منو

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی و معرفی انواع آن

هلیکوپتر کنترل از راه دور شارژی مدل LH-1206
هلیکوپتر کنترل از راه دور شارژی مدل LH-1206
هلیکوپتر بازی کنترلی شارژی مدل LH-1601
هلیکوپتر بازی کنترلی شارژی مدل LH-1601
هلی کوپتر کنترلی دو موتوره سایما مدل S39 Raptor
هلی کوپتر کنترلی دو موتوره سایما مدل S39 Raptor
هلیکوپتر اسباب بازی سنسوردار مدل Induction
هلیکوپتر اسباب بازی سنسوردار مدل Induction
هلیکوپتر اسباب بازی طرح ارتشی موزیکال، فلزی و عقبکش
هلیکوپتر اسباب بازی طرح ارتشی موزیکال، فلزی و عقبکش
هلیکوپتر بازی کنترلی دبلیو ال تویز مدل K127
هلیکوپتر بازی کنترلی دبلیو ال تویز مدل K127
هلیکوپتر شارژی سنسوردار تک موتوره مدل K1-H245
هلیکوپتر شارژی سنسوردار تک موتوره مدل K1-H245
هلیکوپتر کنترلی جنگنده نظامی امریکایی برند سیما مدل s109g
هلیکوپتر کنترلی جنگنده نظامی امریکایی برند سیما مدل s109g

هلیکوپتر کنترلی یکی از اسباب بازی ها و هدیه های دوست داشتنی پرطرفدار دنیای امروزه است که افراد بسیار از کودکان گرفته تا بزرگسالان اوقات فراغت خود را با آن می گذرانند. هلیکوپتر کنترلی حس پرواز را به صاحبان خود القا می کند. از این جهت افراد بسیاری از آن استفاده می کنند و افراد بسیاری نیز تصمیم به خرید آن دارند.

عکس هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی

راهنمای خرید هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی

در این مقاله از طوطی کالا ما نکات مهمی را در مورد اسباب بازی هلی کوپتر کنترلی و انواع آن گفته ایم، همچنین مهمترین نکات هنگام خرید آن را بررسی کرده ایم، پس برای این که خریدی مطمئن، با صرفه و در عین حال با قیمت مناسب داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که مطلب پیش رو تا انتها دنبال کنید.

هلی کوپتر کنترلی چیست؟

هلیکوپترهای کنترلی نوعی اسباب بازی هستند که درست شبیه بالگردهای واقعی طراحی و تولید می شوند. این اسباب بازی قدرت پرواز دارد، یعنی مانند یک هلی کوپتر واقعی می تواند از زمین بلند شده و در هوا پرواز کند. مهم ترین ویژگی این وسیله بازی که آن را از سایر اسباب بازی ها متمایز می کند، امکان کنترل و هدایت آن به صورت بی سیم و از راه دور است.

هلیکوپتر کنترلی از طریق یک ریموت کنترل از راه دور قابل کنترل می باشد و بُرد آنها از چند 10 تا چند 100 متر متغیر است که البته میزان برد این نوع اسباب بازی ها در قیمت نهایی آنها تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

این نوع اسباب بازی ها، از نیروی محرکه موتور برای پرواز کردن کمک می گیرند و منبع تغذیه آنها اغلب باتری های شارژ شونده لیتیم پلیمری است و نیاز به خرید باتری هم ندارد. شما با شارژ نمودن باتری هلیکوپتر کنترلی می توانید ساعت ها با آن بازی کرده و از آن لذت ببرید.

جالب است که در برخی مدلها، امکان نصب دوربین های کوچک و استفاده به عنوان هلی شات وجود دارد که تصاویر آن توسط گوشی تلفن همراه یا تبلت قابل دریافت است.

انواع هلی کوپترهای کنترلی

هلیکوپترهای کنترلی به طور کلی به دو دسته هلیکوپترهای کنترلی تفریحی (الکتریکی) و حرفه ای (سوختی) دسته بندی می شوند.

هلیکوپتر های کنترلی حرفه ای سوختی

هلیکوپتر های کنترلی حرفه ای یا هلیکوپتر سوختی از موتور سوختی استفاده می کنند. در هدایتشان فاقد میله تعادل هستند و کنترل آنها همانند کنترل هلیکوپتر واقعی سخت و بسیار تخصصی می باشد. بطوریکه افراد مبتدی حتی قادر به بلند کردن حتی 1 متر این هلی کوپترها از زمین نمی باشند.

هلیکوپتر های سوختی در کلاس های 4 و 6 کانال طراحی و تولید می شوند. موتور مورد استفاده در این پرنده ها از نوع احتراق درونی یا سوختی بوده و با سوخت متانول – کرچک و همچنین بنزین کار میکنند، نوع موتور این پرنده ها با موتور هواپیمای مدل بسیار متفاوت است و نوع سوخت آنها کلاس پروازی پرنده را مشخص می سازد، به دلیل اینکه موتورهای نیترو نسبت به موتورهای بنزینی دارای شتاب و دور بالاتری هستند از این رو هلیکوپترهایی که با موتور نیترو کار میکنند بسیار متداول می باشند.

عکس هلیکوپتر کنترلی سوختی

عکس هلیکوپتر کنترلی سوختی

در نظر داشته باشید هزینه های سوخت و تعمیر و نگهداری هلیکوپتر های سوختی نسبت به هلیکوپتر های الکتریکی بسیار بالاست و پیشنهاد کارشناسان مجموعه ما نیست.

هلیکوپتر های کنترلی تفریحی

در مقابل هلیکوپتر های کنترلی تفریحی با توجه به کنترل بسیار ساده و روان طرفداران بسیار زیادی دارند. این دسته از هلیکوپتر ها با توجه به تجهیز به امکاناتی نظیر ژیروسکوپ و میله تعادل، دارای کنترلی بسیار ساده، روان و لذت بخش می باشند.

از دیگر مزایای آنها داشتن سایز مناسب تر و همچنین منبع تغذیه الکتریکی و بدون آلایندگی است که امکان پرواز حتی در محیط های بسته را هم فراهم میکند. این دسته از هلیکوپترهای کنترلی حتی برای مبتدیان و کودکان هم مناسب بوده و با کمی تمرین میتوان به راحتی آن را به پرواز درآورد.

هلیکوپتر های الکتریکی بر مبنای یک باتری قابل شارژ حرکت می کنند و به کمک یک باتری تمامی فعالیت آن ها رقم می خورد. این هلیکوپتر ها در ابعاد و سایز های مختلفی طراحی و تولید می شوند اما معمول ترین سایز آن ها 3.5 کاناله می باشد.

مزایای بازی با هلیکوپتر برای بچه ها

یکی از نکات مهمی که والدین پیش از خرید هر مدل اسباب بازی مثلاً خرید هلیکوپتر اسباب بازی به آن توجه ویژه دارند، مزایا و فوایدی است که آن اسباب بازی می تواند برای کودکان داشته باشد. به طور کلی تمام وسایل بازی با هدف های ویژه برای کودکان ساخته می شوند. برای مثال اهدافی که سازندگان هلیکوپتر برای کودکان در نظر گرفته اند عبارتند از:

 • ایجاد احساس رهایی و آزادی در بازی با اسباب بازی های پروازی نظیر هلیکوپتر برای تمامکودکان
 • ایجاد احساس هیجان و نشاط در کودکان
 • پاسخگویی به نیاز بچه ها به داشتن اسباب بازی های شبیه به وسایل نقلیه واقعی
 • تقویت مهارت های مختلف در کودکان
 • به خدمت گرفتن فناوری و تکنولوژی در زندگی بچه ها
 • ایجاد احساس قدرت و توانایی در کودکان

عکس هلی کوپتر کنترلی اسباب بازی کودکان

عکس هلیکوپتر اسباب بازی تفریحی کنترلی کودکانه

نکات مهم هنگام خرید هلی کوپتر کنترلی

1 - نوع هلی کوپتر

این وسیله هم مانند سایر اسباب بازی ها انواع مختلفی دارد که شما باید با توجه به میزان بودجه و سلیقه خود یکی از آن ها را خریداری کنید.

اگر تمایلی به پرداخت هزینه بیشتر ندارید، می توانید نمونه های باتری خور بدون کنترل را خریداری کنید، این مدل ها موزیکال بوده و نورپردازی جلوه ویژه ای به آن ها می دهد. اما قدرت پرواز کردن را ندارند، مدل های کنترل دار قابلیت پرواز دارند، شارژی هستند و نیاز به خرید باتری هم ندارند.

2 - وزن و اندازه محصول

یکی از نکاتی که هنگام خرید هلی کوپتر کنترلی باید در نظر بگیرید، وزن و اندازه هلی کوپتر می باشد. برای این منظور شما ابتدا باید محیط را در نظر بگیرید، سپس هلی کوپتری مناسب برای آن محیط بخرید.

هلیکوپتر مینی کنترلی

عکس هلی کوپتر کنترلی مینی و کوچک اسباب بازی

اگر هلی کوپتر را فقط در محیط های بیرون استفاده می کنید، محدودیتی برای انتخاب سایز و اندازه آن وجود ندارد. اما اگر در محیط های بسته و در داخل خانه از هلی کوپتر استفاده می کنید، باید به اندازه آن دقت کنید که بیش از حد بزرگ نباشد.

در مورد وزن نیز، نه هلی کوپتر سبک بخرید که وزش باد آن را جا به جا کند و نه هلی کوپتر سنگین وزن بخرید، که حمل و جا به جایی آن برایتان سخت باشد.

3 - بُرد آنتن دهی

میزان بُرد آنتن دهی هلی کوپتر، یکی دیگر از مواردی است که در انتخاب هلی کوپتر کنترلی باید در نظر بگیرید. منظور از برد کنترل هلی کوپتر حداکثر فاصله ای است که کنترل هلیکوپتر می تواند آن را رصد و پایش نماید.

در صورتی که هلیکوپتر انتخابی شما، برد کنترل پایینی داشته باشد، احاطه بر آن با کمی سختی همراه می شود. حتی ممکن است هلیکوپتر به مانعی برخورد کند و دچار آسیب یا این که منهدم شود.

عکس هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی

عکس هلیکوپتر کنترلی آماده پرواز

برای این مورد نیز ابتدا باید به محیطی که می خواهید هلی کوپتر را در آنجا استفاده کنید، توجه کنید تا بدانید که هلی کوپتر با چه میزان بردی تهیه کنید. اگر می خواهید از فاصله زیاد هلیکوپتر را بلند کنید، باید هلی کوپتری بخرید که برد آن بیش از ۱۰ متر باشد.

4 - توجه به جنس بدنه

یکی از فاکتورهای مهمی که در حین خرید این محصول باید در نظر داشت توجه به جنس بدنه آن است، چرا که کیفیت و جنس بدنه با میزان و مدت ماندگاری و عمر آن ارتباط مستقیمی دارد.

برخی از هلی کوپترهای کنترلی از پلاستیک تهیه می شوند که قیمت پایین تر و عمر کوتاه تری دارند. در صورتی که به دنبال محصولی با جنس مقاوم هستید که بتواند سالیان سال عمر کند و دوام داشته باشد، خرید هلیکوپتر با بدنه فلزی را به شما پیشنهاد می دهیم. مشخص است که قیمت این گونه هلیکوپترها بالاتر از نسخه پلاستیکی آن ها تمام می شود.

5 - قابلیت های حرکتی

یکی دیگر از نکات مهم این است که هلی کوپتر کنترلی شما در چه مسیرهایی می تواند پرواز کند. در این مورد نیز باید دقت کنید که هلی کوپتر چند موتوره است. در ضمن بهتر است بدانید که دستگاه هایی که توان عقب رفتن در طول پرواز دارند، از نظر قیمت، گرانتر از دیگر مدل هلی کوپترها هستند.

6 - مشخصات مربوط به ریموت کنترل

یک ویژگی مهم در دسته یا ریموت کنترل چنین وسایلی، این است که صفحه نمایشگر برای ردزنی بهتر دستگاهتان دارد یا خیر. همچنین هنگام خرید دقت کنید که دسته شارژی است یا باتری خور. همچنین به تعداد دکمه های موجود بر روی دسته نیز، جهت کنترل راحت تر هلی کوپتر توجه کنید.

ریموت کنترل هلی کوپتر کنترلی

ریموت کنترل هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی شارژی

7 - ویژگی های جانبی دیگر محصول

هلی کوپتر کنترلی شما علاوه بر تمام نکات بالا، یکسری ویژگی های جانبی دیگر نیز دارند. مثلا یک یا چند ال ای دی کوچک نورانی روی هلی کوپتر وجود دارد تا در محیط های تاریک به راحتی پرواز کند و یا تکنولوژی ژیرو برای ثبات در پرواز خود داشته باشد.

8 - مشخصات مربوط به باتری

فاکتور مهم دیگری که زمان خرید هلیکوپتر کنترلی باید در نظر داشت نوع باتری این وسیله بازی و پروازی است. باتری های متنوعی برای هلیکوپترها استفاده می شوند که بهترین و رایج ترین آن باتری لیتیوم یون است که در گوشی های هوشمند نیز به کار گرفته می شود.

علاوه بر نوع باید به ظرفیت باتری نیز دقت داشت. ظرفیت باتری ها که بر حسب میلی آمپر اندازه گیری می شوند، هر چه از میزان ظرفیت بیشتری برخوردار باشند، مدت زمان طولانی تری می توان از هلیکوپتر استفاده کرد.

علاوه بر موارد گفته شده به مدل شارژر هلیکوپتر نیز در زمان خرید دقت داشته باشید. شارژرهای فست شارژ در مدت زمان کم تری باتری را شارژ خواهند کرد.

جنس بدنه هلی کوپتر اسباب بازی

عکس هلی کوپتر کنترلی از نمای نزدیک

بهترین برند تولید کننده هلیکوپتر کنترلی

شرکت ها و کمپانی های بسیاری در زمینه طراحی و تولید هلیکوپتر فعالیت دارند. از این رو حین خرید هلیکوپتر باید به برند آن دقت داشت، چرا که تمامی این برندها قابلیت تولید هلیکوپتر بادوام و با کیفیت را ندارند.

جدیدترین و به روزترین تکنولوژی های ساخت هلیکوپتر در دست تمامی برندها نیست. بهترین برندهای تولید کننده بالگرد کنترلی اسباب بازی عبارتند از:

 • هلی کوپتر کنترلی ناین ایگلز
 • هلی کوپتر کنترلی سیما
 • هلی کوپتر کنترلی جیمبو
 • هلی کوپتر کنترلی اسکای کینگ
 • هلی کوپتر کنترلی اسمارت
 • هلی کوپترکنترلی کید هانر
 • هلی کوپتر کنترلی مای تویز
 • هلی کوپتر کنترلی هیرو
 • هلی کوپتر کنترلی سایما

خرید هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی جدید

نحوه نگهداری از هلی کوپتر کنترلی

پس از خرید محصول بر اساس نکات گفته شده در این متن، باید با نحوه نگهداری آن نیز آشنا شوید تا بتوانید از بالگرد کنترلی مدت زمان قابل توجهی استفاده کنید.

 • هلی کوپترهای کنترلی را در فضای آزاد و باز به پرواز در آورید، زیرا در محیط های بسته احتمال برخورد آن ها با محیط اطراف زیاد است.
 • تا زمانی که شارژ باتری هلیکوپتر شما به پایان نرسیده آن را به شارژ نزنید. با رعایت این نکته باتری خود را برای مدت زمان بیشتری به طور سالم حفظ کنید.
 • از هلیکوپتر خود در هوای بارانی به هیچ عنوان استفاده نکنید، زیرا این محصول برد حساسی دارد و در فضای بارانی به شدت آسیب می بینند.
 • در صورتی که برای مدت زمانی قصد استفاده از آن را ندارید، بهتر است باتری محصول را خارج کنید.
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
قیمت هلیکوپتر کنترلی اسباب بازی چند است؟
قیمت انواع هلی کوپتر اسباب بازی به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، جنس بدنه، وزن و ابعاد، میزان برد کنترل هلیکوپتر، میزان شارژ، چند موتوره بودن و ... بستگی دارد، اما در حالت کلی قیمت هلیکوپتر کنترلی از 200 هزار تومان تا 3 میلیون تومان می باشد.
بهترین برندهای هلیکوپتر کنترلی کدامند؟
از بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده بالگرد کنترلی می توان به هلی کوپتر کنترلی ناین ایگلز، سیما، جیمبو، اسکای کینگ، اسمارت، کید هانر، مای تویز، هیرو، سایما، دبلیو ال تویز، موتورمکس، نیو ری و پروت اشاره کرد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/07
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد