منو

چسب‌ پاک کننده بینی چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟

پوست ما بزرگترین عضو در بدن ما است که برای محافظت از بدن در مقابل آلودگی های محیطی طراحی شده است. استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب نه تنها به پوست شما آسیب می رساند، بلکه باعث بروز جوش های زیر پوستی و سرسیاه خواهد شد.

گاهی اوقات پوست بینی منافذی دارد که باعث ایجاد آکنه می شود و حتی اندازه بینی را افزایش می دهد. جوش های زیر پوستی یا به صورت غده های ریز چربی ظاهر می شود یا اینکه منفذی به خارج پیدا کرده و به رنگ سیاه دیده می شود که اصطلاحاً به آن جوش سر سیاه یا کومدون گفته می شود.

چسب پاک کننده بینی

نحوه استفاده از چسب پاک کننده بینی

تولیدکنندگان لوازم بهداشتی و مراقبت از پوست در این راستا محصولات متنوعی را وارد بازار کرده اند که چسب های پاک کننده جوش به شما در این امر کمک خواهد کرد. چسب پاک کننده بینی یک لایه بردار قوی است که برای تمیز کردن پوست طراحی شده است.

بهترین راه برای از بین بردن نقاط سیاه روی بینی چیست؟

برای از بین بردن نقاط سیاه روی بینی، راه های مختلفی وجود دارد. بعضی از مردم از مواد شیمیایی برای رفع این مشکل استفاده می کنند و بعضی دیگر به راه های پزشکی روی می آورند. یکی از بهترین روش های رفع این نقاط سیاه، استفاده از چسب های پاک کننده بینی می باشد.

با استفاده از چسب های پاک کننده بینی (Deep Cleansing Nose Strips) که با نام های نوار بینی، چسب لایه بردار بینی، چسب پاک سازی و تمیز کننده بینی نیز خوانده می شود، در مدت زمانی بسیار کوتاه، به وضوح تغییرات زیادی را روی صورت خود حس می کنید.

موارد استفاده چسب پاک کننده بینی

چسب پاک کننده بینی برای تمیز کردن آلودگی های سطحی و گاها برخی از جوش های سر سیاه روی بینی استفاده می شود. جوش ها یا به صورت غدد چربی کوچک ظاهر می شوند و یا در خارج منافذ دارند و سیاه به نظر می رسند که به آنها جوش های سرسیاه گفته می شود.

گاهی اوقات پوست بینی منافذی دارد که باعث ایجاد آکنه می شود و حتی اندازه بینی را افزایش می دهد. جوش های زیر پوستی یا به صورت غده های ریز چربی ظاهر می شود یا اینکه منفذی به خارج پیدا کرده و به رنگ سیاه دیده می شود که اصطلاحاً به آن جوش سر سیاه یا کومدون گفته می شود.

چسب پاک کننده بینی

عکس نوار بینی برای پاک سازی جوش های سر سیاه روی بینی

در صورت استفاده صحیح از چسب بینی خواهید توانست جوش های سرسیاه را به راحتی از بین برده و منافذ پوست را پاک کنید. بیشتر نوار های پاک کننده منافذ پوست برای استفاده روی بینی در نظر گرفته شده اند، بنابراین اگر می خواهید از آنها در قسمت دیگری از صورت خود استفاده کنید، باید یک بسته ترکیبی خریداری کنید که شامل نوارهای دیگری از جمله چسب پیشانی و چانه باشد.

مزایای استفاده از چسب بینی (چسب پاک کننده جوش صورت)

  • حفظ تعادل چربی پوست بینی
  • درمان منافذ باز بینی
  • کمک به حذف جوش های پوست بینی از جمله جوش های سرسیاه
  • جذب و از بین بردن سموم اضافه از روی بینی
  • مناسب انواع پوست
  • از بین برنده سلول های مرده پوست بینی
  • روشن کننده پوست
  • پاکسازی عمقی پوست بینی

طرز استفاده از چسب پاک کننده عمیق بینی

همانطوری که اشاره کردیم چسب های لایه بردار بینی برای مواردی همچون پاک سازی جوش های سر سیاه، آلودگی های سطحی و ... مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه نحوه استفاده از چسب های بینی را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

1 - بینی خود را با پاک کننده صورت و آب گرم بشویید. بهتر است استفاده از یک پاک کننده لایه بردار را در نظر بگیرید. این کار هرگونه آلودگی سطحی و قسمت عمده جوش های سرسیاه را از بین می برد.

2 - بینی خود را با آب یا حوله مرطوب خیس کنید. این کار منافذ شما را باز می کند و باعث می شود جوش های سر سیاه راحت تر از بین بروند. همچنین بینی شما باید مرطوب باشد تا چسب بینی چسبناک شود و به آن بچسبد.

3 - نوار پاک کننده را از بسته بندی خارج کرده و آن را به جلو و عقب خم کنید. این کار باعث می شود که نوار در برابر انحنای بینی شما به راحتی قالب گیری شود.

4 - پوشش پلاستیکی براق را از روی نوار جدا کنید.

طرز استفاده از چسب پاک کننده بینی

مراحل استفاد از چسب های پاک کننده بینی

5 - مطمئن شوید که بینی شما هنوز کمی مرطوب است، سپس نوار را روی بینی خود قرار دهید. آن را طوری قرار دهید که انحنای فلش مانند آن به سمت پایین و نوک بینی شما باشد.

6 - با انگشتان خود نوار را روی بینی خود صاف کنید. اگر بینی شما به اندازه کافی خیس باشد، باید متوجه چسبیدن نوار به پوست خود شوید. اگر حباب های هوا مانع صاف کردن آن می شود، آن ها را چند دقیقه فشار دهید تا از بین بروند. اگر نوار به خوبی به پوست شما نمی چسبد، انگشتان خود را مرطوب کنید و نوار را روی بینی خود بیشتر فشار دهید.

7 - اجازه دهید نوار به مدت 10 الی 15 دقیقه روی بینی شما بماند. در این مدت زمان از چروک کردن بینی و یا دستکاری چسب بینی خودداری کنید.

8 - یک انتهای نوار را بگیرید و به آرامی آن را جدا کنید. آن را به سمت بالا و دور از بینی خود بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید و دقت کنید که چسب پاره نشود؛ زیرا نه تنها ممکن است به پوست شما صدمه بزند، بلکه جوش های سر سیاه هم از بین نخواهند رفت.

اگر برداشتن چسب بینی دردناک است، ممکن است که چسب را زیاد گذاشته باشید. برای رفع این مشکل یک طرف یک عدد گوش پاک کن را در آب خیس کنید و روی یکی از لبه های چسب بینی قرار دهید. این کار چسب را مرطوب می کند.در صورت امکان سعی کنید نوک گوش پاک کن را به زیر چسب ببرید تا رطوبت آن چسب را خیس کند و فرایند کندن آن آسان تر شود.

چسب پاک کننده بینی

9 - پس از کنده شدن چسب، بینی خود را با آب خنک و پاک کننده صورت شستشو دهید. دانه های سر سیاه از بین خواهند رفت، اما ممکن است مقداری از چسب بینی روی بینی شما باقی بماند. برای شستشوی بینی بعد از این عمل، از استفاده از آب داغ یا گرم خودداری کنید، زیرا این کار باعث تحریک پوست های حساس می شود.

هنگامی که باقی مانده چسب پاک شد، بینی خود را دوباره با آب خنک بشویید. این به بسته شدن منافذ و جلوگیری از بازگشت هر گونه آلودگی به منافذ پوست کمک می کند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
چسب پاک کننده بینی چه کاربردهایی دارد؟
از بین بردن جوش های سر سیاه روی بینی - حفظ تعادل چربی پوست بینی - درمان منافذ باز بینی - جذب و از بین بردن سموم اضافه از روی بینی - از بین برنده سلول های مرده پوست بینی - روشن کننده پوست - پاکسازی عمقی پوست بینی
قیمت چسب پاک کننده بینی چند است؟
قیمت انواع چسب پاک کننده بینی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، ابعاد، تعداد در مجموعه و تعداد در بسته، سازگاری با انواع پوست و ... بستگی دارد اما در حالت کلی رنج قیمت چسب بینی از 20 هزار تومان تا 400 هزار تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/02
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
چسب‌ پاک کننده بینی ویت مدل 01 بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی ویت مدل 01 بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی پیور درم مدل GREEN TEE بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی پیور درم مدل GREEN TEE بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی لوک مدل Aloe بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی لوک مدل Aloe بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی پیوردرم مدل Deep Cleansing بسته 6 عددی
چسب‌ پاک کننده بینی پیوردرم مدل Deep Cleansing بسته 6 عددی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر رحیم
20:11 - 1401/12/04
بسیار عالی
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد