منو

راهنمای خرید پرده ریسه ای یا پرده رشته ای و معرفی انواع آن

پرده ریسه ای یا پرده های رشته ای نوعی از پرده است که شکلی فانتزی تر و غیر رسمی تر نسبت به سایر انواع پرده ها دارد؛ بعضی از مدل های پرده ریسه ای را خودتان در خانه می توانید درست کرده و در جای دلخواه تان نصب کنید. یکی از تفاوت های مهم پرده ریسه ای با پرده های توری این است که این پرده لزوما بر پنجره نصب نمی شود و بیشتر برای مکان هایی مانند راهرو ها، ورودی خانه، اوپن آشپزخانه، در ورودی تراس، اتاق کودک، اتاق خواب، تالارها، بوتیک ها، جایگاه عروس داماد و به طور کلی برای جدا سازی بخش های مختلف خانه کاربرد دارد.

پرده های رشته ای و ریسه ای

پرده کریستالی و پرده ریسه ای امروزه رونق بیشتری در میان خانم های باسلیقه که به فکر دکوراسیون شیک برای منزل خود هستند گرفته. به طور کل پرده ها یکی از آیتم های مهم زیبا در دکوراسیون منزل بشمار میرود.

پرده ریسه ای چیست؟

تزئینات و دکوراسیون منزل در زیبا سازی منزل نقش بسزایی دارند از جمله ابزارهای تزئینی منزل پرده ها می باشند این محصول در انواع مختلف پارچه ای با استفاده از پارچه های مختلف، پرده های زبرا، پرده های توری و پرده های ریسه ای تهیه و مورد استفاده قرار میگیرند اما در بین این محصولات آنچه قرار است تا در ادامه به آن بپردازیم پرده ریسه ای می باشد.

این نوع پرده ها بسیار شیک و تزئینی بوده که محدودیت خاصی نداشته و در قسمت های مختلف منزل مورد استفاده قرار میگیرند اگر برای تزئینات منزل دنبال پرده ای مناسب هستید انتخاب و خرید این نوع پرده ها انتخاب مناسب و بجایی می باشد.

پرده های ریسه ای که با نام های پرده های رشته ای، آویز ریسه ای و پرده ریشه ای نیز معروف است، از صدها رشته جدا از هم ساخته شده اند، اغلب بوسیله پنبه یا پلی استر تهیه شده و برای حفظ شکل شان به میله یا چوبی متصل هستند.

با داشتن چنین تاثیر زیبایی شناختی ای، پرده های ریسه ای روز به روز بیشتر در دکوراسیون داخلی منازل مورد استفاده قرار می گیرند چرا که می توان به طرق مختلف از آن ها بهره برد و همچنین می توان طول شان را به آسانی تنظیم کرد.

کاربرد پرده های ریسه ای

پرده های ریسه ای به طور رایج در بخش هایی از محیط که به مهمانان خوش آمد گویی می شود، از جمله رستوران ها، مورد استفاده قرار می گیرند؛ چرا که این پرده ها راهی سریع برای طراحی بوده و می توانند فورا هر فضایی را دستخوش تغییر کنند.

همانطوری که اشاره شد این نوع پرده ها بیشتر به عنوان جدا کننده یک بخش از بخش دیگر در خانه، رستوران، بوتیک و تالار ها استفاده می شود به عنوان مثال می توان از پرده ریسه ای به عنوان آویز راهرو و در ورودی، پرده اوپن آشپزخانه (جدا کننده فضای آشپزخانه از حال و پذیرایی)، در ورودی تراس، تزئین پرده اتاق کودک و اتاق خواب (پرده ریسه ای نوری)، جدا کننده جایگاه عروس و داماد در تالارها، ورودی بوتیک و غذاخوری ها و ... استفاده کرد.

انواع مختلف پرده های ریسه ای

پرده های ریسه ای کریستالی

از انواع پرده ریسه ای نوع کریستالی این محصول است که از دانه ها و کریستال های تراش خورده تهیه می شود وجود کریستال باعث انعکاس نور شده و زیبایی خاصی به محیط می بخشد کریستال های آویز طرح های بسیار مختلفی دارند این نوع برای جدا کردن قسمت های مختلف منزل از یک دیگر مورد استفاده قرار میگیرند.

پرده ریسه ای کریستالی

پرده های ریسه ای نخی

از جمله پرده های آویز فانتزی پر طرفدار، آویز ریسه ای نخی بوده که طرفداران خاص خود را دارا می باشد این نوع تهیه شده از جنس نخ پنبه، پلی استر و الیاف مرغوب در تراکم، مدل، رنگ های و ابعاد در انواع مختلف ساده، پیچ می باشد از ویژگی های این نوع پرده ریسه ای می توان به قابل شست شو بودن آن اشاره نمود.

پرده های ریسه ای چوبی

از جدیدترین پرده های فانتزی آویزهای چوبی می باشند که از دانه ها و مهره های چوبی در رنگ های مختلف قهوه ای تیره و قهوه ای روشن تهیه می شوند این نوع مدل بی شباهت پرده های آویز منازل در کشور هندوستان نیستند از ویژگی های آن نیز می توان به سبکی آن اشاره نمود. (پرده ریسه ای چوبی به آویز مهره ای چوبی هم معروف است)

پرده ریشه ای چوبی

پرده های ریسه ای طرح دار یا تصویری

این نوع نیز از جدیدترین آویزها بوده که پرده ریسه ای تصویری نیز شناخته می شوند که به صورت آماده و در طرح های مختلف در بازار به فروش می رسند این نوع قابلیت شست شو را داشته و از قیمت مناسبی برخوردار بوده همچنین قبلیت چاپ هر تصویر بر روی آن جود دارد. از این محصول علاوه بر استفاده در منازل با چاپ لوگو روی آن برای تبلیغات در کسب و کار نیز استفاده می شود.

پرده های ریسه ای طرح دار

پرده ریسه ای نوری

ریسه های نوری هم برای درست کردن پرده ریسه انتخاب خوبی هستند. این ریسه ها خانه را رویایی و زیبا می کنند. بهترین مکان برای نصب پرده ریسه ای نوری بر روی پرده حریر پنجره است. اگر پنجره تان پرده حریر دارد، ریسه ها را از بالا به پایین آویزان کنید و جلوه ای بی نظیر به اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود بدهید.

ریسه یک مدار الکتریکی می باشد که از یک رشته سیم تشکیل شده و لامپ هایی با فاصله یکسان از یکدیگر از آن آویزان شده اند. در حقیقت ریسه ها از طریق برق یا باتری کار می کنند و به طور کلی ریسه ها با ایمنی بالا، مصرف برق پایین و طراحی زیبا بهترین ایده برای تزئین اتاق خواب هستند.

پرده ریسه ای نوری

(انواع پرده ریسه نورانی)

چطور پرده های ریسه ای را شست و شو دهیم؟

توصیه می شود که پرده ها به صورت دستی شسته شوند چرا که این کار از در هم تنیدن ریسه ها جلوگیری می کند. برای شستن پرده های ریسه ای، آن ها را در تشتی بزرگ که از آب گرم پر شده قرار داده و مقداری پودر شست و شو یا پاک کننده های ملایم اضافه کنید. می توانید بگذارید پرده ها خیس بخورند یا اینکه هر قسمت از ریسه ها را برداشته و در آب تکان بدهید تا غبار انباشته شده از الیاف جدا شده و حل شوند.

سپس آب تشت را خالی کرده و مجدداً آب خالی در آن بریزید. دوباره پرده های ریشه ای را در ظرف قرار داده تا کف هایش را بشویید. با این کار از فرسوده شدن ریسه ها جلوگیری می کنید. حواس تان باشد اگر در طی شستن گرهی ایجاد شد آن را باز کنید و پرده را صاف آویزان کنید. اگر پرده ها جایی آویزان هستند که برای رد شدن باید آن ها را کنار زد، هرگز پرده را در محل خشک نکنید چرا که رفت و آمد و کنار زدن پرده موجب می شود که آن ها صاف خشک نشوند.

بهترین مدلهای پرده ای ریسه ای

قالیچه یا حوله ای زیر جایی که پرده را آویزان کرده اید بیندازید تا قطرات آب طی خشک شدن روی آن بریزد. اگر دست آخر آن طور که می خواستید ریسه ها صاف و خشک نشدند، می توانید حوله ای روی آن انداخته و با دمایی خیلی پایین، ریسه ها را اتو کنید.

پیشنهاد مطالعه : پرده شب و روز چیست؟

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
انواع پرده ریسه ای کدامند؟
پرده های ریسه ای یا پرده رشته ای در مدلهای کریستالی، نخی، چوبی، پرده های ریسه ای طرح دار یا تصویری و پرده ریسه ای نوری تولید شده است.
قیمت انواع پرده های ریسه ای چند است؟
پرده های ریسه انواع و مدل های مختلفی دارند. هزینه تهیه این پرده ها به عوامل مختلفی از جمله کریستال، الیاف و دانه های بکار رفته در آن ها و همچنین سایز و ابعاد شان بستگی دارد، اما به طور کلی قیمت پرده های ریسه ای از 100 هزار تومان تا 1 میلیون تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/07/17
پرده ریسه ای کریستالی سایز 100x100 سانتی متر
پرده ریسه ای کریستالی سایز 100x100 سانتی متر
پرده ریسه ای کریستالی مدل Cur سایز 100x100 سانتی متر
پرده ریسه ای کریستالی مدل Cur سایز 100x100 سانتی متر
پرده ریشه ای نخی مدل سنتی سایز 130x230 سانتی متر
پرده ریشه ای نخی مدل سنتی سایز 130x230 سانتی متر
پرده ریسه ای جنس نخ پنبه مدل گندم
پرده ریسه ای جنس نخ پنبه مدل گندم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر سلمانی
22:35 - 1401/10/24
سلام میخام پرده ریسه چوبی تصویری سفارش بدم چطور اینکار را بکنم

پاسخ : سلام ... جهت خرید انواع مختلف پرده ریسه ای بر روی لینک زرد رنگ موجود در متن کلیک فرمائید

کاربر مریم معصومی
10:29 - 1401/06/10
سلام این پرده رو میخوام چطور سفارش بدم ممنونم

پاسخ : سلام، جهت خرید انواع پرده روی لینک موجود در صفحه کلیک بفرمائید.

کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد