منو

هوگو تکواندو چیست؟ راهنمای خرید انواع هوگو تکواندو

تکواندو یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین ورزش های رزمی است که از بدو کار به آسیب های ناشی از ضربات اهمیت زیادی می داده و همواره در طول تاریخ برای بهبود تجهیزات محافظ بدن راهکارهایی داشته است.

یکی از قسمت های بدن که در ورزش های رزمی همواره مورد اصابت ضربات مستقیم دست و پا می باشد قفسه سینه و پهلوها است و این مورد در رشته تکواندو چون برای طرفین امتیاز مثبت به همراه دارد بیشتر دارا ی اهمیت است. بنابراین می توان گفت که محافظهای سینه یا همان هوگوها نقش بسزایی در تامین ایمنی میان تنه ورزشکاران این رشته ایفا می کنند.

اگر قصد خرید محافظ هوگو تکواندو را دارید و یا میخواهید اطلاعاتی در زمینه وسایل ورزش رزمی تکواندو در اختیار داشته باشید، در ادامه مطلب با طوطی کالا همراه باشید.

هوگو تکواندو چیست

هوگو تکواندو در تن رزمی کاران تکواندو

هوگو تکواندو چیست؟

هوگو hugo محافظی شبیه به جلیقه ضد گلوله و یک پوشش ضربه گیر است که در رشته ورزشی تکواندو برای محافظت سینه و شکم ورزشکار هنگام مبارزه به کار می رود. در تکواندو این پوشش به همراه وسایل دیگر مانند کلاه مخصوص وظیفه محافظت بدن مبارز در برابر ضربه های حریف را به عهده دارد. هوگو معمولا در دو رنگ آبی و قرمز برای تشخیص بهتر دو مبارز از همدیگر ساخته می شود.

انواع هوگو

1 - هوگو کاراته

یکی از تجهیزات ایمنی که اخیرا بنا به صلاحدید فدراسیون جهانی کاراته (WKF)، ورزشکاران این رشته در مسابقات سبک های کنترلی کاراته ملزم به استفاده از آن می باشند تن پوش یا هوگو کاراته می باشد.

بر طبق استانداردهای تعیین شده، ورزشکاران کاراته کار از هوگو کاراته hugo در زیر لباس استفاده می کنند. از این رو هوگو کاراته نسبت به هوگو رشته های رزمی دیگر از ضخامت خیلی کمی برخوردار است تا برای کاراته کار حین مبارزه ایجاد مشکل نکند.

انواع هوگو

تصویر انواع مدلهای هوگو ورزشهای رزمی

2 - هوگو تکواندو

یکی از قسمت های بدن که در ورزش های رزمی مخصوصا تکواندو همواره مورد اصابت ضربات مستقیم دست و پا می باشد، قفسه سینه و پهلو ها است.

در رشته تکواندو چون اصابت ضربات مستقیم دست و پا به قفسه سینه و پهلو ها برای طرفین امتیاز مثبت به همراه دارد، بنابراین می توان گفت که محافظ های سینه یا همان هوگو ها، نقش بسزایی در تامین ایمنی میان تنه ورزشکاران این رشته ایفا می کنند.

3 - هوگو سانشو (هوگو ساندا)

سان دا یا سانشو (به معنی: مبارزه آزاد) یک ورزش رزمی تن به تنِ چینی و یکی از پر قابلیت ترین رشته های رزمی می باشد که در دسته سبک های ترکیبی رزمی به شمار میرود. این سبک، ترکیبی از کشتی، کیک بوکس و ژیمناستیک است. ساندا در کنار تالو یکی از دو بخش هنر رزمی مدرن چینی، ووشو به شمار می آید.

با توجه به اینکه در ورزش های رزمی همواره قفسه سینه و پهلو ها مورد اصابت ضربات مستقیم دست و پا می باشد، از این رو تولید کنندگان تجهیزات ایمنی ورزش های رزمی ، هوگو ساندا یا سانشو hugo را جزو اولین اولویت های تولید خود قرار می دهند و برای ارتقا کیفیت این محافظ ها همیشه نهایت دقت و استانداردهای ایمنی را داشته اند.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید لباس تکواندو

هوگوی تکواندو الکترونیکی

هوگوی معمولی و الکترونیکی هیچگونه تفاوتی از نظر ضربه گیری و محافظت ورزشکار با هم ندارند، ولی هوگوی الکترونیکی یک ویژگی متفاوتی نسبت به هوگوی معمولی دارد.

هوگوی الکترونیکی به کمک سنسور هایی که در آن تعبیه شده است به کاهش خطا در داوری ها کمک می کند. هوگوی الکترونیکی که در ایران به آن هوگوی سنسوری نیز گفته می شود، در مسابقه های گوناگون اکثر کشورها استفاده می شود. از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان آن میتوان به Daedo و Kpnp اشاره کرد.

هوگو الکترونیکی تکواندو

هوگو از چه چیزی تشکیل شده است؟

هوگو می تواند جنس های مختلفی داشته باشد اما دو جنس چرم مصنوعی و فوم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و عملکرد بهتری دارند.

  • چرم مصنوعی: هوگوهایی که از جنس چرم مصنوعی ساخته شده اند سبک اند و عملکرد به نسبت خوبی هم دارند. چرم مصنوعی نسبت به فوم ضربه گیری پایین تری دارد
  • فوم: بعضی از هوگوها هستند که از فوم ساخته شده اند و معمولاً از چرم مصنوعی گران تر هستند.
  • دو لایه: بعضی از هوگوها در قسمت داخلی از فوم ساخته شده اند در حالی که رویه آن ها از جنس چرم مصنوعی می باشد این دو لایه بودن هوگو خاصیت ضربه گیری آن را افزایش می دهد.

جدول سایز بندی هوگو

سایز سایز ۱ سایز ۲ سایز 3 سایز ۴
قد ۱۲۰ تا ۱۴۰ ۱۴۰ تا ۱۵۰ ۱۵۰ تا ۱۷۰ ۱۷۰ تا ۱۹۰

نکات مهم خرید هوگو تکواندو

نگهدارنده : نگهدارنده ی هوگو دو نوع است یا بندی اند یا چسبی. شما با کمک نگه دارنده ها می توانید هوگو را بر روی بدن خود ثابت کنید. به هنگام خرید به مقاوم بودن بند و کش هوگو توجه کنید و چسب را امتحان کنید که پس از اتصال حتماً محکم شود.

به محل اتصال چسب یا بند در هوگو هم توجه کنید و مطمئن شوید این محل اتصال را چند دور دوخته اند تا بر اثر کشیدن های مکرر پاره نشود. استفاده از هوگوهایی که با چسب فیکس می شوند راحت تر است هر چند که اولویتی وجود ندارد.

سایز و اندازه : سایز هوگو با اعداد یک تا چهار مشخص می شود به طور مثال برای یک نوجوان ۱۳-۱۴ ساله با یک و نیم متر قد سایز سه می تواند مناسب باشد. البته بهتر است به هنگام خرید فردی که می خواهد هوگو را به تن کند با خود ببرید تا هوگوی کاملاً مناسبی را بخرید.

عکس هوگو بانوان

عکس هوگو بانوان در رنگ قرمز و آبی

کیفیت دوخت : ظرافت دوخت هوگو بسیار مهم است چرا که هم در ظاهر و هم در تن خور هوگو تأثیر می گذارد. دوخته های ظریف و در عین حال محکم در برابر کشش و ضربه از ویژگی های یک هوگوی مناسب می باشد.

مقاوم بودن : هوگو یک پوشش محافظتی هست که سینه و شکم را در برابر ضربات ایمن می کند بنابراین محصولی را تهیه کنید که مقاومت بالایی داشته باشد و در برابر ضربات تاب بیاورد. مقاوم بودن هوگو به دو معناست یکی این که مانع رسیدن ضربات به سینه و شکم بشود و هم این که به هنگام اصابت ضربه پاره نشود.

رنگ : هوگوها معمولاً به رنگ آبی و قرمز ساخته می شوند که این ویژگی در مسابقات اهمیت دارد چرا که حریف ها باید هوگو با رنگ متفاوت بپوشند تا به راحتی بتوان آن ها را تشخیص داد.

وزن : وزن هوگو باید کم و مناسب باشد هوگوهای سنگین یک اضافه باری را به تکواندو کار تحمیل می کنند و عملکرد او را محدود خواهند کرد. برندهای معتبر معمولاً هوگوهایی با وزن استاندارد تهیه می کنند. البته کم وزن بودن به معنای نازک بودن نیست چرا که هوگوهای نازک و بی کیفیت ضربه گیری پایینی دارند.

پیشنهاد مطالعه » راهنمای خرید دستکش تکواندو

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت هوگو تکواندو چند است؟
قیمت انواع هوگو ورزش تکواندو به عواملی همچون برند شرکت تولید کننده، جنس هوگو، اندازه و سایز، وزن، الکترونیکی بودن، کیفیت دوخت و ... بستگی دارد اما در حالت کلی قیمت انواع هوگو ورزشی از 100 هزار تومان تا 300 هزار تومان در نوع معمولی آن می باشد.
بهترین برندهای هوگو تکواندو کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده هوگو تکواندو می توان به برندهای دیدو Dido، آدیداس Adidas، کا پی ان پی KPNP، پیشتاز Pishtaz، کوروش Kourosh اشاره کرد
تاریخ به روز رسانی : 1401/11/11
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
هوگو تکواندو مدل الکترونیکی مسابقه ای
هوگو تکواندو مدل الکترونیکی مسابقه ای
هوگو تکواندو جنس فوم مدل پانیکس
هوگو تکواندو جنس فوم مدل پانیکس
هوگو تکواندو چرم مصنوعی مدل B R 2
هوگو تکواندو چرم مصنوعی مدل B R 2
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد