منو
نمایش محتوا

چگونه کفش چرم اصل را از کفش چرم تقلبی و مصنوعی تشخیص دهیم؟

چرم یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین مواد اولیه برای تولید کیف ، کفش و کت محسوب می شود. انسان ها، سالیان درازی است که به خاطر نرمی، دوام و کیفیت چرم، از آن برای پوشش خود استفاده می کنند. در حقیقت اگر می خواهید محصولی را برای سال ها با همان زیبایی و کیفیت اولیه در اختیار داشته باشید، انتخاب محصولات چرم بهترین گزینه برای شماست.

تا به حال شده که قصد خرید محصولی با چرم طبیعی را داشته باشید اما به اشتباه چرم مصنوعی را انتخاب کنید؟ احتمالاً در این موارد بسیار ناراحت و ناامید شده اید؛ چون علاوه بر اینکه پول خود را هدر داده اید، محصول مورد علاقه شما نیز عمر زیادی نخواهد داشت. حتی ممکن است باعث آسیب به سلامتی شما شود.

تشخیص چرم اصل از تقلبی

هرچند تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی نیاز به تجربه دارد؛ ولی با استفاده از برخی روش ها می توانید تا حدودی از کیفیت و نوع چرم، اطلاعاتی را کسب کنید. در این مقاله قصد داریم چند روش مهم تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی را آموزش دهیم که مطمئناً برای شما مفید خواهد بود.

روش های تشخیص کفش چرم اصل از تقلبی

1 - استفاده از حواس

یکی از راه های ساده برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی استفاده از حواس است.

حس بینایی

چشم ها هرگز دروغ نمی گویند. با دقت به سطح چرم نگاه کنید. به دلیل اینکه سطح بدن حیوان غالبا دارای رگ و خطوط طبیعی می باشد، چرم طبیعی نیز معمولا دارای خطوط غیریکنواخت است و گاهی چین و چروک نیز به همراه دارد.

چرم طبیعی طرح های غیر تکراری دارد و قابل دنبال کردن نیست، اگر چرمی را مشاهده کردید که طرح های منظم و تکراری داشت مطمئن باشید که پرسی و مصنوعی است.

تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی با نگاه

بوی چرم

چرم را بو کنید. بوی چرم طبیعی همان بوی بدن حیوان است؛ در صورتی که چرم مصنوعی، بوی پلاستیک می دهد. همچنین اگر چرم، بد ساخته شده باشد بوی بدی به همراه دارد. البته ممکن است با استفاده از خوشبو کننده های مخصوص، بوی پلاستیک را از چرم مصنوعی رفع کنند.

حس لامسه

برای تشخیص چرم طبیعی از پلاستیک باید بدانید که چرم اصل دارای سطحی نرم و لطیف است اما برخی از انواع چرم مصنوعی که از جنس پلاستیک هستند، هنگام لمس، سفت و خشن هستند. چرم طبیعی براساس نرمی و استحکام، به سه دسته چرم سبک، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین تقسیم بندی شده است.

لمس چرم طبیعی

چرم را تا کنید و منتظر تغییر رنگ آن شوید، چرم های اصل قابلیت ارتجاعی بالایی دارند و زمانی که تا می شوند تغییر رنگ می دهند و چروک می شوند. اما چرم های مصنوعی سفت هستند و به سختی تا می شوند.

2 - آستر چرم

برای تشخیص چرم اصل به پشت چرم دقت کنید. پشت چرم طبیعی معمولاً پرزدار است؛ درحالی که آستر چرم مصنوعی با نخ دوخته شده است. این روش یکی از مهم ترین روش های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی است. اما مشکل اینجاست که هنگام خرید کت و کفش، نمی توانیم چرم را بشکافیم تا پشت آستر محصول را ببینیم. پس چاره چیست؟ فقط کافی است به لبه های چرم طبیعی دقت کنید تا بافت پرز مانند را ببینید.

3 - واکنش به حرارت

چرم مصنوعی خیلی سریع در مقابل حرارت جمع می شود و در حال سوختن بوی خاصی متصاعد شده و دود سیاه رنگی ایجاد می کند و خاکستر باقی مانده از آن سفت و خشک است و بوی پلاستیک می هد. در حالی که یک چرم خوب در مقابل حرارت دیرتر جمع می شود و دیرتر آتش می گیرد و در حال سوختن بویی مشابه سوختن موی بدن متصاعد شده و دود سفید رنگی ایجاد می کند و خاکستر باقی مانده نیز نرم و پودری است.

4 - خیس کردن چرم

تماس زیاد و مداوم با آب، باعث آسیب رسیدن به چرم طبیعی می شود و حتی ممکن است باعث ایجاد لکه بر روی آن شود. اما استفاده از چند قطره آب روش خوبی برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی است. چرم به طور طبیعی قابلیت جذب آب را دارد. بنابراین می توانید چند قطره آب را روی چرم بریزید و چند دقیقه منتظر بمانید. درصورتی که آب روی چرم باقی ماند، کالای شما از چرم مصنوعی ساخته شده است.

تشخیص کفش چرم اصل از تقلبی

در پایان اگر نمی توانید در زمان خرید کفش چرمی یا سایر محصولات چرم روش های توضیح داده شده را به کار بگیرید تا مطمئن شوید آن چه می خرید چرم واقعی و اصل است یا خیر؟ بهتر است محصولات چرمی مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر چرم بخرید. فروشگاه هایی که تضمین می کنند آن چه به شما ارائه می شود چرم کاملاً طبیعی است؛ بنابراین بهتر است برای خرید چرم به فروشگاهی مراجعه کنید که برای اعتبار برند خود ارزش زیادی قائل است و هرگز چرم نامرغوب و غیر اصل را به جای چرم واقعی به مشتری ارائه نمی کند.

لینک خرید انواع کفش های چرم اصل از فروشگاه معتبر دیجی کالا

  1. مشاهده قیمت انواع نیم بوت مردانه اصل با چرم طبیعی
  2. مشاهده لیست به همراه قیمت انواع بوت مردانه چرم طبیعی
  3. مشاهده لیست انواع کفش رسمی مردانه چرم طبیعی با قیمت مناسب
  4. مشاهده انواع مختلف کالج مردانه جدید با چرم طبیعی اصل
تاریخ 1400/07/16
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری بدون ذکر منبع غیرقانونی است