منو

هایلایتر چیست و انواع آن کدام است؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

هایلایتر چیست؟

هایلایتر یکی از بهترین لوازم آرایش موجود می باشد. البته استفاده کردن از آن کاملا اختیاری است و بدون آن، آرایش شما ناقص محسوب نمی شود اما می توانید از طریق آن درخشندگی بیشتری به پوست خود ببخشید. این ماده آرایشی سبک یک راه شگفت انگیز برای جذابیت دو برابری صورت شما است و باعث می شود که چهره تان بسیار سالم، شاداب، طبیعی و سرحال تر نشان داده شود.

هایلایتر (Highlighter) یک ماده آرایشی است که معمولا چند درجه از رنگ پوست روشن تر انتخاب می شود. هایلایتر به هر قسمت از صورت زده شود، نور را بازتاب کرده و آن قسمت را برجسته و براق نشان می دهد و در در حقیقت درخشان کننده و برجسته کننده قسمت هایی از صورت است که قصد دارید نمایان تر شوند و یکدستی که کرم پودر ایجاد کرده را از بین می برد.

هایلایتر در واقع بخش کامل کننده کانتورینگ (متعادل سازی صورت) شماست که برق خاصی به آن داده و در انتها منجر به شیک تر شدن آرایش صورتتان خواهد شد.

زیبایی آرایش با هایلایتر

عکس آرایش صورت با هایلایتر

انواع هایلایتر

های لایتر ها دارای انواع مختلفی هستند، به شکلی که اگر شما برای خرید آنها اقدام کرده باشید شاهد انواع مختلفی همچون پودر هایلایتر، هایلایتر مایع، قطره هایلایتر، کرم هایلایتر و استیک هایلایتر خواهید بود.

هیچ فرقی ندارد که شما هایلایتر خود را از چه نوعی خریداری کنید، عموما نوع هایلایتر های کرمی راحتی بیشتری را در هنگام آرایش برای شما ایجاد خواهند کرد. اگر پوست چرب و جوش داری دارید بهتر است تا از هایلایتر های پودری استفاده کنید که فاقد کمترین میزان از چربی بوده و به هیچ عنوان ایجاد جوش نخواهند نکرد.

هایلایتر مایع

هایلایتر مایع یکی از پر کاربرد ترین مدل های هایلایتر است که به علت چند کاره بودن طرفداران زیادی دارد. این هایلایتر در 6 رنگ مختلف، مناسب هر رنگی از پوست و همچنین کارامد برای هر مدل آرایشی است.

هایلایتر مایع به دلیل بافت نرم و سبکی که دارد بهتر روی پوست صورت قرار می گیرد و همین موضوع سبب علاقه بیشتر به این نوع از هایلایتر شده است. اگر می خواهید برای براق کردن صورت از هایلایتر مایع استفاده کنید بهتر است از رنگ های ملایم مانند هلویی و طلایی استفاده کنید. روش استفاده از هایلایتر مایع به این صورت است که باید چند قطره از هایلایتر را روی نوک بینی، برجستگی گونه، استخوان ابرو و بالا لب بزنید و به خوبی محو کنید.

عکس هایلایتر مایع

تست رنگ های مختلف هایلایتر مایع روی پوست دست

اکلیل و براق کننده ای که داخل هایلایتر مایع قرار دارد، بعد از استفاده درخشندگی زیبایی روی پوست صورت ایجاد می کند. این نوع هایلایتر بیشتر برای خانم هایی که پوست خشکی دارند مورد استفاده قرار می گیرد و قبل از زدن آن باید از زیرسازهایی مانند کرم پودر و مرطوب کننده استفاده کنید.

هایلایتر کرمی

هایلایتر کرمی برای خانم هایی که پوست خشکی دارند انتخاب مناسبی است. هایلایتر کرمی برای مجالس عروسی مناسب هستند زمانی که می خواهید آرایشی فوق العاده خیره کننده داشته باشید.

این هایلایتر را می توانید روی بخش هایی از صورت مانند گونه، بینی، بالا لب و چانه بزنید. این کار سبب حجیم کردن لب ها و برجسته تر کردن گونه ها می شود. هایلایتر کرمی نسبت به دو نوع دیگر، فرمولاسیون فشرده تر و رنگدانه های زیادتری دارد و ظاهر براق تری نیز ایجاد می کند. از این رو باید مراقب باشید تا میزان زیادی از آن را روی پوست صورت نزنید؛ زیرا سبب غیرطبیعی شدن آرایش تان میشود.

هایلایتر کرمی

تقسیم بندی نقاط مختلف صورت برای هایلایت کردن

هایلایتر پودری

هایلایتر پودری برای مواقعی است که می خواهید ظاهر همیشگی تان را اندکی تغییر بدهید. هایلایترهای پودری مناسب مواقعی هستند که می خواهید آرایشی طبیعی داشته باشید که خیلی جلب توجه نکند.

اگر پوست چرب و مختلط دارید بهتر است از هایلایتر پودری استفاده کنید. این هایلایتر ظاهر طبیعی و زیبایی دارد و فیکس کردن آن ساده تر است. هایلایتر پودری چهره را تغییر نمی دهد و فقط سبب براق شدن قسمت هایی از صورت تان می شود.

نکته مهمی که در رابطه با هایلایتر پودری وجود دارد این است که، باید لایه های هایلایتر را کم کم و به صورت لایه ای اضافه کنید تا میزان درخشندگی آن قابل کنترل باشد.

فرق بین هایلایتر پودری و هایلایتر مایع چیست؟

افرادی که سابقه استفاده از هایلایتر را ندارند، طبیعتاً نمی دانند تفاوت بین هایلایتر مایع و هایلایتر پودری چیست و یا اینکه برتری هایلایتر پودری در مقابل هایلایتر مایع چیست.

هایلایترها به طور کلی به دو شکل مایع و پودری تهیه و عرضه می شوند. هایلایتر پودری و مایع تقریباً به یک اندازه اثر شفاف و درخشان کننده روی پوست از خود برجای می گذارند. معمولاً از هایلایتر مایع یا ژله ای افراد برای برجسته تر کردن کمان کوپید و مرکز بینی بصورت ضربه ای با نوک انگشتان استفاده می کنند. اما از هایلایتر پودری بیشتر جهت ایجاد شبنم و درخشش ملیح روی شقیقه ها، شانه ها و گونه ها استفاده می کنند.

عکس هایلایتر پودری بنفیت

عکس هایلایتر پودری برند بنفیت

انتخاب هایلایتر بر اساس رنگ پوست

بسته به سبک آرایش و مدل میکاپ خود همچنین سلیقه شخصی هر رنگ هایلایتری را می توانید انتخاب و خرید کنید اما در یک تقسیم بندی کلی انتخاب بهترین هایلایتر بر اساس رنگ پوست بدین صورت است:

  • اگر پوستی خیلی روشن دارید: طیف نقره ای و رنگ هایی مثل یاسی خیلی روشن و یا طیف رنگ مرواریدی پوست شما را درخشان می کند.
  • اگر رنگ پوست شما متوسط یا گندمی است: طیف هلویی یا رزگلد برای شما زیبا است. از هایلایترهای خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده نکنید.
  • اگر رنگ پوست شما تیره متوسط تا زیتونی است: رنگ های خیلی روشن برای شما مناسب نیست. تناژ صورتی و هلویی و رنگ های گرمی که جلوه طبیعی به پوست شما ببخشد بسیار برای شما زیبا خواهد بود.
  • اگر رنگ پوست شما زیتونی تا تیره است: رنگ‍های طلایی یا برنزه جذابیت پوست شما را دوچندان می کنند.

در چه بخش هایی از صورت از هایلایتر استفاده کنیم؟

از قسمت های مهمی در صورت که می توانید از هایلایتر استفاده کنید فضای داخلی چشم، استخوان گونه، استخوان وسط بینی، بالای خط لب و زیر قوس ابرو می شود. هایلایتر روی گونه بسیار اهمیت دارد، محل دقیق آن ممکن است در فرم صورت هر فرد کمی متغییر باشد؛ اما بهترین محل برای استفاده از آن بالای استخوان گونه است. هایلایتر را بالای خطی که گوشه لب هایتان را به مرکز گوش وصل می کند، بکشید. در مرحله بعد، از بالای گوش تا بخش خارجی چشم را نیز با این روش روشن تر کنید.

محل دیگری برای استفاده از هایلایتر برای قسمت بالای ابرو ها و قوس ابرو هاست. این کار باعث کشیده تر دیده شدن ابرو ها می شود.

برای استفاده از هایلایتر در قسمت داخلی چشم ها، باید بسیار دقیق عمل کنید. این کار باعث می شود که چشم درشت تر و کشیده تر دیده شود. برای رفع تیرگی و سیاهی زیر چشم ها نیز می توان از هایلایتر کمک گرفت. زیبایی چشم تاثیر بسزایی در جذابیت چهره دارد.

نحوه استفاده از هایلایتر

اگر بینی پهن و نسبتا بزرگی دارید، می توانید با تکنیک هایلایت کردن، بخشی از پهنی آن را بگیرید. هایلایتر را روی استخوان بینی بزنید و این کار را تا نوک آن ادامه دهید.

هایلایتر در قسمت باریک بالای لب و وسط لب ها، باعث می شود که لب پرتر و حجیم تر دیده شود. برای کسانی که لب بالایی شان باریک است و همیشه در هنگام استفاده از رژ لب دچار دردسر می شوند، پیشنهاد خوبی است که از هایلایتر استفاده کنند.

برای کوچک کردن چانه و همچین پنهان کردن غبغب نیز می توان از هایلایتر استفاده کرد.

نکته مهم

سعی کنید در استفاده از هایلایتر زیاده روی نکنید. روش استفاده درست از هایلایتر باعث زیبایی چهره خواهد شد و استفاده نا درست از آن قطعا نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. برای همچنین سعی کنید برای خط لبخند و کناره های چشم از هایلایتر استفاده نکنید. استفاده مداوم از هایلایتر در این بخش ها باعث افزایش چین و چروک این قسمت از چهره خواهد شد.

هایلایتر صورت چیست

عکس انواع مختلف هایلایتر کرمی، پودری و مایع

قبل از هایلایتر چه کارهایی را باید انجام داد؟

  • همیشه گفته شده است که قبل از استفاده از هر نوع لوازم آرایشی پوست باید آماده شود. استفاده از لوسیون های مرطوب کننده، کرم های مرطوب کننده و نرم کننده، سرم های روشن کننده، باعث می شود پوست صورت شما قابلیت جذب بهتری داشته باشند، همچنین لطافت و شادابی پوست تان را تضمین می کنند.
  • بعد از مرطوب کننده و سرم ها، برای اینکه رطوب پوست تان را مدت بیشتری حفظ کنید، باید از پرایمر استفاده کنید. برای تثبیت رنگ پوست و انسجام بخشی به آرایش، می توان از مرطوب کننده های رنگی نیز استفاده کرد.

رژ گونه بزنیم یا هایلایتر؟

رژ گونه به چهره شما رنگ می دهد و هدف آن این است که پوست شما را از حالت بی روحی و سفیدی خارج کند و کمی رنگ سرخی و قرمزی به آن ببخشد. البته رژگونه در رنگ های مختلفی وجود دارد و لزوما به رنگ قرمز نیست.

از طرفی هایلایتر همانطور که گفته شد با روشن تر و براق تر کردن برخی نقاط صورت، آنها را برجسته تر نشان می دهد. پس رژگونه و هایلایتر دو محصول آرایشی کاملا مجزا با کاربردهای متفاوتی هستند. اما در عین حال تکمیل کننده یکدیگر می باشند.

اگر به دنبال محصولی هستید که علاوه بر رنگ بخشیدن به پوستتان، آرایش شما را درخشان و براق جلوه دهد، می توانید از رژگونه های براق یا شاین دار استفاده کنید. این محصولات گونه های شما را رنگی، براق و بسیار جذاب می کنند. یعنی در واقع کار رژگونه و هم هایلایتر را با هم انجام می دهند.

جهت کسب اطلاعات کامل و جامع درباره رژ گونه و انواع مختلف آن می توانید مقاله مرتبط با آن یعنی (رژ گونه چیست و انواع آن کدام است؟) را مطالعه بفرمائید.

راهنمای خرید هایلایتر

تاثیر آرایش هایلایت بر درخشان شدن گونه ها و صورت

دلایل استفاده از هایلایتر چیست؟

1 - هایلایتر باعث شادابی صورت شما می شود

چند قطره هایلایتر را روی استخوان گونه خود بیفزایید و آن را به آرامی روی صورت خود بمالید. این باعث می شود بسیار شاداب به نظر برسید. بله! شما به معنای واقعی کلمه فقط به 2-3 قطره نیاز دارید تا صورتتان درخشان شود.

2 - هایلایتر باعث گیرایی چشمان شما می شود

کمی هایلایتر را در گوشه داخلی چشم خود بمالید تا چشم های شما درشت تر به نظر برسد؛ بنابراین دفعه بعد که تصمیم گرفتید خط چشم خود را کنار بگذارید، می توانید به هایلایتر مورد علاقه خود تکیه کنید!

3 - با هایلایتر، بینی باریک داشته باشید

افزودن کمی از هایلایتر به پل بینی، باعث باریک شدن آن می شود. چراکه نور منعکس می شود و بینی باریکتر به نظر می رسد.

4 - لیفت سریع ابرو با هایلایتر امکان پذیر است

با استفاده از هایلایتر بر روی استخوان های ابرو، یک لیفت ابرو سریع انجام دهید. میکاپ آرتیست ها این ترفند شگفت انگیز را روی مشتریان خود انجام می دهند و اکنون شما هم می توانید از این ترفند استفاده کنید!

5 - با هایلایتر، لب های برجسته داشته باشید

آیا چالش لب کایلی جنر را امتحان کرده اید؟ اگر واقعا می خواهید لب های شما پر و برجسته به نظر برسد، فقط کافی است مقدار کمی هایلایتر روی کمان لب بالایی خود و در مرکز لب های پایینی خود بیفزایید تا برآمدگی کامل را بدست آورد.

هایلایتر چیست

استفاده از برس آرایشی برای انجام هایلایت روی صورت

شیوه استفاده از هایلایتر

در صورتی که تصمیم دارید یک میک آپ روزانه و ساده داشته باشید، از همان فرمول های دائمی استفاده از هایلایتر استفاده کنید. به این ترتیب که روی گونه ها، یعنی دقیقاً روی استخوان گونه را بصورت خطی از روی گونه تا انتهای گونه هایلایت کنید.

همچنین میتوانید قدری از آن را روی تیغه یا نوک بینی استفاده کنید. ولی چنانچه به آرایش های جدیدتر و هیجان انگیزتر نیاز دارید باید اندکی ابتکار به خرج دهید. قبل از هرچیز باید بدانید که لازم نیست حتماً از یک رنگ هایلایتر برای تمامی نقاط صورت استفاده کنید! میتوانید با ترکیب چند رنگ یا استفاده از روغن های آرایشی و شاین یک میک آپ گرم تر داشته باشید.

نخست با یک هایلایتر سفید ناحیه پائین تر از گونه را برجسته کنید، توجه کنید که هایلایتر سفید تنها اندکی از ناحیه گونه ها پائین تر باشد، بعد با نوع طلایی، مسی یا رزگلد (بسته به رنگ پوست شما) ناحیه بالای هایلایت قبلی را برجسته کنید.

این کار سبب میشود آرایش شما عمق پیدا کرده و گونه هایتان را برجسته تر نشان دهد. در فصل های گرم سال میتوانید بجای استفاده از هایلایتر های مکمل از روغن اسطوخودوس یا روغن های آرایشی شاین استفاده کنید.

یعنی ناحیه بالایی گونه را با یک روغن مناسب چرب کنید. از آنجایی که پس از گذشت چند ساعت بعد از حمام، ناحیه پیشانی و بینی به علت ترشح چربی طبیعی غدد سبوم، برّاق دیده میشود، از روغن ها برای هایلایت کردن این ناحیه ها استفاده نکنید. برای این ناحیه ها از نوع مایع یا پودری استفاده کرده و درخشش دلخواهتان را ببینید.

نکات تکمیلی استفاده و خرید هایلایتر

در زمان هایلایت نمودن صورت، انتخاب یک هایلایتر مناسب و سازگار با پوست بسیار مهم می باشد. به عبارت دیگر برای پوست هایی که چرب هستند، پیشنهاد می شود که از هایلایتری استفاده شود که پودری است و می تواند چربی پوست را کنترل نماید. برای پوست های خشک، هایلایتر های کرمی و مایع می توانند پاسخ گو باشند.

نحوه آرایش با هایلایتر

از طرف دیگر موقعیت بکار بردن هایلایتر نیز بسیار مهم می باشد. به عبارت دیگر استفاده از هایلایتر برای مهمانی های شب اگر که بسیار غلیظ باشد، می تواند ظاهر مصنوعی ایجاد کند.

نکته مهم دیگری که در زمان انتخاب هایلایتر باید به آن دقت داشته باشید، رنگ هایلایتر می باشد. برای آرایش پوست سبزه، عموما از هایلایتر صورتی استفاده می شود تا شادابی پوست را بیشتر نماید. اما برای افرادی که یک پوست طبیعی دارند و مایل هستند که آرایش آنها بسیار طبیعی به نظر برسد، پیشنهاد ما استفاده از هایلایتر های طلایی و هلویی است. به صورت کلی برای پوست های معمولی رنگ هایی چون رزگلد مناسب می باشند.

پیشنهاد مطالعه : کانتوریگ صورت چیست و چگونه انجام می شود؟

پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
کاربرد هایلایتر چیست؟
کاربرد اصلی هایلایتر ایجاد درخشندگی بیشتر روی پوست می باشد، از دیگر کاربردهای آن می توان به ایجاد شادابی در صورت، افزایش گیرایی چشمان، باریک دیده شدن بینی، لیفت سریع ابرو و برجسته کردن لب ها اشاره کرد
قیمت هایلایتر چند است؟
قیمت انواع مختلف هایلایتر به عوامل مختلفی همچون برند شرکت سازنده، نوع آن، حجم آن و سایر عوامل مختلف بستگی دارد، اما در حالت کلی رنج قیمت هایلایتر از 30 هزار تومان تا 2 میلیون تومان می باشد.
تاریخ به روز رسانی : 1402/01/14
محصولات مرتبطمحصولات مرتبط
استیک هایلایتر ترکیه ای گلدن رز شماره 02
استیک هایلایتر ترکیه ای گلدن رز شماره 02
هایلایتر مدادی مولتی استیک شون شماره 30
هایلایتر مدادی مولتی استیک شون شماره 30
هایلایتر پودری براق کننده کاتریس مدل High Glow شماره 030
هایلایتر پودری براق کننده کاتریس مدل High Glow شماره 030
هایلایتر و کرم پایه صورت بورژوآ مدل SCULPT
هایلایتر و کرم پایه صورت بورژوآ مدل SCULPT
هایلایتر سمپیور مینرالز مدل sparkle ساخت انگلستان
هایلایتر سمپیور مینرالز مدل sparkle ساخت انگلستان
هایلایتر آموتیا ۵ میلی لیتر مدل XXL شماره 820
هایلایتر آموتیا ۵ میلی لیتر مدل XXL شماره 820
هایلایتر پودری کالیستا مدل مون داست شماره 1
هایلایتر پودری کالیستا مدل مون داست شماره 1
هایلایتر نیکس مدل Away We Glow رنگ سفید صدفی حجم 28 میلی لیتر
هایلایتر نیکس مدل Away We Glow رنگ سفید صدفی حجم 28 میلی لیتر
هایلایتر پاستل ترکیه ای ۱۵ میلی لیتر مدل sun light شماره 101
هایلایتر پاستل ترکیه ای ۱۵ میلی لیتر مدل sun light شماره 101
هایلایتر مرواریدی گرلن مدل Météorites شماره 2
هایلایتر مرواریدی گرلن مدل Météorites شماره 2
استیک هایلایتر نیکس مدل Dose Of DEW به رنگ صدفی ملایم و شاین
استیک هایلایتر نیکس مدل Dose Of DEW به رنگ صدفی ملایم و شاین
پالت هایلایتر اسنس ۱۸ میلی لیتر مدل Gl0
پالت هایلایتر اسنس ۱۸ میلی لیتر مدل Gl0
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کاربر افسانه
13:11 - 1400/03/20
برای ارایش عروس از چه هایلاتری استفاده میشود
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد