منو

پاف چیست و چه کاربردی در دکوراسیون منزل دارد؟

طی چند سال گذشته، پاف ها، اعضای جدید دکوراسیون خانه و اداره، به یکی از لوازم جانبی تزیینی و کاربردی مورد علاقه افراد تبدیل شده اند. پاف ها قطعات مبلمان چند منظوره ای هستند که در دکوراسیون خانه بر روی زمین قرار می گیرند و با عناصر دیگر مبلمان ترکیب می شوند و به دکوراسیون شخصیت، رنگ و الگو اضافه می کنند. آنها می توانند به عنوان یک صندلی نرم، یک زیر پایی و یا حتی یک میز در دکوراسیون خانه قرار بگیرند.

پاف یا پوف چیست؟

پوف Pouf هم مانند کوسن مبل بیشتر جنبه دکوری و کاربردی دارد که در ابعاد بزرگ ضخیم و حجیم ساخته می شود. پاف بدون پشتی و بدون دسته می باشد و ارتفاع کوتاه تر دارد. بدنه پوف از چهار چوبی ساخته شده که از بیرون دیده نمی شود و بدنه آن تماما از پارچه پوشانده شده است.

از پاف برای نشستن، چارپایه برای استراحت پا و در برخی مواقع به عنوان میز جلو مبلی استفاده می شود. پاف ها کیسه هایی هستند که معمولاً با موادی از جنس پلی فوم پر می شوند.

پاف چیست

راهنمای خرید پاف و معرفی بهترین مدلها

پاف چه کاربردهایی دارد؟

  • اغلب از پاف ها به عنوان مبلمان کمکی برای نشستن استفاده می شود.
  • پاف ها لزوما برای نشستن نیستند. از پاف حتی می توان به عنوان زیرپایی مبل استفاده کرد.
  • برخی پاف ها به عنوان میز عسلی هم قابل استفاده اند.

کاربردهای دیگر پاف عبارتند از صندلی میز آرایش، صندلی میز ناهار خوری، صندلی ٱپن آشپزخانه و همینطور بعنوان میزبان مبل استفاده می شود

فرق پاف با اتومان در چیست؟

پاف در واقع نشیمنی کم ارتفاع و از لحاظ نرمی و سبکی تقریبا شبیه کوسنی اُوِرسایز و تپلی است. برای پاف و اتومان (میزهای عثمانی) می توان کاربردهای مشابهی برشمرد، تا جایی که برخی فروشنده ها به پاف، اتومان هم می گویند و برعکس. اما پاف و اتومان از لحاظ فنی تا حدودی قابل تمایزند:

  • پاف ها معمولا جمع و جورترند و بدون پایه و فضای صندوقچه ای طراحی می شوند.
  • پاف و اتومان از لحاظ میزان پف و راحتی هم کم و بیش قابل تمایزند، چراکه پاف ها معمولا پفی تر و راحت ترند، اما اتومان ها به اندازه پاف ها بالشتکی نیستند و بیشتر در دیزاین های نسبتا رسمی تر کاربرد دارند.

فرق پاف با اتومان

فرق بین پاف و اتومان

با وجود تفاوت های ریزی که گفتیم، پاف و اتومان را از لحاظ کاربردی می توان بسیار شبیه به هم توصیف کرد.

انواع پاف از نظر جنس و مدل

1 - پاف مراکشی : اگر به دنبال اضافه کردن گرما به دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، استفاده از پاف های چرمی قطعاً گزینه خوبی است. پاف هایی از جنس چرم مراکشی فوق العاده محکم و نرم هستند و در مقابل سایش و پارگی مقاوم. دور دوزی این پاف ها بافت را زیباتر می کند. در حقیقت، خطوط تمیز و ساخت و ساز ساده آنها، جلوه ای زیبا به آنها می بخشد.

پاف چرمی شیک

پاف چرمی با طرح مراکشی

2 - پاف بافتنی : یک نمونه متفاوت از دکوراسیون سنتی، پاف هایی بافته شده هستند که شباهت زیادی به کوسن دارند. دارای ظاهری زیبا و ساخته شده از مواد داخلی متراکم که این گزینه آنها را به یک صندلی دلپذیر تبدیل می کند. این پاف ها به اندازه کافی محکم هستند که می توان از آنها به عنوان یک میز استفاده شود.

عکس پاف بافتنی

عکس پاف بافتنی زیرپایی جولی صندلی

3 - پاف مخملی : مخمل جنس باشکوه و نرم و لطیفی است. از پاف های مخملی می توان برای تکمیل دکور اتاق خواب استفاده کرد. پاف در اتاق خواب برای مثلا پای تخت یا کنار پرده قابل استفاده است.

عکس پاف مخملی

عکس پاف مخملی سرمه ای زیبا طرح لمسه ای

پاف های مخملی جلوه بهتری به فضای اطراف پرده می بخشند. کافی است قالیچه ای هم در همان حوالی بیندازید تا دیزاین تان نورعلی نور شود! رنگ پافی هم که برای اتاق خواب انتخاب می کنید، ترجیحا با رنگ روتختی تان ست باشد. حتی می توانید دنبال پاف های با روکوبی گلدوزی شده باشید.

3 - پاف چرمی زغالی (Anthracite) : در حالی که در نگاه اول به نظر می رسد که با یک پارچه پنبه ای ضخیم ساخته شده است اما وقتی نزدیکتر به آن نگاه کنید متوجه خواهید شد که در واقع با نوارهای چرمی بافته شده است که جلوه ای بی نظیر به دکوراسیون فضای اتاق می بخشد این مدل پاف ها کامل کننده سبک مدرن هستند.

پاف های چرمی را خصوصا برای استفاده به عنوان میز عسلی پیشنهاد می کنیم، چراکه از اصطلاحا گریپ خوبی برخوردار بوده و سُر نیستند.

4 - پاف با طرح هندسی (Labyrinth) : این پاف چشم نواز دارای یک الگوی هزارتوی هندسی است که در دکوراسیون داخلی فضای زیبا و متنوعی را ایجاد می کند. برخلاف اکثر گزینه ها، این پاف با یک قاب چوبی داخلی برای پایداری و دوام بیشتر ساخته شده است و به عنوان میز برای صندلی ها قابل استفاده است.

پاف چیست

عکس پاف بافتنی گرد به عنون تکیه گاه

چگونه می توان پاف ها را در طراحی خانه خود گنجاند؟

پاف ها یک مبلمان همه کاره و کاربردی هستند که می توانند تکمیل کننده دکوراسیون خانه باشند. پاف ها یک عنصر محکم در عین حال نرم هستند به همین دلیل می توان از آنها به روش های مختلفی استفاده کرد.

آنها بسته به مکانی که در آن قرار دارند می توانند به عنوان صندلی، زیر پایی و یا یک میز عمل کنند. نکته منحصر به فرد در مورد پاف ها این است که آنها معمولاً با یک عنصر دیگر از مبلمان جفت می شوند. قرار نیست جای عثمانی ها را بگیرند.

آنها طوری طراحی شده اند که وسیله ای باشند که بتواند با انواع مختلف مبلمان جفت شوند. آنها دارای وزنی سبک هستند و به آسانی جابه جا می شوند بنابراین به راحتی می توانید آنها را در صورت لزوم از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید.

مکان هایی که می شود از پاف استفاده کرد

1 - پاف جلوی مبل

پاف زیرپایی خوبی برای جلوی مبلمان راحتی است، خصوصا مبلی که معمولا برای لمیدن و استراحت کردن تان استفاده می کنید. پاف ها شاید برای پاهای خسته معجزه نکنند، اما از راحتی اعتیادآوری برخوردارند!

پاف جلو مبلی

پاف جلو مبلی طرح لمسه ای

وقتی هم که زیرپایی لازم نیستید، می توانید پاف تان را به عنوان میز کوچکی برای مثلا قراردادن سینی اسنک استفاده کنید. اگر زیر میز جلومبلی تان دارای فضای خالی است، حتی می توانید از فضای خالی زیر میز برای قردادن پاف درزمان بلااستفادگی بهره ببرید، مانند تصویر بالا.

2 - پاف جلوی تلویزیون

استفاده از پاف در فضای جلوی تلویزیون هم ایده دیگری است که می توانید مدنظر داشته باشید. با قراردادن چند پاف در جلوی تلویزیون به تعداد مبلمانی که برای فیلم دیدن با اعضای خانواده و فامیل استفاده می کنید، اضافه خواهد شد. شال مبل هم ایده خوبی برای تزئین پاف های هال و نشیمن و افزایش القای راحتی است.

3 - پاف پای تخت

پاف ها برای پای تخت هم قابل استفاده اند. برای پای تخت های دونفره بزرگ ترجیحا دو پاف در نظر بگیرید. کاربرد پاف در اتاق خواب می تواند برای نشستن هنگام تعویض لباس یا محل قراردادن روبدوشامبرتان پیش از خواب باشد.

عکس پاف پای تخت

عکس پاف پای تخت

4 - پوف در اتاق کودک

وجود پاف در اتاق کودک هم بسیار کاربردی است و زیرپایی راحتی برای زمان استراحت تان خواهد بود. جنس هایی را بیشتر برای اتاق کودک پیشنهاد می کنیم که از بافتی نرم و لطیف برخوردارند. برای مثال می توانید از بین مدل های بافتنی انتخاب کنید.

5 - استفاده پاف در سایر نقاط منزل

از پاف ها می توان در اتاق لباس، ورودی و پاسیو هم برای نشستن استفاده کرد. برای خصوصا ورودی منزل که چیز لازمی است و از یک لنگه پا ایستادن موقع پوشیدن کفش نجات تان می دهد.

خرید بهترین مدلهای پاف

سخن آخر

کاربرد اصلی پاف، استفاده از آن به عنوان صندلی اضافی است. این امر ممکن است به معنای قرار دادن دو یا سه عدد از آن در مقابل میز یا روبروی نیمکت باشد، یا ممکن است به عنوان صندلی های اضافی در کنار مبل، برای تماشای تلویزیون نیز انتخاب شوند.

به هر روی، این نوع مبلمان می تواند طراحی داخلی خانه را به سطحی متفاوت تر برساند، به طوری که نقص و کمبود عدم وجود وسایل تکمیل کننده در دکوراسیون را به خوبی برطرف کند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت صندلی پاف چند است؟
قیمت انواع پاف از 400 هزار تومان تا 5 میلیون تومان می باشد و به عوامل مختلفی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس پاف، وزن و ابعاد، کیفیت ساخت و دوخت، قابلیت های شستشو، محفظه دار بودن و ... بستگی دارد.
فرق پاف با اتومان در چیست؟
پاف ها معمولا جمع و جورترند و بدون پایه و فضای صندوقچه ای طراحی می شوند. پاف و اتومان از لحاظ میزان پف و راحتی هم کم و بیش قابل تمایزند، چراکه پاف ها معمولا پفی تر و راحت ترند، اما اتومان ها به اندازه پاف ها بالشتکی نیستند و بیشتر در دیزاین های نسبتا رسمی تر کاربرد دارند.
تاریخ به روز رسانی : 1402/04/01
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
پاف مدل تنه درخت جنس مخمل پورشه
پاف مدل تنه درخت جنس مخمل پورشه
پاف جنس مخمل و پارچه با محفظه داخلی
پاف جنس مخمل و پارچه با محفظه داخلی
پاف استوانه ای سی پرشیا جنس یونولیت رویه گلیم سوزنی دستباف
پاف استوانه ای سی پرشیا جنس یونولیت رویه گلیم سوزنی دستباف
پاف گرد برند ایکیا طرح حصیری سنتی
پاف گرد برند ایکیا طرح حصیری سنتی
پاف مدل فلور با طراحی گرد ساده
پاف مدل فلور با طراحی گرد ساده
پاف مدل فرش دستساز با رویه مخمل و پایه چوب خراطی شده
پاف مدل فرش دستساز با رویه مخمل و پایه چوب خراطی شده
پاف طرح قلب جنس داخلی اسفنج و چوب و رویه مخمل
پاف طرح قلب جنس داخلی اسفنج و چوب و رویه مخمل
پاف مدل چهار پایه جنس چوب و فوم
پاف مدل چهار پایه جنس چوب و فوم
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد