منو
نمایش محتوا

چسب مو چیست و کاربرد و عوارض آن کدام است؟ تفاوت واکس و چسب مو

چسب مو یکی از مواردی است که برای حالت دادن به موها و ثابت نگه داشتن آن استفاده می شود. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که موهایتان را حالت دار نمایید و دوس داشته باشید که در آن وضعیت بماند.

برای ثابت ماندن موها در وضعیت دلخواه می توانید از چسب مو استفاده کنید. ولی لازم به ذکر است که استفاده از این محصول نباید به شکل روزانه باشد چون موها را دچار جراحت می کند برای بیشتر آشنا شدن با چسب مو با رسانه خانم امروز همراه باشید.

چسب مو چیست؟

چه مواقعی باید از چسب مو استفاده نمایید؟

چسب حالت دهنده، حالتی بسیار چسبناک داراست و وقتی که آن را بر روی مو قرار می دهید وضعیت ثابتی را به موهای شما می دهد. در حالتی که باید از حالت دهنده مو استفاده کنید که قصد دارید حالت موهایتان به صورت ثابت باشد و ابدا تغییری نکند. درصورتی که که می خواهید بعدا موهای خویش را شرایط دار نمائید و یا این که حالتش تغییر و تحول یابد خوبتر از این فرآورده به کارگیری ننمایید.

چسب مو حالت دهنده یک کدام از موقعیت دهنده هایی است که به صورت سفتی موها را در موقعیت خویش نگه میدارد. همان گونه که می دانید استفاده بیشتر از اندازه و روزمره از حالت دهنده ها و به خصوص واکس مو سبب آسیب موهایتان می شود. هچنین سشوار کشیدن روزمره و تماس مو با حرارت دهنده ها هم آسیب های جبران نا پذیری را به وجود می آورد.

بهترین عمل استفاده هر چه کمتر از این حالت دهنده ها است . همینطور تلاش نمایید تا از تماس چسب مو با ریشه مو دوری کنید . تماس آن با ریشه موهای شما میتواند سبب زخم بیشتر و چه بسا ریزش موها گردد.

آیا استفاده از چسب مو نیازمند مراقب است؟

در شرایطی که بخشی از اشخاصی می باشید که به طور روزمره از چسب موی استفاده میکنید خوبتر است قبل از خواب موهایتان را شستشو داده و بوسیله روغن های ویتامینه آن ها را ترمیم فرمائید. استفاده از تولیدات ترمیم کننده پس از به کار گیری واکس حالت دهنده مو کاری بسیار لازم و با اهمیت برای احیای موهایتان می باشد.

ترکیبات شیمیایی این حالت دهنده ها باعث میشود که موها خشک و آسیب پذیر شده و یا این که به علت تماس آن با ریشه موجب ریزش موها گردد.برای داشتن موهایی سالم بهتر است کمتر از این حالت دهندگان مصرف شود. داشتن موهای سالم و قشنگ خواسته تمام اشخاص است. بهتر است از چسب حالت دهنده در مواقع ضروری استفاده شود تا موها در گیر آسیب نگردد.

حالت دادن موی سر با چسب مو

ساختار چسب مو چیست؟

ساختار کلی چسب مو، از مواد خاص و پیچیده ای ساخته شده که به علت دارا بودن همین مواد اولیه، قدرت چسب مو از ژل مو خیلی بیشتر است. البته، ژل مو برای نگهداری از مو در یک محل مناسب برای یک مدت زمان کوتاه طراحی شده است اما، چسب مو می تواند مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

با استفاده از ساختار خاص چسب مو، می توان بخشی از مو را به آسانی به بخشی دیگر متصل کرد. در این هنگام، قسمتی خاص و منحصر به فرد ایجاد می شود که با نام مجسمه مو شناخته می شود. مجسمه مو همان قسمتی است که شما از چسب استفاده می کنید و بنا به دلایلی، سفت می شوند.

مهم ترین تفاوت واکس مو با چسب مو

از اساسی ترین و در عین حال مهم ترین تفاوت واکس مو و چسب مو در کاربرد است؛ زیرا واکس حاوی مقادیری مواد است که برای نگهداری حالت و فرم دهی آن همچنین درخشان شدن مو مورد استفاده قرار می گیرد اما خاصیت چسبندگی ندارد.

به همین علت نمی توان با استفاده از آن موی مصنوعی به سر خود وصل کنید یا بخش های کم پشت مو را با آن پوشش دهید. توصیه می کنیم برای اتصال موهای مصنوعی بر روی سرتان از چسب مو کمک بگیرید.

عوارض چسب مو چیست؟

برای افراد زیادی سوال پیش آمده که عوارض چسب مو چیست ؟ در پاسخ به سوال می توان گفت که عوارض چسب مو تقریبا صفر است اما، این محصول همچنان عوارضی برای بدنتان دارد.

  • متاسفانه، یکی از عوارض چسب مو که دائمی هم هست، آسیب رساندن به منافذ پوستی می باشد. این مشکل، یکی از مهم ترین عوارض چسب مو است. چرا که این محصول سوراخ های تنفس سر شما را بسته و می تواند ریشه موی شما را بخشکاند.
  • دیگر عوارض چسب مو در فولیکول های مو است. این محصول می تواند آسیب هایی را به فولیکول مو وارد کند.
  • دیگر عوارض چسب مو، کشیده شدن مو ها است. اکستنشن هایی که همراه با چسب مو بر روی سر شما مورد استفاده قرار می گیرند، مو های شما را می کشند و ممکن است که به آن آسیب هایی وارد کرده و یا اینکه تعداد آنها را کاهش دهند.
  • از جمله دیگر عوارض چسب مو که یکی از مهم ترین عوارض چسب مو شناخته می شود، مشکلات تمیز کردن است. در هنگام تمیز کردن چسب مو از روی سر، شما نمی توانید این کار را به راحتی انجام دهید و این کار خیلی سخت انجام می شود.
  • آخرین عوارض چسب مو برای بدن شما، ایجاد لکه های طاسی بر روی مو ها است. این محصول می تواند لکه های طاسی را بر روی قسمت های مختلف مو ایجاد کرده و گاهی اوقات باعث سردرد شما شود.

چسب مو

بهترین روش جدا کردن چسب مو چیست؟

حتما شما هم تا کنون از خود پرسیده اید که در صورت استفاده از چسب مو، روش جداسازی چسب مو چیست و چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای جدا کردن چسب مو از سر خود، شما نیازی به استفاده از دستگاه و یا محصولی خاص را ندارید. شما می توانید به راحتی و با استفاده از شامپوهایی که برای جداسازی چسب مو ساخته شده اند، این محصول را جدا کنید.

تاریخ 1399/10/19
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
چسب مو کریستال مدل Beauty حجم 200 میلی لیتر
چسب مو کریستال مدل Beauty حجم 200 میلی لیتر
قیمت : 31,000 تومان
چسب مو ریواژن مدل اکسترا حجم 300 میلی لیتر
چسب مو ریواژن مدل اکسترا حجم 300 میلی لیتر
قیمت : 46,900 تومان
چسب مو کریستال مدل Hair Styling Glue
چسب مو کریستال مدل Hair Styling Glue
قیمت : 29,790 تومان
چسب مو سورفین حجم 275 میلی لیتر
چسب مو سورفین حجم 275 میلی لیتر
قیمت : 48,300 تومان
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است