منو

پاف چیست و چه کاربردی در دکوراسیون منزل دارد؟

طی چند سال گذشته، پاف ها، اعضای جدید دکوراسیون خانه و اداره، به یکی از لوازم جانبی تزیینی و کاربردی مورد علاقه افراد تبدیل شده اند. پاف ها قطعات مبلمان چند منظوره ای هستند که در دکوراسیون خانه بر روی زمین قرار می گیرند و با عناصر دیگر مبلمان ترکیب می شوند و به دکوراسیون شخصیت، رنگ و الگو اضافه می کنند. آنها می توانند به عنوان یک صندلی نرم، یک زیر پایی و یا حتی یک میز در دکوراسیون خانه قرار بگیرند.

پاف یا پوف چیست؟

پوف Pouf هم مانند کوسن مبل بیشتر جنبه دکوری و کاربردی دارد که در ابعاد بزرگ ضخیم و حجیم ساخته می شود. پاف بدون پشتی و بدون دسته می باشد و ارتفاع کوتاه تر دارد. بدنه پوف از چهار چوبی ساخته شده که از بیرون دیده نمی شود و بدنه آن تماما از پارچه پوشانده شده است.

از پوف برای نشستن، چارپایه برای استراحت پا و در برخی مواقع به عنوان میز جلو مبلی استفاده می شود. پاف ها کیسه هایی هستند که معمولاً با موادی از جنس پلی فوم پر می شوند.

پاف چیست

پاف چه کاربردهایی دارد؟

  • اغلب از پاف ها به عنوان مبلمان کمکی برای نشستن استفاده می شود.
  • پاف ها لزوما برای نشستن نیستند. از پاف حتی می توان به عنوان زیرپایی مبل استفاده کرد.
  • برخی پاف ها به عنوان میز عسلی هم قابل استفاده اند.

پاف را با اتومان اشتباه نگیرید!

پاف در واقع نشیمنی کم ارتفاع و از لحاظ نرمی و سبکی تقریبا شبیه کوسنی اُوِرسایز و تپلی است. برای پاف و اتومان (میزهای عثمانی) می توان کاربردهای مشابهی برشمرد، تا جایی که برخی فروشنده ها به پاف، اتومان هم می گویند و برعکس. اما پاف و اتومان از لحاظ فنی تا حدودی قابل تمایزند:

  • پاف ها معمولا جمع وجورترند و بدون پایه و فضای صندوقچه ای طراحی می شوند.
  • پاف و اتومان ازلحاظ میزان پف و راحتی هم کم وبیش قابل تمایزند، چراکه پاف ها معمولا پفی تر و راحت ترند، اما اتومان ها به اندازه پاف ها بالشتکی نیستند و بیشتر در دیزاین های نسبتا رسمی تر کاربرد دارند.

فرق پاف با اتومان

باوجود تفاوت های ریزی که گفتیم، پاف و اتومان را ازلحاظ کاربردی می توان بسیار شبیه به هم توصیف کرد.

انواع پاف

1 - پاف مراکشی : اگر به دنبال اضافه کردن گرما به دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، استفاده از پاف های چرمی قطعاً گزینه خوبی است. پاف هایی از جنس چرم مراکشی فوق العاده محکم و نرم هستند و در مقابل سایش و پارگی مقاوم. دور دوزی این پاف ها بافت را زیباتر می کند. در حقیقت، خطوط تمیز و ساخت و ساز ساده آنها، جلوه ای زیبا به آنها می بخشد.

2 - پاف بافتنی : یک نمونه متفاوت از دکوراسیون سنتی، پاف هایی بافته شده هستند که شباهت زیادی به کوسن دارند. دارای ظاهری زیبا و ساخته شده از مواد داخلی متراکم که این گزینه آنها را به یک صندلی دلپذیر تبدیل می کند. این پاف ها به اندازه کافی محکم هستند که می توان از آنها به عنوان یک میز استفاده شود.

3 - پاف چرمی زغالی (Anthracite) : در حالی که در نگاه اول به نظر می رسد که با یک پارچه پنبه ای ضخیم ساخته شده است اما وقتی نزدیکتر به آن نگاه کنید متوجه خواهید شد که در واقع با نوارهای چرمی بافته شده است که جلوه ای بی نظیر به دکوراسیون فضای اتاق می بخشد این مدل پاف ها کامل کننده سبک مدرن هستند.

4 - پاف با طرح هندسی (Labyrinth) : این پاف چشم نواز دارای یک الگوی هزارتوی هندسی است که در دکوراسیون داخلی فضای زیبا و متنوعی را ایجاد می کند. برخلاف اکثر گزینه ها، این پاف با یک قاب چوبی داخلی برای پایداری و دوام بیشتر ساخته شده است و به عنوان میز برای صندلی ها قابل استفاده است.

پاف چیست

چگونه می توان پاف ها را در طراحی خانه خود گنجاند؟

پاف ها یک مبلمان همه کاره و کاربردی هستند که می توانند تکمیل کننده دکوراسیون خانه باشند. پاف ها یک عنصر محکم در عین حال نرم هستند به همین دلیل می توان از آنها به روش های مختلفی استفاده کرد.

آنها بسته به مکانی که در آن قرار دارند می توانند به عنوان صندلی، زیر پایی و یا یک میز عمل کنند. نکته منحصر به فرد در مورد پاف ها این است که آنها معمولاً با یک عنصر دیگر از مبلمان جفت می شوند. قرار نیست جای عثمانی ها را بگیرند.

آنها طوری طراحی شده اند که وسیله ای باشند که بتواند با انواع مختلف مبلمان جفت شوند. آنها دارای وزنی سبک هستند و به آسانی جابه جا می شوند بنابراین به راحتی می توانید آنها را در صورت لزوم از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل کنید.

پاف چرمی شیک

سخن آخر

کاربرد اصلی پاف، استفاده از آن به عنوان صندلی اضافی است. این امر ممکن است به معنای قرار دادن دو یا سه عدد از آن در مقابل میز یا روبروی نیمکت باشد، یا ممکن است به عنوان صندلی های اضافی در کنار مبل، برای تماشای تلویزیون نیز انتخاب شوند.

به هر روی، این نوع مبلمان می تواند طراحی داخلی خانه را به سطحی متفاوت تر برساند، به طوری که نقص و کمبود عدم وجود وسایل تکمیل کننده در دکوراسیون را به خوبی برطرف کند.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/13
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد