منو

انواع چسب کاغذ دیواری چیست و بهترین مارک های آن کدام است؟

چسب کاغذ دیواری، را می توان، اصلی ترین متریال جهت نصب کاغذ دیواری دانست. در واقع، به همان میزان که در زمان خرید کاغذ دیواری به جنس و کیفیت آن دقت و توجه داریم باید به جنس و کیفیت چسب کاغذ دیواری توجه داشته باشیم.

چسب کاغذ دیواری

راهنمای خرید چسب کاغذ دیواری

در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با انواع چسب کاغذ دیواری و کاربردهای مختلف آنها آشنا کنیم و سپس بهترین مدلهای چسب کاغذ دیواری اشاره ای داشته باشیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

چسب کاغذ دیواری چیست؟

چسب کاغذ دیواری (Wallpaper adhesive or wallpaper paste)، چسب مخصوصی برای فیکس کردن کاغذ دیواری به دیوارها یا هر سطح دیگری است که بر پایه نشاسته اصلاح شده یا متیل سلولز ساخته می شود.

همچنین قابل ذکر است که خاصیت ویسکوزیته و چسبندگی به نسبت بالا این چسب را به یک چسب لایه ای تبدیل می کند، این خواص برای تسریع نفوذ چسب کاغذ دیواری به کاغذ و دیوار مورد نیاز است و همچنین سرعت اتصال را کاهش می دهد.

چسب های کاغذ دیواری موجود در بازار، معمولا به صورت خشک، پودری و پولکی در جعبه ها و پلاستیک های مشکی فروخته می شوند و برای مصرف باید آن ها را با آب، که حلال این چسب ها است، مخلوط کرد. برخی دیگر از چسب ها نیز به صورت مایع و ترکیب شده با حلال عرضه می شوند.

چرا انتخاب چسب کاغذ دیواری مهم است؟

اغلب کسانی که می خواهند برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود، شرکت و ... از کاغذ دیواری استفاده کنند، زمان زیادی را صرف انتخاب این محصول می کنند، اما توجه چندانی به خرید چسب کاغذ دیواری ندارند.

این موضوع در حالی است که برای چسب کاغذ دیواری با کیفیت و مناسب نیز باید به اندازه انتخاب کاغذ دیواری، وقت صرف کرد، زیرا اگر چسب استفاده شده از کیفیت لازم برخوردار نباشد باعث ایجاد حباب در زیر کاغذ دیواری شده و در نهایت کاغذ دیواری را از دیوار جدا می کند و تمام وقت و هزینه را به هدر می دهد.

نحوه چسباندن چسب کاغذ دیواری

چسباندن چسب روی کاغذ دیواری

انواع چسب کاغذ دیواری کدامند؟

در مجموع ما پنج نوع چسب کاغذ دیواری داریم که عبارتند از:

 • چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste
 • چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste
 • چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste
 • چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری Paste the wall
 • چسب های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری Reaqdy to use paste

چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste

این یکی از انواع چسب کاغذ دیواری است که به صورت پودر پولکی از گندم و سیب زمینی تولید می شود. این نوع چسب کاغذ دیواری، به آسانی در آب حل می شود. خوبی این نوع چسب کاغذ دیواری این است که به سرعت خشک نمی شود و به همین دلیل نصاب کاغذ دیواری، به اندازه کافی وقت برای تنظیم کاغذ دیواری بر روی دیوار وقت دارد.

به صورت کلی از ویژگی های این چسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حلال در آب است.
 • دیر خشک می شود.
 • به راحتی از دیوار پاک می شود.
 • برای چسباندن کاغذ دیواری هایی با وزن های مختلف نیز استفاده می شود.

چسب کاغذ دیواری با آب سرد

چسب کاغذ دیواری با آب سرد

چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste

این هم یکی از انواع کاغذ دیواری است که محبوبیت زیادی دارد. این نوع چسب به صورت پودری استفاده می شود و حلال آب بوده و پس از حل شدن در آب قابل استفاده است. محبوبیت این نوع چسب کاغذ دیواری به این دلیل است که دارای خاصیت ضد قارچ بوده و مانع از ایجاد کپک می شود و در صورتی که دیوار منزل تان دچار رطوبت شود.

چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste

یکی دیگر از انواع چسب کاغذ دیواری، چسب Heavy-duty/Extra Strong paste است که با ساختار خاصی از پلیمرهای وینیل باندل هستند. این نوع چسب کاغذ دیواری بیشتر برای نصب پوسترهای دیواری و کاغذ دیواری های ضخیم و سنگین بهترین چسب است. در هنگام نصب کاغذ دیواری روی کاشی می توان از این نمونه بهره برد.

از ویژگی های این محصول می توان به چسبندگی زیاد آن اشاره کرد؛ اما یکی از عیب هایی که دارد این است که سریعاً خشک می شود و نمی توان آن را تعویض کرد در نتیجه ممکن است بر روی دیوار خط وخش بیندازد. به صورت کلی این چسب دارای ویژگی های زیر است:

 • چسب کاغذ دیواری به دلیل ساختاری که دارد به سختی از روی سطوح پاک می شود.
 • در مدت زمان کوتاهی خشک می شود.
 • برای چسباندن کاغذ دیواری های سنگین از آن استفاده می شود.

چسباندن چسب روی کاغذ دیواری

چسباندن چسب روی کاغذ دیواری

چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری Paste the wall

از دیگر انواع چسب کاغذ دیواری، میتوان به چسب پوستری فوری اشاره کرد. از این نوع چسب برای نصب کاغذ دیواری و پوسترهای دیواری بیشتر استفاده می شود. این نوع چسب کاغذ دیواری تاثیر کمی بر روی شکل ظاهری کاغذ دیواری و یا پوسترهای رنگی دارد و تغییر را بر روی ساختار آنها ایجاد نمیکند به همین دلیل در بازار بسیار قابل توجه است و فروش خوبی دارد.

چسب های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری Reaqdy to use paste

آخرین انواع چسب کاغذ دیواری می توان به چسب Reaqdy to use paste اشاره کرد. این نوع چسب کاغذی دیواری،به صورت آماده و مایع مصرف می شود و یکی از گران ترین انواع چسب کاغذ دیواری محسوب می شود؛ که از آن می توان به نسبت ترکیب و با یک غلظت مناسب برای نصب کاغذ دیواری استفاده کرد.

در حالت کلی می توان گفت:

 • چسب مایع یا آماده گران قیمت تر از سایر چسب ها است.
 • به صورت مایع توزیع می شود و کار چسباندن کاغذدیواری را راحت تر می کند.
 • به راحتی خشک می شود.
 • کارکردن با این چسب بسیار ساده است.

چسب کاغذ دیواری مایع

چسب مایع آماده کاغذ دیواری

چسب چوب برای کاغذ دیواری مناسب است؟

متاسفانه بسیاری از نصاب های تازه کار، از چسب چوب برای کاغذ دیواری استفاده می کنند، همانطوری که از اسمش پیداست چسب چوب برای چوب باید استفاده شود. باید بگوییم که شاید بتوان از چسب چوب برای کاغذ دیواری استفاده کرد؛ اما قطعا در آینده مشکلاتی را برای کاغذ و دیوار ایجاد می کند و باعث می شود که کاغذ شکننده شود و زمانی هم که بخواهیم کاغذ را از روی دیوار جدا کنیم به دیوار آسیب وارد شود.

طرز استفاده از چسب کاغذ دیواری

برای آماده سازی چسب باید آن را با آب سرد مخلوط کنید، بهترین حالت برای تهیه چسب، هم زدن آن در آب به مدت ۳۰ ثانیه است. به دلیل اینکه هر چسبی براساس مواد اولیه آن متفاوت بوده و تعداد رول متفاوتی را پوشش می دهد باید از راهنمای تهیه چسب بر روی بسته بندی ها کمک بگیرید. بهترین حالت آماده سازی چسب، استفاده از راهنمای چسب می باشد.

چسب همه منظوره پودری

چسب همه منظوره پودری

بهترین برندهای چسب کاغذ دیواری

چسب های مخصوص کاغذ دیواری در انواع برندهای تولیدکننده ی ایرانی و خارجی و با کیفیت مرغوب و استانداردی عرضه می شوند که برخی از مهم ترین آنها به شرح موارد زیر است:

چسب کاغذ دیواری اکستریم

چسب کاغذ دیواری اکستریم یکی از باکیفیت ترین چسب های وارداتی موجود در بازار است. این محصول کاملا گیاهی بوده و خاصیت ضدآنتی باکتریالی نیز دارد. از مزایای دیگر این چسب می توان به شفافیت و قیمت مناسب آن اشاره کرد.

چسب کاغذ دیواری پوریتکس

چسب کاغذ دیواری پوریتکس، چسبی با کیفیت و منحصر بفرد است که برای نصب انواع پوستر و کاغذ دیواری به کار می رود. این چسب کاغذ دیواری کاملا بدون بو و شفاف بوده و دارای خاصیت ضدقارچ و ضدکپک است.

چسب کاغذ دیواری متیلان metylan

چسب کاغذ دیواری متیلان یکی از برندهای آلمانی است که بر پایه متیل سلولز و در برابر گرما و رطوبت مقاومت بالایی داشته و برای انواع کاغذ دیواری ها مناسب است. همچنین در هنگام نصب نیز دیر خشک می شود که این ویژگی به نصاب کمک می کند تا با دقت بیشتری، کار نصب کاغذ دیواری را انجام دهد.

چسب های کاغذ دیواری bartoline

یکی از انواع برندهای تولیدکننده چسب کاغذ دیواری می باشد که دارای ترکیبات سازنده ی شیمیایی ازجمله وینیل می باشد و برای نصب انواع کاغذ دیواری های برجسته و سنگین شامل دیوارهای گچی و تایل های پلی استر کاربرد دارد.

چسب کاغذ دیواری آلمانی بارتولاین

چسب کاغذ دیواری آلمانی بارتولاین

چسب کاغذ دیواری ACM

چسب های کاغذ دیواری ACM یکی از انواع معتبر چسب های مخصوص کاغذ دیواری می باشد که براساس طراحی کشور ایتالیا با دارا بودن مزایایی چون خاصیت ضدکپک و ضدقارچی، عدم ایجاد بو و لک بر سطح دیوار و عدم ایجاد تغییر حالت به خصوص روی دیوار، بسیار محبوب و پرکاربرد است.

چسب های کاغذ دیواری آمیتریس

محصولی با پایه ی گیاهی و ساخت کشور ایتالیا می باشد که با ایجاد چسبندگی و ماندگاری زیاد، قابلیت نصب مدل های زیادی از کاغذ های دیواری را دارد.

چسب کاغذ دیواری پارسیک

یکی از محصولات شرکت پارسیک اصفهان که بر پایه ی ساختار مواد نانو و براساس تکنولوژی طراحی کشور آلمان تولید و با ایجاد قابلیت هایی چون مقاومت بالا در برابر رطوبت و تغییرات دمایی و همچنین ایجاد چسبندگی مناسب، برای نصب انواع کاغذ دیواری های سبک و سنگین به کار می رود.


چسب کاغذ دیواریسرد

خرید بهترین مدلهای چسب کاغذ دیواری

اگر مقداری از چسب باقی ماند باید با آن چه کرد؟

ساده ترین راه برای دور انداختن خمیر یا چسب کاغذ دیواری این است که بگذارید سفت شود و سپس در سطل زباله بیندازید. خمیر کاغذ دیواری معمولاً محلول در آب و غیر سمی است، به این معنی که اگر به این روش دور ریخته شود، خطری برای محیط زیست ایجاد نمی کند. با این حال، چند نکته وجود دارد که باید قبل از انجام این کار در نظر داشته باشید:

 • ابتدا مطمئن شوید که خمیر کاملاً خشک است، قبل از اینکه بخواهید آن را دور بریزید. اگر حتی کمی مرطوب باشد، می تواند کپک بزند و باعث آلودگی شود.
 • دوم، اگر از خمیر روغنی استفاده می کنید، قبل از دور ریختن آن را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و درب آن را محکم ببندید. در غیر این صورت، ممکن است نشت کرده و باعث آسیب به محیط زیست شود.
تاریخ به روز رسانی : 1403/01/08
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
چسب کاغذ دیواری آرگون مدل N1 وزن 90 گرم
چسب کاغذ دیواری آرگون مدل N1 وزن 90 گرم
چسب کاغذ دیواری متیلان وزن 400 گرم
چسب کاغذ دیواری متیلان وزن 400 گرم
چسب کاغذ دیواری آیستر مدل گلد وزن 100 گرم
چسب کاغذ دیواری آیستر مدل گلد وزن 100 گرم
چسب کاغذ دیواری لکسوو مدل Hadid حجم 100 میلی لیتر
چسب کاغذ دیواری لکسوو مدل Hadid حجم 100 میلی لیتر
چسب کاغذ دیواری هنکل مدل متیلان وزن 900 گرم
چسب کاغذ دیواری هنکل مدل متیلان وزن 900 گرم
چسب کاغذ دیواری پوریتکس وزن 750 گرم
چسب کاغذ دیواری پوریتکس وزن 750 گرم
چسب کاغذ دیواری آیستر مدل AP1000 وزن یک کیلوگرم به همراه پرایمر
چسب کاغذ دیواری آیستر مدل AP1000 وزن یک کیلوگرم به همراه پرایمر
چسب کاغذ دیواری آکفیکس مدل WA500 مقدار 250 گرم
چسب کاغذ دیواری آکفیکس مدل WA500 مقدار 250 گرم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد