منو

پرده آهنربایی چیست و انواع مختلف آن چه ویژگی هایی دارد؟

در این روز ها پرده های جدید با عنوان پرده مغناطیسی یا آهن ربایی ایجاد شده اند و توانسته اند نیاز ها و حتی مشکلات متفاوتی را برطرف کنند.

همه ما در فصول بهار و تابستان، در هنگام باز گذاشتن درب های بالکن مورد آزار و حجوم حشرات مزاحم مانند پشه و مگس قرار گرفته ایم؛ همچنین بسیاری از کسب و کار هایی که فروشگاه یا مغازه آن ها در حاشیه خیابان و محیط های باز قرار گرفته است و نمی توانند در اصلی را به دلیل رفت و آمد مشتری ببندند و در معرض سرما هستند. پرده یا در آهنربایی همه این مشکلات را برطرف کرده است.

در این مقاله از طوطی کالا قصد داریم تا شما را با انواع پرده مغناطیسی آشنا و راهنمای خرید پرده آهنربایی یا مغناطیسی را خدمت شما ارائه کنیم، پس با ما در ادامه همراه باشید.

پرده مغناطیسی و آهنربایی

راهنمای خرید پرده آهنربایی یا پرده مغناطیسی

پرده مغناطیسی یا آهنربایی چیست؟

پرده مگنتیک از جدید ترین نوآوری هایی می باشد که در این روز ها مورد استفاده قرار می گیرد، این پرده ها با نام های درب توری مگنتیک، پرده توری مگنت دار، در مغناطیسی و پرده مگنتیک هم استفاده می شوند.

این دسته از پرده ها از ترکیب دو عنصر درب و پرده به وجود آمده اند و توانسته اند نیاز های زیادی را برطرف کنند. به این معنی که این نوآوری، هم خاصیت درب را دارد و هم قابلیت یک پرده را خواهد داشت. همان طور که از نام پرده مغناطیسی هم پیدا است، این نوع پرده دارای قابلیت آهنربایی می باشد.

نحوه عملکرد پرده آهنربایی چگونه است؟

پرده مگنتیک دارای دو بخش مجاز می باشد که با استفاده از آهنربا های مخصوصی که در هر دو طرف پرده قرار داده شده است، این دو بخش به یکدیگر متصل می شوند. در واقع زمانی که شما از پرده عبور می کند، پرده با استفاده از همان خاصیت مغناطیسی خود، به طور خودکار بسته خواهد شد و شما نیازی به بستن پرده مانند یک درب ندارید. در واقع این یکی از اصلی ترین ویژگی های پرده توری آهنربایی می باشد.

نحوه عملکرد پرده مغناطیسی

نحوه عملکرد و استفاده از پرده آهنربایی

انواع پرده مغناطیسی

مانند تمامی نوآوری ها، پرده های مغناطیسی هم در انواع مختلفی ایجاد شده اند. پرده های مغناطیسی در دو نوع کلی توری و پلاستیکی به وجود آمده اند و شما بسته به نیاز خود، می توانید اقدام به خرید آن ها کنید.

پرده توری مغناطیسی

پرده های توری مغناطیسی همان طور که از نامشان هم پیدا است، دارای جنس تور می باشند. از پرده های توری مغناطیسی برای فصول بهار و تابستان استفاده می شود.

این نوع پرده با استفاده از جنس توری که دارد، مانع ورود هر گونه حشره و حیوانات موذی از بیرون می شود و به همین دلیل به توری حشرات یا توری ضد حشره شهرت دارند؛ لذا شما با نصب این نوع پرده می توانید، هم از هوای بیرون منزل استفاده کنید و هوای درون منزل نیز تعویض و هم از شر حشرات ریز در امان باشید.

پرده پلاستیکی مغناطیسی

از پرده های پلاستیکی مگنتیک، برای فصول سرما استفاده می شود. از این نوع پرده بیشتر کسب و کار ها و مغازه هایی که در معرض سرمای هوای بیرون هستند، استفاده می کنند.
پرده پلاستیکی مغناطیسی، دارای مشما های بسیار عالی می باشند که با استفاده از آن ها، هیچ گونه هوای سردی وارد محیط نخواهد شد. اگر محیط کاری شما در معرض سرما می باشد، بهتر اقدام به خرید این نوع پرده از جنس پلاستیکی کنید.

لازم به ذکر است که نصب پرده آهنربایی تا 75 درصد موجب کاهش مصرف انرژی در محیط می شود.

پرده توری

عکس پرده مغناطیسی و چگونگی عملکرد آن

درب یا پرده آهنربایی چه ویژگی هایی دارد؟

در قسمت های قبل گفتیم که این نوع پرده از ورود حشرات ریز مانند پشه و مگس جلوگیری می کند؛ اما آیا تنها ویژگی پرده توری مغناطیسی همین مورد می باشد؟ جدا از این که پرده مغناطیسی دارای خاصیت آهنربایی می باشد، چندین ویژگی دیگر را هم شامل می شود. در ادامه این مطلب از طوطی کالا به ویژگی های پرده توری آهنربایی می پردازیم.

نصب آسان پرده مغناطیسی

از اولین ویژگی پرده مغناطیسی می توان به نصب آسان و سریع آن اشاره کرد. شما برای نصب پرده توری مغناطیسی نیاز به هیچ نیروی کمکی ندارید و در واقع، شخصا می توانید مراحل نصب را طی کنید.

همان طور که می دانید برای نصب پرده های درون منزل، نیاز به یک سری وسایل جانبی دارید؛ این مورد درباره پرده توری مغناطیسی صدق نمی کند و با داشتن لوازم پیش پا افتاده، می توانید مراحل نصب را طی کنید.

نصب پرده بدون آسیب به چارچوب در

مورد بعدی از مزایای پرده توری مغناطیسی امکان نصب آسان و آسیب نرساندن به چهارچوب در است.هنگام نصب پرده ، شما نیاز به چوب پرده دارید ولی پرده توری مغناطیسی همان طور که در موارد بالا نیز گفتیم نیاز به هیچ چیزی ندارد و تنها با چسب برروی پرده نصب میشود و نیازی به آسیب زدن به دیوار و یا چارچوب در نخواهید داشت.

هوای محیط را تسویه می کند

به طور کلی از پرده مغناطیسی برای محیطی استفاده می شود که قصد تسویه هوا را در آن دارند؛ پرده مغناطیسی گزینه خوبی برای این دسته از محیط ها می باشد؛ زیرا همان طور که گفتیم، پرده های توری مگنتیک با استفاده از تور هایی به وجود آمده اند. توری بودن این نوع پرده باعث می شود تا هوا بدون هیچ گونه مشکلی، راحت از آن عبور کند.

با استفاده از امکانات دیگر هم می شود از هوای تازه استفاده کرد و به تسویه هوا پرداخت؛ اما با استفاده از پرده توری مغناطیسی نه تنها هوا تسویه می شود، بلکه از ورود هر گونه حشره ای هم جلوگیری می شود. حتی پرده مغناطیسی از ورود خاک و آلودگی های سخت هم جلوگیری می کند.

پرده طوری آهنربایی

فواید و استفاده های پرده مغناطیسی

استقامت پرده توری در هنگام وزش باد

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های پرده توری آهنربایی استقامت آن در برابر وزش باد می باشد. پرده ها یا همان درب های توری، به طور مستقیم در مقابل وزش بادی قرار دارند. همان طور که در بخش های قبلی هم به آن اشاره کردیم، پرده های توری دارای یک سری آهنربا می باشند؛ هیچ گونه وزش بادی نمی تواند این آهنربا ها را از یکدیگر جدا کند و باعث باز شدن پرده شود.

پرده مغناطیسی دارای زیبایی می باشد

به طور کلی همان طور که می دانید پرده و حتی درب، تاثیر بسیار زیادی را در زیبایی و نقش و نگار منزل شما خواهند دشت.

حشرات از پرده توری مغناطیسی عبور نمی کنند

همان طور که می دانید در فصولی مانند بهار و تابستان، همیشه شاهد حشرات ریز و درشت زیادی مانند پشه و مگس هستیم. بعضی از منازل بسیار از این موضوع رنج می برند؛ زیرا بسیاری از این حشرات از طریق راه های نفوذی نظیر پنجره ها، درب ورود و بالکن وارد منزل می شوند.

پرده مغناطیسی مانع ورود این حشرات خواهد شد. به جرئت می توان گفت اصلی ترین دلیل خرید پرده توری مغناطیسی در این روزها توسط مردم، همین ویژگی می باشد.

پرده توری آهنربایی چگونه کار میکند

پرده مغناطیسی مانع ورود انواع پشه و حشرات می شود

مهمترین نکات هنگام خرید پرده توری آهنربایی (پرده توری مغناطیسی)

اولین نکته ای که در هنگام خرید پرده توری باید مورد توجه قرار گیرد، اندازه محل نصب و سایز پرده می باشد. به طور کلی پرده های توری آهنربایی در سایز های مختلفی به فروش می روند.

این دسته از پرده ها همان طور که گفتیم، معمولا در قسمت بالکن و چارچوب ها نصب می شوند؛ بنابراین بسیار مهم است که قبل از خرید، محل نصب پرده را در منزل خود اندازه گیری کنید و بعد اقدام به خرید کنید. بعد از اندازه گیری چارچوب و محل نصب، باید پرده را با سایز مدنظر خریداری کنید.

نکته بعدی که در بین ویژگی های پرده توری آهنربایی باید مورد توجه قرار گیرد، جنس تور یا پلاستیک می باشد. معمولا تور هایی که برای این نوع پرده های آهنربایی مورد استفاده قرار می گیرند، در جنس های مختلفی ارائه داده می شوند؛ جنس تور نه باید خیلی ضخیم باشد و نه باید خیلی نازک باشد.

پرده های توری آهنربایی یا توری مغناطیسی که بسیار ضخیم هستند، عبور از آن ها هم سخت می باشد؛ همچنین پرده های آهنربایی که دارای تور های نازک می باشند، با گذشت زمان با پارگی تور مواجه می شوند.

سخن پایانی

اگر شما هم می خواهید در فصل بهار و تابستان در کنار لذت از هوای تازه، از شر حشرات هم در امان باشید، و یا در فصل زمستان سرمای بیرون شما را اذیت می کند و نمی توانید درب اصلی را ببندید، ما به شما استفاده از پرده های توری آهنربایی و پرده های پلاستیکی آهنربایی را پیشنهاد می کنیم. اگر قصد خرید پرده توری آهنربایی را دارد می توانید با کلیک بر لینک زیر لیست پرفروش ترین و بهترین مدلهای پرده مغناطیسی را مشاهده بفرمائید.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
پرده توری آهنربایی چگونه نصب می شود؟
ابتدا باید متناسب با عرض درب ورودی اتاق، مغازه یا فروشگاه خود، توری مغناطیسی با عرض مناسب خریداری کنید، سپس چهارچوب مورد نظر را تمیز و خشک کنید، پرده را روز زمین پهن کنید و وسط ورودی خود را مشخص کرده و ابتدا یک لنگه پرده و بعد لنگه بعدی را به چهارچوب در با دقت بچسبانید.
پرده آهنربایی یا مغناطیسی چه ویژگی هایی دارد؟
پرده مغناطیسی ویژگی هایی مانند : نصب آسان و بدون آسیب به چارچوب در، تسویه هوای محیط، استقامت پرده توری در هنگام وزش باد، دارای زیبایی ظاهری و مهمترین ویژگی آن یعنی جلوگیری از ورود حشرات مزاحم می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/22
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پرده توری مغناطیسی پلاسدر سایز 100x240 سانتی متر
پرده توری مغناطیسی پلاسدر سایز 100x240 سانتی متر
پرده توری مگنتیک آسان مش مدل سایز 180x230 سانتی متر
پرده توری مگنتیک آسان مش مدل سایز 180x230 سانتی متر
پرده توری مگنتیک مجیک سایز 100x210 سانتی متر
پرده توری مگنتیک مجیک سایز 100x210 سانتی متر
پرده توری مگنتیک سه تکه آسان مش سایز 270x230 سانتی متر
پرده توری مگنتیک سه تکه آسان مش سایز 270x230 سانتی متر
پرده توری مگنتیک آسان مش سایز 120x210 سانتی متر فایبرگلاس ترک
پرده توری مگنتیک آسان مش سایز 120x210 سانتی متر فایبرگلاس ترک
پرده توری مغناطیسی فایبر گلاس نسوز سایز 140x230 سانتی متر
پرده توری مغناطیسی فایبر گلاس نسوز سایز 140x230 سانتی متر
پرده توری مگنتیک سایز 220x100 سانتی متر پلی استر
پرده توری مگنتیک سایز 220x100 سانتی متر پلی استر
پرده توری مغناطیسی مدل در پلاست سایز 80 در 230 سانتی متر
پرده توری مغناطیسی مدل در پلاست سایز 80 در 230 سانتی متر
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد