منو

چسب مو چیست و چه کاربرد و عوارض احتمالی دارد؟

چسب مو یکی از مواردی است که برای حالت دادن به موها و ثابت نگه داشتن آن استفاده می شود. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که موهایتان را حالت دار نمایید و دوست داشته باشید که در آن وضعیت بماند.

برای ثابت ماندن موها در وضعیت دلخواه می توانید از چسب مو استفاده کنید. ولی لازم به ذکر است که استفاده از این محصول نباید به شکل روزانه باشد چون موها را دچار جراحت می کند برای بیشتر آشنا شدن با چسب مو با طوطی کالا همراه باشید.

چسب مو چیست؟

راهنمای خرید چسب مو و آموزش نحوه استفاده از آن

چسب مو چیست؟

چسب مو یک فرآورده های شیمیایی و نوعی ماده آرایشی است که برای حالت دهی به مو و نگه داشتن حالت آن استفاده می شود. ترکیبات منحصر به فرد آن باعث می شود که علاوه بر حالت دهندگی، مقداری حالت چسبندگی به موها ببخشد. ایجاد حالت چسبندگی بر روی موها سبب می شود تا بتوان اتصالاتی میان موها ایجاد کرد و مدل موهای جذاب و زیبایی به وجود آورد.

این ماده این امکان را برای شما فراهم می کند که موهایی خود را به هر مدلی که دوست دارید، تغییر شکل دهید و از ظاهر جدید خود لذت ببرید. چسب مو قادر است موها بلند تر و پرپشت تری به شما هدیه دهد و یا موهای شما طوری سیخ کند که هرگز با ژل مو، اسپری مو و غیره ممکن نباشد.

این فرآورده از جمله محصولاتی است که برای حالت بخشیدن به موها از الکل بهره می برد. به همین علت، استفاده طولانی مدت و مداوم از آن توصیه نمی شود. چرا که الکل به مرور زمان رطوبت موجود در ساقه مو را از بین می برد و باعث خشکی و شکنندگی ساقه مو می شود. اما در صورت استفاده اصولی از این حالت دهنده، موهای شما به هیچ عنوان آسیب نمی بینند.

چه مواقعی باید از چسب مو استفاده نمایید؟

چسب حالت دهنده، حالتی بسیار چسبناک دارد و وقتی که آن را بر روی مو قرار می دهید وضعیت ثابتی را به موهای شما می دهد. در حالتی که باید از حالت دهنده مو استفاده کنید که قصد دارید حالت موهایتان به صورت ثابت باشد و ابدا تغییری نکند. در صورتی که که می خواهید بعدا موهای خویش را شرایط دار نمائید و یا این که حالتش تغییر و تحول یابد خوبتر از این فرآورده به کارگیری ننمایید.

چسب مو حالت دهنده یک کدام از موقعیت دهنده هایی است که به صورت سفتی موها را در موقعیت خویش نگه میدارد. همان گونه که می دانید استفاده بیشتر از اندازه و روزمره از حالت دهنده ها و به خصوص واکس مو سبب آسیب موهایتان می شود. هچنین سشوار کشیدن روزمره و تماس مو با حرارت دهنده ها هم آسیب های جبران نا پذیری را به وجود می آورد.

بهترین عمل استفاده هر چه کمتر از این حالت دهنده ها است . همینطور تلاش نمایید تا از تماس چسب مو با ریشه مو دوری کنید. تماس آن با ریشه موهای شما میتواند سبب زخم بیشتر و چه بسا ریزش موها گردد.

عکس چسب مو

عکس چسب مو مردانه

کاربرد های مختلف چسب مو در چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چسب مو کاربرد های بسیار زیاد و مختلفی دارد. هنگامی که شما از گریم های مختلف برای طراحی صورت و مو های خود استفاده می کنید، نگه داشتن مو های سر و مو های متصل شده با استفاده از چسب های معمولی کاری غیر ممکن است. به همین علت، چسب مو استفاده می شود.

اگر شما هم از این محصول به طور درست استفاده کنید، چسب مو می تواند مو های شما را برای ساعت های طولانی در یک موقعیت مناسب قرار دهد. حتی اگر آن را در مقابل آب قرار دهید و یا اینکه با آن بخوابید، باز هم به راحتی جدا نشده و از بین نمی رود. بر خلاف دیگر مدل های چسب که به راحتی خاصیت خود را از دست می دهند.

آیا استفاده از چسب مو نیازمند مراقب است؟

در شرایطی که بخشی از اشخاصی می باشید که به طور روزمره از چسب موی استفاده می کنید خوبتر است قبل از خواب موهایتان را شستشو داده و بوسیله روغن های ویتامینه آن ها را ترمیم فرمائید. استفاده از تولیدات ترمیم کننده پس از به کار گیری واکس حالت دهنده مو کاری بسیار لازم و با اهمیت برای احیای موهایتان می باشد.

ترکیبات شیمیایی این حالت دهنده ها باعث میشود که موها خشک و آسیب پذیر شده و یا این که به علت تماس آن با ریشه موجب ریزش موها گردد. برای داشتن موهایی سالم بهتر است کمتر از این حالت دهندگان مصرف شود. داشتن موهای سالم و قشنگ خواسته تمام اشخاص است. بهتر است از چسب حالت دهنده در مواقع ضروری استفاده شود تا موها در گیر آسیب نگردد.

حالت دادن موی سر با چسب مو

عکس موهای حالت گرفته شده با چسب مو

ساختار چسب مو چیست؟

ساختار کلی چسب مو، از مواد خاص و پیچیده ای ساخته شده که به علت دارا بودن همین مواد اولیه، قدرت چسب مو از ژل مو خیلی بیشتر است. البته، ژل مو برای نگهداری از مو در یک محل مناسب برای یک مدت زمان کوتاه طراحی شده است اما، چسب مو می تواند مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

با استفاده از ساختار خاص چسب مو، می توان بخشی از مو را به آسانی به بخشی دیگر متصل کرد. در این هنگام، قسمتی خاص و منحصر به فرد ایجاد می شود که با نام مجسمه مو شناخته می شود. مجسمه مو همان قسمتی است که شما از چسب استفاده می کنید و بنا به دلایلی، سفت می شوند.

مهم ترین تفاوت واکس مو با چسب مو

اگرچه نحوه استفاده از هر دو یکسان است، اما باید توجه داشته باشید که چسب و واکس مو عملکرد متفاوتی از یکدیگر دارند. از اساسی ترین و در عین حال مهم ترین تفاوت واکس مو و چسب مو در کاربرد آنهاست؛ زیرا واکس حاوی موادی است که برای نگهداری، حالت و فرم دهی، همچنین درخشان شدن مو مورد استفاده قرار می گیرد اما خاصیت چسبندگی ندارد.

واکس مو در ترکیبات خود عموما دارای موم، واکس ژاپن، لانولین و بیس واکس است که همه آن ها به واسطه بافت نسبتا سفتی که دارند، تنها باعث حالت دهی به موها می شوند.

اما چسب مو برای حالت دهی تنها از موم بهره می برد و سایر ترکیبات آن شامل منیزیم، آب، نسوج طبیعی و سایر مواد نفتی است. با استفاده از چسب مو علاوه بر حالت دهی به موها، می توانید اتصالاتی را میان موهای طبیعی و موی مصنوعی ایجاد کنید و به موهای خود حجم بدهید.

چسب مو چیست

عکس فرم و مدل مو پسرانه جدید و اسپرت

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات جامع و کامل درباره انواع واکس مو و نحوه استفاده از آن به مقاله مرتبط با آن یعنی (واکس مو چیست؟) مراجعه فرمائید.

فرق ژل مو و چسب مو در چیست؟

ژل مو، یکی از محصولات فرم دهنده است که به طور معمول توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد.

ژل مو برای اولین بار توسط مصریان باستان ساخته و طراحی شد. باستان شناسان با بررسی مومیایی هایی که در زمان های قدیم زندگی می کردند، به این نتیجه رسیدند که اولین استفاده از ژل مو به آن دوران باز می گردد. آنها برای شکل دادن به موهایشان هم در زندگی و هم در مرگ استفاده می کردند.

اما، چسب مو محصولاتی نوین و تازه هستند. عوارض چسب مو تقریبا صفر است. چسب مو باعث ریزش و از بین رفتن فرم مو های شما نمی شود و این یکی از مهم ترین تفاوت های چسب مو و ژل مو می باشد.

به طور کلی تفاوت ژل مو با چسب مو می توان موارد زیر را اشاره کرد:

  • از ژل مو برای حالت دهی مو برای مدت محدود استفاده می شود و تارهای مو را خشک و سفت میکند و هم عوارض به نسبت بیشتری به چسب مو دارد و در صورت استفاده مداوم باعث ریزش مو می شود.
  • اما از چسب مو برای حالت دهی مو برای مدت زمان بیشتری استفاده می شود و معایب و عوارض ژل مو را ندارد.
  • چسب ها بر خلاف ژل ها پوسته و سفیدک بر جا نمی گذارند.
  • چسب ها به نسبت ژل ها سریع تر خشک می شوند.

همچنین جهت کسب اطلاعات کاملتر درباره ژل مو و انواع آن می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (ژل مو چیست و چه کاربرد هایی دارد؟) را مطالعه بفرمائید.

چسب مو

چسب مو باعث خوش حالت شدن موها می شود

تفاوت تاف مو با اسپری چسب مو در چیست؟

ممکن است تصور کنید اسپری چسب مو همان اسپری مو است که ما معمولا آن را با نام تافت مو می شناسیم. اما باید بدانید که تفاوت هایی میان اسپری چسب مو و تافت وجود دارد.

اسپری چسب مو ماندگاری بالایی دارد. علاوه بر این، قدرت حالت دهی زیادی نیز دارد که باعث محبوبیت آن در سالن های زیبایی شده است. هم چنین جلوه براقی به موها می بخشد که همین ویژگی ها باعث محبوبیت بیشتر آن نزد آرایشگران و متخصصان زیبایی مو شده است .

اگر بخواهیم تفاوت های چسب مو و تافت (اسپری حالت دهنده مو) را به لحاظ ترکیبات و مواد تشکیل دهنده بررسی کنیم، در می یابیم که با توجه به اختلاف زیاد ترکیبات آن ها، کاربردهای متفاوتی نیز دارند. گرچه هر دو محصول برای حالت دهی به موها استفاده می شوند، اما تافت روی مو ماندگاری کمتری دارد. از طرفی تافت را می توان بدون دخالت دست و با فاصله به موها اسپری کرد. اما استفاده از چسب مو تنها با دخالت دست و قراردادن مستقیم بر روی موها امکان پذیر است.

علاوه بر این، چسب مو به دلیل ترکیبات قوی تری که دارد مناسب استفاده روزانه نیست. اما اگر تافت مو به ریشه مو برخورد نکند می توان از آن به صورت روزانه استفاده کرد.

عوارض چسب مو چیست؟

برای افراد زیادی سوال پیش آمده که عوارض چسب مو چیست؟ چسب مو در صورت استفاده نادرست می تواند عوارض احتمالی زیر را داشت باشد:

  • چسب مو به علت دارا بودن الکل، برای استفاده مداوم مناسب نیست. علاوه بر این، اگر به کف سر مالیده شود باعث انسداد منافذ کف سر و اصطلاحا خفگی مو می شود و می تواند ریشه موی شما را بخشکاند.
  • دیگر عوارض چسب مو در فولیکول های مو است. این محصول می تواند آسیب هایی را به فولیکول مو وارد کند.
  • دیگر عوارض چسب مو، کشیده شدن مو ها است. اکستنشن هایی که همراه با چسب مو بر روی سر شما مورد استفاده قرار می گیرند، مو های شما را می کشند و ممکن است که به آن آسیب هایی وارد کرده و یا اینکه تعداد آنها را کاهش دهند.
  • از جمله دیگر عوارض چسب مو که یکی از مهم ترین عوارض چسب مو شناخته می شود، مشکلات تمیز کردن است. در هنگام تمیز کردن چسب مو از روی سر، شما نمی توانید این کار را به راحتی انجام دهید و این کار خیلی سخت انجام می شود.
  • آخرین عوارض چسب مو برای بدن شما، ایجاد لکه های طاسی بر روی مو ها است. این محصول می تواند لکه های طاسی را بر روی قسمت های مختلف مو ایجاد کرده و گاهی اوقات باعث سردرد شما شود.

چسب مو

آموزش روش های استفاده از چسب مو

روش استفاده از چسب مو

با توجه به کاری که میخواهید انجام دهید روش استفاده از چسب مو میتواند متفاوت باشد. چسب مو را حتما باید روی موی تمیز استفاده کنید که ماندگاری بیشتری داشته باشد.

برای استفاده از چسب مو مقدار کمی از آن را روی موها بمالید و با انگشتانتان به موها حالت دهید. در صورت نیاز، از مقدار بیشتری چسب مو استفاده کنید تا مدل موها را به خوبی حفظ کند. چسب مو بر پایه واکس است و نیازی به خشک کردن ندارد.

چسب مو در دو رنگ تیره و روشن وجود دارد که با توجه به رنگ موهای خود میتوانید یک نوع را انتخاب کنید تا روی موها مشخص نباشد. به هیچ عنوان چسب مو نباید با ریشه موها برخورد داشته باشد و فقط برای حالت دهی ساقه مو از آن استفاده کنید.

طریقه استفاده چسب مو برای شینیون

یکی از کاربردهای رایج چسب مو، هنگام شینیون کردن موها است. چسبندگی این محصول باعث می شود راحت تر بتوانید موهای ریز و وزی مو را کنترل کرده و حالت موها را حفظ نمایید.

اسنفاده از چسب مو در شینیون

استفاده از چسب مو در شینیون مو

طریقه استفاده چسب مو برای این منظور بسیار ساده بوده و کافیست در حین شینیون کردن انگشتانتان را به میزان کمی چسب مو آغشته کرده و آن را به موهایتان بکشید تا موهای ریز کاملاً محو شوند و ظاهر نهایی شما مرتب تر به نظر برسد.

نحوه استفاده از چسب مو برای براشینگ

چسب موهایی که مخصوص براشینگ فرموله شده اند، قادرند حالت ارتجاعی موها را حفظ کنند و در عین حال از آسیب دیدن موها به دلیل گرمای سشوار نیز پیشگیری نمایند. این محصولات همچنین الکتریسیته ساکن موها را خنثی کرده، فرم بهتری به آن ها می بخشند و موها را حجیم تر خواهند کرد.

نحوه استفاده از چسب مو پیش از سشوار بسیار ساده است. تنها کافیست مقدار مناسبی از محصول را با کف دست هایتان به ساقه های مو بکشید و کمی ماساژ دهید تا کاملاً روی مو پخش شود. سپس براشینگ را آغاز کنید.

طرز استفاده از چسب مو برای تفکیک مش و هایلایت مو

یکی از کاربردهای جذاب چسب مو، تفکیک مش و هایلایت مو و ایجاد خط هایی در بین موهاست که به زیبایی بیشتر موهایتان کمک می کند. شما می توانید به راحتی با کمی چسب مو و به کمک انگشت هایتان، خط های متوازنی را در قسمت های روشن موهایتان ایجاد نمایید.

استفاده از چسب مو روی موهای فر

چسب مو یک گزینه ایده آل برای حالت دهی به موهای فر و حفظ حالت آن هاست. البته اگر موهایتان خشک یا دارای موخوره است، پیشنهاد می کنیم از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ترکیبات مغذی و آبرسان باشند.

چسب مو برای موهای فر

استفاده از چسب مو برای موهای فر

پیشنهاد مطالعه : آدامس مو چیست و چه کاربردی دارد؟

بهترین روش جدا کردن چسب مو چیست؟

حتما شما هم تا کنون از خود پرسیده اید که در صورت استفاده از چسب مو، روش جداسازی چسب مو چیست و چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای جدا کردن چسب مو از سر خود، شما نیازی به استفاده از دستگاه و یا محصولی خاص را ندارید. شما می توانید به راحتی و با استفاده از شامپوهایی که برای جداسازی چسب مو ساخته شده اند، این محصول را جدا کنید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
چسب مو چیست؟
چسب مو یک فرآورده های شیمیایی و نوعی ماده آرایشی است که برای حالت دهی به مو و نگه داشتن حالت آن استفاده می شود. این ماده این امکان را برای شما فراهم می کند که موهایی خود را به هر مدلی که دوست دارید، تغییر شکل دهید و از ظاهر جدید خود لذت ببرید.
عوارض چسب مو چیست؟
چسب مو به علت دارا بودن الکل، برای استفاده مداوم مناسب نیست. علاوه بر این، اگر به کف سر مالیده شود باعث انسداد منافذ کف سر و اصطلاحا خفگی مو می شود و می تواند ریشه موی شما را بخشکاند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/02/18
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
چسب مو دونلیکی مدل ultar hold حجم 150 میلی لیتر
چسب مو دونلیکی مدل ultar hold حجم 150 میلی لیتر
چسب مو اسپری کاسپین مدل Mega Hold حجم 250 میلی لیتر
چسب مو اسپری کاسپین مدل Mega Hold حجم 250 میلی لیتر
چسب مو انشور هاینس مدل extra hold حجم 250 میلی لیتر
چسب مو انشور هاینس مدل extra hold حجم 250 میلی لیتر
چسب مو ریواژن مدل active coal حجم 300 میلی لیتر رنگ مشکی
چسب مو ریواژن مدل active coal حجم 300 میلی لیتر رنگ مشکی
چسب مو سورفین حجم 275 میلی لیتر
چسب مو سورفین حجم 275 میلی لیتر
چسب مو کریستال مدل Hair Styling Glue
چسب مو کریستال مدل Hair Styling Glue
چسب مو ریواژن مدل اکسترا حجم 300 میلی لیتر
چسب مو ریواژن مدل اکسترا حجم 300 میلی لیتر
چسب مو کریستال مدل Beauty حجم 200 میلی لیتر
چسب مو کریستال مدل Beauty حجم 200 میلی لیتر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد