منو

هیالورون پن چیست و چه کاربردهایی در زیبایی پوست و لب دارد؟

سرعت پیشرفت صنعت زیبایی به قدری زیاد شده است که همواره روش های جدیدی را برای افزایش زیبایی پوست و چهره را مورد استفاده قرار میدهد و خوب برخی از این روش ها اثربخشی خیلی خوبی را به همراه دارند و باعث میشوند تا این متد ها طرفدارن زیادی پیدا کنند.

دستگاه هیالورون پن (Hyaluron Pen) اگر چه سال هاست در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می گیره، اما در چند سال اخیر، وارد صنعت زیبایی هم شده و تغییرات چشم گیر و موثری را هم برای افزایش حجم لب و گونه ها و جوانسازی صورت و گردن به همراه داشته و به همین دلیل به یکی از دستگاه های پر کاربرد در صنعت زیبایی هم تبدیل شده است.

راهنمای خرید هیالورون پن

راهنمای خرید هیالورون پن

این دستگاه یکی از انواع دستگاه های تزریق به شمار می رود و بدون درد و خونریزی می باشد و دیگر نیازی نیست از روش های تهاجمی برای زیبایی استفاده کنید. در این مقاله از طوطی کالا می خواهیم شما را با دستگاه هیالورون پن و کاربردهای مختلف آن آشنا کنیم و سپس به معرفی بهترین مدلهای بازار بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

هیالورون پن چیست؟

هیالورون پن Hyaluron Pen یکی از تکنیک های نوین تزریق هیالورونیک اسید و ژل با حداقل میزان خونریزی، درد و ناراحتی می باشد. این دستگاه پزشکی ـ زیبایی به علت عدم استفاده استفاده از سرنگ و سوزن یک متد غیرتهاجمی به حساب می آید که میزان خونریزی، کبودی، درد و ناراحتی را به کمترین میزان ممکن کاهش می دهد.

هیالورون پن یک روش و تکنولوژی نوین به وجود آمده در حوزه جوان سازی و زیبایی است که پیشتر فقط در حوزه پزشکی و درمانی به کار گرفته می شد اما در طی سال های اخیر با راهیابی به حوزه زیبایی و جوان سازی تحولی عظیم در تزریق ژل و هیالورونیک اسید ایجاد کرده است.

عکس دستگاه هیالورون پن

عکس دستگاه هیالورون پن

ماندگاری ژل در تزریق به این روش بسته به نوع پوست و میزان و مارک مواد مصرفی بین شش ماه تا یک سال می باشد.

تاریخچه دستگاه هیالورن پن

دستگاه هیالورن پن تقریباً چندین دهه پیش است که در صنعت پزشکی مورد استفاده واقع گشته اما در حقیقت مدت زیادی نیست که از آن در جهت دستیابی به اهداف زیبایی استفاده می شود. به طوری که برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی مورد تست و آزمایش واقع شد و پس از آن در سال ۲۰۱۷ کارایی بی نظیر خود را در زمینه درمان و جراحی غیر تهاجمی پوست و زیبایی تقدیم کاربرانش کرد.

از این فناوری در سالهای طولانی در تزریق انسولین استفاده شده است و از سال 2017 از این دستگاه برای پر کردن چین و چروک و همینطور تزریق مخلوط هیالورونیک اسید به داخل لب ها استفاده می شود. در حال حاضر در کشورهایی همچون آلمان، روسیه، آمریکا، سوئد و سویس از این دستگاه پیشرفته و مدرن استفاده می شود. اما متأسفانه هنوز در کشور ایران از آن بهره برداری هایی زیادی صورت نگرفته است.

نحوه عملکرد دستگاه هیالورون پن

همانطوری که اشاره کردیم، هیالورون پن یکی از دستگاه های زیبایی پوست به شمار می رود که بدون درد و جراحت می باشد. این دستگاه با عملکردی که دارد، هیالورونیک اسید را به پوست می رساند.

روش رساندن این ماده به پوست کاملا غیر تهاجمی می باشد و با فشار هوای بالا این کار انجام می گیرد. موادی که با این دستگاه باید وارد پوست شود، به ذرات بسیار ریزی که آن را میکرو نانو می نامند تبدیل می گردد. این مواد با فشار زیادی وارد لایه های پوست می شوند.

دستگاه هیالورون پن بدون نیاز به سوزن می باشد و هیچگونه خطای انسانی در آن رخ نمی دهد. بسیاری از روش های زیبایی دیگر دارای خطای انسانی هستند.

استفاده از روس هیالورون پن برای حجیم تر کردن لبها

پروتز لب با دستگاه هیالورون پن

نواحی مناسب برای استفاده از هیالورون پن

 • لب ها
 • خطوط بینی، دهانی
 • خطوط اطراف دهان
 • خط خنده
 • چین و چروک های پیشانی

مزایای استفاده از تزریق ژل لب با دستگاه هیالورون پن

1 - حجیم سازی لب ها

بیشترین کاربرد هیالورون پن برای کانتورینگ لب است. بسیاری از افراد برای حجم دادن، بهبود شکل و فرم لب های خود از هیالورون پن استفاده می کنند.

2 - حجیم سازی گونه ها

از دیگر کاربرد های بسیار مهمی که این دستگاه دارد، می توان به حجیم سازی گونه ها اشاره کرد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه آرزو داشتید لب ها و گونه های برجسته ای داشته باشید، می توانید این روش را برای زیبا سازی انتخاب کنید.
بسیاری از روش های جراحی و زیبایی را از آنجایی که درد زیادی دارد فراموش کنید. سعی کنید تا حد امکان از روش های غیر تهاجمی استفاده کنید.

کاربردهای هیالورون پن

کاربردهای مختلف هیالورون پن

3 - قرینه سازی صورت

از دستگاه هیالورون پن برای قرینه سازی صورت هم استفاده بسیار زیادی می کنند. برای اجرای کانتورینگ صورت با استفاده از این روش، بدون شک به بهترین نتیجه ها می رسید.

4 - کاهش چین و چروک

از این روش می توان برای از بین بردن خط خنده، چین و چروک گردن، خطوط ماریونت، خطوط پیشانی و سایر چین و چروک های صورت استفاده کرد.

مزیت هیالورون پن نسبت به تزریق ژل با سوزن

در این شیوه تزریق خونریزی، کبودی، درد و ناراحتی به کمترین حد ممکن رسیده است و احتمال سوراخ شدن و پارگی عروق خونی و مویرگی و تزریق نادرست به قشر سطحی پوست اتفاق نخواهد افتاد.

در تزریق با سوزن احتمال تزریق غیر یکنواخت ژل در زیر پوست وجود خواهد داشت که سبب گلوله شدن ژل در زیر پوست می شود اما در این روش از تزریق احتمال خطای انسانی به صفر رسیده و ژل تزریقی به طور همسان به زیر پوست نفوذ می کند. از هیالورون پن جهت تزریق به لب ها، گونه ها، خط خنده، گردن و بدن نیز می توان استفاده نمود.

فرق روش هیالورون با تزریق ژل

فرق روش هیالورون پن با تزریق ژل با سوزن

مقایسه دستگاه هیالورن پن با سایر شیوه های زیباسازی

در حالت کلی این دستگاه یک روش درمانی بدون سوزن یا سرنگ است. این روش که تحولی تکرار نشدنی را در علم زیبایی ایجاد کرده است به صورت غیر تهاجمی مواد مصرفی یا همان ژل را در لایه های فوقانی یا اپیدرمی پوست وارد کرده بدون آنکه خونریزی ایجاد شود.

از آنجایی که میزان سرعت ژل وارد شده به داخل پوست بیشتر از میزان سرعت فرمان اعصاب به مغز انسان است لذا به موجب چنین سرعتی، شخص استفاده کننده از دستگاه هیچگونه درد و عارضه ای احساس نمی کند به علاوه آنکه خونریزی نیز در بخش مورد نظر اتفاق نمی افتد. این در حالی است که روش های قدیمی تزریق ژل که با سوزن انجام می شود همان طور که مشخص است با درد و خونریزی همراه است.

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک قند طبیعی است که در بدن یافت می شود. اسید هیالورونیک هیدارته ترین ماده در جهان است و نقش آن جذب مولکولی آب و رطوبت و جوانی پوست را حفظ می کند. از آن جایی که بدن انسان به طور طبیعی هیالورنیک را می سازد واکنش آلرژیک به آن غیر ممکن است.

همانطور که پیرتر می شویم، مقدار اسید هیالورونیک و فیبرهای کلاژن در بدن کاهش می یابد. آنها خشک شده و نازک تر می شوند که منجر به اتلاف آب و کاهش حالت ارتجاعی در پوست می شود. همین امر باعث می شود پوست آویزان شده و چروک تشکیل شود.

با اضافه کردن اسید هیالورونیک به داخل پوست، کلاژن احیاء شده و ظاهری تازه تر و فریبنده تر ایجاد می شود. اسید هیالورونیک جزء ساختاری اصلی در بافت همبند است.

قبل و بعد اسنفاده هیالورون پن

قبل و بعد از استفاده هیالورون پن برای حجیم کردن لبها

نحوه تزریق ژل با هیالورون پن

به منظور تزریق دقیق مواد هیالورونیک اسید با دستگاه هیالورون پن نخست نواحی مورد نظر را تعیین و معلوم سازید. از این روش هم می توان جهت شکل دهی و برجسته سازی لب ها استفاده کرد و هم می توان جهت برطرف کردن چین و چروک های صورت تزریق را انجام داد.

برای استفاده از هیالورن پن برای حجم دادن به لب ها، ابتدا لب ها بی حس می شوند. اگرچه این روند بدون درد است، اما گزش کمی را بر روی لب های خود احساس خواهید کرد. پس از بی حس شدن لب ها، روند کار آغاز می شود. هر جلسه فقط ۳۰ دقیقه طول می کشد.

 • با کشیدن دسته روی دستگاه، هوا داخل محفظه دستگاه پر می شود.
 • پزشک دکمه روی دسته را فشار می دهد تا فشار هوا آزاد شود.
 • اسید هیالورونیک داخل پن با استفاده از فشار زیاد هوا به داخل لب منتقل می شود.
 • بعد از انجام این کار، اسید هیالورونیک را برای بهبود لب روی آن قرار می دهند.
 • تورم جزئی ایجاد می شود که بعد از ۳ ساعت برطرف می شود.

پیش از عمل تزریق ژل، در صورتی که در طی هفته های اخیر از دیگر روش های تزریقی جوان سازی و زیبایی استفاده کرده اید، با پزشک معالج خود مشورت نمایید. تا 24 ساعت پس از تزریق از دستکاری نواحی مورد درمان اجتناب نمایید. دستیابی به نتیجه نهایی یک هفته به طول می انجامد و پس از آن فرم و شکل نهایی قابل رویت خواهد بود.

عکس هیالورون پن

عکس دستگاه هیالورون پن

عوارض استفاده از هیالورون

این روش هم مانند سایر روش های زیبایی ممکنه با اشتباهاتی همراه باشه و عوارض جانبی رو به دنبال داشته باشه اما با این حال، هنوز هم در مقایسه با روش های تزریقی، کم خطر تر هست.

اگر پرکننده ای که برای استفاده با هیالورون پن مورد استفاده قرار می گیره از مواد با کیفیت، غیر سرطان زا، غیر سمی و پایدار انتخاب بشه، مطمئنا نتایج خوبی رو هم به همراه خواهد داشت. بنابراین لازمه قبل از هر اقدامی از نوع پرکننده هایی که مورد استفاده قرار می گیره، اطمینان حاصل کنید.

اما در خصوص یک سری از بیماری ها باید موارد احتیاط را به عمل آورد و از این روش استفاده نکرد. از این دست موارد می توان به بیماری هایی زیر اشاره نمود.

 • وجود تب خال های دهانی در صورت تمایل به برجسته سازی لب ها با این روش
 • مشکلات پوستی ناشی از بیماری مزمن خودایمنی مانند لوپوس
 • افرادی که دچار بیماری دیابت هستند
 • کسانی که دچار بیماری سرطان می باشند
 • در نهایت منع استفاده برای زنان باردار

خرید هیالورون پن از دیجی کالا

کلام آخر

این روزها استفاده از فناوری های پیشرفته برای جوان سازی و بازگشت زیبایی بسیار بیشتر از قبل شده است و ما شاهد ورود ابزارهای مفید و با کمترین عارضه در این زمینه ها هستیم. هیالورون پن یکی از انواع این دستگاه ها است که توانسته کمک شایانی به متخصصان پوست و زیبایی کند.

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
دستگاه هیالورون پن چیست؟
هیالورون پن یکی از تکنیک های نوین تزریق هیالورونیک اسید و ژل با حداقل میزان خونریزی، درد و ناراحتی می باشد. این دستگاه به علت عدم استفاده استفاده از سرنگ و سوزن یک متد غیرتهاجمی به حساب می آید.
ماندگاری روش هیالورن چقدر است؟
استفاده از قلم هیالورن با تزریق های معمولی فرق دارد و به طبع، میزان ماندگاری نیز در آن متفاوت خواهد بود. مدت زمان ماندگاری اسید هیالورونیک در بدن انسان ها متفاوت است؛ اما به طور کلی بین 4 تا 6 ماه و حتی تا 9 ماه به طول می انجامد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/05/28
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد