنوعی با طرح بهاره 400 را میتوان برای استفاده در خانه و محل کار به کار برد. این چمن ساخته شده از الیاف مصنوعی می باشد، همچنین میتوانید برای نصب ثابت چمن مصنوعی، از چسب موکت استفاده کنید.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  200x100x2.5 سانتی متر
 • وزن
  4000 گرم
 • جنس
  مونوفیلامنت و پلی اتیلن
 • رنگ
  سبز بهاری
 • ارتفاع
  2.5 سانتی متر
7 -

چمن مصنوعی مدل 10 سایز 2x3 متر

چمن مصنوعی مدل 10 سایز 2x3 متر
مشخصات محصول
 • ابعاد
  200x300x1 سانتی متر
 • وزن
  8000 گرم
 • جنس
  الیاف مصنوعی
 • ارتفاع
  1 سانتی متر
8 -

چمن مصنوعی مدل لایت 25 سایز 2 در 1 متر

چمن مصنوعی مدل لایت 25 سایز 2 در 1 متر
این مدل با دو نوع ارتفاع الیاف 25 و 35 میلی متر تولید و عرضه می گردد. وجود دو ارتفاع الیاف متفاوت، این امکان را به مصرف کننده می دهد تا بر اساس سلیقه و مطابق با نیاز خود، مناسب ترین چمن مصنوعی را تهیه نماید.
در بسیاری از موارد می بینیم که بعضی خریداران، رنگ و تراکم بافت یک مدل را می پسندند ولی ارتفاع الیاف چمن، رضایت آنها را جلب نمی کند. به این دلیل که ارتفاع الیاف چمنِ مورد نظر، یا کوتاه تر از مقدار دلخواه است و یا بلند تر؛ و به زبان ساده تر، گوشت چمن یا نازک تر است و یا ضخیم تر.
مدل لایت از نظر نوع استفاده و کاربَری، به خانواده بزرگ چمن مصنوعی تزئینی تعلق دارد که آن را برای نصب در فضاها و اماکن متنوعی مناسب می نماید. از نظر ساختار الیاف، در تولید این مدل از نوع تک رشته (monofilament) استفاده شده که علاوه بر ظاهر زیبا و طبیعی، دوام و کیفیت محصول را تضمین می کند.
مشخصات محصول
 • ابعاد
  2600x215x25 سانتی متر
 • وزن
  2600 گرم
 • جنس
  پلی پروپیلن
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت چمن مصنوعی چند است؟
قیمت انواع چمن مصنوعی از 60 هزار تومان تا 15 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، وزن و ابعاد، جنس، نوع کاربردی، دوام و مقاومت آن در برابر شرایط آب و هوایی و ... بستگی دارد.
کاربردهای چمن مصنوعی چیست؟
از چمن مصنوعی برای زمین های ورزشی فوتبال، گلف، هاکی و ... در بسیاری از مجتمع های مسکونی، در محوطه بازی کودکان و مهد کودک ها و همچنین به عنوان چمن تزئینی در بالکن، پاسیو، گلخانه و بهار خواب مورد استفاده قرار می گیرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/03/26
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد