منو

هوگو تکواندو چیست؟ راهنمای خرید انواع هوگو تکواندو

تکواندو یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین ورزش های رزمی است که از بدو کار به آسیب های ناشی از ضربات اهمیت زیادی می داده و همواره در طول تاریخ برای بهبود تجهیزات محافظ بدن راهکارهایی داشته است.

یکی از قسمت های بدن که در ورزش های رزمی همواره مورد اصابت ضربات مستقیم دست و پا می باشد قفسه سینه و پهلوها است و این مورد در رشته تکواندو چون برای طرفین امتیاز مثبت به همراه دارد بیشتر دارا ی اهمیت است. بنابراین می توان گفت که محافظهای سینه یا همان هوگوها نقش بسزایی در تامین ایمنی میان تنه ورزشکاران این رشته ایفا می کنند .

اگر قصد خرید محافظ هوگو را دارید و یا میخواهید اطلاعاتی در زمینه وسایل ورزش رزمی تکواندو در اختیار داشته باشید، در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

هوگو تکواندو چیست

هوگو تکواندو در تن رزمی کاران تکواندو

هوگو تکواندو چیست؟

هوگو hugo محافظی شبیه به جلیقه ضد گلوله و یک پوشش ضربه گیر است که در رشته ورزشی تکواندو برای محافظت سینه و شکم ورزشکار هنگام مبارزه به کار می رود. در تکواندو این پوشش به همراه وسایل دیگر مانند کلاه مخصوص وظیفه محافظت بدن مبارز در برابر ضربه های حریف را به عهده دارد. هوگو معمولا در دو رنگ آبی و قرمز برای تشخیص بهتر دو مبارز از همدیگر ساخته می شود.

انواع هوگو

1 - هوگو کاراته

یکی از تجهیزات ایمنی که اخیرا بنا به صلاحدید فدراسیون جهانی کاراته (WKF)، ورزشکاران این رشته در مسابقات سبک های کنترلی کاراته ملزم به استفاده از آن می باشند تن پوش یا هوگو کاراته می باشد.

بر طبق استانداردهای تعیین شده، ورزشکاران کاراته کار از هوگو کاراته hugo در زیر لباس استفاده می کنند. از این رو هوگو کاراته نسبت به هوگو رشته های رزمی دیگر از ضخامت خیلی کمی برخوردار است تا برای کاراته کار حین مبارزه ایجاد مشکل نکند.انواع هوگو

تصویر انواع مدلهای هوگو تکواندو

2 - هوگو تکواندو

یکی از قسمت های بدن که در ورزش های رزمی مخصوصا تکواندو همواره مورد اصابت ضربات مستقیم دست و پا می باشد، قفسه سینه و پهلو ها است.

در رشته تکواندو چون اصابت ضربات مستقیم دست و پا به قفسه سینه و پهلو ها برای طرفین امتیاز مثبت به همراه دارد، بنابراین می توان گفت که محافظ های سینه یا همان هوگو ها، نقش بسزایی در تامین ایمنی میان تنه ورزشکاران این رشته ایفا می کنند.

3 - هوگو سانشو (هوگو ساندا)

سان دا یا سانشو (به معنی: مبارزه آزاد) یک ورزش رزمی تن به تنِ چینی و یکی از پر قابلیت ترین رشته های رزمی می باشد که در دسته سبک های ترکیبی رزمی به شمار میرود. این سبک، ترکیبی از کشتی، کیک بوکس و ژیمناستیک است. ساندا در کنار تالو یکی از دو بخش هنر رزمی مدرن چینی، ووشو به شمار می آید.

با توجه به اینکه در ورزش های رزمی همواره قفسه سینه و پهلو ها مورد اصابت ضربات مستقیم دست و پا می باشد، از این رو تولید کنندگان تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی ، هوگو ساندا یا سانشو hugo را جزو اولین اولویت های تولید خود قرار می دهند و برای ارتقا کیفیت این محافظ ها همیشه نهایت دقت و استانداردهای ایمنی را داشته اند.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید لباس تکواندو

هوگوی الکترونیکی

هوگوی معمولی و الکترونیکی هیچگونه تفاوتی از نظر ضربه گیری و محافظت ورزشکار با هم ندارند، ولی هوگوی الکترونیکی یک ویژگی متفاوتی نسبت به هوگوی معمولی دارد.

هوگوی الکترونیکی به کمک سنسور هایی که در آن تعبیه شده است به کاهش خطا در داوری ها کمک می کند. هوگوی الکترونیکی که در ایران به آن هوگوی سنسوری نیز گفته می شود ، در مسابقه های گوناگون اکثر کشورها استفاده می شود. از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان آن میتوان به Daedo و Kpnp اشاره کرد.

هوگو الکترونیکی تکواندو

هوگو از چه چیزی تشکیل شده است؟

معمولا رویه ها هوگوها ازجنس فوم ساخته می شود و در لایه داخلی محافظتی آنها از یک لایه پلی اتیلن و یک لایه فوم EVA برای محافظت از ورزشکار در برابر ضربات قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه : راهنمای خرید دستکش تکواندو

تاریخ به روز رسانی : 1401/03/07
هوگو تکواندو چرم مصنوعی مدل B R 2
هوگو تکواندو چرم مصنوعی مدل B R 2
هوگو تکواندو جنس فوم مدل پانیکس
هوگو تکواندو جنس فوم مدل پانیکس
هوگو تکواندو مدل الکترونیکی مسابقه ای
هوگو تکواندو مدل الکترونیکی مسابقه ای
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد