منو

چرخ گوشت خانگی | راهنمای خرید + معرفی بهترین ترین مدلها

چرخ گوشت فیلیپس 1600 وات مدل HR2713
چرخ گوشت فیلیپس 1600 وات مدل HR2713
چرخ گوشت مولینکس 2200 وات مدل ME686
چرخ گوشت مولینکس 2200 وات مدل ME686
چرخ گوشت پاناسونیک 2500 وات مدل MK-2500
چرخ گوشت پاناسونیک 2500 وات مدل MK-2500
چرخ گوشت نانیوا 850 وات مدل MKG30
چرخ گوشت نانیوا 850 وات مدل MKG30
چرخ گوشت بوش 2200 وات مدل MFW 68680
چرخ گوشت بوش 2200 وات مدل MFW 68680
چرخ گوشت گوسونیک 1200 وات مدل GMG-826
چرخ گوشت گوسونیک 1200 وات مدل GMG-826
چرخ گوشت ویداس 1800 وات مدل VI-3505
چرخ گوشت ویداس 1800 وات مدل VI-3505
چرخ گوشت پارس خزر 1000 وات مدل Buffalo-2020
چرخ گوشت پارس خزر 1000 وات مدل Buffalo-2020

چرخ گوشت یکی از وسایلی برقی است که معمولا در هر خانه ای یافت می شود و جزو ملزومات لیست خرید جهیزیه نوعروسان می باشد. هنوز بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند که گوشت را خودشان چرخ کنند تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشند.

تصور برخی ها بر این است که خرید چرخ گوشت کار ساده ای است، چون که تنوع زیادی ندارد و تمام چرخ گوشت ها شبیه به هم هستند. اما باید گفت که چرخ گوشت های امروزی تنوع بالایی دارند و هر یک قابلیت و مشخصات به خصوص خود را دارند.

راهنمای خرید چرخ گوشت

راهنمای خرید چرخ گوشت برقی

اگر قصد خرید بهترین چرخ گوشت را دارید و می خواهید بدانید که چه ویژگی هایی در هنگام خرید یک چرخ گوشت اهمیت دارد؟ و یا بهترین مارک چرخ گوشت ایرانی و خارجی کدام است؟ در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

در این راهنمای خرید چرخ گوشت به بررسی تمام نکات مربوط به خرید این دستگاه اعم از نکات فنی، قیمت محصول، کیفیت بدنه، برندهای درجه یک و مواردی از این دست می پردازیم.

چرخ گوشت چیست؟!

چرخ گوشت (به انگلیسی Meat Grinder) همانطوری که از اسمش مشخص است یک وسیله مورد استفاده در آشپزخانه است که برای خرد کردن، چرخ کردن و مخلوط کردن گوشت خام یا پخته، ماهی، سبزیجات و دیگر مواد غذایی مشابه به کار می رود.

آشپز مواد غذایی را در قیف بالایی چرخ گوشت ریخته و بعد از آن مواد بر روی تیغه چرخ گوشت که سطح تیز و برنده ای است، قرار می گیرد. این تیغه می تواند قدرتش را از دست انسان یا موتور الکتریکی بگیرد.

بعد از تیغه، مواد غذایی از سطح چاقو مانند رد شده و چرخ می شوند. در آخر، مواد غذایی از انتهای چرخ گوشت که با درب هایی از حالت های مختلف بنا بر انتخاب شما، در آن جا نصب شده است، رد می شود. بسته به انتخاب درب خروجی، مواد غذایی شما درشت یا ریز خارج می شود.

چرخ گوشت در حال چرخ کردن گوشت

دستگاه چرخ گوشت در حال چرخ کردن گوشت

اهمیت خرید چرخ گوشت

توجه به سلامت تغذیه خود و خانواده معمولا یکی از دغدغه های اصلی افراد بوده و به همین خاطر با خرید چرخ گوشت مناسب می توانید از بابت سلامت گوشت مصرفی تان تا حدودی مطمئن شوید. چون برخی از افراد به خرید گوشت چرخ کرده از قصابی ها اطمینان زیادی ندارند چون ممکن است ناخالصی یا جنس نامرغوب به گوشت چرخ شده شما اضافه کنند! از طرف دیگر با چرخ کردن گوشت در خانه شما می توانید میزان درصد چربی مورد نظر خودتان را کنترل کنید.

از مزایای دیگری که دارد این است که هر زمان که اراده کنید در خانه خود می توانید گوشت را چرخ کنید، این خود مزیت بسیار زیادی محسوب می شود. چون دیگر نیاز نیست بخواهید به بیرون بروید و از قصابی فروشی ها چرخ کرده خرید کنید، که این خود کاری زمان بر بوده و در ساعات خاصی از شبانه روز باید اقدام به این کار کنید. حال با داشتن یک چرخ گوشت در خانه کار شما راحت تر خواهد شد.

به غیر از گوشت قطعا استفاده های دیگری هم دارد به عنوان مثال چرخ کردن پیاز یا نخود یا سایر مواد غذایی دیگر، قطعا هیچ قصابی برای شما نخود چرخ نخواهد کرد! این ها همه دلایلی است که هر شخص به وجود یک چرخ گوشت در خانه نیاز دارد.

انواع چرخ گوشت

به صورت کلی دو نوع چرخ گوشت وجود دارد: برقی و دستی.

چرخ گوشت های دستی

چرخ گوشت های دستی در جنس استیل و پلاستیک فشرده ساخته شده اند. زمانی که شما بخواهید مواد غذایی کمی را چرخ کنید یا در سفر نیاز به چرخ کردن مواد غذایی داشته باشید می توانید از چرخ گوشت دستی استفاده کنید.

چرخ گوشت های دستی بر خلاف نوع برقی آن کوچک تر و ارزان تر هستند. در چرخ گوشت دستی، همه مراحل بر عهده خودتان است. یعنی خودتان باید دسته چرخ گوشت را بچرخانید و با نیروی دست تان، گوشت را چرخ کنید.

چرخ گوشت دستی

عکس چرخ گوشت دستی گیره ای

لازم به توضیح است که استفاده از چرخ گوشت های دستی امروزه به شدت کم شده است و جای خود را به چرخ گوشت های برقی داده اند.

چرخ گوشت برقی

این نوع چرخ گوشت با برق کار می کند و موتور دستگاه، تیغه آن را می چرخاند و چرخ کردن گوشت بر خلاف نوع دستی با سرعت بیشتری به پایان می رسد. در واقع انتخاب میان چرخ گوشت برقی و دستی، انتخاب میان صرفه جویی در زمان یا صرفه جویی در هزینه است.

چرخ گوشت تجاری

این نوع از چرخ گوشت برقی برای کاربرانی با قصد فروش انواع گوشت طراحی شده است. چرخ گوشت تجاری دارای تیغه برنده و سنگینی است که برای مصارف خانگی توصیه نمی شود. اغلب آشپزها، قصاب ها و دیگر افراد دخیل در صنعت مواد غذایی، چرخ گوشت تجاری را مورد استفاده قرار می دهند. خرید چرخ گوشت های تجاری، نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید و علاوه بر آن دقت، سرعت، قدرت دارد.

چرخ گوشت صنعتی

عکس چرخ گوشت صنعتی یا چرخ گوشت تجاری

چرخ گوشت تجاری در نوع خود ساختار شگفت انگیز و قدرت مندی داشته و توصیه ما در راهنمای خرید چرخ گوشت استفاده از این ابزار سودمند است. از دیگر مزیت های چرخ گوشت تجاری ابعاد بزرگ و چرخ کردن مقادیر زیادی از گوشت، سبزیجات و دیگر مواد غذایی است. بسته به نوع مواد غذایی که قصد چرخ کردن یا مخلوط کردن آن را دارید می توانید چرخ گوشت تجاری را در تنظیمات متنوعی قرار دهید.

چرخ گوشت تجاری قیمت بالایی دارد اما در مقابل بازدهی بالا هم خواهد داشت. این نوع چرخ گوشت توصیه شده ترین گزینه برای مواد غذایی صنعتی به شمار می رود.

چرخ گوشت چه کاربرد و استفاده هایی دارد؟

1 - چرخ کردن گوشت

اولین و مهم ترین کاربرد چرخ گوشت، خرد کردن انواع گوشت است. بنابراین شما می توانید برای داشتن گوشت های تازه، آبدار و لطیف از چرخ گوشت کمک گیرید. به دلیل آن که چرخ گوشت از تیغه های متنوع و درب های مختلف تشکیل شده است، شما می توانید براساس نیاز وعده غذایی تان، گوشت ها را چرخ کرده و از هر نوع آن بر سر سفره داشته باشید.

2 - تهیه سوسیس و کالباس با چرخ گوشت

سوسیس یه محصول گوشتی و مورد علاقه اکثر مردم است. غذاهای متنوعی وجود دارند که شما با استفاده از سوسیس می توانید آن ها رو درست کرده و لذت ببرید. می توانید سوسیس را از فروشگاه مواد غذایی هم تهیه کنید، اما پیشنهاد راهنمای خرید چرخ گوشت این است که، سوسیس را با دستگاه چرخ گوشت، در خانه درست کنید.

تهیه سوسیس با چرخ گوشت

تهیه سوسیس با استفاده از چرخ گوشت خانگی

این کار، امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد، برای مثال می توانید سوسیس را با طعم و مزه های متنوعی درست کرده و به تمام سلایق افراد پاسخ دهید. در صورتی که چرخ گوشت شما، درب ساخت سوسیس نداشته باشد، می توانید آن را به صورت جداگانه تهیه کنید.

3 - ساخت برگر با چرخ گوشت

ساخت برگر شباهت بسیاری به ساخت سوسیس و کالباس دارد. شما می توانید، گوشت مورد نظرتان را به همراه میزان مناسبی چربی، درون چرخ گوشت ریخته و چند قطره روغن و ادویه های مورد نظرتان را اضافه کنید. می توانید با تعویض درب چرخ گوشت، برگری با سایز بزرگ یا کوچک داشته باشید. تنها کار شما مخلوط کردن مواد و انتخاب درب مناسب است. بعد از آن کافی است، برگر را در روغن سرخ کرده و به همراه نان نوش جان کنید.

4 - خرد کردن استخوان

در صورتی که در خانه، حیوان خانگی نگه می دارید، نیاز به استخوان های خرد شده دارید چراکه حیوانات استخوان خرد شده را نسبت به استخوان کامل، راحت تر مصرف می کنند. شما می توانید با استفاده از چرخ گوشت هایی با توان بالا، استخوان خام گوشت را خرد کنید. این استخوان می تواند برای همه حیوانات اعم از مرغ، اردک، گاو، گوسفند و ... باشد. یک چرخ گوشت برای خرد کردن همه چیز، آماده است.

5 - درست کردن خمیر

یکی از کاربردهای غیرمتعارف چرخ گوشت، درست کردن خمیر برای مصارف خانگی است. این خمیر می تواند در تولید کلوچه و انواع موادغذایی کاربرد داشته باشد. اغلب افراد خمیر را از نانوانی تهیه می کنند، که علاوه بر هزینه آن ممکن است مواد مضر هم داشته باشد. با استفاده از چرخ گوشت، می توانید کلوچه هایی سالم، زیبا و خانگی داشته باشید. کافی است مواد مورد نظرتان را را درون چرخ گوشت ریخته و با هم مخلوط کنید. البته انتخاب درب مناسب، برای خروج خمیر، یک قدم اساسی است.

6 - خرد کردن سبزی

استفاده از چرخ گوشت برای وعده های غذایی گیاهی هم بسیار مفید است. انواع سبزیجات را می توان به راحتی با استفاده از چرخ گوشت، خرد کرده یا با هم مخلوط کنید. در تهیه ترشی هم شما می توانید، مواد متفاوت را با استفاده از چرخ گوشت، خرد کرده و با هم مخلوط کنید. برخی سرآشپزان حرفه ای استفاده از چرخ گوشت را به سبزی خردکن ترجیح داده و گاهی اوقات با اضافه کردن مقداری ادویه، طعم و عطری متفاوت به سبزیجات می دهند.

خرد کردن سبزی با چرخ گوشت

خرد کردن سبزی با دستگاه چرخ گوشت

اجزای مختلف یک دستگاه چرخ گوشت

هر وسیله ای از قسمت های متنوعی تشکیل شده است که اغلب از هم مجزا هستن و در زمان استفاده می توان آن ها را بر هم سوار کرد. در ادامه شما را با قسمت های مختلف دستگاه آشنا خواهیم کرد.

 • سینی گوشت یا قیف : به آن قسمت که گوشت و مواد غذایی را وارد چرخ گوشت می کند، قیف می گویند. قیف چرخ گوشت به لوله تغذیه متصل است و از طریق آن مواد غذایی را برای چرخ شدن به سمت تیغه می فرستد.
 • لوله تغذیه : این جزء دستگاه با هدف انتقال مواد غذایی و چرخ کردن آن ها طراحی شده است. قطر مناسب لوله تغذیه معمولا متناسب با قدرت چرخ گوشت و تیغه آن طراحی می شود.
 • پیستون : همان طور که از اسمش پیدا است، این وسیله برای فشار دادن گوشت و رد کردن آن از لوله تغذیه است. با استفاده از فشار دست شما، پیستون، گوشت را به تیغه می رساند.
 • پیچه : دیگر لوازم جانبی چرخ گوشت، پیچه است که گوشت را برای رسیدن به تیغه، ورز داده و نرم می کند. پیچه حالت مارپیچ داشته و با چرخشش به گوشت ضربه می زند.
 • تیغه برش : تیغه برش را چاقو هم می نامند. این جز مانند یک ستاره چهارپر است که گوشت را به حالت ریز و خرد در خواهد آورد. این جزء تیزترین قسمت چرخ گوشت بوده و در زمان شستن آن باید دقت بسیاری داشته باشید.
 • درب خروجی : این قسمت تکه های متنوعی داشته که بسته به بافت مورد نظر شما، می توانید آن را تغییر داده و دوباره نصب کنید.

اجزا چرخ گوشت

بخش های مختلف چرخ گوشت

یک چرخ گوشت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در راهنمای خرید چرخ گوشت بایستی به نکات مهمی از قبیل موارد زیر دقت نموده و آنها را در هنگام خرید بررسی کنید:

 • بررسی توان موتور در راهنمای خرید چرخ گوشت
 • بررسی کیفیت ساخت و جنس بدنه چرخ گوشت
 • بررسی کیفیت تیغه های چرخ گوشت
 • بررسی داشتن سیستم چرخش معکوس
 • بررسی ظرفیت چرخش گوشت
 • بررسی میزان صدای چرخ گوشت
 • امکان شستشو راحت تر
 • بررسی ویژگی های اضافی در دستگاه
 • امکان تهیه قطعات جانبی چرخ گوشت
 • بررسی قیمت خرید چرخ گوشت

در ادامه بیشتر این موارد را توضیح خواهیم داد

نکات مهم خرید چرخ گوشت

قدرت و توان چرخ گوشت

برای اینکه بتوان میزان گوشت زیادی را در مدت زمان کوتاهی چرخ کرد، لازم است چرخ گوشت دارای توان بالایی باشد. اگر میزان توان این وسیله زیاد باشد، چون گوشت با سرعت بالا چرخ خواهد شد در نتیجه آن فشار کمتری نیز به دستگاه وارد خواهد شد و در نتیجه دیرتر دچار فرسایش در قطعات و خراب شدن چرخ گوشت خواهد شد.

ظرفیت چرخ گوشت

در هنگام خرید چرخ گوشت دقت نمایید تا انتخاب شما متناسب با میزان مصرف و تعداد اعضای خانواده تان باشد. ظرفیت چرخ گوشت در واقع، وزن خروجی گوشت در هر دقیقه از گلوگاه دستگاه است.

میزان خروجی گوشت، رابطه مستقیمی با عملکرد چرخ گوشت شما دارد. خروجی بالای ۱.۵ کیلوگرم در دقیقه، یک ظرفیت خوب و قابل قبول برای یک دستگاه چرخ گوشت خانگی خواهد بود. در حالی که برای استفاده صنعتی قدرت موتور باید بسیار بالا باشد تا گلو گاه دستگاه حجم زیادی از گوشت چرخ کرده را در مدت زمان کوتاهی به شما پس بدهد.

خرید چرخ گوشت

عکس چرخ گوشت با دکمه معکوس

راحتی کار با دستگاه

قبل از خرید چرخ گوشت، به سهولت کار با دستگاه هم توجه کنید. باید ببینید که در هر بار استفاده از دستگاه، آماده سازی آن تا چه اندازه پیچیده و زمان بر است. اگر به سراغ چرخ گوشت برقی بروید، قطعا کار کردن با آن ساده تر و سریع تر خواهد بود. چون نیازی به آماده سازی پیچیده و صرف زمان و نیرو از جانب شما وجود نخواهد داشت.

تعداد شبکه های چرخ گوشت

این ویژگی می تواند سایز رشته های گوشتی که توسط چرخ گوشت شما چرخ می شود را تعیین کند. می توان گفت که هرچه تنوع این شبکه ها بالاتر باشد می توانید راحت تر اندازه های رشته ها را انتخاب کنید. این لوازم جانبی اغلب شامل تیغه های مختلف، سری های مخصوص سوسیس ساز و کبه ساز و سینی که به صورت استیل و پلاستیک است.

جنس تیغه ها

شاید بتوان این مسئله را یکی از مهمترین بخش های انتخاب یک چرخ گوشت دانست. این قطعه، وظیفه بریدن و آماده سازی گوشت چرخ کرده یا خرد کردن سبزی را بر عهده دارد، به همین خاطر باید حواستان به آن باشد.

شما باید به دنبال چرخ گوشتی باشید که تیغه های آن با استفاده های مکرر فرسوده و کند نشود. بهترین تیغه ها از جنس فولاد ضدزنگ هستند. زیرا به مرور زمان کُند نمی شوند و قدرت و توان خوبی در بریدن مواد دارند. اگر تیغه از آلیاژ نامناسب بوده و به اندازه کافی تیز نباشد، گوشت در هنگام چرخ کردن له می شود.

تیغه های ماشین چرخ گوشت

تیغه های ماشین چرخ گوشت

لازم است این قطعات ضد زنگ باشند تا عمر چرخ گوشت و مدت استفاده از آن بالا باشد و به راحتی و با تعداد زیاد می توانید قطعات را شستشو نمایید، بدون اینکه نگران زنگ زدن آنها باشید.

سیستم محافظت حرارتی از موتور

در هنگام خرید توجه کنید که چرخ گوشتی که تهیه می کنید دارای سیستم محافظت حرارت باشد. روی چرخ گوشت های امروزی، سنسورهایی نصب می شوند که بعد از استفاده طولانی مدت و زمانی که احساس کند موتور بیش از حد گرم شده است، دستگاه را به صورت خودکار خاموش می کنند و تا خنک شدن محصول اجازه راه اندازی مجدد آن را نخواهد داد تا از سوختن دستگاه جلوگیری شود.

امروزه اکثر چرخ گوشت ها از این مکانیزم برخوردار هستند. اما لازم است هنگام خرید چرخ گوشت حتما به این مولفه دقت داشته باشید. در صورت نبود چنین سیستمی شما باید خودتان در فواصل زمانی معین اقدام به خاموش کردن دستی چرخ گوشت بکنید تا از سخوتن موتور جلوگیری شود.

راهنمای خرید چرخ گوشت

عکس دستگاه چرخ گوشت خانگی تمام استیل

دکمه برگردان یا چرخش معکوس

بهره گیری چرخ گوشت از کلید Reverse (برگردان) برای جداسازی گوشت گیر کرده در میان دنده ها، بدون اینکه لازم باشد چرخ گوشت را باز کنید اهمیت دارد. با زدن دکمه برگشت و شروع مجدد باعث می شود گوشت ها و مواد باقی مانده در لا به لای تیغه ها به راحتی از داخل گلویی خارج شوند. این دکمه سهولت استفاده از دستگاه را برایتان فراهم خواهد کرد.

میزان صدای چرخ گوشت

از آن جایی که همه ما تجربه شنیدن صدای بلند و گوش خراش چرخ گوشت را داریم، بهتر است در هنگام خرید چرخ گوشت اقدام به خرید محصولی کنید که صدای کمتری نسبت به دیگر محصولات تولید می کند.

چون برخی از مدل های چرخ گوشت، در حین کار سروصدای بسیار زیادی ایجاد می کنند. این مورد مهم را می توانید هم در برند دستگاه بررسی کنید و هم از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید. محصولات پرصدا می توانند در هنگام استفاده، آسایش شما و بقیه افراد خانواده را مختل نمایند.

امکان شستشوی راحت easy clean

نظافت و شست وشوی چرخ گوشت را جدی بگیرید. این وسیله با گوشت خام سروکار دارد. بنابراین اگر به خوبی تمیز نشود، قطعات و ذرات گوشت در آن باقی می ماند. این امر موجب تجمع میکروب و ورود آن به گوشت می شود. برای جلوگیری از چنین وضعیتی باید به سراغ دستگاهی بروید که به خوبی قابل شست وشو و تمیز کردن است.

جنس فولاد ضدزنگ به خوبی شسته و پاک می شود. نکته دیگری که هنگام خرید چرخ گوشت باید در نظر داشته باشید، قابلیت جدا شدن قطعات مختلف وسیله است. اگر دستگاه از اجزای قابل تفکیک ساخته شده باشد، شست وشو و نظافت آن هم ساده تر خواهد بود. قطعات برخی از انواع دستگاه های چرخ گوشت را می توان در ماشین ظرف شویی هم شست.

وسایل جانبی دستگاه

خریداران معمولا دوست دارند با خرید یک دستگاه، وسایل جانبی مختلفی هم با آن ارائه شود. در خرید چرخ گوشت هم می توان به سراغ برندهایی رفت که امکانات جانبی دیگری هم همراه با دستگاه، در اختیار مشتریان قرار می دهند. برای مثال، قطعات اضافی برای تولید رشته های ماکارونی، سوسیس ساز یا تیغه های متنوع، از جمله وسایل جانبی هستند که خرید چرخ گوشت را جذاب تر می کنند.

وسایل جانبی دستگاه چرخ گوشت

عکس وسایل جانبی دستگاه چرخ گوشت بوش

نکاتی مهم هنگام استفاده از چرخ گوشت

 • سعی کنید میزان استفاده از چرخ گوشت بیش از 15 دقیقه نباشد. چرخ گوشتهای خانگی دارای این میزان از قدرت نیستند.
 • سرعت و قدرت بالای چرخ گوشت را در نظر بگیرید و اینکه باز بودن بالای محفظه آن می توان برای کودکان و ورود مواد ناخواسته به درون محفظه خطرناک باشد. بنابراین برای جلوگیری از وقوع این پیش آمد لازم است همیشه گوشت کوب همراه محصول را در محفظه آن قرار دهید.
 • تا حدی که ممکن است سعی کنید گوشتی را که قرار است چرخ نمایید تمیز کنید و نگذارید پیه و رگ در داخل گوشت باقی بمانند. زیرا با قرارگیری این قسمت ها در میان تیغه ها فشار بالایی به دستگاه وارد خواهد شد.
 • اگر تیغه های دستگاه تان کند شده اند و مهارتی در تیز کردن تیغه ها ندارید، خودتان نسبت به تیز کردنشان اقدام نکنید. زیرا غیر اصولی تیز کردنشان سبب خواهد شد تیغه ها آسیب ببینند.
 • پس از سه ماه استفاده از چرخ گوشت با تیز کردن تیغه هایش قدرت چرخ کردن محصول را افزایش دهید.
 • چرخ گوشت را با محفظه خالی روشن نگه ندارید، زیرا در صورت خالی بودن محفظه سرعت چرخش بالا می رود و بالا رفتن دور موتور سبب خواهد شد گرمای محصول بالا رفته و قطعات موتور زودتر فرسوده گردند.
 • در صورت عدم بهره گیری محصول از سیستم محافظ حرارتی، اگر قرار است میزان گوشت زیادی را با آن چرخ نماید در فاصله های زمانی کوتاه چرخ گوشت را خاموش کنید تا خنک گردد.
 • بعد از استفاده از چرخ گوشت تمام قطعات داخلی و خارجی آن را تمیز کنید و از باقی نماندن مواد غذایی بر روی آن مطمئن شوید. خشک کردن کامل پس از شستشو نیز از ضروریات است.
 • گوشت را به قطعات ریز برش دهید و سپس آنها را در داخل دستگاه قرار دهید. اگر تکه ها بزرگ باشند موتور مجبور خواهد شد توان بالایی را به کار گیرد تا گوشت ها را خورد کرده و تحویل دهد. البته محفظه قرار گیری گوشت هم از آسیب دیدگی مصون نخواهد بود.
 • در زمان استفاده از چرخ گوشت، بهداشت را رعایت کرده تا سلامت مواد غذایی حفظ شود.
 • هرگز از انگشتان تان برای فشردن مواد غذایی در لوله تغذیه استفاده نکیند.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید گوشت کوب برقی

معرفی برندهای معروف

چرخ گوشت توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی تولید و به بازار عرضه می شود. برندهای معروف چرخ گوشت، بدون رعایت هیچ ترتیبی، عبارتند از:

 • چرخ گوشت ناسیونال National
 • چرخ گوشت پارس خزر Pars Khazar
 • چرخ گوشت کن وود Kenwood
 • چرخ گوشت دلونگی DeLonghi
 • چرخ گوشت مولینکس Moulinex
 • چرخ گوشت پاناسونیک Panasonic
 • چرخ گوشت بوش Bosch
 • چرخ گوشت فیلیپس Philips
 • هاردستون Hardeston

خرید بهترین مدل های چرخ گوشت

جمع بندی

خرید چرخ گوشت مناسب می تواند به سلامت شما و خانواده تان کمک کند. زیرا دقیقا می دانید که محتویاتی که قرار است وارد دستگاه شود، کاملا سالم هستند و در آن ها ناخالصی وجود ندارد. ضمن اینکه گوشت های چرخ کرده ای که از بیرون خریداری می گردند، در دستگاه هایی چرخ می شوند که به نظافت و بهداشت آنها اطمینانی نیست.

پس با خرید یک چرخ کوشت کارآمد، خیال تان از بابت سلامت و نظافت گوشت چرخ کرده مصرفی راحت تر می شود.

پیشنهاد مطالعه : ماشین آشپزخانه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت انواع چرخ گوشت چند است؟
قیمت چرخ گوشت به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، توان و قدرت موتور چرخ گوشت، جنس تیغه، اقلام همراه، امکانات جانبی و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت چرخ گوشت از یک و نیم میلیون شروع و تا 15 میلیون تومان نیز می رسد.
بهترین برندهای چرخ گوشت ایرانی و خارجی کدامند؟
بهترین و پرفروش ترین برندهای تولید کننده چرخ گوشت داخلی و خارجی عبارتند از : چرخ گوشت ناسیونال National، پارس خزر Pars Khazar، کن وود Kenwood، دلونگی DeLonghi، مولینکس Moulinex، پاناسونیک Panasonic، بوش Bosch و فیلیپس Philips
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/14
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد