منو

میکرونیدلینگ چیست و چگونه انجام میشود؟ بررسی فواید و عوارض

برای بسیاری از ما شادابی و زیبایی پوست اهمیت زیادی دارد. چرا که این موضوع تاثیر زیادی در زیبایی چهره و بدن هر فرد خواهد گذاشت. خوشبختانه پیشرفت علم در کنار استفاده از دانش انسان های باستان، باعث به وجود آمدن روش هایی موثر برای جوان سازی پوست و رفع آثار زخم و لک و جوش و آکنه شده است.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ صورت برای جوانسازی و شادابی آن

حدود ۵۰ سال است که میکرونیدلینگ به عنوان یکی از روش های موثر جوان سازی پوست معرفی شده و در این دوران پیشرفت چشمگیری داشته است. این روش از روش های قدیمی که مصریان باستان برای حفظ سلامت پوست خود استفاده می کردند، الهام گرفته شده است. میکرونیدلینگ یا microneedling روشی غیر تهاجمی برای جوان سازی پوست صورت است که می تواند توسط افراد در سنین مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این روش کم خطر و کم عارضه، دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و به دلیل اثرات قابل لمس یکی از محبوب ترین روش های جوان سازی است.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ که به آن Collagen Induction Therapy نوعی روش تحریک مکانیکال پوست است که در آن با استفاده از سوزن های بسیار ریز میلیون ها میکرو کانال در پوست ایجاد می گردد. این روش زیباسازی و جوانسازی پوست با حداقل تهاجم برای درمان مشکلات پوستی از طریق تحریک تولید کلاژن مورد استفاده قرار می گیرد؛ در حقیقت میکرونیدلینگ به عنوان درمان القاء کلاژن نیز شناخته شده است.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

این روش غیرتهاجمی معمولاً با درد بسیار مختصر و قابل تحملی همراه است. معمولاً این روش به چندین جلسه نیاز دارد که با توجه به ناحیه پوستی تحت درمان و شدت مشکل پوستی، هر جلسه بین چند دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد.

از جمله مواردی که قبل از انجام این روش باید رعایت کرد این است که معمولاً توصیه می شود در روزی که درمان میکرونیدلینگ انجام می گردد، هیچ گونه لوسیون، یا مواد بهداشتی و آرایشی نباید روی پوست محل مورد نظر مصرف شود.

 1. در مرحله اول پزشک از کرم بی حس کننده روی صورت بیمار استفاده می کند.
 2. در مرحله بعد با گاز استریل صورت پاک شده و پوست به موارد سرم یا مزو آغشته می شود.
 3. بعد پزشک به آرامی از درماپن جهت ایجاد حفرهای ریزی در اطراف صورت استفاده می کند.
 4. کل فرایند حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. شاید ظاهرا کمی ترسناک برسد ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد.
 5. بعد از چند روز پوست شروع به بهبود می کند در واقع با شروع بازسازی و تولید کلاژن رفته رفته پوست روش تر شده و نتیجه قابل مشاهده است.

برای نتیجه مطلوب و واقعا موثر شما به بیشتر از یک جلسه درمان نیاز دارید تا کلاژن و الاستین بطور مداوم ساخته شوند.

نحوه سوراح کردن میکرونیدلینگ

عمق سوزن میکرونیدلینگ برای نفوذ به سطح پوست

انواع دستگاه های میکرونیدلینگ کدام اند؟

1 - دستگاه درمارولر

در نگاه اول ظاهر دستگاه درمارولر شبیه قلم موهای غلتکی کوچک رنگ آمیزی زوایایی از ساختمان است که دسترسی به آنها مشکل است. در سر این ابزارها یک سیلندر گرد وجود دارد که حول یک محور افقی می چرخد و روی سطح دوار آن حداقل ۲۰۰ سوزن بسیار ریز قرار داده شده است. در قسمت بالای درمارولر هم یک دستگیره وجود دارد که از آن برای حرکت دادن غلتک بر روی سطح پوست صورت استفاده می شود.

درمارولر

عکس غلتک درمارولر برای درمان میکرونیدلینگ

پزشک این وسیله غلتک مانند را با فشار مختصری روی پوست صورت می غلتاند و در نتیجه، در مسیر حرکت، درمارولر صدها سوراخ ریز روی پوست ایجاد می کند. اگر چه برخی افراد از این دستگاه به عنوان یک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی هم استفاده می کنند، توصیه ی پزشکان این است که بهتر است این کار در مطب پزشک و مراکز تخصصی انجام شود.

2 - دستگاه درماپن

ظاهر درماپن دقیقا شبیه خودکاری با نوک گرد و مدور است که سوزن های ریزی روی نوک آن تعبیه شده است. نوک این وسیله و سوزن های آن به وسیله یک موتور الکتریکی کوچک حرکت داده می شود. وقتی که سوزن های درماپن به حرکت در می آیند، شبیه به حرکت مُهر زدن، به داخل پوست فرو می روند و خارج می شوند و به این ترتیب تعداد زیادی سوراخ بسیار ریز در پوست ایجاد می کنند.

برخی افراد از این دستگاه در منزل هم استفاده می کنند که به نظر می رسد، ایده ی جالب و ایمنی نباشد. در مجموع، از هر دو دستگاه درمارولر و درماپن برای تحریک پوست برای ساخت طبیعی کلاژن استفاده می شود.

دستگاه درماپن

استفاده از دستگاه درماپن برای عمل میکرونیدلینگ

3 - دستگاه درما استامپ

درما استامپ از نظر ظاهری بسیار شبیه به درماپن است؛ با این تفاوت که اندازه نوک آن بزرگ تر و تعداد سوزن های آن بیشتر است. این وسیله می تواند به وسیله ی دست و یا موتور الکتریکی حرکت کند. عملکرد درما استاپ هم شبیه به درماپن به صورت مهر زدن است.

به این ترتیب که روی پوست نمی غلتد، بلکه سوزن های ریز در حرکتی شبیه به مُهر زدن در پوست فرو می روند. روش کار درما استامپ شبیه دستگاه تاتوست، اما تفاوتش این است که به جای یک سوزن، تعداد زیادی سوزن ریز به صورت هم زمان در سطح پوست فرو می روند و البته از رنگ یا جوهر تاتو هم خبری نیست.

عکس دستگاه درما استامپ

عکس دستگاه درما استامپ

4 - دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم دیود و نور (LED)

در این دستگاه میکرونیدلینگ از سیستم دیود و نور LED برای جوان سازی پوست استفاده می شود. با این همه، هنوز نتیجه تحقیقات قطعی در مورد عملکرد بهتر این دستگاه نسبت به مواردی که در بالا ذکر شد، گزارش نشده است.

5 - دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم امواج رادیویی

روش کار جدیدترین دستگاه میکرونیدلینگ به این صورت است که سوزن های ظریفی که در میان آنها امواج رادیویی رد و بدل می شود وارد پوست می شوند و انتقال امواج رادیویی از این طریق، سبب ایجاد گرما در زیر پوست و در نتیجه کلاژن سازی می شود. در این مورد هم هنوز نتایج معتبری مبنی بر تأثیر بیشتر این دستگاه ها در جوان سازی پوست نسبت به دستگاه های قدیمی تر گزارش نشده است.

کاربردهای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ پوست معمولاً در موارد زیر کاربرد بهتری دارد:

ترمیم اسکارهایی که در اثر آکنه، اعمال جراحی و سوختگی ایجادشده اند (چه جدید باشند و چه کهنه) - از بین بردن علائم افتادگی و شل شدگی پوست - کاهش خط ها و چین وچروک های پوست - سفت شدن پوست های شل و افتاده و …

1 - جوان سازی و رفع چین و چروک پوست

یکی از بزرگ ترین عوامل ایجاد چین وچروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین است که در نتیجه آن ماتریکس بافت همبند که سلول های پوستی را مثل سیمان در برمی گیرد، شل و بی کیفیت خواهد شد. در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند، سلول های بنیادی پوست تحریک شده و وادار به تکثیر و تمایز می شوند.

قبل و بعد عمل میکرونیدلیتگ

عکس قبل و بعد از استفاده از روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست صورت

با فعال شدن پروسه ترمیم جهت بازسازی منافذ ایجاد شده در سطح پوست مقدار زیادی کلاژن ساخته می شود که به بازسازی پوست و رفع چین و چروک های سطحی منجر خواهد شد. بین ۳ تا ۵ جلسه درمان برای جوان سازی پوست لازم است؛ که فاصله بین جلسات حدود ۶ هفته است.

2 - درمان جای جوش و آکنه

در این روش منافذ بسیار ریزی که در پوست ایجاد می شوند عروق جدید و رشته های کلاژن جدید و منظم را که اسکار آکنه را ایجاد می نماید و با تحریک سلول های بنیادی موجود در پوست آثار ترمیمی به بهترین شکل صورت می گیرد. این روش به همراه استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی یا فیبروبلاست یا سلول های بنیادی گیاهی نتایج شگفت انگیزی را در درمان ناصافی های پوست که ناشی از جوش های آکنه، آبله مرغان و سالک است ایجاد کرده است.

3 - استرچ مارک یا ترک های ناشی از حاملگی، چاقی و بلوغ

پوست دارای فیبرهایی الاستین و کلاژن است. این رشته ها مانند فنر باعث انعطاف، شادابی و جوانی پوست می شوند. وقتی این فیبرها کیفیت خوبی نداشته باشند یا اینکه بیشتر از حد توانشان کشیده شوند خاصیت فنری خود را از دست می دهند و دچار عدم عملکرد می شوند و در نتیجه این نوارهای قرمز رنگ یا استریا ایجاد می شوند. این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند و از وضوح آن ها کاسته می شود.

بهترین روش برای پیشگیری از این موضوع، جلوگیری از چاق و لاغر شدن های سریع و بهتر کردن کیفیت پوست با استفاده از یک رژیم غذائی یا دارویی مناسب و شناخت بیماری های زمینه ای چون مشکلات کم کاری و پرکاری تیروئید یا سایر بیماری های سیستمیک و درمان به موقع این بیماری ها است. در مواقعی مثل حاملگی هم که به صورت طبیعی پوست شروع به کشیده شدن می گیرد استفاده از کرم های مناسب و چرب کردن پوست با روغن های طبیعی و جلوگیری از ایجاد اضافه وزن در حین حاملگی و مشاوره با یک پزشک زیبایی قادر است تا حد زیادی از ایجاد این ترک ها جلوگیری کند.

تاثیرات میکروندیلینگ

تاثیر استفاده از درماپن بر روی پوست صورت

سن اولین بارداری در بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. صرفاً از نظر آماری بین ۸۰% تا ۹۰% بانوانی که در سن بین ۱۶ تا ۲۰ سالگی باردار شده اند دچار ترک های پوستی می شوند، درحالی که احتمال بروز این ترک ها در بانوانی که اولین بارداری آن ها پس از ۳۵ سالگی است بسیار کمتر است. نکته مهم این است که اگر ترک های پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خودبه خود آن ها وجود ندارد، یعنی این ترک ها هرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آن ها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولی طول و پهنای آن ها تغییر نمی کند.

برای اولین بار در دنیا روشی بنام میکرونیدلینگ امیدهای بسیاری را در درمان این ترک ها در مقایسه با سایر روش های بی تأثیر و پر هزینه ایجاد کرده است. درمان شامل حدود ۷ جلسه بافاصله ۱/۵ ماه است و نتایج درمانی معمولاً بعد از جلسه چهارم قابل رویت است.

4 - آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگی

به وسیله میکرونیدلینگ می توان آثار ناشی از بخیه و زخم و جراحی و نیز اسکار باقی مانده سوختگی ها، جای جوش و آکنه را به حداقل رساند.

خطرات و یا عوارض جانبی میکرونیدلینگ چیست؟

مانند همه روش های کازمتیک یا زیبایی پوست، میکرونیدلینگ هم ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد ولی در سطح حداقلی و بسیار کم. شایع ترین عارضه جانبی میکرونیدلینگ، سوزش جزئی پوست بلافاصله پس از انجام درمان است که با استفاده از دارو به خوبی قابل رفع خواهد بود.

همچنین ممکن است برای چند روز قرمزی و سوزش احساس شود. در صورت مشاهده عوارض جانبی شدیدتر مانند خونریزی شدید، کبودی، عفونت، پیلینگ (لایه برداری) و یا پوست ریزی شدید و سوزش بیش از حد با پزشک متخصص خود تماس بگیرید. انجام درست مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ به میزان زیادی در پیشگیری و رفع عوارض طبیعی این اقدام زیبایی موثر است.

از آنجا که کانال های ریز تشکیل شده در پوست بعد از گذشت چند دقیقه بسته می شوند و علاوه بر آن، این عمل در کلینیک و در شرایط عاری از عوامل عفونی انجام می شود، بنابراین خطر بروز عفونت بسیار کم خواهد بود. همچنین میکرونیدلینگ به صورت یک عمل غیر ساینده (نان ابلاتیو) پوست است، بنابراین خطر بروز عوارض رنگدانه ای یا تیره شدن رنگ پوست در آن بسیار کم است، اما به هر حال در موارد خیلی نادر ممکن است این عوارض هم مشاهده شود.

البته حتی در صورت بروز چنین عوارضی، حالت موقت داشته و بعد از یکی دو ماه خود به خود برطرف خواهد شد. شما می توانید در صورت لزوم با استفاده از یک آرایش مناسب، این عوارض را کاملاً مخفی نگه دارید. اگر شما قبلاً سابقه ابتلا به عارضه زخم سرد (Cold sore) را داشته اید، ممکن است علائم این عارضه در اثر عمل میکرونیدلینگ مجدداً در پوست شما پدیدار شود.

جوان سازی پوست با میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 • از گرفتن دوش آب گرم و رفتن به سونا در ۱-۲ روز اول بعد از درمان خودداری کنید. (چند ساعت بعد از درمان می توان ناحیه مربوطه را با آب به صورت خیلی ملایم شستشو داد.)
 • کرم ترمیم کننده خود را روزانه ۲ بار و حداقل به مدت یک هفته استفاده نمایید.
 • احساس سوزش در ناحیه درمان شده در چند ساعت اول شایع و طبیعی است. در این موارد استفاده از کمپرس یخ به بهبود این علائم کمک می کند. در صورت استفاده از کمپرس یخ، آنرا کاملا با یک گاز خشک یا حوله بپوشانید تا از نشت آب به داخل پوست در ناحیه درمان شده جلوگیری شود.
 • بروز خونریزی نقطه ای و خفیف در روز انجام درمان در موضع طبیعی است. مقداری پنبه تمیز روی محل خونریزی قرار داده و فشار دهید.
 • به صورت مرتب داروهای آنتی بیوتیک و کرم های تجویزی پزشک مصرف شود. از مصرف داروهای ضد التهاب جلوگیری شود. به علت احتمال بروز عوارض از مصرف هرگونه دارو و پماد بدون تجویز پزشک جدا خودداری شود. در 48 ساعت اولیه بعد از میکرونیدلینگ از انجام فعالیت های شدید بدنی (به دلیل عرق کردن) خودداری شود.
 • در صورتی که جوش یا آکنه بعد از میکرونیدلینگ به وجود آمد، با استفاده از شستشو دهنده های مخصوص، صورت خود را قبل از خواب بشویید. در صورت نیاز می توانید با متخصص پوست خود مشورت نمایید.
 • استفاده از کلاه و ضد آفتاب زمانی که بیرون از خانه و در معرض مستقیم نور خورشید هستید، ضروری می باشد.

به هیچ عنوان نگرانی در رابطه با عفونت بعد از میکرونیدلینگ نداشته باشید، زیرا احتمال بروز عفونت بسیار کم است و التهابات ایجاد شده به سرعت بهبود می یابند.

پیشنهاد مطالعه » دستگاه میکرودرم ابریژن چیست؟

سوالات متداول میکرونیدلینگ

1 - آیا میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

درد مختصر و سوزش در این روش حس می شود که غیرقابل تحمل نخواهد بود ولی معمولاً پزشک با توجه به خواست بیمار قبل از میکرونیدلینگ صورت، از کرم های بی حس کننده استفاده می کند تا دردی که در طول این عمل حس می شود کاهش یابد.

عوارض استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ

تاثیر میکرونیدلینگ بر روی پوست صورت و قرمزی پوست

2 - چقدر طول میکشد تا نتایج میکرونیدلینگ مشخص شود؟

در بسیاری از افراد به مدت 24 تا 48 ساعت پس از میکرونیدلینگ، حالتی مانند حالت آفتاب سوختگی اندک، قرمزی و کمی تورم در پوست رخ می دهد و ممکن است کبودی و خونریزی خفیفی نیز ایجاد شود. در ظرف یک تا دو هفته پس از درمان پوست نرم تر و شفاف تر شده اما ماه بعد اثر کامل این درمان مشهود می گردد.

3 - آیا میکرونیدلینگ نیاز به استراحت و دوره نقاهت دارد؟

خیر. واکنش های التهابی پوست بسیار اندک است و ظرف چند ساعت از بین می رود و رنگ قرمز پوست نیز به رنگ صورتی درمی آید و ممکن است 12 تا 48 ساعت باقی بماند. جهت کاهش قرمزی پس از عمل، استفاده از اسید هیالورونیک توصیه می شود و جهت حفاظت از پوست بهتر است از ضد آفتاب حاوی زینک استفاده شود. پس ازاین عمل می توان از لوازم آرایشی ملایم استفاده نمود.

4 - آیا می توان از میکرونیدلینگ روی هر رنگ پوست استفاده برد؟

بله. برخلاف انواع لیزر که معمولاً در انتخاب رنگ پوست باید دقت شود میکرونیدلینگ را می توان روی همه انواع رنگ ها و انواع پوست ها استفاده کرد. هیچ خطر در رابطه با التهاب پس از عمل و هایپرپیگمنتیشن وجود ندارد.

5 - چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

 • افرادی که زخم، بریدگی یا خراشیدگی های باز روی پوست شان دارند.
 • کسانی که طی یک سال گذشته، پوست شان تحت پرتودرمانی و اشعه درمانی قرار گرفته .
 • کسانی که در ناحیه مورد نظر، هرگونه عفونت پوستی، عارضه یا تب خال دارند.
 • خانم هایی که دوران بارداری و شیردهی را می گذرانند.
 • کسانی که سابقه ی بروز کلوئید (در محل عارضه گوشت اضافه بالا می آورند) دارند یا زخم هایشان خیلی دیر التیام پیدا می کند.
 • افراد مبتلابه عفونت پوستی، بیماری های پوستی و هرپس سیمپلکس.
 • افرادی که در طول سه ماه گذشته، تحت درمان با داروی اکوتان (ایزوترتینوین) بوده اند.
 • بیماران هموفیلی و کسانی که از آسپرین و داروهای ضدانعقاد خون استفاده می کنند.

بهترین مدلهای دستگاه میکروندیلینگ

6 - ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

افزایش ماندگاری و اثرگذاری روش میکرونیدلینگ تا حد زیادی به شیوه مراقبت پس از عمل بستگی دارد. درصورتی که شخص همه دستورات پزشک را به درستی رعایت کند و این کار را در مراکز معتبر پزشکی (نه آرایشگاه یا کلینیک های غیر معتبر) انجام دهد، می توان انتظار داشت که نتایج آن برای مدتی طولانی باقی بمانند. قطعا مواردی نظیر افزایش سن، سبک زندگی و رژیم غذایی بر روی روند تولید کلاژن اثر می گذارد.

بنابراین پس از مدتی ممکن است اثرات میکرونیدلینگ از بین برود و نیاز به ترمیم وجود داشته باشد. البته در صورت استفاده از این روش خیال شما برای حداقل ۲ سال راحت خواهد بود.

7 - آیا می توان از میکرونیدلینگ برای حل مشکل ریزش مو نیز استفاده کرد؟

بله. البته میکرونیدلینگ ذاتا روشی برای حل مشکل ریزش مو و کمک به رشد مجدد موها نیست. اما تحقیقات نشان داده است که با قرار دادن دستگاه میکرونیدلینگ بر روی پوست سر و وارد کردن مواد مغذی برای رشد موها از طریق آن، می توان سلول های تولیدکننده فولیکول های مو را تحریک کرد و از این طریق به تقویت موها، ضخیم شدن آن ها، جلوگیری از ریزش و رشد مجدد موها کمک کرد.

میکرونیدلینگ و ریزش مو

انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست موهای سر برای تقویت آن

8 - آیا انجام میکرونیدلینگ محدودیت سنی دارد؟

خیر، پزشکان از این روش برای ترمیم جای جوش و زخم و دیگر مشکلات پوستی در گروه های سنی مختلف استفاده می کنند. اما توصیه آن ها این است که در دوران نوجوانی یعنی قبل از ۱۸ سالگی برای انجام میکرونیدلینگ اقدام نشود. زیرا در این دوران هنوز هورمون ها به تعادل نرسیده اند و ممکن است پس از مدتی کوتاه اثرات ترمیمی این روش از بین برود. همچنین درصورتی که چین و چروک یا جای زخم ها خیلی عمیق باشد، نمی توان از این روش استفاده کرد. بنابراین استفاده از آن در سنین بالا نیز چندان مناسب نیست.

9 - میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر؟

پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. اما در حالت کلی، بر اساس تحقیقاتی که در چند سال اخیر انجام شده است، لیزر به عنوان یکی از روش های درمان تهاجمی و میکرونیدلینگ به عنوان یک روش درمان غیرتهاجمی در نظر گرفته می شود. از طرف دیگر، مراقبت های لازم بعد از انجام لیزر و یا پیلینگ، خصوصا در فصول گرم سال برای بسیاری از افراد آزار دهنده است.

چرا که در این بخش از سال، به دلیل بالا بودن میزان اشعه ماورابنفش، شرایط نگهداری از پوست سختتر می شود. همین مسئله باعث می شود که دوره نقاهت در روش لیزر بیشتر از میکرو باشد! به عبارت دیگر، در صورتی که شما از لیزر فرکشنال برای جوانسازی پوست خود استفاده کرده باشید، باید 7 الی 10 روز در خانه برای سپری کردن دوران نقاهت بمانید!

پرفروش ترین مدلهای میکرونیدلینگ با قیمت مناسب

1 -

میکرونیدلینگ مدل M25

میکرونیدلینگ مدل M25
مشخصات محصول
 • منبع انرژی
  برق
 • اقلام همراه
  کابل USB کیف سری اضافی
 • تعداد سری
  دو عدد
 • امکانات ابزار
  سوزن تست
 • قابلیت‌های ابزار
  شدت قابل تنظیم
2 -

درمارولر دستی غلطکی یو ام اس مدل 2m

درمارولر دستی غلطکی یو ام اس مدل 2m
مشخصات محصول
 • اقلام همراه
  جعبه نگهداری برس میکرودرم
 • قابلیت‌های ابزار
  حالت ماساژ
 • امکانات ابزار
  در پوش محافظ
 • تعداد سوزنها
  ۵۴۰ سوزن میکرونیدلینگ

اسکین رولر یا میکرونیدلینگ خانگی دستی غلطکی است که روی سطح آن 540 عدد سوزن ظریف وجود دارد. ضخامت این سوزن ها در حد میکرون و طول آن ها از 0.2 تا 3 (دو دهم تا سه) میلیمتر متغیر است. با کشیدن اسکین رولر بر روی سطح پوست سوزن های ریز آن بدون آسیب رساندن به پوست منافذ بسیار ریزی بر روی لایه ی سطحی پوست ایجاد می نمایند.

اگر چه این منافذ پس از چند ساعت به خودی خود بسته می شوند ولی این تحریک سبب مطلوب ترین اثر بر پوست یعنی ساخت کلاژن خواهد شد. میکرونیدلینگ بوسیله اسکین رولر باعث شادابی، جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و از بین رفتن جای جوش، سوختگی های قدیمی واثر بجا مانده از عمل های جراحی مثل سزارین و... می شود.

از طرف دیگر استفاده هم زمان این وسیله با داروها، کرم ها و سرم های پوستی به جذب چند برابری این مواد و گذر آن ها از لایه شاخی پوست منجر می شود. معمولا اسکین رولر در سایز 0.25 و 0.5 برای دور چشم و بینی، سایز 0.75 و1 در نواحی دیگر صورت و سایز بیشتر از یک برای نواحی دیگر بدن به منظور بهبود ترک های پوستی یا جای سوختگی های قدیمی بکار می رود.

skin roller system مانند مسواک وسیله ای شخصی است. برای شروع پس از انتخاب سایز مناسب ابتدا موضع را تمیز و اسکین رولر را در جهت افقی، عمودی و مورب روی ناحیه ی مورد نظر می کشید. همزمان برای اثر بخشی بیشتر می توان از کوکتل های مزوتراپی مختلف استفاده کرد. پس از اتمام کار حتما اسکین رولر را بشویید. این کار را هر هفته یا ده روز یک بار تا دو ماه ادامه دهید و اثرات فوق العاده آن را در شادابی و جوان سازی پوست مشاهده کنید.

بیشتر
3 -

میکرونیدلینگ دکتر پن مدل M8

میکرونیدلینگ دکتر پن مدل M8
مشخصات محصول
 • منبع انرژی
  باتری قابل شارژ
 • اقلام همراه
  کاور شارژر کابل شارژر دو عدد کارتریج
 • تعداد سری
  دو عدد
 • قابلیت‌های ابزار
  طراحی ارگونومیک

دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن مدل M8 محصولیست برای دستیبابی به ایده آلتان از زیبایی پوست! درماپن ام هشت که یکی از جدیدترین محصولات برند دکتر پن است، تمامی فاکتور های یک دستگاه نیدلینگ را دارا میباشد.

میکرونیدلینگ با دستگاهی به نام درماپن جهت ایجاد کانال های ریز و منافذ انجام میشود. هنگامی که پوست اقدام به ترمیم این منافذ می نماید اجباراً بایستی مقادیر بسیار زیادی کلاژن بسازد و البته اگر نقصی مانند اسکار آکنه وجود داشته باشد این نقیصه را هم ترمیم می نماید.

دکتر پن M8 این کار را به بهترین شیوه ممکن برایتان انجام خواهد داد. این دستگاه که کارکرد آن برقی است میتواند منافذی به عمق 0.25 تا 2.5 میلمیتر ایجاد کرده و رویه زیبایی پوست را تسریع بخشید.

بیشتر
4 -

دستگاه میکرونیدلینگ انزو مدل EN04A

دستگاه میکرونیدلینگ انزو مدل EN04A
مشخصات محصول
 • منبع انرژی
  برق خانگی
 • اقلام همراه
  کیف نگهداری
 • تعداد سری
  دو عدد
 • قابلیت‌های ابزار
  قابلیت تعویض سری
 • امکانات لوازم اصلاح
  سری قابل شست‌وشو

دستگاه میکرونیدلینگ مدل EN-04A محصولی با کیفیت از برند انزو است. این دستگاه در ابعادی کوچک با وزنی معادل 56 گرم روانه بازار شده است. مدل EN-04A قابلیت تنظیم سری دارد و با استفاده از دو سری تعبیه شده توسط شرکت انزو می توان به میزان مختلف پوست صورت را ترمیم کرد.

5 -

میکرونیدلینگ دکتر پن مدل ULTIMA

میکرونیدلینگ دکتر پن مدل ULTIMA
مشخصات محصول
 • منبع انرژی
  باتری قابل شارژ
 • تعداد سری
  دو عدد
 • قابلیت‌های ابزار
  طراحی ارگونومیک
 • امکانات ابزار
  استند شارژ

جنس بدنه دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن مدل A6 از تیتانیوم است که ضدخش و ضد حساسیت بوده و دارای استحکام بسیار بالایی می باشد. با استفاده غلطک چرخشی دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن مدل A6 می توانید سرعت را در پنج حالت متفاوت تغییر داده بنا بر نیاز خود یکی از این حالت هار انتخاب کنید.

تنظیم سرعت این دستگاه میکرونیدلینگ بین ۸۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ ضربه در دقیقه متغییر است. علاوه بر این مورد شما می توانید اندازه طول سوزن هارا جهت قرار گرفتن داخل پوست تغییر دهید. این اندازه بین ۰٫۲۵ تا ۲٫۵ میلمیتر قابل تنظیم است.

با وجود اینکه این دستگاه قابلیت کارکرد با برق مستقیم را دارا می باشد ، اما از اقلام همراه دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن مدل A6 می توان به دو عدد باتری اضافه همراه آن اشاره کرد. وجود باتری اضافه همراه محصول ، این دستگاه میکرونیدلینگ را به محصولی ویژه برای کلینیک ها تبدیل کرده است. چراکه با وجود باتری قابل شارژ، دیگر نگران تاخیر در انجام عملیات میکرونیدلینگ روی مشتریان خود نخواهید بود.

بیشتر
6 -

میکرونیدلینگ دکترپن مدل A7 2018

میکرونیدلینگ دکترپن مدل A7 2018
مشخصات محصول
 • منبع انرژی
  برق خانگی
 • اقلام همراه
  دارای سری دوم
 • تعداد سری
  دو عدد
 • قابلیت‌های ابزار
  طراحی ارگونومیک
 • امکانات لوازم اصلاح
  سری قابل شست‌وشو
7 -

میکرونیدلینگ دکترپن مدل X5

میکرونیدلینگ دکترپن مدل X5
مشخصات محصول
 • منبع انرژی
  برق خانگی
 • تعداد سری
  دو عدد
 • قابلیت‌های ابزار
  طراحی ارگونومیک
 • قابلیت تنظیم سایز سوزنها
  از ۰.۲۵ تا ۳.۰۰ میلیمتر

دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن مدل X5-C بدلیل سرعت بالا و نداشتن لرزش حتی کوچکترین اسکاری روی پوست صورت و یا بدن را جا نمیگذارد و منجر به بهبود تمامی مشکلات پوستی میشود. از محاسن دستگاه درما پن دکتر پن این است که سرعت قلم به حدی بالاست که بر خلاف سایر درماپن ها، هنگام کشیدن آن بر روی پوست هیچگونه خراشی به جای نمیماند.

نیدل های مخصوص این قلم ۱۰۰% تیتانیومی بوده و هرکدام دارای درپوش میباشد. همراه با این دستگاه تعدادی کارتریج استاندارد در جعبه موجود میباشد و البته میتوانید برای استفاده های بعدی برای افراد مختلف کارتریج ها را جداگانه تهیه کنید

بیشتر
8 -

ماساژور زد جی تی اس مدل درمارولر خانگی دستی

ماساژور زد جی تی اس مدل درمارولر خانگی دستی
مشخصات محصول
 • تعداد سوزن ها
  192 عدد سوزن تیتانیومی
 • نوع ماساژ
  حرکتی
 • طول سوزن ها
  0.2 تا 3 میلیمتر

درمارولر تیتانیومی ZGTS (میکرونیدلینگ خانگی دستی) غلطکی است که روی سطح آن 192 عدد سوزن ظریف تیتانیومی وجود دارد. ضخامت این سوزن ها در حد میکرون و طول آن ها از 0.2 تا 3 (دو دهم تا سه) میلیمتر است.

با کشیدن درمارولر بر روی پوست سوزن های ریز آن بدون آسیب رساندن به پوست منافذ بسیار ریزی بر روی لایه ی سطحی پوست ایجاد می نمایند. اگر چه این منافذ پس از چند ساعت به خودی خود بسته می شوند ولی این تحریک سبب مطلوب ترین اثر بر پوست یعنی ساخت کلاژن خواهد شد.

معمولا درمارولر سایز 0.25 و 0.5 برای دور چشم و بینی، سایز 0.75 و1 در نواحی دیگر صورت و سایز بیشتر از یک برای نواحی دیگر بدن به منظور بهبود ترک های پوستی یا جای سوختگی های قدیمی بکار می رود. درمارولر مانند مسواک وسیله ای شخصی است.

برای شروع پس از انتخاب سایز مناسب ابتدا موضع را تمیز و درمارولر را در جهت افقی، عمودی و مورب روی ناحیه مورد نظر می کشید. همزمان برای اثر بخشی بیشتر می توان از کوکتل های مزوتراپی مختلف استفاده کرد. پس از اتمام کار دستگاه درمارولر را بشویید. این کار را هر هفته یا ده روز یک بار تا دو ماه ادامه دهید و اثرات فوق العاده آن را در شادابی و جوان سازی پوست مشاهده کنید.

بیشتر
پاسخ کوتاه به سوالات پر تکرار
کاربرد های مختلف میکرونیدلینگ چیست؟
میکرونیدلینگ پوست معمولاً در موارد زیر کاربرد دارد : جوان سازی و رفع چین و چروک پوست - درمان جای جوش و آکنه - ترک های ناشی از حاملگی، چاقی و بلوغ - آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگی
هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟
هزینه این عمل زیبایی بسته به طول و تعداد جلسات درمان و همچنین میزان آسیب دیدگی پوست متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه این عمل زیبایی به نسبت سایر روش های جوانسازی پوست بسیار کمتر است.
تاریخ به روز رسانی : 1402/09/20
نظرات ارسال نظر، پیشنهاد و تجربه شخصی شما درباره مطلب بالا
کلیه حقوق متعلق به وب سایت طوطی کالا است و کپی برداری با ذکر منبع مانعی ندارد