منو

آموزش تصویری گذاشتن و برداشتن لنز رنگی و لنز طبی روی چشم

بسیاری از خانم علاقه زیادی به استفاده از لنز چشم طبی یا لنز زیبایی در جشن ها و عروسی ها دارند که برای بعضی از خانم ها نحوه قرار دادن لنز داخل چشم کاری پر از استرس و سخت به نظر می آید که در ادامه مطلب نحوه گذاشتن لنز را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

آموزش گذاشتن لنز در چشم

1 - برای گذاشتن هر نوع لنز طبی و یا لنز های رنگی دست هایتان را خوب با آب و صابون بشویید و کاملا خشک کنید. داشتن سطح تمیز و استریل کلید سلامت چشم است. علاوه برا این خشک بودن دست ها باعث سهولت حرکت لنز از دست به چشم می شود.

شستن دستها

2 - یکی از لنزها را از جعبه لنز خود بردارید. مراقب باشید که کدامین لنز را برای چشمانتان استفاده می کنید. حواس خود را جمع کنید که لنز چشم سمت راست را برای چشم سمت راست و لنز سمت چپ را برای چشم سمت چپتان استفاده کنید. اگر اشتباه این کار را انجام دهید، می توانید محیط را ببینید ولی به شدت اذیت خواهید شد و چشمانتان عفونت خواهد کرد. توجه داشته باشید به هنگام خارج کردن لنز از جعبه، گرد و غبار اصلا با لنز تماس پیدا نکنند.

برداشتن لنز از توی جعبه

3 - لنز را روی انگشت سبابه خود بگذارد.

لنز روی انگشت

4 - با انگشت اشاره دست دیگرتان پلک خود را بالا بکشید و با انگشت میانی دستی که لنز دارد پایین چشمتان را بکشید. اگر مهارت کسب کنید فقط کافی است که پایین چشم را بکشید.

آموزش استفاده از لنز

5 - حالا که با استفاده از انگشت دست خود چشم را باز کرده اید و پلک را به صورت باز نگه داشته اید می توانید لنز را که بر روی انگشت اشاره دست دیگر قرار دارد، بدون استرس به چشم نزدیک کنید و وقتی می خواهید لنز را بر روی چشم بگذارید، به سمت بالا نگاه کنید، تا قرنیه چشم به صورت کامل دیده شود و سپس لنز را بر روی چشم خود قرار دهید.

آموزش تصویری قرار دادن لنز روی چشم

در این مرحله سعی کنید تا پلک نزنید و به لنز هم خیر نشوید، پلک زدن و خیره شدن به لنز احتمال دارد، موجب ضربه زدن به لنز شود. در حالی که با خیره نشدن به لنز بهتر می توانید لنز را به داخل چشم هدایت کنید. بعد از گذاشتن لنز به آرامی داخل چشم از این که لنز بر روی عنبیه چشم قرار گرفته است مطمئن شوید. برای این کار می توانید زمانی که لنز را بر روی چشم خود گذاشتید، آن را با انگشت خود حرکت دهید تا دقیق در کره چشم قرار گیرد.

6 - وقتی که لنز را وارد چشم کردید و می خواهید آن را بر روی قرنیه چشم قرار دهید، دقت داشته باشید که حتما لنز را در وسط چشم و دقیقا بر روی قرنیه قرار دهید و در آیینه آن را فیکس کنید، چنانچه لنز کمی بالاتر و یا پایین تر از قرنیه قرار گیرد، می تواند به چشم آسیب بزند و خطراتی برای سلامتی چشم دارد. برای درست جای گرفتن لنز بر روی چشم سعی نمائید به سمت روبرو و در آینه نگاه کنید و لنز را بر روی عنبیه (سیاهی چشم) خود قرار دهید برای این کار می توانید از انگشت استفاده کنید و یا به آرامی پلک بزنید و چشم خود را بچرخانید.

7 - برای قرار گرفتن درست لنز بر روی چشم چند ثانیه به سمت بالا و سپس چند ثانیه به سمت پائین نگاه کنید و سپس 10 تا 15 پلک بزنید.

حال برای چشم دیگر خود نیز تمامی مراحل بالا را به دقت انجام دهید تا به مشکلی برخورد نکنید.

برداشتن لنز از داخل چشم

برای اینکه لنز را از چشم خود بردارید ابتدا دستان خود را با آب و صابون ضدعفونی کرده و بعد جا لنزی خود را به اندازه کافی از محلول شستشوی لنز پر کنید و سعی کنید اگر از قبل محلول در جالنزی وجود دارد آنها را دور بریزید.

آموزش درآوردن لنز از چشم

حال جلوی آینه بایستید و مانند روش گذاشتن لنز که در بالا توضیح دادیم پلک های خود را بگیرید و چشمان خود را باز نگه دارید و در حالی که به آینه نگاه می کنید با استفاده از انگشت سبابه و شست دست خود لنز را به آرامی از درون چشم خود بیرون آورید و پس از شستشو با کمی محلول لنز در جالنزی قرار دهید.

رعایت نکاتی برای گذاشتن لنز

  • پس از قراردادن هر دو لنز در درون چشمانتان، مراقب باشید که جعبه لنز هیچگونه تماسی با سینک و یا روشور نداشته باشد و سریع در جعبه را ببندید.
  • اگر چشمانتان اذیت شد و یا هرگونه مشکلی برایتان پیش آمد، لنز ها را از روی چشمانتان بردارید و به چشمانتات چند ساعت استراحت دهید.

آموزش تصویری گذاشتن لنز روی چشم

مراقبت از لنز

اگر لنز مورد استفاده تان یک بار مصرف نمی باشد باید آن را همیشه در محلول نگه داری کنید این روش باعث تمیز و نرم ماندن لنز می شود و مانع از میکروبی شدن آن خواهد شد و به تاریخ مصرف لنز ها دقت نمایید زیرا بعضی از آن ها یک روز و بعضی ها دو هفته و بعضی ها چند ماه ماندگاری دارند و از گذاشتن لنز تاریخ گذشته خودداری کنید.

تاریخ به روز رسانی : 1401/07/13
لنز چشم رنگ سبز چیک ویو جنس سیلیکون هایدروژل
لنز چشم رنگ سبز چیک ویو جنس سیلیکون هایدروژل
لنز چشم رنگ آبی یخی برند فرشلوک
لنز چشم رنگ آبی یخی برند فرشلوک
لنز چشم رويال ويژن رنگ لیمویی دور تیره
لنز چشم رويال ويژن رنگ لیمویی دور تیره
لنز چشم رنگ کاراملی برند چیک ویو مدل AR 105
لنز چشم رنگ کاراملی برند چیک ویو مدل AR 105
لنز چشم رويال ويژن رنگ مرواریدی
لنز چشم رويال ويژن رنگ مرواریدی
لنز چشم رنگ طوسی برند چیک ویو مدل AR 107
لنز چشم رنگ طوسی برند چیک ویو مدل AR 107
لنز چشم رويال ويژن رنگ آبی دور تیره
لنز چشم رويال ويژن رنگ آبی دور تیره
لنز چشم فرشلوک رنگ عسلی یخی
لنز چشم فرشلوک رنگ عسلی یخی
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد